GEDEPUTEERDE LAS KERKEN DE LES W illibrordusschool wellicht jeugdsoos Behoeftepeiling alle verenigingen Voorkeur voor adviescommissie Sportraad en sportstichting gaan ijskast in Christelijke instelling hoort gericht te zijn op anders denkenden Overleg is gaande Grote uitbreiding van zwembad en sportvelden complex staan op stapel 10550 11079 Provincie opgedeeld in vier regio s voor maatschappelijk werk Overdekt instructiehad 25-nieterbad en velden VKil.ING SEPTKR HEL Bejaarden zagen dia's Arts M. Pon naar Z.-Afrika Mist u uw VALLEI? Belt Gestolen auto weer terecht SCHETS EERSTE STAP GRENSWIJZIGING DONDERDAG 29 Ja. i 970 P SCHERPENZEEL Doordat er geen dominee beschikbaar was stond de be jaardenmiddag van de Ned. Herv. Kerk in Filalethes woensdag onder leiding van ouderling Nijmeijer. Het werd zodoende een middag die verzorgd werd door .eigen krachten" want oog mej. M. v.d. Band trouw be zoekster werkte mee aan het program ma. Zij vertoonde een aantal dia's van haar reis door Nederland en over het zendingswerk in Kenia. VEENENDAAL De voormalige St. Willibrordusschool aan de Nieuweweg in Veenendaal zal wellicht onderdak gaan bieden aan een nog in het leven te roepen jeugdsociëteit. Het is de bedoeling dat het schoolgebouw voorts een be scheiden bijdrage gaat leveren in het tekort aan ruimten voor vergaderingen, exposities, voorstellingen etc. in Veenen daal. De nieuwe bestemming van de St. Willibrordusschool wordt momenteel achter gesloten deuren nader uitge werkt door een commissie, bestaande uit leden van de raad. De commissie, die door B. en W. in het leven is ge roepen, bestond aanvankelijk uit vijf raadsleden. Inmiddels is de sa menstelling echter uitgebreid en hebben vertegenwoordigers van alle raadsfracties zitting in de commissie. De St. Willibrordusschool aan de Nieuweweg staat al enkele jaren leeg. Enige tyd is de voormalige rooms-katholieke school, die eigen- do mis van de gemeente, gebruikt door de tweede christelijke huis houdschool. Vanwege de excentri sche ligging van het schoolgebouw is besloten er geen onderwijsbestem- ming meer aan te geven. De commissie wil met een zo door dacht mogelijk plan op tafel komen. Men wil bij de uitwerking daarvan de jeugd van Veenendaal inschake len. temeer omdat men ervan over tuigd is, dat daarby goede ideeën le ven. In de laatst gehouden vergadering van de commissie is besloten om te gaan samenspreken met vertegen woordigers van de plaatselijke orga nisaties. die zich bezighouden met het werk voor de jeugd van 16 tot 25 jaar. Daarnaast wordt bij alle plaat selijke verenigingen de behoefte aan zaalruimte gepeild. Wanneer de commissie met een concreet plan ge reed is, kan op dit moment nog niet worden voorspeld. RHENEN De sportverenigingen zelf hebben uitspraak gedaan na de ver kregen inspraak van de gemeenteraad in de nu al zo lang slepende Sport stichting/Sportraadzaak in de gemeente Rhenen. Al in de raadsvergadering van 25 november van hel vorig jaar konden de raadsleden zich verenigen met het voorstel van B. en W. om de sportverenigingen te laten uitspreken of men de voorkeur geeft aan een aanvulling van het bestuur van de sportstichting en deze zo goed mogelijk le doen functioneren dan wel of men meer voelt voor de in stelling van een adviescommissie voor de sport. Van de elf aangeschreven verenigin gen blijken zich nu vier voor handha ving van de sportstichting en zes voor instelling van een adviescommissie te hebben uitgesproken. Van één vereni ging is ondanks herhaald verzoek nog geen antwoord ontvangen. Twee ver enigingen hebben gebruik gemaakt van de geboden gelegenheid tot het maken van opmerkingen. Eén vereniging, die zich uitsprak voor het functioneren van de sportstichting, wilde om uit de im passe te komen desnoods de instelling van een adviescommissie ondersteunen, terwijl een andere vereniging, die zich voor een commissie uitsprak, ter toe lichting meedeelde, dit als een tussen oplossing. te zien en de mogelijkheid wil openhouden om na enige tijd be raad te kunnen voeren over het al dan niet doen functioneren van de sport stichting. Gelet op deze opmerkingen en op het feit, dat inmiddels zes van de elf aan geschreven verenigingen zich voor de instelling van een adviescommissie heb ben uitgesproken menen Burgemeester en Wethouders daartoe te moeten over gaan. Dit betekent dus niet dat sport stichting en sportraad worden opgehe- SCHERPENZEEL De Scherpen- zeelse arts M. Pon gaat voorlopig voor een jaar Scherpenzeel verlaten. Hij vertrekt op 1 maart naar Noord-Trans vaal om te gaan werken in het Bantoe Hospitaal Siloam. Zijn praktijk zal worden waargenomen door dokter Kamphuis uit .lutphaas. ben maar dat voorshands geen stappen zullen worden ondernomen deze orga nen te doen functioneren. Zij zullen dus voorlopig in de ijskast worden ge zet. B. en W. merken ter toelichting nog op, dat wanneer de sportraad weer ac tief moet worden, dit ter beslissing ligt bij de georganiseerde sport zelf. De sportstichting kan eerst weer werken wanneer in de opengevallen bestuurs- plaatsen door de raad en in de functie van secretaris door B. en W. zelf wordt voorzien. Voorstellen in die richting kunnen te alen tijde door de in te stel len adviescommissie worden gedaan. Daardoor wprdt tevens bereik' dat de stichting op een meer organische wijze zou gaan werken dan in het verleden is gebeurd. De taak van de adviescommissie zal zijn het gevraagd en ongevraagd advies uitbrengen aan B. en W. over sportza ken in de ruimste zin. De commissie zal geheel moeten bestaan uit afgevaardig den van sportverenigingen, uit eigen midden een voorzitter te kiezen, terwijl er twee gemeente-ambtenaren aan zul len worden toegevoegd, zijnde een am- telyk secretaris en eer technisch advi seur. Het voornemen bestaat uit de volgen de verenigingen een lid voor de com missie aan te wijzen: Sportvereniging „Candia '66", voetbalvereniging „Mus ketiers", gymnastiekvereniging „Wils kracht", tennisclub „Rhenen", zwem- club „De Forellen", Sportvereniging „Arena" en de Rhenense Handbal Club „RHC". Het ligt in het voornemen de commis sie op korte termijn te installeren en er op aan te dringen, dat deze op een vaste datum eenmaal in de twee maanden vergadert. Van de zijde van B. en W zal de commissie zoveel mogelijk om adviezen worden gevraagd. LEERSUM Woensdag 4 februari houdt de varkensverzekering afd. Leer- sufn een vergadering in hotel het Wa pen van Leersum. u dan «ven a.u.b voor Voonondaal Tot 17.30 uur Van 17.30- 19.30 uur 's Zatord. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhentn 3328 Nwo Vaanendaalsowaq 159 U I"RECHT „Kerkelijke instanties, die er nu voor forgen dat hun eigen men sen gebruik kunnen maken \an het ambulant maatschappelijk werk zullen in de toekomst hun ambulante maatschappelijke werksters ook anders-denkenden moeten laten helpen. Zij zullen er misschien eerst wal aan moeten wennen, maar in feite hoort de christelijke instelling op de anders-denkenden gericht te zijn", aldus mevr. Tellegen-Veldstra. gedeputeerde voor welzijnsbehartiging. tij dens de gisteren gehouden vergadering van Provinciale Staten van Utrecht. Het ambulant maatschappelijk werk kwam aan de orde door de aanvraag voor subsidie die het Gemeenschappe lijk Instituut voor Sociale Dienstverle ning (het GISD) te Utrecht had inge diend voor deze tak van het maatschap pelijk werk. Vorig jaar besloten de staten van Utrecht de subsidie-verlening aan het I ambulant maatschappelijk werk in de SCHERPENZEEL Als de gemeente Scherpenzeel binnen korte of langere tijd in het kader van de plannen tot samensmel ting met de gemeenten Woudenberg en Renswoude de rol van centrumgemeente krijgt toebedeeld zal het een goed figuur gaan slaan wat betreft de sport- en recreatievoorzieningen. Plannen voor drastische uitbreiding van het gemeentelijke sportveldcom plex en het daaraan grenzende zwembad zijn in een vergevorderd stadium van voorbereiding. Er is al druk overleg geweest met de betrokken instanties, tekeningen liggen klaar en binnen afzien bare tijd kan de eerste fase van de uitbreiding van het sportvel dencomplex in uitvoering worden genomen. Wat betreft de uitbreiding van het zwembadcomplex aan de VVillaerlaan ging de gedachte uit naar een open vyf- tig-meterbad en de bouw van een over dekt instructiehad. Hierover werd ad vies ingewonnen bij de Vereniging van Ned. Gemeenten. Deze instantie achtte het realiseren van beide voorzieningen een moeilijk haalbaic kaart. Hoewel b«bad getuige de cijfers van vorig jaai een duidelijke streck- functie vervult, achtte men het bij dc Vereniging van Ned. Gemeenten terwil- le van de verhoudingen binnen het complex niet raadzaam tot de aanleg van een vijftig-meterbad over te gaan. Toevoeging van een 25-meterbad aan de bestaande accommodatie en de bouw van een instructiehad hebben meer kans. Met name de bouw van een instruc- tiebad ontmoet veel sympathie bij scho len en zwemvereniging omdat een der gelijke gelegenheid in alle seizoenen de mogelijkheid biedt voor het geven van zwemonderricht. Ook de relatief jonge opbouw van de Scherpenzeelse bevol king werd bij de Vereniging van Ned. Gemeenten in deze zienswijze betrok ken. Ook de onlangs bij de Ned. Heide Mij. gereed gekomen schets voor uitbrei ding van het sportveldencomplex is aan de Vereniging van Ned. gemeenten voorgelegd. Dit plan, dat bij genoemde instantie veel sympathie ontmoette, voorziet in een uitbreiding van het hui dige sport- en speelveldencomplex met een drietal voetbalvelden, enkele ten nisbanen, de bouw van een grote kanti ne en de aanleg van een ruim parkeer terrein. De kantine is centraal gesi tueerd zodat men van daaruit een goed overzicht over alle velden heeft. Langs een van de nieuw geprojec teerde voetbalvelden komt een talud die als een natuurlijke tribune gaat functioneren. Als de benodigde grond door de gemeente in eigendom is ver kregen zal het ten noorden van de Eikenlaan gelegen perceel grond om sloten door Willaerlaan en Barneveld- sestraat geheel als sportaccommodatie worden ingericht. De eerste stap op weg naar een totale bestemming van deze hoek grond wordt gezet door aanleg van een voetbalveld en de in het project opgenomen tennis banen. Bij het verder uitwerken van de plannen zal ook de Ned. Sport Federa tie overleg worden gepleegd. Ook de plaatselijke sportadviesraad heeft zich ingenomen getoond met de plannen. OPHEUSDEN De auto van de Op heusdenaar B. S., die in de nacht van maandag op dinsdag bij een garagebe drijf in Kesteren werd gestolen, is weer terecht. De gemeentepolitie van Arnhem heeft de wagen onbeheerd en beschadigd in Arnhem aangetroffen. Van de daders ontbreekt tot nu toe ie der spoor. huidige vorm per 1 januari 1970 te beëindigen. Dit besluit leidde er toe dal de vier afzonderlijke provinciale sa menwerkingsverbanden zich samen met het GISD gingen beraden over de ma nier, waarop dit werk in de toekomst zou kunnen worden voortgezet. Het voorstel van 't GISD dat gisteren in de statenvergadering ter tafel lag. gaf als alternatief voor de huidige werk terreinen per kerkelijke groepering een regionale werkverdeling. Daartoe was de provincie in vier reegis verdeeld (Noord-West-Utrecht. Noord-Oost- Utrecht, Zuid-West-Utrecht en Zuid- Oost-Utrecht) en waren de regio's toe gewezen aan vier ambulante maat schappelijk werksters, van wie ei twee Gereformeerd zijn. een Rooms-Katho- liek en een Nederlands Hervormd. Het GISD hoopte voor 1 september 1970 met de nieuwe opzet van start te gaan en vroeg subsidie voor de interim periode. De heer Swets (P. v. d. A.) vroeg zich af of de nieuwe opzet wel genoeg van de oude verschilde en vond dat er gestreefd moest worden naar to tale integratie van het ambulant maat schappelijk werk in het overige maat schappelijk jverk binnen de gemeenten. De gedeputeerde mevr. Tellegen-Veld stra sprak de hoop uit dat door de nieu we opzet haar ideaal van een recht op maatschappelijk werk voor iedereen dichter bij verwezenlijking zou komen. Provinciale staten besloten tenslotte de aangevraagde subsidie voor de inte rimperiode 35.500) toe te kennen. IJ SO Voorts werd besloten de subsidie voor de stichting USO met 20.000 te verho gen tot f 210.000. De stichting had hier om verzocht omdat het Utrechts Sym fonie Orkest door de gestegen uitgaven haar begroting ondanks subsidieverho gingen van rijk en gemeente Utrecht niet sluitend kreeg. Naar aanleiding van dit verzoek tot subsidieverhoging stond ir. Hoepelman (PSP) even stil bij het beleid van het USO. Hij citeerde een in een Utrechts dagblad verschenen interview met de directeur van het USO. ..Hij geeft in dit interview te kennen dat provincie en rijk maar meer moeten betalen", al dus ir. Hoepelman, „maar hij zegt niets over bijvoorbeeld een bezinning op en een eventuele verandering van het be leid. Ik zal niet tegen de subsidieverhoging stemmen, maar ik wil er wel op wijzen dat het totaal aan subsidies van rijk, provincie en gemeente snel naar de drie miljoen loopt en dat er in een tijd waarin zoveel onbehagen over het hui dige cultuurbeleid tot uiting wordt ge bracht (o.a. door de actiegroepen „No tenkraker" en „Tomaat") door het USO totaal niet over een eventuelt beleids verandering wordt nagedacht". In haar antwoord verklaarde mevr. Tellegen-Veldstra dat de vraag „Is het USO op de goede weg?" hier naar haar mening terecht gesteld was. „Bezinning op het beleid is zeker nodig", aldus de gedeputeerde. De informatie over de wijziging van de grens tussen de provincies Gelder land en Utrecht in verband met de sa menvoeging van Renswoude, Scherpen zeel en Woudenberg, die het college van GS de statenleden had toegezonden, werd door provinciale staten voor ken nisgeving aangenomen. Veilbericht van veiling Septer te Tiel van woensdag 28 januari 1970. 75/opw 61—68 39—41 32—37 54—58 27—43 54—60 19—28 70/75 50—56 44—54 65/70 34—40 29—36 60 65 20—27 19—25 55/60 26—35 22—31 14—20 22—35 45—48 14—30 20—27 26—30 12—26 12—16 38—50 26—35 25—31 20—32 22—26 14—21 41—43 24—27 Appelen x Cox Orange kl. 1 x Cox Orange kl. 2 Golden Delicious kl. 1 Golden Delicious kl. 2 Goudreinette kl. ee x Goudreinette kl. 2 Goudreinettecrode kl x Jonathan kl. 2 Jasappel Dijkmanszoet Lombarts Calville kl. 2 Winston kl. 1 Kroet per 100 kg zuur fl 7.00; rood fl 7.20; zoet fl 6.00. Fabrieksfruit per 100 kg blank fl 12.20; rood fl 9.^0. Stip en stek per 100 kg fl 5.10. Peren: Brederode St. Remy kl. 1 82—84 75—78 Winterjan Doyenne du Cornice kl. 1 89—91 9496 Conference kl. 1 7173 Conference kl. 2 6466 6062 5154 Perenkroet per 100 kg fl 3.90. Groenten: Andijvie 4047; prei 3047. 1029; wortelen 2426; spruiten 43—76, lt56: witlof 101105, 53—65; knolselderij 2630. x is hoofdaanvoer. Alles in cents per kg tenzij anders vermeld. 87—9 66—00 89—94 58—75

De Vallei | 1970 | | pagina 3