CA. 100 LEERLINGEN AANGEMELD Bijzondere school in Achterberg start dit jaar met vier lokalen BRAAT! Panters kunnen winnen Veel feest op 5 mei in Arnhem Kasteel Buren was eens een machtig bolwerk Tiels VTD op tweede plaats KERKD Twee kerken werken in schoolbestuur samen KEUKENS? DAMMEN Studerenden bespreken milieuhygiëne Belt Burgerlijke Stand Volleybal- toernooi van A.S.C. - Tienden Meer zetels in Gelderse Staten Hoge muur Verkocht In verval Biafrahulp van kerk Protestanten bond Rhenen verliest z'n secretaresse THRILLER VOLLEYBAL IN MARKTEN UIT DE KERKEN v;;,o7"; 11079 P. van Mourik Waterhoogten Onderling VRIJDAG 23 JANUARI 1970 ACHTERBERG De kogel is nu definitief door de kerk(en). In de buurt- schap Achterberg komt 'n bijzondere school voor basisonderwijs. Aan 't mono polie van de openbare school, die Achterberg sinds vele tientallen jaren rijk is, komt dit jaar nog een einde. De vereniging voor een School met de Bijbel in Achterberg heeft gisteren bij het gemeentebestuur van Rhenen een aanvraag ingediend voor een 4-tal noodlokalen. Het is de bedoeling dat het onderwijs op de bijzondere school in augustus begint. Tot nu toe zijn daarvoor ca. 100 leer lingen aangemeld. In de vereniging, die nu onge\ecr een/ jaar streeft naar de bouw van een bij zondere school voor basisonderwijs in Achterberg, hebben twee plaatselijke kerkgenootschappen elkaar gevonden. ADVERTENTIE TE KUST EN TE KEUR IN ONZE SHOWROOM: KAYERSDIJK 97 APELDOORN - TEL. 05760-31970 OOK'S-ZATERDAGS GEOPEND VAN 9 TOT 17 UUR 99 VEENENDAAL Voor zowel de da mes als de heren van Panters staat er dit weekend een uitwedstrijd op het programma. De heren reizen vanavond al naar Utrecht om het laag genoteerde maar altijd gevaarlijke USS te bestrij den. De dames gaan morgen naar de Deventer sporthal om tegen Milavoc Deventer sporthal om tegen Milavoc aan te treden. Deze ploeg won van Panters in Vee- nendaal na een door de Veenendaalsen slecht gespeelde wedstrijd. Milavoc heeft slechts vier winstpunten bijeen gespeeld en bungelt onder aan de ranglijst van deze hoofdklasse. Voor beide ploegen- ligt een zege in het ver schiet. De dames konden het destijds thuis tegen Milavoc niet bolwerken. Zij speelden toen één der slechtste wed strijden van het zeizoen, terwijl Mila voc zijn topvorm bereikte. Panters staat nu een viertal punten boven deze De venter formatie en moet kans zien de volle buit te bemachtigen. De Utrechtse studentenploeg USS is altijd een zeer gevaarlijke tegenstander voor Panters. Zij speelt zeer wisselval lig en kan sterk voor de dag komen. Zo nam ze tegen leider Unitas een 02 voorsprong, maar moest het op de val reep toch nog met een 2-2 gelijk spel genoegen nemen. De heren van Panters zijn niettemin gewaarschuwd en dienen van meet af aan het initiatief in han den te nemen, want draait de aanval van USS naar wens, dan is er moeilijk verweer tegen. Heren 2 speelt om drie uur morgen thuis tegen het Zeister Cito 3 en krijgt het ongetwijfeld moeilijk. Heren 3 reist morgen naar Utrecht om strijd te leve ren met USS 4. De meisjes-adspiranten spelen om vier uur thuis tegen de leef tijdgenoten van Tibra uit Woerden. NIJMEGEN - De Nijmeegse afde ling van de P.v.d.A. heeft besloten de traditionele 1 mei-viering af te schaf fen. Dat is besloten na een enquête onder de plaatselijke leden. Slechts één lid wilde de 1 mei-viering handhaven. Coöp. Yeluwse Eierveiling Barneveld Aanv. 1.265.630 stuks, stemming kalm. Prijzen in per 100 stuks. Eieren van 52/53 gram 9.18—9.26; 56/57 gram 9.27—9.44; 60/61 gram 9.94—10.07; 64/65 gram 10.05—10.71. Eierveiling Barneveld Aanvoer 417.810 stuks, stemming kalm. Prijzen in per 100 eieren van: 51/52 gram 8.91—9.42; 56/57 gram 9.27-^9.51: 61/62 gram 10.32—10.52; 66/67 gram 11.01—11.26. Belgische eieren (Olivier eiercentrale) Aanvoer 756.000 stuks, stemming kalm. Prijzen in per 100 stuks. Eieren van: 55/56 gram 9.03—9.07; 58/59 gram 9.29—9.34; 60/61 gram 9.78—9.88; 63/64 gram 10.2110.25. Eiermarkt Barneveld Aanvoer ca. 2.050.000 stuks, handel kalm. Eieren van 50/58 gram 9.20 10.15 per 100 stuks, kg-prijs 1.84—1.75; eieren van 59/65 gram 10.3511.25 per 100 stuks, kg-prijs 1.751.73: witte eieren 0.250.50 lager. Xed. Herv. Kerk Beroepen; te Zwijndrecht: W. Sirag te Rotterdam-Zuid; te Rouveen (toez): J. Smit te Putten. Geref. Gemeenten Beroepen: te Scherpenisse: Chr. van den Poel te Yerseke. Er bestaat daardoor een nauwe samen werking tussen de Nederlandse her vormde gemeente en de oud-gerefor meerde gemeente. Het schoolbestuur heeft de afgelopen tijd veel moeilijkheden moeten over winnen. Er was zelfs sprake van tegen werking in de vorm van een school strijd. Ook de goedkeuring van de schoolaanvraag verliep niet zo vlot als men had verwacht. Nadat de gemeente raad het schoolbestuur zijn fiat had gegeven, werd bij de kroon tegen die goedkeuring in beroep gegaan. Zonder resultaat echter ,want de kroon besliste dat de raad terecht medewerking aan het schoolbestuur had verleend. Het be roepschrift' tegen de goedkeuring was gegrond op de vrees van velen, dat de openbare school in Achterberg zou gaan wegkwijnen als gevolg van een ernstig leerlingentekort. Aan de schoolstrijd in Achterberg lijkt nu definitief een einde te zijn ge komen. De bijzondere school komt er, ondanks de ongetwijfeld nog vele te genstanders. Een van degenen die daarvoor hebben gevochten is de her vormde predikant, ds. J. van der Haar. Niet minder heeft ouderling Hardeman zich ingezet om de plannen te verwe zenlijken. „Het is natuurlijk niet erg waar schijnlijk, dat het gemeentebestuur ons op korte termijn tijdelijk onderdak kan verschaffen voor de school. Dat is ech ter geen enkel probleem. Als het ge meentebestuur ons niet aan ruimte kan helpen zorgen we er zelf voor. We overwegen in dat geval en eerlijk gezegd rekenen we daar al wel op een 4-klassige noodschool te bouwen", aldus de heer Hardeman, die secretaris is van het schoolbestuur. Inmiddels zijn reeds advertenties in enkele bladen geplaatst waarin sollici tanten worden opgeroepen voor de functie van hoofd van de school. „Als we die hebben kunnen we pas goed met de voorbereidingen beginnen. Het is waarschijnlijk dat we nog voor pink steren startklaar zijn", aldus de heer Hardeman, die zegt dat het de bedoe ling is om over drie of vier jaar een permanent schoolgebouw te realiseren. Op het ogenblik is dat, volgens hem, nog niet haalbaar. Vandaar de start in noodlokalen. Wanneer het schoolbestuur over mocht gaan tot de bouw van een 4- klassige noodschool dan komt die te genover de hervormde kerk en dus naast de openbare lagere school. „Er is al gezegd: hoe kun je een christelijke school nou naast een openbare bou wen. Maar daar zien wij geen enkel bezwaar in. De tijd is voorbij, dat men elkaar voor een andere levensopvatting van het leven beroofde. Bovendien doet het er niet toe welk geloof je buren hebben. Daar moet tenslotte een ieder vrij in zijn. Ik voorzie daarom ook geen enkele moeilijkheid", aldus de heer Hardeman tenslotte. ARNHEM gaat de bevrijdingsfeesten groot aanpakken. Vera Lynn op de Gro te Markt, een twaalf uren durende beatmaraton met Ekseption, Static en Rob Hoeke, Brainbox en Cats, en een voedseldropping in een volledig ver keerloze binnenstad. Een comité onder voorzitterschap van A. Leussink heeft met een gemeentelijk krediet van vijftigduizend gulden en ver schillende giften uit het bedrijfsleven een programma in elkaar gedraaid waarin elke leeftijdsgroep aan bod komt. De bejaarden worden gehaald voor Rien van Nunen en de Mounties, de jeugd kijkt toneel, Pierre Jansen praat over de bevrijding in Rembrandt. In de buitenwijken kan iedereen met een pannetje in de rij gaan staan voor een gaarkeuken, acht podia in de ver lichte binnenstad herbergen het Leedy Trio. The Shepherds, de zonen van Tata Mirando of het marechausseekoor. De organisatoren verwachten minstens tienduizend jongeren voor de beatmara- thon, die volgt op de door acht DC-8's uit te voeren voedseldropping. WAGENINGEN Meet dan 500 stu derenden, afkomstig uit alle universi teiten en hogescholen in ons land. zul len zich van 28 tot 31 januari verdiepen in de achtergronden van de problema tiek aangaande de milieuhygiëne. Het Nederlands Studentencongres organi seert deze conferentie. Onder meer zul len daarop minister ir. P. J. Lardinois, staatssecretaris dr. R. J. H. Kruisinga en voorts prof. dr. D. J. Kuenen en prog. dr. A. G. M. van Melsen inleidin gen houden. Het thema van het congres is mens contrr milieu, leefbaarheid vraagt milieuhygiëne". u dan «van a.u.b. voor Voanondaal ,7,0 10550 ZaUrd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhtnon 3328 Nw# Voonondaaltowag 159 EDE Geboren: Corinne M. G„ d.v. K. W. van der Rijst en M. Doornbos; Ronald A., z.v. A. P. Bouw en A. van der Oest; Geurt z.v. W. Ploeg en E. van de Pol; Monique C. J. d.v. P. A. Rulkens en L. P. W. M. van Maren; Jan, z.v. C. Kieft en M .Buitenhuis; Lizette M. E„ d.v. C. Weigraven en R. H. J. van Eijk; Theodorus J. M„ z.v. A. J. Rikken en P. H. Bekker; Jannigje, d.v. J. P. Exmann en M. van Beek; Jannette G.. d.v. E. Willemsen en J. van den Brink; Paula M„ d.v. T. G. Peelen en A. Zaaijer; An- thonfius E. F. z.v. F. L. E. Steinmeier en H. M. Blanken: Cedric C. T., z.v. C. Moulton en J. Helms; Maria J„ d.v. R. J. Spelt en M. C. Geus; Stephan J„ z.v. J. Bosman en R. E. Jellema; Noëlle, d.v. D. Paats en W. R. Spiekerman; Aldse, d.v. M. Meeuwsen en J. Spies; Renata C. v.d. W. Krop en W. G. van de Beek; Steveline, d.v. H. Hendrikse en G. van den Brink; Suzan, d.v. A. Stuij en M. de Vaal; Aafke J„ d.v. F. P. Jager en T. Pot: Jan W.. z.v. G. van Wagensveld en J. E. Sondervan; Benjamin, /..v. J. Scherrenburg en C. van Engelenhoven; Willem H., z.v. E. van het Schut en K. van Holland; Walter M„ z.v. G. A. Konst en A. M. J. van Kuilenburg; Gijsbert, z.v. M. Janssen en A. M. J. G. Toes. Ondertrouwd: Gijsbert van de Pest en Johanna van Ginkel; Gerardus Jan sen en Maria M. Roest; Johannes Hilve- rink en Eileen H. Baltjes; Maarten T. Nummerdor en Hendrika Kennis; Re- neé A. Bertrand en Hermance J. Ha merslag; Jan van Geerenstein en Wille- mijntje Diepeveen. Overleden: Everarda van Ginkel, e.v. G. van den Brandhof, geb. 2 jan. 1895; Jan van Roekei, geb. 12 aug. 1905; Jan tje C. Ansink, geh. gew. met B. Elese- naar, geb. 25 sept. 1905; Wouterus Snet- selaar. geb. 26 apr. 1916; Pieter den Hartigh, geb. 7 nov. 1902; Gerritje H. Mulder, geh. gew. met E. van Harten, geb. 5 dec. 1906; Bart je Staal, geh. gew. met H. Heitlnk. geb. 17 juli i899; Jo hanna Jacoba Knaap. geh. gew. met A. R. Burgerhout, geb. 27 juli 1889; Corne lls Heij .geb. 1 mei '00; Gerdina W. Wil lemsen. geb. 7 jan. 1965; Willem Joosten, geb. 21 sept. 1898. LIENDEN Donderdagavond 29 ja nuari organiseert de Liendense volley balvereniging ASC een volleybaltoer nooi om de Lindekamp-wisselbeker. Aan dit toernooi zullen 6 verenigingen deelnemen met 8 teams. Het is een toer nooi voor recreatieve verenigingen, d.w.z. verenigingen die niet bij de NeVoBo zijn aangesloten. RAT uit Tiel. Sportclub Amerongen uit Amerongen, Sparta uit Veenendaal en ASC uit Lienden zijn verenigingen die elkaar bijzonder weinig toegeven. VV Maarn en en SV Kesteren hebben zich ook gemeld. Het belooft in Lien den een bijzonder spannende strijd te worden. Het toernooi zal om 19.00 uur beginnen. Wedstrijdindeling I. RAT ASC-2, 2. SV Kesteren ASC-1— Lienden, 3. Sportcl. Amerongen A Sparta. 4. VV Maarn Sportcl. Amerongen-B. 5. RAT Sportcl. Ame- rongen-A, 6. ASC-1 VV Maarn. 7. Sparta ASC-2, 8. Sportcl. Ameron gen-B SV Kesteren.P. RAT Sparta. 10. VV Maarn SV Kesteren, 11. ASC-2 Sportcl. Amerongen-A. 12. Sportcl. Amerongen-B ASC-1. Hierna volgen de halve finales en tot slot de finale. De scheidsrechters zijn: W. Wagenvoort uit Rhenen en P. Ver- woert uit Lienden. De prijsuitreiking zal geschieden door de heer Marchant uit Rhenen. VEENENDAAL Het aantal inwo ners van Gelderland is volgens officië le cijfers gestegen tot boven de 1.500.000. Een en ander betekent dat het aantal leden van de Provinciale Staten met vier dient te worden uitgebreid. Bij de statenverkieizngen op 18 maart zul len derhalve 71 zetels te verdelen val len. Het aanzienlijke kasteel, dat even buiten de stad Buren in het tegen woordige plantsoen stond, bestaat niet meer. In de tijd, toen het Valk hof en andere merkwaardige gebou wen onder de moker vielen, werd ook Burens vorstelijk verblijf ge sloopt. Het hoofdgebouw, dat vier torens had, was door drie ophaalbruggen en twee poorten toegankelijk. De twee de poort was op zichzelf een aan zienlijk versterkt gebouw met wo ningen. stallen en twee zware hoek torens. De drost, die de vorsten van Oranje vertegenwoordigde, had hier zijn verblijf. Het kas eel vormde een vierkant met vier grote bastions op de hoeken. De bekledingsmuren zijn vermoede lijk van rode natuursteen geweest. Binnen de omwalling en gescheiden door een gracht, verhief zich een hoge dikke muur. aan elk der vier hoekeri voorzien van een vierkante toren met plat. Die torens waren in drie verdiepingen voorzien van schietgaten. Die hoge muur en de gracht zijn vermoedelijk nog over blijfselen uit de Middeleeuwen en later werd de sterkte, waarschijnlijk om aan hogere eisen te voldoen, met een buitengordel omgeven. Het slot gebouw besloeg meer dan de helft van de ruimte. Het vormde een rechthoek, voorzien van hoge ronde torens op de hoeken. Om de binnenplaats liep een galerij van hardstenen pilaren waarop kapittelen en bogen. Het kasteel, dat rondom in een gracht lag. was duur omgeven door drie versterkingsgordels. Binnen de oude ringmuur vond men woon-, proviand-, munitie- en tuighuizen. Twee poorten vormden de verbinding met de stad en het open veld. De eerste lag in de oude muur en vormde een soorttoren, voorzien van een plat. Een soortge lijke poort lag op het eiland. In bei de andere zijde van de oude muur vond men poorten, die toegang ga-' ven tot de walgangen. Van binnen was het kasteel een deftig gebouw met grote omvang. De danszaal was in vakken beschil derd. Een bezoeker van 20 aug. 1778 beschrijft het als volgt: ,,De dans zaal was beschilderd in vakken op doek, met belegeringen der vorige eeuw, zeer uitvoerig en fraai ge daan, doch beginnen door de voch tigheid vrij te bederven. Daar is mede een capel en een eetzaal van grote extensie. Behalve de grote trap is er een wenteltrap zeer aardig en commood gemaakt, welke Prins Fre- derik Hendrick te paar'1 is op en af gereden, wiens portret, alsmede dat van prins Maurits, beide zeer groot U-C^rv V in de danszaal te zien zijn. De ver- wuifde kelders, meest alle zeer ligt. zijn zoodanig groot, en in differente vertrekken verdeeld, dat wel een re giment soldaten kan worden geïn- quartiert" In dit kasteel, waar zes jaar lang hertog Armoud gevangen zat, werd op 7 febr. 1595 de bruiloft gevierd van de graaf van Hohenlohe met Maria, de dochter van Willem I. Daar het een bezitting was van de Oranjes, werd het bij de vlucht van Willem naar Engeland, toen de Fransen kwamen, verbeurd ver klaard. Tijdens de Bataalfse Republiek voelden de heren er weinig voor, om de bezittingen van de Oranjes goed te onderhouden. Het kasteel, dat voor hospitaal of kazerne onge schikt was, moest daarom maar ver dwijnen. In het archief van de Nassausche Domeinraad komen de verkoopcon dities met de verplichting tot af braak van het kasteel voor. In 1804 had het Staatsbewind vol macht gegeven om het kasteel en de gewezen Drostplaatswoning met een groot gedeelte van de daaraan ver- vonden gebouwen en stallen, voor zover die zonder nadeel voor het land gemist konden worden, voor af braak te verkopen en na sloping de gronden en grachten met het puin en de aarde van de gebouwen en de' wallen te doen vullen en voor bouw land geschikt te maken. Het kasteel werd op 22 okt. 1804 in drie percelen geveild. Het eerste perceel; Het kasteel; 2e perceel: Drostenlogement, gewezen Casteleinswoning met stallen; 3e perceel: Voorpoort, sergeantwoning er barakken. Alles werd gekocht, door Dirk Versteegh voor f 27.100.Deze koop ging evenwel niet door en de afbraak, awnt zij waren gewoon het men. Door de inwoners van het stadje werd ernstig geprotesteerd tegen de afbraak, want zij waren gewoon, het hoog gelegen kasteel als toevlucht bij hoog water te gebruiken. Ze za gen nu met angst en beven de hoge muren en wallen verdwijnen. Op 3 okt. 1809 richtte de stad een verzoekschrift tot dé overheid om de overblijfselen van het kasteel niet verder af te breken, maar te behouden als wijkplaats bij hoog water. Na zeer langdurig onderhan delen kon de overdracht aan Buren plaats hebben. Uit een taxatie van 1823 blijkt, dat er toen nog over was: de oprit naar de voorpoort met 32 eiken, iepen en peppelenbomen; de stenen brug en de poort met aan de linkerkant een huisje; rechts daarvan een woning, waarin een gevangenis; 2 loodsen; de poort met 5 vertrekjes en 487 bo men op de hoge aarden wal. De totale waarde van dit alles werd geschat op f 3448.Deze taxatie vond plaats door Mathias Versteegh van Avesaath en Jan Drost van Trlcht. Bij de overdracht kreeg de stad de verplichting, ten eeuwigen dage de wallen te behouden als wijkplaats bij watersnood. Over het langzame verval van de rest van het kasteei zijn de berich ten schaars. Wel moeten er ongeveer 1860, behalve de voorpoort, grote muurbrokken en stukken van een toren aanwezig zijn geweest. De voorpoort stond er nog in 1880. In 1883 werd ze gesloopt. Thans is al leen de plaats van het kasteel nog te raden en treft men bij de ingang van het plantsoen enkele schamele resten aan van dit eens zo machtige bolwerk. TIEL Vorige week draaide de competitie van het district West-Gelderland van de Kon. Ned. Dambond weer eens op volle toeren. Er werden zelfs achterstal lige wedstrijden ingehaald. De competities komen nu in het beslissende stadium. Binnen enkele weken zal bekend zijn welke ploegen met de kampioenseer gaan strjjken en welke teams het degradatieleed zullen krijgen te dragen. De uitslagen van vorige week en de bijgewerkte standen: EERSTE KLASSE: In de degradatiezone boekte W.S.D.V. 2 uit Wageningen een nuttige 13—7 overwinning op S.D.V. uit Scherpen- zeel. De Wageningers zijn nu iets van de laatste plaatsen weggelopen doch zeker nog niet zonder degradatie-zorgen. Ook voor S.D.V. wordt het nu oppassen. In de middenmoot won O.O.D.B.C. 1 in Dodewaard met opvallend gemak van Slagvaardig (Wamel); de uitslag was 14—6. De stand luidt nu: (Resp. wedstrijden, punten en bordcijfers): 1. D.E.S. 1 '(Lunteren) 2. V.T.D. 1 (Tiel) 3. D.E.Z. 1 (Ochten) 4. O.O.D.B.C. 1 (Dodew.) 5. Slagvaardig (Wamel) 6. W.S.D.V. 2 (Wagen.) 7. S.D.V. (Scherpenz.) 8. R.D.V. (Rhenen) 9. Kroonschijf 2 (Ede) 10. D.L.C. (Druten) 7 13 88—52 9 10 88—92 6 8 63—57 7 8 81—59 8 7 77—83 8 6 76—84 6 5 57—63 7 5 64—76 5 3 45—55 5 3 41—59 OCHTEN In de diensten van de N.H. Kerk op zondag 25 januari om 10 en 18.30 uur zullen er extra collecten worden gehouden voor de noodlijdende bevolking van Biafra. Ook voor niet kerkgangers bestaat de mogelijkheid iets te doen voor de slachtoffers van deze oorlog. Zij kunnen een bedrag overmaken op postrekening 1027002 van de N.H.Kerk te Ochten onder vermelding „Hulp Biafra". DEIN HAAG Waterhoogten van hedenmorgen: Konstanz 270 1; Rhein- felden 191 —5; Straatsburg 210 +2: Plittersdorf 348 5; Maxau 397 —7; Plochingen 149 5; Mannheim 241 —9: Steinbach 118 +7; Mainz 240 —9; Bingen 168 —9; Kaub 172 —13; Trier 324 —35; Koblenz 210 —23; Keulen 200 -18; Ruhrort 378 —26; Lobith 1006 —22; Nijmegen 801 —19; Arnhem 796 16; Eefde IJssel 378 2; Deventer 270 onv. Monsin 5460 f6: Borgharen 3983 13; Belfeld 1136 16; Grave beneden de sluis 505 2. TWEEDE KLASSE: Hier gaat het nog steeds niet naar wens met het Tielse V.T.D. 2; tegen het bezoékende V.R.D. uit Renkum werd een 119 nederlaag geleden. Het Slijk Ewijkse D.J.Z. I werkte zich uit de gevarenhoek weg door in Ede met 137 van Kroonschijf 3 te winnen. De wedstrijd tussen B.S.D.V. i (Bar neveld) en D.E.S 2 (Lunteren) eindigde onbeslist: 1010. De ranglijst: 1. D.E.S. 2 (Lunteren) 8 11 8971 2. O.N.A.S.V. (Nunsp.) 5 10 70—30 3. B.S.D.V. 1 (Barneveld) 6 10 73—47 4. B.D.V. 2 (Bennekom) 8 10 87—73 5. V.R.D. (Renkum) 9 9 8496 6 D.J.Z. 1 (Slijk Ewijk) 7 6 70—70 7. W.S.D.V. 3 (Wagen) 5 4 50—50 8. Kroonschijf 3 (Ede) 8 4 63—97 9. D.V.V. 2 (Voorthuizen) 5 2 38—62 10. V.T.D. 2 (Tiel) 7 2 56—84 DERDE KLASSE A (Betuwe-Maas es Waal): V.T.D. 3 bleef hier ook in de 4e wed strijd zonder puntenverlies. Leones 1 werd in Beneden-Leeuwen met 128 aan de zegekar gebonden. De „derby" tussen D.J.Z. 3 en D.J.Z. 2 werd in Slijk Ewijk met 173 door het 2e gewonnen. T.O.G. 2 versloeg in Zetten op zijn beurt D.J.Z. 2 weer met 128, waarna de stand is: 1. T.O.G. 1 (Zetten) 8 15 106—54 2. G.S.Z. (Kesteren) 8 15 102—58 3. V.T.D. 3 (Tiel) 4 8 51—29 4. O.O.D.B.C. 2 (Dodew.) 6 8 68—52 5. T.O.G. 2 (Zetten) 7 8 76—64 6. D.E.Z. 2 (Ochten) 7 7 74—66 7. D.J.Z. 2 (Slijk Ewijk) 7 5 66—74 8. Leones 1 (Ben.-Leeuw.) 8 2 7090 9. Leones 2 (Ben.-Leeuw.) 8 2 6397 10. D.J.Z. 3 (Slijk Ewijk) 7 0 24-116 Voor de onderlinge competitie werden bij VTD nog gespeeld le klasse: S. van Alfen - J. van Alfen 11; A. van Voorthuizen - W. van Dee 11; A. de Haas jr. - H. Heijzerlaar 11; J. van Meteren - W. van Dee 11; A. van Voorthuizen - P. J. Cevaal 02; J. Sonneveld - H. Heijzerlaar 11; A. de Haas jr. - J. van Oosterum 02; J. van Alfen - H. Engelman 11. In de tweede klasse: H. van Bins- be rgen - S. Baggerman 2—(J" H. Noor- dijk - A. de Haas sr. 11; H. van Maanen sr. - P. de Boe 02; P. van Seben - J. Zijlstra 20; A. van Neer bos - A. van Sloun 11: D. de Haas - M. Willemsen I1 en bij de jeugd: A van Alfen - R. Aronds 20 en H. Meijer - J. van Deinzen 20. VEENENDAAL Ned. Herv. Kerk Oude kerk 9.30 u. ds. Kleyne (Gent), 17.00 u. ds. Wisgerhof, 11.15 u. ds. Blanken, bijz. dienst voor geestelijk gehandicapten. Julianakerk 9.30 u. ds. v. d. Krift, 17.00 u. ds. Vroegindewey. Vredeskerk 9.00 u. en 10.30 u. ds. v. As senberg, 17.00 u. kand. Westland (Hui zen). Sionskerk 9.30 u. ds. v. d. Bank (Ede), 17.00 u. ds. v. d. Krift. Poortkerk 10.30 u. ds. Wisgerhof, 18.30 u. kand. Westland. Bejaardencentrum 9.00 u. ds. Wisgerhof. Veeneind 15.00 u. ds. v. Viegen (Ame rongen) 28 jan. ds. Middendorp (Zwol le). Dijkstr. 14.45 u. ds. Vroegindewey. Herv. Gemeente „Sola Fide" 10.00 u. en 17.30 u. ds. Vijzelaar. Geref. Kerk Brugkerk 9.30 u. en 10.30 u. ds. Ytsma, 17.00 u. ds. Ferwerda. Petrakerk 9.30 u. ds. Ferwerda, 17.00 u. ds. Ytsma. Geref. Kerk (Vrijgemaakt). 9.00 u. en 16.30 u. ds. Pool. Chr. Geref. Kerk Bethelkerk 9.30 u. en 17.00 u. ds. Brand- sma. Pniëlkerk 9.30 u. en 17.30 u. ds. Brons. Geref. Gemeenten (Ned.). 9.30 u. en 18.30 u. leesdienst. Geref. Gemeente <Syn.). 9.30 u. en 17.00 u. dhr M. J. v. Gelder (Zwijndrecht). R.K. Kerk Salvatorkerk zaterdag 18.45 u. en zondag 9.00 u. en 11.00 u. H. Mis. Willibrorduskerk 10.00 u. H. Mis. Leger des Heils 10.00 u. Heiligingssamenkomst en 19.30 u. Verlossingssamenkomst. Jehovah's Getuigen: (NVV-gebouw) Zo.: 9.30 u. openb. lezing, 10.30 u. Wachttoren-studie. Di. 7.30 u. Theo. school, 8.30 u. Dienstverg. Ned. Prot. Bond, 10.30 uur ds. A. Ver- straaten (Ede). SCHERPENZEEL Ncd. Herv. Kerk 9.30 u. ds. Meijndert (Woudenberg), 18.30 u. ds. J. Verburg (Wageningen). Geref. Kerk 10 u. ds. J. P. Bos, 18.45 u. ds. G. H. W. Peddemors (Amersfoort). Vrije Evang. Gem. 10.30 u. evangelist F. J. Nijkalmp, (Amersfoort), in Ver.geb. Molenweg. Vrijzinnig Herv. (Afdeling Woudenberg/ Scherpenzeel)geen dienst. Ger. Gemeenten 10 en 18.30 u. de heer B. Roest. Ger. Gemeente (Uitgetr.). 10 en 18.30 u. leesdienst (noodgebouw Holevoetlaan). R. K. Kerk 9.15 u. bediening H. Mis (Ver.gebouw Molenweg). RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk 9.30 en 18.30 u. ds. L. v. d. Peut. Geref. Kerk 10 en 18.30 u. ds. Jonkers R.K. Kerk Za. 18.45 u. Eucharistieviering in geb. Geref. Kerk. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 9.30 en 18.30 u. ds. J. Bos (Lunteren). Ger. Gem. in Ned. 9.30 en 18.45 u. ds. Aangeenbrug. Uud Geref. Gem. 9.30 en 15 u. leesdienst. RHENEN Ned. Herv. Kerk Cunerakerk: 9 u. ds. D. van Vliet (Zet ten). Geref. Kerk 10 u. ds. G. Dijkstra (Zetten), 17 u. ds. J. Goldschmeding. Oud Ger. Gem. 10 en 18 u. leesdienst, 27 jan. 19 u. ds. Wiltink. Geref. Gem. (Syn.). 10 en 17.30 u. leesdienst. Ned. Prot. Bond 10.30 u. ds. J. v. d. Guchte (Wagenin gen). EDE Oud Geref. Gem. 10 en 18.30 u. ds. v. d. Poel AMERONGEN Ned. Herv. Kerk 10 u. ds. G. Kaastra, 18.30 u. ds. J. v. Noort. De Uithof: 10 u. Jeugdkapel. Geref. Kerk 10 en 17 u. ds. J. G. Adema (Heelsum). Ned. Prot. Bond 10.30 u. mej. ds. mr. M. A. Klomp (Hilversum) OVERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 18.30 u. ds. S. Andringa Oud Geref. Gem. 10 en 18.30 u. leesdienst. ELST Ned. Herv. Kerk 9.30 en 18 u. ds. J. van Malensteln KESTEREN Ned. Herv. Kerk 10 en 18.30 u. dhr Van Oostende (Op- heusden). OPHEUSDEN Ned. Herv. Kerk 10 en 18.30 u. ds. Muilwijk Geref. Gem. (Syn.). 10 en 18.30 u. leesdienst. Ger. Gem. in Ned. 10 en 18.30 u. ds. Van Beek. RHENEN Tijdens de algemene le denvergadering van de afdeling Rhenen van de Nederlandse Protestanten Bond zal de secretaresse mej. W. M. E. v. d. Mcü aftreden. In plaats van dit actieve bestuurslid wordt ter vergadering een vrouwelijke kandidaat gesteld. Aan het bestuurslid H. Woudstra is verzocht het secretariaat van de afdeling te gaan voeren. De vergadering staat verder in het te ken van de gebruikelijke verslagen, ter wijl verder nog gesproken zal worden over catechesatie. bevestigingsdienst, avondmaal en bijbelgesprekskring/ge- meente-avond. De bestuursleden J. Keijman-Macor en H. Woude, die pe riodiek aftredend zijn, hebben zich her kiesbaar gesteld. De vergadering wordt gehouden op maandag 26 januari in de benedenzaal van de kerk aan de Beu kenlaan.

De Vallei | 1970 | | pagina 5