„Democratie binnen PvdA in gevaar" Slimmeriken zien begin mei kansen voor „Lentevakantie" n; KRO brengt „De klop op de deur" als tv-serie Vanavond eenakter van Mortimer op twee „Bedenkelijke opvattingen „Eigentijds" OUD-BURGEMEESTER V WALSUM OVER LAGE NOTERING RDAMSE WETHOUDERS OP VERKIEZINGSLIJST VOOR RAAD: VANDALISME OP SCHOLEN IN AMERIKA Gevaarlijk spel MET VIER SNIPPERDAGEN ELF DAGEN VRIJ... Regelingen in voorbereiding Nijmegen model Navolging Philips Continubedrijven Tom Poes en de Mob- beweging Het werd net een „Ard" Het zal je baas maar wezen programmaos TELEVISIE MARTEN TOONDER STRIP TELEVISIE RADIO WOENSDAG 28 JANUARI 1970 ROTTERDAM Binnen de Partij van de Arbeid gaat macht een steeds grotere rol spelen op een manier, die de partij in conflict brengt met de de mocratische beginselen. Dit vindt mr. G. E. van Walsum (thans 69 jaar), een van de oprichters van de Partij van de Arbeid en oud-burgemeester van Rotterdam. Wü vroegen hem zjjn mening, omdat dit weekeinde drie Rotterdamse socialistische wethouders, die zich voor herverkiezing beschikbaar hadden gesteld, op een advieslyst voor de raadsverkiezingen niet boven aan maar halverwege z(jn geplaatst, namelijk pas na de tiende plaats. Lijstaanvoerder zou, volgens die advieslijst, drs. A. J. Lems blijven, maar als nummer twee zou de nieu we fractie-assistent en sympathisant van Nieuw Links, F. van Hezik komen. Gebruikelijk is dat wet houders, die men opnieuw een zetel in het college zou willen geven, hoog op de lijst komen. In kringen van „oude getrouwen" van de Partij van de Arbeid legt men de plaats, die de wethouders H. W. Jettinghoff (bedrijven), drs. J. v.d. Ploeg (onder wijs) en drs. J. Reehorst (financiën en kunst) heb ben gekregen, uit als een motie van wantrouwen. „Hoogst ongebruikelijk", vindt ook mr. Van Wal sum. Als deze lijst definitief wordt, is dat een zeer bedenkelijke zaak. Ik kan het ook niet fatsoenlijk vinden". „Op de kiezer moet het de indruk maken, dat de partij van die wethou ders afwil. Is dat zo, dan eist het poli tiek fatsoen, dat zulks de wethouders tevoren was medegedeeld", vindt hij. „Als het de bedoeling is dat ze wel herkozen worden, maar dat men boven aan de lijst nieuwe namen wil zetten om de indruk te wekken, dat er na de verkiezingen een nieuwe koers geva ren zal worden, dan nog is het een be- denkelijke'zaak. De fractie dient er dan straks, als zij eerlijk wil zijn, de conse quentie uit te trekken en de wethouders niet te herkiezen". „Het kan", aldus de heer Van Wal sum, „niet om de kwaliteiten van de zit tende wethouders gaan. Een van de drie heb ik zelf als wethouder meegemaakt, de andere twee jarenlang als raadslid. Ik ken de heren voldoende om geen twijfel te hebben over hun capacitei- Het vandalisme op de Amerikaanse scholen heeft zulke afmetingen aan genomen, dat ter bestrijding ervan moest worden besloten tot drastische maatregelen als elektronische surveil lance en politiehonden. In de 36 schooldistricten die geant woord hebben op een enquête, die werd ingesteld door de schoolinspec tie in Baltimore, bleek in het school jaar 1967/'68 in totaal voor 6.5 miljoen dollar schade aangericht te zijn door vandalen en brandstichters. In het schooljaar 7967/68 zijn alleen al in de stad New York 243.652 school vensters gesneuveld. Het herstel kost te 1.321 miljoen dollar. Verder waren er 196 brandjes in New Yorkse scho len en 2.757 diefstallen. Het verlies als gevolg van vandalisme bij de openbare scholen in Oakland, (Californië) 309.002 dollar, dat in Los Angelos 940.124 dollar en in Washing ton 410.463 dollar. 'oen in Innsbruck een gejuich opging nadat Ard Schenk Eu ropees kampioen was geworden kreeg op hetzelfde moment het vijf en een half pond wegend kind van het echtpaar Liezen-Hessels uit Uf- elte de naam Ard. De baby werd zaterdagmorgen geboren en daar de ouders echte schaatsenthousias- ten zijn, besloten zij hun jongste telg de naam te geven van degene, die Europees schaatskampioen zou worden. Na ettelijke uren in spanning naar de televisie te hebben geke ken, kwam de uitslag eindelijk zon dagmiddag. Het werd Ard en on der die naam is het kind dan ook bij de burgerlijke stand in Ufelte aangegeven. MR. G. E. VAN WALSUM partij wil een zo radicaal mogelijke indruk maken ton" Niettemin hebben die wethouders volgens de heer Van Walsum, kort gele den een gevaarlijk spel gespeeld door met de indieners van de motie-Lems te gen het havenbeleid van het eigen col lege te stemmen. Dat gebeurde kort na dat de raad had ingestemd met een ha vennota, waarvoor de wethouders de verantwoordelijkheid hadden aanvaard. Het is zonneklaar", vervolgt de heer Van Walsum. „dat de wethouders voor die motie hebben gestemd om te voor komen, dat zij buiten de fractie werden gesteld. Nu blijkt, dat hun positie des ondanks allerbehalve zeker is. Zij zijn een weg gegaan, die stijl naar beneden voert". Het onder druk zetten van wethou ders noemt mr. Van Walsum „alweer getuigen van niet onbedenkelijke op vattingen van democratie tegenwoordig in de Partij van de Arbeid". „Ik zou mij kunnen voorstellen", zegt hij, „dat de wethouders als het zo moet gaan, voor de kandidaatsstelling zouden bedanken". Achtergrond van dit alles is volgens mr. Van Walsum, dat men ten koste van alles de partij wil gebruiken voor een zo radicaal mogelijke politiek. De leidende figuren van de partij, landelijk zowel als in Rotterdam, ver zetten zich daar niet tegen. Zij zijn doodsbenauwd, dat zij de extreme vleu gels niet bij elkaar kunnen houden en kiezen daarom voor een radicale opstel ling om zich bij de kiezers aannemelijk te maken als een progressieve partij. Zittende bestuurders hebben nu een maal tegen dat zij een geschiedenis hebben en dat voelen de huidige par tij-functionarissen als een bezwaar. Het is wellicht ook de reden, waarom de Rotterdamse wethouders letterlijk zo laag genoteerd staan en een nieuweling op nummer twee prijkt. Aan het einde van het gesprek kwam de heer Van Walsum tot de volgende conclusie: „Er is geen sprake meer van dat Nieuw Links nog moet proberen te infiltreren. De Partij volgt (getuige wat in Rotterdam gebeurt) blijkbaar zonder meer deze koers." De katholieke werkende jongeren (KWJ) uit Groesbeek hebben de om standigheden waaronder een aantal meisjes in een plaatselijk atelier moe ten werken, eens gewogen. En te licht bevonden De volgende feiten kwamen aan het licht: Voor straf overwerken Overspannen raken door het niet kunnen bijhouden van het arbeidstem- po 's Morgens thuis alvast naar het toilet gaan omdat de meisjes er zich op het bedrijf geen tijd voor gunnen Doorwerken in de pauze Overuren maken om de arbeids- norm te halen Nagelbijten en slechte eetlust door arbeidsvoorwaarden Verwijderen van de naaldbescher mers aan de machines om sneller te kunnen werken (de beschermers wor den weer aangebracht als de arbeidsin spectie op bezoek komt) De ouders van de atelier-meisjes heb ben een brief van de KWJ ontvangen met de resultaten van het onderzoek. Ook andere bedrijven zullen worden doorgelicht. aast zomervakantie, kerstvakantie, paasvakantie, pinkstervakantie, ijsvrij en snipperdagen, hebben uitgekookte lieden nu de „lentevakantie" ontdekt. In de laatste helft van december betekende het opnemen van vier snipperda gen anderhalve week vakantie (inclusief Kerstmis en Nieuwjaar). Miljoenen Ne derlanders hebben zo 1969 uitgeluid. In de eerste helft van mei kan dat weer: Op 30 april valt Koninginnedag, op 5 mei Bevrijdingsdag en op 7 mei Hemel vaartsdag. Bovendien zitten in die periode van 30 april tot en met 10 mei twee zaterdagen en twee zondagen. Dat kan een voordelige ruil betekenen: elf dagen vakantie voor vier snipperdagen. In sommige gevallen hoeven er niet eens snipperdagen aan te worden be steed. Dat geldt uiteraard voor de scho lieren, maar ook sommige bedrijven hebben al een oplossing gevonden, waarbij de zaak rustig elf dagen dicht kan, zonder dat de werknemers vakan tiedagen hoeven op te offeren. Het ziet er nu al naar uit, dat in de eerste helft van mei miljoenen Neder landers vakantie hebben. Dat veel scho len en bedrijven gesloten zijn, en dat er maar dat hangt natuurlijk van het weer af een rün op de toeristische attracties komt. Wat de scholen betreft staat Nijme gen eigenlijk model. De commissie basis onderwijs in die stad, waarin alle lage re scholen vertegenwoordigd zijn, heeft al lang geleden besloten om de leerlin gen van 30 april tot 11 mei vakantie te geven. De middelbare scholen hebben zich er inmiddels bij aangesloten. „Het was eigenlijk een verzoek van de groep lagere scholen", vertelt de in specteur voor het lager onderwijs W. J. P. Schols. „Maar men moet nu eenmaal 1040 uren maken en de minister wil nog graag wat extra uren hebben. Toen hebben we gezegd: als we nu eens een paar dagen offeren van de kerst- en paasvakantie dan komen we er toch". Het initiatief van de Nijmeegse scho len heeft plaatselijk navolging gevon den. Een aantal grote industrieën sluit de poorten in die periode, zodat de ou ders samen met hun kinderen aan de lentevakantie kunnen beginnen. In de rest van het land is de toestand, wat de scholen betreft, wat onduidelijk omdat de schoolhoofden zelf kunnen beslissen hoe ze de vakantie willen la ten verlopen. Maar er zullen wel scho len zijn, die het Nijmeegse voorbeeld volgen. De industrie is nogal verdeeld wat betreft deze extra vakantie. Aan de ene kant staan de continubedrijven, die het zich niet kunnen permitteren hun pro- duktie stop te zetten maar voor de an dere bedrijven, waar niet continu ge werkt wordt, ligt dat heel anders. Bij Philips bijvoorbeeld heeft het overgrote deel van de ruim 91.000 man personeel de eerste helft van mei va kantie. Een het kostte geen snipperda gen. De oplossing daarvoor is gevonden door de werktijdverkorting van een kwartier per dag op te schuiven tot au gustus. Tot die maand worden dus de verloren werkdagen met een kwartier per dag ingehaald. In de grootmetaal worden twee snip perdagen gegeven in plaats van de werktijdverkorting. Die snipperdagen kunnen opgenomen worden wanneer de werknemers dat willen, maar in som mige bedrijven is nu al niet de onder nemingsraden overeengekomen dat ze tussen 30 aprilden 11 mei worden opge nomen en dat daar dan een verplichte snipperdag bijkomt. De continubedrijven moeten door blijven werken. Het zou enorme som men kosten om de machines stop te zet ten en na de vakantie weer te starten. In een van de grootste Nederlandse concerns, AKZO, is daarom geen spe ciale regeling getroffen voor die eerste helft van mei. Wél kunnen er natuur lijk voor zover de werkzaamheden dat toelaten snipperdagen opgeno men worden. Een het ziet er wel naar uit dat daar driftig gebruik van ge maakt wordt. Dat laatste geldt ook voor de ambtenaren. Ook de bouwvakkers hebben nóg geen regeling voor een lentevakantie. Die zal er ook wel ni'et komen want deze zaak wordt waarschijnlijk aan de ondernemers zelf overgelaten. Een dat zou dan in de vorm van verplichte snipperdagen moeten. Miljoenen Neder landers met vakantie, misschien fraai lenteweer, dat betekent dat iedereen, die bij het toerisftie betrokken ia, zich wel schrap kan gaan zetten. Dat ge beurt dan ook. Want door deze snel op eenvolgende reeks van feestdagen zal de eerste toeristische top niet tijdens de pinksterdagen maar al een week eerder vallen. Het nationaal bureau voor toerisme rekent erop, dat een groot deel van de Nederlanders naar het buitenland gaat. Maar dat brengt in eigen land geen en kele verlichting omdat het juist bollen- tijd is. Dat betekent veel Duitsers, Bel gen, Fransen en Engelsen, die op 1 mei vrij hebben en er een lang weekend van maken. Als het weer erg goed is zoals vorig jaar wordt het druk aan de kust. Is het wat minder, dan krijgen de bossen de volle mep. De KRO gaat in oktober van dit jaar de, voor televisie bewerkte romankroniek „De klop op de deur" van Ina Boudier-Bakker uitzenden. Het wordt een serie van vijftien af leveringen, die ieder 45 minuten du ren. De serie zal in kleur op het scherm komen. Twee jaar lang is er aan de tekst gewerkt. Jan Willem Hofstra, hoofd afdeling drama van de K.R.O., ver telde gistermiddag hoe dat is ge komen. „Wijs geworden door de vele series die wij en anderen hadden ge maakt, meenden wij dat iedere afte vering een dramatisch^ hoogtepunt moest hebben. Dan komen de delen iets losser van elkaar te staan en is het niet zo erg als de kijker er even tueel een moet missen". Dat bracht zoveel werk met zich mee dat bewerker Jan Staal, die ei genlijk dertien aparte toneelstukken heeft moeten maken niet in een korte tijd alles voor elkaar kon krij gen. Bovendien heeft een rol gespeeld dat voor kleurenprodukties nog al tijd niet zoveel technische facilitei ten bestaan, dat zij op welk tijdstip dan ook kunnen worden opgenomen. TV/faar nu alles het stadium van de voorbereiding voorbij. Regis seur Peter Holland, die voor de op gave stond in iedere aflevering het gezapige leven van een patriciërsfa milie en de opkomst van het socia lisme en de vrouwenbeweging ge stalte te geven, heeft deze week de eerste opname gemaakt. Tot eind juli zal hij dagelijks met de 110 acteurs die meespelen 52 voor grote rollen en de rest voor de kleinere rollen moeten werken om de 675 minuten televisie klaar te maken. Dat zal nog wel enige moeilijkhe den opleveren. Want er zal veel buiten gefilmd moeten worden, en de periode van 18681920 waarin het geheel zich afspeelt, is in het moderne Amsterdam niet gemakke lijk weer tot leven te roepen. Met „De Kleine Zielen" van de N.C.R.V. is het echter ook gelukt om het begin van deze eeuw te laten herlev en, en de K.R.O. heeft er goe de hoop op dat het nu ook zal gaan. Bovendiel zal Peter Holland oude journaals gebruiken om de sfeer van vroeger een authentiek tintje te ge ven. "Tie hoofdrollen in deze monster- produktie zullen worden ge speeld door Mieke Bos en Ton Kuyl, als Annètje en Frederik Graets. Ver der doen onder meer mee, Anita Me nist; Elisabeth Versluys, Yda An drea, Jan Teulings, Mary Smitshuy- sen, Dore. Smit, Els Bouman, Albert Abspoel, Lies de Wind, Ben Aerden, NED. Kleur: Ifflffffi f 6809 Het goede stoomschip Albatros lag op vertrek in de haven van Rommeldam. Het was net die morgen aangekomen met een lading Starwortels van het eiland Star- ring, maar moest dezelfde avond weer vertrekken voor een verre tocht naar het noorden. Terwijl de bootwerkers de laat ste zakken wortels aan wal droegen reed de taxi, die de kapitein voor enkele be zoeken had vervoerd, dan ook al weei naar de loopplank. De gezagvoerder had enkele passagiers bij zich, en nadat hij ze naar hun hut had gevoerd keek hij ze peinzend na. „Het is gelukkig maar een kort over- ^teekje naar Starring", mompelde hij in zijn snor. „Als ik ze helemaal mee moest nemen naar Witbergen zou ik de strand- vlookriebels krijgen van dat overgehaalde jong. Donders nee, passagiers is niet al- les". Zo mopperende begaf hij zich naar zijn •igen hut en wierp de deur open. Met één v-oet over de drempel bleef hij echter ver ast staan. „Bobbels!" riep hij uit. „Wat moet jij hier? We liggen op vertrek meneer, en ik moet uitklaren I" „Dat komt goed uit", zei heer Ollie glimlachend. „We varen met u mee als passagiers; de jonge vriend hier en ikzelf. Op het eiland Starring heersen toestanden, die ik, als bijdetijds heer, héél fijn aan voel. Er moeten daar veranderingen wor den aangebracht, voordat het te laat is, heer Rus! Ik zie mijn plocht! Aan ver starring gaat de wereld ten onder, als u begrijpt wat ik bedoel". De gezagvoerder bewolkte. Maar omdat hij wist, dat heer Bommel goed van betalen was gaf hij grommend toe. Rita Maréchal, Carol van Herwijnen, Wim Zomer en vele anderen. Bij de keuze van deze acteurs heeft men er rekening mee moeten houden dat zij in staat zouden zijn zowel iemand van twintig jaar als iemand van tachtig jaar te spelen, Immers de periode waarin het ge beuren zich afspeelt is ongeveer zestig jaar. Van de binnenplaats wordt door Fokke Duetz en Els Salomons een aan de tijd aangepast interieur ont worpen. Jan Casteleijns en Thorvald Dudok van Heel hebben de produk tie. Iedere aflevering gaat tussen de 30.000 en 35.000 gulden kosten, zo dat het geheel een bedrag van vier- a vijfhonderdduizend gulden zal vergen. Vanavond van 21.10 tot 21.40 uur via Nederland 2 brengt de AVRO-te- levisie in kleur de eenakter van John Mortimer, getiteld „Lunchpau ze", op het scherm. In „Lunchpauze" laat John Morti mer zien, hoe de romantiek van een heimelijke verstandhouding kan worden ontluisterd, zodra de gelie ven op hun hotelkamer met elkaar worden geconfronteerd. De leugens, die nodig waren om het samenzijn in die ene lunchpauze te verwerkelij ken onthullen zoveel over hun bei der karakter, dat zij elkaar niet vin den, maar verliezen. John Mortimer, toneelschrijver en advocaat, werd in 1923 in Hamp- stead (Engeland) geboren. Van zijn hand verschenen onder andere de volgende toneelstukken: „The doek brief", „What shall we tell Caroli ne", „The wrong side of the pare", „The Judge" (waarin het gewetens conflict van een rechter centraal staat) en „I spy". Naast toneel schrijft Mortimer ook voor televisie. Zijn meest recen te spel is „A voyage around my fa- KITTY COURBOIS ther", dat hij voor de BBC schreef in het kader van een serie „heden daagse spelen". In zijn hoedanigheid van schrijver-advocaat heeft hij zich jarenlang uiteindelijk met succes ingezet in de strijd tegen de toneelcensuur in Engeland. In het televisiespel „Lunchpauze", dat in de vertaling van Stefan Fel- senthal wordt geregisseerd door He- leen van Meurs, hoort en ziet men Kitty Courbois als het meisje, Bas ten Batenburg als de man en Elisa beth Hoytink als de hotelhoudster. In de kunstserie „Eigentijds" van de NOS-televisie kan men vanavond van 22.05 tot 22.35 uur via Nederland I kijken naar het Duitse programma „Match für drei Spieier",- een mu ziekwerk voor twee violoncels en slagwerk, dat werd gecomponeerd door de Argentijnse componist Mau- ricio Kagel. Het werk is geïnspireerd door een droom, waarin niet alleen door de muziek, maar ook door de elektroni sche middelen die televisie biedt, ge stalte wordt gegeven. Mauricio Kagel werd in 1931 in Buenos Aires geboren, studeerde er muziek, literatuur en filosofie en was er directeur, van het Theatre Colon. In 1957 kwam hij naar Euro pa, waar hij onder meer werkzaam was in de Studio voor Elektronische Muziek van de Westdeutscher Rund funk te Keulen. De grote liefde van Mauricio Ka gel is het muziektheater waarvoor hij nieuwe vormen zocht. Daarbij gaat hij uit van de stelling dat voor iedere esthetische vormgeving „be weging" een wezenlijke voorwaarde is. Met dit uitgangspunt probeert hij in „Match für drei Spieier" instru mentale muziek tot „theater" te ma- kèn. De Fabeltjes- 18.45 NOS: krant 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 NOS: Scala: informatief pro gramma. 19.30 IKOR: Kenmerk: de wekelijkse informatierubriek over kerk en samenleving. 19.55 STER: Reclame 20.00 NOS: Journaal. 20.15 Reclame. 20.20 Uitzending van het Gerefor meerd Politiek Verbond. 20.20 Socutera. 20.35 NOS: Allotria, Speelfilm. (Rijkskeuring: 18 jaar). 22.10 Eigentijds: programma rond de Argentijnse componist/regisseur Mauricio Kagel. 22.40-22.45 Journaal. NEDERLAND II 18.45 Kleur: De Fabeltjeskrant. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: .Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 AVRO: Kleur, Aubudon Na- tuurtheater: Natuureiland (Wildli fe Eiland), filmreportage. 19.30 Info: Maandelijks advies- en informatierubriek. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 AVRO: Jonge mensen op weg naar het Concertpoduim: muziek programma. 21.10 Kleur: Lunchpauze, eenakter van Joh. Mortimer. 21.40 Spreekuur: medische rubriek. 22.10 NOS: Journaal. 22.15-22.55 Cursus Spaans voor be ginners - les 2 (herh.). DUITSLAND I (Regionaal programma: NDR: 18.00 Cultuurspiegel. 18.30 Actualiteiten. 18.45 Kleur: Zandmannteje. 18.55 Nordschau-Magazin. 19.26 Kleur: Polizeifunk ruft---, TV-film. 19.59 Programmaoverzicht. WDR: 8.20-8.45, 10.20-10.45 en 12.10-12.35 Sstooltelevisie. 18.00 Kleur: Lautloze jagd, TV-film. 18.30 Kleur: Voor de kinderen. 18.40 Hier und Heute, met Goedenavond. 19.20 Kleur: Gefahrli- cher Alltag, TV-film). 20.00 Journaal en weerbericht. 20.15 Gesprekken. 21.00 Familie Bergmann, TV-film. 21.45 Amusementsprogramma. 22.45 Journaal, commentaar en weerbe richt. 23.05 Kleur: Balletprogramma. 0.40 Journaal. DUITSLAND II 18.05 Actualiteiten en muziek. 18.40 Westlich von Santa Fé, TV- film. 19.10 John Klings Abenteuer, TV-film. 19.45 Nws., actualiteiten en weerber. 20.15 Informaties en me ningen over actuele thema's. Aansl. Nws. 21.00 Kleur: Der Nagel, TV- film. 22.15 Nws. en weerber. 22.25- 22.50 Concert. NEDERLAND I NOS/NOT: 10.45-12.00 en 14.00- 14.50 Schooltelevisie DUITSLAND I 10.00 Nws. 10.05 Journaal van gis teravond. 10.30 Der Kommissar, de tective-serie. 11.30 Informaties en meningen over actuele thema's. 12.20 Showprogramma. 12.50 Internat, persoverz. 13.00-13.30 Journaal. 16.35 Journaal. 16.40 Voor de kinderen. 17.25 Kleur: Filmrep. 17.55-18.00 Journaal. DUITSLAND II 17.25 Weerber. voorde winter sport. 17.30 Nws. en weerbericht. 17.35 Filmnieuws. HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtend- gymn. 7.20 Stereo: Lichte gramm. muz. 8.00 Nws. 8.11 Rad. journaal. 8.20 Stereo: Lichtt gramm. muz. (8.30-8.33 De groenteman). 8.50 Mor genwijding. 9.00 Stereo: Klankjuwe len (gr.) 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolrad. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen (gr.) (11.00- 11.02 Nws.) 11.30 Rondom 12: progr. voor de vrouw. (11.55 Beursber.). 12.30 Sportrevue. 13.00 Nws. 13.11 Rad. journ. 13.30 Stereo: 't Muzikan tenuur: I. Fluit en piano: mod. muz.; II Pianorecital: klass. muz.; III Radio Blazersensemble: mod. muz. IV Mono, Alt en piano klass. liederen. 14.30 Li teraire uitzending. 15.00 Voor de zie ken. 16.00 Nws. 16.03 Stereo: De we reld van de opera: besch. over de opera Idomeneo van Mozart. 17.00 Tussen 10+ en 20-: lichte gramm. muz. voor de tieners. 17.30 O: een rondje radio: jeugdprogramma. 17.55 Mededelingen. 18.00 Nws. 18.11 Rad. journ. 18.20 Uitzending van de Boe ren Partij. AVRO: 18.30 Stereo: Licht instrumentaal ensemble. 18.55 Voor de kinderen. 19.00 Stereo: Big Band Beat: Dansorkest The Skymas- ters. 19.25 Gespr. brief. 19.30 Nws. IKOR: 19.35 Messiaanse gemeente in groot en klein; klankbeeld. AVRO: 20.05 Pianorecital: klass. en mod. muz. 21.20 Een groot conflict, hoor spel. 22.30 Nws. 22.38 Mededelingen. 22.40 Radiojournaal. 22.55 Stereo: Melodietjes en datjes: combo met solisten. 23.20 Stereo: Mens, muziek, materie: Muz. uit de tijd der renais sance. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II KRO: 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord. 7.16 Stereo: Badinerie: klass. muz. (gr.) 8.30 Nws. 8.32 Voor de huisvrouw. (9.00-9.10 Gymn. voor de huisvrouw). NOS: 10.00 Wat heeft dat kind?, pedagog. lez. 10.20 Stereo: Muz. uit de Barok, (opn.) KRO: 11.00 Nws. 11.02 Voor de zieken. 11.55 Me- ded. NCRV: 12.00 Los-Vast: gevar. progr. (12.26 meded. t.b.v. land- en tuinb.; 12.30 Nws.; 12.41 Actualitei ten; 12.50 Herv. kerkd.) 14.00 Stereo: The Kilima Hawaiiaris Show. 14.25 Stereo: Tenor, fluit en piano: mod. en klass. liederen. 15.00 Herv. mid- dagd. NOS: 15.30 Meer over minder: Inf. over mensen en dingen die min der op de voorgrond treden. (16.00- 16.02 Nws. NCRV: 17.45 Sportac- tualiteiten. 18.00 Stereo: Tijd vrij voor muzi'ek in vrije tijd: rad. competitie koren en korpsen. 18.30 Nws. 18.41 Actualiteiten. 19.00 NOS: Het Hoogovenschaaktoernooi in Wijk aan Zee. 19.02 Spektrum: maatsch. vraagst. nader belicht. 19.15 Muz. van het Leger Des Heils (opn.) 19.30 Peter Schwarz, kerkorgel: klass. muz. 20.00 Ferdinand Huyck (dl. 16), seriehoorsp. 20.19 Stereo: Gramm. muz. 20.30 Radio Actief: gevar. progr. (22.20 Avondoverden king; 22.30-22.38 Nws.) 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III NCRV: 9.00 Nws. 9.02 Terug van weggeweest: muz. van toen voor luisteraars van nu. 9.30 Zzzoef...!: lichte instrum. muz. 10.00 Nws. 10.03 Muz. bij de koffie. (11.00 Nws.) NOS: 12.00 Nws. 12.03 Pop Slick. KRO: 13.00 Nws. 13.03 Actualiteiten. 13.08: Piet Römer, amusem. progr. 14.00 Nws. 14.03 Holster: pop- en countrymuziek. (15.00 Nws.). 16.00 Nws. 15.03 10 RRRrrr17.00 Nws 17.02 Actualiteiten. 17.07-18.00 Draal jijofdraaiik: verz. pl. programma.

De Vallei | 1970 | | pagina 9