m i mm Voor zijn optreden in het televisieprogramma „Een van de acht" van Mies Bouwman, werd fi Russische volksliederenzanger getrakteerd op een eerlijk Hollands borreltje. Op de luchthaven van het Portugese eiland Sao Tomé lossen Afrikanen een DC-8 van Martinair, die hulpgoederen voor Biafra heeft overgevlogen. Al toont dit bouwwerk nog niet zoveel, het is toch een brug naar de toekomst. De constructie ontsluit namelijk het terrein in Almelo, waar de proeffabriek voor het utra centrifugeprojeol verrijst Na verloop van tijd komt er een andere brug. Tijdens een actie van Israëlische strijdkrachten op de berg Hebron werd een aantal Arabieren gevan gen genomen. Zij hielden zich schuil in een grot en tijdens een vuurgevecht kwam een van hen om het teven. Het team van Farce Majeure werd tijdens de pronkzitting van de carnavalsvereniging De Knoerissen in Uden benoemd tot knoerissen 1970. Daar hoorde natuurlijk ook een ere-optreden bij. Drie dagen nadat zij als Siamese tweeling ter wereld waren gekomen werden Marie Elisabeth en Maureen Anne Ko- bierski in een Bostons ziekenhuis van elkaar gescheiden. Dat gebeurde in oktober. Dezer dagen konden de ouders de kinderen, goed gezond, komen halen. Ondanks heftige tegenstand van de Amsterdammer Rudi Boom werd Ton van Heugten winnaar in de eerste motocross van het jaar, die in de buurt van Meijel werd gehouden. Na de aankomst van de Italiaanse Napoli-spelers, die woensdag tegen Ajax uit kwamen in de competitie om de Jaarbeursbeker, werd trainer Chiapelli alvast te de stemming gebracht met een stukje haring. In Hasselt namen zeker 2500 Belgische mijnwerkera deel aan een demonstratie voor hogere lonen, die gepaard ging met een staking. Op 26 en 27 januari worden bij veilinghouder Van Dieten in Den Haag stukken uit de grote collectie van de onlangs overleden Delftse filatelist, mr. K. Viehoff, geveild. Deze brief ging In 1924 mee met de eerste postvlucht Amsterdam-Batavia. Al twee weken lang liggen ruim veertig schepen in de haven van Braunschweig te wachten totdat het Mittellandkanaal naar West-Berlijn weer bevaarbaar zal zijn. Voorlopig kunnen de schippers ncfg een kaartje leggen op het ijs. -<

De Vallei | 1970 | | pagina 11