Nog weinig literatuur over werk van speurhonden Sorteerproef met honden alleen geen wettig bewijs Cabaretiers in I lolland- Festival Themaprogramma over bejaarden RONOtitie Justitie wil veelal meer aanwijzingen The Millers weer terug Vanavond spel van W.F. Hermans op tv Tom Poes en de Mob- beweging Zeventien jaar na de ramp Stuurvrouwen bij de H.A.L. Vanavond op Hilversum 2: programmaos mm. Alleen ervaring Hulpmiddel Beperkt Eigen werk MARTEN TOONDER STRIP MAANDAG 2 FEBRUARI 1970 „Ik durf zonder meer te stellen, dat in de praktijk bewezen is dat het werk van de speurhond een nuttig middel is ter ondersteuning van het politie-onderzoek. Er zijn ontelbare gunstige resultaten om dat te staven. Het werk van de speur hond kan een belangrijke bouwsteen worden genoemd van het onderzoek. Een indicatie, een aanwijzing. Vaak levert de sorteerproef de bevestiging van de overige aanwijzingen en bewijzen. Juridisch bewijs is de sorteerproef op zichzelf niet. Ik geloof niet dat er ooit iemand veroordeeld zal worden alleen op aanwijzing van een speurhond*9. Dit zegt inspecteur D. T. van Oers, chef van de hondenbrigade bij de Rot terdamse politie, in antwoord op de vragen die de Bossche advocaat mr. M. P. C. E. Mol had opgeworpen. In zijn pleidooi in de zaak Johan Vaes, verdacht van moord op een café houder, trok mr. Mol de waarde en be tekenis van het werk met de speur hond in deze rechtszaak in twijfel. Hij •telde de sorteerproeven met speur honden trouwens in het algemeen ter discussi,. In een nader gesprek met hem over deze kwestie zei mr. Mol: „Ik constateer een bedenkelijke gemakkelijkheid zon der reserve. Het werken met speurhon den is een ervaringszaak. Wetenschap pelijk staat er vrijwel niets over vast". Om dit te illustreren toont hij ons de brieven en de twee boeken en één tijd schriftenartikel die hem zijn toegezon den na maanden speurwerk in binnen- en buitenland, om iets te vinden op we tenschappelijk gebied over het werken met speurhonden. „Wetenschappelijke literatuur is er niet. Noch het ministerie van justitie, noch de rijksspeurhondenschool, noch het gerechtelijk laboratorium, universi teitsbibliotheken of politie-instanties hier te lande en in het buitenland kon den mij helpen. Het weinige is een boek van prof. Buitendijk uit de jaren der tig, het boek „Zo baas zo hond" van Bouma en een boek van prof. Chapman ROTTERDAM De cabaretiers Ge rard Cox, Frans Halsema en Herman van Veen zijn uitgenodigd voor een op treden in het Holland Festival. Vorig jaar werd de Holland Festival Music Hall verzorgd door Liesbeth List, Jasperina de Jong en Ramses Shaffy. De drie cabaretiers worden begeleid door het Metropole Orkest onder lei ding van Dolf van der Linden. ZIERIKZEE De commissaris van de Koningin in Zeeland, mr. J. van Aartsen, heeft zaterdagmiddag in Zie- rikzee een monument onthuld ter her innering aan de watersnoodramp in 1953. Het beeld van de kunstenaar Ad Braat uit Zierikzee stelt een levens grote bronzen vrouwenfiguur met kind tegen zich aangeklemd voor die uit het water oprijst. ROTTERDAM Op de passagiers schepen van de Holland-Amerika Lijn kunnen nu ook vrouwelijke stuurmans leerlingen worden geplaatst. In de toekomst komen er voor stuur vrouwen wellicht ook mogelijkheden op de vrachtschepen van deze maatschap pij. De vrouwelijke stuurmansleerlin gen krijgen in principe dezelfde pro motiekansen als hun mannelijke colle ga's. De Holland-Amerika Lijn is de eerste rederij in ons land die het nautische bedrijf voor vrouwen openstelt. Tot nU toe gebeurde dit vrijwel alleen bij de Russische en Poolse koopvaardij. van de universiteit van Mexico over het politiewerk met honden". „Maar ook deze schrale oogst van maandenlang speurwerk gaf geen en kele zekerheid. Integendeel. Mijn twij fels werden sterker bij het lezen van die boeken. Nieuwe vragen werden op geroepen". Bij het ministerie van justitie werd gezegd dat zolang een zaak nog onder de rechter is, van de kant van het be stuur daarover geen meningen ver wacht kunnen worden. „Wij moeten wachten tot de rechter uitspraak heeft gedaan in de zaak waarin mr. Mol zijn opmerkingen heeft gemaakt. Het mi nisterie van justitie kan niet in het krijt treden met een advocaat zolang het Hof geen uitspraak heeft gedaan". „Over speurhonden is wel iets te doen. Wij willen daar ook graag over spreken, maar pas na de uitspraak van het hof". Inspecteur Van Oers van de Rotter damse politie zei: „Ik ben het met mr. Mol eens dat wetenschappelijke litera tuur ontbreekt. Ook dat in het buiten land vrijwel geen sorteerproeven wor den genomen zoals hier gebruikelijk is. Het aantal malen dat de hond het ech ter bij het rechte eind had, is zo groot, dat deze werkmethode gerechtvaardigd is als hulpmiddel bij een onderzoek". Mr. Mol stelt daar tegenover: „Hoe vaker de speurhond een vorwerp van dezelfde persoon apporteert, hoe min der sterk de proef m.i. wordt". Voor deze verrassende stelling ver wijst mr. Mol naar het boek van prof. Buitendijk over de psychologie van de hond. Daarin komen ook enkele hoofd stukken voor over het werk van speur honden bij sorteerproeven. Prof. Buitendijk noemt een voorbeeld waarin de speurhond enkele malen ach ter olkaar de jas van de verdachte uit een rij jassen vandaan haalde. De ove rige jassen waren van politiemensen. Deze jassen hadden naar de mening van prof. Buitendijk allemaal eenzelf de geurtje, omdat volgens de hoogleraar het milieu en de leefgewoonten (wassen e.d.) mede de geur van iemands kleding bepalen. De jas van de verdachte week van de overige jassen sterk af in geur, zodat het best mogelijk ia dat een ge trainde hond die weet wat van hem verlangd wordt, die er juist uithaalt. „Honden onthouden geuren soms heel lang. Ook is de gewenning bij honden groot. In het geval van de jassen kan men stellen", aldus prof. Buitendijk, „dat als geuren kleuren waren, de jassen van de politiemensen groen en die van de verdachte rood zou zijn geweest. Zo fijn reageert een hond op een afwij kende reuk". De heer Van der Most, een speur- honddeskundige, betoogde in het blad „De politiehond": „Als beginsel staat vast dat een hond niet meer dan één geur per dag mag verwerken. De hond onthoudt een bepaalde geur geruime tijd". „Het verdient aanbeveling om gevoe lige honden een dag pauze te geven, waarna op een andere lucht moet wor den overgegaan. Daarbij dient er wel degelijk op te wordeng elet, dat bij de eerstvolgende proef niet een van de zelfde geuren in de sorteerrrij aanwe zig is". In het boek „Zo baas, zo hond" vond mr. Mol dat een hond reageert op belo ning en straf. Wordt hij bestraffend toegesproken als hij het verkeerde voorwerp meebrengt, dan zoekt hij daarna een ander geurtje. Beloont zijn baas hem als hij het gewenste voor werp meebrengt of de gewenste per soon heeft aangewezen, dan zoekt hij bij de voortgezette proeven naar de geur die hem deze beloning bezorgde. Inspecteur Van Oers bevestigde dat honden gevoelig zijn voor beloning en straf. Ook bevestigde hij de opinie van mr. Mol dat een speurhondgeleider zijn hond kan beïnvloeden. „Maar", aldus inspecteur Van Oers. „dat kan het geval zijn als hij de hond aan de lijn heeft. Bij de sorteerproeven loopt de hond los langs de rij. Ook kan de baas zijn hond beïnvloeden als hij hem aankijkt. Daarom staat de geleider achter de, hond". De heer Van Oers bestreed de stelling ten aanzien van de jassen met het „po- litiegeurtje" en de jas met het „ver dachte" geurtje. „Bij talloze oefeningen en demonstraties waarbij telkens ande re personen werden betrokken, waren de resultaten hetzelfde". „Ook wordt de hond niet bestraffend toegesproken als hij niet het gewenste voorwerp apporteert. Hij wordt altijd beloond", zegt inspecteur Van Oers. De moeite van de hond wordt beloond. Daar wordt niet bij in aanmerking ge nomen of de proef geslaagd is of niet". Mr. Mol voerde als bezwaar aan, dat de speurhondgeleider weet om welk voorwerp het gaat. Hij noemde een ge val waarin de hond een berisping kreeg toen hij niet het gewenste voorwerp meebracht. De baas riep bestraffend „foei". „Ik geloof", aldus mr. Mol", dat een speurhondgeleider ook een beetje zijn eigen werk staat te verdedigen. Een mislukking wordt dan gauw een schoonheidsfoutje. Ik kan hem niet als de onpartijdige deskundige zien, wan neer zijn sorteerproef wordt aangeval len". Mr. Mol zou als voorwaarde willen stellen dat de speurhondgeleider onkun dig is van de aard van het onderzoek. Hij mag niet weten om welk voorwerp of welke persoon het gaat. Naar zijn mening zal de hond met zijn uitermate fijn waarnemingsvermogen voelen of ruiken, dat de spanning bij zijn baas innerlijk stijgt, wanneer hij al snuffe lend langs de rij gaat en bij de gewen ste plek komt. Ook de directeur van de Rijksspeur hondenschool. adjudant Driesprong aan wie mr. Mol dit nader had gevraagd, zei van mening te zijn dat de geleider niet zou mogen weten om welk voorwerp het gaat bij de proef. „Zelf wil ik dat niet eens weten", aldus de adjudant. „Ik wil niets ten nadele van de hard werkende speurhondgeleiders zeggen", aldus mr. Mol. „Er zou echter veel ge wonnen zijn als dit onderwerp wat kri tischer en wetenschappelijker benaderd werd. Het gaat toch om mensen". „Een nader onderzoek van dit onder werp juich ik ook toe", zegt inspecteur Van Oers. „Mijn ervaring is niettemin dat de hond kan bevestigen of ontken nen "wat reeds was gevonden. Als er geen andere aanwijzingen of bewijzen zijn, mag aan de sorteerproef geen waarde worden gehecht". Het bejaardenprobleem in Neder land komt uitvoerig en in vele fa cetten aan de orde in het tweeweke lijks themaprogramma van de NOS- radio, dat vanavond onder de titel „Onderwerp 65 plus of min - ouder zijn, ouder worden" wordt uitgezon den van 20.05 tot 22.10 uur via Hil versum I. Eén van de uitgangspunten van het programma is de opmerking van de gerontoloog prof. dr. J. Th. Schreuder, geneesheer-directeur van het ziekenhuis Zonnestraal in Hil versum, dat het bejaardenprobleem in Nederland in verschillende op zichten te vergelijken is met het ras senvraagstuk in Amerika, omdat ook de bejaarden worden gediscrimi neerd. Immers, zo stelt prof. Schreuder, de bejaarden hebben een aanzienlijk lager Inkomen dan de overige Nederlanders, zij leven vaak in een soort getto's en soms hebben zij niet eens passief kiesrecht (er zijn enkele politieke partijen, die het wm mmm 6813 Tom Poes sprong uit de sloep en rende het strand op. „Hier moet heer Bommel aan land zijn gespoeld," zei hij. „Ik zag zijn arm boven water steken." „Hij bewoog nog!" riep Rep, al sprin gend. „En waar beweging is, is leven!" „Kunnen we niet wat rustiger spreken?" vroeg Slof Stabiel van de achterbank. .Jullie weten niet hoe uitputtend al deze bewegingen voor mij zijn. De stuwing versehemert mijn gedachtengang^ „Hier zijn voetsporep!" riep Tom Poes uit. „Hij is weggedragen!" „Weggedragen!" herhaalde Rep met schelle stem. „Hoort u dat, oom? Wie heeft hem weggedragen?" „De oude heer Stabiel kwam moeizaam overeind en stapte voorzichtig op het nat te strand. „Nu is het genoeg," sprak hij uitgeput, terwijl hij zijn neef bij een arm vatte. „Je verstoort hier de orde, en bovendien hoor je niet in de volwassen maatschappij thuis. Ga terug naar het moeras waar je plaats is, waarde neef. Inmiddels zal ik te werk gaan om inlichtingen naar de vreemdeling in te winnen. Dat hoort zo, hoewel het uiterste van mijn krachten ge vergd wordt. Loop rustig; je weet niet hoe dat gehuppel mij aangrijpt. Dank je, dat is beter." Zijn trage stem stierf langzaam weg in de verte en Tom Poes bleef nadenkend achter. „Ik moet zien heer Ollie te vinden," mompelde hij. „Maar hoe?" Dat was in derdaad niet zo gemakkelijke want heer Bommel was naar een van de gebouwen gebracht die in de bergwand waren uitge hakt. Daar lag hij nu druipend op een zware houten bank en maakte een keu rige, rustige indruk. passief kiesrecht voor mensen boven de 65 jaar hebben afgeschaft). Het themaprogramma begint met een inleiding door prof. Schreuder, waarin hij zijn visie op het bejaar denprobleem geeft. Vervolgens wordt een klankbeeld uitgezonden, gemaakt door Antoine Bodar, over de vraag hoe de bejaarden hun eigen situatie zien. Voor dit klankbeeld werden gesprekken gevoerd met een groot aantal bejaarden, zowel met degenen die zelfstandig wonen, als met bejaarden die in tehuizen zijn ondergebracht. Een volgend programma-onderdeel bestaat uit reacties op wat prof. Schreuder in zijn inleiding te berde brengt en op de opmerkingen van de geïnterviewde bejaarden. Onder an deren zijn te horen: prof. dr. R. C. Kwant uit Utrecht, prof. dr. A. de Froe uit Amsterdam, prof. dr. A. F. J. Kobben uit Amsterdam, dr. J. M. A. Munnichs uit Nijmegen en de mi nister van Staat dr. W. Drees. Het muzikale en literaire gedeelte van het programma dat is samenge steld door Bert van der Zouw, bevat onder meer fragmenten van gedich ten en proza van Simon Carmiggelt, Louis Couperus, Cats, Hildebrand en Cicero. De fragmenten worden gele zen door Willy Brill en Hans Veer man. Het themaprogramma is sa mengesteld en geproduceerd door Antoine Bodar, Hans Knap, Dick Verkijk en Bert van der Zouw. Een opname uit het programma Reisverhalen met Lenny Kuhr en Ben Cramer", dat de VARA-tv vanavond op de beeldbuis brengt. Met ingang van vanavond, 22.1 uur, keert het Miller Sextet regel matig terug in de lichte muziekpro gramma's van de NCRV. De pro gramma's van de Millers, in tijd va riërend tussen een kwartier en een half uur, zullen worden uitgezonden in een serie getiteld „Soft swing in stereo". „The Millers" zullen in de volgen de nieuwe bezetting optreden: Ab de Molenaar (gitaar, leider), Mat Mathews (accordeon, arrangeur), Rudy Brink (tenorsaxofoon), Coen van Nassou (vibrafoon), Paul Ruys (piano, zang), Rob LangereL (bas) en Louis Debij (drums). Vaste zangeres sen bij de combo zijn Sanny Day en Suzy Möller, terwijl Eddy Doorenbos enkele malen als gastvocalist zal op treden. Produktie en presentatie van leze uitzendingen heeft Skip Voogd. Vanavond van 18.45 tot 19.30 uur geeft het Gelders Orkest o.l.v. Carl von Caraguly een concert voor de RONO. Uitgevoerd worden de Eerste Symfonie van Bizet en „Fan fare et Cortège" van Ketting. In het Gelders programma van de RONO wordt dinsdag een afleve ring uitgezonden over de archeologie in Gelderland. Deze keer wordt ver band gelegd tussen de diverse ar cheologische vindplaatsen en het volksverhaal. Hierbij wordt gebruik gemaakt van de diverse verhalen bundels, waarin de Gelderse volks verhalen zijn opgenomen. De redac tie van het programma heeft drs. R. S. Hulst, provinciaal archeoloog. Bij de reportages wordt aandacht besteed aan de toogdag van de Gel derse CPJ, die op 31 januari in Arn hem werd gehouden. In de rubriek „Van wiedaf en dichtebi'j" wordt gesproken over het Overbetuwse Bemmel en de pony- sport. Willem Frederik Hermans' spel „De psychologische test" wordt van avond door de VARA-televisie op het scherm gebracht. Het thema van dit spel is de opleiding van mannelij ke en vrouwelijke spionnen, zoals de schrijver die voor ogen staat. Deze spionnen-opleiding geschiedt in een volstrekt autoritaire sfeer, waarin elk idealisme te gronde gaat. Aan deze produktie, die onder re gie van Theun Lammertse tot stand kwam, werken mee: Forts Radema kers als Richard, Ingeborg Elzevier H als de idealistische Thabor, Eric van Lingen als Wilfried, Carol van Her wijnen als Sobolef, Marijke Merc- kens als Meeldauw, Dick Scheffer als Grotefend, Diny Noach en Diny de Neef als verpleegsters. Ad van Gessel als monteur en Willy Zuide- ma en Mary Stegger als werksters. (20.45,- 21.50 uur Nederland 2.) TELEVISIE NEDERLAND I 18.45 NOS: Kleur: De Fabeltjes krant. 18.55 NOS: Journaal. 19.04 NCRV Scheepsjongens van Bontekoe, vervolgverhaal. 19.13 Jeugdherinneringen (Dl. 2), TV-film. 19.30 Breng eens een zonnetje: lied jes van vroeger voor oudere kij kers. 20.00 NOS: Journaal. 20.20 NCRV Tweekamp, quiz tussen studententeams 20.45 Kleur: Please Sir!, TV-serie. 21.10 Weg van de haven, film over de haven van Rotterdam. 22.00 Collegium Misicum Judaicum: Joodse liederen. 22.20 Humanistisch Verbond Thuis best? Tehuis beter? programma over het bejaardenbeleid. 22.50-22.55 Journaal. NEDERLAND II 18.45 NOS: Kleur: Fabeltjeskrant. 18.55 NOS Journaal 19.04 NOS Scala: informatief pro gramma. 19.30 VARA Coronation Street, TV- feuilleton. 20.00 NOS JOURNAAL. 20.20 VARA Kleur: Hier is Lucy, TV-film. 20.45 De psychologische test, TV- spel. 21.50 Kleur: Reisverhalen: muziek en praatje met Lenny Kuhr en Ben Cramer. 22.25 Achter het Nieuws. 23.05-23.10 NOS Journaal. DUITSLAND I Regionaal programma: NDR: 18.00 Hafenpolizei, TV-film. 18.30 Actua liteiten. 18.45 Kleur: Zandmannetje. 18.55 Sportjournaal. 19.26 Kleur: Lie- ber Onkel Bill, TV-film. 19.59 Pro grammaoverzicht WDR: 8.208.45, 10.20—10.45 en 12.10—12.35 School televisie. 18.00 Kleur: Film met Charlie Chaplin. 18.30 Kleur: Voor de Kinderen. 18.40. Hier und Heute, met Goedenavond. 19.25 Kleur: Brievenbeantwoording. 20.00 Journaal en weerbericht. 20.15 Re portages over nieuws van gisteren en morgen. 21.00 Kleur: Wedstrijd spel. 21.45 Filmdocumentaire. 22.30 Nieuws, commentaar en weerbericht» 22.50 Kleur: Documentair program ma- 23.35 Journaal. DUITSLAND II 18.05 Actualiteiten en muziek. 18.40 Kleur: Wedstrijdspel. 19.10 Kleur: Junger Herr auf altem Hof, TV-film. 19.45 Nieuws, actualiteiten en weerbericht. 20.15 Beroepenvoor- lichting. Aansluitend: Nieuws. 21.00 The man who shot Liberty Valance, Amerikaanse speelfilm. Aanslui tend: Filmtips. 23.00 Nieuws en weerbericht. 23.10-23.45. Drie korte internationale films. TELEVISIE NEDERLAND I NOS/NOT 10.45-12.00. Schoolte visie. DUITSLAND 1 10.00 Nieuws. 10.0 Journaal van gisteravond. 10.30 Ka- mikakushi, Poolse film. 11.30 Muzi kaal portret. 12.00 Filmreportages bij nieuws van gisteren en morgen. 12.50 Internationaal persoverzicht. 13.00- 13.30 Journaal. 16.40 Voor de kinde ren. 17.10 Voor de kinderen. 17.25 Filmreportage. 17.55-18.00 Journaal DUITSLAND II 17.30 Nieuws en weerbericht. 17.35 Die Brëute meiner Söhne film. RADIO HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtend gymnastiek. 7.20 Stereo: Lichte grammofoonmuziek. 8.00 Nieuws. 8.11 Radiojournaal. 8.20 Stereo: Lichte grammofoonmuziek (ver volg). (8.30-8.33 De groenteman). 8.50 Morgenwijding. NOS: 9.00 Uitgebrei de reportage of herhaling NOS-pro- gramma. 9.35 Waterstanden. 9.40 Muziek uit de Middeleeuwen en Re naissance (opn). AVRO: 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen (gr). (11.00-11.02 Nieuws). 11.30 Rondom 12: programma voor de vrouw. (11.55 Beursberichten). Over heidsvoorlichting: 12.30 Uitzending voor de landbouw. AVRO: 12.40 Toppers van toen (gr.). 13.00 Nieuws. 13.11 Radiojournaal. NOS: 13.30 Spiegel van België: Muziek en nieuws van onze zuiderburen. 14.00 Stereo: Klein chansons. 14.40 Ro strum of Composers 1969: Interna tionaal forum met hedendaagse mu ziek uit Hongarije AVRO: 15.10 Ste reo: Scala jonge Nederlandse kunstenaars: I Altviool en piano: moderne muziek; II. Pianorecital: Klassieke muziek ;III Klarinet en piano: mtderne muziek. 16.00 Nieuws. 16.03 Kralingsch Vrouwen koor en solisten: moderne liederen. 16.45 Land der Muzen: Kunstkro niek. 17.15 Stereo: Jazz Spectrum: oude en moderne jazz. 17.55 Medede lingen. 18.00 Nieuws. 18.11 Radio journaal. 18.25 Zing met ons mee: liedjesprogramma. 18.50 Paris vous parle. 18.55 Voor de kinderen. 19.00 Trefpunt: discussie-rubriek voor ac tuele zaken. 19.35 Vanavond: Vror lijkheid, muziek, actualiteiten en we tenswaardigheden. 22.00 „O", een rondje radio. 22.30 Nieuws. 22.38 Me dedelingen. 22.40 Radiojournaal. NOS 22.55 Stereo: Signaal muziek uit eigen tijd (opn.) 23.35 Horizon: volks muziek uit Marokko. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM NCRV 7.00 Nieuws. 7.11 Het leven de woord. 7.16 Stereo: Op het eerste gehoor: klassieke muziek (gr.) (7.30 Nieuws; 7.32 Actualiteiten). 8.00 Nieuws 8.11 Te Deum Laudamus: gewijde muziek (gr.) 8.30 Nieuws. 8.32 Stereo: Voor de huisvrouw. (9.00-9.10 Gymnastiek voor de huis vrouw). 9.35 Schoolradio. 10.00 Koren op de molen, godsdienstige lezing. 10.15 Stereo: Italiaanse opera-aria's (gr.) 11.00 Nieuws. 11.03 Ferdinand Huyck (16). seriehoorspel (herhaling van 29 januari j.l.). 11.22 Voor de zieken. 11.55 Mededelingen. KRO: 12.00 Stereo: Van twaalf tot twee: gevarieerd programma. (12.22 Wij van het land; 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws; 12.41 Actualiteiten: 13.00 Raden maar. 14.00 Conciliepostbus. 14.05 Schoolradio. 14.30 Pizzicato: muzikaal middag-magazine. (16.00- 16.02 Nieuws). Overheid svoorlich- 'ing: 17.00 Televisie in de Neder landse Antillen. Spreker: Raymundo Debrot. KRO: 17.10 Voor de kinde ren. 17.15 Haü: familieprogramma. 18.19 Uitzending van het Gerefor meerd Politiek Verbond. IR.30 Nieuws. 18.41 Actualiteiten. 19.00 Licht ensemble met solisten. 19 40 Conciliepostbus (Herhaling). 19 45 Wie is in Godsnaam Jezus Christus?, godsdienstige lezing. 20.00 Kollage: spel met muziek. 21.15 Bedreigde stad, hoorsp 22.25 Overweging 22.30 Nieuws. 22.38 Parlementair over zicht. 22.45 De zingende kerk. muzi kale lezing. 23.00 Kontekst: magazine waarin over de dingen wordt door gepraat. 23.30 Zingen over...: kinde ken. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM III VARA: 9.00 Nieuws. 9.02 Plaatjes voor de pep. (10.00 Nieuws); 11.00 Nieuws 11.03 Een opvallend vrolijk gevarieerde visite. (12.00 Nieuws' 13.00 Nieuws. 13.03 Ekspres: Heb' platenprogramma. 14.00 Nieuws I4.0r De Eddv Becker Show 15.00 Nieuw 15.03 Drie-draai 16.00 Nieuws. 16.03- 18.00 Mix: 120 Mlnu'rn rijp en groen op alle toeren. (17.00 Nieuws.). L

De Vallei | 1970 | | pagina 6