Rus Taimanov winnaar van Hoogoventoernooi Duidelijke zege ijsh ockeytea m Voetbal over de grens Nederlandse judoka 's door Frankrijk verslagen Wereldtitel voor Arcari Koplopers eerste divisie verspeelden punten Gooiland bedwong PEC Revanche basketballteam Koersen Hilversum Nederlandse records indoor- atletiek k Dubbele winst voor Homburg Okker verslagen door Taylor ROKSEN Wereldrecords sneuvelden bij indoor-atletiek Finalisten dam kampioenschap PAKKEND Van Hellemond gaat nationale zeiltop trainen Dubbele zege voor Porsche DUITSLAND ITALIË BELGIË FRANKRIJK SPANJE SPORT IN 'T KORT PORTUGAl NOG MEER MAANDAG 2 FEBRUARI 1970 WIJK AAN ZEE Het 32e Hoog ovenschaaktoernooi is gewonnen door de 43-jarige Russische grootmeester Mark Taimanov. Hij bleef ongeslagen. De Rus scoorde 12 punten uit 15 partij en. In de slotronde versloeg Taimanov xijn grootste concurrent, Hort, op in drukwekkends manier. Grootmeester Donner won in 1963 het toernooi. Sedertdien hebben steeds Russische cracks deze krachtmeting op hum naam gebracht. De slotgevechten begonnen zaterdag ochtend reeds om half tien en duurden vrijwel de gehele dag voort. In tegen stelling tot de traditie is er om prak tisch elke punt gestreden. Er vielen nog liefst vijf beslissingen, waaronder ne derlagen van Donner en Ree. Donner is «r desondanks in geslaagd de zesde prijs te delen met de Amerikaan Benkö. De oud-kampioen van Nederland, Frans Kuijpers, deelde de achtste plaats met grootmeester Fiiip en de Fin Westeri nen. De totale aandacht van de kijkers concentreerde zich vrijwel op het duel Taimanov - Hort. Zwart liet onmiddel lijk zien, dat hij een laatste poging wil de doen het toernooi alsnog te winnen. Hij stond slechts een half punt achter. Het was duidelijk, dat de Tsjech om die reden de Leningrader-variant van het Hollands koos. De Russische grootmees ter had weinig belang bij een clinch en bood vrij vlot remise aan. Hort weiger de. Een uurtje nadien bleek de Tsjech tot puntendeling genegen. Op zijn beurt zei Taimanov „nee". De Rus was inmid dels door knap openingsspel een pion voor gekomen en zou waarschijnlijk langs technische weg kunnen winnen. Daar Hort niets te verliezen had, be sloot hij tot een alles-of-niets-actie. De aanval bleek evenwel vrij zwak gefun deerd te zijn. Taimanov kwam tot con solidatie, tegenactie en zelfs mataanval. Toen capituleerde Hort. In de meestergroep trokken de routi niers de lijnen nog even heel scherp. Clarke moest onder het juk van Honfi door, die aldus een meesterresultaat boekte, terwijl Medina door remise tegen Antunac dezelfde titulatuur- prestatie leverde. De kampioen van Hongarije, Forintos, die onzeker van start ging, heeft de laatste week enorm opgehaald. Tot veler verbazing liet hij in totaal tien punten aantekenen, waar onder zaterdag een met zwart bevoch ten winst op de Nederlander Van Geet. Hij werd daardoor tweede. Winnaar werd de jeugdige Zweed Andersson. In de internationale damesgroep vie len de vier Nederlandse speelsters vrij wel allen af. In de slotronde behaalden ze slechts één punt. Zo waren alle zes prijzen voor de gastspeelsters. De af- ROME De Italiaanse bokser Bruno Arcari heeft zaterdagavond in Rome beslag gelegd Op de wereldtitel in de junior-weltergewichtklasse. Uit dager Arcari versloeg de titelhouder, de Philippino Pedro Adigue in een ge vecht dat was vastgesteld over vijftien ronden, op punten. Het was geen overtuigende zege van de Italiaan. Weliswaar begon hij sterk, maar van de vijfde tot de elfde ronde was hij herhaaldelijk in moeilijkheden door Adigues harde rechtse, die enige keren goed doorkwam. Arcari her stelde zich echter, had toch een betere conditie, waardoor hij de laatste ron den en daarmee de partij in zijn voor deel kon beslissen. MAINZ Bij internationale indoor- dtletiekwedstrijden in Mainz heeft de Westduitse hordenloper Günter Nickel twee wereldrecords op zijn naam ge bracht. De blonde Duitser liep de 60 me ter horden in 7,5 sec., waarmee hij 0,1 sec. sneller was dan de Amerikaanse wereldrecordhouder Ery Hall. Tijdens de wedstrijd werd voor Nickel ook op de 50 meter horden officieel tijd opgeno men. Het resultaat 6,4 sec. betekende een evenaring van het indoor-wereldre- cord, dat op naam staat van de Italiaan Edy Ottoz en de Amerikaan Cliff Cole man. In Wolverhamton vestigde de 30-jarige Engelse Mary Peters een wereldrecord op de 60 meter horden met een tijd van 8,5 sec. Er werden in Mainz nog enkele zeer goede prestaties geleverd. Heinfried En gel sprong 5.17 meter met de polsstok en Thomas Zacharias won het hoog springen met 2.15 meter. De zoon van de beroemde violist miste de 2.18 meter op een haar. stand tussen winnares Nana Aiexandri- na en de nummers 2 t/m 8 bedroeg liefst drie punten. De reserve-groepen zijn gewonnen door de Poolse meester Witkowski en de Zuidslaviër Danov. Zij zullen vol gend jaar in de meestergroep mogen uitkomen. Het 33e Hoogoventoernooi zal in de tweede helft van januari "71 wor den gespeeld. Grootmeesters: 15e ronde: Benkö (Vst.) - Donner (Ned.) 1-0; Platonov (Rusl.) - Janosevitc (Zsl) %-%; Kuij pers (Ned.) - Langeweg (Ned.) %-% Ivkov (Zsl.) - Bobotsov (Buig.) 1-0: Ree (Ned.) - Kavalek (Tsjl.) 0-1; Westerinen (Finl.) - Cortlever (Ned.) %-%; Tai manov (Rusl.) - Hort (Zsl.) 1-0 en Filip (Tsjl.) - Kurajica (Zsl) 1-0. Eindstand: 1. Taimanov 12; 2. Hort 10%; 3. Ivkov 10;; 4. Kavalek 9%; 5. Ku rajica 9; 6/7 Benkö, Donner 8; 8/10: Fi lip, Westerinen, Kuijpers 7%; 11. Bo botsov 6; 12/13 Langeweg, Platonov 5%; 14/16. Cortlever, Janosevic en Ree 4%; Meesters: 15e ronde: Hartoch (Ned.)) - Drimer (Roe) %-%; Van Geet (Ned.) - Forintos (Hong.) 0-1; Smederevac (Zsl.) - Piket (Ned.) 1-0; Doda (Pol.) - Day (Can.) %-%; Mader (Wdl) - Andtrsson (Zwe.) %-%; Clarke (GBr.) - Honfi (Hon-g.) 0-1; Sokolov (Zsl.) - Van Schel- tinga (Ned.) %-%; Medina (SSSpa.) - An tunac (Zsl) %-%. Eindstand: 1. Anders son 10%; 2. Forintos 10; 3/4. Honfi, Medina 9%; 5. Hartoch 8%; 6. Antunac 8; 7. Doda 7%; 8/10 Day, Drimer, Smederevac 7; 11/13 Clarke, Mader, Van Scheltinga 6%; 14/15 Van Geet, So kolov 5%; 16. Piket 5. Dames, 10e ronde: Heemskerk (Ned.) - Cohn (Wdl.) 0-1; Teodorescu (Roem.) - Konarkowska (Zsl.) 0-1; Vreeken (Ned.) - Cardoso (Bra.) 1-0; Alexandrina (Risl.) - Vokralova (Tsj.) %-%; Ferrer (Spa.) - Timmer (Ned.) 1-0; Tuk (Ned.) - Asse- nova (Buig.) 0-1. Eindstand: 1. Alexandrina 9%; 2/5. Assenova, Konarkowska, Teodorescu, Vokralova 6%; 6. Cohn 5%; 7. Vreeken 5; 8/11 Ferrer, Heemskerk, Timmer, Tuk 4%; 12. Cardoso 2. In de eerste divisie heeft alleen Vo le nd am van de groep kanshebbers de volle winst kunnen grijpen. FC Den Bosch werd met een 10 nederlaag huiswaarts gestuurd, lijstaanvoerder Blauw Wit kwam bij D.F.C. niet verder dan een 11 gelijk spel en Elinkwjjk moest voor eigen publiek de volle winst aan Excelsior laten: 02. Heracles en Willem II deelden de punten: 11. Ver meldenswaardig is nog wel de knappe 12 zege van De Graafschap bij Hel mond Sport. De Volewijckers, dat met 02 van F.S.C. verloor, kwam hierdoor op de laatste plaats. ElinkwijkExcelsior 02 HeraclesWillem II 11 DFC—Blauw Wit 1—1 Helmond SportDe Graafschap 12 RCH—Fortuna VI. 3—3 VolendamFC Den Bosch 10 De VolewijckersFSC 02 VitesseSC Cambuur 22 HVCVeendam 21 Blauw Wit 19 11 7 1 29 30—12 Volendam 18 9 7 2 25 25—14 Elinkwijk 19 10 5 4 25 29—20 Excelsior 19 9 7 3 25 26—18 FC Den Bosch 20 8 7 5 23 21—11 Willem II 19 7 6 6 20 23—22 Heracles 18 6 7 5 19 22—17 Vitesse 18 6 6 6 18 27—29 DFC 19 6 6 7 18 23—25 FSC 20 6 6 8 18 22—28 RCH 19 7 3 9 17 21—30 HVC 18 4 8 6 16 17—22 Veendam 17 5 5 7 15 25—27 Helmond Sport 19 5 8 9 15 16—20 Fortuna VI. 19 5 5 9 15 25—29 SC Cambuur 19 4 6 9 14 24—31 De Graafschap 19 5 3 11 13 29—37 Volewijckers 19 4 5 10 13 16—33 A.s. zondag: ElinkwijkDe Volewijckers VolendamVitesse RCH—HVC Helmond SportVeendam DFCSC Cambuur HeraclesFSC ExcelsiorFC Den Bosch Willem IIFortuna VI. Blauw WitDe Graafschap De verrassende 11 score, die SC Gooiland tegen P.E.C. bereikte, was wel de opmerkelijkste uitslag in de tweede divisie. Hierdoor bleef Heerenveen, dat een vrije dag had, alleen aan de leiding. Velox en RBC traden in Utrecht tegen ARNHEM Na de laatste ronden in de halve-finalegroepen van het toernooi om het Nederlands damkampioenschap zijn de acht spelers bekend, die samen met titelhouder Sij brands, Wiersma, Varkevisser en Van Dijk in de finale zullen uitkomen. De finalewedstrijden beginnen op 21 maart. De uitslagen van de laatste ronde wa ren: Groep A: D. de JongPrinsen 2-0; De RuiterBronstring 1-1; GordijnDe Boer 1-1; Den Doop-Brandstra 2-0; Drost—De Ruiter 1-1. De eerste vier in groep A zijn: Bron string, Gordijn, Crane en D. de Jong. Groep B: W. de JongEdink 0-2; Van der SluisDe Koning 2-0; Bakker Okrogelnik 1-1; PalmerBergsma 1-1; WiggersHeeringa 0-2. De eerste vier in groep B zijn: Palmer, Bergsma, Edink en Van der Sluis. GRONINGEN Ruim 2500 toeschouwers in het nieuwe ijsstadion „Stadspark" in Groningen, dat op 18 januari is geopend, hebben zaterdagavond een duidelijk sterker Nederlands ijshockey team met 9-1 zien winnen van België. Behalve in de beginfase was het een eenzijdige wedstrijd. De Belgen startten veelbelovend. Na vijf minuten namen zij door hun beste speler, Brueren, de lei ding, waarna Bakker in de elfde minuut door de uitblinkende Manuel in staat werd gesteld gelijk te maken. Na deze treffer nam Nederland volledig het heft in handen. Op alle onderdelen, techniek, snelheid en reactie was de Oranje-ploeg de meerdere van zijn tegenstander. Via Rusche, De Groot en Van Gooi werd de eerste speeltijd met een score van 4-1 afgesloten. In de tweede speeltijd bleek duidelijk de zwakte van de Belgen, want toen Van Dun en Manuel vrijwel gelijktijdig voor 2 min. naar de strafbank moesten, wisten zij dit niet uit te buiten. Bakker, Van Gooi en De Groot gaven liet Nederlandse overwicht vervolgens een nog duidelijker aanzien door met samen drie treffers de stand op 7-1 te brengen. In de derde periode voerden De Groot en Manuel de score op tot 9-1, doch de overwinning had ongetwijfeld nog groter kunnen uitvallen* wanneer de Nederlan ders zich niet hadden laten verleiden tot te individueel spel. elkaar aan. Velox won verdiend met 30 en fungeert nu als belangrykste belager van Heerenveen en PEC. Onder aan viel de voortreffelijke 01 score van AGOVV by NOAD op. Hierdoor stegen de Apeldoorners een plaatsje op de rangiyst. Velox—RBC EindhovenW ageningen LimburgiaSC Drente EDO—Hermes DVS ZFC—Roda JC SC GooilandPEC NOAD—AGOW Heerenveen PEC RBC Velox Wageningen Hermes DVS Eindhoven Roda JC Baronie Limburgia ZFC Gooiland NOAD EDO AGOW SC Drente WV A.s. zondag: VeloxGooiland ZFC—NOAD LimburgiaPEC Eindhoven—AGOVV HeerenveenVVV RBCRoda JC BaronieHermes DVS WageningenSC Drente 3—0 2—2 1—0 1—2 1—2 1—1 1—1 18 11 5 2 27 41—17 18 10 6 2 26 35—16 19 9 6 4 24 19—13 17 9 5 3 23 25—18 18 9 4 5 22 35—19 19 9 4 6 22 31—20 17 7 6 4 21 27—19 18 4 5 5 21 22—19 17 5 8 4 18 24—20 17 7 4 6 18 25—34 18 4 7 7 15 16—21 18 4 6 8 14 17—26 19 4 6 9 14 20—29 17 3 5 10 11 16—29 18 3 5 10 11 17—32 17 3 3 11 9 11—26 18 2 5 11 9 15—38 Taimanov: winnaar in Wijk aan Zee. HEERLEN Een schor geschreeuwde, maar dolgelukkige coach Jan Burgert omhelsde zijn dames na afloop van de basketball-interlandwedstrijd tegen Po len. Als onderbreking van een intensief trainingsprogramma waren drie wed strijden gekozen. Tegenstander moest een Oosteuropees land zijn, omdat deze landen de boventoon voeren in het da mesbasketball. De Poolse dames toonden zich een uitstekende testpartner, vooral met het oog op het Europese kampioen schap, dat in het najaar in Rotterdam wordt gehouden. In de eerste ontmoe ting, die vrijdag in Assen werd gehou den, won Polen, mede dank zij een zwakke Nederlandse defensie, ruim met 39-59. In Heerlen zagen slechts 150 toeschou wers een op revanche gebrand Neder lands team. Coach Burgert had als ver rassingseffect de zoneverdediging geko zen. Deze tactiek overblufte de Poolse dames inderdaad volkomen. De wanho pig aangevraagde time outs van de Pool se coach Pstrokowski mochten niet baten. Zijn dames werden in de eerste helft gewoon overspeeld. Vooral door veel en goed werk van Els v. d. Heijden. Na de hervatting werd het spel, dat toch al niet al te vriendelijk was, nog harder. Halverwege de tweede helft kon Polen iets inlopen, voornamelijk door af standsschoten van Mislvlaska en Mar- cimack. Burgert zette toen Carla de Liefde in. Zij gaf het Nederlandse team opnieuw kracht. Els Groot was met elf punten de produktiefste Nederlandse. CUYK Homburg NV te Cuyk maakt bekend dat, gezien de tot dus verre bekende jaar cijfers, de voor aandeelhouders beschikbare winst over het jaar 1969 ongeveer 2.600.000 zal bedragen tegenover 1.153.000 over het jaar 1968. Het winstgerechtigde kapitaal bedraagt 6.109.000. Over 1968 werd twaalf pet. dividend uitgekeerd. DELFT De slepende controverse tussen het bestuur van de Nederlandse Jiu Jitsu en Judo Bond en Anton Gee- sink nadert haar ontknoping. Dinsdag 10 februari wordt op het bondsbureau in Utrecht een laatste bijeenkomst belegd, waarop de oud-wereldkampioen en de zich met hem solidair verklaard heb bende trainers en topjudoka's nogmaals hun grieven kunnen uiten. Het staat overigens nog allerminst vast, of Gee- sink van deze mogelijkheid gebruik zal maken. Bondssecretaris Luiten: „Ik heb Geesink al wel vier keer geschreven. Maar hy reageert niet. We hebben zelfs een vergadering verschoven, omdat hij een trainercursus in Bad Gastein bij woonde. Maar ook bij die gelegenheid liet hij verstek gaan. Het is toch duide lijk bij wie de onwil zit". Anton Geesink daarentegen: „De bond doet alles achter mij om. Ik word telkens voor voldongen feiten gesteld. Het is toch de gewoonste zaak van de wereld, dat een trainer weet wat er met zijn leerlingen gebeurt". De heer Luiten kan deze redenering niet volgen: „Anton is boos, omdat de leraren en judoka's geen inspraak heb ben. Daarom blijft hij weg. Maar hij hoort dit soort dingen alleen maar van zijn eigen mensen: Jan en Peter Snij ders en Ernst Eugster. Als hij zelf eens wilde komen praten zou hij merken, dat de trainers wel degelijk medezeggen schap hebben. Dat wil zeggen wat be treft de oefenstof. De frequentie van de trainingen wordt door het bestuur geregeld, omdat het geen doen is de uit eenlopende wensen van alle trainers in te willigen". Anton Geesink houdt echter vol: „Het bestuur doet maar. Al onze wensen worden genegeerd". Dit conflict drukt onmiskenbaar de prestaties van de vertegenwoordigende nationale ploegen. Een sfeer van onbe hagen Anton Geesink in de ene hoek van de zaal en de bondsmensen altijd toevallig in de gespannen andere hangt boven de tatami, waarop de Ne derlandse ploeg moet proberen zijn te genstander te verslaan. Zo ook bij de interland Nederland-Frankrijk. De Fransen hebben een sterk team. Onlangs bleven zij Europees kampioen West-Duitsland de baas en zegevierden nog veel ruimer over Engeland, wat minder zegt. Ook van de Nederlandse senioren wonnen zij, maar toch niet overtuigend. Lichtgewicht Chen eindelijk een kans, nu Gietelink geblesseerd was legde het op beslissing van het Duitse arbitrale trio af tegen Mounier. Een te afwachtende houding in het begin werd hem noodlottig, de agressiviteit tegen het einde bijna fataal. Debutant-half- midden Theo Schneider verleende zijn onwelwillende medewerking aan de kortste partij van deze avond. Fel be sprong hij zijn tegenstander en zette een worp in, maar de Fransman Gui- chard nam over en sloeg de Hagenaar al na vijftien seconden tegen de mat. Middengewicht Van Polanen en half- zwaargewicht Marchant dwongen hun respectieve tegenstanders. Coche en Rouge, een onbeslist af. Poglajen liesblessure zou in de op een na de hoogste gewichtsklasse Rouge wellicht beter hebben kunnen hanteren. Mar chant, tot voor kort van Geesinks kodo- kan dojo viel conditioneel na vier minuten van de zes weg. Zwaargewicht Wim Ruska zorgde voor een pakkend slot door de Frans man Brondani na -ruim drie minuten met een snelle beenveeg te werpen. De Amsterdammer, tweede bij het wereld kampioenschap alle categorieën, vorige jaar in Mexico, sloeg flitsend toe in een moment van onachtzaamheid van de Fransman, wiens hoop op een onbeslist ijdel was. Het was het enige Neder- AMSTERDAM De Kon. Verbon den Nederlandse Watersportvereni gingen, welke naam overigens binnen kort in „Koninklijk Nederlands Wa tersport verbond" wordt gewijzigd, heeft de 26-jarige Hilversummer Jack van Hellemond benoemd tot bondstrainer. Hij zal een algemene beleidslijn met betrekking tot de wedstrijdzeilsport gestalte moeten geven. Directe doelen voor Van Hellemond, die een drie jarig contract heeft gekregen, zijn de verbetering van de topresultaten met het oog op de Olympische Spelen in 1972 in West-Duitsland en het ver breden van de zeiltop. De werkzaamheden zullen geconcen treerd worden op het IJsselmeer bij Medemblik. Om de deelnemers aan deze trainingen onderdak te kunnen bieden ging de zaterdag in Amsterdam ge houden jaarvergadering akkoord met de aankoop van het schip Prinses Ju liana van het Kon. Onderwijsfonds voor de Scheepvaart, dat 38 slaapplaatsen telt. In de voorbereiding op de Olym pische wedstrijden, die op de rede van Kiel gehouden zullen worden, zullen in 1970 en 1971 als topevenementen de vóór-Olympische wedstrijden bij deze Duitse plaats door de kandidaten wor den gezeild. In ons land zullen in 1970 twee in ternationale kampioenschappen worden gehouden: van 19't.m. 25 juli het we reldkampioenschap in de Vaurien- klasse op het IJsselmeer bij Medem blik en van 26 t.m. 31 juli de Europese titelstrijd in de OK-jollen op het IJssel meer bij Enkhuizen. landse ippon (vol punt). De Fransen zouden waarschijnlijk niet zo'n duidelijke overwinning hebben behaald als de Nederlandse adspiranten in een wat sterkere opstelling hadden kunnen uitkomen. Coach Rapmund moest in laatste instantie zijn toevlucht nemen tot Boersma, De Lange, Van Putten en Van Aken in plaats van Ko ning, Eykelenburg, Bosman en Peters, die te veel wogen. Alleen lichtgewicht Florentinus bleef over van het oor spronkelijke team, maar ook hij kon de eer niet redden: 05. De Nederlandse junioren leverden goed werk. Vooral zwaargewicht Weber imponeerde met twee keer waza ari. DAYTONA BEACH Porsche is de strijd om het wereldkampioenschap merken, waarvoor zaterdag en zondag de 24 uurs-race van Daytona Beach als eerste gold, goed begonnen. De Duitse fabriek behaalde een dubbele overwin ning door Rodriguez/Kinnunen en de Zwitsers/Engelse combinatie Seffert Redman. Voor de dertigjarige Pedro Rodriguez betekende het de derde over winning in de race van Daytona Beach. De Mexicaan had de wedstrijd in 1963 en 1964, toen hij voor Ferrari uitkwam, ook al op zijn naam gebracht. Rodriguez en Kinunen reden een nieuw wedstrijdrecord. Het duo onder vond vrijwel geen concurentie .Na 90 ronden veroverden zij de leiding en bouwden hun voorsprong, die aan de finish 45 ronden bedroeg, elk uur ver der uit. De Porsche van Siffert en Redman moest felle strijd leveren om de tweede plaats met de Ferrari van Andretti en Ickx. Op de eindstreep bedroeg het ver schil slechts enkele seconden. De Nederlander Gijs van Lennep, die met de Fransman Laine in een Porsche uitkwam, reed de wedstrijd niet uit. Na twaalf uur had het Nederlands/Franse duo, dat met moeilijkheden aan de transmissie kampte, al een achterstand van 58 ronden. De lengte van één ronde bedroeg 6,1 kilometer. Uitslag: 1. Rodriguez/Kinunen (Mex./Finl) Por sche 723 ronden 4423 km. gem. 184.858 krq/u. wedstrijdrecord; 2. Siggert/Red- man (Zwits/G.B.) Porsche op 45 ronden; 3. Andretti/Ickx (V.S./Belg.) Ferrari op 45 ronden; 4. Posey/Parkes (V.S./G.B.) Ferrari op 76 ronden; 5. Piper/Adamo- wicz (G.B./V.S.) Ferrari op 87 ronden; 6. Thomson/HhQ1OT* rv.S.) Corvette op 103 ronden. LONDEN In de eerste divisie van de Engelse league is Everton zaterdag dank zij een overwinning met 1-0 tegen de Wolverhampton Wanderers op gelij ke hoogte gekomen met Leeds United dat bij Stoke City (1-1) een punt moest achterlaten. Everton, dat een wedstrijd minder heeft gespeeld dan Leeds Uni ted, verzamelde 46 punten uit 30 wed- stryden. Als derdt op de rangiyst volgt Chelsea met 38 uit 29. a Everton begon tegen de Wanderers in een bijzonder hoog tempo. Maar het grote overwicht leverde toch slechts een goal op, die door Joe Royle in de 32e minuut werd gescoord. Titelhouder Leeds United trof het bij Stoke City niet dat de thuisclub wraak wilde ne men voor de nederlaag in het toernooi om de Engelse beker tegen Watford. Stoke City nam na 21 minuten de lei ding door Peter Dobing maar Johnny Giles kon vlak voor rust uit een corner Leeds, toch nog op gelijke hoogte bren gen. Bij Chelsea-Sunderland ging het zo fel toe dat de scheidsrechter, aanvoer der Colin Todd en Cecil Irwin van Sun derland moest opschrijven. Ook Eddie McCreadie (Chelsea) kwam in het boek je van de arbiter. De grote man bij Chelsea was jeugd-international Peter Osgood met drie doelpunten. Op White Hart Lane in Londen heb ben 25.000 toeschouwers gezien dat de ingreep van manager Bill Nicholsen, die vrijdag enkele topspelers van de Spurs wegens slechte prestaties uit het elftal liet, geen succes was. De Spurs verloren van Southampton met 1-0. Burnley - West Ham United 32, Chelsea - Sunderland 31, Coventry City - Arsenal 20, Everton - Wolver hampton 10, Manchester United - Derby County 10, Newcastle United - Crystal Palace 00, Nottingham Forest - Liverpool 10, Sheffield Wed. - Ips wich Town 22, Stoke City - Leeds United 11, Tottenham Hotspur - Sou thampton 0—1, West Bromwich Albion - Manchester City 30. De grootste verrassing in de Bundes- liga was zaterdag de nederlaag van lyst- aanvoerder Borussia Mönchen Glad- bach op eigen terrein tegen Eintracht Frankfurt: 12. Onverwacht kwam ook het geiyke spel van Bayern Mün- chen tegen FC Kaiserslautern. Borussia Mönchen Gladbach blijft ondanks de nederlaag duidelijk op kop met 27 pun ten uit 18 wedstrijden, maar de concur rentie sluipt toch naderby. FC Köln liep dank zij een overwin ning met 21 op hekkesluiter Mün- chen-1860 twee punten in. Bayern Mün- chen had op gelijke hoogte kunnen ko men met FC Köln wanneer het in de thuiswedstrijd tegen FC Kaiserslautern niet een punt verspeeld had. Onderaan de ranglijst sloot Rot-Weiss Essen een reeks van tien nederlagen af met een overwinning (21) op Eintracht Braunschweig. Ómdat Hannover '96 te gen MSV Duisburg niet verder kwam dan een doelpuntloos gelijk spel blijft het er somber uitzien voor de Noord- duitse clubs. Braunschweig, Werder Bremen en Hannover '96 hebben slechts enkele punten meer dan Alemannia Aken en München-1860, die de voor laatste en laatste plaats op de ranglijst bezetten. Twee van de negen wedstrijden wer den afgelast. In Berlijn bleek voetbal tussen Hertha BSC en Rot-Weiss Essen onmogelijk. Ook Hamburger SV - We der Bremen ging niet door. Omdat in Bremen wel viel te spelen, besloten bei de clubs tot een vriendschappelijke wed strijd, die met 32 door de Hambur gers werd gewonnen. FC Köln - Mün- chen 21, Bayern Mtinchen - Kaisers lautern 11, Hannover '96 -MSV Duis burg 00, RW Oberhausen - Brausch- weig 21, Hamburger SV - Werder Bremen afgelast, Schalke '04 - Bo russia Dortmund 11, VfB Stuttgart - Alemannia Aachen 50, Bor. Mönchen Gladbach - Frankfurt 12, Hertha BSC Berlin - RW Essen afg. Palermo - Bologna 10, Bari - Bres cia 20, Lazio - Cagliari 02, Fiorenti- na - Lanerossi 21, Verona - AC Milan 22, Inter - AS Roma 20, Juventus - Sampdoria 20, Napoli - Torino 40. Stand na 19 wedstrijden: 1. Cagliari 30 pnt, 2. Juventus 26, 3. Fiorentina 25 4. Inter 24. Lierse SK - Union St. Gilles 2—2 Charleroi - Racing White 00, Ander- lecht - Standard Luik 02, Crossing - La Gantoise 01, Beringen - Brugge 11, Beveren - St. Truiden 71, FC Luik - Waregem 10, Ostende - Beer schot 12. Stand na 21 wedstrijden: 1. Standard Luik 31 pnt, 2. La Gantoise 29, 3. FC Brugge 27, 4. Beerschot 26. St. Etienne - Marseille 21, Nantes Angoulême 11, Sochaux - Lyon 02 Bordeaux - Red Star 01, Nimes Bastia 41, Valenciennes - Angers 0 2, Rouen - Sedan 00. Ajaccio Strasbourg 10, Metz - Rennes 20 Stand na 20 wedstrijden: 1. St. Etien nt 34 pnt, 2. Marseille 24, 3. Bordeaux 24, 4. Angoulême 24 uit 21. Pontevedra - La Coruna 00, Atleti co Bilbao - Real Madrid 50, Atletico Madrid - Granada 50, Sabadell - Bar celona 32, Valencia - Mallorca 30, Sevilla - Real Zaragoza 20, Real So ciedad - Elche 30. De Franse wielrenner Roger Rivière, oud-wereldkampioen achtervolging en oud-werelduurrecordhouder, is door een rechtbank in Saint Etienne veroor deeld tot een voorwaardelijke gevange nisstraf van drie maanden wegens be- driegelijke bankbreuk, het verkopen van goederen na het uitspreken van een fail lissement. Raphael Geminiani, eens win naar van de Ronde van Frankrijk en la ter ploegleider van BIC, kreeg een boete van 1000 franc wegens medeplichtigheid. Rivière zal zich in een te volgen pro ces nog moeten verantwoorden voor an dere gevallen van fraude. De Belg Goris heeft zondagmiddag de internationale cross van Hannuit, een van de sterkst bezette veldlopen in Europa, gewonnen. De Belg liep de 9000 meter in 26 minuten en 56 se conden. Zijn landgenoot Thijs eindigde op ruim een halve minuut als tweede. Van de Nederlanders was Haico Sharn met een dertiende plaats de beste, Zij derlaan werd veertiende en v. d. Heij- ning vijftiende. In de wedstrijd voor b-lopers bezette de Nijmegenaar Tom Fairley met 27.21 de derde plaats. De race werd in 26.49 gewonnen door Rombaux (Belg.). Stand na 21 wedstrijden: 1. Atletic Madrid 30 pnt, 2. Atletico Bilbao 30, Real Madrid 27, 4. Sevilla 25. Leixoes - Vitoria Setubal 13, Spor ting Braga - Uniao 11 .Sporting Lis sabon - Barreirense 10, Boavista - FC Porto 32, Cuf - Varzim 11, Coimbra - Benfica 02, Belenenses - Guimareas 10. Stand na 17 wedstrijden: 1. Sporting Lissabon 30 pnt, 2. Benfica 23, 3. Vito ria Setubal 22, 4. Varzim 20. HILVERSUM De uitslagen van-de zondag in Hilversum gehouden drave rijen zijn: Zilvermeeuw-prijs 2000 m: 1. Hide away (J. Verhoeve) 2.55.4; 1.27.7; 2. Horse L: 3. Horma. Winn 16.40; pl 4.50 3.30 2.; koppel 8.60; cov. 6.90; trio 1.398,40. Spreeuw-prijs, 1600 m, le afdeling: 1. Evelyn Hollandia (M. Vergay) 2.13.- 1.23.1; 2. Don Camillo; 3. Dora Harves ter. Winn 10.50; pl 2.70 1.50 1.20; koppel 33.-; 4.60. Pelikaan-prijs, 2040 m: 1. Galatea (T. H. Kooyman) 2.57.1. 1.26.8; 2. Hielke D; 3. Gerda Kraan. Winn 2.40; pl 1.20 1.40 I.30; koppel 3.50; cov 4.80; trio 16.30. Lijster-prijs, 2000 m: 1. Entry Volann (M. van Leeuwen) 2.47.- 1.23.5; 2. Marz- fuchs; 3. Bretteur P. Winn 3.70; pl 1.70 3.50 2.70; koppel 8.70; cov 10.60. Spreeuw-prijs, 1600 m, 2e afdeling: 1. Fenno Solk (J. van Dooyeweerd) 2.13.7 1.23.6; 2. George van Rhea; 3. Eronica W. Winn 2.10; pl 1.20 1.60 1.70; koppel 3.-; cov 5.- Leerlingenwinterkampioenschap 4, 2020 m voor leerling-pikeurs: 1. Frisco H. (M. A. Pools) 2.54.6 1.26.4; 2. Flying Lady; 3. Fantastica. Winn 6.80; pl 2.- I.50 7.10; koppel 13.50; cov 4.20; trio 663,-. Kievit-prijs, 2900 m: 1. Filter (F. J. Eerenberg) 4.18.7 1.28.6; 2. Hippo; 3. Ge luk Frances. Winn 3.30; pl 1.50 2.10 3.40; koppel 8.50; cov 4.60. Sperwer-prijs, 2000 m; 1. Fos (S. A. Hartman), tijd niet opgenomen; 2. Gra ce Belwin; 3. Heros. Winn 7.-; pl 3.30 12.10 2.10; koppel 14.70; cov 37.10; trio 1.626,20. Merel-prijs, 2400 m: 1. Fluitlijster S (J. Wagenaar jr.) 3.24.- 1.25.-; 2. Azuro Pluto; 3. Baron Kinley. Winn 2.20; pl 1.60; koppel 4.10; cov 2.70. Totalisator-omzet 334.788,-. DORTMUND Bij internationale in- door-atletiekwedstrijden, die zondag in de Westfalenhal in Dortmund zijn ge houden, heeft Hans van Enkhuizen (Metro) het Nederlandse indoorrecord verspringen op 7.22 meter gebracht. De lange Rotterdammer verbeterde het na tionale record, dat sedert 1963 met^ 7.11 meter op naam van Leo de Winter (AAC) stond met 11 cm. Wilma van den Berg won uit een veld van 60 deelneemsters de 80 meter da mes in 9.6 sec., de snelste tijd ooit door een Nederlandse op deze afstand gelo pen. Wilma's zusje Rietje bleek op de 80 meter van 56 deelneemsters met 9.7 sec de snelste bij de meisjes. De uitslagen van de nummers met Nederlandse deelnemers waren: heren: 400 meter: 1. Van der Horst, Metro 50.4 sec. 80 meter: 1. Hofmeister, WD1 8.8 2. Jansen, Metro, 8.8; 3. Van Enkhuizen, 9.0 Ver: 1. Van Enkhuizen, 7.22 meter - Ned. ree.; 3. Van Kuyk, de Keien, 7.03. Dames: 80 meter: 1. Wilma van den Berg, de Keien 9.6 sec. Meisjes: 80 meter: 1. Rietje van den Berg, de Keien 9.7 sec. Ver: 1. Rietje van den Berg 5.66 me ter. Hoog: 2. Dymphna Kloesters, de Keien 1.48 meter. Hans van Engeland (Unitas) verbeter de zondag tijdens internationale in- door-atletiekwedstrijden in Böblingen (WD1) het Nederlandse indoorrecord op de 3000 meter. De Limburger liep de afstand in 8 minuten en 24,2 seconden. Hans van Engeland, die als vierde ein digde, stelde het nationale record, dat sedert 1968 met 8 min 24,6 seconden op naam van Willy Willems (Kimbria) stond, 0,4 seconde scherper. De wedstrijd in Böblingen werd in 8.11.6 gewonnen door de Duitse interna tional Lutz Philipp. In Böblingen sneuvelden nog twee Nederlandse records en werd er een geëvenaard. Op de 50 meter horden liep Klaas Pollema (Unitas) 7.4 sec, waar mee hij het nationale record van de Groninger Havinga, die vorig jaar 7.9 sec liep, een halve sec scherper stelde. Mlke Drent (Unitas) evenaarde het 800-meter indoorrecord, dat Chris Ko- nings (Zaanland) op 23 nov. 1963 in Rotterdam had gevestigd met 1 min 56.9 sec. Junior Michel Vissers (Unitas) no teerde op de 3000 meter een tijd van 8 min 51 sec, waarmee hij 20.6 sec sneller was dan jeugdrecordhouder Pollman (Ciko-66), die in '69 tot 9.11.6 was geko men. AUCKLAND Tom Okker heeft in de finale herenenkelspel van de open tenniskampioenschappen van Nieuw- Zeeland zijn meerdere moeten erkennen in Roger Taylor. De Engelsman won in drie sets: 64, 64, 61. Ook de titel in het damesenkelspel ging naar Enge land. Wimbledonkampioene Ann Jones herstelde zich goed van verlies in de eerste set (06) en behaaide de over winning op Kerry Melville door de vol gende twee met 64 en 61 te winner Ann Jones had nog eens succes. Sa men met de Australische Margaret Coui zegevierde zij in de eindstrijd van he damesdubbelspel over Kerry Melville et Karen Krantzcke (beiden Australië) me 60 en 64. De finale in het herendubbelspel wai een complete Australische aangelegen heid. Dick Crealy en Ray Ruffels won nen van het jeugdige duo John Alexan der en Phil Dent: 64, 36, 63, 86

De Vallei | 1970 | | pagina 9