Bestuur van Ajax en rebellerende Cruyff sloten wapenstilstand Johan Cruyff mag eerder weg Gatsonides/Jetten na botsing uit strijd Koersen Hilversum Michels: „Uitblinkers moeten weg als ze eenheid verstoren SAAIE DAG IN HOOGO VENTOERNOOI VERBON IN EERSTE PROFGEVECHT GEVELD Jonge Oranjeploeg naar Israël Gemakkelijke overwinning voor Okker RUST IN PLOEG IS TE BELANGRIJK Rechtstreekse t.v.-reportages uit Mexico Vierdaagse van 21-24 juli Kalender KNSB K. o. in achtste ronde Israël verloor van Roemenië Nederlanders in Zesdaagse van Antwerpen SLIPPARTIJEN MINDER STERK TOT IN PERFECTIE TIEN KNALLEN WOENSDAG 21 JANUARI f970 sport m. WASSENAAR Het was Johan Cruyff die een nieuw beroep deed op de ca paciteiten en tact van Rinus Michels. Het was Johan Cruyff, die de Ajax-kerngroep kort voor het beslissende Jaarbeurstreffen met AC Napoli in beroering bracht. Het was Johan Cruyff ook, die de vraag losbrandde: „Zal dit Ajax vanavond de concentratie hebben herwonnen om de Italianen uit de Cup-strijd te wer- |i| pen?" Het antwoord is aan Rinus Michels, de man die nu al seizoenen achtereen steeds weer als overwinnaar uit diverse interne moeilijkheden tevoorschijn kwam. Hij is het ook, die er bij het Ajaxbestuur op aandrong om de „kwestie- Cruyff" zo snel mogelijk op te lossen. „Om rust en eenheid in de ploeg te hand haven", stelt hij zelf. Rinus Michels benaderde de proble men op zijn eigen wijze. Rustig, vol be grip, maar onverbiddelijk. „Het ideaal is natuurlijk een elftal met uitblinkers, maar als die uitblinkers de eenheid van een team verstoren, dan moeten die er uit". Een mening, die drie dagen terug nog eens door de realiteit werd onder streept. Michels: „Cruyff heeft bepaalde ei- HILVERSUM De NOS-televisie is voornemens om in totaal ongeveer achttien uur zendtijd te besteden aan de reportages van het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal, dat van 31 mei tot en met 21 juni in Mexico wordt gehouden. Deze achttien uur zal voor ongeveer tweederde bestaan uit rechtstreekse reportages en voor de rest uit samenvattingen. De rechtstreekse reportages, elf in totaal, zullen op weekdagen om 23.00 uur worden uitge zonden en op zondagen om 19.00 uur (Nederlandse tijd), evenwel niet op alle dagen van genoemde periode, want de wedstrijden, die in vier groepen tegelij kertijd in vier verschillende stadions worden gespeeld, vinden plaats op 31 mei, 2, 3, 6, 7, 10, 11, 14, 17, 20 en 21 juni. (Op weekdagen om 16.00 uur en op zondagen om 12.00 uur plaatselijke tijd). Op enkele van deze data en op een aantal tussenliggende dagen zullen van 18.00 tot 18.45 uur samenvattingen in totaal acht, van andere wedstrijden worden uitgezonden, die daags te voren zijn gespeeld. WASSENAAR In hotel Duinoord te Wassenaar is gisteravond overeenstem ming bereikt tussen het bestuur van Ajax en Johan Cruyff over het mogelijk eerder verbreken van het contract tussen Ajax en zijn speler. Voorzitter Jaap van Praag van Ajax: „In verband met de publikaties rond Johan Cruyff, naar, aanleiding van de televisie-uitzending van zaterdagavond, is het be stuur van Ajax met Johan Cruyff tot de volgende overeenkomst gekomen: Mocht een binnenlandse club belangstelling hebben voor Johan Cruyff, waardoor hij zijn maatschappelijke positie zou kunnen verbeteren, is de AFC Ajax bereid tegen een met Cruyff overeengekomen transfersom, die niet zal worden bekend gemaakt, het met hem lopende contract tot het einde van het seizoen 1970/'71, aan het einde van dit seizoen te ontbinden". De heer Van Praag voegde eraan toe: „Wij hebben dit gedaan om rust te krijgen en van alles af te zijn. Als hij naar het buitenland kan aan het eind van dit sei zoen, zullen wij hem niet tegenhouden". „Als er echter geen aanvaardbaar bod komt, en daarvoor hebben zowel Cruyff als ik getekend, gaat het contract door tot 1971 en dan zien wij wel weer verder". MONTE CARLO Niet alle deelne mers in de Rallye van Monte Carlo hebben kunnen profiteren van de uit stekende weersomstandigheden, die deze autorit tot nu toe kenmerkte. De Nederlandse equipe Tom Gatsonides- André Jetten moest 24 kilometer voor de verlossende eindstreep de strijd sta ken toen zij met hui. DAF 55 in botsing kwamen met een personenwagen. Hun auto werd zo ernsitg beschadigd, dat zU, vlak voor het begin van de Al pine-route, moesten uitvallen. Een brand in een vlak langs de weg staand huis heeft een aantal deelne mers gisteravond in de vierde klasse mentsproef van de Rallye drie kwar tier opgehouden. De brandweer, die het vuur trachtte te blussen, versperde de weg volkomen. Of er sprake zal zijn van een tijdvergoeding is nog niet be kend. Na drie klassementsproeven lagen de drie fabrieksPorches met de Zweden Bo Waldegaard, winnaar van het vorig jaar, Ake Anderssen en de Fransman Larousse op kop. De omstandigheden in de Alpen wa ren zonder twijfel in het voordeel van de Duitse wagens, die alleen nog con currentie ondervinden van de Fords Es corts, Twin Cam en de Alpine Renaults. De Engelse fabrieksploeg leed een gevoelig verlies door het uitvallen van de Fin Hannu Mikkola, die met zijn wagen op een gladde weg op de passen slipte, waarbij zijn Escort onklaar SYDNEY In de eerste ronde heren enkelspel van de open Australische tenniskampioenschappen in Sydney hebben zich geen verrassingen voorge daan. Van de geplaatste spelers, die dinsdag in actie kwamen, drongen Tom Okker en John Newcombe het gemak kelijkst tot de volgende ronde door. Okker versloeg de Australiër Ken Stuart in drie sets (64, 62, 75) en de als tweede geplaatste Newcombe bleef de Amerikaan Ed Neely, eveneens in straight sets, de baas: 61, 75, 61. Tony Roche kreeg van de organisatoren een vrije dag om zijn armblessure te laten herstellen De 42-jarige oud-Wimbledonkam- pioen (1952) Frank Sedgman en zijn zestien jaar jongere landgenoot Bill Bowrey vochten een heroïsch duel uit. De beide Australiërs stonden twee uur en drieëntwintig minuten op de baan. Sedgman had een voorsprong van 5—2 in de vijfde set en kreeg zelfs twee matchpoints. Hij kon echter niet door drukken: Bowrey won de volgende vijf games en daarmee de partij. De voornaamste uitslagen van de eerste ronde zijn: Ashe (VS) Masters (Aus.) 17—15, 6—2, 6—3; Bowrey (Aus) Sedgman (Aus) 62, 16, 63, 46, 75 ;Smith (VS) Brown (Aus) 6—1, 8—6, 6—4; Lutz (VS) Werren (Zwi) 61, 6—3, 6—1; Ralston (VS) Zednik (Tsl) 6—3, 6—3. 4—6, 6—3; Taylor (GB) Schloss (VS) 6—4, 6—3, 6—4; Bat- trtck (GB) Kukal (Tsj) 2—6, 6—3, 2—6. 6—0, 6—4. raakte. Gelukkiger was de Noor Gun- naar Juvberget, die eveneens in een slip geraakte en twee keer over de kop sloeg. Met een zwaar beschadigd dak en zonder voorruit kon hij de strijd toch voortzetten. Na de drie Porches strijden de Brit Roger Clark en de Fin Timo Makinen om de overige ereplaatsen. Makinen had slechts een achterstand van 42 se conden op de derde Porsche. Na de derde klassementsproef ziet de kop van het klassement er als volgt uit: 1. Waldegaard (Zwe) met Porsche 1 uur 56 seconden; 2. Larrousse (Fra) met Porsche 1 uur 1 minuut 44 seconden; 3. Anderssen (Zwe) met PQrsche 1 uur 2 minuten 21 seconden; 4. Munari (Ita) met Lancia 1.03.22 ;5. Clark (Eng) met Ford Escort 1.04.00. HILVERSUM Het daverde dins dagavond op de Hilversumse dravers- baan van de verrassende uitslagen. Leerling-pikeur Doouer, die maar zeer zelden in Hilversum aan de start ver schijnt, nam deze avond toch maar de race om het Winterkampioenschap bij de leerling-pikeurs voor zijn rekening met de felle merrie Delila, die van start tot finish op kop ging en bleef. Dona Scotch, die een abominabel slechte start had, werd door leerling Duivenvoorden nog naar een fraaie tweede plaats gestuurd. De winnares bracht als zodanig 35 gulden voor elke gespeelde gulden. De uitslagen luiden: Dodaardsprijs: 1. Hemija (J.W. Hoe- jembos) 1.30.8; 2. Henriette R.; 3. Gay Areta; Winnend: 22,40; pl. 5,60, 3,70, 8,30; kopp. 22,30; cover 12,00. Winterkampioenschap leerling-pikeurs: 1. Delila (E. Doope) 2.26.4; 2. Donar Scotch; 3. Fitis S; W.: 35,-; pl. 5,50, 1,70, 1,80; kopp. 20,10; cov. 4,60. Edelvalkprijs: 1. Gainer Papenhoef (W. Leeuwenkamp) 1.29.2; 2. Gerda Kraan; 3. Flamingsgol. W.: 4,20; pl. 1,50, 1,20, 1,70; kop. 5,80; cov. 3.30; trio 156,40. Meerkolprijs: (eerste afdeling) Beautiful Star (C. A. van Leeuwen) 1.23.9; 2. Amad Kinley; 3. Luick Smoke Toto w. 3,10; pl. 2„-, 5,10 ,2,50; kopp 17,50; cov. 13,20. Nachtuilprijs: 1. Fred Signal (W Stort) km. tijd 1.24.3; 2. Gea Volann; 3, Exclusdf du Commerce. Winn. 2,70; pl. 1,50, 2,-, 2,30; kopp. 7,80; cov. 6,80; trio 150,-. Meerkolpr^s, (tweede afdeling): Entry Volann (M. van Leeuwen) km.tijd 1.23.8; i. Morzfuchs. 3. Titi III; winn 2,-; pl. 1,40, 3,60, 1,80; kopp. 4,70; cov 13,70. LeeuwerikprUs: 1. Giovanni (P. M Smit) km. tijd 1.27.2; 2. Edward Kinley 3. Geluk Frances. Winn. 2,80; pl. 1.40, 1,40; kopp. 3,40; cov. 4,-. Paradtysvogelprtis: 1. Flèche (F. J. Eerenberg) km.tijd 1.26.6; 2. Edoublaise; 3. Eros Kinley. Winn. 4,20; pl. 2,-, 4,50, en 3,30; kopp. 11,30; cov. 19,20; trio 659,80. Feniksprijs: 1. Esmoreit (M. L. van der Togt) km. tijd 1.27.4; 2. Hinley Mek; 3. Gaai S. Winn. 9,-; pl. 5,80, 2,-; kopp. 10,40; cov. 5,-. Totaal omzet: 198,604,50 gulden. NIJMEGEN De 54e internationale Vierdaagse-afstandsmarsen van de Ko ninklijke Nederlandse Bond voor licha melijke Opvoeding, die Nijmegen als begin- en eindpunt hebben, zullen van dinsdag 21 tot en met vrijdag 24 juli worden gehouden. sen. Hij wil nu eenmaal rijk worden. Daarom had hij een afspraakje met het bestuur, waarop medio februari zou worden teruggekomen. Cruyff heeft niet tot die tijd gewacht en dat is jam mer". Cruyff Na de interland met Enge land meer dan ooit bekend met zijn ei gen mogelijkheden wenst een grote som geld, belastingvrij. Michels: „Begrijpelijk, maar dat kan in ons land niet. Daarvoor moet hij naar het buitenland en dat zie ik dan inderdaad gebeuren". In de belangrijke competitiewedstrijd tussen NEC en Ajax bleek hoe de Ajax-spelers op het „geval-Cruyff" hadden gereageerd. Michels: „Het is per se niet zo, dat Jo han niet wil spelen. Wij hebben gezegd: Of praten of spelen, maar niet beide. Maar de ploeg was geprikkeld. En dat was al te goed te merken". Daarom drong Rinus Michels aan op een snelle samenspraak tussen Cruyff en het Ajax-bestuur. „Omdat het voor de wedstrijd met Napoli moest zijn uit gepraat. Hoe en wat er daarna gebeurt doet er niet toe, voor die wedstrijd moet iedereen weten waaraan hij toe is". Vanavond dus zal blijken of Michels' opzet is geslaagd. Of hij tijdig de rust in de Amsterdamse gelederen heeft weten terug tevf5Tëhgen. De moeilijkhe den kwamen uitgerekend op een ver keerd moment, want de Ajax-oefen- meester zelf weet maar al te goed, dat zijn formatie niet bijster imponerend draait. „Vooral Vasovic is minder dan vroe ger. Dat kan gebeuren. Hij is al dertig jaar en een krachtvoetballer als hij zonder veel techniek kan dan snel gaan aftakelen. Dat hoeft niet, kijk maar naanHans Kraay, die zich nog al tijd weet te handhaven. Maar Vasovic heeft in een belang rijke wedstrijd nog nooit gefaald. In de eerste wedstrijd tegen Napoli speelde hij zelfs zeer goed. Dat is zijn vermo gen, goed spelen als het werkelijk noodzakelijk is". Michels kan wel weer beschikken over Nico Rijnders, die hersteld lijkt van een blessure, opgelopen in de in terland met Engeland. Michels: „Wij moeten tegen Napoli alles geven. De Italianen hebben bewezen in vorm groeiende te zijn. In de laatste competi tiewedstrijd klopten ze de Italiaanse kampioen Fiorentina. En men kan nu wel beweren, dat ook bij hen de com petitie prevaleert, ik heb geleerd die verhalen niet te geloven". „Napoli beheerst het cattanaccio (een gesloten defensie met scherpe coun ter-acties) tot in de perfectie. Daarom is het zaak snel een voorsprong te ne men. Dan moet het van systeem veran deren en juist dat kan Napoli niet. Ita lianen beheersen slechts één systeem". Rinus Michels blijkt zwaar aan de strijd met AC Napoli, dat het eerste duel met 10 won, te tillen. Toch stelt hij: „De competitie wordt steeds be langrijker. Daarom ben ik blij, dat Kessler maar drie spelers voor de in terland met Israël heeft geselecteerd, dat Keizer en Cruyff niet meegaan. Ik vind het ronduit absurd dat die wedstrijd gespeeld wordt. Alleen Israël heeft daar profijt van, Nederland in ieder geval niet. Bovendien kan Israël wel oorlog voeren, maar niet voetbal len. En voor een dergelijke wedstrijd moet ik altijd nog drie van mijn beste spelers afstaan". Ajax heeft zich ter voorbereiding op de wedstrijd van vanavond te gen Napoli teruggetrokken in hotel „Duinoord" in Wassenaar, waar we bijeen zien v.l.n.r. Pronk, Vasovic, Krol, Cruyff, Van Dijk en Keizer (op de rug gezienJ. De vermoedelijke opstellingen zijn: Ajax: Bals; Suurbier, Vasovic, Huls- hoff, Krol; Rijnders, Mhüren; Van Dijk, Swarts, Cruyff(?) en Keizer. Napoli: Zoff; Nardin, Pogliana, Via- nello, Panzanato; Bianchi, Hamrin, Ju- liano; Manservisi, Improta, Barison. Reserves: Monticolo en Montefusco. AMSTERDAM De Koninklijke Ne derlandse Schaatsenrijders Bond heeft voor de komende dagen de volgende evenementen op de agenda geplaatst: 21, 24 en 25 januari: Andijk: IJssel- meertocht (30 en 60 km); 22 januari: Wervershoof/Onderdijk: Toertocht (20 t/m 100 km); 23 januari: Wijster: Ge westelijk kampioenschap van Drente kortebaan dames. Dit is het moment in de achtste ronde, waarop Joop Verbon door de Fransman Lachemi naar het can vas werd gezonden. UTRECHT Gisteravond heeft de stad Utrecht zijn eerste prof- bokswedstrijd gezien. De interesse was er: een goede tweeduizend man die uit Rotterdam en Amsterdam de boksers waar ook in den lande vol gen, maar zeker toch ook velen uit de stad en de provincie Utrecht. Met een machtig applaus werd de plaatselijke favoriet Joop Verbon ingehaald. Hij kwam in de eerste profpartij uit tegen de Fransman Ben Lachemi, maar hij verloor. Knock out in de achtste ronde na een geweldig moedig moedig gestre den strijd. Lachemi toonde zich van start af een behoedzaam man: zeer precies in het uitmeten van zijn stoten. Daar nam hij uitgebreid de tijd voor. Toch moest scheidsrechter Bril in de tweede ronde Verbon al redden. Hij ging een openbare waarschu wing aan de Marokkaan uitdelen toen die Verbon in moeilijkheden had met een serie waarin een ge weldig harde hoek, die toch wel een flink stammetje zou vellen, was verwerkt. Verbon had het moeilijk, maar moed heeft hij en hij probeer de terug te komen. Doch de lucht om door zijn vervaarlijke roffels Lachemi te intimideren ontbrak en in de derde ronde kreeg ook hij een openbare waarschuwing wegens vasthouden. Toen bleek ineens Verbons enor me vechtlust. Alle Utrechters zouden hem hier als roemloos zien afgaan? Nooit. Alsof er nog geen klap was gevallen Stoof Verbon in de aanval. Mooi boksen werd het niet. Wel hard en met dreunen, die stuk voor stuk een k.o. konden inhouden. Ook Lachemi was niet meer de zuivere technicus van het begin, want ook voor hem werd het een redden wat er te redden viel. Een scènetje uit de zesde ronde: in vijftien seconden nam Verbon tien knallen op het roder wordende hoofd. En nog kwam hij terug met een serietje op Lachemi's maag. Nog even ging het gevecht daarna gelijk op maar Verbon was gesloopt, al wilde hij niet van opgeven weten. Tot hij in de achtste ronde lang zaam, kaarsrecht tegen de grond sloeg. Wel kwam hij overeind, maar de bokshouding kon hij niet meer aannemen. Uitslagen amateurs: A. Borsboom (Utrecht) wint op punten van F. Klepke (Rotterdam); P. Klepke (Rot terdam); P. Verbon technisch k.o. in de derde ronde van J. Hopman Drie bergen; C. Everstein Rotterdam ver liest op punten van D. de Vos Am sterdam. JAFFA Het Israëlische voetbalelf tal op 28 januari tegenstander van het „verjongde" Nederlandse team heeft dinsdag te Jaffa, als voorberei ding op het eindtoernooi in Mexico, een oefenwedstrijd gespeeld tegen het B- elftal van Roemenië. De Israëliërs ver loren met 1—2, na een gelijke stand (11) bij de rust. Vorige week woens dag wonnen de Roemenen in Tel Aviv met 01. De Roemeense doelpunten werden gemaakt door Oblamenko en Ivanechko. Voor Israël scoorde Shum. ANTWERPEN Aan de zesdaagse van Antwerpen, die van 6 tot 12 fe bruari wordt gehouden, zullen zeven Nederlandse renners deelnemen. Peter Post en René Pijnen starten met de Westduitser Klaus Bugdahl, Jan Jans sen en Piet de Wit hebben de Zwitser Fritz Pfenninger ter completering van het trio en Leyn Loevesijn, Gerard Koel en Jaap Oudkerk zorgen voor de enige volledig Nederlandse ploeg. Tot de dertien deelnemende trio's behoren ook: Van Looy-Verschüren-Renz; Ser- cu-Deloof Alain-Van Lancker en Se- vereyns-Proost-Fritz. WIJK AAN ZEE Een beetje meli ge ronde, die zevende van het Hoog ovenschaaktoernooi. Weliswaar zijn er veel partijen tot het been afgekloven diverse verdaagd, hetgeen op vol doende strqdlust duidt doch de flit sende botsingen waren (te) schaars. Als kijkdag geen groot succes. Als koopdag misschien wel, daar de kans hebbers waakzaam en succesvol ope reerden. Waakzaam was de vlotte remi se Platonov-Taimanov. Succesvol Iv- kov-Ree (10); tijdsoverschrijding van de Nederlander in mindere positie. Gaaf en bloedig bleek Benkoe-Filip. Een soort eenacter, met alleen wit als regisseur en speler. Zwart leverde het platform. Bij de meesters was het vooral bij Van Geet-Sokolov, waar de strijd in de aanvang hoog oplaaide. Wit introdu ceerde een juweel van een overval, met mogelijke kortsluitingen. Zwart nam het echter allemaal voor waar aan niet ten onrechte en begon in arren moede maar aan een eindspel met 2 minus-pionnen. Doda, de vechtlustige Pool die ver leden jaar zo'n grote rol speelde is door Mader weggespeeld. Koploper Hartoch hield Medina bin nen de perken van diens grote onder nemingslust. Remise. De Nederlander is nog steeds ongeslagen en blijft gedeeld op kop. Vandaag hebben de hoofdgroepen hun tweede rustdag, 's Middags wordt de tweede internationale damesgroep geïnstalleerd die behoorlijk sterk is bezet en gaan de tienkampen begin nen. De uitslagen zijn: Grootmeestergroep, zevende ronde: Kavalek-Donner 1/2— 1/2; Bobotsov-Cortlever afg.; Lange- weg-Hort 1/21/2; Janosevic-Kurajica xkBenkoe-Filip 10; Platonov- Taimanov MiVt; Kuijpers-Westeri- nen 1/21/2; Ivkov-Ree 10. Stand grootmeestergroep na zeven ronden: 1. Ivkov, Taimanov 5 1/2 pnt.; 3. Westerinen 5; 4. Hort, Kuijpers 4 1/2; 0. Kavalek, Kurajica 4; 8. Donner 3 Mr, 9. Benkoe, Filip, Ree 3; 12. Bobotsov 2 1/2 en 1 afg.; 13. Platonov 2 112; 14. Cortlever 1 1/2 en 1 afg.; 15. Jonosevic, Langeweg 1 1/2 pnt. MeestergroepAndersson-Drimer 1 0; Day-Honfi afg.; Piket-Van Schel - tinga 1/21/2; Forintos-Antunac afg.; Hartoch-Medina 1/21/2; Van Geet-So- kolov 10; Smederevac-Clarke 1/2 112; Doda-Mfider 0—1. BERLIJN. Aan het begin van de vijfde nacht heeft de Neder lands/Franse combinatie Peter Post/ Alain Van Lancker de eerste plaats over genomen van de Westduitsers Schulze en Renz. De stand zag er dinsdagavond als volgt uit: lv 1. Post/Van Lancker (Ned/Fran) 154 punten, Op een ronde: 2. Schulze/Renz (Wdl) 187, Op vier ron den: 3. Puschel/Fritz (Wdl) 100, Op ne gen ronden: 4. De Wit/Spahn (Ned/Zwi) 225, Op 8 ronden: 5. Peffgen/Streng (Wdl) 300 pnt, Op 14 ronden: 6. Seeuws/Daler (Belg/Tsj) 208 pnt, Op 29 ronden: 8. Koel/Loevesijn (Ned) 213. Meestergroep na zeven ronden: 1. Andersson, Hartoch, Medina 4 1/2 pnt.; 4. Honfi 4 en 1 afg.; 5. Day, Forintos 3 1/2 en 1 afg.; 7. Clarke, Piket, Van Geet 3 1/2; 10. Van Scheltinga, Smede- revac, Mader 3; 13. Antanac 2 1/2 en 1 afg.; 14. Drimer, Doda, Sokolov 2 1/2 pnt. Derde ronde damesgroep: Timmer- Chin 1/21/2; Vokralova-Assenova 1/2—112; Cardoso-Tuk 1/2—1/2; Konar- kowsk a-Ferrer 01Heemskerk-A- lexandria 01; Teodorescu-Vreeken 1/2—1/2. Damesgroep na drie ronden: 1. Alexandrie 3 pt; 2. Ferrier, Assenova 2 1/2; 4. Vreeken, Tuk 2 pt; 6. Teodorescu 1 1/2; 7. Cardoso, Cohn, Vokralova 1; 10. Konarkowska, Timmer, Heemskerk 1/2 pnt. ROTTERDAM Bondscoach Georg Kessler heeft voor de voetbalwedstrijd IsraëlNederland, die op 28 januari in Tel Aviv wordt gespeeld, de volgend» zestien spelers geselecteerd: Van Dijk, Krol en Mühren (Ajax), Mulder (Anderlecht)Rensenbrink (FC BBrugge); Israël, Jansen en Treytel (Feyenoord); Schneider (Go Ahead); Boskamp (Holland Sport); Brouwer» (NAQ; Strik en Veenstra (PSV); Drost, Pahlplatz en Schrijvers (FC Twente). De ploeg vertrekt maandag 26 januari en keert donderdag 29 januari terug. Een selectie van het Nederlands elf tal zonder de Ajacieden Keizer en Cruyff, de Feijenoorder Van Hanegem en doelman Jan van Beveren van Spar ta. Bondscoach Kessler gaf als toelich ting „Beschouw dit elftal niet als het echte Nederlandse elftal, want per soonlijk viind ik het jammer, dat ik niet het zelfde elftal als tegen Engeland kan opstellen. Als bondscoach in Ne derland moet ik tenslotte altijd reke ning houden met de belangen van de clubs." „Het was oorspronkelijk de bedoel- ling dat Jong Oranje naar Israël zou reizen, Later is besloten, niet door mij, maar door de secretaris van de KNWB, de heer Burgwal, dat het een Neder lands elftal zou worden. De term „Jong Nederlands elftal" zou ik prefereren. De internationale ervaring van een deel van mijn selectie wordt hierdoor belangrijk vergroot". „Nadrukkelijk wil ik stellen, dat er geen sprake is van het passeren van „gearriveerde" spelers, zoals Cruyff, Keizer en Van Beveren. En zeker niet van Eijkenbroek die voor mij tot de ernstige kandidaten behoort voor de eerstkomende jaren".

De Vallei | 1970 | | pagina 13