Hoofdcommissaris int: F. Perrick zegt: Theo Koomen op televisie te veel radioreporter Geruchtmakend artikel toont noodzaak aan Een „Turkse school" in Hengelo RONOtitie Tom Poes en de Mob- beweging programmaos Concentratie Eén politie Onlogisch Eens worden Individualist TELEVISIE MARTEN TOONDER STRIP TELEVISIE RADIO MAANDAG 26 JANUARI 1970 POLITIE MOET ALLE KRACHTEN SNEL BUNDELEN Een nabeschouwing van twee commissarissen van het recherche-on derzoek in de „Zaak Hans van Z."gepubli ceerd in het „Tijdschrift voor de politie", leidde tot de conclusie dat het Nederlandse recherche apparaat niet tegen misdadigers van zijn kaliber is opgewassen. Over deze situatie had den we een gesprek met de hoofdredacteur van het „Tijdschrift voor de politie", de Nijmeegse hoofdcommissaris mr. F. Perrick. Als een bom is de onthulling ingeslagen, dat één of twee moorden in ons land xouden zijn voorkómen wanneer de politie tijdig had kunnen ingrijpen. Van de twee politiecommissarissen R. Trip en Tj. de Vries was deze consta tering in Het Tijdschrift voor de Politie niet minder dan een noodkreet. Hun nabeschouwingen van het recherche-onderzoek in de meervoudige moordzaak Hans van Z. leidden naar de schokkende conclusie, dat het recherche-apparaat in Nederland niet is opgewassen tegen uiterst brutale misdadigers als Van Z. Gebrek aan samenwerking, het ge mis aan gegevens die elders bekend waren, het ontbreken van gespeciali seerde diensten en de onmogelijkheid om tijdelijk ten dienste gestelde recher cheurs langer aan het onderzoek te la ten werken, zijn allemaal factoren, die het de politie doet afleggen tegen de misdaad. Bij de politie is dat wel bekend. Ook dat men met een effectiever en econo mischer organisatie meer kan presteren met dezelfde mensen. Juist die weten schap verwekte het schokeffect bij de confrontatie met de harde feiten uit de xaak Hans van Z. .Kritiek op de politie hoor ik het liefst zo min mogelijk", zegt mr. F. Perrick, de hoofdcommissaris van de Nijmeegse politie, tevens hoofdredac teur van Het Tijdschrift waarin de onthullende beschouwingen van de commissarissen Trip en De Vries ver schenen. Een vakblad voor de politie weliswaar, dat echter ook buiten die kring gelezen wordt. .Over het algemeen worden toch al zo weinig positieve kanten van de poli tie naar voren gebracht, dat ik er geen behoefte aan heb daar nog iets aan toe te voegen. De realiteit is echter, dat de steeds zwaarder wordende eisen die de criminaliteitsbestrijding stelt, ook de meest doorslagevende argumenten le veren voor een betere organisatie van de politie". HENGELO Waar vinden we een Nederlandse onderwijzer met alle bevoegdheden, die in ons land nu een maal vereist zijn die Turks spreekt, »chrUft en leest? Met dit probleem zat de Stichting Buitenlandse Werknemers Twente. Maar h\j is gevonden: Claes Broerse, een 37-jarige besnorde onder wijzer uit Enschede met een talen- nobbel en een niet te stuiten nieuwsgie righeid voor alles wat hem vreemd in de oren klinkt. Dat betekent dat binnenkort waar schijnlijk 1 april de Turkse school in Twente van start kan gaan. Hoewel, school is een beetje te veel gezegd, het is een klas voor vijftien tot twintig Turkse kinderen, die wordt gekoppeld nan de Willemschool in Hengelo. In Twente werken op het ogenblik zesdui zend buitenlandse arbeiders, inclusief cie vrouwen en kinderen. De Italianen, rlie daar als eersten kwamen, waren ongehuwd. Ze trouwden over het alge meen hier en hun kinderen gingen ge woon naar Nederlandse scholen. In de textielindustrie ontstond echter behoefte aan geschoolde arbeiders. Ze kwamen uit Spanje en ze brachten voor een deel hun gezinnen mee. Voor de kinderen werden in Enschede en Alme lo Spaanse scholen gesticht. Met de Turken lag het wat moeilijker. Er zijn er achttienhonderd in Twente en de laatste jaren hebben ze ook hun vrou wen en de kinderen over laten komen. Als ze leerplichtig zijn moeten de kin deren naar school, maar vaak hebben re grote aanpassingsmoeilijkheden om dat ze de in het Nederlands gegeven lessen nauwelijks kunnen volgens. Vandaar deze Turkse klas. Op de la gere scholen in Twente zitten ongeveer tachtig Turkse kinderen. Claes Broerse gaat deze scholen af en haalt de kinde ren er uit die, door aanpassingsmoei lijkheden, slecht mee kunnen komen. Deze kinderen komen in zijn klas. waar de Nederlandse taal natuurlijk de hoofdzaak is hoewel het normale le sprogramma gewoon wordt afgewerkt Hij onderhoudt contact met de ouders van de kinderen en de scholen en als ze voldoende aangepast zijn, gaan ze weer terug naar hun eigen school. Om die aanpassing zo snel mogelijk te laten verlopen doen de kleine Turken van zes tot twaalf jaar een aantal vak ken, zoals gymnastiek, handenarbeid en tekenen, samen met de Nederlandse leerlingen van de Willemschool. De ma nier waarop de onderwijzer van deze eerste Turkse school in Nederland de taal van zijn toekomstige leerlingetjes geleerd heeft, is nogal bijzonder. Door gesprekken met Turkse arbeiders be heerste hij binnen twee jaar hun taal ronder ooit een voet in Turkije te heb ben gezet. Mr. Perrick drong reeds in 1963 aan op concentratie van de politiediensten. Hij lanceerde toen al het idee van rayon-centrales voor de recherche waarin rijks- en gemeentepolitie zou den samenwerken. In zijn pleitnota „Naar een nieuw politiebestel" (ver schenen in 1968) ging hij verder en schetste het ideale beeld van één het gehele land omspannend politie-appa- raat met regionale vertakkingen en ge specialiseerde diensten in de regio's. Wat aanvankelijk het geluid van een eenzame was, is nu discussiestof in de dialoog die ook in het parlement op gang is gekomen over een noodzake lijk geworden reorganisatie van de po litie. Is de regionale herkenningsdienst te Heerlen al niet een eerste teken van meer samenwerking op regionaal r cherchegebied? „In zekere zin wel. Onder de huidige organisatie kunnen dergelijke centrales echter niet tot ontplooiing komen: bij deze als proef te beschouwen regionale opzet doet de Rijkspolitie weliswaar mee maar door naast elkaar bestaan van rijks- en gemeentepolitie in de thans bestaande vorm verloopt die sa menwerking uiterst moeizaam. Dat moeilijke functioneren heeft zijn weer slag op het landelijke patroon en in de mogelijkheden en slagvaardigheid bij de opsporing van misdrijven en misdadi gers. Nee die centrale is wel een aan loopje, maar biedt nog geen oplossing. Waar moet dan volgens u de reor ganisatie beginnen? „Wij moeten zo snel mogelijk naar één politie in Nederland. Rijks- en ge meentepolitie moeten in de kortst mo gelijke tijd worden samengevoegd tot een Nederlands politiekorps. Het beheer daarvan, dat voornamelijk administra tief zal zijn, moet landelijk worden ge centraliseerd. Werving, selectie, oplei ding, instructie, rechtspositie e.d. moe ten eveneens gecentraliseerd worden". „Het zwaartepunt van 'de politietaak, de uitvoering moet plaatselijk en regio naal komen te liggen. De politie is plaatselijk gebonden. Wij hebben plaat selijke bekendheid. Bij de huidige schaalvergroting moet dit naar regio's worden uitgebouwd. Geleidelijk aan moet deze organisatie worden afge stemd op de nieuwe vormen van regio naal bestuur". In kritische opmerkingen is ge zegd, dat de zaken bestuurlijk eerst re gionaal verwezenlijkt moeten worden voor de politie-organisatie daarop kan worden ingesteld. „Mensen die dit zeggen, verdenk ik er van dat zij de reorganisatie van de po litie niet willen. Het is juist andersom. De politie is het meest vooruitgescho ven deel van de bestuurlijke voorzie ningen. Met de politie moet je begin nen. Het zou onlogisch zijn te wachten tot de plantsoenendiensten, de gasvoor- ziening, het autobusvervoer en vuilo phaaldiensten regionaal zijn aangepast, eer je met de politie zou beginnen". „Bovendien de tijd dringt. Er is een noodtoestand. Zaken als Van Z. laten daar geen twijfel over. Bij elke grote zaak doen zich de moeilijkheden voor die nu zo sterk aanspreken. We werken te geïsoleerd van elkaar. De functie van de politie is juist op samenwerking ingesteld. Onze taak is over het hele land verspreid. Wij moeten de zaken niet te klein zien. Wat bij ons in vele brokjes is versnipperd, gaat in aantal om evenveel mensen als het Londense politiekorps". „De politie is een sociologisch geheel. Wat in Groningen op verkeersgebied wordt gedaan, heeft zijn weerslag in Maastricht. De misdaad is niet meer aan de woonplaats gebonden. De mobi liteit van de misdadiger eist mobiliteit en samenwerking bij de politie. De har de werkelijkheid dwingt de politie tot eenheid en samenwerking. Dat zal ie dereen moeten bevestigen die prijs stelt op een effectieve bestrijding van de criminaliteit. Er is een groot potentieel aan geschikte politiemensen in ons land. Door de verbrokkeling en de one conomische organisatie blijven de re sultaten onder de maat." „Er zou al veel gewonnen zijn als men het eens werd over het centrale beheer met de plaatselijke bestuurders. De taak van dfc burgemeester inzake handhaving van de openbare orde reikt verder dan de eigen gemeente. Dat is een stuk rijkstaak. De gezagsverhouding zou moeten doorlopen. In uitzonderlijke gevallen zou de minister van Binnen landse Zaken aanwijzingen moeten kunnen geven. Nu is dat onmogelijk". „Het dilemma is, dat de minister zich er niet mee mag bemoeien als de orde verstoringen binnen de gemeentegrens blijven. Toch kan dat een zaak van lan delijk belang zijn. Loopt die uit de hand, dan roept het parlement de mi nister ter verantwoording. Hiervoor zou een logischer regeling moeten komen". „Het kan allemaal. De politie kan be ter functioneren. De krachten zijn aan wezig. Ik heb goede hoop, maar het mag niet te lang duren. De Nederlandse politie heeft de versnipperde organisa tie al met bloed moeten betalen. In de bezetting zijn veel meer politiemannen in en door het verzet gevallen dan tot brede lagen van de bevolking is doorge drongen. Het boek van de LKP „Het grote gebod" meldt dat één op de vier mensen die wegens illegaal werk zijn gefusilleerd of in kampen zijn omge komen, een politieman was". „Zij leverden hun verzet individueel of in kleine groepjes. De Nederlandse politieman is een individualist. Dat moet hij ook zijn. Zijn werk eist dat. Zelfstandig moet hij beslissen hoe hij in bepaalde situaties zal optreden. De leiding die hij ontvangt is er op gericht zijn individuele verantwoordelijkheid verder op te voeren. Daarboven moet er een vast beleid zijn. Met de 125 ver schillende soorten beleid en andere nor men die we nu hebben, wordt dat zeker niet bereikt. De rampzalige gevolgen daarvan treden soms aan het licht, zoals nu in de moordzaak Hans van Z." Commige kranten hebben nog de gewoonte, op de dag dat of voordat een schaatstitelstrijd wordt verreden overzichtelijke schema's te publiceren met de namen en de per soonlijke records van de deelnemers, waarachter de lezer dan enige uren later de nieuwe uitslagen kan invul len. Voor veel televisiekijkers is deze service, geloof ik, wat overbodig ge worden. De service die de beeldbuis dit weekend bood, maakte welhaast iedere greep naar schema en ball point tot een onnodig gebaar. De tij den waren goed te volgen, de uitsla gen en de tussenstanden van bij voorbeeld het algemeen klassement werden tijdig na een rit bekendge maakt en de namen van de rijders kwamen niet alleen bij de start op het scherm, maar ook (in de goede rangorde) bij de huldiging van de drie hoogst-geklasseerden. Ard Schenk, Dag Fornaess, Jan Bols en al die anderen werden door de ca mera's duidelijk in beeld gebracht, al was er af en toe sprake van ge zichtsbedrog, wanneer het de grootte van een voorsprong van de ene ren ner op de andere betrof. „Innsbruck" kwam vrijwel vlek keloos over. Volgens mij niet gehéél vlekkeloos, want het commentaar van Theo Koomen vond ik op z'n zachtst gezegd nogal vermoeiend Theo Koomen weet, als een soort Han Hollander anno 1970, als radio reporter uitstekend de spanning over te brengen op mensen die niets kun nen zien van het boeiende sportge beuren waarvan hij zelf wél oogge tuige is. De woordenstroom en het stemvolume waarover Koomen be schikt zijn ideaal voor het medium radio, maar funest voor het medium televisie. Het is natuurlijk prachtig, dat hij even enthousiast over Ard Schenk is als de in zijn omgeving vertoevende landgenoten die in het buitenland zo graag laten horen dat zij een volkje met een kruideniers- mentaliteit vertegenwoordigen (de zilvervloot!) en als de kijkers bij de beeldbuis, maar er wordt rond de ijsbaan en in de huiskamers door de meeste kijkers al zoveel ge schreeuwd, dat de uitingen van Theo Koomen er nét niet meer bij hoeven, hoe goed ze ook zijn bedoeld. Om kort te gaan: een sportcommentator bij de tv moet zichzelf, volgens mij, zo weinig mogelijk laten horen. Het rustig en beknopt noemen van de renners, hun inzinkingen, hun co me-backs, hun tussentijden en hun eindresultaten is voldoende. Mis schien zelfs méér dan voldoende, omdat de camera's je immers al zo veel laten zien. Terwille van het sfeertje is enig enthousiasme na- NED. I 6807 De heer Stabiel klom moeizaam in de wachtende taxi en kapitein Walrus volgde hem. „Een vreemd iemand", sprak heer Bommel peinzend toen het voertuig weg reed. „Hij heeft wel keurige manieren, maar Heer Ollie schudde echter het hoofd en* er verscheen een ernstige trek op zijn ge laat. „Heb je dan geen gevoel, jonge vriend?" vermaande hij. „Na deze ont moeting begin ik het gedrag van Rep er gaat weinig van hem uit. Een ehsteeds beter te begrijpen. Zijn oom werkte zeurpiet, als je begrijpt wat ik bedoel!' „Ja", zei Tom Poes. „Maar we hebben verder niets met hem te maken. Als u uw stoelen nu even laat opknappen is alles weer in orde. Dat rare ventje Rep wordt nu door zijn oom wel netjes naar huis te rug gebracht". mij lelijk op de zenuwen en het is geen wonder, dat het kereltje mij aanraadde om in beweging te blijven. Aan verstar ring gaat de wereld ten onder, en hier Ls een taak voor een heer weggelegd, die ik plotseling heel duidelijk zie. Daar op het eiland Starring liggen jeugdproblemen waar iets aan moet worden gedaan!" Doctorandus Zielknijper was intussen tot dezelfde overtuiging gekomen. Hij had de jonge Rep voor een onderzoek naar zijn werkvertrek gebracht, doch nadat het ventje al springend enkele rotjes onder zijn meubilair geworpen had, stond dege leerde met de handen in het haar „Dit is een jeugdprobleem van de eerste orde!" sprak hij tot zichzelf. „Agressie en ongecoördineerd gedachtenleven. Dit wordt een heel moeilijke behandeling, want zonder het aanleggen van een dwangbuisje kan ik niet tot communicatie met de stakker komenl" tuurlijk onmisbaar, maar tot een tiende van dat van Koomen terugge bracht kan het nog uitstekend wer ken. T")aar is een tijd van Koomen en daar is een tijd van gaan. Daarom ben ik gisteravond om half acht maar niet naar het tweede net gegaan („Studio Sport" met onge twijfeld nakaarten over de fraaie prestatie van Schenk), doch naar het eerste, waarop David Frost de we reldberoemde, onlangs 75 jaar ge worden schrijver, acteur, entertai ner, etc. Noel Coward interviewde. De televisie heeft ons ,de laatste tijd meermalen verwend met onver getelijk werk van David Frost, die men nu gelukkig ongeveer even vaak op de Hollandse beeldbuis kan Een belangrijk onderdeel van „Li- terama", NCRV's radio kroniek over boeken, schrijvers en toneel, is van avond om 19.30 uur gewijd aan een gesprek met de schrijver Willem Brakman uit Ensched» en een be spreking van diens laatste boek „De bielen en demonen door Wim Hazu. Herhaaldelijk wordt Brakman im mers vergeleken met Vestdijk. Evenals Vestdijk debuteerde hij na zijn dertigste jaar. Zijn eerste boe ken waren autobiografische werken, die als bij Vestdijk, niet in chro nologische volgorde verschenen. Daarna publiceerde Brakman, en op nieuw gaat de vergelijking met Vestdijk op, een historische roman. Ook studeerde Vestdijk zowel als Brakman medicijnen. Brakman, zich van deze over eenkomsten bewust, heeft daarom, eens gezegd: „Vestdijk zweeft mij als een dak boven het hoofd". Over deze en andere zaken gaat het ge sprek met Brakman. 18.45 NOS Kleur: De Fabeltjes krant. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 NCRV: Scheepsjongens van Bontekoe, vervolgverh. 19.14 Kleur: De waaier van Sevilla, fam.-feuilleton. 19.30 Tweekamp: quiz tussen stu dententeams. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 NCRV: Actualiteitenrubriek. 20.45 Kleur: Please Sir!, een luchtige TV-serie 21.10 Gevraagd: Een recreatiedes- kundige. 22.15 Beeldlijnen, doe. 22.35-22.40 NOS: Journaal. NEDERLAND II 18.45 NOS: Kleur: De Fabeltjes krant. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 NOS: Scala: informatief progr. 19.30 VARA: Coronation Street, TV-feuilleton. 19.55 STER: Reclame. NEDERLAND I 10.45-12.00 visie. zien als, pak weg, Koos Postetna, Willem Duys en Mies Bouwman. Ik denk hier aan het enorm spannende interview met hartchirurg Barnard en de geestige show van dinsdag avond j.l. Het gesprek met Coward was echter geen hoogtepunt. De in terviewer Frost had kennelijk plaatsgemaakt voor de entertainer Frost en die gedroeg zich tegenover zijn idiool opmerkelijk dociel. Co ward „speelde" het interview ook voortreffelijk en daardoor werd het merendeels een amusante dialoog voor twee heren. De maker van „I'll see you again" deed zo goed zijn best om de schijn op te houden dat hij zichzelf voortreffelijk vindt, dat men haast zou geloven dat hij meen de wat hij beweerde. (Frost: „U heeft nooit Shakespeare gespeeld. Heeft U daar spijt van?" Coward: „Nee. Misschien dat 't Shakespeare spijt..."). Opmerkelijk waj zijn dé dain ten opzichte van Carnaby Street. En ten opzichte van de criti ci. (Frost: „Had U nooit criticus wil len zijn?" Coward: „Mijn God, nee. En ik wou dat ook niemand anders het had willen zijn.") Maar sommige mensen in het kijkkastje vrègen er gewoonweg om, dat je het wordt. Tkegenen die graag nog eens ge- fundeerd nakaarten over re cente tv-uitzendingen, konden ook gisteravond terecht bij „Video", waarin twee van de meest interes sante programma's van de afgelopen vier weken nader onder de loep werden genomen: „Goed leven" (14 procent was boos geweest over het verstoren van dit programma door jongeren) en Biafra, waarover de tv-informatie over het algemeen po sitief was gewaardeerd. J. v.d. K. In het Gelders programma van de RONO wordt dinsdag een vraagge sprek uitgezonden met de Neder landse Ier de heer N. Rippen. De heer Rippen is geboren in Ede en vestigde zich tien jaar geleden in Ierland, waar hij directeur is van een pianofabriek in Shannon. Onderwerp van gesprek zijn vos sen. De heer Rippen was in zijn Edese tijd reeds een enthousiast na tuurliefhebber en Martien Haff- mans wisselt met hem ervaringen uit, betreffende het natuurleven. De minimarathon is dit keer ge wijd aan zaalhockey en in hetzelfde programma wordt weqr een afleve ring uitgezonden van het vervolg- hoorspel „Tronsler en Co". 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 VARA: Indisch ABC: Dl. IV: Het Rijk Overzee: poging tot her stel. 21.10 KLEUR: Sherlock Holmes: De tweede vlek, TV-serie. 22.00 Kleur: Beroemde Dierentuinen: San Diego (Californië), filmrep. (BBC-programma). 22.25 Achter het nieuws. 23.05-23.10 NOS: Journaal. DUITSLAND I (Regionaal progr.: NDR: 18.00 Ha- fenpolizei, TV-filni. 18.30 Act. 18.45 Kleur: Zandmannetje. 18.55 Sport- journ. 19.26 Kleur: Lieber Onkel Bill, TV-film. 19.59 Prog.overz. WDR: 8.20-8.45, 10.20-10.45 en 12.10- 12.35 Schooltelevisie. 18.00 Kleur: Weekjourn. 18.05 Kleur: Der Mann von gestern, TV-film. 18.30 Kleur: Voor de kinderen. 18.40 Hier und Heute, met Goedenavond. 19.20 Kleur: Filmrep.) 20.00 Journ. en weerber. 20.15 Reportages, analyses en meningen. 21.00 Kleur: Muzikaal amusem.progr. 22.00 Kleur: Culture le kroniek. 22.45 Journaal, commen taar en weerber. 23.05 Kleur: Die Unterdrückung der Frau ist vor al- lem an dem Verhalten der Frauen selber zu erkennen, film. 0.10 Jour naal. DUITSLAND II 18.05 Actualiteiten en muziek. 18.40 Kleur: Filmreportage. 19.10 Kleur: Junger Herr auf altem Hof, TV-film. 19.45 Nieuws, act. en weer ber. 20.15 Kleur: Filmrep. Aanslui tend: Nieuws. 21.00 Tsjechoslowaak- se speelfilm. 22.25 Nieuws en weer ber. 22.35 Filmforum. NOS/NOT: Schooltele- DUITSLAND I 10.00 Nieuws. 10.05 Journaal van gisteravond. 10.30 Filmrep. 11.15 Showprogramma. 12.00 Filmreporta ges bij nieuws van gisteren en mor gen. 12.50 Internationaal persover zicht. 13.00-13.30 Journaal. 16.35 Journaal. 16.40 Voor kinderen 17.25 Discussie tussen jónge mensen 17.55-18.00 Journaal. DUITSLAND II 17.30 Nieuws en weerber. 17.35 „Wagen 54 bitte melden" (TV-film). HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtend- gym. 7.20 Stereo: lichte gram.muz, 8.00 Nieuws. 8.11 Radiojourn. 8.20 Stereo: Lichte grammuz. (8.30-8.33 De groenteman). 8.50 Morgenwijding. NOS: 9.00 Uitgebreide rep. of herh. NOS-progr. 9.35 Waterst. 9.40 Mu ziek uit de Middeleeuwen en Re naissance (opn). AVRO: 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen (gr). (11.00-11.02 Nws). 11.30 Rondom 12: Programma voor de vrouw (11.55 Beursber.) Overheidsvoorlich ting: 12.30 Uitz. voor de landb. AVRO: 12.40 Toppers van toen (gr). 13.00 Nieuws. 13.11 Radiojourn. NOS: 13.30 Spiegel van België: Muziek en nieuws van onze zuiderburen. 14.00 Stereo: Klein Chanson. 14.40 Jazz uit het historisch archief. AVRO: 15.10 Ned. componistenportretten: Daniel Ruyneman. 16.00 Nws. 16.03 Inlei ding tot muziekbegrip, muzikale le zing. 16.25 Stereo: moderne kamer- muz. (opn). 16.45 Land der Muzen: kunstkroniek. 17.15 Stereo: Jazz Spectrum: oude en moderne jazz. 17.55 Mededelingen. 18.00 Nieuws. 18.11 Radiojourn. 18.25 Wie waagt die zingt: internationale volksliedjes. 18.50 Paris vous parle. 18.55 Voor de kinderen. 19.00 Trefpunt: discussie rubriek voor actuele zaken. 19.30 Nieuws. 19.35 Vanavond: vrolijkheid, muziek, actualiteiten en wetens waardigheden. 22.00 Gonk!: satirisch programma. 22.30 Nieuws. 22.38 Me dedelingen. 22.40 Radiojourn. NOS: 22.55 Zin - Tuig nr. 9: kunstkroniek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nieuws. 7.11 Het le vende woord. 7.16 Stereo: Op het eerste gehoor: klass. muz. (gr). (7.30 Nieuws; 7.32-7.50 Act). 8.00 Nieuws 8.11 Te Deum laudamus: gewijde muz. (gr). 8.30 Nieuws. 8.32 Stereo: Voor de huisvrouw (9.00-9.10 Gym. voor de huisvr). 9.35 Schoolradio. 10.00 Koren op de molen, godsdien stige lezing. 10.15 Operamuziek (gr). 11.00 Nieuws. 11.03 Ferdinand Huyck (deel 15), seriehoorspel. 11.25 Voor de zieken. 11.55 Mededelingen. KRO: 12.00 Stereo: Van twaalf tot twee, gevar. progr. (12.22 Wij van het land; 12.26 Mededelingen t.b.v. land en tuinb; 12.30 Nieuws; 12.41 Actua liteiten; 13.00-13.05 Raden maar...) 14.00 Conciliepostbus. 14.05 School radio. 14.30 Pizzicato: muzikaal mid dag-magazine. (16.00 Nieuws) 17.00 Overheidsvoorlichting: Nieuws uit de Nederlandse Antillen. Spreker: Henk Dennert. 17.10 Voor de kinde ren. 17.15 HaU, familieprogramma. 18.19 Uitzending van de KVP. 18.30 Nieuws. 18.41 Actualiteiten. 19.00 (NOS): Het Hoogovenschaaktoernooi in Wijk aan Zee. 19.03 Licht orkest met solisten. 19.40 Conciliepostbus (herhaling). 19.45 Wie is in gods naam Jezus Christus?, lezing. 20.00 Moderne orkestmuziek en semi-klas- sieke liederen, (opn). 20.45 Uitge schakeld?, beschouwingen over ou der worden en ouderdom. 21.00 Strijkages: klass. en mod. muz. voor strijkers (opn). 21.30 Babel: kunst kroniek. 22ë25 Overweging. 22.30 Nieuws. 22.38 Parlementsoverzicht. 22.45 De zingende kerk, mu zikale lezing. 23.00 Kontekst: magazine waarin op de dingen wordt doorgepraat. 23.30 Stereo: Lichte gram.muz. 23.55-24.00 Nieuws HILVERSUM III VARA: 9.00 Nieuws. 9.02 Plaat jes voor de pep. (10.00 Nieuws) 11.00 Nieuws. 11.03 Een opvallend vrolijk gevarieerde visite. (12.00 Nieuws) 13.00 Nieuws. 13.03 Ekspres: licht platenprogr 14.00 Nieuws. 14.03 De Eddy Becker Show. 15.00 Nieuws 15.03 Drie-draai. 16.00 Nieuws 16.03-18.00 Mix, licht platenprogram- ma. (17.00 Nieuws).

De Vallei | 1970 | | pagina 6