Loting lijkt gunstig voor de Nederlandse meisjes weer snel Lasma Kauniste ziet Geendertien zichzelf niet als de grootste favoriete SPORT IN '7 WEEKEND Tour de France 70: drieëntwintig etappes Wildehoer en het WK veldrijden goed in toto Ludwig Veg naar Esjberg Tom Okker in halve finales GVAV-Sparta afgelast Hartoch geen meesterresultaat DROOGTRAIMSG ISAAR DAVOS 98000 jonge mensen in Gelderland zullen binnenkort voor het eerst gaan stemmen voor de Provinciale Staten en de gemeenteraad Hoort U daarbij? VINDT U HET MOEILIJK OM TE KIEZEN? EERSTE ORDE PROGNOSES SPONSOR GEVRAAGD ZATERDAG 31 JANUARI 1970 HEEREN'VEEN Gisteravond is in Heerenveen de loting verricht voor het eerste Europese kampioenschap hard rijden op de schaats voor dames, dat dit weekeinde op de Thialf-baan wordt gehouden. De loting lijkt voor de Ne derlandse meisjes bepaald niet ongun stig te zijn. Op de 500 zowel als op de 1500 meter komt de sterkste Russische troef, Nina Statkevitsj, vóór onze meis jes op het ijs, zodat de Nederlandse deelneemsters zich op haar tijden kun nen richten. Attje Keulen-Deelstra is de eerste Nederlandse, die moet aantreden en wel in de vierde rit van de 500 meter tegen de Russische Ljoedmilla Titova. De loting had het volgende resultaat: 500 meter: eerste rit: Inger Karset (Noorw.) - Romana Troicka (Pol.); tweede rit: Ar ja Kantola (Finl.) - Lies- beth Berg (Noorw.); derde rit: Nina Statkevitsj (Rusl.) - Ylva Hedlund (Zwe); vierde rit: Attje Keulen-Deelstra (Ned) - Ljoedmilla Titova (Rusl); vijfde rit: Elly van den Brom (Ned) - Tuula De Russische dames tijdens de training op de kunstijsbaan van Heerenveen. Op de voorgrond Nina Statkevitch. Vilkas (Finl); zesde rit: Stien Raiser (Ned) - Lasma Kaoeniste (Rusl); zeven de rit: Wanda Krol (Pol) - Kirsti Bier- mann (Noorw); achtste rit: Ljoedmilla Motsjnatsjeva (Rusl) - Ans Schut (Ned); negende rit: Paula Dufter (WD1) - Si- grid Sundby (Noorw); tiende rit: Chris- GRONINGEN Ludwig Veg, tot 22 november vorig jaar trainer van GVAV, heeft een verbintenis aange gaan met de Deense tweede-divisieclub Esbjerg. Sinds Veg's komt naar Nederland in 1953, heeft hij onder andere Rapid JC, DFC, Alkmaar en Holland Sport onder zijn hoede gehad. Veg is van 1965 tot november 1969 trainer geweest van de Groningse eredivisieclub. Hij kreeg moeilijkheden met het bestuur over ge dane uitlatingen, die tot zijn ontslag leidden. DAVOS Jan Bazen, die dinsdag bij internationale schaatswedstrijden in Cortina d'Ampezzo het Nederlandse re cord op de 500 verbeterde en bracht op 39,6 seconden, heeft vrijdag in Davos opnieuw zeer snel gereden. Bazen won de 500 meter in 40 seconden. Jan Bols eindigde met een tjjd van 40,9 seconden op de tweede plaats. De 5000 meter leverde met 7.43.0 een overwinning op voor de Noor Per Willy Guttormsen. Kees Verkerk bezette ach ter de Noor de tweede plaats met 7.43.4. Op de 500 was Verkerk met 42 sec als vierde geëindigd. De Nederlanders startten bij interna tionale wedstrijden die naast het Zwit serse kampioenschap werden gehouden. Na de le dag van de Zwitserse titel strijd leidt veteraan Franz Krienbühl met een totaal van 90,350 punten. Krienbühl won de vijf km in 7 min. en 51,5 seconden. Op de sprint kwam de Zwitser tot 43,2 seconden. De 500 meter werd gewonnen door Hans-Rüdi Wied- mer in 42,4 seconden. HEERENVEEN In hotel Weener in Oranjewoud, onder de rook van Hee renveen, lacht Lasma Kauniste, de wereldkampioene schaatsenrijden, ontspan nen. De 27-jarige Russische onderwijzeres uit Riga ziet zich voor de Europese titelstrijd allerminst als de grootste favoriete. „Ik sla op het ogenblik mijn landgenote Nina Statkewitsj, die enkele weken geleden in Alma Ata Russisch kampioene werd, hoger aan. Bovendien zijn daar aan Nederlandse zijde nog altijd een Ans Schut en Elly van den Brom, die mij beter in vorm lijken dan Stien Kaiser". De trainer van de Sovjetrijdsters, de 42-jarige Yevgeni Krasilnikov des tijds zelf behorend tot de Russische schaatstop vindt dat Nina Statke witsj wat voorzichtig is in haar voor spelling. „Ik geloof", aldus Krasilnikov, „dat een Russin dit toernooi wint. Een uitge sproken favoriete heb ik niet in mijn hoofd zitten. Trouwens, al zou dat wèl het geval zijn, dan nog zou ik de naam niet noemen. Dat zou de stemming in mijn ploeg alleen maar kunnen beder ven". Hoe het komt, dat het Russische da- messchaatsen thans op een veel hoger plan staat dan dat bij de heren weet Lasma Kauniste niet. „Ik vind dat moeilijk te beantwoorden; ik geloof, dat we het zelf niet weten". Maar trainer Krasilnikov, slagvaar dig: „De Russische rijders van dit mo ment zijn te week. Bij de dames wor den de zaken veel steviger aangepakt. Om maar eens een simpel voorbeeld te stellen. Enkele jaren geleden ging trai ner Stenin naar Nederland om daar de trainingsmethoden te bestuderen. AUCKLAND/NZ Tom Okker heeft zich vrijdag gemakkelijk geplaatst voor de halve finales van het open tennis toernooi in Auckland. Okker versloeg in de kwarteindstrijden de jonge Australi sche DC-speler John Alexander met drie keer 6-4 Naast Okker bereikten ook Roger Taylor (GBR) en de Australiërs Ray Ruffels en Dick Crealy de laatste vier. Ruffels schakelde in een opwindende vijfsetter de Zuidslavische prof Nikki Pilic uit: 6-4, 0-6, 6-4, 2-6, 6-4. Taylor verslag Phil Dent (Aus) met 1-6, 6-3, 6- 0, 6-4, en Crealy overwon de Tsjech Jan Gukal: 6-3, 3-6, 6-4, 6-1. Met oud-Wimbledonkampioene Mar garet Court-Smith verzekerde Okker zich van een finaleplaats in het ge- mengddubbel. De Nederlands-Australi sche combinatie versloeg Alexander en Kerry Melville met 6-1, 6-1. Margaret Court bereikte nog een eindstrijd. Met Wimbledonkampioene Ann Jones ver sloeg zij de Canadese dames Legge en Bardsley met 6-0, 6-1 in het dames- du bbeL Deze werden gedeeltelijk toegepast bij de voorbereidingen der Russen. Ste nin wilde de Nederlandse opvattingen niet helemaal overnemen en dat was ook goed. Maar de Russische toprijders waren niet geïnteresseerd, niet fel ge noeg om zich meer opofferingen te ge troosten". De Russinnen schijnen gereed te zijn voor de grote strijd. Ze trainen op het kunstijs van Heerenveen nauwelijks meer. Lasma Kauniste: „Ik vind het ijs niet glijden, maar dat zal wel komen door de mist, die hier bijna elke dag hangt. Het ijs wordt dan aangetast en gaat kleven". Trainer Krasilnikov heeft zijn vijf leden tellende dameskernploeg zorgvuldig laten werken naar deze Eu ropese titelstrijd -j- de voorloper van het wereldkampioenschap, de volgende maand in het Amerikaanse West Allis. Vanaf april van het vorig jaar begon hij met de droogtraining, die eind sep tember werd gevolgd door de oefenin gen op het ijs. Na het Russische kampioenschap werd definitief geselecteerd en bleven Nina Statkewitsj, Lasma Kauniste, die in Alma Ata tweede werd, Ludmilla Mochnatsjeva (derde op het Russische kampioenschap), Tatjana Sjejova en de door een val op de drie kilometer als twaalfde geëindigde Ludmilla Titova over èn bijeen. Na Heerenveen gaan de Russinnen naar Davos om zich verder te prepare ren op West Allis. Krasilnikov: „We hebben hier dit weekeinde een beste kans. Ik durf dat te zeggen omdat ik een aantal van Nederlands sterkste rijd sters tijdens de wedstrijden om de Dy namo Cup in Oost-Berlijn in actie heb gezien. Zij konden me toen niet zo erg imponeren. Ongetwijfeld zullen zij de afgelopen weken vooruit zijn gegaan. Toch geloof ik in onze meisjes al doen zij dat dan zelf niet". DEN HAAG In sporttoto nummer 25 heeft geen van de 763.416 deelne mers de kruisjes op de juiste plaats ge zet. Voor de tweede prijs meldden zich 57 personen. De gegevens van sporttoto 25 zijn: Deelnemers 763.416; bruto inleg: 1.639.807,20; totaal prijzenbedrag 737.913,24. Tweede prijs: 295.165,57 meldin gen, ieder ontvangt 5.178.40. Derde prijs: 258.269,63, 868 meldin gen, ieder ontvangt 295,20. Extra prijs: 184.478,-, 181 meldin gen, ieder ontvangt 1.019,20. tina Lindblom (Zwe) - Rieneke Dem- ming (Ned); elfde rit: Kaja Lisa Keski- vitikka (Finl) - Jorunn Bergland (Noorw.); twaalfde rit: Margret Tanz (WD1) - Tatjana Sjelekova (Rusl); der tiende rit: Sylvie Chevauchet (Fra) al leen. 1500 meter: 1. Berg - Hedlund; 2. Karset - Titova; 3. Keskivitikka - Stat kevitsj; 4. Schut - Vilkas; 5. Keulen- Deelstra - Motsjnatsjeva; 6. Van den Brom - Lindblom; 7. Kaoeniste - Troic ka; 8. Biermann - Dufter; 9. Kaiser - Sundby; 10. Tanz - Krol; 11. Bergland - Sjelekova; 12. Chevauchet - Demming; 13. Kantola alleen. „Studio Sport", het sportprogramma van de NOS-televisie dat morgen van 19.30 tot 20.15 uur en van 21.10 tot 21.35 uur vifc Nederland 2 wordt uitgezonden, bevat onder meer de volgende onder werpen: De basketballwedstrijd voor dames Nederland-Polen in Heerenveen; De volleybalwedstrijd Haag '68- Bekkersveld in Voorburg; De judo-interland Nederland-Frank rijk in Delft; De ijshockey wedstrijd Nederland- België in Groningen; De zaalhandbalwedstrijd Niloc-Sit- tardia in Amsterdam; Het Europese kampioenschap schaat sen voor dames in Heerenveen. In „Langs de lijn", het sportpro gramma van de NOS-radio dat morgen van 14.30 tot 17.00 uur en van 18.00 tot 18.30 via Hilversum I wordt uitgezon den, wordt naast een aantal wedstrijden in het betaalde voetbal aandacht be steed aan: Het Europees kampioenschap schaat sen voor dames in Heerenveen; Overzicht waterpolo; Amateurvoetbal; Uitslagen micro-korfbal en zaal handbal. TELEVISIE In de sportrubriek, van het NOS-te- levisieprogramma „Scala" wordt van avond tussen 19.04 en 19.30 uur via Ne derland 2 onder meer aandacht besteed aan het kampioenschap schaatsen voor dames in Heerenveen. De NOS-televisie zal in drie reporta ges verslag geven van het Europees kampioenschap kunstrijden, dat van 4 tot 8 februari in Leningrad wordt ge houden. Op donderdag 5 februari kan men via Nederland I van 22.35 tot 23.05 uur kijken naar het paarrijden. De verrich tingen van de dames zijn te zien in een reportage die vrijdag 6 februari van 22.55 tot 23.25 uur via Nederland 2 op het scherm komt. Op zondag 8 februari is de reportage van het rijden van de heren een onder deel van een sportprogramma, dat van 16.15 tot 17.30 uur via Nederland 1 wordt uitgezonden. In dit sportpro gramma komen verder reportages over ijszeilen en de wereldkampioenschap pen skiën in Selva di Val Gardena. DEN HAAG De eredivisiewestrijd GVAV-Sparta, die voor morgen op het programma stond, is door de KNVB in verband met de slechte toestand van het terrein in Groningen afgelast. Verder gelastte de KNVB alle wed strijden, die voor zaterdag, in de afde ling Drente waren vastgesteld, af we gens onbespeelbaarheid van de terrei nen. PARIJS De 57e Ronde van Frankrijk, die van 26 juni tot 19 juli wordt gereden, is langer dan de Tour van 1969. Reden de renners toen b(jna 4100 kilometer, nu zullen zjj 4337 kilometer moeten afleggen. Ook het aantal etappes is groter dan ooit: 23. Er staan zes tijdritten op het programma, waarvan een ploegentijdrit. De ronde begint, zoals de laatste jaren gebruikelijk is, met een race tegen de klok over enkele kilometers, om uit te maken, wie er in de eerste lange etappe in de gele trui start. Voor het eerst in de geschiedenis van de Tour de France zullen de deelnemers tegen het einde over een stuk parcours komen, dat zU reeds in een van de eerste etappes hebben bereden: dat van Limoges naar La Roebelle. De ronde van de Toekomst op 17 sep tember in Albi en eindigt negen dagen later in Saint Etienne. Het is de tiende keer, dat de zogenoemde „Kleine Tour" wordt gereden, en de tweede keer, dat hij afzonderlijk van de „grote" zijn be loop heeft. Veel landen hebben reeds bekend gemaakt hun amateurs in 1970 ADVERTENTIE De vormingsinstituten in Gelderland organiseren een oriëntatieweekend voor u waarbij het niet zal gaan om stemmen te winnen voor een bepaalde partij maar om het doen van een EIGEN VERANTWOORDE KEUZE Dit weekend wordt gehouden op 27 februari tot 1 maart of 6 tot 8 maart Programma en inlichtingen: Vormingscentrum Barchem, Barchem,tel. 05734-443 De organiserende centra: Vormingscentrum De Bom Bennekom Vormingscentrum De Essenburgh Hulshorst Vormingscentrum 't Dackhues Huissen Vormingscentrum De Keijenberg Renkum Vormingscentrum Barchem Barchem Vormingscentrum Oolgaardt Arnhem Volkshogeschool Eerbeek Eerbeek Volkshogeschool Ons Erf Berg en Dal aan de Tour de l'Avenir te willen laten deelnemen: West-Duitsland, België, Spanje, Groot-Brittannië, Nederland, Italië, Polen, Zwitserland, Tsjecho-Slo- wakije, Rusland, Luxemburg, Roemenië en Zuidslavië. Het etappeschema ziet er als volgt uit: Vrijdag 26 juni: Limoges individuele tijdrit over 7 kilometer; zaterdag 27 juni: eerste etappe Limoges - La Ro- chelle 221 km.; zondag 28 juni: tweede etappe La Rochelle - Angers 200 km.; maandag 29 juni: derde etappe Angers: ploegentijdrit 12 km, Angers - Rennes 140 km.; dinsdag 30 juni vierde etappe Rennes - Lisieux 215 km; woensdag 1 juli: vijfde etappe Lisieux - Rouen 157 km; donderdag 2 juli: zesde etappe Rouen - Valenciennes 230 km; vrijdag 3 juli: zevende etappe Valenciennes - Vorst (Belg.) 117 km. Vorst: Iridividuele tijdrit over 7 kilometer; zaterdag 4 juli: achtste etappe Vorst - Felsberg (WD1.) 220 km; zondag 5 juli: negende etappe Felsberg - Mulhouse 250 km; maandag 6 juli: tiende etappe Belfort - Divonne les Bains 240 km; dinsdag 7 juli: elfde etappe circuit Divonne tijdrit 8,8 km, Divonne les Bains-Thonon les Bains 139 km; woensdag 8 juli: twaalfde etappe Thonon les Bains-Grenoble 194 km; donderdag 9 juli: 13e etappe Grenoble - Gap 193 km; vrijdag 10 juli: 14e etappe Gap - Mont Ventoux 170 km; zaterdag 11 juli: 15e etappe Carpentras - Mont- pellier 150 km; zondag 12 juli: 16e etappe Montpellier - Toulouse 250 km; maandag 13 juli: 17e etappe Toulouse - St. Gaudens 187 km; dinsdag 14 juli: 18e etappe St. Gaudens - La Mongie 136 km; woensdag 15 juli: 19e etappe Bag- neres de Bigorre - Mourenx Ville Nou velle 195 km; donderdag 16 juli: 20e etappe Mourenx - Bordeau 215 km; Bordeaux individuele tijdrit 8 km; vrij dag 17 juli: 21e etappe Bordeaux (ver trek uit Ruffec) - Trous 193 km; Za terdag 18 juli: 22e etappe Tours - Ver sailles 235 km; zondag 19 juli: 23e etap pe Versailles - Parijs individuele tijdrit 48 km. APELDOORN Gert Wildeboer zal bij de wereldkampioenschappen veld rijden de tegenwoordige officiële benaming van de wielerbond voor cyclo cross die 22 februari in het Belgische Zolder worden gehouden, niet over Apeldoornse belangstelling te klagen hebben. Op initiatief van de wielerver eniging De Adelaar gaat er een bus met supporters mee om de zo succesvolle Wildeboer aan te moedigen. Er is ook materiële steun toegezegd. De Adelaar-renners Gcrrit Möhlmann, Bennie Meyer en Roelie Masselink zullen hun fiets ter beschikking stellen van de Apeldoornse specialist in het veldrijden. Een geste, die door Wildeboer zeer op prijs wordt gesteld. Gert Wildeboer: op zoek naar sponsor. Het gaat Gert Wildeboer de laatste weken bijzonder voor de wind. In tegenstelling tot december, toen hij door materiaalpech veelvuldig ge noodzaakt werd vroegtijdig af te stappen. Wildeboer: „Ik heb nu een reservefiets. Erg gemakkelijk. Maar een paar meer bij de WK kan be slist geen kwaad. De fietsen hebben nogal wat te lijden".. Met grote overmacht werd Wilde boer in het Apeldoornse „Orderbos" op 10 januari kampioen van Gelder land. Bij de Nederlandse kampioen schappen „wroette" hij naar een derde plaats achter prof Huub Ha rings en amateur Cock van der Hulst. Baansecretaris Hulsebos van „De Adelaar", die de verrichtingen van Wildeboer op de voet volgt: „Gert had kampioen bij de amateurs kunnen worden. Het zat er dik in. Hij had iets brutaler moeten rijden. Nu zat het hem daar ook niet mee. Direct om een haakse hoek volgde op 60 meter afstand de finish. Gert kwam daar als derde door. En dan is die afstand te kort om een felle eindspurt in te zetten. Het was daar moeilijk passeren. Er was geen be ginnen aan om Van der Hulst, die in tweede positie lag, voorbij te stre ven". Ook de eerste plaats van Wilde boer in het Brabantse Helvoirt was een prestatie van de eerste order. Verder reed de Adelaarrenner in Duinrell naar een tweede plaats en werd hij afgelopen zondag in het Belgische Overijsse achtste in een zeer sterk bezet profveld met onder anderen Roger de Vlaeminck en Rolf Wolfshohl. Met die achtste plaats klasseerde hij zich voor de Neder landse kampioen Huub Harings, die tiende werd. Dit weekend rijdt Wil deboer op uitnodiging van de Zwit serse wielerbond een cross in Bazel. „En als ik het kan versieren dan probeer ik zondag nog een cross in België mee te pikken. Maar de tijd zal wel krap zijn, denk ik". Volgende week gaat de Apeldoor- ner naar Zuid-Limburg om op uit nodiging van Harings samen te gaan trainen voor de WK in Zolder. Wil deboer: „We gaan daar een beetje terrein verkennen. Ik heb gehoord, dat de grond daar nogal zanderig is. We zullen wel zien". Prognoses voor Zolder? Het gaat dit jaar een stuk beter, dat wel. Maar ik kan daar m'n dag wel niet hebben, 't Is moeilijk een voorspel ling te doen. Onder normale omstan digheden moet ik in staat zijn om bij de eerste tien te eindigen. Maar ja, het is nog altijd een wereldkam pioenschap. Neem nou de Belgen. Verleden jaar bij de WK in Stutt gart (tiende plaats voor Wildeboer) zaten er vier bij de eerste tien. En ook dit jaar zullen ze wel weer „van voren" zitten. Om er een paar te noemen: De Clerck, wereldkampioen bij de amateurs '69 en Vermeire, Belgisch kampioen. Erg sterke rij ders. En dan zijn er ook nog een paar Zwitsers, die in het terrein bij zonder goed uit de voeten kunnen komen. Ik teken dan ook voor een plaats bij de eerste tien". Gert Wildeboer heeft bijzonder veel voor de sport over. Bekend is ook, dat hij alleen nog maar 's mor gens werkt om de dag verder aan de training te besteden. Hij betaalt al les uit eigen zak. Materiaal, kleding en al die trips naar cross-wedstrij den in het buitenland. En dat geld moet ergens vandaan komen. Wilde boer leeft dan ook uiterst sober om dit alles te kunnen blijven realise ren. De opmerking van Hulsebos: „Het wordt nu toch wel eens tijd, dat er iemand komt opdraven om Gert te sponsoren", is zonder twijfel op zijn plaats. Wildeboer behoort op het ogenblik tot de beste veldrijders van Nederland. De laatste weken is hij vier keer voor de televisie ge weest. Een mooiere reclame is er niet voor de mensen, die in Wilde boer brood zien. Hulsebos: „Het mooiste zou zijn, als er een Apel doornse ploeg geformeerd kon wor den met Gert als kopman. Talent genoeg hier. Het moet mogelijk zijn. En de jongens zullen echt niet het uiterst van de sponsor eisen. Een klein beetje materiaal, wat kleding en een tegemoetkoming in de reis kosten zou al heel wat zijn. De Adelaar kan niet één renner gaan steunen hoe graag we dat ook zouden willen. De vereniging is voor alle leden. Maar wat we kunnen doen voor Gert, dat doen we. We zijn bijzonder trots, dat een toprij- der lid is van „De Adelaar". Wilde boer: „Ik zou graag bij een ploeg zitten. Bijvoorbeeld Vredestein of Bataven. Je bent meer onder de jon gens. Je zit wat dichter bij het vuur en je hoort er wat meer bij". WIJK AAN ZEE Rob Hartoch zal in de meestergroejD van het Hoogoven toernooi te Wijk aan Zee geen meester resultaat behalen. Hartoch verloor vrij dag de afgebroken partij uit de veer tiende en voorlaatste ronde tegen Fo- rintos en daardoor bleef zijn puntento taal op acht staan. De uitslagen van de afgebroken par tijen uit de meester- en de damesgroep, die vrijdag werden uitgespeeld zijn: Meestergroep, veertiende ronde :Day (Can.) - Smederevac (Zsl) Vs*/t; Fo- rintos (Hong.) - Hartoch (Ned.) 1-0. De stand in de meestergroep is: 1. Andersson (Zwe.) 10 pnt.; 2. Medina (Spa) en Forintos 9 pnt.; 4. Honfi (Hong.) 8V2 pnt.; 5. Hartoch 8 pnt.; 6. Antunac (Zsl) V/t pnt.; 7. Doda (Pol.) 7 pnt.; 8. Clarke (GBr.), Day en Drimer (Roem.) 6% pnt.; 11. Mader (W.-Dl.), Van Scheltinga (Ned.) en Smederevac (Z.-Sl.) 6 pnt.; 14. Van Geet (Ned.) 5% pnt.; 15. Piket (Ned.) en Sokolov (Z.- Sl.) 5 punten. Damesgroep, tiende ronde: Assenova (Buig.) - Ferrer (Spa.) 1-0; Vokralova (Tsj.) - Vreeken (Ned.) 1-0; Timmer (Ned.) - Alexandria (Rusl.) 0-1. De stand in de damesgroep is:l. Nana Alexandria 9 pnt.; 2. Margareta Teodo- rescu (Roem.) 6V2 pnt.; 3. Stepanka Vo kralova 6 pnt.; 4. Venka Assanova en Henryka Sokolovkunarkowska (ZdSl.) 5% pnt.; 6. Irena Cohn (Wdld.), Fenny Heemskerk (Ned.), Rie Timmer en Ingrid Tuk (Ned.) 4% pnt.; 10. Cor- rie Vreeken 4 pnt.; 11. Pepita Ferrer 3*/« pnt.; 12. Ruth Cardozo (Braz.) 2 pnt. Al Campanis en Rad Adams, resp. vice-voorzitter en werper-coach van de Amerikaanse honkbalclub „Los Angeles Dodgers" zijn vrijdagmiddag op Schiphol gearriveerd om in het weekeinde enkele lessen te geven aan Nederlandse coaches en tophonkbal- lers. Vandaag geeft het Amerikaanse tweetal les in Noordwijk, zondag in Oegstgeest. Campanis en Adams hebben de afge lopen twee weken op andere plaatsen in Europa ook instructie gegeven. De 22-jarige student Valerie Troiskis uit Alma Ata heeft vrijdag op de Me- deobaan in zijn woonplaats het Russisch record op de 1500 meter verbeterd en gebracht op 2.03.8 seconden. Het oude record stond op naam van Velerie Kaplan met 2.04,3. Kees Verkerk is hou der van het wereldrecord op deza af stand met 2.02.0.

De Vallei | 1970 | | pagina 9