'Ingense kat' uitgeroepen tot mooiste ter wereld Koningin kende Poema' gouden medaille loe Combinatie van kerk en dorpshuis werd weggestemd Ontmoeting in t bos Partisanen leefden als holbewoners Jeugd discussieert vanavond over OPRUIMING V olkshogescholen geven voorlichting Bezetters gebeten op spoorwegstakers Goed van Van der Zee gaat langer mee f2000 FINANCIERING HERVORMD CENTRUM NOG NIET ROND Weifelaars onder de jeugd kunnen kiezersangst kwijt WK Belangrijke vergadering „Het Snoekje" Expositie van bee Idhouw werk en tekeningen Veenendaal 2 versloeg A.S.V. Schooljeugd danste voor Hels MARKTEN SCHAKEN BURGERLIJKE STAND MARKTEN HOOFDSTRAAT 75 VEENENDAAL Veiling Geldermalsen DONDERDAG 22 JANUARI 1970 INGEN Bijna niet te geloven, maar toch waar. De kat, die tot de mooiste van de wereld is uit geroepen. werd dertien maanden geleden in het Betuwse Ingen ge boren. In de cattery Mariëndael van me vrouw Falkena langs de provin ciale weg 37, heel onopvallend, begon de Abessijnse ..Poema" 7,ijn levensweg van roem (maar dat wisten hij en mevrouw Falkena toen nog niet...). Een Amsterdamse jury heeft op een internationale tentoonstelling het dier tot de schoonste van de we reld verklaard en dat leverde de gouden (katten)medaille van ko ningin Juliana op. Waar tentoon stellingen zijn gaat de „fngenaar" naar toe. Overal sleept hij de hoogste prijzen weg, terwijl hij vereerd wordt als een prima don na. Dat dit geen overdreven taal is blijkt uit een groot artikel in een Brusselse krant. Er staat in dat de organiserende „Cat Club de Bruxelles" erg blij is, omdat „tussen de vierhonderd poezen die zaterdag en zondag op de internationale kattententoon stelling zullen miauwen ook de Poema van Mariëndaal zal zijn. De kater kwam maandag al tijdig per vliegtuig in ons land aan. In de re glementaire tas en met de vereiste inentings- en gezondheidsbewijzen en... verzekerd! Wat is het nu dat de Poema van Mariëndaal zo onweerstaanbaar maakt? Wel, het beest vertoont anders dan zijn rasgenoten geen spoortje van een streepje. Dat was een van de bijzonderheden die de doorslag gaven. Mevrouw Falkena is erg trots op haar Poema, ook al heeft ze het eigendomscertificaat niet meer in bezit. De Abessijner verwisselde Deze Ingense Poevxa (Abessijnse ras) is de mooiste kat ter wereld. tien maanden geleden zijn Hol landse eigenares voor een Belgi sche (tegen betaling van ruim 2000 gulden, dat wel). Ingen zal overigens wel verbaasd staan. Wie had ooit verwacht, dat er uit het rustige dorp ooit een wereldkampioen zou voortkomen? Een elegante hangplant, vroeger bijna in elke woning aanwezig, die men echter tegenwoordig weinig meer ziet, is de Asparagus Spren gen". Waar deze sierplant niet als kamerplant aanwezig is, kent men haar toch ongetwijfeld als tafelver siering of als aanvulling van een of ander boeket. In de bloem schikking speelde zij vroeger een grote rol, doch gold daarnaast ook als een schitterende kamerplant. Tegen woordig zien wij de takjes van de „Asparagus plumosus" veelal ver werkt bij bloem8tukjes of boeket ten. Ik meen de Asparagus Spren gen", al wordt zij dan misschien ook als een ouderwetse plant be schouwd, nog eens onder uw aan dacht te moeten brengen, want veel dat oud is wordt tegenwoordig weer nieuw. Het is een van de sterkste kamer planten en kan als hangplant ons een grote dienst bewijzen. Nu weet ik, dat het leven van een hangplant meestal niet zo rustig voortgaat als dat van andere kamerplanten, want doordat een dergelijke hangplant dikwijls vrij hoog is opgehangen, wordt het water geven maar al te vaak vergeten. Een hangplant moet een stootje verdragen kunnen en dat kan de ..Asperagus Sprengeri" doordat aan de wortels knolvormige verdikkingen zitten, die voldoende water bevatten om een tijdelijke verwaarlozing te kunnen doorstaan. Zomers heeft de plant veel water no dig, omdat 2ij dan volop aan de groei is, af en toe bemesting geven wordt door haar zeer gewaardeerd, 's winters heeft zij geringe eisen. Zij houdt van voldoende licht, doch niet van felle zon, waardoor haar fraaie ranken geel worden. Oudere planten kunnen in de voorzomer bloeien met rose bloempjes die in het najaar gevolgd worden door fraaie rode bessen. De plant is dan wel zeer decoratief! Ik wil nog een plant, noemen die te genwoordig zeer weinig wordt aan getroffen. namelijk het Kamerden netje" (Araucaria excelsa). Ook deze plant lijkt wel uitgerangeerd, is eveneens door andere verdron gen. Laat ik deze plant eens weer in het licht halen. Deze oud-gedien de vertoont veel gelijkenis met een kerstboompje. Op regelmatige wij ze zijn haar takken in etages om het stammetje geplaatst en bij een goed gevormd exemplaar is de vorm enigszins piramidaal. Zo'n ka merdennetje behoort er fris uit te zien. terwijl de bladkransen een ge strekte stand moeten vertonen. Is het, dat zo'n plant met de bladkran sen een treurende houding aan neemt, dan staat zij op een te warme of een te donkere plaats. In de zomer schuwt zij de felle zonnestralen, waardoor zij een kleur gaat aannemen. Haar eisen zijn een koele plaats in een licht vertrek en een zo gelijk matig mogelijke temperatuur. In de zomer geeft men haar af en toe wat plantenmest. Is verpotten nodig, dan is de maand april het ge- schikst. Een goede potgrond is een mengsel van twee delen bosgrond, een deel bladgrond met wat scherp- zand en wat oude mest. Hiermede heb ik een tweetal planten aan de vergetelheid ontrukt, die in hun tijd de trots van menige lief hebber zijn geweest. Wie weet wor den zij nog weer eens geaccepteerd Het is al zo vaak voorgekomen, dat oud weer nieuw werd! Och, we roe ten het toch: mode is een rare zaak! Is uw Amaryllisuitgebloeid, geef haar dan volop \vater en eens per week bemesting, want juist na de bloei begint de groeitijd. Dan ver zamelt de bol krachten om het vol gend jaar wederom te kunnen bloeien. Gaat men in haar groeitijd de plant water en bemesting ont houden, dan kan zij onmogelijk krachten verzamelen voor haar vol gende bloei. Gun de plant nu geen rust, zorgt, dat ze flink aan de groei blijft. De mussen hebben het nog wel eens op de knoppen van de Winterjas mijn en niet te vergeten de Forsy thia (Chinees klokje) voorzien. 7,e zijn in staat om alle bloemknopjes uit te pikken. Wees hen voor en span enige zwarte draadjes tussen de takken. Van de Forsythia-struik kan men enige dik met knoppen be zette takjes afsnijden en op water in de warme kamer zetten. Wan neer men dan de takken tweemaal per dag met lauw water besproeit (zo lang de knoppen nog gesloten zijn) dan heeft men al vrij spoedig een boeket bloeiende Forsythia-tak ken in de kamer. Haal het voorjaar in huis! j,Als de dagen lengen, begint de win ter le strengen", aldus een oud ge zegde. We mochten hiervan een voorproefje beleven. Er kan nog veel sneeuw vallen, koning winter kan ons nog met zijn ijskoude adem in het gezicht blazen, maar de To- vefhazelaar staat met zijn goudge le op spinnen gelijkende bloempjes reeds te pronken. De Jasmininm Nadiflorum laat ons een massa gele bloempjes zien. We zien toch die voorjaarsuitingen van Moeder Na tuur? Abonnee mevr. C. J. v d. W.-de K. Haal die Passiflora (Passiebloem) uit de warme kamer en zet de plant in een matig verwarmde kamer. Ook eert onverwarmde, doch beslist vorstvrije kamer is prima. U heeft de plant steeds water gegeven en vandaar dat zij jonge scheuten maakte. Geef haar zeer weinig wa ter en het is geheel normaal als alle groene bladen geel worden en afvallen. De plant moet 's winters rust hebben, doch door de watergift en de warmte heeft u de plant aan de groei gehouden. Fout! Begin maart mag u de lange en kale ran ken flink terug snijden en de plant zal dan verpot moeten worden. Ge bruik er de bekende bloemisten- grond voor en vergeet niet dat onder in de pot een scherf op het potgaatje moet komen. Abonnee G. v. d. V. Ik raad u een tuinman (vakman) in de arm te ne men. Hij kent toch de grondsoort, de be stuiving seis en. etc. etc. Hij zal u zeker met raad terzijde willen staan. Om zelf ,.luk-raak" boom pjes aan te schaffen moet ik u be slist ontraden. Een goede kweker zal u ook volgaarne van dienst zijn. E. J. Grijsen-Rhenen. AMERONGEN De Amerongse hengelsportvereniging „Het Snoekje'' houdt morgenavond om half acht in hotel „Buitenlust" in Amerongen een ledenvergadering. De belangrijkste punten op de agenda zijn: Het poten van vis. het schoonma ken van De Hank, vijf-jarenplan en verkiezing van een nieuwe voorzitter en secretaris De vereniging verwacht een grote op komst op deze importante bijeenkomst. RHENEN Van 26 jan. tlm 14 febr. exposeert in het streekmuseum te Rhe- nen Eka Thoden van Velzen uit Door- werth. De expositie betreft beeldhouw werk en tekeningen. Het Streekmuseum is geopend van 11.00-12.30 en van 14.00- 17.00 uur. Zondag en woensdag is het gesloten. VEENENDAAL Het tweede team van de Veenendaalse Schaakvereniging speelde deze week tegen A.S.V. 4 uit Arnhem. A.S.V. was slechts met 5 spelers ko men opdagen, zodat Veenendaal startte met een 30 voorsprong. Het werd uit eindelijk een 6*/*Vit overwinning. De uitslagen waren: W. Bom - P. W. de Mol 1—0 D. v.d. Bovenkamp - A. Jansen 10 C. Beyer R. Oost 01 E. Zuithaan - M. Boekhorst 10 C. Baars - M. v.d. Ham V«V« J. C. vd. Pol - niet opgek. 10 J. de Gooyer - niet opgek. I—0 R. Knol - niet opgek. 10 Uitslagen onderlinge competitie: J. v. Elenbaas - F. Luchsinger V» M. de Kleuver - G. R. Kets afgebr. A. Jonker - J. Hage I,. Vrijken - C. ter Hogt 10 .1. de Gooyer - G. van Veen 1 sVt C. A. de Gooyer - J. Hage 10 Afgebroken partijen: L. H. Monnee - J. W. Boelens 01 J. C. v.d. Pol - L. H. Monnee 10 RHENEN Geboren: Helene Wij- nanda Christine, d.v. N. Bos en A. E. Poot; Aartje Lena, d.v. H. G. de Jong en G. C. L. Janssen; Jan Evert.-z.v. J. E. Kampert en J. Bouman (Veenen daal); Bertina Johanna, d.v. W. Klaas- sen en A. H. van de Glind; Gerritje Hendrika Hermina, d.v. A. Buitenhuis en C. C. van Setten; Albertha, d.v. W. Rebergen en J. M. van den Berg; Gerrit Rijk, z.v. H. Sukkel en A. E. Bolder man; Bart, z.v. T. van Bekkum en M. L. Brugman. Ondertrouwd: A. van Ommeren, 20 jr (Kesteren) en E. G. van Doorn, 23 jr te Rhenen; A. G. van der Burgh, 20 jr., (Eist) en M. J. van de Breevaart. 20 jr., (Hendrik-Ido-Ambacht). Overleden: Jansje van Maanen, 69 jr., echt van .1. Diepeveen; Margaretha Johanna Maria van Es, 67 jr., echtg. van J. W. de Bie (Amerongen); Hendrik Willem van Verseveld, 79 jr.. echtg. van M. A. van Tuil. (Amerongen); Cornelis van Stokkum, 80 jr., geh. gew. met D. Baars. KESTEREN KESTEREN Géborén r Cornelis M.. z.v. A. Pouwhr e*i A. Cj van Westrenen te Kesteron;\jJrin W.,^rfv. J. W. van de Pol en A. Torn Broers te Oplyeusden. Getrouwd: H. E. Jansen te Wagenin- gen en G. F. J. van Leijen te Opheus- den. Overleden: M. van Tuil. 60 jr.. te Kesteren. AMERONGEN AMERONGEN Geboren: Michael, z.v. H. Esmeijer en C. I. Struijk. Overleden: M. W. van Vendelo, 78 jr; D. E. Moll, 72 jr. LEERSUM Het Hervormd Kerkelijk Centrum in Leersuni zal niet gecom bineerd niet het Dorpshuis worden gebouwd. Dat heslisten gisteren de lid maten van de kerk op de gcineente-avond in een stemming bij zitten en op staan. Het besluit viel ondanks de mening van sommigen dat de bouw en ex ploitatie in dat geval goedkoper zou zijn. De kerk buigt zich nu over de finan- cieringsmogelijkhcden. In totaal Ls een bedrag van f 415.000,nodig. SCHERPENZEEL Op de eiermarkt te Scherpenzeel werden aangevoerd 800.000' stuks. De handel was matig en de prijzen varieerden van f 11,00 tot i 12,00 per 100 stuks. De henneëieren van f 8,00 tot f 10,50 per 100 stuks. SCHERPENZEEL Op de biggen- markt werden aangevoerd 131 stuks. De handel was redelijk en de prijzen vari eerden van f 90,- tot f 107,-. De bouw van hel centrum is te ver wezenlijken niet een subsidie van het Ryk van f 151.000,-. De kerkvoogdij draagt een ton bij. de diaconie zorgt voor een lening van f 60.000,-. en het resterende bedrag moet binnenkomen door giften van de leden der kerk. Ds. Koole mei'kte in dit verband op dat dit een haalbare kaart moet zijn, als intensief wordt meegewerkt. Tegen de achtergrond van de verwachte hoge exploitatiekosten zei hij te voorzien dat de eerste jaren geld moet worden bij gelegd. „Het ls echter dringend noodza kelijk dat het centrum er komt, daar er nu voor diverse kerkelijke aangelegen heden geen ruimte meer is, terwijl in Leersum-Zuid toch ook nog een kerk zal moeten komen", zei hij. De bezoekers van de gemeenteavond konden zich op de hoogte stellen van de bouwplannen aan de hand van tekenin gen, die architect Van Coaten toelichtte. De financiële aspecten werden belicht door de heer Van Dolderen. Eind februari krijgen de leden van de kerk een folder in de bus met het verzoek voor een zeker geldbedrag in te tekenen. Ds. Koole zei 1000 leden f 100. te verwachten, waarmee het financiële leed geleden zou zijn en de bouw van het. centrum zou kunnen beginnen. Als blijkt dat de actie onvoldoende resultaat heeft, zullen weer andere plannen wor den gemaakt. KESTEREN In het Dorpshuis te Kesteren werd een dansavond gehouden door de derde en vierde klassen van de openbare Mavoschool. De opbrengst van deze avond kwam ten goede aan de actie „Help Biafra" Dc opbrengst voor Biafra was f 132,72. Het gebeurt niet zo vaak dat iemand een ontmoeting heeft, die hem na vijf entwintig jaar nog vers in het geheugen ligt. Dan is het toch wel een con frontatie die een diepe indruk maakte. In het begin van 1945 had men meer kans op dergelijke ontmoetingen dan nu. Je kon toen letterlijk van alles te genkomen. maar doorgaims weinig goeds. Het geschreeuw van comman derende Duitsers was bijna in elke straat te horen. Fanatieke S.S.-ers of Landwachters speurden naar Ausweiss-loze burgers. Wat meer bezadigde Wehrmacht-soldaten (grijsaards vaak) zeulden op de een of andere „geor ganiseerde" boerenwagen met een oud aftands paard er voor over de soms gladde wegen in ons dorp. Dikwijls met ongeïnteresseerde blikken voor zich uitstarend. Hopend dat de ..Krieg" spoedig beëindigd zou zijn, en zij naar hun Heimat mochten terugkeren. Verder waren de straten heel wat leger dan nu het geval is. De meeste mannen werkten aan de Todt, rond om Veenendaal, terwijl er praktisch geen burgerwagen meer door onze plaats reed. Wat schooljongens en -meisjes hielden zich onledig door de Duitsers hier en daar moeilijkheden in de weg te leggen, of om levens middelen te jatten, wat hun vaak maar best afging. Menige brave huisvader van nu, weet daar wel over mee te praten.... Ook waren er, die ondanks de daaraan verbonden risico's, het bos ingingen om wat brandhout te be machtigen. Het was vinnig koud en aan „stook" was een ontstellend ge brek. Met oude handkarren en krui wagens trok men er op uit, om op tal van verboden plaatsen hout te gaan hakken. We spraken de nu bij na tachtigjarige J. Turkesteen uit het Kostverloren, die dat toentertijd ook deed, en op een keer een hoogst merkwaardige ontmoeting had, die hem nog steeds helder in het geheu gen ligt. „Samen met Tollenaar, de ..keues- koper uit het Achterkaark", gingen we er met de kruiwagen op uit, om wat brandhout te gaan hakken of zagen. We deden dat wel vaker, en het ging aardig goed. Hoewel ik geen Ausweis had, nam ik het risico toch maar. En risico zat er wel aan, want ik was een spoorweg-staker. Hoewel ik voorheen op de V.S.W. gewerkt had, was ik nu al drie jaar verbonden aan de Spoorwegen, om dat de V.S.W. voor een groot gedeel te stil lag. In het najaar van 1944 brak de grote, saboterende Spoorwegstaking uit, waaraan ik automatisch ook meedeed, waardoor ik dus wel uit de handen van de Duitsers moest zien te blijven, want ze waren hels op ons Eind januari 1945, toen Tollenaar en ik er weer samen op uitgingen, maakte ik iets eigenaardigs mee. waarvan ik soms nog de schrik in de benen heb. We „krooien" samen naar Hannes Hu. elk achter een krui, en gingen daar een heel eind omhoog, de bossen in. Het was licht vriezend weer en hier en daar lag een dun laagje sneeuw. We praatten sa men heel wat af, onderweg en in het bos, maar als we eenmaal aan het werk gingen, verloren we elkaar uit het oog. Daarom spraken wc vooraf een plek af, waar we op el kaar wachtten, om samen weer huiswaarts te gaan. In die tijd was je niet graag alleen. Er kon zoveel gebeuren.... We begonnen allebei te hakken en te kappen en dwaalden al doende ver van elkaar af. Tollenaar was in geen velden of wegen meer te be kennen, toen ik met, een spar bezig was. Uiteraard zocht je naar dood hout. dat brandde beter. Terwijl ik daar zo bezig was, voelde ik me op eens in m'n nek gegrepen en hoorde ik een barse stem. Ik schrok ontzet tend en keerde me om. Ik staarde in de loop van een revolver, terwijl een forse vent voor me stond. „Méé..." was het enige dat hij zei. Met de schrik in mijn benen liep ik voor hem uit, in de veronderstel ling dat m'n laatste uur geslagen was. De man bracht me bij een gro te, gecamoufleerde kuil, waar zeker wel een twintig, dertig, meest jonge mannen, zich verscholen hielden. Van boven was het ondergrondse bi vak afgedekt met balken, waar om heen heide gevlochten was. Ik mocht niet binnenkomen, maar zag de mannen duidelijk zitten. Een gewel dige vent kwam naar buiten. Hij had een jas aan met een bontkraag. Ik werd door hem aan een verhoor onderworpen in een taal waar ik geen snars van verstond. Achteraf bekeken zal het wel een Engelse of ficier geweest zijn, vermoed ik. Een andere partisaan (want dat bleken het te zijn) vertaalde alles en ik had maar te antwoorden. Ik moest myn persoonsbewijs tonen Naam en adres werden nauwkeurig evergeschreven. Men vroeg r»U wat ik hier deed en of ik niet in Veenen daal moest werken. Ik vertelde dat ik bij de Spoorwe gen werkte en mee deed aan de sta king. Dat viel in goede aarde, merkte ik. Met de grootste nadruk bezwoer men my, hier niet meer in de buurt te komen, want dan zou het slecht met me aflopen. Ook mocht ik nie mand iets zeggen over de verborgen cn geheime schuilplaats van de ver zetsbeweging. Als ze merkten dat ik dat toch deed, zouden ze me eigen handig in myn woning komen dood schieten!... Ze hadden nu immers mijn adres. Na nog een aantal waarschuwingen mocht ik weer gaan. Ze hielpen me met boompjeskappen en breken, opdat ik maar snel zou vertrek ken. De krui was nu gauw vol en ik liep 't bos uit, naar de afgesproken plaats, na plechtig be loofd te hebben niets te zullen zeggen. Tollenaar stond al ongeduldig op me te wachten: „Waar blijf je toch. man?" Ik vertelde lets over mijn wedervaren en be zwoer ook hem te zwij gen. Nu, dat wilde hij wel. Thuisgekomen ver telde ik ook het een en ander (men bemerkte wel dat ik ontdaan was) en we namen ons uiter aard met z'n allen voor te zwijgen als een pot. Voor ons eigen hachje, en ook voor de zaak waar het om ging. Die ondergrondsen zouden er ook niet voor de lol on der de grond gekropen zijn, stelden we terecht vast. We hielden ons woord en na de bevrij ding ben ik nog weer eens op de bewuste plek gaan kijken. VEFNENDAAL In „De Soos" naast de Brugkerk in Veenendaal wordt van avond een politieke discussie voor jon geren gehouden. Het is een informele bijeenkomst met als doel de jeugd te laten meedenken over actuele politieke aangelegenheden. Er wordt in drie groepen gediscusseerd over de onder werpen „Openheid en Duidelijkheid. Conventionele politiek en Wat betekent democratie? „De discussieavond wordt bijgewoond door vertegenwoordigers van de plaatselijke VVD, D'66 en ARP. Wanneer voldoende belangstelling be staat zullen dit soort discussieavonden in de toekomst regelmatig in Veenen daal worden georganiseerd. De bijeen komst begint om half acht. ADVERTENTIE ARNHEM De politieke weifelaars onder de Gelderse jeugd kunnen hun kiezersangsten kwijt. Voor de komende genieenteraads- en provinciale-staten- verkiezingen houden de gezamenlijke Gelderse volkshogescholen en vor mingscentra een tweetal voorlichtings- weekeinden voor jonge kiezers. Gelderland krijgt daarbij de primeur van de gekozen burgemeester. Een fic tieve gemeenteraad gaat tijdens het weekeinde, als iedereen op de hoogte is van de doelstellingen van de politieke partijen en de manier waarop die in een raadsvergadering worden uitge speeld, in fracties gesplitst om 'n agenda behandelen. Een heuse burgemeester zal daarbij als gemeentesecretaris op treden om de zaak enigszins volgens het gangbare stramien te laten verlopen. Voor de sinds kort in een samenwer kingsverband gebundelde vormingscen tra betekenen de komende weekeinden, die beginnen op de vrijdagen 27 fe bruari en 6 maart, zowel hun eerste collectieve daad als het betreden van een tot nu toe onbegaan pad. Men hoopt door advertenties in de regionale bla den voldoende jongeren te kunnen be reiken die het kiezen zo moeilijk vinden dat ze iets in zo'n weekeinde ziert. Aan de hand van de respons zal worden be keken of het intitiatief nog een vervolg krijgt. De voorlichting die de centra willen geven zal strikt objectief gebeuren. De politieke partijen /elf komen er niet aan te pas, om elke „introctrinatie" te vermijden. Wel hebben verschillende provinciale besturen hun adhesie be tuigd met het idee. Met een (nog niet helemaal vaststaande) gemeentelijke subsidie moet het weekeinde ongeveer acht gulden kosten. Het wordt gehou den in De Bron in Bennekom, De F.' senburgh in Hulshorst, 't Dackhues in Huissen. De Keyenberg in Renkum. Ons Erf in Berg en Dal, het Oolgaardthuis in Arnhem, het Woodbrookershuis in Barchem en de Volkshogeschool in Eer beek. APPELEN: Goudreinet: EI 65/75 29-33, 75/85 43- 52, 85/95 48—54, EII 65/75 27—31. 75/85 32-45, 85/95 37-47. Rode Goudreinet: EI 65/75 33-36, 75/85 55-62, 85/95 57-64. L. Calville: EI 60/70 17-18, 70/80 25-33, 80/90 30-31, EII 60/70 15-16. 70/80 22-26, 80/90 25. Cox's Orange Pippin: EI 55/60 15, 60/65 18-25, 65/70 22-41, 70/75 47-58, 75/80 56- 69, 80/85 61-66, EII: 60/65 16-20, 65/70 24-32, 70/75 33-49, 75/80 45-55, 80/85 55. Jonathan: EI 60 65 15-20, 65/70 27-31, 70/75 35-40, 75/80 39-47, EII 60/70 15-18, 70 80 20-29, 65/75 16-20, 75/85 34. G. Delicious: EI 60/65 17, 65/70 26, 70/75 37, 75/80 44. 70/80 39, 80/90 44, EII: 60/65 15—17, 65/70 18—25, 70/75 22-34, 75/80 25-39, 80/85 26-36, 60/70 15-23, 70/80 23- 36, 80/90 35. PEREN: Conference: EI 60/70 58-68, 70/80 78, 55/65 55, 65/75 64. Legipont: EI 55/65 43. 65/75 58-59. Doyenne du Cornice: EI 65/75 104, 75/85 99-102. 85/95 87. Brederode K 64-97, EI 60/70 102-112. 70/80 112-116. St. Remy K 56-75, EI 60/70 98-101, 70/80 87-95. Pluim veemarkt Barneveld. (Prijzen in uldens per kg), aanvoer ca. 8.000 »t, nandel traag. Slachtkippen lichte 0.75- 1.05; zware 1.20-1.55; slachtkuikens 1.55- 1.65. «N

De Vallei | 1970 | | pagina 5