Veiling GEVAAR VAN PIL BENADRUKT Hoe maakt men blikje 100 gram met spek Runder- m lappen Zaanse Koeken underlappen Jf l« 79 Men neme albert: heijn (wie anders?!) Men neme Albert Heijn. En men profitere van Albert Heijn's verbazende aanbiedings-prijzen voor echte dagelijkse boodschappen: ..DROP div. soorten m zakjes A100 gram NU 142 I*8 (Roomboter koek Gemberbrood Hond beet acht jonge varkens dood Russen vallen weer China aan Verbeteringen arbeids voorwaarden op komst Asta Nielsen hertrouwd Anti- oecumene- rel in Liverpool Britse bej aarden nog vaak in armoede Magere Jongen bedreigde schoolhoofd bij inbraak met mes Svetlana niet langer Russin OosUluitsers plaagden wegverkeer Mosje l)a jan hij sprong uit helikopter licht gewond DENK OVERAL. EN ALTIJD WEER. AAN HET KIND IN 'T VERKEER UIT DE KERKEN Roken verboden bij W.H.O. fe. 3US6 ■pn m n; q huishoud I DOORREGEN1 500 gram 2»5 MALSE Biefstuk 100 gram d| OO ±250gram 4 fffc ±380 gram M 8 DONDERDAG 22 JANUARI 1970 Coöperatieve Veilings vereniging 7a It bom mei en Omstreken Prljsbericht van woensdag 21 jan. TO. Fruit: Appelen, export: Cox Orange Pippin I 75/80 63—80. I 70/75 52—66. I 65/70 31—40, I 60/69 15—23, II 75/80 67. II 70/75 29—55, II 65/70 22—35 per kg. Golden Delicious II 75/80 30—42. II 70/75 29—35. II 65,70 20—23, II 75/85 30—32, II 65 75 16—27 per, kg. Goud- reinette I 85/95 45, I 85/95 45, 75/85 43-45, I 65/75 28—31, II 65/70 25—28, II 85/05 32—45, II 75/85 30—55, II 65/75 23—30 per kg. Ingrid Marie I 80/85 3840, t 75/80 33, 1 70/75 2425 per kg. Jonathan t 75/80 85—36, I 7075 33—34, I 65/70 24 per kg, Lombarts Calville II 75/80 23, II 70 7 5 21. II 80/90 23—24 per kg. Fabrieksappelen: blank d.d. 12,30, kroet T,50, rood 9.00 per 100 kg. Peren, export: Brederode I 60/70 107, TI 55/60 97, II 60/70 104 per kg. Doijenne du Cornice I 85 95 80, I 75/85 103. I •575 92. I 80 90 87, II 6570 87. II 75/85 79—89. II 65/75 76—81 per kg. St.-Remy I 70/80 95—97, I 607 0 86—93 per kg. Groenten. Andijvie II' 54—109, afw. 35—61 per kg. Boerenkool 943 per kg. Knolsel derij A II 3545 per stuk. Prei A 61 88. AII 26—69, BII 16—45 per kg. Rode kool AI 35—43, B I 31—41, All 3644 per kg. Spruiten ongeschoond A 62—99, B 58—80, D 89—113, ongesort. 67—85 per kg. Uien I 55—73, II 50—52 per kg. Witlof A 121, B 107—127, afw. 63112 per kg. KESTEREN Ik wil ook wel "eens proeven, moet de hond van boer B. te Kesteren gedacht hebben •n hij beet acht jonge varkens dood. Boer B. nam het nogal laconiek op. „Och", zei hij, een schadepost van een paar honderd gulden. Maar de hond wil ik nog voor geen duizend misten..." MOSKOU De Rode Ster (Krasnaja Fvezda), het blad van het Sovjet-minis terie van Defensie, laat in een lang ar tikel de beschuldiging horen, dat in communistisch China een militaire op bouw aan de gang is, welke gericht is op uitbreiding van het Chinese grond gebied en uiteindelijke wereldoverheer sing. Het blad zegt: „De Maoïsten winnen geleidelijk aan kracht" maar laat er op volgen, dat de Chinese militaire hyste rie ook leidt tot „passief verzet" onder de bevolking. Het artikel betekent een nieuwe stap in de hervatting van de anti-Chinese aanvallen in de Sovjet-pers, welke bij na tot het dagelijkse peil zijn gekomen dat bestond voordat de Russisch-Chine- se grensbesprekingen in Peking oktober Wig jaar begonnen. Toen dit laatste gebeurde, verdwenen polemieken voor enige weken uit de pers om daarna ge leidelijk aan weer te verschijnen. Het blad schrijft, dat „alle hulpbron nen van het land voor de totale militai- risetie worden ingezet". MEPPEL De Meppeler politie heeft de 14-jarige scholier C. G. W. uit Mburg gearresteerd. Hij heeft het hoofd van de Zuiderschool voor lager onderwijs m Meppel, de heer G. ten Brink, met een dolkmes bedreigd. Da jongen werd bij een inbraakpo- ging ln de school betrapt. Toen de heer Ten Brink de politie wilde bellen haal de de jongen het dolkmes tevoorschijn. Het schoolhoofd stoorde zich daar niet aan en onder het telefoneren ging de jongen er vandoor. Da politie wist de knaap later op te iporen. Hij was geen leerling van de ■chool, maar op bezoek bij kennissen in Meppel. De jeugdige inbreker heeft meer inbraken op zijn naam staan. Bij fouillering bleek dat de jongen twee messen, één stiletto en glassnij ders op zak had. Het dolkmes droeg hij in een schede aan een riem. Hij is in middels voorgeleid voor de officier van justitie. Sociale werkvoorziening UTRECHT De samenwerkende bonden van overheidspersoneel hebben tijdens een gesprek met de minister van sociale zaken en volksgezondheid over de arbeidsvoorwaarden van de werkne mers in de sociale werkvoorziening veel begrip ontmoet voor hun wensen. De bonden verwachten, dat spoedig «en aantal verbeteringen tot stand zal worden gebracht zoals een verkorting van de arbeidstijd met een kwartier per dag met ingang van het tweede kwar taal 1970, verhoging van het aantal va kantiedagen met één, aanpassing van de lonen in de loop van het jaar op dezelf de wijze als die van het personeel in overheidsdienst en met ingang van 1 februari optrekking van het mini mumloon voor werknemers van 24 jaar en ouder tot honderd procent van het in het bedrijfsleven geldende minimum loon. Verder rekenen de samenwerkende bonden op invoering (met terugwerken de kracht tot 1 januari) van een gunsti ge regeling voor de betaling van verlet bij onwerkbaar weer, namelijk 95 pro cent van het gehele loon met inbegrip van de prestatietoeslag (tot dusver wordt 95 procent van het basisloon of het minimumloon betaald). Naar ver wachting zal voor de kostwinners in de zogenaamde A-categorie dit jaar al een vloer van 550,- in de (6 pet.) vakan tietoeslag worden gelegd, die regelmatig aan de loonontwikkelingen zal worden aangepast. WASHINGTON Drie Amerikaanse artsen hebben voor een Senaatscommis sie verklaard, dat het vermoeden be staat dat geboortenbeperkingspillen hoge bloeddruk, broertes en fatale trombose kunnen veroorzaken. Geen hunner kwam met harde bewezen, maar zij drongen alle drie aan op voorzichtigheid bij het gebruik. Tevens drongen zij er op aan. dat de regering onmiddellijk een groot onderzoek zou instellen. Dr. J. Edwin Wood, een der directeu ren van het Pennsylvania-ziekenhuis in Philadelphia, zei dat het onderzoek verre van klaar was toen de pillen vrij gegeven werden voor gebruik. MOSKOU Svetlana Alleloejeva, de dochter van Josef Stalin, heeft ver klaard, dat zij zelf in juli vorig jaar de Russische regering heeft verzocht, haar Russische staatsburgerschap in te trekken. Gisteren is in de Sovjet-Unie bekendgemaakt, dat dit in december is gebeurd. Svetlana verklaarde erover het vol gende: „ik ben blij, dat zij deze stap hebben genomen en dat ik nu niet lan ger tot de Russische staat en de Rus sische maatschappij behoor". „Vorig jaar juli hebben mijn advo caten namens mij een verzoek ingediend bij het consulaat in Washington, waarin om intrekking van het staatsburger schap werd gevraagd". Hij getuigde voor de subcommissie van de Senaat inzake monopolies welke vandaag haar onderzoek naar de veilig heid van orale contraceptieven voortzet te. De twee andere artsen waren dr. John Laragh van de Columbia-universiteit en dr. Davis B. Clark van het medisch cen trum van de universiteit van Kentucky. Laragh zei dat de pil er van verdacht werd hoge bloeddruk te veroorzaken bij bepaalde zeldzame maar zeer ontvanke lijke personen. Maar aangezien bewezen was dat dit kon worden genezen door het gebruik van de pil te staken, konden de gevaren grotendeels worden verme den. De neuroloog Clark zei dat het risico van een beroerte voor hen die de pil gebruiken groter was dan voor anderen. Maar absolute aantallen blijven klein. BERLIJN Oost-Duiitsland heeft ook in de nacht van woensdag op don derdag het verkeer over de weg naar West-Berlijn op vele grensposten hin der in de weg gelegd, door model-in specties. Vandaag beginnen in West- Berlijn commissievergaderingen van de Westduitse bondsdag. De aptie van Oostduitse zijde was voornamelijk gericht tegen het vracht verkeer. Bij de verschillende grenspos ten vormden zich lange files vrachtau to's. Nergens zijn de toegangswegen volle dig afgesloten. KOPENHAGEN De. 88-jarige Deense filmster Asta Nielsen is giste ren getrouwd met de 70-jarige kunst handelaar, Christiaan Theede, uit Ko penhagen. De plechtigheid vond plaats in Ko penhagen en duurde slechts 34 secon den. Het is het derde huwelijk van de oude ster van de stomme film. In 1912 trouwde zij met de Deense filmregis seur Urban Gad en in 1919 met een Zweedse legerofficier. Beide huwelij ken was echter geen lang leven bescho ren en Asta bleef 50 jaar ongetrouwd. Van dit laatste huwelijk verklaarde zij echter: „Het is echt niet overhaast." LIVERPOOL Woensdagavond is het in de Anglicaanse kathedraal van Liverpool tot handgemeen gekomen tus sen politie en protestanten, tijdens een demonstratie tegen Jan kardinaal Wille- brands, de president van het Vaticaanse secretariaat voor de eenheid der chris tenen. Ongeveer 75 militante protestanten, sommigen van hen aanhangers van de Noordierse dominee Ian Paisley, ver stoorden de dienst in de kathedraal met uitroepen als „geen papendom". De politie werkte de demonstranten, waar nodig met harde hand, naar bui ten. De verwarring was het grootst bij het begin van de toespraak van Willebrands. In de kerk waren 1400 gelovigen van verschillende richtingen verzameld. De interrupties duurden tien minuten. Ter wijl de politie de herriemakers de kerk uitdroeg speelde het orgel zacht. De Anglicaanse deken van Liverpool, Edward Patey, heeft na de dienst ge zegd, dat de rumoerige minderheid heeft laten zien hoe sterk de meerderheid is die de eenheid der kerken verlangt. O TEL AVIV De Israëlische minister van Defensie, generaal Mosje Dajan, is woensdag bij een sprong uit een op de grond staande helikopter gewond ge raakt aan de linkerenkel. Nadat in een ziekenhuis een gipsverband was aange legd, ging hij weer aan het werk. Dit is door een woordvoerder van Dajans mi nisterie meegedeeld. Het ongelukje gebeurde toen generaal Dajan omstreeks het middaguur in ge zelschap van premier Golda Meir per helikopter terugkeerde van een bezoek aan het Jordaandal. Het hefschroef- vliegtuig werd ontboden naar de plaats waar een straalvliegtuig, gevlogen door een burger-testpiloot, was neergestort, en landde op de rotsgrond. De minister verwondde zijn enkel toen hij naar bui ten sprong. Vorig jaar liep generaal Dajan ernsti ge rugverwondingen op bij een onder aardse instorting tijdens archeologische opgravingen zijn hobby in de buurt van Tel Aviv. Hij vertoefde eni ge tijd in een ziekenhuis. Arabische dat zijn verwondingen het gevolg wa- guerrilla-organisaties beweerden destijds ren van een moordaanslag. LONDEN Een groot deel van de 60.000 Britse bejaarden genieten niet van de voordelen van de wel vaartsstaat, zo wordt gesteld in een rapport van de conservatieve partij. Het schat dat 60.000 mensen boven de 80 geen staatspensioen genieten en in armoede leven. De ouderdomspensioenen in Groot-Brit- tannië zijn gebaseerd op de bijdragen welke men gestort heeft. Veel van de tegenwoordige bejaarden waren te oud om in aanmerking te komen voor het staatspensioen. Zij zijn aangewezen op hulp uit de bijstandswet. Volgens het rapport leven veel van de oude mensen die geen steun van fa milie krijgen, in zeer moeilijke om standigheden. Meer dan 300.000 ken nen geen minimale sanitaire voorzie ningen als w.c.'s, badkamers en keu kens. Van de 1.500.000 bejaarden die alleen wonen hebben er zeker 350.000 huishoudelijke hulp nodig die ze niet kunnen krijgen. „In een overbevolkte industriële maat schappij woont een steeds toenemend deel van de bejaarden in fysieke en psychologische afzondering", aldus het rapport. „Het is een opvoedkundi ge uitdaging voor de gehele maat schappij... Het probleem stelt zich hoe de mensen op hun oude dag moe ten worden voorbereid en hoe de maatschappij moet worden voorbe reid om ze te ontvangen". Volgens het rapport zal Groot-Brittan- nië in 1990 9.5 miljoen bejaarden tel len. Het aantal van hen dat boven de 75 is zal met 35 procent gestegen zijn en blijven stijgen. Ned. Herv. Kerk Beroepen: te Nijmegen (toez.): J. W. Schipper te Assen; te Stolwijk: J. H. Vlijm te Krimpen aan den IJssel; te Oudshoom: A. Romein te Wezep. Bedankt: voor Soest: W. Radstake te Rotterdam-Kralingen; voor Delft: C. D. Kousemaker te Zwijndrecht. Geref. Gemeenten Bedankt: voor Wageningen: W. Hage te Krabbedijke; voor Oostkapelle: Chr. van den Poel te Yerseke. Geref. Kerken Beroepen: te Rijswijk (Z-H): J. Fab«r te Nigtevecht. GENEVE - De bestuursraad van d« wereldgezondheidsorganisatie WHO in Genève heeft eenstemmig besloten, hei roken te verbieden. Aan alle andere af delingen van de organisatie is aanbevo len bij hun vergaderingen eveneens een rookverbod in te voeren. De organisatie wil in de strijd tegen het roken en in het bijzonder in da strijd tegen de sigaret een voorbeeld geven. In het debat dat aan het besluit voorafging werd het roken als „de voornaamste, maar vermijdbare oor zaak van een voortijdige dood" en de sigaret zelfs als „een betreurenswaar dig veel verspreid instrument voor de dood" gekenmerkt. Uit Londen wordt vernomen dat een raid Nabarro. woensdag in het Lager huis een wetsontwerp heeft ingediend dat op alle sigarettenverpakkingen een waarschuwing tegen de gevaren van het roken wordt gedrukt. januari goedkoper! Leverpastei Doperwten - zeer fijn Cola Drink 1 «ter Framb.-bessenjam Erwtensoep Aanbiedingsprijzen gelden t/m woensdag 28 januari gesneden, half brood r-

De Vallei | 1970 | | pagina 6