Fanatiek protest in Hattiesburg, Mississippi, tegen het besluit om honderd blanke kinderen te laten overgaan raar een school, die tot dusver voornamelijk door negerkinderen werd bezocht. ,,Als jullie me uit het nest gooien ga ik ook niet mee naar net zuiden", zal de Hamburgse ooievaar Addi hebben gedacht. Nadat hij inderdaad uit het nest was gegooid door zijn ouders nam een domineesvrouw hem onder haar hoede en daar komt hij nu elke dag nog terug. De politie maakte een einde aan de bezetting van de Katholieke Pedagogische Aoademie in Beverwijk door de Alternatieven. Vanaf veilige hoogte volgden vele Beverwijkers de actie. De sleephopperzuiger „De Prins der Nederlanden" werd ernstig beschadigd bij een aanvaring met een Duits schip in de havenmond van Hoek van Holland. Bij de opening van het nieuwe veemarktcomplex in Utrecht werd een tocht met arresleden ge maakt, die een onverwacht avontuur opleverde: een van de sleden viel om in de grote hal. Het liep allemaal nogal goed af. De rijkste hond ter wereld: Last Minute II, die van zijn Amerikaanse eigenares een erfenis van 210.000 dollar kreeg. Hij zal het er goed van hebben in het dierentehuis, dat na de dood van Last Minute de rest van het geld mag hou den. Prins Bernhard was bij de viering van het tienjarig bestaan van het studiecentrum voor militair leiderschap in Hilversum. Op de foto: de Prins in gesprek met drs. G.~H. J. M. Peij- nenburg, secretaris-generaal van Defensie (links) en staatssecretaris J. C. E. Haex, even eens van Defensie. „Clementie van de imperialisten" zo noemde het Russische dagblad Pravda de, voorstellen van het Westen, de Duitse oorlogsmisdadiger Rudolf Hess vrij te laten. -ft Een paard onder de trein, dat lijkt iets van vroegere tijden. Maar het kan nog voorkomen, als een veewagen met een paard erin door de trein wordt gegrepen, zoals in Maarssen ge beurde. Tweemaal een mode-ontwerp voor né de sport: een Italiaans after-ski ensemble van zachte grij ze wol en, vanuit Londen, iets voor na het tennissen. Het dessin bestaat uit witte bloemen op een oranje fond.

De Vallei | 1970 | | pagina 11