^Jf®torsïö^ Politieke soos als experiment Parochianen stellen hoge eisen aan werk van hun geestelijken VAN DER KOLK VEENENDAAL N.V. VZC contra gevaarlijke AZC-ploeg TERZAKE CHEVROLET Bejaarden gaan uit Stand van zaken in Ned. Herv. Kerk JONGEREN IN VEENENDAAL KUNNEN GAAN MEEDENKEN met u&yde tijd! Televisie defect ii komen direct M.T.S. TELEF- 08370-2838 Brand in stortkoker Leersumer stal katoen J. van Hierden verstevigde zijn positie BURGERLIJKE STAND Blikschade hij slippartijen Jongen liep tegen auto éTl HORLOGERIE VAN MANEN 0 P E Verontrusten Integratie Ka nse Ir uil Liturgie VAN WOUT BLAUWKOUS DAMMEN Permanent FORD-show in showroom VALLEIHAl): V.A.B. KIRPESTEIN POLITIEK CAFÉ ZONDAGSDIENSTEN VRIJDAG 23 JANUARI 1970 Ons lokale overheidsapparaat geeft een keer per jaar zeer lezenswaardige cijfers aan de kranten prijs voor doorgifte aan de burgers van deze niet zo vooraanstaande, maar in al z'n eenvoud toch wel aardige gemeente. Het kan zijn dat het u helemaal niet opvalt. Mij wel. Ik zit er ieder jaar weer naar uit te kijken. Mijn honger naar de stand van zaken is niet ge stild met de wetenschap, dal ons aan tal inwoners in een bepaald jaar met bijvoorbeeld duizend stuks menselijke wezens is opgevoerd. Ik wil ook graag weten waar ze van daan gekomen zijn, uit welke hoek de wind gewaaid heeft. Voor mij is het smakelijk nieuws om te weten, dat er zoveel door verhuizing zijn binnenge komen en zoveel - ook weer door verhuizing - zijn vertrokken. Het liefst zou ik welen hoeveel er uit welke plaats zijn gekomen en naar welke plaats zijn vertrokken. Maar ik heb er begrip voor, dat de informatie van de bureel-ambtenaren niet zover kan gaan. Er moet een grens zijn en als er een beetje onwetendheid over blijft kan dat geen kwaad. Maar gelukkig weten we wel hoeveel er om verschillende oorzaken zijn bin nengekomen en vertrokken en hoe veel er zijn geboren en overleden. Nog pikanter zijn eigenlijk de gegevens uit het jaaroverzicht van de politie. Het aantal overtredingen minder dan de misdrijven. Hel. zwaarste werk trekt altijd de meeste belangstelling. Weet u dat we met het aantal mis drijven helemaal niet zo lekker zit ten? Nee, nee, het is hier niet zo vei lig als u misschien in uw gezapigheid wel zou denken en de nieuwe politie kazerne met alles d'r aan en d'r in aan de buitenkant zou doen vermoe den. Er werd in 354 gevallen iets mis bedreven, maar liefst honderd zeven en dertig gevallen meer dan vorig jaar. Als dat in hetzelfde percentage een paar jaar zo door zou gaan dan kon men zich hier in Chicago in z'n beroemde dagen wanen. Laten we met z'n allen maar hopen dat het een tijdelijke zeer onbehoorlijke opleving is van de misdaad. Kunnen we dat niet dan zullen we zo langza merhand stuk voor stuk aan sterkere beveiligingsmaatregelen moeten gaan denken. Wat me in feite nog meer verontrust heeft, dat is de forse stijging van het aantal vreemdelingen. Op de ruim vierhonderd kregen we er honderd bij. Met alle respect voor onze buitenlandse medemensen, maar je moet er maar niet aan denken dat dit in gelijke mate blijft doorgolven. Al zou dit maar voor de helft gebeuren dan zitten we toch over een aantal jaren met een stoot vreemdelingen die zich mee laat rekenen. We zullen dan misschien hier en daar in een winkel nog wel met een mondje vol Hollands terecht kunnen, maar de voertaal zal toch voornamelijk een kruising tussen Spaans, Italiaans, Is- lamitisch en weet ik nog wat vóór ta len zijn. En zullen onze kinderen en kleinkinde ren dan nog wel werk dicht bij huis kunnen vinden? Misschien moeten ze ervoor naar Scandinavië of zoiets. Natuurlijk, een oplossing zou in een dergelijk geval zijn om de vreemde lingen weer over onze grenzen te ja- ge*, maar dat zou in de meeste geval len niet behoorlijk zijn. Zij zijn clan immers op jaren gekomen, hun kin deren hebben zich vermengd met ge slachten uit deze streken en ze den ken er niet meer aan om vrijwillig naar hun vroegere vaderland terug te keren. We zijn verplicht om ze hier te houden En dat gaat dan nog maar om de na tionaliteiten die we tot nu toe hier heen hebben gesleept. Maar we blij ven werven. Als het ene land afge graasd is, beginnen we aan het vol gende. Misschien komen we ooit toe aan de grootste leverancier van arbeids krachten: China. Toch kunnen we ze beter op deze manier binnen krijgen dan op die andere. U weet wel Wout Blauwkous VEENENDAAL Donderdagmorgen werd de brandweer gealarmeerd voor een begin van brand in een bij het bouwbedrijf Van Eist in gebruik zijnde vuilstortkoker bij de SIB-flats aan de Sterke Arm. De inhoud van de houten stortkoker die verstopt was, is waar schijnlijk in brand geraakt door een brandende peuk. De koker moest voor het grootste deel worden gesloopt om bij het vuur te kunnen. De schade, die door de verzekering wordt gedekt, be draagt circa f 400, VEENENDAAL De Veenendaalse recherche heeft donderdag L. S. uit Leersum aangehouden verdacht van diefstal van enkele lappen katoen uit het textielbedrijf waar hij" werkte. Bij het verhoor viel hij door de mand. Na dat proces-verbaal was opgemaakt werd S. weer op vrije voeten gesteld. "Y^EENENDAAL „Ik had verwacht en gehoopt dat het nog wat feller zou toegaan", was de reactie van drs. H. Hiensch. voorzitter van de A.R.P. gisteravond na Veenendaals eerste informele politieke praatavond voor jongeren in de jeugdsoos bij de Brugkerk. Dat was ruim twee en een half uur na het begin van discussies over een breed scala van onderwer pen tussen ruim twintig jongeren en drie representanten van de Veenen daalse politiek. Het was een experiment, uitgevoerd door de soos, maar oorspronkelijk op initiatief van drs. Hiensch, en het heeft er alle schijn van dat het geslaagd is. Met omfloerste popmuziek op de achtergrond verdeelde het gezel schap zich aan het begin van de avond in drie groepjes, die bij toer beurt een van de drie „politieke fi guren" in hun midden kregen: drs. Hiensch (A.R.), mevrouw Buddingh (V.V.D.-raadslid) en drs. Coïni (D'66). Gespreksthema's waren „openheid en duidelijkheid", „de confessionele politiek", en „de de mocratie in Nederland". De gedach- tenwisseling beperkte zich daar niet toe, maar reikte o.a. van partij-ideo logie in het algemeen, via naturisme en woningbouw in Veenendaal tot EDERVEEN Deze week kwamen de leden van damclub DCE in het Groenekruisgebouw weer bijeen om d« onderlinge competitie voort te zetten. De opkomst was goed, waardoor er een 6-tal partijen werden gespeeld. J. v. Hierden, leider in hei. klasse ment, verstevigde zijn positie door winst op W. Veldhuizen. Laatstgenoem de gaf uitstekend partij maar maakte in het eindspel een fout waar v. Hier den goed van profiteerde. G. Vlastuin kwam in de partij tegen J. Slotboom niet verder dan een remise wat een verrassende uitslag betekende. Slot boom verdiende het ene winstpunt ten volle omdat hij uitstekend spel demon streerde. De overige uitslagen waren: B. v. Beek - G. v. Heerdt 2-0; D. v. Heerdt - G. J. v.d. Dikkenberg 1-1; J. d. Koning - A. v. Hunnik 2-0; M. Hevel - W. de Koning 2-0. Dinsdagavond speelt DCE I in het Groenekruisgebouw de competitiewed strijd tegen BSOV II uit Bameveld. De Ederveners moeten deze wedstrijd winnen om de kans te behouden op het kampioenschap. De overige leden ko men in de onderlinge competitie uit. SCHERPENZEEL Geboren: Arjen, zv J. van Doleweerd en R. Wallet, Grebbelaan 13; Mirella, dv J. J. Scargo en B. van der Wende, Pr. Marijkelaan 2; Hendrik, zv A. van Dijk en H. Bouw heer, Oosteinde 71a; Ronny Silvester Michaël, zv G. J. Kroeze en G. G. Klein Haarhuis, Prinsenlaan 40 VEENENDAAL Geboren: Cornelis Gijsbertus, zv A. M. Diepeveen en G. van de Haar; Anthonia, dv W. van Kruistum en A. Kleijer; Adrianus Ja cob, zv A. H. van Hunnik en A. K. Knol: Antje Alida, dv G. de Groot en A. Vlastuin; Hendrijntje Barendina, dv W. H. Rebergen en B. M. van Soest; Esther Maria, dv J. M. Epskamp en C. P. Ac- kerman; Maria Elizabeth, dv H. van Dijk en J. Teunissen; Jannigje, dv H. Gerritsen en D. A. Hendriksen; Hen drik, zv P. Schafer en C. J. van de Zil ver; Krijn Jelle, zv K. J. Peeneman en A. Delf smaStoffelina Maria, dv J. Valkenburg en D. M. Westerink; Gert- jan Hendrik, zv J. van Dijk en H. van den Brink; Wilhelmina Cornelia, dv A. Stam en E. Stam; Jannetje Christina, dv O. van de Haar en J. de Man; Ro bert Frank, zv N. P. Groot en Z. E. Ci- towska. Ondertrouwd: B. de Vries en A. C. de Boer; J. van Doesburg en M. van Otter- lo. Getrouwd: M. van Rhee en J. van Hees; C. van Rhee en P. M. van Hees; J. Stuivenberg, en H. Schut; P. A. Boers en C. Y. van Ee; F. Sterkenburg en D. Wortman; J. B. Vredegoor en P. D. van Houte. Overleden: Jan van Ginkel, 80 jaar; Wilhelmina Johanna Meloen, 85 jaar, weduwe van J. L. Klomp. 4 VEENENDAAL Verschillende au tomobilisten werden donderdagmiddag verrast door de plotseling optredende gladheid. Het gevolg was verschillende slippartijen, die in drie gevallen mate riële schade tot gevolg hadden. dienstweigering en nevenfuncties van parlementsleden. Geen resoluties, moties of poli tieke manoeuvres in dit gezel schap, dat in prettig verlopende gesprekken zioh met hulp van de drie gasten op velerlei gebied in leefde en oriënteerde. Geen reso luties of moties, geen actie-pro gram of iets vergelijkbaars, en dat was ook niet de bedoeling. Wat de bedoeling wél was, ook daar over werd verschillend gedacht. Drs. Hiensch: „Het idee voor zon avond heb ik aan het soosbestuur doorgegeven, en mijn eigen bedoe ling is in feite geweest de jonge ren meer bij de politiek te betrek- i ken, ze te laten méédenken. Dat is vanavond dacht ik aardig ge lukt, ofschoon ik me niet helemaal bevredigd voel: ik had wat vurige discussies verwacht. Overigens doet het er weinig toe of ik me ADVERTENTIE Kerkewijk 128 Veenendaal Teleloon (08385)12244 VEENENDAAL Morgenavond om kwart over zeven staat er in het Vallei- bad een „waterpolothriller" van de eer ste orde op het programma. Dan duiken de mannen van VZC het water in om het op te gaan nemen tegen AZC uit Alphen, dat vorig seizoen net één punt te kort kwam om te kunnen promove ren naar de hoofdklasse van de KNZB. VZC kwam twee weken geleden te gen titelkandidaat nummer twee, Zwemlust uit Utrecht, in de eerste de beste wedstrijd in de eerste klas en van het seizoen, onverwacht sterk voor de dag. Ook nu weer zijn de VZC'ers erop gebrand deze gevaarlijke opponent een sportieve voet dwars te zetten en het ligt voor de hand, dat het een enerve rende strijd zal gaan worden. Tot nu toe heeft VZC met zieke spe lers te kampen gehad. Hopelijk is het team thans wel compleet, waardoor de strijd aan aantrekkelijkheid zal winnen. De AZC'ers zijn bijzonder rap voor het doel en enkele spelers beschikken over een „dodelijk schot". De achterhoede weet van wanten en pleegt over het al gemeen zeer tactisch in te grijpen en ook mee in de aanval te gaan. Hoe dan ook, het wordt een hele kluif voor VZC. AZC is duidelijk favoriet voor de eindzege, maar zover is het nog niet. Voor de liefhebbers wacht zonder meer een spannende en enerverende „water polothriller". VEENENDAAL De 10-jarige Van de L. wonende aan het Kostverloren liep donderdag pardoes tegen een auto. De jongen werd met enige verwondin gen-naar het Julianaziekenhuis overge bracht. ADVERTENTIE VEENENDAAL Prummel-Optiek staat er om bekend, dat men uitgaat van de stelling „het oog wil ook wat". Dit begrip heeft men deze week verder aangevuld door hel voltooien van een interne verbouwing, die tot stand geko men is onder leiding van de Amstel- veense binnenhuisarchitect/ontwerper de heer F. H. Gerritsen. Tientallen rela ties kwamen woensdagmiddag tijdens een openingsreceptie het resultaat van de verbouwing bewonderen. In oppervlakte heeft de zaak weinig of geen uitbreiding ondergaan Ge bruikmakend van een door hout onder broken spiegelwand wint de winkel aan ruimte; een optische doorbreking dus, waarbij de spiegels ook functioneel een belangrijke rol spelen. Alleen de enge behuizing waarin tot dusver de repara tie-afdeling was ondergebracht is bij de winkel getrokken. Daarin is een boe tiek ondergebracht met een brillensor- tering van het duurdere soort. De opzet hiervan past in het kader dat hoe lan ger hoe meeV ook de bril aan de grillen van de mode onderhevig wordt. Ook doordat men de etalage als een integre rend deel van de winkel een functie heeft toegedacht heeft de zaak een sta tus verkregen die de winkel boven de middelmaat verheft. persoonlijk tevreden voel over het verloop vanavond, want het is in de eerste plaats een zaak van de jongeren zelf. Met de ARP heeft het als zodanig ook niets te ma ken". De meerderheidsopinie van de soos- bezoekers: een leerzame avond, in teressant en zeker voor herhaling vatbaar. Er gingen al stemmen op om van de „politieke soos" een re gelmatig terugkerend verschijnsel te maken, maar of dat te realise ren is moet nog worden afge wacht. zelfs na dit volledig ge slaagde experiment. Het activitei tenprogramma van de soos laat slechts één „bijzondere avond" per seizoen toe, én die is dan nu ach- ADV ERTF.NTIE ▼EENENDAAL CITY-MOTORS - EDI ter de rug. Het bestuur overweegt echter of er niet toch iets te rege len is. Tegelijkertijd is in Veenendaal ook de gedachte aan een politiek café elders in de gemeente nieuw leven ingeblazen. Een politiek café, niet speciaal gericht op de jongeren, hoewel ze er bepaald ook welkom zouden zijn. Drs. Hinsch verklaarde gisteravond dat momenteel wordt uitgekeken naar een geschikte lokaliteit. Het einde van de politieke soos, nat gehouden met iup-drank, koffie en cola, kwam met een forum, dat echter spoedig werd beperkt tot een toch nog wel luchtig debat tussen mevr. Buddingh, drs. Coïni en drs. Hiensch. Om beurten ver dedigden zij met meer of minder vuur hun standpunten. Mevrouw Buddingh betrapte de heer Coïni o.m. op „een leugen", zoals zij het uitdrukte, toen deze op een gegeven moment suggereerde dat in plaats van de flats in het Vijver plan evengoed een gelijk aantal eengezinswoningen had kunnen worden gebouwd, hetgeen hij meende te kunnen aantonen. Fel riep mevrouw Buddingh uit: „Ik daag u uit dat met een tekening te bewijzen.." De politieke-soosgangers vonden het voorval wel vermakelijk, maar lieten toch ook blijken niet zozeer' in specifiek stedebouwkundige of planologische vraagstukken te zijn geïnteresseerd. De belangstelling voor de bijeen komst overtrof de verwachtingen. Het was niet zo druk dat niet ie dereen een zitplaats had, maar toch wel zo ruim bezet, dat menige politieke partij in Veenendaal er jaloers op zou zijn geweest. ADVERTENTIE Reparatie aan huis Opgave s.v.p. voor 12.00 u. VEENENDAAL De zondagsdienst voor de artsen G. Annot, S. T. Heij. J. H. Kets. H. E. G. Pilon en W. Remme wordt waargeno men op: zaterdag 24 jan.: W. Remme, Markt 10, telefoon 12061, zondag 25 jan.: H. E. G. Pilon, Kerke wijk 82, telefoon 12481. De zondagsdienst voor de artsen N. Rijlaarsdam. J. Schilperoort en G. J. Verschoor wordt waargenomen door: N. Rijlaarsdam, Boompjesgode 221, telf. 10885. Wijkverpleging: zr. J. C. G. Hajer, Boompjesgoed. 191, telefoon 12655. Apotheek: Zuidersma, Hoofdstraat 53, telefoon 12123. WOUDENBERG en SCHERPENZEEL Arts: W. C. v. Vulpen, Dorpsstraat 192, Scherpenzeel, telefoon 03497-1220. AMERONGEN. ELST en LEERSUM Arts: dr. A. C. Kars, Amerongen, tel. 03434-1388. Wijkverpleging: Amerongen. zr. A. Schreuders. Amerongen. Kon. Wilhel- minalaan, tel. 03434-1576. (Tot maan dag 8 uur). Leersum: zr. P. M. Mostert. Leersum, Meester Bosweg 9, tel. 03434-1423. (Tot vrijdagavond, daarna mevr. Grits, Burg. Spruytlaan 5. Amerongeh, tel. 03434-2259 tot za. 12 uur). Vervolgens zr. Schreuders (zie Amerongen). RENSWOUDE. DE KIX>MP en EDER VEEN Arts: dr. S. ter Velde. Oude Holleweg 4, Renswoude, tel. 08387-450. RHENEN Artsen: za. dr. Wijchers, Achterbergse- straatweg, tel. 2328. Zo. dr. Rienstra, Herenstraat 63, tel. 2577. OPHEUSDEN Arts: dr. Jonker, Opheusden. tel. 08887- 393. Wijkverpleging: zr. Buddibh. Dode- waard, tel. 08885-218. RESTEREN Arts: dr. Keur, Kesteren. tel. 08886-201. Wijkverpleging: zr. Scheele, Wagenin- gen, tel. 08370-7214. RHENEN De Rhenense bejaarden gaan deze zomer weer een dagje uit. Het comité dat de organisatie verzorgt, heeft als datum vastgelegd woensdag 3 juni. Alle verdere bijzonderheden wor den streng geheim gehouden, omdat men het ook nu weer op talrijke verrassingen wil laten aankomen. Kapt. Outhuyse naar Amsterdam „Heeft Veenendaal in 1970 nog een pastoor en kapelaan nodig?" Dat was deze week de centrale vraag op de Parochiële hearing die in het NVV-gebouw werd gehouden. De vraag is plaatselijk actueel omdat binnen afzienbare tijd een deel van de parochie Veenendaal, nl. Renswoude, Scherpenzeel, Wouden berg en Overberg, op zal gaan in een nieuw te stichten „De Utrechtse Heuvel rug". De bevelvoerend officier van hel Leger des Heils te Veenendaal, kapi tein B. Outhuijse gaat naar Amster dam om daar het commando op zich te nemen van een van de oudste korpsen uit de vaderlandse legerge- schiedenis namelijk Amsterdam- centrum. Kapitein Outhijse en zijn echtgenote zullen zondag 23 januari in een speciaal daartoe belegde bij eenkomst afscheid nemen van het Veenendaalse korps. Donderdag 29 januari zullen de Heilsoldaten kennis kunnen maken met zijn opvolgster. De hallelujapet wordt namelijk ver wisseld voor de hallelujahoed, die gedragen zal worden door kapiteine W. Mensinga die zal worden geas sisteerd door korps-helpster mej. J. van 't Riet. De kennismakingsbijeen komst in het gebouw aan de Flui tersstraat zal donderdag worden ge leid door luitenant D. Sprokkereef uit Tiei. Kapitein Outhuijse heeft ongeveer tweeëneenhalf jaar het bevel ge voerd over het Veenendaalse korps. Daarvoor was hij werkzaam in Al phen aan de Rijn, Amsterdam- nieuw-west, Klazienaveen, Nieuw Weerdinge, Terneuzen, Tiel en Win terswijk. Terugziende op zijn Veenendaalse periode vertelt de heer Outhuijse het hier goed naar zijn zin gehad te hebben. „Ik heb beslist prettig ge werkt, ik heb veel baanbrekend werk moeten verrichten. Het aantal geüniformeerden nam toe, en het werk voor de bejaarden kwam van de grond". Verder noemt de heer Outhuijse het ontstaan van een jeugdkoor dat momenteel 23 leden telt. In Amsterdam, zijn werkterrein omvat, specifiek de binnenstad met de Jordaan als centrum zal vooral komen t.e liggen op het sociaal-maat schappelijke vlak maar verder wei nig verschillen met zijn werk in Veenendaal, waar ook gewerkt moest worden aan de evangeïistische taak van het Leger des Heils de avonddienst een discussie te hou den over een bepaald onderwerp. De generale synode van de gere formeerde kerken heeft een com missie benoemd voor de voortzetting van het gesprek met de zogenaamde verontrusten in dat kerkgenootschap. In deze commissie heeft de Veenen daalse ds. J. Overduin zitting. Mogelijk zal Veenendaal het dan met één priester moeten doen. In ge spreksgroepen werd het thema ont leed. De resultaten: de parochianen maken het hun pastoor en kapelaan niet gemakkelijk met hun eisen m.b.t. hun werk. Men beschouwt de pastoor als centrale figuur, de her der, de tussenpersoon tussen kerk (ambtsdragers) en gelovigen. Van de beide priesters wordt geëist dat zij dienstbaar zijn, volledig staan achter hetgeen zij verkondigen, en dat ze intensief contact onderhouden met de parochianen. De jeugdige hearing-bezoekers vonden de geestelijke taak van de priester onbelangrijk. Ze zagen hem meer passen in het „sociale vlak". Vrijwel eenstemmig waren de ge dachten over een niet-gewijde kape laan en een gehuwde priester in de parochie: de parochianen, jong en oud, dienen daarbij een stem in het kapittel te hebben. Ze zullen worden geaccepteerd indien het bisdom en Rome toestemming hebben gegeven. Sommigen waren evenwel pertinent tegen: deze priesters kunnen wel in de parochie preken, ziekenbezoek en huisbezoek afleggen en jeugdwerk verzorgen, maar niet voorgaan in de Eucharistieviering. ..De kerk maakt een nieuwe ge boorte door", zo sprak de heer B. ter Steeg, dekenaal assistent te Wage- ningen, op de Parochiële hearing in Veenendaal. In een inleiding wees hij op de grote nood in de kerk. die niet meer schijnt te zijn dan een on handige puber. Nood en pijn, ook in de kerk. zijn tekenen van vernieu wing. De hearing was bedoeld om samen te praten over de verkondi gers (zie ook hierboven). Sinds het Vaticaans Concilie II is het alge meen priesterschap van de gelovigen herontdekt en naar voren geschoven. De kerk, zo stelde de heer Ter Steeg, was deze avond Veenendaal, niet Utrecht of Rome. C7 De hervormde gemeente en de ge reformeerde bond in de hervormde kerk te Wassenaar hebben besloten tot een integratie van de hervormd- gereformeerden. Het. gevolg hiervan is, dat in het vervolg elke zondag in twee ver schillende kerken een dienst zal worden gehouden Verder werd overeengekomen, dat er voor beide „partijen" volledige vrijheid bestaat in het gebruiken van bijbelvertaling, psalmberijming en liturgie. In Amerongen komt het voorlopig nog niet tot kanselruil tussen de hervormden en gereformeerden. De hervormde gemeente had de gerefor meerde kerkeraad voorgesteld om één keer per maand van kansel te ruilen, maar de raad van de gere formeerde kerk vond de tijd daar voor nog niet geheel rijp. Wel heeft de gereformeerde ker keraad ingestemd met het her vormde voorstel om de te beroepen gereformeerde predikant ook een deel van de hervormde gemeente toe te vertrouwen. STAND VAN ZAKEN IN NEDERLANDSE HERVORMDE KERK De raad van de gereformeerde kerk te Leersum heeft besloten tot het aanbrengen van enkele wijzigingen in de liturgie. Er zal meer gebruik worden gemaakt van het liturgisch centrum. Het intochtslied het lied vóór de aanvang van de eigenlijke dienst zal in het vervolg staande worden gezongen. Votum en groet zullen door de gemeente worden beantwoord mét het zingen van Ge zang 2. Verder zal met ingang van 1 fe bruari 's morgens voor de dienst tien minutep worden geoefend in het zingen van onbekende gezangen ;n psalmen. Tenslotte zal worden getracht om bijvoorbeeld een keer per maand n? Kerkprovincie Getal Predikantsplaatsen Vacatures Hiervan onvervulbaar standpl. Tot V GB O Tot. V GB O Tot. V GB O Gelderland 185 314 30 78 206 54 4 16 34 15 1 2 12 Zuid-Holland 183 452 30 122 300 56 1 26 29 4 1 3 0 Noord-Holland 110 244 38 11 195 32 9 3 20 6 4 0 2 Zeeland 88 108 6 9 93 21 2 2 17 10 2 0 8 Utrecht 71 151 4 55 92 25 1 10 14 4 0 2 2 Friesland 188 224 70 2 152 56 26 0 30 28 16 0 12 Overijssel 82 164 18 26 120 25 2 7 16 3 0 1 2 Groningen 109 138 27 4 107 51 11 0 40 26 6 0 20 Noord-Brabant 77 101 5 22 74 24 1 5 18 14 0 2 12 Limburg 17 20 0 0 20 4 0 0 4 1 0 0 1 Drenthe 61 87 32 3 52 124 7 2 15 4 2 0 2 Waalse Gem. 13 16 8 0 8 8 5 0 3 6 4 0 2 1184 2019 268 332 1419 380 69 71 240 121 36 10 75 Zending 30 40 0 6 34 Buiteng. werkz 27 216 18 18 180 1 jan. 1970 1241 2275 286 356 1633 380 69 71 240 121 36 10 75 1 jan. 1969 1248 2275 282 354 1639 337 58 68 211 109 32 9 68 1 jan. 1965 1271 2240 304 336 1600 236 52 50 134 81 23 9 47 1 jan. I960 1285 2088 327 314 1447 184 50 49 85 69 25 13 31 1 jan. 1955 1325 2007 341 313 1353 230 60 78 92 109 43 23 43 1 jan. 1950 1344 2003 385 301 1317 335 104 98 133 64 26 7 31 V vrijzinnig GB gereformeerde bond „Kerknieuws" O overig orthodox

De Vallei | 1970 | | pagina 3