Van transacties met besmette effecten is niets gebleken Betere sfeer maar weinig resultaten David Eisenhower beëdigd reservist Tweede dode bij pokkenepidemie in 't Sauerland Auto's tolden als kalveren in de wei Britten van massamoord beschuldigd BBK blijft in Federatie Honderdduizend mensen worden er tegen ingeënt Geallieerden protesteren tegen hinder verkeer naar West-Berlijn Verschuiving in bewind van Liechtenstein JOVD-Leiden wil ministers Luns, Schut en Beernink wel kwijt Buitenlanders bieden soms stukken aan uit in de oorlog geroofd bezitmaar Bij Verolme rook men tijdig lont A.R.-radicalen treden niet uit de partij Van der Louw op de bres voor vernieuwing binnen P.v.d.A. Conservatieven willen rust en orde Zelfs ifi auto niet veilig voor straatrovers Dokter kwam pas na 4 dagen Meisje verbrandt zich in Dij on Afwijzende nota van N.D.P. over ontwerp-perswet JONG PAARTJE MET AUTO ONDER TREIN Scheepsrampen eisen tal van slachtoffers - TV-UITZENDING SEKTARISME FRANS-DUITS GESPREK BESLOTEN Portugees vroeg politiek asiel VERGETEN GLADHEID SPEELDE VERKEER ERNSTIG PARTEN Veel verkeersdoden in weekeinde WASHANDEN. RUWE HANDEN.WINTEflHANDUtf fpttimhandcr6megaaf "cht MAANDAG 2 FEBRUARI 1970 ROTTERDAM Herhaaldelijk bieden buitenlandse groepen in Nederland effecten aan, waarvan de herkomst onduidelijk is. De Nederlandse scheepsbouwers zoiuien zijn benaderd om voor de bouw van schepen dergelijke effecten als betaling te aanvaarden. Aangezien het hier om effecten gaat, waarvan men niet kan aantonen of zij uit in de oorlog geroofd bezit afkomstig zijn, zou hier sprake kunnen zijn van op lichting. Tot dusver is evenwel uit niets gebleken, dat transacties op deze wan kele basis tot stand zijn gekomen. Nu op 11 december een wetsontwerp is ingediend ter opheffing van de af deling effectenregistratie van de Raad voor het Rechtsherstel, zal het Twee de-Kamerlid drs. E. Berg (PvdA) mi nister Witteveen (Financiën) hierover vragen stellen. De heer Berg wil weten welke rol de Nederlandse scheepswerven hebben ge speeld bij het aanbieden van dergelijke besmette effecten. Hij wil ook weten tot welke waarden de Nederlandse overheid sinds de bevrijding van bin nen- en buitenlandse aanbieders effec ten heeft gelegaliseerd. Nu is een televisie-uitzending van de Vara zaterdagavond deze kwestie in de openbaarheid is gekomen, acht drs. Den Uyl, de socialistische fractievoorzitter in de Tweede Kamer, het wenselijk dit wetsontwerp snel te behandelen. De praktijk heeft uitgewezen, dat in het buitenland grote pakketten effec ten in de omloop zijn, die van Joden en andere nazi-slachtoffers zijn geroofd. Aangezien de nummers van deze effec ten bekend zijn en in ons land niet mo gen worden verhandeld, gaat het in feite om waardeloze papieren. Desondanks blijken nog altijd pogin gen via Liechtenstein of Zwitserland te worden ondernomen om zaken te doen tegen betaling met besmette effecten. Zo heeft indertijd Verolme een der gelijk pakket aandelen aangeboden ge kregen in ruil voor te bouwen schepen. Aangezien de toenmalige directeur van Verolme, oud-minister prof. mr. H. J. Hofstra, lont rook, is de zaak niet door gegaan. Zwitserland erkent de houding van de Nederlandse overheid ten aanzien van deze papieren niet. Volgens de Zwitsers is ieder bezitter van aandelen ook de rechtmatige eigenaar, tenzij het tegendeel wordt bewezen. Op grond van de na de oorlog ingestelde effectenre gistratie moesten alle effecten worden aangemeld. In een groot aantal gevallen is dat niet gebeurd omdat of de eigenaar of diens erfgenamen er niet meer waren, dan wel omdat de aandelen in het bezit van lieden zijn gekomen, die ze op on rechtmatige wijze hebben verkregen. Volgens de presentators van het tele visieprogramma zou de Nederlandse overheid wel eens Soepel zijn geweest bij het accepteren van dergelijke ef fecten, ook wanneer de regering ervan overtuigd was, dat de aanbieder niet de werkelijke eigenaar was in de zin van de wet. Uit niets is evenwel komen vast te staan of dit inderdaad zo is. Ook drs. Den Uyl verklaarde, dat uit niets is ge bleken, dat de overheid en Verolme strafbare feiten zouden hebben ge pleegd. AMERSFOORT De Anti-Revolu tionaire radicalen hebben na een emo tionele vergadering in Amersfoort be sloten lid te blijven van de ARP.Dat lidmaatschap had even op het spel ge staan nadat de AR-radicaal dr. B. de Gaay Fortman de suggestie had gedaan bij de statenverkiezingen op de Politie ke Party Radicalen stemmen. De groep als geheel nam die suggestie echter niet over. Zij wil loyaal blijven tegenover de partij, waarvan zij hoopt, dat die nog eens in radicale zin kan worden hervormd. Die hoop van de groep is vooral gegrond op de gebeurte nissen in Amsterdam, waar de ARP be sloot samenwerking te zoeken met de PPR, ondanks verschil van inzicht daarover met de CHU. De AR-radicalen keerden zich zater dag tegen het kleine regeerakkoord de drie confessionele partijen moeten het eens zijn voordat zij aan een vierde partner gaan denken zoals dat door de commissie duidelijkheid van de groep van Achttien (de commissie Veld kamp) wordt gepropageerd. Een derge lijk klein regeerakkoord staat, volgens de groep, een groot regeerakkoord in de weg. BERLIJN De westerse geallieerden hebben aan de ambassadeur van de Sovjet-Unie gelijkluidende brieven overhandigd waarin zij bezwaar maken tegen de wijze waarop Oost-Duitsland meer dan een week het verkeer tussen West-Duitsland en West-Berlijn heeft gehinderd. Eerder is bij de Russische ambassade reeds mondeling door de geallieerden geprotesteerd tegen het Oostduitse op treden. De Sovjet-Unie heeft geantwoord op geallieerde protesten met betrekking tot West-Berlijn en gezegd dat de hinder die het verkeer tussen West-Duitsland en West-Berlijn in de weg iz gelegd door Oost-Duitsland een „reactie was op de provocaties" van de Westduitse rege ring. De Sovjet-Unie waarschuwt dat „passende reacties" niet zullen uitblij ven als Bonn voortgaat met pogingen zijn invloed tot West-Berlijn uit te breiden. In het Russische antwoord worden met name de zittingen van de bondsdagcommissies in West-Berlijn onwettig genoemd. TILBURG De vice-voorzitter van de Partij van de Arbeid, de heer A. van der Louw, heeft zaterdag in Tilburg stelling genomen tegen de partijgeno ten, die wat hij noemt de vernieuwing in de P.v.d.A. willen tegen houden. Op de eerste verkiezingsvergadering van het Progressief Akkoord in Noord-Brabant zei hij, dat het overi gens ging om een kleine groep, die haar eigen positie in gevaar ziet gebracht, of bang is dat de P.v.d.A. te progressief gaat worden. Die groep verzet zich te gen het PAK, ook in plaatsen waar de P.v.d.A.-afdelingen zich met grote meerderheid voor de nieuwe vorm van samenwerking hebben uitgesproken. „Die beslissingen van de meerderheid zijn op volstrekt democratische wijze genomen". De heer Van der Louw verweet op zijn beurt de mensen van Democratisch Appel sektarisme. Zij laten zich ook nauwelijks op congressen horen, zei hij. De nieuwe kandidaat van Nieuw Links voor de Amsterdamse gemeente raad, het partijbestuurslid J. Lammers, ontkende gisteravond dat er in Amster dam, evenals in Rotterdam, onrust zou bestaan over de samenstelling van de kandidatenlijst PARIJS Het bezoek dat Willy Brandt, de Westduitse bondskanselier, vr|jdag en zaterdag aan Par|js heeft gebracht leverde maar weinig feitelijke resultaten op. Brandt en de Franse president Pompidou, kwamen het volgende overeen: De oprichting van een Frans-Duits instituut voor steun aan de midden stand in beide landen. Frankrijk zal alles in het wérk stellen om met Amerika, Engeland en de Sov jet-Unie zo spoedig mogelijk een oplos sing te vinden voor het Berlijnse sta tuut, dat een duidelijke hinderpaal is voor een toenadering tussen Oost- en West-Duitsland. Frankrijk staat volledig achter de Duits-Russische besprekingen. Het zal indien nodig zijn steun geven en het hoopt dat het door West-Duitsland op de hoogte zal worden gehouden van de gang van zaken. Tussen Parijs en Bonn blijft in middels nog verschil van mening be staan. Men vond geen oplossing voor de parlementaire controle over de Europe se begroting, die Frankrijk verwerpt. De inzichten over de toetreding van En geland tot de EEG en de confederate politieke eenwording van Europa zijn echter vrijwel indentiek. West-Duitsland staat welwillend te genover samenwerking van Rusland, Amerika. Engeland en Frankrijk inzake het Mid den-Oosten, maar de voorkeur van West-Duitsland gaat uit naar Israël en die van Frankrijk naar de Arabische landen. De winst van de ontmoeting van Brandt,en Pompidou lag volledig op het VADUS Het vorstendommetje Liechtenstein, tussen Zwitserland en Oostenrijk gelegen, krijgt op grond van de zondag gehouden algemene ver kiezingen zijn eerste regeringswijziging in 42 jaar tijds. De grootste partij van de regerings coalitie, die van de progressieve bur gers, heeft een van de acht zetels ver loren aan de Vaderlandse Unie, die van 7 op 8 zetels in het 15 zetels tellende parlement is gekomen. Regeringsleider Gerald Batliner zal zijn functie moeten overdragen aan het tot dusver plaats vervangende hoofd van de regering, Alfred Hilbe. Er waren 4200 mannen stemgerech tigd. De Vaderlandse Unie kreeg 2018 stemmen, de partij van progressieve burgers 1978 en de Christelijk-Sociale partij 65. SCHIPHOL Een 21-jarige dienst plichtige Portugees heeft gisteren poli tiek asiel in Nederland gevraagd omdat hij bang is dat hij door zijn land inge zet zal worden voor de koloniale oorlo gen in Anagola of Mozambique. De jongeman arriveerde gisteravond met een KLM-toestel op Schiphol, naar hij aanvankelijk zei voor een vakantie. Hij werd aangehouden omdat hij geen middelen van bestaan had en niet in het bezit was van een retourbiljet. Op grond daarvan kan de toegang tot Ne derland worden geweigerd. De Portu gees, afkomstig uit Lissabon, vroeg toen politiek asiel. Na overleg met het ministerie van justitie, is de Portugees onderdak ver schaft in de marechausseekazerne in Badhoevedorp. Het Angola-comité zal de belangen van de vluchteling beharti gen. gebied van de sfeer. De Gaulle pro beerde in zijn tijd van deze ontmoetin gen een tribune voor zichzelf te maken. Dat was nu heel anders. Pompidou, Brandt en Ghaban-Delmas kennen el kaar, weten wat zij aan elkaar hebben en waarderen elkaar. Daarom was het van de Fransen niet tactisch juist nu bekendheid te geven aan de komende opening in Oost-B er- lijn van een economisch bureau van de Franse industrie. Dit gebeurt in het kader van een on langs gesloten vijfjarig handelsverdrag met Oost-Duitsland. Desondanks had dit geen enkele invloed op de goede sfeer tussen de gesprekspartners. LONDEN De Britse conservatieve party, kennelijk onder de indruk van de succesvolle verkiezingscampagne van president Nixon, wil van „rust en orde" een belangrijk punt maken h(j de komen de verkiezingen in Engeland. De leiding van de paftij besloot zater dag van de bescherming van de burger tegen wetteloosheid een van de vijf grondprincipes inzake de binnenlandse politiek te maken. De andere punten zijn belastingverlaging, prijsstabilisatie, her vorming van de vakbonden en herziening van de sociale voorzieningen. David Eisenhower, de klein- zoon van wijlen de generaal en j president, is in Washington beëdigd als reservist bij de Amerikaanse S marine. De plechtigheid werd bij-1 gewoond door president Nixon en diens dochter Julie, die met Da- i vid is getrouwd. BREDA De voorzitter van de libe rale jongerenorganisatie JOVD, de heer D. Dees, vindt dat de ministers Luns, Beernink en Schut in een volgend kabi net best gemist kunnen worden. Niet het kabinet-De Jong, niet de coalitie als zodanig, maar een hervor mingsgezind ontwerp-regeringspro- gram, vergezeld van een lijst van kan didaat-ministers, zal de inzet van de verkiezingen voor de Tweede Kamer moeten worden, zo zei hij op de „trek paardenconferentie" van de JOVD in #reda. De heer Dees zag veel overeenstem ming tussen de rapporten van de acht tien (het overlegorgaan van KVP, ARP en CHU) en het Liberaal Beraad (van de VVD). Daardoor zou een stembusak koord tussen liberalen en confessione len gerechtvaardigd zijn. Tot dusver had hij echter niet de indruk, dat de Tweede-Kamerfractie van de WD het rapport van het Liberaal Beraad omarmt. DEN HAAG De 32-jarige chauffeur N. V. uit Den Haag is in de nacht van vrijdag op zaterdag door vier mannen beroofd van zijn auto, twee gouden ringen, een horloge en zeshonderd gul den. De chauffeur moest op de Pletterij- kade in Den Haag stoppen voor een van rechts komende auto. Toen hij stil stond, sprongen vier mannen bij hem in de wagen. Zij dwongen hem weer te gaan rijden. Tijdens de rit werd hem zijn gouden horloge en. twee gouden ringen afgenomen. Vervolgens eisten de rovers de portefeuille van de man op en vroegen de chauffeur thuis meer geld te halen. In Scheveningen wist de chauffeur uit de aqto te springen waarna de vier mannen met zijn auto wegreden. De wagen is nog niet terug gevonden. BONN De pokken In het Westduitse Sauerland grijpen verder om zich heen. De gevaarlijke ziekte is, behalve in Meschede nu ook opgedoken in het naburige Suttrop en Warstein. In het weekeinde stierf een 80-jarige man aan de pokken. Vier nieuwe gevallen werden ontdekt. In totaal zijn er nu twee doden en twaalf met zekerheid vastgestelde pokkengevallen. Honderden mensen z|jn in quarantai ne. Morgen begint een Inentingsactie voor honderdduizend mensen. Een zakenman uit Suttrop, die inmid dels Is opgenomen in het speciale be handelcentrum Wimbern, heeft ettelij ke dagen met de ziekte rondgelopen en in die tijd contact gehad met zakenlie den uit nog andere plaatsen. Daarom vreest men dat de infectie zich ook naar elders kan hebben verbreid. De zakenman was, kort voor het pok ken-alarm, als bezoeker in het zieken huis van Meschede geweest. Hij was vergeten bij de controle der contactper sonen. Ook toen hij koorts kreeg duurde het nog enkele dagen voordat zijn huisdok ter zijn ziekte als pokken had herkend. In Meschede en omgeving ondervindt men de uitwerking van de vrees voor pokken. In hotels van dit toeristenge bied zijn de meeste kamerreserveringen afgezegd. Zakenmensen stellen hun be zoek aan de stad uit. Elders gaat men inwoners van Meschede uit de weg. Aan automobilisten u|t Meschede zou benzine zijn geweigerd aan tanksta tions. In de stad zelf staan de mensen in de rij bij de artsen om zich te laten inen ten. Menigeen heeft zijn koffertje ge pakt om eventueel een tijd weg te gaan. De cafés zijn 's avonds uitgestorven. Engeland, Oost Duitsland, Spanje en Portugal eisen inmiddels een vaccina tiebewijs van bezoekers die uit West- Duitsland komen. In het winterseizoen gaan vooral veel Duitsers per vliegtuig naar Spanje en Portugal voor een zon- ne-vakantie. Op ettelijke luchthavens zijn inen- tingsposten geopend die meteen grote toeloop kregen van vertrekkende reizi gers. (Van een onzer verslaggever») Arnhem, kwart over zes vanmorgen t|jd om te vertrekken voor de dage lijkse rit naar Apeldoorn. Het regent, de auto zit dik onder het en het wegdek probeert de baan van Alma Ata concurrentie aan te doen. Maar, denk je in je optimisme, het heeft wel vaker geyzeld deze winter, het zal wel gaan. En daar ga je dan. De eerste paar honderd meter duwt het autootje ais een kind dat kies kauwend aan z(jn ontbijt begint, ach ter z|jn wielen weg. Met wat gekkc zijsprongetjes en rechts of links uil de flank manoeuvres maken we over een halve kilometer een gemiddeld* van precies een kilometer per uur. Op de rijksweg Nijmegen-Arnhen op de oprit van de Rijnbrug beginnet de eerste moeilijkheden. De paar gra den helling zijn voor drie grote vrachtauto's te moeilijk geweest. Z|j blokkeren beide rijbanen. Een ver nufteling ontdekt een strook plant soen en het lukt voor een rijtje perso nenauto's langs deze ongebaande pa den hun grote broers voorb|j te ko men. Bij de eerste stoplichten krijgen we het nadrukkelijk bewijs, dat er niet gestrooid is. Elke remmanoeuvre heeft tot gevolg, dat de auto zich ge draagt als een kalf, dat op de eerste lentedag in de wed gelaten wordt. Bij de flauwe helling van het Vel- perplein naar de Apeldoornse weg de tweede blokkade. Een VAD-bus staat aan de linkerkant met de achter wielen in de goot en het front midden op de weg. Een vrachtwagen-chauf feur, die het klappen van de zweep kent en elk van zijn 16 wielen geblokkeerd heeft met een fikse balk komt met een doos vol strooizout Het duwend vermogen van de buspas sagiers plus de invloed van het zout brengt de bus weer in rechte banen Opgewekt stappen de passagier.- weer in, en dan zakt de bus tergen* langzaam weer terug in zijn oud* positie: dwars op de weg, wielen ii de goot. De lange helling van de Apeldoorn seweg, de stad uit is een lint van per sonenauto's, die het tegen de omstan digheden hebben moeten afleggen Met de achterwielen in de goot, mei de neus tegen de stoeprand, dwart midden op de weg, soms broederlijk tegen elkaar aan gegleden, geeft dez< reeks een clowneske demonstratie van het menselijk vernuft, dat het tegen een simpele regenbui heeft moeten af leggen Enkele moedigen blijven pro beren om de top van de heuvel te ha len. Dertig meter gaat het goed en dan trekken de slippende wielen de wagen onherroepelijk naar de kant waar de stranding definitief is. Zo zitten daar een paar honderd automobilisten een uur lang te wach ten op betere t|jden. Om kwart ovei acht verschijnt de strooiwagen, die kennelijk geen kans gezien heeft om te keren en dus achterstevoren de helling komt afsukkelen. Enige hon derden scholieren, die tot dat mo ment vergeefs gewacht hebben op hun docenten, maken zich onmiddel lijk verdienstelijk om de auto's weer op gang te helpen. Voor iedere wa gen zijn terstond tien tot twaalf ïanden beschikbaar om het vehikel ïaar de reddende stroolstrook te du- .ven. Tot de Woeste Hoeve gaat het re delijk. Met een gangetje van 40 kilo meter is er te rijden. Dan wordt het weer spekglad. Bij Alberts Corner staan twee grote tankwagens als een onherroepelijke barrière dwars op de weg. Een wegenwachter deelt mee, dat men er via het fietspad nog langs kan, maar voegt hij er veelzeggend aan toe: „Daar bij Alberts Corners hebben ze veel koffie! U heeft de boel nu nog heel, wees verstandig en ga achter de koffie". Zo verstan dig z|jn we niet,- we kruipen achter de tankwagen langs, en over een vol wassen ijsbaan komen we met een snelheid van 10 kilometer om half tien in Apeldoorn aan. Per auto drie uur en een kwartier over 30 kilo meter. Omdat moeder natuur van morgen een grapje uithaalde en het liet regenen op een stevig bevroren wegdek. GORKUM De heer V. de Groot uit Gorkum overweegt een klacht in te die nen bij de medische tuchtraad tegen de Gorkumse arts L. Barsony. De heer De Groot verwijt dokter Barsony, die de arts T. Sturm verving, dat hij pas vier dagen na een dringende oproep om hulp zijn ziek* zuster, me vrouw D. Smits-de Groot (57), zou hebben bezocht. De vrouw moest toen onmiddellijk in een ziekenhuis worden opgenomen en overleed enkele dagen later. Mevrouw Smits leed al 28 jaar aan een aandoening aan het centrale ze nuwstelsel (multiple sclerose). Een ver pleegster, die haar iedere morgen komt verplegen, waarschuwde de dokter om dat de vrouw, naar haar mening een longontsteking had opgelopen. De dok ter kwam pas vier dagen later. Volgens de heer De Groot is zijn zuster aan longontsteking overleden doordat zij door haar slepende ziekte geen weer stand meer had. DIJON In D(jon heeft een 18-jarig meisje zich na een meningsverschil met haar ouders in de tuin voor haar huis met benzine overgoten en in brand ge stoken. Toegesnelde buren konden de vlam- men doven door dekens om het meisje heen te slaan. Zij is in zorgwekkende toestand in een ziekenhuis opgenomen. Sinds 17 januari hebben zich in Frank rijk nu reeds 11 gevallen van zelfver branding voorgedaan. Negen slachtof fers zijn overleden aan de gevolgen. DEN HAAG In een nota heeft het bestuur van de Vereniging De Neder landse Dagbladpers zich afwijzend op gesteld ten aanzien van het „Vooront werp wet voorziening perswezen 1968", dat de persraad de minister van Cul tuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk heeft aangeboden. Het bestuur van de NDP. aldus de nota, distantieert zich nadrukkelijk van dit voorontwerp. Reden is, dat naar de mening van het NPD-bestuur, ..door het voorontwerp de belangrijkste bedrei ging voor de verscheidenheid van de meningsuiting niet wordt weggenomen, omdat deze moet worden gezocht in de verschraling van het economisch kli maat, die vooral wordt veroorzaakt door de onjuiste wijze van exploitatie van de etherreclame. Voor de persver scheidenheid noodzakelijke samenwer kingsvormen zullen daarentegen be moeilijkt of verhinderd worden." ROSMALEN Twee jonge mensen zijn zaterdag om het leven gekomen toen hun auto op een beveiligde over weg tussen Geffen en Rosmalen door een sneltrein werd gegrepen. De slacht offers zijn de achttienjarige mej. W. van Alphen uit Liempde en de twintig jarige P. van Erp uit Rosmalen. In een flauwe bocht, waar d» Ringbaan-Oost in Tilburg overgaat in de Ringbaan-Noord, is gisternacht eer. auto uit de bocht gevlogen en frontaal tegen een geparkeerde vrachtauto ge botst. Twee van de drie inzittenden, het echtpaar Van Willemen, kwamen hier bij om het leven. De bestuurder van de auto werd met zwaar hersenletsel in een ziekenhuis opgenomen. Op de Middenpeelweg, tussen Rip« en Vredepeel, is gisternacht een perso nenauto door onbekÉISe oorzaak ge slipt. De bestuurder, de 20-jarige H. G H. Jacobs overleed enkele uren later in het ziekenhuis te Venray. Het vierjarig meisje Carline Boeree uit Nieuw-Loosdrecht is zondagmiddag in Utrecht bij een verkeersongeluk zo ernstig gewond, dat ze enige uren later in een ziekenhuis is overleden. Haar moeder, een 40-jarige weduwe, gaf op een kruispunt geen voorrang aan de auto van een 57-jarige leraar uit Maarssen. Haar wagen sloeg bij de bot sing over de kop. Op de Westkanaalweg in Ter Aar is gisternacht een personenbusje tegen een geparkeerde personenauto gereden. Na de botsing schoot het busje het ka naal in. Een inzittende, de 15-jarige Ja- coba J. Dobbe uit Ter Aar, is verdron ken. Een inzittende van de personenau to werd ernstig gewond. Op de weg Den Oever - Amster dam, ter hoogte van Sijbekarspel, is zondagmorgen vroeg een personenauto, afkomstig uit Amsterdam, door nog on bekende oorzaak op de linker weghelft frontaal in botsing gekomen met een uit Wieringen afkomstige auto. In bei de auto's bevonden zich twee personen. Een van hen, de 42-jarige J. P. Waay uit Schagen, werd op slag gedood. De drie anderen werden gewond. 0 Zon<iagavond zijn de 59-jarige wedu we H. Wind-Bonthuis en haar 35-jarige zoon G. Wind uit Nijverdal bij een ver keersongeluk op Rijksweg 36 in Harden- berg om het leven gekomen. De auto, waarin zij zaten, kwam bij een inhaal manoeuvre in botsing met een tegemoet komende personenauto. Mevrouw Wind en haar zoon, die de auto bestuurde, wa ren op slag dood. TEHERAN Negentig mensen zijn zaterdag omgekomen bij een ramp met een Perzische veerboot. Het bouwvallige, houten schip verging ter hoogte van Bandar Abbas in een storm. Slechts twee opvarenden konden zwemmend de kust bereiken. Voor de kust van Japan is het Japan se vrachtschip Kuku Maru in tweeën gebroken en gezonken. Van de 24 opva renden werden er slechts negen gered. Op de Atlantische Oceaan vijfhon derd kilometer ten noordoosten van Porto Rico verkeerde gisteravond de Noorse tanker Gezina Brövig (17.000 ton) in zinkende toestand. Het schip raakte in nood na een ketelexplosie in de machinekamer. De 32 opvarenden werden door een Russisch en een Grieks schip van boord gehaald. LONDEN Het Britse Ministerie van Defensie deelde zondag mee een onderzoek te zullen instellen naar aan leiding van een bericht van het Lon- dense boulevardblad „People", dat Brit se soldaten in december 1948 in het oer woud van Malakka 25 communistische guerrillastrijders hebben afgemaakt. Vier personen die deel hebben uitge maakt van de betrokken patrouille van het tweede bataljon van de „Scots Guards", hebben volgens het blad ge zworen dat de 25 gevangenen zijn ge dood hoewel zij geen poging deden te vluchten. AMSTERDAM De Beroepsvereni ging van Beeldende Kunstenaars (BBK) wordt voorlopig niet geschorst door de Nederlandse Federatie van Beroepsver enigingen van Kunstenaars. Dit is zaterdagmiddag na een uren lange discussie beslist op een vergade ring van de raad van afgevaardigden van de Federatie. De vergadering stelde een commissie van onderzoek in. die na moet gaan aan welke punterv zal moeten worden vol daan om verdere samenwerking tussen de Federatie en de BBK mogelijk t» maken. ADVERTENTIE Als zelfs het beste afwasmlddel uw handen niet meer voldoende beschermt, dan moet u eens San Balm handcrême proberen. Laten we u niet gaan vermoeien met de samenstelling, u een zorg, als 't maar helpt. En dèt doet 't! hebt ai een tube voor f1,70 bij uw drogist of apotheker. san maakt uw handan

De Vallei | 1970 | | pagina 5