Vervangende parkeergelegenheid voor lang-parkeerders Invoering na vorstperiode LET OP VERPLICHT Tarief NBM gaat omhoog IN HET CENTRUM PARKEERSCHUF ,00-19.00 u 42 jaar bij Sparta PEET A CHTERRERG LID VAN VERDIENSTE „Ik heb gewoon steeds de neiging méér te doenv NBP-dames van Scherpenzeel naar Duitsland N.C.V.B. houdt collecte voor Biafra Lezing over Eskimo's Bejaarden- middag in „Rehoboth" AANDUIDINGEN PARKEERMETERS Klaverjassen met arbiters OPVOEDING OPGESTAPELD GEEN VERWIJTEN TEGENSTELLINGEN VEENEND A AL-CENTRUM SPOEDIG ,BLAUWE-ZONE' DONDERDAG 22 JANUARI 1970 "^/EENENDAAL ln het centrum van Veenendaal wordt op korte termijn de „blauwe-zone" inge voerd. De maatregel is een gevolg van het nijpende par keerprobleem in het centrum. De voorzieningen voor de .„blauwe-zone", worden aangebracht zodra de vorstpe riode is beëindigd. Onmiddellijk daarna wordt de ver keersmaatregel van kracht. Parkeren in het centrum is dan alleen nog mogelijk met een parkeertehijf en niet langefdan één uur. VEENENDAAL In verband met de nog steeds stijgende exploitatiekosten, waardoor de financiële positite van het bedrijf ongunstig wordt beïnvloed, acht de NBM het noodzakelijk dat met in gang van 1 februari a.s. de tarieven van alle soorten plaatsbewijzen op de interlokale lijnen worden gewijzigd. Een uitzondering hierop is het tarief van het algemeen abonnement. De tarieven van de enkelereisplaats- bewijzen worden op de onderstaande reisafstanden als volgt verhoogd: reis afstand tot plm. 18 km: 5 ct; 18 tot 27 km: 10 ct.; 27 tot 36 km: 15 ct.; 36 tot 45 km: 20 ct.; 45 tot 54 km: 25 ct. De gewijzigde prijzen van de retour plaatsbewijzen - 6 retourenkaarten - maandkaarten en maandabonnementen zijn verhoudingsgewijs afgeleid van de nieuwe enkelereistarieven. De prijs van de Streekdagabonnementen is verhoogd van 3,75 tot 4,-; voor kinderen 4 t/m 9 jaar van 2,S0 tot 2,75. 6 retou renkaarten - maandkaarten en maand abonnementen afgegeven vóór 1 fe bruari a.s. blijven geldig tot de verval datum. De tarieven van de stadsdienst te Hilversum en van het lokale vervoer binnen de gemeenten Bussum - Ede en Zeist worden vooralsnog niet verhoogd. SCHERPENZEEL In nieuwjaars sfeer, compleet met oliebollen en appel flappen, kwam de Scherpenzeelse afde ling van de Ned. Bond van Plattelands vrouwen woensdagavond voor 't eerst in 1970 bijeen in Marktzicht. Nadat presidente mevr. Dijkstra-Wil- lems de vereniging een goed jaar had toegewenst maakte zij bekend dat de Scherpenzeelse dames in het komende seizoen een tegenbezoek zullen brengen aan de Duitse „zustervereniging", waar van de leden het vorige jaar in Scher penzeel op bezoek waren. Spreker van de avond was de heer J. Werner met het onderwerp „De mens van de toekomst". Hij belichtte o.m. de ontwikkeling van de (kunstmatige) voortplanting en van de orgaantrans plantaties. De „blauwe-zone", die in Veenen daal wordt ingevoerd, omvat Hoofdstraat, Hoogstraat en Zandstraat (tot Fluiterstraat). De bepalingen gel den van 's ochtends acht uur tot 's avonds zeven uur. 's Avonds na ze ven uur is binnen de „blauwe-zone" vrij parkeren wel toegestaan. Dat geldt ook voor de vrijdagavond (koop avond)! De voor het parkeren over dag benodigde parkeerschijven worden verstrekt door de bij de winkeliersver eniging „Handel en Nijverheid" aange sloten middenstanders. I Met invoering van de „blauwe zone" is gewacht tot vervangende parkeerge legenheid voor de zogenaamde lang- parkeerders gereed was. Aan de Brou wersstraat zijn echter inmiddels twee grote parkeerterreinen voltooid, terwijl nog een parkeerterrein ten noorden van het Raadhuis in uitvoering is. De geza menlijke capaciteit van de drie par keerterrein bedraagt ruim 300 auto's Automobilisten zullen door middel van borden en aanduidingen op het wegdek op de „blauwe zorie" worden geatten deerd. In totaal behoeft s'echts een 12-tal borden te worden geplaatst, ter wijl op vier plaatsen het begin van de „blauwe zone" op het wegdek zal wor den aangekondigd. Het aanbrengen van deze voorzieningen is echter pas moge lijk wanneer de vorstperiode voorbij is. De totale kosten van invoering van de „blauwe zone" bedragen voor de ge meente Veenendaal ruim 2000 gulden. Wanneer in de toekomst blijkt, dat de „blauwe zone in Veenendaal niet aan de verwachtingen voldoet, wordt over geschakeld op parkeermeters. In eerste instantie is echter voor de „blauwe zone gekozeji omdat Öit,v volgens een woordvoerder van de r.ieente Vee nendaal, financieel aan jrftkkelijker is. „Parket-riryt^ers kosten •-'gemeente en de parkeerders geld. Ti .idien berust de controle ^oor de 'Hól'aüwe zone" by de politie, terwijl voor parkeermeters een zogenaamde parkeerwacht moet worden aangesteld', aldus de functio naris. VEENENDAAL De ontspannings commissie van de scheidsrechtersvereni- ging, groep Veenendaal en omstreken organiseert morgenavond in café '„De Ouwe Grens" weer een klaverjasavond waaraan iedereen kan deelnemen. Vopr het kaarttoernooi zijn enkele fraaie prijzen beschikbaar gesteld doör de arbiters. De klaverjasavond begint om acht uur. ELST Tijdens de ledenvergadering van de NCVB afd. Eist, die dinsdag avond in gebouw Pniël werd gehouden, gaf de heer K. v. d. Wolf aan de hand van dia's een interessante lezing over de Veluwe. Behalve over het natuurschoon van de Veluwe, weidde spreker uit over cul tuur en historie, waarbij met name kastelen en klederdrachten zijn bijzon dere aandacht hadden. De lezing werd „Zwerftocht over de Veluwe" genoemd. Wegens ziekte van mevr. Van Malen- stijn werd de avond geleid door me vrouw Van Geffen. Begonnen werd met het zingen van Psalm 84 vers 3. 'n ge bed, 't lezen van de verzen 17 tot 25 uit Petrus en de meditatie. Na de pauze werd het woord aan de heer v. d. Wolf gegeven. Tevens werd via een brief van een der leden het voorstel gelanceerd een collecte te organiseren ten bate van de Biafraanse kinderen in Gabon. Met dit voorstel werd met algemeen enthou siasme ingestemd. Collectanten gunnen zich opgeven bij mevr. Zwijnenburg, Franseweg 41, alsmede bij de bestuursleden van de NCVB. De bijeenkomst werd besloten met het zingen van psalm 118 vers 7 en gebed. De volgende ledenvergadering wordt gehouden op 17 februari. Dan zal er voorlichting worden gegeven over de produkten van „De Friese Vlag". EDE De Cultuur-Natuurhistorische Vereniging Zuid Oost Utrecht heeft op dinsdag 27 januari een lezing over de levenswijze en cultuur van de Eskimo's georganiseerd, die zal worden verzorgd, door mevr. L. Sorgdrager. Daabij zal een tweetal films en een aantal door Eskimo's vervaardigde voor werpen worden vertoond. De lezing begint om 8 uur in het Wijkgebouw aan de Veenendaalseweg. RENSWOUDE Woensdagmiddag 28 januari wordt in gebouw „Rehoboth" weer een bejaardenmiddag gehouden. De heer Odding, adjudant van de ge meentepolitie te Barneveld, komt een causerie houden over de natuurbe scherming, waarbij hij een aantal dia's zal vertonen. De bejaardenmiddag begint om half drie. VEENENDAAL Op een feeste lijk getinte bijeenkomst in de kanti ne van het Panhuissportcomplex is dpzer dagen de heer P. Achterberg - bode van de gemeente Veenen daal - door het voltallige bestuur van gymnastiekvereniging Sparta gehuldigd. De heer Achterberg die bijna 42 jaar lid is van de gerenom meerde club, werd benoemd tot lid van verdienste omdat hij bijzon der veel werk heeft verricht voor Sparta. Als geschenk kreeg hij een fraai polshorloge en een vaantje. Peet Achterberg (56) is opgegroeid met Sparta. In 1928 werd hij lid van de gymnastiekvereniging, die een jaar daarvoor was opgericht. „Ja, maar u moet goed begrijpen dat er toen nog geen jongensafdeling was, want anders had ik me wel meteen bij de oprichting opgegeven", vertelt de gemeentebode verontschuldigend. Hij was 14 toen hij begon te tur nen en dat heeft hij volgehouden tot zijn 42fe jaar. Ex-sportleraar E. van Asselt. de man die Sparta groot maakte, zegt over Peet Achterberg: „Het is niet overdreven om Achterberg als één van de trouwste leden van Sparta te betitelen. Bovendien was hij op jeugdige leeftijd onmiskenbaar één van de beste turners van onze ver eniging." Behalve beoefenaar van de turn- sport is dhr. Achterberg 37 jaar 2e penningmeester geweest van Spar ta. Hij vertelt niet zonder trots over deze periode. ,,Ik heb in die tijd veel gedaan, want het contributie-innen bracht ontzettend veel' werk met zich mee. In 1968 moest ik er noodge dwongen mee stoppen. Dat speet me wel, maar ik zag door familie omstandigheden geen andere op lossing. Hoogtepunten uit mijn carrière bij Sparta? Dat zijn er te veel om op te noemen. Ik vond het leuk om eenmaal individueel kam pioen te worden op een vereni gingswedstrijd en verder waren de bondsf eesten in Rotterdam, Am sterdam en Arnhem een belevenis voor mij". Peet Achterberg heeft ook nog enkele maanden lesgegeven. „Dat was in de oorlogstijd in Leersum, waar men mij had gevraagd als le raar. Maar op een gegeven ogen blik kon ik niet meer met de bus en toen ik ook geen banden meer op mijn fiets had, wés dat het defi nitieve einde. *Jk heb toen nog.wel aan deUed^n voorgesteld om ervoor te zorgen dat ik banden op mijn fiets kreeg, doch ook zij zagen hier geen kans toe..." C(EES) G. VAN HALL: GROSSIER IN FUNCTIES VEENENDAAL „Ik ben de laatste tijd bewust een beetje aan het mi nis eren. Je zou kunnen zeggen dat ik in een soort „relax"-periode zit". De heer C(ees) G. van llall zegt het met loodzware ernst en gaat even drif tig op het puntje van zijn stoel zitten om zijn uitspraak wat meer reliëf te geven. Maar het klinkt gewoonweg irreëel, want onderwerp van gesprek is het respectabele aantal functies dat deze 45-jarige Veenendaler naast zijn werk bij Mopavi N.V. vervult. Dat zijn er momenteel nog zeer veel. zoveel zelfs dat hij gemiddeld ongeveer nog twee vergaderingen per avond moet bijwonen en dan kun je van „relaxen" uiteraard niet spreken. Er is slechts één mogelijkheid om in dat geval tóch van ontspanning te spreken en die doet zich voor wanneer al dat extra werk een zeker „re laxen" betekent voor iemand. Zo iemand is Cees van Hall. een bekende verschijning in Veenendaal, een «rossier in functies. I)e hoofdadministrateur c.q. chef de bureau van Mopavi n.v. is na enig aandringen bereid wat te ver tellen over de wijze waarop hij zijn vrije tijd doorbrengt. Welnu die tijd wordt gespendeerd aan politiek, maatschappelijk werk, sociale bege leiding en (in wat mindere mate) aan sport. Cees van Hall is bijvoorbeeld on der meer voorzitter van de PvdA afdeling Veenendaal. raadslid en se cretaris van de PvdA-fractie (en heeft daardoor zitting in een groot aantal commissies van de raad), se cretaris van de commissie vetera- nenvoetbal (het Vriendsobapstoer- nooi, intussen veranderd in de „big match" tussen voetbalvedetten uit Veenendaal en de streek ten bate van de vakantie voor chronisch zie ken was zijn initiatief), bestuurslid van het Juliana-ziekenhuis, lid van de kascommissie van de NVV-be- stuurdersbond en van de commissie Eigen Gebouw en praeses van honk balvereniging de Blue Soeks. Doch hiermee is de rij nog niet ge sloten. Achter de schermen verricht de heer Van Hall ook nog veel werk. Hij richtte de scheidsrechtersvereni- ging groep Veenendaal en omstreken op en zette zich in om te trachten fusies te bewerkstelligen tussen lo kale voetbalverenigingen. De in Gelders Veenendaal geboren veertiger is ook een vraagbaak voor velen. Mensen uit alle lagen der bevolking die met problemen hebben te kampen doen een beroep op hem, bejaarden maken zich geen zorgen meer over allerlei financiële kwesties, want „meneer Van Hall is er'voor hen", kortom Cees van Hall helpt waar hij helpen kan. Waarom doorklieft deze man met krachtige slag de woeste golven van „de Zee der Functies"? „Niet om overal met mijn neus vooraan te zitten, zoals ik wel eens heb gehoord", vertelt hij timide glimlachend. „Het ligt gewoon aan mijn opvoe ding. Ik kom uit een doodgewoon gezin en moest na het doorlopen van de lagere school gaan werken. Op veertienjarige leeftijd stond ik in de fabriek, maar wilde hogerop. In de avonduren ben ik toen gaan stude ren en door de vele moeilijkheden waarmee ik in die tijd werd gecon fronteerd ben ik in feite „zo" ge worden. Die vormen de drijfveer van al les", aldus Van Hall, die zelfs wat fanatiek praat over die periode uit •zijn leven. „Ik ben er namelijk van overtuigd dat alle mensen wel eens steun no dig hebben en ik ben blij dat ik daar een beetje aan kan doen. En zolang je denkt dat je jezelf hierbij waar maakt moet je het blijven doen. Ik ben nu eenmaal een sociaal-voelend mens". De laatste uitspraak gaat verge zeld van een verontschuldiging voor zijn verwaandheid. iMaar u hebt zoveel „baantjes". Van Hall: „Ik ben erg idealistisch ingesteld en daardoor gemakkelijk te strikken. Ik'heb gewoon steeds de neiging méér te doen, want alle mensen moeten geholpen kunnen worden. De nood in Biafra is bij voorbeeld groot, maar we moeten niet vergeten dat in Nederland ook de problemen nog liggen opgestapeld en dus ook zeer dicht bij huis. Ik heb niet de pretentie om de geldende normen in de maatschappij te veranderen want dat kan één man niet, maar het doet me wel deugd in alle eenvoud mensen te kunnen hel pen". De PvdA-voorzitter (,,Ik kom niet uit een socialistisch gezin") put op het gebied van de sociale begeleiding en het maatschappelijk werk uit zijn dosis kennis die hij heeft opgedaan tijdens zogenaamde cursusweken en discussiebijeenkomsten van het NVV en zijn partij. Wordt het u of uw vrouw nooit eens te veel? „Nee, volstrekt niet. Als ik namelijk met tegenzin ergens naar een verga dering of iets van dien aard moet, dan neem ik pertinent op de eerst volgende bestuursvergadering af scheid. Dan hoeft het allemaal niet meer voor mij. Voor wat betreft mijn vrouw?" (glimlacht signifi cant, frunnikt even aan zijn bril en gaat eens demonstratief verzitten.) „Ik heb een ontzettend gemakke lijke vrouw die me praktisch geen verwijten maakt. Ze is veel nuchter der dan ik. Nooit een lelijk gezicht als ik weer vertrek en haar meest bewonderenswaardige gave vind ik dat ze me altijd even hartelijk ont vangt, ondanks het feit dat het wel eens schrikbarend laat wordt". U doet veel werk op het sociale vlak. Maar om welke reden hebt u zich zo ingespannen om bij voorbeeld fusies tussen plaatselijke sportvereni- Cees van Hall zijn zinnen. „De afgelopen competitie heb ik alle voetbalvelden in Veenendaal bezocht (mijn belangstelling is dus wel ge spreid, ha-ha) en ben tot de conclu sie gekomen dat één van de grootste voordelen van een fusie is dat we de jeugd een betere begeleiding kunnen geven. Door de grotere eenheden kunnen de kosten worden gedrukt en dan bestaat de mogelijkheid om gediplo meerde jeugdleiders aan te trekken, die weten met wie en met wat ze zich bezighouden. De sportjeugd moet je namelijk vooral ook een stukje educatie bijbrengen". Zorgvuldig en met een flinke do sis zelfverzekerdheid formuleert formuleert Cees van Hall zijn zin nen Heeft hij nog een speciale voor keur voor een bepaald soort werk? „Dat kan ik met geen mogelijkheic zeggen", aldus een druk gesticule rende Van Hall. „Ik doe alles me plezier en probeer zo geperfectio neerd mogelijk te werken in mijr verschillende functies". Cees van Hall is overigens wel eei man van tegenstellingen. De ene avond staat hij pontificaa uitgedost voor een zaal vol belang stellenden te filosoferen over poli tieke problemen, terwijl hij enkele dagen later in een trainingspak en met een vlaggetje in de hand lang de lijn loopt bij Kulan, waar hij dan als grensrechter vaak scherpe kri tiek krijgt te verwerken. (Met da! grensrechteren is hij overigens ge ruime tijd geleden gestopt). De ene avond zit hij op een bij- -enkomst van het hestuur van hel Juliana-ziekenhuis en even latei- slaat hij in de stromende regen bij de poort van het Panhuiscomplex geld te innen van de bezoekers aan het Veteranentocrnooi, waarvan de opbrengst bestemd is voor de uit gaansdag van bejaarden. „Ja, als je doet waarje plezier i hebt dan komt dat automatisch", bc sluit Cees van Hall lachend. „Ik vin' het echter niet bezwaarlijk". Vermoedelijk vindt niemand dat.

De Vallei | 1970 | | pagina 3