Mei blijft haalbaar voor open zwembad Voor sporthal zijn funderingen klaar Ex-senator gesneden: half jaar niet rijden Kleuterschool in Ingen feestelijk geopend Woning bouw liep in 1%9 iets terug Merkbare achterstand als gevolg van slechte weer Televisie defect Wij komen direct M.T.S. TELEF- 08370-2838 Kantongerecht Wageningen en CHU een lijst AR DCE behield titelkansen EEN MEISJE leerl.-verkoopster Rein Kok op Kaartmiddag voor oudjes van Rhenen Fraai Geen D.S.A.-club we«ens «riep Binding-Rechts in Leersuni (le verkiezingen in Ni van magazijn b|>erwer wordt «feojtend WÊÊBÊÊÊÊÊÊKÊÊÊÊM OOK ZOELEN DOET WAT VOOR BIAFRA VERS WERK BURGERLIJKE STAND VEENENDAAL VRETEN In Scherpënzeel Dammen UIT DE KERKEN ZATERDAG 17 JANUARI 1970 onesthetische aanblik, doch hierin brengen we moedwillig geen verbete ring. Het geld dat we aan onderhoud uitsparen kunnen we dan in de naas te toekomst eventueel gebruiken om het exterieur- van het overdekte bad aan te passen aan dat van de sporthal. We denken hierbij aan aluminium buitenwanden ADVERTENTIE ADVERTENTIE Reparatie aan huis Opgave s.v.p. voor 12.00 u. RHENEN Biljartvereniging „De Driehoek" organiseerde voor inwoners van boven de '(>0 'n kaartmiddag. Naast de vierentwintig deelnemers waren er verschillende belangstellenden aanwe zig, zodat er een grote drukte heerste in café „De Driehoek". Voorzitter J. van Baaren sprak het welkomstwoord en deelde onder andere mede, dat elke kaarter een prijs of een prijsje zou krijgen en twee consumpties van de familie Schrijvershof. Er werd sportief en met volle inzet gespeeld. Na drie partijen was de eind uitslag als volgt: 1. J. v. Walsum 48 pnt voor 29 te gen; 2. A. Besselaar 48 pnt voor en 37 tegen; 3. J. W. Ruisch 48/40; 4. Over- weel 48/45; 5. A. Hensen 48/45; 6. G. v. Setten 47/31; 7. G. Pluigers 47/44; 8. A. v. Veenendaal 46/39; 9. J. van Thuyl 46/42; 10. K. v. Setten 45/45; 11. T. v. d. Berg 44/47; 12. D. v. Harn 42/41; 13. J. Landman 42/43; 14. H. Kreitz 42/45; 15. W. A. v. Noort 42/47; 16. A. Baars 42/47; 17. J. Roks 41/42; 18. D. Hovestad 41/45; 19. D. v. Reem- merden 40/43; 20. H. Hensen 40/47; 21. H.Pleijler 39/41; 22. J. v. Appel doorn 32/43; 23. J. v. Leijden 32/46- 24. D. v. Dijk 32/48. De extra prijs voor de hoogste roem was voor de heer J. van Thuyl. Tijdens de prijsuitreiking werd nog bekendgemaakt dat men de mogelijk heden onderzoekt om de acht beste be- jaarden-bejarters een uit- en een thuis wedstrijd te laten spelen tegen Veenen daal. Deze mededeling werd met en thousiasme door de bejaarden ontvan- vangen. De heer Van Walsum, die de eerste prijs won, was bijzonder trots op het door hem in de wacht gesleepte fraaie polshorloge. VEENENDAAL Ondanks het feit dat men bij de bouw van de open baden en de sporthal aan de Sportlaan in Veenendaal een, zoals directeur J. Boers van het gelijknamige bouwbedrijf het betitelde, „merkbare achter stand" heeft opgelopen, heeft de heer Teunissen. opzichter bij het te realiseren complex, toch nog een sprankje hoop dal de baden in mei gereed zullen komen. „Dan moeten we echter geen tegen slag meer krijgen", da lu s d ere eh slag meer krijgen", aldus de heer Teunissen, „en daar ziet het in feite niet naar uit, want de winter zal nog wel eens als spelbreker optreden. Bo vendien hangt het nog van veel ande re factoren af. Bouwbedrijf Boers blijft in ieder geval streven naar de maand mei". Momenteel zijn alleen de geplande baden gegraven aan de Sportlaan. ter wijl voor de sporthal de funderingen zijn gelegd. Het is echter volgens de opzichter wel zeker, dat de sporthal in september gereed komt. Na de vorstperiode zag het er aan vankelijk niet zo gunstig uit en men hield er al rekening mee dat mei niet meer haalbaar was. Maar achter de schermen werd alles goed voorbereid, zodat bij de hervatting van de werk zaamheden in vlot tempo kon worden doorgewerkt. Wanneer het weer blijft meewerken en er treden geen stagna ties op in de levering van b.v. de in stallaties, dan kunnen de baden in mei waarschijnlijk nog opengaan. Is dat niet het geval, dan is Veenen daal nog aangewezen op het Bergbad, dat in overleg met de gemeente normaal zijn poorten opent voor zwem mend Veenendaal. Wat de Stichting Natuurbad Bergbad gaat doen als het nieuwe badcomplex wordt opengesteld voor het publiek is niet bekend, aldus een woordvoerder van de gemeente. Wordt er bij de realisering van het nieuwe badcomplex nog wat gedaan aan het exterieur van het overdekte ZOELEN Ook in Zoelen gaat men de handen ineen slaan voor Biafra. In de kerkdienst van zondag die om 10 uur begint zal 'n collecte worden ge houden, waarvan de opbrengst voor het hongergebied bestemd is. Wie de kerkdienst niet bezoekt, kan geld in een envelpp (opschrift: Biafra) doen en bij de pastorie bezorgen. Ds. T. Lanjjerak met vervroegd pensioen VEENENDAAL -- Ds. T. Langerak, hervormd predikant te Veenendaal, heeft aan zijn kerkeraad van wijkge- meente Oost bericht dat hij vervroegd pensioen heeft aangevraagd op advies van zijn specialist. Ds. Langerak, die sinds september in het Julianazieken- huis en het Christelijk Streekzieken huis te Bennekom verpleegd is, is in middels weer thuisgekomen. Hij is echter niet genezen. Zijn specialist is van mening dat Ord. 13.25 van de kerk orde der hervormde kerk dient toege past te worden waarin de mogelijk heid wordt gegeven emeritaat aan te vragen wegens invaliditeit. Het is nog niet bekend op welke da tum dit emeritaat zal ingaan. Dat hangt o.a. af van' de uitslag van de keuring door een andere specialist, die door het moderamen van de generale synode wordt aangewezen. Ds. T. Langerak. die 43 jaar oud is„ werd 10 april 1926 te Utrecht geboren. Hij werd op 26 september 1954 predi kant te Vinkeveen. Op 10 januari 1965 deed hij zijn intrede bij de hervormde gemeente van Veenendaal. bad, dat er al wat haveloos uitziet door de verkleuring van de houten bui tenwand? De gemeentefunctionaris: „Nee daar worden geen onderhoudswerk zaamheden aan verricht. Op advies van een houtinstituut hebben wij deze soort hout destijds gebruikt. Het is speciaal geprepareerd en blijft inder daad goed. Alleen de verkleuring zorgt voor een dat het leuk vindt, mensen te advi seren op zulke uiteenlopende gebie den als: verf en parfum, behang en cosmetica, schoonmaakartikelen en geneesmid delen; dat de handen uit de mouwen weet te steken; dat 15 of 16 jaar is, is het meisje dat wij zoeken als goede arbeidsvoorwaarden 5-daagse werkweek. Telefonisch of schriftelijk aanmelden bij: Drogisterij /parfumerie Gelderland/hoek Hoogstraat VEENENDAAL, telefoon 12656 WAGENINGEN De verdachte was er zelf niet vrijdagmorgen bij 't kantongerecht, maar hij zal gauw genoeg horen hoe het allemaal is gegaan. Een 80-jarige ex-senator had het nummer van zijn auto genoteerd, toen hij op rijksweg 12 bij Veenendaal een merkwaardige manoeuvre maakte. „Grof en ergerlijk", zei officier van justitie mr. I. H. C. Pieters. De verdachte die er niet was had de auto van het ex-Eerste Kamerlid D. rechts ingehaald en ver volgens gesneden. Toen de politie hem achterhaalde verklaarde hij dat de senator al een hele tijd op de linker rijstrook had gereden. .Het heeft weinig zin te fulmineren tegen een verdachte die er niet is", vond mr. Pieters. en hij eiste bij elkaar f 350,boete en zes maanden ontzegging van de rijbevoegd heid. Kantonrechter mr. A. C. v.d. Brand handhaafde het halfjaar, maar bracht de boete op tweemaal f 250, De jonge Van D. kwam om zich te verantwoorden voor de gevolgen van een nachtelijke rit in Veenendaal, waarbij hij in een bocht van de Nieu- weweg een hek in gruzels reed. „Ik schork van iets dat daar op de weg lag", legde hij uit. „Wat was dat dan?", wilde de kantonrechter weten. „En stuk papier geloof ik", probeerde de jongeman uit te leggen. „Het ge beurt toch wel vaker dat er een stuk papier op de weg ligt, maar .daarom rijdt men nog niet tegen een hek", stelde mr. v. d. Brand, „ik geloof eer der dat u in die bocht veel te hard reed". De jongeman verklaarde nog dat hij eerst zijn meisje naar Oss had ge bracht, maar gaf ook toe een biertje op te hebben gehad, al was het er dan ook maar ééntje, om half negen. De eis: honderdvijftig gulden; vonnis: con form. „Ik was nog maar net in dienst en de jongens hadden me gezegd dat ze het altijd al zo hadden gedaan", zei de Renkumse vuilnisautochauffeur J. v. d. K. Hij had in Renkum (Onder de Bo men) op het fietspad en op het trot toir gereden. De tegels waren verzakt. „Dat moet vers werk zijn geweest", zei hij, „want normaal blijft alles wel op zijn plaats. Toevallig had ik toen ook nog een volle vracht". De officier en de kantonrechter had den er eigenlijk wel begrip voor dat de man over hei fietspad reed, vooral toen hij uitlegde dat „de jongens ach terop" groot gevaar liepen, als hij ge woon op de rijweg bleef. De schade aan de stoep was overigens allang weer door zijn baas vergoed. De chauffeur ontpopte zich als een ontspannen en gezellige prater. Mr. Pieters beschouwde het dan ook als zijn verdienste dat hij de zaak zo dui delijk had uitgelegd en eiste slechts vijftien gulden. Mr. v. d. Brand toonde INGEN Ingen is maar wat blij met de nieuwe kleuterschool De Crocus in het uitbreidingsplan 't Woud. die gistermiddag officieel werd geopend. Dat bleek overduidelijk uit de vele reacties die de leiding van de school en het ge meentebestuur bereikten, alsmede uit de geschenken die tijdens de officiële opening werden aangeboden. De vele genodigden die de opening bijwoonden. Werden in eerste instantie ontvangen in het Verenigingsgebouw. De officiële plechtigheid werd in de school zelf gehouden, in het bijzijn van fraai uitgedoste kleuters. Burgemeester J. C. Hoftijzer sprak namens het gemeentebestuur hartelij ke woorden van welkom en herinner de er nog eens aan hoeveel beter het nu allemaal geworden is door het nieu we gebouw. Mej. Fortgens, de inspectri- ce van het kleuteronderwijs, viel de eer te beurt de officiële opening te verrichten. Zo onthulde zij een bron zen beeldje dat een meisje, fluitend op een rietje, voorstelt. Dit beeldje zal straks bij de school op een sokkel ge plaatst worden. De inspectrice, die veel waardering had voor de activiteiten van het ge meentebestuur wat betreft de bouw van de school, noemde het een goede gedachte de kleuterschool De Crocus te noemen. „De crocus is even teer als het kind. Ik hoop nu maar dat dit bloemetje zich zal ontwikkelen tot een volwaardige plant..." Mevrouw Van Sijll sprak namens de oudercommissie en ook zij was er trots op dat Ingen nu zo'n moderne kleu terschool heeft. Woorden van blijdschap klonken tevens uit de mond van hoofdleidster, mevrouw Rijksen-Stam. die zei in haar werk steeds veel steun te ondervinden van mejuffrouw Pe ters, de andere leidster. Architectenbureau Nuyt en Heikes bood een projector aan en er kwamen ook geschenken Van de beide Lienden- se kleuterscholen, aangeboden door me juffrouw Van Houten en mej. Honders. Een bijzondere geste vormde de aan bieding van een plantenbak namens de bewoners van 't Woud en de Woud- straat. Deze bak kreeg een plaatsje in de hal. Ook/de bewoners van de be jaardenwoningen in de buurt van de school droegen er hun steentje aan bij. De nieuwe school in het uitbrei dingsplan 't Woud. VEENENDAAL Geboren: Nicolaas z.v. A. Bovenschen en M. Bovenkamp; Marcel z.v. G. Hoedeman en H. C. v. d. Dikkenberg; Jan W. z.v. F. Schut en J. J. v. Woerden; Johanna d.v. P. N. Goorhuis en A. P. Davelaar; Hendrik z.v. L. Rebergen en W. Hol; Gerrit z.v. A. van Manen en G. v.d. Djkkenberg; Willem z.v. W. Priem en G. Brouwer; Marjan d.v. H. Wisselo en H. van Roe kei; Gerritje Erresina d.v. E. Bolder man en E. H. Klop; Anna d.v. J. G. van Harn en M. A. Weppelman; Cor- nelis z.v. C. Cornelis en J. J. Takes. Ondertrouwd: J. C. Vink en C. G. van der Have; A. Kroesbergen en L. G. S. Brugman; A. Kamstra en T. Wil- lemsen. Getrouwd: H. Heemsbergen en R. M. Pouwe; J. B. Vredegoor en P. D. van Houte; A. M. van Schuppen en M. Kleyn; H. J. Graas en S. A. Brou wer; J. van de Scheur en G. K. van de Kraats. Overleden: Tj. Gemser, 61 jr.; .J. H. Jansen, 65 jr.; J. A. Vermeulen, 69 jr.; P. Ruiz Lopèz de Cuesta, 44 jr. zich nog milder en vonniste: wel schuldig, maar zonder toepassing van straf. Twintig gulden boete kreeg de Rhe- nenaar Van D., tegen wie omwonen den een klacht hadden ingediend, om dat zijn honden zo'n lawaai zouden maken. De man hield vol dat de over last nooit zo erg kan zijn geweest. „De honden hujlen wel eens tegen etens tijd, maar dat duurt dan toch nooit langer dan twintig seconden", zei hij. Hij vertelde verder dat het bepaald geen alledaagse rassen zijn, die hij koestert. Sommige had hij moeten im porteren. Mr. Pieters bekende zelf hon den te hebben en wel ongeveer te we ten hoe een en ander wel eens wil gaan. „Misschien zijn er mensen in mijn buurt die onder behandeling zijn van een zenuwarts of zoiets derge lijks", veronderstelde hij, „dan kan ik me voorstellen dat een blaffende hond erg irriteert. Maar ik had het meer op prijs gesteld als men eerst bij mij aan de bel had getrokken om er eens over te praten, in plaats van direct een klacht in te dienen". De in Rhenen werkende coupeuse mej. W. de L. uit IJzendoorn uitte vrijdag bij de kantonrechter haar mis noegen over het optreden van twee Rhenense politiemensen, die haar be keurden op het Fred. v. d. Paltshof. Ze zou daar zonder dat tijdig en duidelijk aan te geven, plotsklaps linksaf zijn geslagen, waardoor het verkeer in ge vaar werd gebracht. „Ik heb op tijd mijn richtingaanwijzer ingeschakeld, echt waar", voerde zij aan, maar ze was eigenlijk nog meer onder de indruk van dè uitspraken van de politie geko men. Ze had gevraagd hoeveel het zou gaan kosten, waarop één van de man nen zou hebben geantwoord: „Ze vre ten je niet op in Wageningen en ze ker jou niet...", waarna hij nog wat losse opmerkingen maakte over „no zems die zich tegenwoordig niet meer storen, aan normen". Mr. Pieters en mr. v. d. Brand wil den er dan toch wel wat meer over weten en kondigden aan, de zaak nog nader te onderzoeken. De Edese mevrouw B. E. v. G., in gezelschap van een advocaat, werd ervan beticht dat ze op de Lunterse- weg plotseling linksaf was geslagen, waardoor een achter haar rijdende automobilist tegen haar aanbotste, om dat hij op het punt stond haar in te halen. De raadsman herhaalde haar verklaring dat ze zeker op tijd richting had aangegeven en had voorgesorteerd. De auto achter haar had ze ook ge zien, zelfs op het moment suprème, maar niet schuin achter haar, zodat het inhalen niet voor de hand lag. Bovendien had de achterste automo bilist zijn wagen vol met kinderen, die zo rumoerig waren, dat hij erdoor was afgeleid. Mr. Pieters: „Ik heb zelf vijf kinderen en die zijn ook wel eens las tig in de auto, maar dat is nog geen reden om minder oplettend te zijn' Hij eiste 50,- boete. Raadsman Tiddens, eigenlijk minder geïnteresseerd in de hoogte van de boete, maar wel in het feit of er al dan niet een veroordeling zou volgen dat alleen was belangrijk voor zijn opdrachtgever, een verzekeringsmaat schappij betoogde dat zijn cliënt precies volgens de regels had gehan deld. Daarnaast speelde de vraag of de achterste auto niet rechts had kunnen passeren, zoals volgens verklaringen van de advocaat wel was gedaan door twee volgende wagens. Mr. v. d. Brand stelde plaatsopneming voor, want hij twijfelde aan de breedte van de weg op die plaats. De advocaat zag ervan af en het draaide uit op veertig gulden boete. VEENENDAAL Het aantal wonin gen in Veenendaal is in 1969 met 495 toegenomen. Dat is 84 minder dan het jaar daarvoor. De woningvoorraad op 1 januari 1970 bedroeg 8548 tegen 8053 in 1969 en 7474 in 1968. In Veenendaal zijn op het ogenblik geen woningwetwoningen in aanbouw, terwijl -vorig jaar in deze sector 288 wo ningen in de steigers stonden. Het aantal premiewoningen, dat in 1969 gereedge komen is, lag 48 hoger dan in 1968, na melijk 206. In de ongesubsidieerde sector zijn in het vorig jaar 26 huizen gereed gekomen in 1968 38). Begin dit jaar waren 301 premiewoningen en 7 onge subsidieerde woningen in aanbouw. Daar door is het aantal in aanbouw zijnde woningen in Veenendaal totaal 308. SCHERPEN ZEEL De besturen van de CH-kiesvereniging en de AR- kiesvereniging te Scherpenzeel hebben een commissie ingesteld niet de op dracht na te gaan of het mogelijk zou zijn om niet een gezamenlijke lijst deel te nenien aan de genieenteraadsverkie- zingen in 1970. Deze beide commissies hebben na diverse besprekingen een rapport opgesteld, waaruit hiykt, dat unaniem overeenstemming is bereikt over een gemeenschappelijke lijst op hasis van een gezamenlijk program. De beide commissies adviseren de respectieve kiesverenigingen om op basis van dit rapport niet een gezamen lijke verkiezingslijst deel te nemen aan de raadsverkiezingen in 1970. EDERVEEN De Edervcense damclub DCE heeft deze week in het Groene-Kruisgebouw de competitie wedstrijd tegen On.v Genoegen uit Hars kamp verdiend met 11-9 gewonnen. Door deze overwinning blijft DCE I zijn kans behouden op het kampioenschap. Het zag er naar uit dat DCE een for se overwinning zou gaan boeken op de bezoekers maar dat pakte heel anders uit. DCE nam al gauw een 4-0 voor sprong maar de gasten verkleinden die tot 4-2. DCE wist echter de score weer op te voeren tot 8-2 en er leek geen vuiltje meer aan de lucht. Maar weer kwamen de bezoekers goed terug en de laatste partij tussen D. v. Heerdt en A. Zandbergen moest uiteindelijk de be slissing brengen. D. v. Heerdt had aan een remise genoeg om de zege vei lig te stellen en hij deelde de punten in derdaad met zijn opponent. De persoonlijke uitslagen waren: DCE Ons Genoegen J. v. Hierden G. v. Kruistum 0-2; St. Vierwinden S. C. Jurius 0-2; J. de Koning A. P. Bouw 0-2; D. v. Heerdt A. Zandbergen 1-1; B. v. Beek E. v. Butselaar 2-0; G. Vlastuin E. Bor- gers 2-0; G. v. Heerdt F. Klok 2-0; J. Boeve P. v. Kruistum 2-0. Stand 9-7; Reglementair 2-2; Eind stand 11-9. RENSWOUDE In de week van 18 l m 24 januari is er geen clubavond van de DSA-jongensclub. Daar de af gelopen week veel jongens verstek moesten laten gaan vanwege de heer sende griep acht de DSA-leiding het beter om de clubwedstrijden een week stil te leggen. Maandag 26 januari hoopt men weer verder te gaan met de punten- slag en de voorbereiding van de komen de wedstrijden. DSA-senioren tegen vv Renswoude en de pupillen van vv Rens woude tegen de jongste DSA-groep-. Op 26 januari worden de groepen 1 en 2 van vijf tot zeven uur, de groepen 3,4 en 5 van zeven tot acht uur en de groepen 6 en 7 van acht tot tien uur weer verwacht. LEERS I'M Binding-Rcclits gaat in Leersum deelnemen aan de komende ge meenteraadsverkiezingen. Een en ander is dezer dagen tijdens de jaarvergade ring van de plaatselijke afdeling be kend gemaakt. Het Tweede-Kamerlid voor Binding- Rechts, de heer Harselaar uit Over- berg leverde in zijn inleiding felle kri tiek op nagenoeg alle andere politieke groeperingen, die ons land kent. Ook dr. S. Mansholt kreeg er van het kamer lid van langs. De jaarvergadering van Binding-Rechts werd goed bezocht. Ned. Herv. Kerk Bedankt voor Boven-Hardinxveld en voor Dinteloord: H. A. van Slooten te Nijkerk. Geref. Gemeenten Aangenomen naar Tholen C. Hege man te Unionville, Ont. Canada, voor heen te Genemuiden. Bedankt voor Middelharnis Chr. van den Poel te Yerseke. Beroepen te Mijdrecht: A. Hoogerland te Werkendam. Evang. Luth. Kerk Aangenomen naar Dordrecht-Gorin- chem drs. J. W. Gunning, voorheen zen dingspredikant op West-Java. H'UW (J 55 55> Het nieuwe groothandelsmagazijn van de Coöperatieve Groothandel in levensmiddelen „Sperwer Midden-Ne derland" aan de Stadhoudersmolenweg 37 te Apeldoorn wordt woensdag 28 ja nuari 's middags om half drie officieel in gebruik gesteld. De opening wordt verricht door de burgemeester Apeldoorn, mr. A. L. des Tombe. van

De Vallei | 1970 | | pagina 3