Bestuur christelijke school i.o. vertelde onwaarheden en was lasterlijk... WEER SCHOOLSTRIJD IN ACHTERBERG! Samengaan kerken leidt tot conflicten Vooreen fiftfv waarde van T1UU diepvriesprodukten cadeau Fa, W. J. VELDHUIZEN Studiecommissie voor meer samenwerking Seksuele voorlichting op openbare scholen Cees van de Pol trainer bij RCH HUISVESTING IN AMERONGEN BLIJFT VOORLOPIG PRIORITEIT Bijtjes ook op en bloemetjes kleuterscholen Overheid geen taak hij hulp aan Biafra WETHOUDER K. G. TIEL VERTREKT Johannes Passion in Cunerakerk Ere-medaiile Rode Kruis In beginsel samenwerking rioolwaterzuivering Burgerlijke Stand bij aankoop van een Scherpenzeelse damclub in gevarenzone Politieman hield inleiding over vogels Vandalisme in boerderij Cursus veilig verkeer afgelast Vergadering van NCVB B. en W. Rhenen Ophalen grof vuil om AAR 125.- GRATIS DIEPVRIES-CHEQUES 540,- Uw eigen supermarkt thuis met een Esta diepvriezer VOLLEYBAL Beslissend duel voor Panters HOORZITTING VERHOGING Gemeentesecretarie 's middags gesloten De Zwarte vertrok Geen moeilijkheden Vitslag VRC- verloting DONDERDAG 29 JANUARI 1970 RHENEN Burgemeester en wet houders hebben de gemeenteraad twee brieven overgelegd, waarin hulp wordt gevraagd voor Biafra. Daar is in de eerste plaats de brief van B. en W. van Asten, waarin wordt meegedeeld, dat de raad van die gemeente het presentiegeld van een bepaalde raadsvergadering ter beschikking van Biafra heeft gesteld. Aan de raden van de overige gemeen ten in Nederland wordt nu verzocht hetzelfde te doen. „Wij zijn echter van oordeel", aldus het Rhenense bestuurscollege, „dat ie der hierover in volledige persoonlijke vrijheid moet oordelen en stellen u voor bedoeld schrijven voor kennisgeving aan te nemen". De tweede brief is af komstig van een z.g.n „dinsdaggroep voor werkende jongeren" te Ede, waarin gevraagd wordt de gemeenteraad te la ten oordelen over df suggestie, die ge daan is in een t.v.-uitzending van zon dag 25 januari van dit jaar om iedere gemeente één of meer kinderen te laten adopteren. „Wij menen", aldus B. en, W., „dat hiermee k inderen uit Biafra worden bedoeld. Hoewel wij dit initia tief van deze werkende jongeren heel loffelijk vinden, menen wij toch dat adoptie van kinderen meer in de per soonlijke sfeer ligt en niet behoort tot de taak van de overheid. In verband hiermee stellen wij u voor ook deze brief voor kennisgeving aan te nemen". LEERSUM Geboren: Johanna, d.v. J. den Hartog en A. van den Berg; Eli sabeth Diewke d.v. W. P. Gussekloo en C. W. van Reekum; Jacqueline Jennifer d.v. R. Meerbeek en V. J. Harms. Gehuwd: A. Hagedoorn, 25 jr. (Zeist) en W. J. van Spanje, 31 jr. Overleden: C. Pater, 33 jr.; te Zeist: T. de Kroon, 87 jr.. gehuwd met P. Bou- man; te Utrecht: H. J. de Ridder, 85 jr., geh. gew. met K. van Waveren. Vertrokken: Fam. P. A. Serier, Plag- geberg 39 naar Rijswijk (ZH); dhr. J. A. M. Linnebank, Pr. Bernhardlaan 1 naar Amsterdam; dhr. P. H. Liefhebber, M. C. Verloopweg 20 naar Zeist; mej. D. Valstar. Hoogstraat 8 naar Voorburg; mevr. A. B. T. Boasson-Kalbfleisch, Prins Bernhardlaan 10 naar Amstel veen. AMERONGEN Geboren: Gerard Her- ko, zoon van: J. B. Bulthuis en M. Lo pers; Gijsbertus, zoon van: W. M. R. Dorrestijn en G. Snetselaar. ONDERTROUW: Hans Weijman, 23 jaar en Hiske Plantinga, 20 jaar. GETROUWD: S. H. Korver en E. J. ter Braak. Resteren. GEBOREN: Martin G. z.v. J. Schuur man en J. R. van de Steeg; Cornelia, d.v. C. Roelofsen en D. Franken. GETROUWD: A. Tahapary. Fazant straat 51, Opheusden en M. J. Gaspersz, Opheusden; W. Vossenstein (Blauwka pel) en D. den Hartog Opheusden; J. H. van Hardeveld (Veenendaal) en W. de Wit (Opheusden). OVERLEDEN: H. C. van Schaik, 75 jr. echtg. van A. van den Berg; G. M. Verseveld, 66 jr. geh. gew. met G. J. Scholtus. AMERONGEN Op maandag 2 fe bruari wordt in Amerongen weer grof vuil opgehaald. Het vuil moet, zo veel mogelijk gebundeld en opgebonden, vanaf half acht 's ochtends aan de weg gereed staan. AMERONGEN Wethouder K. G. Tiel (CHU) van Amerongen stelt zich hij de komende gemeente raadsverkiezingen niet meer ver kiesbaar. Dit heeft de wethouder de gemeenteraad gisteravond in een schrijven meegedeeld. De be slissing van de heer Tiel werd door burgemeester O. R. van den Bosch bekend gemaakt. De reden van het vertrek van de CHU-wethouder is het bereiken van de 65-jarige leeftijd. ,,Hel is een zuiver persoonlijke aangele genheid. Ik heb altijd met veel plezier mijn wethouderschap ver vuld", aldus de heer Tiel. Burge meester Van den Bosch bewon derde het standvastige besluit van de wethouder en diens vroeg tijdige bekendmaking. ,,Die han delwijze is geheel in overeenstem ming met uw sterke karakter", aldus de burgemeester. ACHTERBERG Opnieuw is in de buurtschap Achterberg de schoolstrijd in alle hevigheid losgebarsten. De ouderconiniissie en het hoofd van de plaat selijke openbare en enige lagere school verzetten zich fel tegen het voor nemen van de hervormde en oud-gereformeerde gemeente om in Achterberg een School met de Bijbel te vestigen. Het verzet geldt niet omdat men het bij zonder onderwijs niet erkent. Men handelt uitsluitend vanuit de wetenschap, dat het totale leerlingen bestand in de kleine buurtschap te gering is om over twee scholen te verdelen. De gemoederen in de bestaande onder wijskringen in Achterberg raakten vo rige week opnieuw verhit toen bekend werd. dal het bijzonder onderwijs in de buurtschap nog deze zomer start. „Er hebben zich inmiddels al ca. 100 leer lingen voor onze school aangemeld", liet de secretaris van het (bijzondere) schoolbestuur weten. De tegenpartij beschouwt dit min of meer als valse voorlichting. Bewijs de enige en open bare lagere school telt in totaal slechts 128 leerlingen, terwijl (schriftelijk) vaststaat dat ca. 60 leerlingen 't open baar onderwijs zullen blijven volgen. ..Wanneer de overige 68 leerlingen wel van school zouden veranderen en dat is onwaarschijnlijk vraag ik me af waar het schoolbestuur die andere 32 leerlingen vandaan haalt", reageert het hoofd van de school, de heer T. J. R. de Groot. Kortgeleden heeft het schoolhoofd namens de oudercommissie in een brief aan de ouders van de leerlingen een waarschuwend woord laten horen. „Sinds het begin van de scholenkwestie heben w(j het standpunt ingenomen dat het voor de goede gang van zaken van het onderwijs schadelijk is. dat er in Achterberg, waar het aantal leerlin gen toch al niet groot is, twee scholen zouden bestaan. Bovendien menen wij en die mening wordt gedeeld door zeer veel Achterbergers dat het sa mengaan van de twee, kerkelijk zeer uiteenlopende groeperingen zal leiden tot conflicten, hetgeen ook weer tot na deel van het onderwijs zal strekken", aldus de brief. De oudercommissie en het school hoofd wijzen erop dat er niet direct een reden zou hebben bestaan om zich in een brief tot de ouders te richten als zich niet een aantal feiten zou hebben voorgedaan, waaraan niet zonder meer voorbij kan worden gegaan. Het is na melijk gebleken, dat het schoolbestuur van de op te richten school ter vergade ring en bij huisbezoek beweringen doel, die onwaar en lasterlijk zijn. Om dui delijk te zijn: met leugens wordt ge tracht ouders over te halen hun kinde ren van de openbare school naar de school met de bijbel te sturen. Er is door het bestuur van de school met de bijbel o.a. beweerd dat het gebouw van de openbare school wordt afgekeurd, dat het onderwijs slecht is en dat er te veel vrij wordt gegeven. „Waar men vandaan haalt dat de school wordt afgekeurd is ten enen ma le duister. Het gebouw is de laatste ja ren, dank zij de goede zorgen van het gemeentebestuur en ten koste van vele duizenden guldens opgeknapt, zodat het aan de hoogste eisen kan voldoen. Een kind kan begrijpen, dat zo'n gebouw niet wordt afgekeurd", aldus de heer De Groot, die het ook niet moeilijk valt de bewering, dat het onderwijs op de Wie nu een ESTA diepvriezer koopt profiteert op bijzondere wijze. U ontvangt gratis een pakket diepvries levensmiddelen ter waarde van f 100,-. Diepvries-specialiteiten van Groko, Fri-Ki, Frionor en Pijpers. Bovendien ontvangt u nog voor scherpe reductie bij latere aankopen van diepvries levensmiddelen van de genoemde top merken. Stel u koopt een ESTA 300 Standaard 300 liter diepvrieskist Normale prijs M5,— U ontvangt 100,-— gratia diepvries levensmiddelen 25,— gratis diep vries-cheques ioe,— MS,— U investeert slechts Profiteer van deze ESTA aanbieding bij: WILHELMINASTRAAT 53 - VEENENDAAL - TEL. 10573 openbare school slecht is, te weerleggen „Op alle scholen voor voortgezet onderwijs is men steeds tevreden over de kinderen uit Achterberg. Het is zelfs zo, dat men e- de leerlingen uit Achterber graag ziet ko men, aangezien ze zich door vorderin gen en vlijt dikwijls gunstig onder scheiden". Overigens was ook de in specteur voor het lager onderwijs steeds heel tevreden over het onderwijs dat op de school wordt gegeven. Dat er op de openbare school in Ach terber te veel vrij wordt gegeven is een bewering, die volgens het school hoofd nergens op slaat. Bedoeld wor den waarschijnlijk enkele dinsdagmid dagen. waarop de onderwijzer een cur sus van het Algemeen Pedagogisch Centrum volgen. De cursus omvat to taal acht middagen in een jaar. Dat de cursus wel degelijk van belang is mag blijken uit het feit, dat de gemeente de kosten voor haar rekening neemt en de inspecteur er vrij voor geeft. „Een schoolbestuur van een christe lijke school, dat meent tot dergelijke praktijken zijn toevlucht te moeten zoeken, gedraagt zich in maatschappe lijke zin onbehoorlijk en handelt niet naar de beginselen, die het beweert voor te staan. Enkele voorbeelden van wat er tegen de ouders is gezegd: „Als u nu niet tekent voor de christelijke school dan is het onmogelijk dat uw kind later deze school kan bezoeken". Of: „U kunt maar beter tekenen, want de openbare school verdwijnt toch en daarvoor in de plaats komt een christe lijke school", aldus de heer De Groot in zijn brief aan de ouders. Hij besluit: „Misschien is dit voor de ouders van onze leerlingen een reden om zich af te vragen of aan zo'n school nog wel me dewerking kan worden verleend". RHENEN De christelijke orato riumvereniging <,Euphonia" in Rhenen is weer begonnen aan de voorbereidin gen voor de uitvoering van dc Johannes Passion van Joh. Sebastiaan Bach, die wordt gebracht op donderdag 5 maart. Het wordt de tiende uitvoering. De Cunerakerk vormt weer het voor deze gelegenheid geëigende decor. De vereni ging heeft zich weer van de medewer king van een keur van solisten kunnen verzekeren. Het Radio Bach Orkest be geleidt de uitvoering, terwijl Gijsbert van Zanten de algehele leiding heeft. RCH ER PEN ZEEL De Scherpen zeelse damvereniging die dit jaar zo'n goede start had in de bondscompetitie begifit in de eerste klas af te zakken naar de gevaren-zone. Men was ditmaal tegen De Kroonschijf uit Ede welis waar niet gelukkig maar toch Was het spel over het algemeen niet bevredi gend. De club moest thuis dan ook met een 9-11 nederlaag genoegen nemen. De heer J. Jansen speelde een bijzon dere sterke partij door ondanks een achterstand van 2 s.chijven toch nog een remise te behalen. Ook de heren M. v. Raaij, B. Valkenburg en M. Inkenhaag waren goed op tdreef en wisten de volle buit binnen te halen. De uitslagen waren: SDV De Kroonschijf: M. v. Raaij H. v. Holland 2-0; B. Valkenburg E. Herikhuizen 2-0; D. J. Iprenburg J. Donkelaar 0-2; A. Stuivenberg W. Beuker 1-1; J. v. d. Vliert J. E. de Vries 1-1; L. v. d. Burgt G. v. Seve- rum 0-2; M. Inkenhaag D. Verwoerd 2-0; H. Wels H. J. Jansen 0-2; J. Jansen H. Stuyvenberg 1-1; H. B. Wels T. Hanegroef 0-2. Eindstand 9-11. VEENENDAAL Vanavond speelt het hcrenteam van Panters in Doorn te gen koploper Unitas. Voor heide ploe gen is deze strijd van het grootste be lang. want het verschil in punten tus sen Unitas en Panters bedraagt drie. De Veenendalers moeten winnen om niet uitgeschakeld te worden als kampioens kandidaat. Bij winst voor Unitas liggen de papieren zeer gunstig voor deze Doornse formatie, die sinds verleden jaar de beschikking heeft over oud-in ternational Brakke. Mocht Panters kans zien deze match in winst om te zetten, dan staat het er goed voor, want het ontmoet verder alle koplopers in e(gen huis. met uitzonde ring van BOA uit Zeist. Hopelijk kan Panters compleet aan de start verschij nen. want de laatste weken is de ploeg enkele malen door griep getroffen. Niettemin sloeg het zich zonder verlies door de wedstrijden heen. Van welk een importantie de wedstrijd van vanavond is toont onderstaande stand van de kop groep in de eerste klas: 1. Unitas 15-24; 2. SV Tovo 15-23; 3. Panters 15-21; 4. SOS 3 13-18; 5. BOA 14-17. AMERONGEN De heer T. van Laar, lid van de Rode-Kruis-colonne in Amerongen heeft van de voorzitter van zijn afdeling de ere-medaille van het Rode Kruis ontvangen voor 10 jaar trouwe dienst. De voorzitter van de af deling Doorn waaronder Amerongen ressorteert prees de heer Van Laar voor zijn doorzettingsvermogen, dat hij in de afgelopen jaren heeft getoond. AMERONGEN In Amerongen is reden tot grote dankbaarheid, gezien de in 1969 in velerlei opzicht verbeterde positie. Tot deze conclusie kwam gister avond burgemeester jhr. mr. O. R. van den Bosch in zijn gebruikelijke nieuw jaarstoespraak aan het begin van de raadsvergadering. „De grootste vooruit gang kon worden bereikt op het gebied van de volkshuisvesting. De woningen in de tweede bouwstroom konden in gebruik worden genomen". Ondanks dit optimistische geluid bleek uit de nieuwjaarsrede, dat Amerongen per 1 januari nog 150 woningzoekenden telde. De burgemeester „Dit is een aansporing de prioriteit, die de volkshuisvesting al jaren geniet, onverkort te handhaven. De aantrekkelijke ligging van Amerongen als woongebied, gevoegd bij de plano logische beperkingen moet ons doen beseffen dat de spanning ondanks alle in spanning voorlopig zal blijven bestaan". Jhr. mr. Van den Bosch drong aan op een veel grotere mate van samenwer king tussen de gemeenten onderling. Hij achtte dit op korte termijn drin gend geboden. De burgemeester kon digde dan ook aan spoedig een voor stel te zullen doen tot het vormen van een studiecommissie, samen met enkele vergelijkbare gemeenten uit de streek. Op die manier moeten nadere vormen van samenwerking worden onder zocht. De bestaande nauwe bestuurlijke sa menwerking met bijvoorbeeld gemeen ten als Leersum en Maarn geeft burge meester Van den Bosch goede hoop, dat het mogelijk moet zijn op deze basis verder te gaan. Voorbeelden van nieu we samenwerkingsvormen zijn er trou wens in het afgelopen jaar aan te wij zen. In dit verband noemde de burge meester p.a. de samenwerking met be trekking tot de gemeenschappelijke stortplaats voor huisvuil in Maarsber- gen en aansluiting bij het gemeen schappelijk woonwagenpark in Rhenen. „De administratieve voorbereiding, die verbonden is aan nieuwe uitbrei dingsplannen is zeer veelomvattend en uiterst formalistisch. Teneinde de bur gerij meer bij deze belangrijke zaak te betrekken is besloten op 19 februari een hoorzitting te organiseren in het Dorpshuis", kondigde burgemeester Van den Bosch aan. Het ambtenarenkorps promoveerde de burgemeester tot „de Amerongse mannen en vrouwen van het jaar." „Men heeft zich hardwerkend heenge slagen door een overbelast programma. De verdieping en vernieuwing van het werk op velerlei gebied eist een specia lisatie. die nauwelijks door een kleine gemeente is op te brengen. Overver moeidheidsverschijnselen doen zich reeds voor terwijl adequate opvang door gebrek aan mankracht moeilijk is." Burgemeester Van den Bosch drong in dit verband aan op meer samenwer king tussen de gemeenten. In een betoog van ruim anderhalf uur heeft ir. Joh. Tenge (VVD) de ge meenteraad van Amerongen gister avond laten stilstaan bij het voorstel tot het aangaan van een gemeenschappelij ke rioolwaterzuiveringsregeling. In het kort kwam het betoog van de VVD-er hierop neer: „Alhoewel hel rioolafvoer- recht nu al per aansluiting 40,- be draagt zal de stichting van een rioolwa terzuiveringsinstallatie een verhoging als gevolg hebben tot tenminste 121.-. Dat is onverantwoord. We moeten daar om de landelijke overheid verzoeken om een hogere subsidie dan 25 procent." Burgemeester O. R. van den Bosch: „Ik bewonder uw rekenkunst, maar de enige fout die u gemaakt hebt is, dat uw voorspelling nog veel te laag is." De gemeenschappelijke regeling, die nu de gemeenten Leersum, Amerongen en Rhenen behelst, zou volgens de raads voorzitter wel eens kunnen moeten worden uitgebreid met dé gemeente Wageningen. „Die regeling moet in een zo groot mogelijk verband worden be keken." Om verwezenlijking van de gemeen schappelijke regeling niet te vertragen was de raad bereid in beginsel met het voorstel akkoord te gaan. Daarbij werd echter aangetekend op voorstel van de heer Tenge, dat bij het rijk om hogere subsidie wordt gevraagd en enkele la cunes in de tekst (veelal op juridisch terrein) van de regeling worden veran derd. RENSWOUDE De heer Odding. afjudant van de gemeentepolitie te Barneveld, heeft de Renswoudese be jaarden gistermiddag in Rehoboth be zig gehouden met een inleiding over het vernietiging»- en aanvullingsproces in de natuur. De natuur staat volgens spreker bloot aan vernietiging door de mens, als ge volg van gebruik van vergiftigings- en verdelgingsmiddelen en ook door jacht en stroperij. Hierna kreeg men dia's te zien van de diverse soorten vogels die zich hier of het gehele jaar, of een gedeelte van het jaar bevinden. In Nederland kent men, aldus spreker ongeveer 250 soorten van klein tot groot. Begeleidend bij het ver tonen van de dia's vertelde de heer Od- ding de diverse leefgewoonten van de verschillende vogels. Na de pauze kreeg men een film te zien over een reekalfje, dat door de heer Odding met de fles is groot ge bracht. De volgende bejaarden-middag werd vastgesteld op 4 maart. LEERSUM 4 Het is gebleken, dat baldadige jeugd vernielingen op uitge breide schaal heeft aangericht aan de leegstaande boerderij aan de Nieuwe Steeg te Leersum. Deze boerderij is be stemd voor de verkoop. Het is ten strengste verboden het ter rein te betreden. Van politiezijde zal daarop streng worden toegezien. AMERONGEN Het gebeurt de laatste tijd herhaaldelijk, dat men in de middaguren op de gemeentesecretarie in Amerongen verschijnt. Van gemeen tezijde wordt de bevolking erop geat tendeerd dat de secretarie uitsluitend voor publiek geopend is tussen 8.30 en 12.30 uur. RHENEN Al tweejaar geleden is men in Rhenen begonnen aan een voor studie over mogelijke seksuele voorlichting voor het openbaar onderwijs in de Grebbestad. Op verzoek van burgemeester en wethouders bracht toen de school raad voor het openbaar onderwijs advies uit over het geven van seksuele voor lichting. Op suggestie van de schoolraad is toen een werkgroep van zeven leden ingesteld, bestaande uit de voorzitster en secretaris van de schoolraad, een schoolarts, twee oudercommissieleden, een onderwijzer en een leraar, die aan de hand van het verdienstelijke rapport van de schoolraad twee voortreffelijke rapporten over deze materie het licht heeft doen zien. Het eerste rapport be handelt de seksuele voorlichting op de kleuter- en lagere scholen. Het tweede rapport gaat over deze voorlichting aan leerlingen van het voortgezet onderwijs. In een uitvoerig preadvies, welvoor zien van bijlagen, zetten B. en W. nu de gemeenteraad uiteen hoe belangrijk het is over te gaan tot deze voorlichting op de openbare scholen in Rhenen. Gesteld wordt, dat men de sexuele opvoeding niet kan losmaken van de totale opvoe ding. Hiermee moet men op de kleuter leeftijd beginnen, omdat de persoon lijkheidsvorming voor een groot deel in de kleuterleeftijd plaatsvindt. De werkgroep onderstreept dat de seksuele voorlichting in de eerste plaats een taak van de ouders is. Bij een deel der ouders bestaat echter veel onwe tendheid of schroom om deze voorlich ting zelf te geven. Het onderwijzend personeel heeft daarom op dit gebied een aanvullende taak. De werkgroep heeft haar voorlopige conclusies besproken met het personeel van het kleuter en lager onderwijs. Al len achten seksuele voorlichting op school een nuttige zaak. Een deel van de ouders is door middel van lezingen op ouderavonden over de seksuele voor lichting op school ingelicht. Daarbij is gebleken, dat de meeste ouders met deze voorlichting instemmen. De wijze waarop de werkgroep de seksuele voorlichting heeft benaderd, heeft de volle instemming van burge meester en wethouders en ook de volle waardering. B. en W. zijn van mening dat de werkgroep zich met voorzichtig heid heeft opgesteld en de verantwoor delijkheid van de ouders de juiste plaats heeft gegeven. Met de geraadpleegde deskundigen zijn B. en W. van mening, dat op scho len mogelijkheden moeten bestaan om 'n verantwoorde seksuele voorlichting te geven, die aansluit op de sexuele voor lichting door de ouders of bij gemis daarvan daarvoor in de plaats treedt. Aan deze voorlichting valt volgens het Rhenense gemeentebestuur niet te ontkomen, omdat tegenwoordig het seksuele leven in de openbaarheid wordt gebracht. Veel waarde kennen B. en W. toe aan voorlichting van de ouders. De school kan hierbij een bemiddelende rol spelen door het vormen van gespreksgroepen van Suders met personeel onder leiding van deskundigen of een daarvoor ge schikt personeelslid. De ouders weten dan wat wel en niet op school is verteld en kunnen hierover met hun eigen kin deren praten. In eerste instantie wordt gedacht aan een verantwoorde instructie van het onderwijzend personeel. Op advies van de werkgroep zal dan ook op zo kort mo gelijke termijn een eerste instructiedag worden belegd met een lezing van een psycholoog/seksuloog en een didactische voorlichting van een op dit gebied des kundige. Gebleken is dat de inspecteurs van de betreffende onderwijstakken. de schoolraad en de schoolartsen volledig instemmen met de inhoud van de beide rapporten. Onmiddellijke invoering van de sek suele voorlichting op alle scholen tege lijk achten B. en W. echter ongewenst, zolang het personeel nog geen voldoen de instructie heeft ontvangen. Geen be zwaar hebben B. en YV. wanneer nog in het lopende cursusjaar met de voorlich ting wordt begonnen op de kleuterscho len en in het eerste en tweede leerjaar van de lagere school. Wel zullen deze scholen eerst een ouderavond moeten beleggen om de ouders een nadere uit eenzetting te geven. Ten aanzien van het voortgezet onderwijs moeten na een grondige voorbereiding in personeels bijeenkomsten en op ouderavonden, personeel en opders het samen eens worden over de vraag wanneer aldaar met de seksuele voorlichting zal worden begonnen. Uit het pre-advies aan de raad blijkt, dat de raadcommissie voor onderwijs zaken instemt met een gefaseerde in voering van de seksuele voorlichting op de openbare scholen. Eén lid van deze commissie heeft zich schriftelijk tegen seksuele voorlichting op de scholen ver klaard. Aan het slot van hun betoog spreken B. en W. de hoop uit, dat de raad volle dig zal instemmen met de vergevorder de plannen voor de invoering van deze nieuwe zeer dringende materie, waarmee Rhenen waarschijnlijk een landelijke primeur zal hebben, althans in de verantwoorde vorm waarin men het hier heeft voorbereid en opgezet. RHENEN Bij de Rhenense handbalclub RHC is de training weer op gedragen aan Cees van de Pol, de man die de vereniging jarenlang als oefen- meester heeft gediend. Trainer Piet de Zwarte, sportinstructeur in militaire dienst en bekend water - poloër en handballer, heeft namelijk vorige week afscheid genomen van de Rhenense vereniging. RHC-voorzitter J. Schrijvershof zegt. dat een en ander in „goede harmonie" is gebeurd, maar uit betrouwbare bron vernemen wij, dat De Zwarte is vertrokken, omdat hij een verschil van mening had gehad met "t bestuur van RHC over de training en de opstelling van de spelers in het eerste elftal. Piet de Zwarte vanaf september van het vorig jaar als oefenmeester verbonden aan RHC zou met name nogal eens moeilijkheden hebben gehad met één persoon en dat zou de oorzaak van zijn vertrek zijn geweest. De heer Schrijvershof zegt hiervan niet op de hoogte te zijn. „Ik was zelf niet bij het het afscheid van De Zwarte en heb nadien ook geen contact meer gehad met de leden van de technische commissie, maar ik weet wel bijna ze ker dat er geen moeilijkheden zijn ge weest. Naar mijn mening is er gehan deld in het belang van de club. De Zwarte kon slechts tweemaal per week de training verzorgen op vaste avonden. Wij hebben echter behoefte aan trai ning in een sporthal en die Is vaak slechts te krijgen op andere avonden dan die waarop Piet naar Rhenen kwam. Dat werpt natuurlijk problemen op" aldus de RHC-praeses. In de competitiewedstrijd van de RHC-heren tegen het Utrechtse HMG, VEENENDAAL Voetbalvereniging VRC heeft gisteren de winnende lot nummers van haar jaarlijkse verloting, waarvan de opbrengst is bestemd voor de jeugd en de verbetering van de ac commodatie, bekendgemaakt. De eerste prijs een draagbare t.v. viel op lotnummer 2162. De andere prijzen kunnen met de volgende loten worden afgehaald bij de heer D. Re- bergen, Flulterstraat 40 in Veenendaal: tweede prijs 3, derde prijs 2855, vierde prijs 2724. vijfde prijs 1900, zesde prijs 1469, zevende prijs 2194, achtste prijs 1174, negende prijs 119, tiende prijs 590. kwam de ploeg gehandicapt binnen de lijnen daar Cees van de Pol was ge schorst. Heeft dat iets te maken met het de finitieve afscheid van De Zwarte? De heer Schrijvershof: „Nee, volstrekt niet, want v. d. Pol is in een competitie wedstrijd door de arbiter gestraft voor een overtreding. Die zaak wordt nog door de protestcommissie van de bond behandeld". Volgens de voorzitter ligt het voor de hand dat Cees van de Pol vaste oefen- meester wordt van de Rhenense hand balclub. AMERONGEN De cursus Veilig Verkeer, die in Amerongen zou worden gehouden, is in verband met de geringe belangstelling afgelast. Slechts vijf cursisten hadden zich aangemeld. Dit aantal is te gering om de cursus te kun nen laten plaatsvinden. AMERONGEN De Nederlandse Christen Vrouwen Bond, afdeling Amerongen kwam gisteravond in „De Uithof" in haar maandelijkse vergade ring bijeen. Zr. G. A. G. Theil hield een causerie over het onderwerp „Wil om te winnen". De causerie, die betrekking had op de reumabestrijding, werd met een film toegelicht. AMERONGEN Een voorlichtings functionaris van IBM uit Amsterdam verzorgt dinsdagavond 3 februari een lezing voor de afdeling Amerongen van „Het Nut". Het thema van de voorlich tingsavond is „Automatisering".

De Vallei | 1970 | | pagina 5