B. EN W.„NORMALE EISEN WORDEN OVERSCHREDEN Afwijzing uitbreiding Ericaschool CH en AR samen op een lijst 't ,Keujeshok' heeft in Veenendaal afgedaan Het slachten was vroeger n hele geheurte nis Schip maakte water Prognose was tè optimistisch Leersumse bevolking nam toe met 434 personen VAN DER KOLK VEENENDAAL N.V. Benoemd Mutatie in directie van Stenman n.v. 99 INMAAKPOTTEN MAAKTEN PLAATS VOOR KOELKAST EN DLEPVRLES Gewkht Omlijsting Vervoer Veemarkthallen decor voor grote hengstenkeuring Tarieven voor gebruik van voetbalveld Plan voor wijziging schoolgrenzen Belt d.n .v.n b. BURGERLIJKE STAND Bezwaarschrift R. Vonk niet ontvankelijk Vader en zoon licht gewond na aanrijding Uit de oude doos door Rik Valkenburg Omgeving van Slaperdijk bij brand op Veenendaal aangewezen 0 P E L CHEVROLET Mevr. Andringa nu presidente van C.P.B. Vergoedingen br andweer I ieden gaan omhoog DALING OPLOSSING CONCLUSIE 10550 B. en W. adviseert: Permanent FORD-show in showroom V.A.B. BURGERLIJKE STAND MARKTEN VRIJDAG 30 JANUARI 1970 RHENEN In de raadsvergadering van 3 februari komt een verzoek in be handeling van de vereniging tot stichting en instandhouding van scholen met de Bijbel te Rhenen om medewerking te verlenen voor de uitbreiding van de van dit bestuur uitgaande school voor g.l.o. aan de Ericalaan, met twee noodloka- len. Na een uitvoerig pre-advies stellen B. en W. de raad voor de gevraagde medewerking te weigeren, op grond van het feit, dat de normale eisen worden overschreden. Aan de school zijn zes vaste leer krachten verbonden. Er is een moge lijkheid tot aanstelling van een zoge naamde boventallige leerkracht. Deze laatste zal met zijn klas moeten worden gehuisvest in de personeelskamer, die echter maar vijf bij vijf meter groot is. Verder geeft het schoolbestuur door middel van een prognose aan, dat door toeneming van de bevolking in de wijk waarin de school ligt het aan tal leerlingen van deze school in de komende vijf jaar met 115 zal toene men. In de toelichting van burgemeester en wethouders staat later, dat aan de school niet zes maar nu al zeven leer krachten zijn verbonden, maar dat men maar over zes lokalen beschikking heeft. „Gezien de bouwactiviteiten in de naaste omgeving," aldus B. en W., „mag inderdaad worden verwacht, dat in de naaste toekomst het aantal leerlingen van de Ericaschool nog zal toenemen. Dit wil niet zeggen, dat wij ons kunnen verenigen met de overgelegde prognose, want op grond van een meer recent on derzoek komen wij tot lagere aantallen. De vraag is echter of op iets langere termijn bezien het aanbod van leerlin gen zal blijven voortduren. De ervaring heeft namelijk geleerd, dat in een nieu we wijk een vrij snelle stijging van het aantal leerlingen te zien is, maar dat er ook betrekkelijk gauw weer een daling komt. Het zijn over het algemeen jonge gezinnen, die zich in een nieuwe wijk vestigen en vooral zich daarnaar ver plaatsen. Hun kinderen bezoeken dan uiteraard de dichtstbijzijnde scholen." B. en W. wijzen de raad er vervol gens op, dat er in Rhenen slechts van een geringe bevolkingstoename sprake is. De laatste jaren is er zelfs sprake van een vrij belangrijke daling. Dit is één van de motieven waarop B. en W. menen te moeten adviseren geen medewerking voor de gevraagde uit breiding van de betreffende school te verlenen, mede gelet op de daaraan verbonden kosten. Als alternatief stel len zij naar andere mogelijkheden uit te zien om de school te helpen. Op grond van de wet mag de ge meenteraad bestaande lokaliteiten ter beschikking stellen. Het oog wordt nu gericht op het beschikbaar stellen van lokaalruimte die over is in een openba re school. Maar het advies gaat niet in die rich ting, omdat volgens B. en W. het schoolbestuur daarop geen prijs zal stellen, aangezien dit bestuur in de school aan de Platanenlaan en in die aan de Achterbergsestraatweg in totaal drie lokalen beschikbaar heeft, die niet •Is klasselokaal voor het gewoon lager UTRECHT Achthonderd hengsten zullen op 6 en 7 februari de schitteren de nieuwe veemarkthallen in Utrecht omtoveren in een „showroom" voor warmbloedpaarden en rijpony's, voor Arabische en Engelse Volbloeds, voor Hackney's en Appaloosa's. Maar liefst acht stamboeken zullen tijdens dit gi gantische „hengstenfestival' acte de présence geven onder de supervisie van het Warmbloedpaardenstamboek in Ne derland (WPN). Meer dan tweehonderd warmbloed - hengsten verschijnen in de grote arena, waaromheen tribunes voor tienduizend bezoekers gebouwd zullen worden. On geveer vijfhonderd rijponyhengsten van de rassen Welsh, New Forest en IJslander zullen de hoge stand van de ponyfokkerijen in ons land demonstre ren, terwijl talrijke Volbloedhengsten zullen tonen dat door veredeling d.m.v. „edel bloed" de rijpaardfokkerij in ons land met sprongen voorwaarts is ge gaan, hetgeen de enorme vraag naar Nederlandse halfbloeds bevestigt. In dit licht bezien kan worden aange nomen dat deze grote hengstenshow grote aantallen bezoekers uit binnen- en buitenland zal trekken. De keuringen vangen beide dagen om 8.00 uur aan. Op 6 februari worden de jonge heng sten van het WPN geselecteerd, alsme de primering van de 5-7-jarige heng sten. Voorts worden de hengsten van de afd. Utrecht, Zuid- en Noord-Holland gejureerd. Daarnaast kan men op deze eerste dag genieten van de Welsh po ny's, de New Forest Pony's en de IJs landse pony's. Op 7 februari worden de jonge WPN-hengsten geprimeerd en verschij nen de sportregisterhengsten en Engelse volbloeds zowel a. d. hand als o.h. zadel in de ring. De Welsh poy's komen op deze zaterdag terug en verder kan men de Hackney's, Arabieren en Appaloosa's bewonderen. Aan het slot van de 2e dag wordt de grote veiling van WPN hengs ten gehouden. onderwijs in gebruik zijn. „Wanneer het schoolbestuur geen medewerking zou krijgen voor de bijbouw van twee lokalen bij de school aan de Ericalaan, den zal men uiteraard liever van de eigen lokalen gebruik maken dan van lokalen In een minder gunstig gelegen openbare school," aldus B. en W. Bij het overleg met het schoolbestuur hebben B. en W. de mogelijkheid van een interne oplossing door het schoolbe stuur uitvoerig onder ogen gezien. „Een oplossing," aldus het college, „zou bijvoorbeeld kunnen zijn een wijziging van schoolgrenzen. Een twintigtal kin deren uit de Lijsterbergflat bezoekt momenteel de Ericaschool, terwijl deze kinderen dichter bij de school aan de Achterbergsestraatweg wonen. Het schoolbestuur heeft deze mogelijkheid niet bestreden, maar heeft bezwaren van wijziging der schoolgrenzen ernstig onderstreept. Een andere mogelijkheid zou zijn, dat men de bestaande schoolorganisatie in tact laat, maar tijdelijk twee klassen van de Ericaschool onderbrengt in de Platanenschool en in de school aan de Achterbergsestraatweg. Wij zijn ons er van bewust, dat beide oplossingen be paalde bezwaren met zich meebrengen. Aan de andere kant moeten wij stellen, dat deze bezwaren niet overtrokken dienen te worden. Het is immers niet zo dat de verschillende scholen onderling op grote afstanden liggen of in totaal afgesloten wijken. De afstand van de Ericaschool tot die aan de Achterberg sestraatweg bedraagt 1400 meter en die tot aan de Platanenschool slechts 900 meter. Wij hebben al opgemerict dat een aantal leerlingen van de Ericaschool zelfs dichter bij een andere school woont, terwijl het voor anderen slechts een afstand van enkele honderden me ters meer zou zijn om naar een andere school te gaan." De eindconclusie van B. en W. is, dat nu enerzijds geenszins vaststaat dat de aangevraagde lokalen gedurende een redelijk aantal jaren zullen worden ge bruikt voor het doel waarvoor deze nu worden aangevraagd en dat anderzijds de kinderen, die thans geen plaats kun nen vinden in de Ericaschool zonder enige kosten en met zeer geringe moeite goed gehuisvest kunnen worden in be staande lokaliteiten, het op financiële gronden en economische motieven niet verantwoord is tot het by bouwen van twee vry kostbare noodlokalen over te gaan. LEERSUM Het aantal woningzoe kenden bedraagt in de gemeente Leer- sum 107. De woningvoorraad bedroeg aan het eind van het afgelopen jaar 1508. Er werden in 1969 78 bouwvergun ningen verleend. Er kwamen 60 wo ningwetwoningen, 63 premiewoningen en 16 vrije sectorwoningen gereed. De bevolking van Leersum is in 1969 toegenomen met 434 zielen, te weten 227 mannen en 207 vrouwen. Er werden 107 kinderen geboren (59 jongens en 48 meisjes), terwijl in totaal 51 personen overleden (24 mannen en 27 vrouwen). Het vestigingsoverschot in Leersum be droeg in het afgelopen jaar 378. LEERSUM Het college van B. en W. van Leersum heeft de tarieven voor het gebruik van het onlangs gereed ge komen nieuwe sportterrein aan de raad voorgelegd. De begroting voor het jaar 1970 vertoont in dit opzicht een tekort van ruim f 13.000 en, zo schryft het col lege, we vinden het biliyk dat de ver enigingen en instellingen, die van de sportterreinen gebruik maken in deze kosten bijdragen. Aan de andere kant is het college van mening, dat het grootste deel van de kosten voor rekening van de gemeente blijven, gezien de taak van de overheid bij het in goede banen leiden van de vrijetijdsbesteding. In het ontwerp be sluit is ondermeer een artikel opgeno men waarin wordt bepaald dat het hoofd veld ieder jaar gedurende twee achtervolgende maanden ongebruikt moet blijven voor het herstel van de grasmat. B. en W. kunnen echter vrij stelling verlenen. Voor het onlangs gereedgekomen voetbalveld wordt voor een morgen, middag of avond een bedrag van 250 per jaar in rekening gebracht. Dit ta rief geldt voor het gebruik van het veld per week. Voor een morgen, mid dag of avond of een gedeelte daarvan moet vijftig gulden per keer worden betaald. Voor het oude veld zijn deze bedragen respectievelijk 175 en 25 en voor het oefenveld 60 en 20. In deze vergoedingen is ook gebrul// van het kleedlokaal begrepen. Het besluit zal behoudens toestem ming van de raad per 1 januari 1970 in gaan. RHENEN Aansluitend op het afitvijzend advies aan de raad met betrekking tot de uitbreiding van de Ericaschool met twee noodloka len, zetten B. en W. van Rhenen in een afzonderlijke nota uiteen met betrekking tot het openbaar onder wijs in de gemeente hetzelfde stand punt in te nemen als waarop het afwijzend advies ten opzichte van het christelijk onderwijs is geba seerd. Hoewel in de verre toekomst de bouw van een ze°klassige openbare school in het bestemmingsplan „Don- derberg" nodig zal zijn, willen zij de lo kalen die bij de openbare scholen vrij zijn of vrij komen, benutten om de nieuwe leerlingen daarin zoveel moge lijk op te vangen. Dit betekent dus dat er voorlopig geen uitbreidingen met noodlokalen voor het openbaar onder wijs in zicht zijn. De Lijsterberg- en de Halschool zijn momenteel zesklassig, maar dreigen binnenkort tot een zogenaamde zeven- mansschool uit te groeien. Daarentegen heeft de Bantuinschool de vijfde leer kracht nog juist kunnen handhaven. Het lkt B en W zaak eerst de Bantuin school weer naar zes leerkrachten te doen toegroeien. Van het schoolgebouw aan de Groenweg is reeds één lokaal niet meer bij het lavo in gebruik. Daar zullen wellicht nog meer lokalen be schikbaar .komen. B en W concluderen hieruit, dat er zowel op de nieuwe Ban tuinschool als elders ruimte is om de uitbreiding van het openbaar g.l.o. in de komende jaren op te vangen. Voorts hebben B. en W. zich uitge sproken tégen het advies van de school raad om tot de bouw van een drieklas- sige noodschool over te gaan, als depen dance van één der bestaande scholen te Rhenen-Hoog. Bij het bijzonder én het openbaar onderwijs doet zich de situa tie voor, dat in een bepaald deel van de bebouwde kom het aantal leerlingen momenteel hoger ligt dan de daar aan wezige scholen kunnen verwerken, ter wijl er elders lege lokalen zijn. Als enige oplossing ziet het college dan ook in deze aangelegenheid, temeer omdat het niet van een behoorlijk be stuur zou getuigen wanneer in deze si tuatie voor de ene vorm van onderwijs wél en voor de andere niet tot stichting van een noodgebouw zou worden over- geaan, binnenkort de raad voorstellen van te doen tot wijziging van de school grenzen in de gemeente Rhenen. voor Vaenendaal Tot 17.30 uur Van 17.30- 19.30 uur 11079 'i Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhanon 3328 Nwa Veenendaalsaweg 169 SCHERPENZEEL De CHtt- en AR-kiesverenigingen te Scherpenzeel hebben tijdens afzonderlijke ledenver gaderingen besloten met een ïyst van de komende gemeenteraadsverkiezingen deel te nemen. Het besluit werd in bei de vergaderingen met overgrote meer derheid van stemmen genomen. De eerste uiterlijke vorm van samen werking manifesteerde zich al tijdens de dinsdagavond gehouden raadsverga dering, toen de CHU-fractieleider, de heer G. van Rontselaar, ook namens de AR een algemene beschouwing hield over de begroting van 1970. Aan de ver kiezingen zal worden deelgenomen on der de naam CH/AR-combinatie. Ook is overeenstemming bereikt over de plaats die de kandidaten van beide politieke groeperingen op de kandidatenlijst voor de gemeenteraadsverkiezingen zullen gaan innemen. Lijsttrekker wordt een CH-man, op de tweede plaats komt een AR-kandidaat, 3 en 4 worden door de CHU bezet, de vijfde plaats is voor een AR-man en nummer zes weer een CHU-kandidaat.' In deze volgorde zal mettertijd een lijst van achttien perso nen worden opgesteld. De CHU is ühans met vier man in de Scherpenzeelse gemeenteraad vertegen woordigd, terwijl de ARP tot dusver een raadszetel bezet. De commissie die de samewerking heeft voorbereid, heeft nu opdracht gekregen de activiteiten die betrekking hebben op de komende verkiezingen, zo als de propagandavoering en vaststel ling van de datum 'waarop in een ge combineerde vergadering de kandida tenlijst wordt samengesteld, uit te werken. VEENENDAAL Geboren: Petrus Johannes C.f z.v. J. C. van Dijk en M. J. A. van Ginkel; Krijn. z.v. C. Luijendijk en M. Gombert; Karin d.v. J. W. van den Bol en N. de Haan; (te Rhenen): Johanna d.v. J. C. Meijer en H. M. van Thuijl; (te Rhenen) Anthonius Hubertus A., z.v. W. Derksen en M. W. Brouwer; (te Rhenen) Cornelis Christiaan, z.v. G. J. van den Brink en D. H. Lieverdink; (te Rhenen) Cornelis Frederik, z.v. D. P. van Driel en M. J. de Bruin; (te Rhe nen) Jan Evert, z.v. J. E. Kampert en J. Bouman; (te Rhenen) Arnold Steven, z.v. T. Huisman en M. Talen. VEENENDAAL Nadat in de vorige raadsvergadering in tegenstelling tot het advies van het college van B. en W. besloten werd een beroepschrift van de heer R. Vonk ontvankelijk te verkla ren met betrekking tot het stichten van een cash-and-carry bedrijf, gaat de raad zich donderdagavond 5 februari weer buigen over deze materie. Aan de orde komt nu het al of niet ontvankelijk verklaren van een beroep schrift van de heer Vonk, dat vrijstel ling vraagt overeenkomstig het bepaal de in de plaatselijke bouwverordening. In het pre-advies dat de raad van het college heeft gekregen worden de be zwaren van de heer Vonk weerlegd aan de hand van de jurisprudentie over soortgelijke aangelegenheden. Het col lege wijst de raad er tenslotte op, dat ongegrondverklaring van dit beroep schrift voor de heer Vonk eenzelfde uitwerking heeft als een weigering van vrijstelling zou hebben gehad. Recla mant kan niet in beroep gaan bij ged. staten of bij de Kroon. Ook nu advi seert het college de raad de bezwaar schriften van de heer Vonk niet ont vankelijk te verklaren. RENSWOUDE Donderdagmiddag had op de Dorpsstraat ter hoogte van het Kerklaantje een ongeval plaats waarbij twee inwoners uit Veenendaal lichte verwondingen opliepen. Het on geluk gebeurde toen de vrachtauto-be stuurder van M. uit Lunteren vanaf het Kerklaantje achteruit de Dorpsstraat opreed. De heer B. uit Veenendaal zag het obstakel te laat en kon een botsing niet meer vermijden. De Veenendaler en zijn zoon werden licht gewond maar konden naar huis worden overgebracht nadat de plaatselijke arts hen had ver bonden. Ondertrouwd: F. Leppers en H. Oelderik; E. van de Beek en A. Ooster broek; W. Bosse en M. van Trierum; L. van Eden en M. P. Otte; H. Bosch en E. F. M. Schobben. Getrouwd: J. Bouman en E. B. Wolniewicz (Polen); J. van Harderveld en W. de Wit (Kesteren); H. Overeem (Amerongen) en P. Versteeg; M. van Eden en H. W. Verhoeven. Overleden: Hendrika Pieternella de Roos 51 jaar echtg. van T. W. Diepe- veen; Reijer de Jong 65 jaar echtg. van J. van Ginkel; Roelof Simonsz, 77 jaar, echtg. van A. Hardeman; Gijsbert van Beek, 77 jaar, echtg. van C. Gaasbeek; Geertruida Gaasbeek, 71 jaar, echtg. van P. van Barneveld; (te Utrecht) Hendrika van Stuivenberg, 72 jaar, echtg. van R. van Rotterdam. Het is nu een tijd van kopen en nog eens kopen. Brood haal je bij de bakker, vlees bij de slager. Slachtte men vroeger zelf, dat is er nu onder de burgerbevolking praktisch niet meer bij. Als men al in voorraad koopt, gaat het spul de koelkast in of de diepvriesapparatuur. In plaats van inmaakpotten, kan men nu terecht bij een grote diepvriesinstallatie om één of meer boxen te huren. Hulp van de buren is er niet meer zo bij. Samen met de buren dankbaar bij elkaar komen, b.v. zoals vroeger met het bekende „vetprijzen", waar een „slokkie" bij hoorde, is wel licht een verliespunt. De heer A. van Kooten uit Veenendaal weet er nog wel het een en ander over te vertellen. „Ik woonde vroeger in het Kost- verloren, in de buurt van de Zand straat. Er stonden twee grote blok ken woonhuizen, één van elf en één van twaalf huizen. Daartussen liep een smal gangetje. Beide blokken hadden toen nog een schuin aflopend dak op de romp. Waterleiding was er niet, dus stond er achter blok I een fikse pomp. Daar is wat af-gekletst bij die pomp. Boeken vol! Elk buur vrouwenpraatje ging met de zwengel van de pomp op en neer. Alles pas seerde de revue. Die en die is in ver wachting. Heb je al gehoord wie er gestorven is? Hij wordt begraven op het „aauwe kaarkhof bovenón". Het kerkhof „boven" aan het Kostverloren was toen namelijk nog in gebruik... behoorde, was het beroemde en later beruchte „keujeshok". Aan het eindpunt van bijna elke „hof" (toenmalige volkstuin) stond wel zo'n geval, met het identieke geurtje en de bijbehorende ratten, brom- en goud-vliegen en meer die ren, die op de geur of op de „keu- jespot" fgekookt varkensvoer) af kwamen. Ook de huizen wriemelden in die tijd van vliegen, muggen en andere insekten. Aan plakkerige vangstroken stier ven vele van hen een ellendige dood. In het eerste huis van het eerste blok woonde een nette koopman, Jan Diepeveen, de „keujeskoper", die met zijn biggen, schrammen en hoe al die varkensbenamingen ook zijn mochten, de boer op ging en de markten langs. Sommigen hadden maar één keu- gie, maar er waren er ook, die er meer opfokten. Wij hadden er twee in het hok zit ten. ■tti Een ander attribuut dat steevast bij de omlijsting van een huizenblok Vroeger waren ze lang zo gauw niet op gewicht als tegenwoordig. Er was maar weinig voedingsvoorlich ting en meestal ontbrak ook het geld om de beste samenstelling van hun menu te bekostigen. Een zak meel kon er bij voorbeeld niet inééns af. Daarom kochten we bij de Volhar ding (Coöperatie) of bij Jan Lus (Lustgraaf de meelhandelaar) slechts een schepel maismeel. De ou dere Veenendalers rekenden bijna altijd in schepels. Als de varkens „goed" (op ge wicht) waren, werd er één verkocht aan de slager en de ander werd voor eigen gebruik geslacht. Dat was bij elkaar een hele gebeurtenis en het een dekte het ander. Op deze manier kon je het financieel net zo'n beetje rooien en dat was van het gróótste belang. In eerste instantie werd dus het „slagerskeu" afgehandeld. Het voor naamste was om het eens te worden over de pondsprijs. Over een halve cent meer of minder per pond werd een klap-klap - gevecht geleverd, waarbij het er op of er onder ging. Bij zeventien of zeventien en 'n hal ve cent, moest dat „halfie" V» cent) de doorslag geven. Enfin, als de koop er eindelijk door was, kon het keu 's maandagsmorgens in de vroegte bij de slager bezorgd worden. Maar eerst moest het dan op de Waag, bij hotel „De Korenbeurs" gewogen worden. Elke maandagmorgen was er in de slachttijd wel varkensvervoer van particulieren. Dat ging dan per „keujeskaar". Die moest je dan zaterdags al gaan huren bij van Nieuw-Amerongen aan het Benedeneind voor zegge en schrijve een kwartje. Na al deze „ce remoniën" werd dan tenslotte het „varkie" betaald en konden de even tuele schulden bij de Volharding of bij Jan Lus worden voldaan, terwijl er misschien ook nog wat overbleef voor een extraatje. Als kind was je natuurlijk vol verwachting of er de een of andere verrassing uit kwam voor je. Verder had je ook veel voorpret van het andere varken. Dit zou im mers voor eigen gebruik dienen. Een heerlijke tijd brak dan aan. Balken- brij, hoofdkaas, het „ingesneje" (or ganen) etc. Maar eerst moest het varken nog geslacht worden. En dat was een hele gebeurtenis op zich zelf..." ADVERTENTIE Kerkewijk 128 Veenendaal Telefoon (08385)12244 OVERBERG/VEENENDAAL Over leg tussen de colleges van B. en W. van Veenendaal en Amerongen heeft er toe geleid dat voortaan vijftien percélen aan de Slaperdijk, de Dwarsweg en de Haarweg bij brand zullen worden toe vertrouwd aan de zorg van de Veenen- daalse brandweer. Het initiatief hiertoe is uitgegaan van de gemeente Amerongen, dat om deze regeling heeft verzocht in verband met de afstand Overberg-Amerongen. De bewoners, van deze percelen zijn persoonlijk van de nieuwe regeling op de hoogte gebracht. Bij brand geldt dus ook voor hen alarmering via het tele foonnummer 12345. ADVERTENTIE KIRPESTEIN VEENENDAAL CITY-MOTORA - EDI OVERBERG Tijdens de woensdag avond in de lagere school aan de Haar weg gehouden jaarvergadering van de C.P.B. afdeling Overberg is mevrouw Andringa gekozen tot presidente van de afdeling. Zij volgt mevr. Hoogendoorn op. Het bestuur werd verder uitgebreid met mevr. Van Veldhuizen. Tijdens deze jaarvergadering werd verder uitvoerig gesproken over het voorstel van het hoofdbestuur de contri butie te verhogen. Na een wat geëmo tioneerde discussie werd het besluit ge nomen nader contact met het hoofdbe stuur op te nemen. Verschillende dames droegen hun steentje bij tot het slagen van deze jaarvergadering. Mevr. Hek-Donselaar droeg een werk voor van Simon Car- miggelt en de dames Jansen en Dom- merholt hadden een quiz samengesteld met behulp van een bandopname-ap paraat. Aan het eind van de vergadering deed de nieuwe presidente een beroep op de leden er aan mee te werken dat het huidige ledental van 57 nog verder stijgt. Ook bracht mevr. Andringa de leden er van op de hoogte dat er een fusie in de lucht hangt tussen de Ned. Christen Vrouwenbond en de zuster- bonden zoals de C.P.B. LEERSUM De heer N. S. van Len- eren is door de districtscommandant van de rijkspolitie met ingang van 1 februari benoemd tot postcommandant in Leersum. RHENEN Gisterochtend moest de schipper van het 550 ton metende mo torschip „Beatrix", op weg van Rotter dam naar Duisburg, voor Rhenen assis tentie inroepen van de commandant van de vrywillige brandweer vanwege een lekkage in het ruim. Al in Rotterdam was de schuit, gela den met hout en een deklast van tri plex, lek. Met de inzet van een pomp kon 't overtollige water overboord wor den gezet, maar toen voor Rhenen de pomp weigerde kwamen de moeilijkhe den. Met hulp van de monteur van de brandweer in Rhenen, de heer R. van Gesink, kon het ergste worden voorko men. Ook een bergingsfirma werd te hulp geroepen. Het schip kon worden behouden en zal met een herstelde pomp de reis naar Duitsland voortzet ten, om daar in dok te gaan. Omtrent de oorzaak van het lek onder de water lijn tast men in het duister. VEENENDAAL De vergoedingen en toelagen aan het personeel van de vrijwillige brandweer in Veenendaal hebben sinds 1962 geen veranderingen ondergaan. B. en W. vinden dat niet billijk gezien de loonontwikkelingen in het bedrijfsleven en stellen de raad voor de vergoedingsnormen te herzien en aan te passen aan het huidige loon peil. Als de raad akkoord gaat zal het bedrag dat de gemeente tot dusver hiervoor kwijt was met ongeveer 85 procent of wel rond 20.000,- stijgen. Voorgesteld wordt de onderbrand meester per branduur 7,- te gaan be talen en 3,50 per oefenuur. De hoofd brandwacht en de brandwacht eerste of tweede klas krijgen respectievelijk 6,50 en 3,25 en de aspirant brand wacht 6,- en 3,-. Voor wachtdienst wordt op normale werkdagen per dag 4,- ontvangen en op zaterdagen, zon en feestdagen en nationale feestdagen 20,- per dag. De brandweerman die het rijdend materieel schoonmaakt krijgt tien gulden per voertuig per schoonmaakbeurt. Voorgesteld wordt de regeling met terugwerkende kracht per 1 december 1969 te laten ingaan. VEENENDAAL In verband met de zich steeds uitbreidende activiteiten van de GKN-Stenman Group of Companies en de hiermede gepaard gaande reorga nisatie, heeft de Zweedse hoofddirectie aan ir. G. Gulink verzocht een functie bij het hoofdkantoor in Zweden als di recteur voor speciale diensten, te willen aanvaarden. Na bereidverklaring van de heer Gu link deze taak op zich te nemen, is hem met ingang van 22 januari eervol ont slag verleend uit zijn functie als alge meen directeur van Stenman Holland NV, onder dankzegging voor de vele goede diensten aan het bedrijf bewe zen. De heer A. Goossens, verkoop direc teur van Stenman Holland NV, zal de heer Gulink als algemeen directeur op volgen, terwijl de leiding van de fa briek ongewijzigd in handen blijft van de fabrieksdirecteur, de heer J. Ooster hoorn ing. SCHERPENZEEL Geboren: Saskia. d.v. H. Viel en M. Mühlich (Vijverlaan 15). Overleden: D. van Setten, 78 jaar. SCHERPENZEEL Eiermarkt. Aan gevoerd 850.000 stuks. Handel: vlug. Prijzen f 11,50 tot f 12,50. Henneëieren van f 8,00 tot f 11,00. Alles per 100 stuks. SCHERPENZEEL Biggenmarkt. Aangevoerd 211 stuks. Handel: redelijk Prijzen f 95,00 tot f 110,00 per stuk.

De Vallei | 1970 | | pagina 5