Geen massamoord, wel honger en geweld in veroverd Biafra DUITSLAND HEEFT TEKORT AAN GEHEIME AGENTEN Toegeven Paus niet verwacht Moeilijk Mammoet niet van Ca Is) gevonden Politie in Milaan met studenten slaags Lekker stoken zonder schoorsteen! Over de grenzen "Er is nu Cassis van SiSi" "Cassis vanwie?" "Cassis vanSiSi!" GROTE BUIT ISRAËLI'S JOURNALISTEN WEER VASTGEHOUDEN Standbeeld van Churchill zou te groot zijn ammo niak scheurde In zaak van celibaat Aanslagplegers op Al Ion gepakt VASTGEHOUDEN Reddingboot >seisde kap* Wagon Noorse journalisten mogen niet naar Tsj.-Slowakije cassis DONDERDAG 22 JANUARI 1970 LONDEN In het Britse Lagerhuis is onenigheid ontstaan over een standbeeld van sir Winston Churchill, dat, volgens een aantal parlementsle den, teveel zou opvallen. Het beeld, dat ruim 2.22 meter hoog is, staat in de hal van het Lagerhuis. Het werd vorige maand onthuld, maar al spoedig kwamen er protesten, dat het teveel zou domineren over een stand beeld van een andere beroemde staatsman, David Lloyd George. Volgens een functionaris van het La gerhuis, zijn de beelden ongeveer even groot. Hij gaf echter wel toe dat Churchill „iets groter lijkt". „Misschien is dat wel het psychologi sche effect", voegde hij eraan toe, ..trouwens, ik heb niet veel tijd voor deze mensen. Zij hebben niet gepro testeerd toen de standbeelden werden geplaatst". Het beeld van Churchill werd door zijn weduwe onthuld. Charles Pannel, oud-Labourminister van Arbeid en een aantal andere parle mentsleden hebben intussen geklaagd, dat het standbeeld van Lloyd George „nietig" lijkt, vergeleken bij dat van Churchill. „Het is gewoon een karikatuur", aldus Pannel. Premier Wilson wil in dezen geen partij kiezen, maar hij stelde voor dat de parlementsleden hun mening bekend zouden maken, en dat het geval in het Lagerhuis zou worden besproken. TEL AVIV Israëlische veiligheids- troepjen hebben de afgelopen dagen 17 Israëlische Arabieren gearresteerd, die verdacht worden van een aanslag op vice-premier Jigal Allon en sabotage daden. Dit heeft de politie in Jeruzalem woensdag bekendgemaakt. De Arabieren, die naar men denkt behoren tot de guerrillaorganisatie El Fatah, hadden in september jl. een bom geplaatst op een station in Ranan, waar Allon enkele uren later een verkiezings toespraak zou houden. De bom was tij dig ontdekt en onschadelijk gemaakt. De gearresteerde Arabieren waren afkomstig uit de dorpen Taijiba en Tira in Midden-Israël. Men had in die plaatsen verborgen wapens en sabota- geuitrusting gevonden. De verdachten hadden enkele van de hun toegeschre ven dadan toegegeven. OWERRI Journalisten, die het voormalige Biafraanse gebied bezoeken, hebben woensdag hun eerste verslagen gepubliceerd. De correspondent van het persbureau Reuter, James Pringle, meldt uit Owerri, dat daar nog steeds kinderen sterven door ondervoeding en dat het er naar uitziet, dat er nog duizenden zullen sterven, terwijl de Nigeriaanse regering alles in het werk stelt om voldoende voorraden naar de voormalige afgescheiden provincie te krijgen. Negen dagen na de val van de hoofdstad van de afgescheiden staat zijn er nog steeds kinderen, die lijden aan hongeroedeem en die hulpeloos in het stof zit ten te huilen, terwijl hun ouders met elkaar vechten om kleine beetjes maismeel. De gehele bevolking schijnt honger te hebben, zo zegt de correspondent, die een medewerker van een Oostenrijkse hulpverleningsploeg citeert met de woorden: „Velen sterven nog dagelijks, de meesten ergens in de bossen". De mensen trachten wanhopig met Biafraans geld, dat thans officieel waardeloos is, de kleine hoeveelheden voedsel te kopen, die er nog zijn. Dui zenden verdringen zich op de markt van Owerri, waar weinig meer te koop is dan rode pepers. De bewoners van Owerri zeggen dat de federale troepen aan het einde van de oorlog zich niet hebben schuldig ge maakt aan massamoord, zoals hun door hun vroegere leider, generaal Ojoek- woe, was voorgespiegeld. Er zijn evenwel veel klachten, dat federale soldaten zich schuldig maken aan plundering en verkrachting van meisjes in de voormalige Biafraanse dorpen. Terwijl verscheidene buiten landse correspondenten woensdag toe keken, probeerden verscheidene Nige riaanse soldaten een jonge huisvrouw te ontvoeren. De jonge Nigeriaanse bevelhebber van Owerri, kolonel Akinrinade. zei: „Ik geloof niet dat de berichten volgens welke er plundering en verkrachting op grote schaal plaats hebben, op waarheid berusten. In iedere oorlog zijn er even wel enkele soldaten die zich daaraan schuldig maken". Hij zei dat twee da gen geleden een Nigeriaanse soldaat te rechtgesteld was, omdat hij een meisje had gemolesteerd. Terwijl hij met de journalisten sprak, drongen Nigeriaanse militairen hongerige Ibo's terug, die trachtten bij voedselvoorraden te ko men die op een terrein lalen opgesla gen. In een kinderziekenhuis, enige kilo meters van Oeli, zo schrijft de Reuter- correspondent, kijken stervende kinde ren de bezoekers v aan met smekende, beschuldigende Of allesbegrijpende ogen. Er liggen 900 kinderen in het zieken huis, terwijl er donderdag nog 300 „ern stige gevallen" uit een ander ziekenhuis worden verwacht. Er zijn slechts drie dokters van wie twee Britse en zes verpleegsters. De correspondent van het Westduitse persbureau DPA meldt uit Owerri, dat „tegen de verwachtingen in" de Nige riaanse federale trdëpen zich na de ca pitulatie goed hebben gedragen en geen schot meer hebben gelost. Correspon dent Fritz Lüdecke zegt, dat de gezond heidstoestand van de Ibo-bevolking naar verhouding betrekkelijk goed is, omdat de hulpverlening tot het ogen blik van de capitulatie goed georgani seerd is geweest. Ook hij meldt, dat veel gevluchte Ibo's uit de bossen te rugkeren naar hun woonplaatsen en het normale leven weer langzaam op gang komt. Het gebrek aan transportmidde len is echter nijpend. Journalisten die geschreven hebben over verkrachting en plundering in het verslagen Biafra, hebben woensdag van Nigeriaanse militairen geen toestem ming gekregen in het toestel in Port Israëlisch-Jordaansegrens Israë lische militairen zijn gisteravond van hun langste inval 20 uur op Ara bisch gebied sinds de oorlog van 1967 teruggekeerd, met een grote krijgsbuit. Meegebracht werden tanks, pantser voertuigen, jeeps en allerlei soorten vrachtwagens. Vol trots toonden de vermoeide militairen verder de Bazookas Kalattsjnikor automatische geweren, een terugslagloze gemechaniseerde vuur mond en een Japanse jeep waarop nog de naam Toyota te lezen was. Journalisten mochten niet met de mi litairen spreken over bijzonderheden van de inval, maar een woordvoerder van het leger vertelde, dat men op wei nig tegenstand was gestuit bij de opera tie om de guerrillabases bij Safi vier km over de grens ten zuiden van de Dode Zee op te ruimen. De voornaamste reden voor de inval is geweest, de herhaalde Arabische be schieting van de Sodom chemische en soda fabrieken. Een jonge korporaal zei: „nou ik hoop dat wij er voor ge zorgd hebben dat de mensen in Sodom vanavond een rustige nacht hebben". Bij de botsing werden vijf guerrille- ros gedood en twee jeeps met daarop gemonteerde terugslagloze vuurmonden vernield, zo heeft de woordvoerder meegedeeld. De El Fatah groep was gewapend met Sovjet-geweren, bazooka's, granaten. Harcourt te stappen waarmee 'zij naar Lagos zouden terugkeren, zo heeft een reiziger gemeld. De Franse president, Georges Pompi dou, heeft er woensdag zijn spijt over uitgesproken dat vertegenwoordigers van de Verenigde Naties na de instor ting van Biafra niet eerder in de gele genheid zijn geweest het afgescheiden gebied te bezoeken. Pompidou heeft de toestand in Nigeria besproken op een bijeenkomst van het Franse kabinet nog geen 24 uur nadat hij met Oe Thant in Parijs had gesproken over de toestand en de hulpverlening in Nige ria. Frankrijk, dat steeds het recht op zelfbeschikking voor de Ibo's heeft on dersteund, heeft aldus een regerings woordvoerder, constant druk op Oe Thant uitgeoefend, om een hulpactie voor Biafra te organiseren. Frankrijk zal een bijdrage geven aan het kinder noodfonds van de Verenigde Naties, Unicef, maar het bedrag is nog niet vastgesteld. De woordvoerder zei verder nog dat levensmiddelen en medicamen ten uit Frankrijk opgeslagen liggen in het militaire hospitaal dat Frankrijk in 1968 in Libreville, Gabon, heeft inge richt. De Wereldraad van kerken in Genève heeft woensdag meegedeeld, dat de raad van christelijke kerken in Nigeria tien hulpverleningsgroepen naar het voormalige Biafraanse gebied heeft gestuurd jom voedsel en medicamenten te verstrekken aan 200.000 personen daar. Geheim agent, dat is toch wel de ideale baan. Ja stapt in het vliegtuig met een gezicht van „alweer Bang kok" en danst nog diezelfde avond in een tropische nachtclub met een koffiekleurige schoonheid. Zeker, een boosaardig oosterling probeert u plotseling in een nis te trekken, maar ge slingert de fielt met een vierde heup worp achter de bar. Professor Ping Pang-Pong, die aan zijn gereserveerde stamtafeltje op je dood zit te wachten, heeft in de consternatie niet eens gemerkt, dat je zijn koffertje vol geheime docu menten hebt verwisseld met een leeg exemplaar. Nog één dansje voor de terug vlucht naar huis. Daar zegt de Chef met de grijze slapen: „Goed werk, 006! En hier is je vliegticket Zanzibar voor morgen ochtend..." Tja, dat moet een mooi leven we zen. En desondanks kampen de Westduitse geheime diensten met nijpend personeelsgebrek. Het is bij na niet te geloven maar niemand wil geheim agent worden. De Federale Inlichtingendienst bij München en het Staatsveiligheidsbureau in Keu len zitten te springen om begaafde aankomende-spionnen. Er zijn zelfs langdurige vacatures bij die chef- posten, waar vliegtickets en de ver zegelde opdrachten worden uitge reikt. Hoe is dat nu mogelijk? Deskundigen uit het spionnenvak (hun namen moesten geheim blijven) weten daar natuurlijk antwoord op. Zij zeggen: De branche heeft een „slecht image". 't Is jammer, maar dat klinkt als of ze het hebben over de groothan del in gruttersvyaren. Wat hapert er aan dat image? De geheime diensten hebben een reputatie van kwalijk beloeren en stiekeme snuffelarij. Men denkt aan ongure typen die in slecht verlichte straten gemeen staan te loeren van onder hun gleufhoed. Van zoiets vunzigs kan een fatsoenlijk mens toch niet zijn beroep maken? Dit alles, zeggen de deskundigen, is helemaal niet waar. Het werk voor een inlichtingendienst is geen stortvloed van avonturen, maar nuchtere prozaïsche arbied achter een bureau. Wij hebben geen ver spieders met gleufhoeden nodig, maar begaafde vakmensen, onder wie artsen, historici en sinologen. En ons werk is geen louche gedoe, maar een noodzaak voor het land en vol komen rechtmatig. Om de staatsburgers van dit alles te doordringen, willen de Westduitse geheime diensten, die tot dusver haast onmerkbaar waren van ge heimheid, nu gaan dëen aan public relations. Het image moet verbeterd worden door lezingen en brochures en, het hoge woord moet er maar uit, door meer openheid. Dan, zo verwacht men, zullen er steeds meer sollicitanten stromen naar het hoofdkwartier van de Federale In lichtingendienst in Pullach bij Mün chen. Dit hoofdkwartier ziet er uit als een kazernecomplex. Naast de poort een gewoon portiershuisje. Op het binnenterrein parkeren gewone Volkswagens. De deuren op de ein deloze gangen geven toegang tot ge wone kantoortjes. Het is allemaal zo doodgewoon, dat het verdacht wordt en zo beklemmend dat de spanning je naar de keel vliegt. Als dat gebeurt, hebt u nog een verkeerde image. In werkelijkheid, dat is nu wel duidelijk, heerst hier echte gewoonheid. Inlichtingenmensen, zo zeggen de deskundigen, mogen juist geen ro mantici of braniefiguren zijn. Het moeten goede democraten zijn, die bereid zijn om zeer hard te werken, discreet, onbekend, zonder ooit openlijke waardering te oogsten. Bo vendien mogen zij niet over hun werk praten, zich nooit blootstellen aan gevaren en mogen zij in hun va kanties niet reizen waarheen zij wil len. Is het niet teleurstellend dit alles te horen? Voor zulk een stil en kleurloos bestaan kun je evengoed hulpboekhouder ener provinciale griffie worden. En hoe zit dat dan met de nachtclubs in Bangkok? Daar mag de geheime agent pas eens gaan kijken, samen met moeder de vrouw, wanneer hij gepensioneerd is... W\^VVVVV,VVVVVVVVVVVVVVV,VV\AAA/>AAA^AA/VV^AA^/VVVV\ CHARLESTON (West-Virginia) Een tankwagon met 150.000 liter ammo nia is woensdagavond op het Dickin son goederenemplacement van de Penn. Central Railroad gescheurd. Het onge luk maakte het noodzakelijk tussen de 500 en 800 personen binnen een straal van anderhalve kilometer rondom de wagon na§r veiliger oorden over te brengen. Drie brandweerlieden en vijf spoor- mannen werden met verwondingen in ziekenhuizen opgenomen. Tenminste 20 andere mensen moesten eveneens in ziekenhuizen worden opgenomen we gens het inademen van ammoniakdam- pen. Wat vee werd door de ammoniak- dampen gedood. De damp blijft in de laagliggende vallei van de Kanawharivier hangen. Ingenieurs ramen, dat het tenminste 24 uur duurt om de ammonia van de be schadigde wagon in een andere over te pompen. I^e NASA, die het ruimtevaar! gramma al over een langere pc riodc heeft moeten uitsmeren omda. er minder geld voor is uitgetrokken, staat nu ook nog voor een dreigen de „hersenvlucht". (Braindrain). De leiders vrezen dat hun technici, vooral op Kaap Kennedy, zich gaan vervelen bij een programma van twee lanceringen per jaar en naar de industrie gaan, om daar meer te ver dienen. Gevreesd wordt dat de doel matigheid er onder komt te lijden wanneer bepaalde werknemers weg gaan en wanneer er voor de anderen geen werk genoeg is. Bovendien komt er een lange periode van twee of drie jaar zonder activiteit, wanneer het Apollo-project voorbij is en voordat het ruimtetaxiproject begint, waarin de NASA op het gebied van bemande ruimtevaart niets te doen heeft. T")e NASA heeft al enige hoge func tionarissen en technici verloren na de vlucht van de Apollo-11 in juli vorig jaar. De meesten gingen heen omdat het doel, een man op de maan brengen, was bereikt. Anderen vertrokken omdat zij vreesden dat na de landingen ontslagen zouden vallen. De meesten gingen meer ver dienen. Maar veel ontslagen kunnen er niet komen. Op Kaap Kennedy werken 18.50,0 men sen en voor twee maanrei/.en per jaar zijn evenveel personeelsleden nodig ais voor drie. Om de verveling te verdrijven over weegt de NASA gefingeerde lance ringen, zodat er werk blijft en de perfectie wordt gehandhaafd. VATICAANSTAD Men verwacht dat Paus Paulus thans zeker geen enkel compromis zal sluiten over de kwestie van het verplichte celibaat voor de priesters, ondanks het verzoek om af schaffing hiervan van de Nederlandse bisschoppen en priesters. Dit is woensdag van Vaticaanse zijde meegedeeld. Men wees erop dat de Paus als hij zijn standpunt zou wijzigen, de kans loopt zijn gezag te verliezen en dat niet alleen in Nederland maar in de FRASERBURG De Schotse red dingboot „The Duchess of Kent" is bij het verlenen van hulp aan een Deens schip gekapseisd en gezonken. Tenminste vier bemanningsleden zijn verdronken, een ander wordt nog ver mist. De enige overlevende en de lijken van de vier slachtoffers zijn opgepikt door een Russische trawler die in de buurt was. Het ongeval deed zich voor op de Noordzee, even ten noordoosten van Schotland. MILAAN Duizenden studenten hebben woensdagavond in Milaan een verbitterd gevecht met de politie gele verd. Zij wierpen auto's ondersteboven, om barricades tegen charges van de po litie te bouwen. Het verkeer in het cen trum kwam volkomen stil te liggen en de winkeliers lieten haastig de rollui ken voor hun uitstalkasten zakken. De incidenten begonnen toen studen ten in een door 'n linkse studentenvereni ging georganiseerde betoging tegen „ge rechtelijke onderdrukking" naar het paleis van justitie wilden marcheren. Nog voordat zij konden vertrekken, greep de politie in en trachtte de beto gers met traangas uiteen te jagen. Dezen begonnen daarop met stenen te gooien. Een groot aantal studenten vluchtte een universiteitsgebouw binnen, waarvan zij de toegangen barricadeerden. Op het dak plaatsten zij rode vlaggen en spandoeken met de leuzen „het fas cisme zal niet doorgaan" en „leve de gedachten van Mao. De betoging was op touw gezet om te protesteren tegen „justitiële onderdruk king" die, zeggen de studenten, zijzelf, de arbeiders en de vakbonden sinds de stakingsgolf van de „hete herfst" on dervinden. De leider van de studenten beweging verklaarde voor het begin van de demonstratie, dat deze de in stemming van de grote vakbonden en van een aantal hoogleraren had. Tegen tien uur 's avonds keerde de rust in het centrum terug. De brand weer ruimde de barricades op. Dertig betogers en acht politiemannen lagen toen met verwondingen in verscheidene ziekenhuizen. Bij werkzaamheden aan de Ro meinse Via F"laminia zijn de rês- ten van een 250.000 jaar oude mam moet gevonden, die nu door archeolo gen zorgvuldig worden uitgegraven. UTRECHT De busritten van de N.V. Nederlandse Buurtvervoer Maat schappij op de interlokale lijnen worden op 1 februari gemiddeld acht procent duurder. De verhoging geldt niet voor de algemene abonnementen. hele kerk. Paus Paulus heeft het celi baat „de onvergelijkelijke schat van de latijnse kerk" genoemd. De Paus. zo zei men, z^l naar alle waarschijnlijkheid pogen een openlijk conflict over deze kwestie te voorkomen om de toestand nog niet erger te maken. Men wees er verder op, dat er steeds vaker en gemakkelijker dispensaties aan priester worden verleend om in het huwelijk te treden. Maar deze dispensa ties tasten de celibaatswet als zodanig niet aan. De wet zou alleen 'gewijzigd kunnen worden na een openhartige bespreking van de zaak, wellicht op de volgende bisschoppensynode, en een grondige be studering van de gedane voorstellen. Frederico Alessandrini, de waarne mend hoofdredacteur van de „Osserva- tore Romano", zegt in een artikel in het Vaticaanse weekblad „Osservatore Del- la Domenica", dat de discussies op het pastoraal concilie in Noordwijkerhout de indruk geven, dat vele spreker het priesterschap „niet zozeer zien als een roeping maar meer als een beroep". Men lijkt van mening te zijn dat pries ters mogen trouwen, omdat artsen, ad vocaten en geleerden dit ook doen. Volgens Alessandrini wilde het pasto raal concilie in Noordwijkerhout met zijn besluit over het celibaat, het Ne derlandse episcopaat zijn wil opleggen. Op dit concillie werd een opvatting over de kerk verdedigd die ver uitgaat boven de letter en geest van het jongste Vati caanse Concilie, namelijk een opvatting die de kerk als een soort parlementaire democratie ziet. De kwestie van het ce libaat, aldus Alesandrini, is het meest in het oog vallende aspect van een hou ding die het wezen van de kerk zelf aantast. De Belgische kardinaal Leon Joseph Suenens heeft de Paus verzocht een bespreking van het vraagstuk van het priesterlijk celibaat mogelijk te maken. Het Belgische katholieke nieuwagent- schap CIP meldt dat de reactie van de kardinaal op de verklaring van de Ne derlandse bisschoppen deze was, dat de kwestie niet opgelost was, omdat de kerk van een bepaald land een besluit heeft genomen. Het probleem betreft de gehele kerk. De bisschop van Berlijn, kardinaal Alfred Bengsch, heeft scherpe kritiek geuit op de steun van de Nederlandse bisschoppen aan de wens tot het ophef fen van het verplichte celibaat voor de priester. Voor de pers verklaarde hij dat de verantwoording van de gehele kerk, die door de collegialiteit van de bisschoppen met de Paus wordt gedra gen, niet wordt gewaarborgd wanneer ..de paus wordt ingelicht over wensen die in een plaatselijke kerk bestaan, wanneer deze wensen reeds openbaar gemaakt zijn als besluiten van een pas toraal concilie". ADVERTENTIE Met DRUgasar gasverw arming, op de buitenlucht aangesloten door een opening in de buitenmuur. Meer dan 40 verschillende uitvoeringen van klein to: groot! 'n DRUgasar werkt tegen de buitenmuur Koninklijke Fabrieken Diepenbcook Reigers N.V, UWt ASTRONAUT liever de lucht in Teloor het nieuwe programma is de Apollo-scrie niet in 1972 maar pas in 1974 afgelopen. EIl; belasting jaar wordt daardoor bezuinigd, maar vermoedelijk zal de belastingbetaler daar niet veel van merken. Op de huidige begroting is voor bet werk op Kaap Kennedy 393 milji cn dollar uitgetrokken, maar daaronder zijn raketten en ruimteschepen niet begrepen. De kosten voor twee vluchten zijn rven hoog als voor drie. zodat per lance ring de kosten anderhalf maal zo hoog worden. De meeste besparingen van de NASA bestaan eigenlijk alleen op papier. Rekent men er de komende inflatie b\j dan kan blijken dat het ruimtevaart programma door het uitsmeren meer gaat kosten in plaats van minder. De nieuwe NASA-begroting voor het begrotingsjaar 1971 is ongeveer 3.6 miljard dollar. Veel gevaar voor ver dere besnoeiing door het Congres is er niet, omdat komende programma's, zoals voor de ruimtetaxi's die her haaldelijk gebruikt kunnen worden, dan geschrapt moeten worden. In feite zou het Anollo-prog .ma dan ook moeten worden beëindigd. jloals de zaken nu staan is het pro gramma als volgt: de Apollo's- 13, -14, -15 en -16 zu 'en on de f of zes maanden worden gelanceerd, tot 1972. In 1973 worden de maanreizen hervat programma met het lanceren van een werkplaats in een baan rond de aar de. Deze zal bestaan uit de twee bo venste trappen van een Saturnus-5. Drie ploegen van drie man zullen el kaar daarin aflossen, de langste werkperiode van een van die ploegen is 56 dagen. De NASA moest de ApoIIo-20 laten vervallen, om deze werkplaats te kunnen maken. In 1973 worden de maanreizen servat met de Apollo-17 en -18. Het Apol- lo-programma wordt midden 1974 met nummer 19 beëindigd. In 1976 of op zjjn laatst 1978 begint het ruimte- taxiprogramma. Om de tyd na 1974 te vullen overweegt de NASA nog meer vluchten naar de werkplaats als het geld en de ra ketten daarvoor kunnen worden ver kregen. Sommige functionarissen hopen heime lijk dat de Russen te hulp zullen schieten. Volbrengen die iets specta culairs. zoals een permanent ruimte station in een baan om de aarde, dan besluit het Congres misschien weer eens iets aan ruimtevaart te gaan doen, door er meer geld voor te ge ven. Tot op dat ogenblik moet de NASA maar zien hoe zij het rooit en genoeg goede krachten behoudt om het werk te doen. OSLO Aan vier Noorse journalis ten is geen visum voor Tsjecho Slowa kije verleend. Zij zouden in het land de wereldkampioenschappen skiën ver slaan. Het ministerie van Buitenlandse Za ken heeft verklaard, met de Tsjechische ambassade contact op te zullen nemen, als men blijft weigeren de Noren toe te laten. Een van de journalisten is een foto graaf van de Associated Press. Jan Borg. die de Russische invasie in Tsje cho Slowakije en de anti-Russische de monstraties in Praag destijds heeft ver slagen. Hij werd het land uitgezet.

De Vallei | 1970 | | pagina 11