Wereldrecord voor Bols op 3 km, Bazen eerste Nederlander onder 40 seconden-grens op 500 m e ori Israël - voor de tweede keer naar Mexico - al blij met gelijk spel Friese trainer Visser opnieuw in oppositie Olympiads Toer gaat wet door Uw toeverlaat bij GRIEP ORANJE RIJDERS VERRASSEND SNEL' Koersen Hilversum S/)( f Kessler niet te spreken over Israëlische kranten Amsterdamse zesdaagse van 10-16 december Arthur Ashe won titel van Australië Hamrin met longontsteking in Amsterdam Slotweek wordt zenuwslopend iedereen weet-Aspirine helpt. Van Duivenbode en Lubbers boekten zege Okker won in Auckland NOOIT SNELLEK UITSLAGEN EXTRA DRIEKAMP HOOGOVENTOERNOOI WOENSDAG 28 JANUARI 1970 0 JAN BAZEN de eerste Nederlander die op de 500 meter onder de magische 40 seconden bleef TEL AVIV Emmanuel Schaffer (43) heeft het Israëlische voetbalelftal, dat vanmiddag om half vier Neder landse tijd in Tel Aviv aantreedt tegen het Oranjeteam, precies twee jaar on der handen. Een kleine man, een opvallende trai ner. Zijn nationale ploeg bereikte twee keer achter elkaar een gewichtig voet baltoernooi in Mexico: in 1968 om te duelleren om de Olympische medailles, dit jaar om mee te doen aan de eind ronde van het wereldkampioenschap. Het zijn prestaties, waarvoor veel coa ches van grotere voetbalnaties met hun elftallen tevergeefs hebben gevochten. Schaffer is voldoende realist om te weten, dat die successen niet louter zijn, bereikt door de kwaliteiten van zijn team. Hij staat nuchter tegenover de mogelijkheden van zijn ploeg in Mexi co. Hij zegt: „Wij kunnen niet naar de maan vliegen, als wij geen raketten hebben. Maar wij doen er alles aan om toch een zo groot mogelijke afstand af te leggen". De Israëlische bondscoach heeft zelf TEL AVIV Israël zal vanmiddag in het Bloomfield Stadion by Jaffa scherp op winst spelen tegen het Ne derlandse elftal. Na twee nederlagen tegen Roemenië gaat het om de Israëlische voetbaleer. Voor eigen pu bliek willen de Israëliërs via een over winning bewijzen, dat de deelneming aan de eindronde van het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal 1970 in Mexico verdiend is. Het Nederlandse voetbal heeft hier een uitstekende reputatie. De Israëlische sportpers legt er de nadruk op, dat „de geduchte Hollanders" Engeland op eigen terrein met 0-0 in bedwang hebben ge houden. De voetballiefhebbers zijn overigens zeer teleurgesteld door het ontbreken van Johan Cruyif in de gele deren van het Nederlandse elftal. De faam van deze Ajacied is ook tot Israël doorgedrongen. Over het algemeen zijn de Israëlische bladen ontevreden over de samenstel ling van de Nederlandse ploeg. Met koppen als .Nederlands team zonder ze- indruk alsof Nederland een tweede- ven van zijn bese spelers" wekken zij de rangsteam naar Israël heeft gestuurd. Georg Kessler is over deze voorstel ling van zaken weinig te spreken. „Per slot van rekening zou een jong Oranje team naar Israël zijn gegaan. Op aan dringen van de Israëlische voetbalbond zijn we met deze ploeg gekomen. Het is een sterk team en we zullen het de Israëliërs zo lastig mogelijk maken". daaraan een niét weg te cijferen bij drage geleverd. Hij bouwde in de bijna zes jaar dat hij trainer was van het na tionale jeugdelftal de ploeg op, die twee jaar geleden naar Mexico ging en er over vijf maanden weer zal zijn. Daarmee bekroonde Schaffer als trai ner een voetbalcarrière, die hem in de hoogste klasse van drie verschillende landen deed spelen en die hem interna tional van Polen en Israël maakte. Als speler kwam Schaffer Poolse ouders, geboren in West-Duiteland na zijn bevrijding uit een gevangen kamp twee jaar uit voor Alma Ata, dat in de eerste divisie van de Russische competitie speelde. In 1946 vertrok hij naar Polen, voetbalde vier jaar voor Wroclaf en droeg twaalf keer de rode broek en het witte shirt van het natio nale team. Na zijn emigratie naar Israël werd hij nog vier keer voor de A-ploeg van zijn nieuwe vaderland gekozen. Vier maal Het Israëlische jeugdelftal had in de tijd van Schaffer geregeld internatio naal contact en vier keer achter elkaar won de ploeg het Aziatische junioren kampioenschap. In die periode legde Schaffer de basis voor het huidige elf tal, waarvan iedere speler uit zijn jeugdploeg is voortgekomen. Tegen Nederland speelt Israël van middag in de volgende opstelling: Viso- ker; Bar, Rozen, Wallach en Bello; Ro senthal en Shum; Feigenbaum, Romano, Ben Rimoz en Spiegel. Zeven van deze spelers haalden in Mexico de kwartfi nales van het Olympische voetbaltoer nooi en dit getal zou twee groter zijn geweest als Israël ook over Primo en Spiegler, die door blessures zijn uitge schakeld. kon beschikken. GENT De Europese Unie van Baandirecteuren, die dinsdag in Gent (België) heeft vergaderd, heeft de ka lender voor de zesdaagsen van het sei zoen 1970-71 bekendgemaakt. De Am sterdamse zesdaagse wordt dit jaar van 10 tot 16 december gehouden. Op de zelfde dagen speelt zich de zesdaagse van Kopenhagen af. De kalender ziet er als volgt uit: Berlijn, 2 okt. tot 8 okt. of 8 okt. tot 14 okt.; Dortmund, 22 okt. tot 28 okt.; Frankfort, 30 okt. tot 5 nov.; Brussel, 6 nov. tot 12 nov.; Munster, 13 nov. tot 19 nov. of 23 nov. tot 29 nov.; Gent, 16 nov. tot 22 nov.; Zürich, 30 nov. tot 6 dec.; Amsterdam, 10 dec. tot 16 dec.; Kopenhagen, 10 dec. tot 16 dec.; Keulen 30 dec. tot 5 jan.; Bremen, 7 jan. tot 13 jan.; Essen, 15 jan. tot 21 jan.; Greno ble, 26 jan. tot 1 feb.; Milaan 8 feb. tot 14 feb.; Antwerpen, 19 feb. tot 25 feb. CORTINA d'AMPEZZO Jan Bazen is de eerste Nederlandse schaatsenrij der, die op de 500 meter onder de magi sche veertig seconden-grens is geble ven. Op het ijs van Cortina d'Ampezzo verbrijzelde hij gisteren via een mach tige sprint het nationale record, dat Ard Schenk op 1 maart van het vorige jaar in Inzeil vestigde met 40 seconden. De vechter uit Zevenhuizen bracht het tijdens zijn rit in de sprinterklasse op 39,6 seconden. Hij eindigde daarmee als derde achter Masaki Suzuki (39,5) en diens winnende naam- en landge noot Keiichi Suzuki, die 39,3 seconden voor zich liet afdrukken. Het wereldre cord staat met 38,87 seconden op naam van de Zweed Hasse Börjes. Jan Bols verbijsterde de concurrentie door op de 3 kilometer een wereldre cord te vestigen. Hij reed deze afstand in 4 minuten en 16,4 seconden. Het oude record stond op naam van wereldkam pioen Dag Fornaess met 4.17,4. De Noor liet deze tijd vorig jaar eveneens in Cortina d'Ampezzo afdrukken. Bij de klassementsrijders zegevierde Kees Verkerk op verrassende wijze op de sprint. Hij reed de 500 meter in 40,2 seconden - dezelfde tijd als de Noor Björn Tveter, die als tweede werd ge klasseerd. De Puttershoeker had op de sprint nog nooit sneller gereden dan 40,4. Jan Bols, die als vierde eindigde gaf ander maal blijkt van zijn verbeterde sprinten paciteit. Met 40,7 sec. was hij 0,2 secon de beter dan vorige week in Inzeil. Ooi Jappie van Dijk (negende in 41,6 sec verscherpte zijn persoonlijk record Eddy Verheyen werd in 41,8 elfde. Al leen Peter Nottet stelde enigszins te leur. De 25-jarige Loosduiner, die in Innsbruck vijftiende werd, plaatste zich in 42,6 seconden slechts als zestien de. Bazen werd op de 1000 meter tweede achter de Noor Magne Thomassen. Bei de rijders maakten dezelfde tijd, 1 mi nuut en 21,3 seconden. De 21-jarige au tomonteur bleef slechts 0,7 seconden verwijderd van het nationale record, dat sinds 1968 op naam staat van Ard Schenk. De Noordhollander eindigde in 1.23,6 als zesde. Bazen maakt met zijn prestaties zelfs aanspraak op een hoge klassering bij de strijd om de wereld- sprinttitels, die op 21 en 22 februari in West Allis wordt gehouden. Voornaamste uitslagen sprintersklas se: 500 meter: 1. Keiichi Suzuki (Japan) 39,3 sec. 2. Masaki Suzuki (Japan) 39,5, 3. Bazen Ned) 39,6 nieuw Nederlands record), Haenninen (Fin) 39,7, 5. Tho- JAN BOLS verbijsterde de concurrentie massen (Noorw) 39,8, 6. Keller (WD1) 39,8, 7. Hida (Japan) 39,9, 8. Higashide (Japan) 40,1, 9. Schenk (Ned) 40,1, 10 Lichtenstern (WD1) 40,9. 1000 meter: 1. Thomassen 1.21,3, 2. Bazen 1.21,3, 3. Keiler 1.21.9, 4. Masaki Suzuki 1.22,8, 5. Haenninen 1.23,0, 6. Schenk 1.23,6, 7. Keiichi Suzuki 1.23,8, 8. Tipper (B-Br) 1.24,0, 9. Higashide 1.24,2, 10. Torgier (Italië) 1.24,3. De uitslag van de 500 meter allround klasse: 1. Kees Verkerk (Ned) 40.2; 2. Bjoern Tveter (Noorw) 40.2; 3. Matsuhiko Mae- da (Japan) 40.6; 4. Jan Bols (Ned) 40.7; 5. Sten Stensen (Noorw) 40.8; 6. Kimmo Koskinen (Fin) 40.9; 7. Gerhard Zimmer- mann (W.-Dld) 41.0; 8. Per Willy Guttormsen (Noorw.) 41.4; 9. Jappie van Dijk (Ned.) 41.6; 10. Eddy Verheyen (Ned.) 41.8; 16. Peter Nottet (Ned.) 42.6. DEN HAAG Klaas Visser heeft dinsdag bij de landelijke technische commissie van de Koninklijke Neder landse Schaatsenrijders Bond bezwaar aangetekend tegen de wijze, waarop be sloten is Rieneke Demming als vyfde rijdster aan te wijzen voor de Europese titelstrijd in Heerenveen, Carry Geys- sen de reserveplaats te geven en Akke Falkema uit de kernploeg te „verstoten". Visser, die trainer is van de Friese da- mesploeg en op 11 januari Attje Keu len-Deelstra volkomen verrassend Ne derlands kampioene zag worden, had vanuit Inzeil, waar hij de meisjes van de in een trainingskamp vertoevende jeugdploeg begeleid, protesten laten ho ren. Als voorzitter van de technische commissie heeft de heer Wijnia daarop geantwoord, dat de zaak volkomen cor rect is behandeld. Na afloop van de Nederlandse titelstrijd heeft de voltal lige technische commissie, in vergade ring met het dagelijks bestuur van de bond en de trainers, besloten om zeven dames naar Davos te sturen. Daarbij waren vier rijdsters Elly van den Brom, Ans Schut, Stien Kaiser en Attje Keulen-Deelstra zeker van deelneming aan het Europees kampioen schap. De drie andere rijdsters moesten in de Zwitserse wintersportplaats strij den om de vijfde plaats. Ook zou dan beslist worden, wie er als reserve naar de grote toernooien zou meegaan. Dit alles aan de hand van di verse selectiewedstrijden. Het afgelo pen weekeinde werden in feite de doorslaggevende ritten afgelegd. De heer Van der Ven nam toen in Neder land de honneurs van voorzitter Wijnia waar, daar deze het toernooi om het Europees kampioenschap, evenals tc-lid en herenploegleider De Koning, in Innsbruck bijwoonde. Van der Ven, die na het vorig seizoen het voorzitterschap overdroeg aan Wijnia, verklaart na drukkelijk: „Er is geen sprake van een onbeha gen bij de heer Wijnia en mij over de wijze van verkiezing van Rieneke Dem ming en het afvallen van Akke Falke- na. Wij hebben geen enkel misverstand over deze zaak". Het blijkt, dat er tussen de leden van de technische commissie was afgespro ken, dat de uitslag van de 1500 meter van afgelopen zondag min of meer maatgevend zou zijn. „Dat is de af stand waarover men geplaatst wordt in een klassementswedstrijd", aldus de heer Van der Ven. "„De 1500 meter is een sleutelonderdeel". De afspraak was: wie daarop mislukt, gaat eruit. Akke Falkena reed 2.24.0, Carry Geys- sen 2.21,7 en Rieneke Demming kwam ten val. De moeilijkheid was toen, dat de maatstaf, die was aangelegd, niet door kon gaan. Want je kunt Rieneke Demming niet laten zakken terwijl ze een behoorlijke klassementsrijdster is". Coach Kees Broekman heeft vervol gens Rieneke Demming na enige tijd laten overrijden en toen kwam de bank employé uit Terwolde tot 2.21,3. Van der Ven: „We moesten er rekening mee houden, dat zij zich op de tijden van haar rivalen kon richten. Het beeld was onduidelijk geworden. We zijn aan het vergelijken geslagen. Akke Falkena had uitstekend gereden op de 500 meter, kon Ook op de 1000 meter goed bijblij ven, maar de 1500 meter redde ze be paald niet. Bovendien is er op één van de dagen nog een verkeerde wissel in een rit geweest, plus een valpartij". In nauw telefonisch overleg met de heren De Koning en Wijnia (in Inns bruck) en na een bijeenkomst in De venter, waarbij de heren Mulder, Roos en Van der Ven aanwezig waren, is toen besloten een extra driekamp op maandag te rijden over de kortste (500 meter) en de langste afstand (3000 me ter). Waarom juist deze afstanden? „Normaal houden wij niet graag een se lectie over de 3000 meter. Dat is meest al niet erg zinvol. We wilden Akke Fal kena alle kans geven. Daarom namen we haar sterkste afstand, de 500 meter. Maar haar tijd moest wel scherp afwij ken van die van de andere dames Daarnaast moet je ook zeggen: wat telt dan in punten nog mee als je een echte wedstrijd rijdt? Dat is eenvou dig de 3000 meter. Daarom is de 500 meter voor Akke gesteld en de 3000 meter voor Carry en Rieneke. Wat bleek nu? Akke Falkena reed geen bij zondere tijd op de 500 meter en het verschil op de 3000 meter in haar na deel is enorm groot. Te groot om welke tijd op de 500 meter ook te overbrug gen". Kees Broekman had opdracht om spe ciaal te letten op de omstandigheden. Er was een officiële starter met officiële tijd waarnemers. „Ik acht Kees Broek man als coach in staat om ieder onpar tijdig te coachen", voegt de heer Van der Ven daaraan toe. „In eerste instan tie bleek vervolgens, dat Broekman geen voordracht kon maken. Daarna hebben we alles nog eens tegen elkaar afgewogen. Rieneke Demming is de bveste klassementsrijdster. Akke Falke na is zwak op de lange afstanden. Car ry Geyssen heeft blijkbaar een dubieu ze instelling op dit moment, gezien ook de resultaten van het Nederlands kam pioenschap. Maar ze moet een kans hebben, omdat je alle egards tegenover de oude garde nu eenmaal moet bewa ren. Toen is het Rieneke Demming ge worden, met Carry Geyssen als reserve. En Akke Falkena is afgevallen. Maar, dit meisje is nu geprikkeld. Ze komt volgend jaar terug. Daar hebben we veel meer aan. Dan heeft ze meer erva ring". SYDNEY De Amerikaan Arthur Ashe won gisteren het kampioenschap van Australië in het heren-enkelspel. Hiermee won hij het eerste van de vier belangrijkste tennistoernooien de kampioenschappen van Australië, Frankrijk, Wimbledon en Forest Hills. Ashe won met 64, 97, 62 van de Australiër Richard Crealy. Het duel in White City duurde 84 minuten. Margaret Court-Smith won de titel in het dames-enkelspel voor de negende keer in de laatste elf jaar. Zij versloeg haar landgenote Kerry Melville met 63, 61 in veertig minuten. nu. I lU Hill I|I nr-Tniym AMSTERDAM Kurt Hamrin, aan valler van Napoli, die met zijn ploeg op 21 januari tegen Ajax speelde om de Jaarbeursbeker, verblijft nog steeds in Amsterdam. Hamrin, die even voor de wedstrijd ziek werd, blijkt een longont steking te hebben opgelopen. Zijn echt genote is inmiddels uit Napels overge komen. AMSTERDAM De organisatoren van Olympia's Toer, de enige Neder landse etappe-wedstrijd voor amateurs, hebben van de ministeries van verkeer en waterstaat en justitie de verzekering gekregen, dat deze Ronde dit jaar op de oorspronkelijk vastgestelde data (8—15 mei) kan doorgaan. Er waren aanvankelijk moeilijkheden gerezen ovèr hulp van politie, die het twijfelachtig maakte of deze wedstrijd dit jaar verreden zou kunnen worden. De Ronde valt namelijk juist in de pe riode, dat op de politie een beroep wordt gedaan in verband met Konin ginnedag en de Bevrijdingsfeesten. Olympia's Toer telt zeven etappes van in totaal ongeveer 1055 kilometer. Er staat een ploegentijdrit op het pro gramma. Het etappeschema ziet er als volgt uit: 8 mei: eerste etappe Amsterdam Bladel (170 km); 9 mei: tweede etappe 's-morgens ploegentijdrit in de omge ving van Bladel (20 km) en 's-middags Bladel-Rosmalen (120 km); 10 mei: der- WIJK AAN ZEE Een heerlUke finale voor de kekers, een zenuwslopen de slotweek voor de spelers, dat ltfkt ons de kortste formule voor de situatie in het Hoogovenschaaktoernooi. Oorzaken van gisteren: Donner hield Taimanov secuur in bedwang (VtVa). Achtervolger Hort versloeg Ivkov en nestelde zich op een half punt afstand van de Rus. Daarachter is de situatie eveneens boeiend. Ivkov zal zelfs moe ten knokken voor de derde plaats. Kurajica en Kavalek zijn hem tot op een half punt genaderd. In de middensector deed Kuijpers goed werk door van Cortlever te winnen. Bij de meesters blijft het woord aan Andersson. Nu versloeg de 18-jarige ter afwisseling Van Geet. Een half punt scheidt hem van het meesterresultaat, terwijl hij bovendien kansen blijft be houden op toernooiwinst en promotie naar de grootmeestergroep '71. Uitslagen Grootmeestergroep: Donner Taimanov V2-V2, Filip-Westerinen 1-0, KurajicaRee 1-0, HortIvkov 1-0, CortleverKuipers 0-1, KavalekPlato- nov 1-0, BobotsovBenko afgebr., Lange wegJanosevic 1-0. Stand grootmeesters: 1. Taimanov 9'/t pt., 2. Hort 9, 3. Ivkov 8, 4. Kurajica, Kavalek 7V«, 6. Westerinen 7; 7. Donner, Filip 6V2, 9. Kuijpers 6, 10. Benko, Bo botsov 5 en 1 afgebr. 12. Langeweg 4Vt, 13. Platonov, Ree 3V2; 15. Janosevic, Cortlever 3 pt. Meestergroep: DrimerSokolov V2-V2, MedinaClarke afgebr., Antuna—Mae- der V2-V2, Van ScheltingaDoda V«-Vi> HonfiSmederevac 1-0, Andersson Van Geet 1-0, DayHartoch afgebr., PiketForintos 0-1. Stand meestergroep: 1. Andersson 9 pt., 2. Honfi 7V2, 3. Medina 7 en 1 afge broken, 4. Forintos 7; 5. Antunac 6*4; 6. Hartoch 6 en 1 afg. 7. Drimer 6; 8. Clarke 5'/2 en 1 afg.; 9. Doda, Van Geet, Maeder 5>/ï; 12. Day 5 en 1 afg.; 13. Smeederevac, Van Scheltinga 5; 15. Pi ket, Sokolov 4. Damesgroep: CohnFerrer VtVa. ItukAlexandria 01, AssenovaVree ken V2V2, TimmerTeodorescu VtV£» VokralovaHeemskerk 10, Cardoso Konarkowska afgebr. gebr. Uitslag 7e ronde: AlexandriaFerrer 1—0. Stand dames: 1. Alexandria 7'/»; 2. Teodorescu 5; 3. Vokralova 4Y2; 4. Cohn, Assenova, Vreeken 4; 7. Heemskerk, Ferrer, Timmer 3V2; 10. Konarkowska 3 en 1 afg.; 11. Tuk 3; 12. Cardoso P/2 en 1 afg. ADVERTENTIE WÈmi m de etappe Rosmalen-Elsloo (160 km); 11 mei: vierde etappe Elsloo-Oploo (155 km); 12 mei: vijfde etappe Doetin- chem-Assen (160 km); 13 mei: zesde etappe Assen-Wieringen (140 km); 14 mei: zevende etappe 's morgens indivi duele tijdrit in omgeving van Hippoly- tushoef (20 km) en 's middags Wierin gen - Amsterdam (110 km). ROTTERDAM Na zes jaar heeft gisteravond Bas van Duivenbode voor het eerst weer eens in Nederland ge bokst. De Amsterdamse zwaargewicht, die het hier allemaal wat te krap en te karig vond, deed ervaring op in het buitenland. Veel ervaring. Daar leek in de Rotterdamse Ahoyhal de Jamaicaan Lloyd Walford in de eerste ronde al het slachtoffer van te worden. In een voor deze klasse wonderlijk snelle partij vloog Walford, door een rechtse hoek getroffen, tegen de grond Nog eens werd er voor hem geteld maar hij haalde het eind met ere, zij het ui teraard ruimschoots verliezer op pun ten. Het leek of Van Duivenbode bijzon dere haast had. Hij maakte het tempo, sloeg veel raak, maar door zijn grote haast ook teveel in de lucht of van die halve treffers. Maar in ieder geval: de klasse van jaren her werd weer her kend en voor de toch bekwame Wal ford was er alleen het rolletje van de moedige verdediger weggelegd: dui kend, wegslippend, maar ook zeer kun dig boksend. De niet meer zo jonge Italiaanse zwaargewicht Scaglione zat al na de eerste ronde van zijn partij tegen De- fares schuin tegen een dikke kastbal net onder -zijn oog aan te kijken. Na de derde ronde begon echter de kwaliteit die Scaglione had toch te tel len. Maar de grote deceptie kwam voor hem toen de jury een onbeslist op tafel legde en daarmee werd de Italiaan dui delijk tekort gedaan. Jan Lubbers moest tegen de Belg Peire om te beginnen vijf kilo toege ven: 89-94. Maar dat was dan ook alle nadeel, want qua boksen had Lubbers het allemaal in zijn voordeel wat er in zijn voordeel kon zijn. In de derde ron de was Peire volledig stormrijp en in de vierde stopte scheidsrechter Bril het gevecht. Lubbers was winnaar door technisch k.o. AUCKLAND In een internationaal tennistoernooi, dat woensdag in Auck land (Nieuw Zeeland) is begonnen, heeft Tom Okker in de eerste ronde van het heren-enkelspel de Canadees Paul Burwash verslagen. De Nederlan der won in drie sets: 6-4. 6-4 en 6-3. HILVERSUM De internationale draverijen werden gisteravond zoals ge bruikelijk eerst weer op de laatste hon derd meter beslist. Dit dan ondanks het snelle vertrek van Bonnie Mars, Quick Smoke en Amad Kinley. In de slotfase kwam dit drietal niet meer voor, wel favoriet Antom, die echter enkele meters achter Royal Hanover moest blijven. Pi keur Siem van Leeuwen klopte de com binatie Anton en Heskes met Royal Hanover via een onverbiddelijke eind- rush. In het winterkampioenschap voor amatrices was Geersen's dochter Nancy met Flying Lady weer de snelste. De uitslagen zijn: Thalingprijs: 1. Galatea (Th. Kooy- man) km-tijd 1.29; 2. Hispano; 3. Gouden Regen B. Winn. 1,90, pl. 1,50 - 1,60 - 3,70, kopp. 4,50, cov. 4,50, trio 67,20. Smientprtfs: 1. Hurricane GG (A. v.d. Blonk) km-tijd 1.30.5; 2. Gerardus O; 3. Henry van Wendy. Winn. 23,70, pl. 3,10 - 1,70 3,50, kopp. 7,90, cov. 4,40. Uilprijs: 1. Hea Alkestis VE (M. van Leeuwen) km-tijd 1.26.9; 2. Heros; 3. Guy Volann. Winn. 5,80, pl. 2,90 1,60, 4,10, kopp. 10,30, cov. 3,70, trio 665,70. Adelaarprqs: 1. Royal Hanover (S. J. van Leeuwen) km-tijd 1.22.7; 2. Antom; 3. Royal G. Winn. 4,30, pl. 1,40 - 1,20 - 2,10, kopp. 6,20, cov. 4,70. Boevinkprüs: 1. Fire Bird W (J. van Dooyeweerd) km-tijd 1.24; 2. Don Ca- millo; 3. Dumas Z. Winn. 1,90, pl. 1,80 - 3,90 - 4,10, kopp. 6,80, cov. 12,80, trio 252,40. Amatricekampioenschap: 1. Flying La dy (mej. N. E. M. Geersen) km-tijd 1.25.5; 2. Dores; 3. Echtens Kan. Winn. 2,50, pl. 1,30 - 3.70 - 2,30, kopp. 10,20, cov. 16,40. Zeearendprqs (2400 meter): 1. Count Scott (P. R. R. Koppejan) 3.27.3, 1.26.4; 2. Filter; 3. Fleche. Toto W 27,90, pl. 2,60 - 2,10 1,30, kopp. 19,40, cov. 4,90, trio 1123,70. Waterhoenprijs (2000 meter): 1. Glitte ring Jewel (M. van Leeuwen) 2.53.7, 1.26.9; 2. Grietje; 3. Herman. Toto W 5,50, pl. 2,20 - 2,20 - 2,00, kopp. 6,70, cov. 6,20. Totale omzet 230.676,50.

De Vallei | 1970 | | pagina 11