Record puntentotaal op kleine vierkamp BOLS IN BLAKENDE VORM Napoli weer in ons land Ajax met Cruyff nog niet tot overeenste m m ing Ree won van Kuyp ers Uw toeverlaat bij GRIEP Nederlandse coureurs het ziekenhuis in Triomfale terugkeer hockeyers Toestand Boogaerts valt mee CONSCIËNTIEUZE MEDEWERKERS «a Taimanof laat z'n tanden zien Sallandcross voor Ni] stad en Diny Koekoek iedereen weet-Aspirine helpt. SPORT IN 'T KORT Rallye Monte Carlo GAT IN HET IJS ZIEK TE VROEG GOEDE DAG UITSLAGEN SCHADUW IDEAAL MISSLAGEN Tony Roche kan blijven tennissen WIJ ZOEKEN FINANCIEEL ADVISEURS Wij nodigen u gaarne uit tot een informatief gesprek in SABOTAGE Zesdaagse Berlijn DINSDAG 20 JANUARI 1970 INZELL Op de razendsnelle ijspiste van de Beierse wintersportplaats Inzeil heeft Jan Bols ook gisteren weer zijn blakende vorm gedemonstreerd. Hij bleef op de 1500 meter slechts 0,1 seconde achter op de ook al sterk rijden de Nederlandse kampioen Ard Schenk, die de afstand in 2.04.4 op zijn naam bracht. Op de 5000 meter eindigde Jan Bols, ondanks een valpartij, samen met Schenk op de eerste plaats. Beide rijders brachten een tijd van 7.30,6 op de klokken. „Dat ik onderuit ging heeft me zeker zes seconden gekost", vertelde de 25-ja- rige Hoogevener gisteren met spijt in zijn stem. „Leen Pfrommer zei me later, dat het was gekomen door een gat in het ijs vlak bij de wissel. Gelukkig was ik weer gauw genoeg overeind, maar het blijft natuurlijk jammer, want ik had dus op een nog lager puntentotaal kunnen uitkomen". Niet alleen legde Jan Bols dank zij zijn voortreffelijke prestaties met een De spelers van het Italiaanse Na- poli zijn gistermiddag voor de tweede keer in ons land aangekomen voor de returnmatch tegen Ajax, die morgenavond wordt gespeeld. Op de joto: de spelers bekijken Ita liaanse kranten waarin de overwin ning van Napoli op Fiorentina voor het eerst sinds 25 jaar breed wordt uitgemeten. Geheel links trainer Chia- pella. SCHIPHOL Voor de tweede maal li gistermiddag het elftal van Napoli voor de returnwedstrijd tegen Ajax in de derde ronde van de Jaarbeursbeker naar ons land gekomen. Veertien dagen geleden ging de ontmoeting letterlijk en figuurlijk de mist in. Met trainer Chiapella toonden de spelers zich uiterst voldaan over de 21 zege, die zij zondag in de uitwed strijd te Florence behaalden op Italië's voetbalkampioen van het vorige jaar, Fiorentina; de ploeg, die evenals Feij- enoord, thans de laatste acht bereikt heeft in de Europa Cup voor lands kampioenen. Overigens zal Chiapella morgenavond tegen Ajax in het Amsterdamse Olym pisch Stadion niet dezelfde ploeg in het veld kunnen brengen, want zijn Aus- putzer Zurlini moest ziek in Napels achterblijven. In de voorhoede zal, evenals zondag, Altafini ontbreken want die sukkelt nog steeds met zijn knieblessure. Of de evenmin geheel fitte Montefusco in de verdediging zal meespelen kan pas kort voor de wed strijd worden beslist. Het gezelschap werd op Schiphol be groet door Ajax-voorzitter Jaap van Praag. Spelers en officials van de ploeg werden daarna ondergebracht in het Apollo Hotel te Amsterdam. Ajax daarentegen heeft de hoofdstad verlaten. Trainer en spelers hebben zich teruggetrokken in Hotel Duinoord te Wassenaar. AMSTERDAM Het bestuur van Ajax en „de eeuwige Johan Cruyff", zoals hij door een der bestuurders ge noemd wordt, hebben gisteren een langdurig onderhoud gehad. Dit gebeurde op verzoek van trainer Rinus Michels, die de zaak-Cruyff gaat hij wel of niet bij Ajax weg aan het einde van dit voetbalseizoen op zeer korte termijn opgelost wil zien. Michels kan de herrie, die er na de uitlatingen van Cruyff via de televisie over een buitenlands bod, dat op hem zou zijn gedaan, niet hebben „omdat deze privébelangen de belangen van het elftal schaden". Men is gisteren overigens nog niet tot overeenstemming gekomen. Het ge sprek wordt vandaag dan ook voortge zet. Michels, die in wezen wel achter de eisen van Cruyff staat een hoger sala ris en een flink belastingvrij bedrag ineens aan het einde van dit seizoen vindt het moment dat Cruyff weer aan de bel is gaan trekken, ongelukkig ge kozen. Bovendien is hij van oordeel dat Cruyff, die in februari onderhande lingen over dit punt met het bestuur van Ajax zou voeren, te vroeg zijn pro blemen openbaar heeft gemaakt. WIJK AAN ZEE De Russische grootmeester Taimanof, wereldklasse sedert ja ren, doch als piano-virtuobs niet eeuwig in de schaakarena, laat in het Hodgoven- •chaaktoernooi zijn tanden en zqn klasse langzaam maar zeker zien. Gisteroch tend deelde h(j nog de eerste plaats met vier man, gisteravond stond h|| al heel wat eenzamer. Cruyff heeft dit gedaan, omdat, zoals hij zei, hij het gevoel had aan een lijntje te. worden gehouden. Of dat zo doorgaat? -Het lijkt on waarschijnlijk, dat iemand hem kan „pakken", doen struikelen zou men li terair behoren te zeggen, en dan is het al een kwestie van .efficiency hoeveel remises men zich kan permitteren. Het is bijvoorbeeld opvallend, dat Taimanof in beginsel met wit „er voor gaat zitten", met zwart slechts hapt als de buit niet al te zeer zal wederstreven. Daar komt bij, dat hij drommels goed weet, hoe zwaar een toernooi van vijf tien ronden is en hoe men de krachten dient te verdelen. Wie dat ook beseft is grootmeester Ivkof. Diens snelle remise, met zwart, tegen Donner ontsproot uiteraard aan deze wetenschap. De Nederlandse grootmeester had een goede dag, daar hij na drie zittingen ook de oude rivaal Cortlever op de knieën kreeg. „Nationaal" trok natuurlijk Ree- Kuijpers het publiek. De zwartspeler deed het in de opening niet al te nauw keurig, hetgeen hem duur is komen te staan. Ree stond omstreeks de vijftien de zet uiterst kansrijk. Hij wist het voordeel consequent uit te buiten. In de meestergroep vliegen veel spaanders over de borden, behalve bij koploper Hartoch, die de teugels strak ker begint te houden. Hij is enkele ma len in tumulten geraakt waar hij een broertje dood aan heeft doch slaagt er thans steeds beter in positionele kenmerken de boventoon te laten voe ren. Zolang Hartoch ongeslagen blijft is diens kans op een meesterresultaat (9 1/2 punt) reëel. De uitslagen waren: Grootmeestergroep: afg. partijen vijfde ronde: Cortlever-Donner 01; Langeweg-Filip VzVzPlatonof-Ree 10. Meestergroep: afg. partijen vijfde ronde: Day-Antunac 10; Piket-Medi- na 01; Forintos-Sokolof 1/21/2; Van Geet-Mader 10. Dames: afg. partijen eerste ronde: Assenova-Cohn 10; Timmer-Tuk 01; Cardoso-Alexandria 01Heemskerk- Teodorescu VzVt. Grootmeestergroep: Zesde ronde: Donner (Ned)-Ikof (Jsl) 1/2—1/2; Ree (Ned)-Kuijpers (Ned) 1—0; Westerinnen (Finl)-Platonof (Rusl) Taima nof (Rusl)-Benko (VS) 1—0; Filip (Tsj)- Janosevic (Jsl) 10; Kurajica (Jsl)- Langeweg (Ned) 10; Hort (Tsj)-Bobot- sof (Buig) 1—0; Cortlever (Ned)-Kava- lek (Tsl) Stand: 1. Taimanof 5 pnt.; 2. Ivkof, Westerinnen 4 1/2; 4. Hort, Kuijpers 4; 6. Kavalek, Kurajica 3 1/2; 8. Donner, Filip, Ree 3; 11. Bobotsof 2 Vt; 12. Benko, Platonof 2; 14 Cortlever 1 1/2; 15 Janosevic 1. Meestergroep: Drimer (Roem)-Doda (Pol) afg., Mader (W.Dld)-Smederevac (J.S1) 10, Clarke (Eng)-Van Geet (Ned) VzV2, Sokolof (Jsl)-Hartoch (Ned 1/21/2, Medina (Sp)-Forintos (Hong) afg., Antunac (Jsl)-Piket (Ned) 01, Van Scheltinga (Ned)-Day (Can) V2Vt, Honfi (Hong)-Andersson (Swe) afg. Stand: 1. Hartoch 4 pnt., 2. Anders- son, Medina 3 Vt plus 1 afg., 4. Day 3 Vz, 5. Forintos, Honfi 3 plus 1 afg., 7. Clarke, Piket 3, 9. Antunac, Van Geet, Van Scheltinga, Smederevac, Sokilof 2Vz 14. Doda, Drimer 2 plus 1 afg., 16. Mader 2. Dames: Tweede ronde: Dohn (W.Dld)-Teodorescu (Roem) 1/2—1/2, Vreeken (Ned)-Heemskerk (Ned) 10, Alexandria (Rusl)-Korkarkowska (Jsl) 10, Ferrer (Sp)-Cardoso (Braz) VzVt, Tuk (Ned)-Vokralova (Tsj) afg., Assenova (Bulg)-Timmer (Ned) 10. Stand: 1. Alexandria, Assenova 2 pnt., 3. Ferrer, Vreeken 1 1/2, 5. Tuk 1 plus 1 afg., 6. Teodorescu 1, 7. Cardoso, Cohn, Heemskerk, Konarkowska Vz, 11. Vokralova 0 plus 1 afb. 12. Timmer 0. Karin van Elderen en Hans de Jong hebben maandag in Leysdn bij de strijd om Nederlandse studentenkam pioenschappen de reuzenslalom gewon nen. Karin van Elderen legde het 41 poorten tellende en 581 meter lange parcours over een hoogte van 230 meter af in 1.12.00. Evelin de Weger (1.15.20) en Lindy Margadant (1.17,30) legden be slag op de tweede en derde plaats. Hans de Jong werd eerste in 1.09,00 en eindigde hiermee voor Floris Croon (1,13,10) en Tonni Bakker (1.14.20). DEVENTER De bij de heren sterk bezette Sallandcross, die zondag in De venter werd gehouden, is gewonnen door de Dwingeloër Egbert Nijstadt voor zijn clubgenoot Roelof Veld. Op het zeer gladde en lastige parcours bij de Westerbeekkazerne wisten deze Drenten de aanvaller van de Oostelijke atleten af te slaan. De Oostelijke at leet, die de strijd het langst volhield, was Gerard Tebroke (CIKO'66 Arnhem) die als derde eindigde. Van de AV'34 atleten werd Hans Rig- holt tiende, Frits Buitenhuis elfde en de gevallen Paul Trentelman 21e. Bij de dames ondervond Diny Koek koek weliswaar veel tegenstand van de Friezin Greta Negenman maar wist in de eindfase deze nog ruim achter zich te houden. Christien v. d. Berg (RK DOS) werd derde, Greet Miltenburg (AV'34) vierde en Marian Korbee (AV'34) zesde. Bij de B-jongens behaalde Henk van Zanten (AV'34) een goede 3e plaats achter winnaar Hoving (AV Nop) en Maatman (Coubertin) terwijl bij de C-jongens Lex Righolt zevende werd. Winnaar werd hier Van Korf (Nurmi. Groningen). Wat is er nu waar van de berichten, als zou Barcelona belangstelling voor Cruyff zou hebben? De voorzitter van Ajax, Jaap van Praag, antwoordde op deze vraag, dat hij wel een brief had ontvangen van Barcelona's trainer, de Brit Vic Bu ckingham, waarin deze verklaarde, dat men Cruyff in het oog houdt, maar dat er zich bij Ajax nog nooit een serieuze koper van Cruyff heeft gemeld. Het is trouwens ook nog allerminst zeker, dat Spanje (of Italië) volgend seizoen buitenlandse spelers toelaat. SCHIPHOL Begroet door uit gelaten familieleden en bondsofficials onder leiding van de KNHB-voorz. mr. J. D. J. Idenburg, is gistermiddag via Genè- ve de Nederlandse hockeyploeg terugge keerd uit India, waar het team zich na een zeer stroeve start dank zij een on verbeterlijke eindspurt toch nog voor de halve finale van het toernooi te Bombay wist te plaatsen. Dat Neder land tenslotte in de finale tegen West- Duitsland met 03 ten onder ging, was geen schande, vond coach Roepie Krui- se. Vier wedstrijden waarbij halve fi nale en finale, te spelen in vier dagen, dat is uiteindelijk te zwaar geworden, aldus Kruize, die er op had gerekend, dat zijn ploeg als vierde zou eindigen. In totaal kwam de ploeg uit in 14 wedstrijden (incl een voortoernooi). Van de 16 spelers hebben alleen Nico en Frans Spits aan alle wedstrijden deelgenomen. Veel keus had Kruize niet, want hij had slechts 16 spelers bij zich en van hen zijn er constant een of twee geblesseerd of ziek geweest. Alle spelers kwamen echter gezond op Schiphol terug. Directeur P, J. Duinker van de bond beaamde, dat de afwezigheid van Pa kistan en Australië een schaduw heeft geworpen op dit internationale toer nooi. Het mag echter als een zeer nutti ge training worden beschouwd voor de vele nieuwe gezichten, die vrijwel alle teams vinds Mexico vertonen. In septem ber volgt in Brussel 't Europese landen- toernooi, dat met ca. 20 deelnemende ploegen het grootste ter wereld zal worden. De eerste vier uit dit toernooi klassificeren zich voor de strijd om de wereldbeker, die over een jaar in Pa kistan wordt gehouden. De heer Duin ker uitte zijn bewondering voor de de butanten Jos èn Frans Christis uit de ploeg, die na een schuchter begin in feite de „spielmachers" van het elftal werden. onaantastbare voorsprong op Schenk beslag op de eerste plaats in de kleine vierkamp, zijn totaal aantal punten van 170.277 was nog nooit eerder gereali seerd. Een officieel wereldrecord is dat echter niet, omdat dat voor een totaal over de 500, 1500, 3000 en 5000 meter niet bestaat. De bedaarde Drent opende op zondag met een verrassend sterke sprint (40.9) en werd op de 3.000 meter een offi cieus wereldrecord (4.16.9). Ook al offi cieus, omdat de wedstrijden niet bij de Internationale Schaatsunie waren aan gevraagd. „Dat vind ik wel jammer", sprak Bols. „Maar in ieder geval ben ik erg blij dat het allemaal zo geweldig goed ging. Ik hoop nu maar, dat het zo blijft en dat ik zaterdag en zondag in Innsbruck een goed Europees kampioenschap rijd. Ik heb nu op de 500, de 1500 en de 3.000 meter persoonlijke records gere den, maar je bent altijd bang dat het maar een tijdelijke zaak is." Gisteren zette Jan Bols zijn opmars naar een triomfantelijke overwinning voort met een 2.04.5 op de 1500 en 7.30,6 op de 5.000 meter. Bols als immer relativerend: „Nu wa ren de omstandigheden hier wel ideaal hoor. Daarom maak ik me voor Inns bruck voorlopig nog maar niet al teveel illusies. Donderdag rijden we,, voor we naar Oostenrijk gaan, nog een wed strijdje en dan moeten we eerst maar weer even afwachten of het dan weer zo goed gaat." Ard Schenk eindigde in het eindklas sement als tweede met een totaal van 174.027 punten; een totaal, dat echter nadelig werd beïnvloed door zijn zwak ke 500 meter op zondag, toen hij een paar misslagen maakte. Kees Verkerk deed het kalmpjes aan .en vond zich in het eindklassement te rug op de zevende plaats. Gisteren stel de hij zich op de 1.500 meter tevreden met een tijd van 2.11,9 en eindigde daarna in 7.35,3 als derde op de 5.000 meter. De uitslagen waren: 1.500 meter: 1. Schenk 2.04,4; 2. Bols 2.04,5; 3. Nottet 2.07,5; 4. Van Dijk 2.07,8; 5. Zimmermann (W-Dl), Ver- heyen 2.08,3; 7. Tipper (GB) 2.11,2; 8. Verkerk 2.11,9. 5000 meter: 1. Bols en Schenk 7.30,6; 3. Verkerk 7.35,3; 4. Verheyen 7.35,0; 5. Nottet 7.39,6; 6. Van Dijk 7.40,2; 7. Zim mermann 7.46,0. Eindklassement: 1. Bols 170.277; 2. Schenk 174.027; 3. Verheyen 174.357; 4. Nottet 174.377; 5. Van Dijk 174.877; 6. Zimmermann 176.284; 7. Verkerk 176.847. Spintersklasse: 500 meter: 1. Bazen 41,1; 2. Augustinus 41,4. 1.000 meter: 1. Bazen 1.23,1; 2. Augustinus 1.26,4. ADVERTENTIÏ BAN .i' De Poolse club Gomik heeft maandag in een vriendschappelijke wedstrijd met 21 (1—0) gewonnen van Independiente uit Columbia. Wilczek en Lubanski maakten de Poolse doelpun ten. Escobar zorgde voor de tegentref fer. Frank Sedgman (42), die 18 jaar geleden de Wimbledon-titel heren-en kelspel won, plaatste zich voor de open kampioenschappen van Australië door een zege op de Fransman Bernard Paul. De setstanden waren 64, 36, 6—3. De Berldjnse Bundesligaclub Herta BSC gaat zich in Vaals voorbereiden op de belangrijke ontmoeting van aan staande zaterdag tegen Alemannda Aa chen. Vrijdag wordt Herta BSC in de Limburgse plaats verwacht. SYDNEY De armblessure, die de Australiër Tony Roche noodzaakte de strijd te staken in de finale heren-en kelspel van het toernooi in Melbourne, blijkt niet van dien aard te zijn dat Ro che met tennissen zal moeten stoppen. De Australische nummer twee op de werelranglijst, die al geruime tijd last heeft van zijn elleboog, bezocht maan dag een bekende sportarts, die hem het nieuws vertelde. De arts schreef Roche een aantal medicijnen en een warmte- en fysiotherapeutische behandeling voor. De organisatpren van het toernooi van Nieuw Zuid-Wales, waaraan Roche deelneemt, hebben de Australiër een vrije dag gegeven om van zijn blessure te herstellen. DORDRECHT De toestand van scheidsrechter Boogaerts, die zondag tijdens de competitiewedstrijd DWS Feijenoord in botsing kwam met DWS'er Kamminga en vervolgen! knock out ging, valt erg mee. Een onderzoek van de huisarts viel positief uit. Symptomen van een her senschudding zijn niet waar te nemen, al moet Boogaerts tot woensdag rust houden en in bed blijven. Mevrouw Boogaerts: „Miijn man is niet misselijk en heeft geen hoofdpijn. Wel heeft hij pijn in zijn nek. Woens dag, als alles tenminste goed gaat, gaat hij daarvoor naar het ziekenhuis. Even tueel voor foto's en massage". De sectie betaald voetbal van de Ko ninklijke Nederlandse Voetbalbond (KNVB) zal, al.- scheidsrechter Boo gaerts zijn bed mag verlaten, een door DWS ingediend bezwaarschrift tegen het voortzetten van zijn leiding, in be handeling nemen. „Er is voor DWS echter weinig kans van slagen", aldus secretaris Huybrechts van de sectie betaald voetbal. „Zeker niet nu er blijkbaar geen hersenschud ding is geconstateerd en de diagnose van clubarts Rompu van DWS wat voorbarig is geweest. Maar als er een bepaald verzoek bij ons komt, moeten wij het in behandeling nemen". ARBITER BOOGAERTS rust houden ADVERTENTIE De dealers voor een van 's werelds snelst groeiende mutual funds zoekt van niveau die volledig en diepgaand zullen worden opgeleid tot financieel adviseur. Geëist wordt: minimaal middelbare schoolopleiding bezit van auto en telefoon onberispelijk crimineel en financieel verleden goede contactuele eigenschappen financieel onafhankelijk minimum leeftijd 25 jaar, geen maximum Geboden wordt: uitstekende komissie- en secundaire regelingen een zeker haalbaar gemiddeld inkomen van 35.000.per jaar een zeer bevredigend en hoogstaand beroep 1 APELDOORN woensdag 21 januari a.s., 20.00 uur Hotel de Keizerskroon bij Paleis 't Loo Leldsestraat 74, Amsterdam-C - Telefoon 020 - 234323/234324 MONTE CARLO De Nederlandse equipe Henk Blok-Huub Vermeulen is gistermorgen in de Rallye van Monte Carlo in een Ford Mustang Boss-302 uit de bocht gevlogen. Beide coureurs raak ten licht gewond. Ze werden overgebracht naar een ziekenhuis in het Franse Gap, een van de laatste controleposten voor Monte Carlo. De auto werd zwaar beschadigd. Het ongeluk gebeurde in een bocht. De Ford vloog tegen een telegraafpaal en kwam vervolgens tegen de muur van een plaatselijk ziekenhuis tot stilstand. Blok en Vermeulen hebben vermoe delijk allebei een hersenschudding en ze zullen wel een paar dagen in het ziekenhuis moeten blijven. Drie Italiaanse equipes hebben bij de officials een protest ingediend. Bij de controle in Serajewo en Joego slavië had men de sloten van hun wagen dichtgestopt met stukjes hout. De Italiaanse coureurs moesten een ruit vernielen om de auto's van binnen te kunnen openen en aarzelden niet het incident te omschrijven als „sabotage". Een woord dat gisteren in Monaco trouwens vaker viel. De Zweed Gunnar Haggbom beklaagde er zich bij iedere official die hij maar tegenkwam over dat ook de sloten van zijn wagen in Se rajewo waren volgestopt met dunne stukjes metaal. Van de 183 equipes die vrijdagnacht van start gingen hebben er 159 het prinsdom bereikt. WEST-BERLIJN De Nederland- Franse combinatie Peter Post-Alain van Lancker bezette vanmorgen vroeg de tweede plaats in de zesdaagse van West-Berlijn. Het Duitse koppel Schulze-Renz leidde toen. Na de vierde nacht is de stand: 1. Schulze-Renz (W.-Dld.) 146 pnt.; 2. Post-Van Lancker (Ned.-Fr.) 130 pnt.; op vijf ronden: 3. Puschel-Fritz (W.- Dld.) 85 pnt.; op tien ronden: 4. De Wit-Spahn (Ned.-W.-Dld.) 188 pnt.; op 42 ronden: 9. Koel-Loevesijn (Ned.) 193 pnt.

De Vallei | 1970 | | pagina 13