MRWJ. GEERTSEMA Geen binnenkame rt jespolitiek" Vanavond start van nieuwe politieserie Integratie op scholen in VS verloopt niet vlot en Russische posterijen krijg ervan langs kleur en klederdracht Ifi Tom Poes en de Mob- beweging „De enige lijn die ik probeer te volgen: volstrekt mezelf zijn" WORST BIJ DE BENZINE programmaos NICOTINE MET MUZIEK ERBIJ Verkeerd Versterking Samengaan MARTEN TOONDER STRIP TELEVISIE TELEVISIE RADIO VRIJDAG 6 FEBRUARI 1970 De nieuwe politieke leider van de liberalen, nu-. W. J. Geertsema, is de laatste tijd en kele malen „in het nieuws'" geweest. De laatste keer was dit naar aanleiding van zijn uitlatingen over vervroegde verkiezingen in geval de uitslag van de Statenverkiezing in maart zou doen blijken dat de thans bestaande politieke verhoudingen sterk zou den afwijken van de samenstelling van de Tweede Kamer. We hadden een gesprek met mr. Geertsema over zijn opvattingen als fractieleider van de VVD en zijn meningen over met name een mogelijke samenwerking met Democra ten '66 in een volgend kabinet Mr. W. J. Geertsema: Zoveel mogelijk in de toekomst kijken' Is mr. Geertsema met een nieuwe „lijn" bezig als politiek leider van de WD, een van de vooruitstrevende voorvechters van Liberaal Beraad en de laatste tijd Uitspraken doende over de partijpolitieke verhoudingen „De enige lijn die ik probeer te volgen en alleen maar kan volgen qua instelling en mentaliteit is: volstrekt mezelf zijn. Ik ben niet bewust met een nieuwe lijn bezig, hooguit onbewust". Als één ding voor een politieke partij funest is, dan is dat het vasthouden aan de oude theorieën omdat dit altjjd zo is geweest. Ik zie heel duidelijk dat mijn voor naamste taak als fractievoorzitter is zoveel mogelijk in de toekomst te kijken. Als je dan voor jezelf uitmaakt dat be- WASHINGTON De integratie op de openbare scholen die met ingang van 1 februari in de Verenigde Staten ver plicht is gesteld, stuit in het „oude Zui den" op verzet zowel van leerkrachten als van leerlingen en hun ouders. In Florida bleven dinsdag zo'n 300.000 leerlingen thuis met als reden gebrek aan autobussen en gouverneur Claude Kirk zegt dat hij niet voldoende geld heeft om het vervoer van scholieren te verzekeren. In Indiangpu in dezelfde staat hebben 39 van de 41 leerkrachten het openbaar onderwijs verlaten en in Washington in Georgia weigerden 68 van de 100 onderwijzers les te geven. Tegelijkertijd kennen de particuliere, uitsluitend voor blanken bestemde scholen, een gouden tijd. Veel ouders hebben hun kinderen van de openbare school gehaald om ze naar particuliere scholen te zenden. Minister van Justitie Mitchell heeft een optimistischer geluid over de inte gratie laten horen. In een rapport zegt hij dat de overheid vorig jaar 57 acties met succes voerde voor opheffing van de rassenscheiding, hetgeen 39 procent meer was dan in 1968. In 1968 waren er 435 gevallen van rassenonlusten waar bij 83 mensen omkwamen en in 1969 waren dat er respectievelijk 245 en 19. Mitchell erkent dat de toestand in het zuiden van de Verenigde Staten het moeilijkst is maar zegt dat de rege- ring-Nixon haar beloften op het gebied van de strijd tegen de rassendiscrimi natie op alle gebieden zal nakomen. De diensten, die de man aan de ben zinepomp zijn klanten biedt worden hoe langer hoe uitgebreider. Aan een aantal van deze drenkplaatsen in de Bondsre publiek kan men tegenwoordig zelfs worstjes krijgen onderweg. Ze zijn na tuurlijk goed verpakt. Om het de auto mobilist gemakkelijk te maken, hangen de worstjes binnen handbereik van de chauffeur, als hij tijdens het tanken in zijn auto zit te wachten. Voedseldes kundigen zijn tegen deze, op het eerste gezicht zeer praktische voorziening. Zij menen dat ondervoeding niet meer al léén een kwaal van de misdeelden is, maar ook van de welgestelden. De nei ging om zich met hapjes, snacks, saucij- zebroodjes, tartaar en dergelijke te „voeden" wordt hoe langer hoe groter. Deze verandering in de eetgewoonten staat een doelmatige voeding in de weg. Ze zijn er dus niet voor, dat de man, die veel langs de weg zit, zijn lunch overslaat en in plaats daarvan een paar worstjes aan een benzinepomp eet. In Duitsland is de sigaretten-indu strie de, door alle onrustbarende publi- katies steeds meer aarzelende roker aangenaam tegemoet getreden. De siga retten-roker kan in enkele steden, zijn gewenste pakje sigaretten uit de ato- maat trekkenmet muziek. Die mu ziek meestal een evergreen barst los, zodra het geld in het muntgleufje gevallen is. Verwacht wordt, dat de roker, die reeds speelt met de gedachte de sigaret op te geven, door deze muzikale attraktie verhin derd wordt zijn goede voornemens door te zetten. Het antwoord is nu aan de anti-rook-propagandisten, die er goed aan den hun publikaties eveneens van muziek te voorzien, paalde situaties in de toekomst niet meer mogelijk zijn, dan is het je taak om die in een zo vroeg mogelijk sta dium in bespreking te brengen, ten be hoeve van de meningsvorming. Het is best mogelijk dat er dan uitspraken ko men waarvan men zegt: hoe haalt hij het in zijn hoofd, maar dan betreft het dingen die ik noodzakelijk vind om te zeggen. „Ik heb wel eens het gevoel gehad dat de liberalen op sommige terreinen achter de feiten aanliepen en ik geloof dat dit verkeerd is. Ik beschouw het echt als mijn taak om uit te denken welke ontwikkelingen zich kunnen voordoen, om dan in een zo vroeg mogelijk stadium de discussie te openen. Mijn uitlating over vervroegde ver kiezingen had stellig geen partijpolitie ke achtergrond. Zij was zeker niet be doeld om de verstrektte positie van VVD gauw eventjes in het kabinet te brengen. De heer Den Uyl heeft wel gesmaald over mijn opmerking dat ik het algemeen belang wil laten voorgaan boven het partijbelang, maar als er uit vervroegde Tweede-Kamerverkiezingen totale onregeerbaarheid zou zijn te ver wachten, dan moeten we het beslist doen. Het is inderdaad de plicht van een politieke partij om het algemeen belang te laten prevaleren boven het partijbelang. Na de Val van het kabinet-Marijnen heb ik gezegd dat er vervroegde verkie zingen moesten komen en toen ver klaarde iedereen mij voor gek. Nu zegt iedereen dat we het in zo'n situatie niet zonder vervroegde verkiezingen zouden kunnen stellen. Dit heeft mij ook ver sterkt in de overtuiging dat het goed is om er in brede kring over te praten. Maar over „lijn" gesproken, dan is het er een van openheid, eerlijkheid en zoveel mogelijk contact met alle gele dingen van de partij, zodat die volop gelegenheid hebben hun zegje te zeg gen. Geen binnenkamertjespolitiek Vindt mr. Geertsema zijn imago van steile Leienaar met een beetje ge maakt spraak je" nog in overeenstem ming met zijn werkelijke politieke in stelling van vooruitstrevend liberaal, die de WD het liefst een nieuw, fris politiek jasje zou willen aantrekken? „Ik vind dat het er nooit mee in over eenstemming is geweest, maar er is niets verkeerder voor een politicus dan niet zichzelf te zijn. Als je opzettelijk je kleren, je spraak e.d. gaat verande ren wordt het juist „gemaakt" en to neelspel. Ik hoop dat mijn daden de mensen ervan zullen overtuigen dat het niet het juiste beeld is. De WD heeft al gen fris politiek jasje aan. Dit heeft niets te maken met de wisseling in de politieke leiding. Die verandering is al op gang gebracht met de nieuwe methode van behandeling van het rapport „Kiezer-Gekozene", dat de hele partij door is gegaan. Ik wil ook niet streven naar een eenheidsmening. Laten er maar tegen stellingen tussen goede liberalen tot ui ting komen, zodat de partij kan oorde len over meerderheidsrapporten. Dit heb ik in de commissie „Kiezer-Geko zene" welbewust toegepast. Zo ben ik ook voorstander van politieke opinie peilingen in de partij. Dit kon om orga nisatorische redenen nog niet gebeuren, maar ik vind het een heel belangrijke zaak". Is er een nieuwe constellatie in de VVD, nu mevrouw Haya van Someren zich als partijvoorzitster uitsluitend be zighoudt met de inwendige vernieuwing en versterking van de partij en zich blijkbaar nog wil onthouden van poli tieke uitspraken. „Dit is zoiets als met de slinger van een pendule. Onder prof. Oud als voor zitter was er een veel te sterke binding met het fractievoorzitterschap, daarna had de partijvoorzitter een zuiver orga nisatorische functie en dat was ook veel te strak, maar nu is er het juiste evenwicht. Wel is er over en weer de nodige uitwisseling en die is uitstekend. De voorzitter van een partij moet ook wel degelijk aan politiek doen en het is mede de taak van een fractievoorzitter om te zorgen dat partij en fractie in dezelfde lijn blijven". Mr. Geertsema hoopt dat de algemene vergadering van de VVD eind februari in Breda het partijbestuur zal machti gen om met andere partijen te gaan on derhandelen over een stembusakkoord, want dit moet in een tijdig stadium be ginnen. Dan moeten de partijen wel de hoofdlijnen van hun programma's ge reed hebben, zodat men weet waarover men praat, want anders wordt het te vrijblijvend. Die besprekingen zullen volgens mr. Geertsema de belangrijkste politieke gebeurtenissen van het jaar worden. Net als de jonge liberalen het afgelo pen weekeinde in Breda was mr. Geert sema reeds op de partijraad van de WD van 22 november van oordeel dat de Achttien (de samenwerking tussen KVP, ARP en CHU) geen andere kans hebben dan samenwerking met de WD, waarbij hij wel een vraagteken bij D'66 plaatste. Wat denkt mr. Geertsema van de op vattingen van de D'66-er drs. Nypels over een mogelijk samengaan van VVD en D'66? „Drs. Nypels heeft gezegd te zullen vechten voor het openen van een ge sprek als inderdaad het rapport van Li beraal Beraad de grondslag vormt van het verkiezingsprogramma van de VVD. Dit is een ander geluid dan wat D'66 tot nu toe liet horen: wel praten aan de basis, maar voorlopig niet aan de top. Ik wil het niet zonder meer terzijde schuiven. Trouwens, juffrouw mr. Goudsmit heeft zich in een debat met de heer Joekes onlangs ook in die geest uitgelaten. Dit is toch wel een interes sante ontwikkeling. Overigens heb ik nu weer gelezen dat de heer Beekmans, de voorzitter van D'66, weinig ziet in zo'n gesprek. Er zal in ieder geval over een stembusak koord moeten worden gepraat en ik hoop dat de partij in Breda het hoofd bestuur in dit opzicht zal volgen", aldus mr. Geertsema. MOSKOU De Literatoernaja Gazeta, „litteraire gazet", is een cam pagne begonnen tegen de posterijen in eigen land en die liegt er niet om. In 1867 stuurde graaf Leo Tolstoi de schrijver, een brief naar iemand in de stad Toela, die ruim 190 kilometer van Moskou verwijderd ligt. Die brief kwam de volgende dag aan. De redactie van de „litteraire gazet" heeft dezer dagen ook een brief naar iemand in Toela gestuurd. En die deed er drie dagen over. Vóór de revolutie was de post heel wat beter dan nu, schrijft het blad, dat stevig inhakt op de posterijen, die altijd en eeuwig praten over systemen in bui tenland waar niets van deugt en die nooit eens hier iets nieuws proberen waaraan wij wat kunnen hebben." Laatst zond de redactie van de gazet 100 brieven naar adressen in tien steden wj het land. De vlugste bereikten hun doel in drie dagen tijds. Sommige de den er precies drie maal zo lang over. Van een aantal brieven ontbrak bij af levering de postzegel. Aan de hoeveelheid post kan het niet liggen, aldus het blad, want op het ogenblik behandelen de posterijen 600 miljoen stuks post per jaar en voor de revolutie van 1917 was dat 7,5 miljard brieven zowel als postpaketten. Het wordt hoog tijd dat de posterijen in de Sovjet-Unie ook iets aan automa tic gaan doen, aldus het blad. Het voor naamste knelpunt is nog de sortering van de poststukken: daar dit „monotoon en ondankbaar werk is" heeft men daar bovendien te kampen met een te kort aan werknemers. Het sorteren wordt voornamelijk ge daan door vrouwen die daarmee gemid deld 85 roebel (ongeveer 350,-) per maand verdienen. Elke employée sor teert per dag ongeveer 18.000 brieven en moet daarvoor veel langer werken dan de meeste anderen en bovendien vaak in ruimten die verouderd zijn en veel te krap. En het zal -nog wel erger gaan wor den ook, vindt de „litteraire gazet". „Als wij eens automatische sorteerma- chines krijgen, dan zal geen mens we ten hoe je met die dingen moet om springen. Drie jaar later zullen ze nog steeds de pqst met de hand sorteren". De mooie Jennifer Wilson als brigadier Helen Webb. De NCRV heeft de televisieserie „Bureau Bristol" afgesloten en komt vanavond met de eerste aflevering van een nieuwe Engelse politieserie op het scherm. Dit nieuwe filmfeuilleton kreeg in Engeland de titel „Special, Branch" en in Nederland „Met spe ciale opdracht". Was in Bureau kristol het dage lijks werk van de agenten onder werp van de televisieserie, in „Met speciale opdracht" worden de activi teiten van in het geheim werkende politiemensen belicht. De filmserie is „uit het leven ge grepen", want Scotland Yard heeft een afdeling bemand met onopval lende politiemensen. Zij speuren naar mensen, die de veiligheid van het land in gevaar brengen. De speciale afdeling van Scotland Yard werd in 1880 opgericht, toen een anarchistische beweging bekend maakte openbare gebouwen in Lon den te zullen opblazen. In de televi sieserie Met speciale opdracht heb ben de hoofdfiguren eenzelfde taak als de speciale brigade van Scotland Yard. De mensen van deze speciale bri gade zijn bijvoorbeeld te vinden in een menigte demonstranten, op het vliegveld van Londen bij aankomst of vertrek van belangrijke rege ringsfunctionarissen, op bijeenkom sten van extremistische groeperin gen of in de beruchte Londense ach terbuurten. Kortom, het werk van deze specia le brigade biedt stof te over voor een spannende filmserie. Dit zal ook 6817 Tom Poes liep peinzend over het smalle pad, dat naar de moerassen leidde. Kromme bomen hingen vreugdeloos naast de weg, en uit de poelen stegen luchtbel len op, die op een verborgen leven duid den. „In deze buurt wonen dus de mobs", dacht hij. „Geen leuke omgeving, hoor. Maar misschien beter dan in die stad, waar de stabs leven. Wat een saaie figu ren waren dat! Nog te beroerd om te zeg gen, waar heer Ollie gebleven is. Ik hoop nu maar, dat ik hier hulp kan krijgen Op dat moment sprong er iemand uit het dras op het weggetje, vlak voor zijn voe ten, en na de eerste schrik herkende hij het ventje. „Jij bent Rep!" riep hij uit. „Rep van de vuurpijl. Kan jij me vertellen wat er met heer Bommel gebeurd is?" „In de stad, denk ik", zei Rep, al sprin gende. „Hij is veel te onrustig voor een oudere. Ze zullen wel een stab van hem maken bij de volgende volle maan, daar is niets aan te doen". „Niets aan te doen?" herhaalde Tom Poes. „Nou, dat ga ik toch proberen! Heer Ollie is zo nu en dan wel moeilijk, maar als hij een stab wordt is de aardig heid er af. Voor hemzelf ook, trouwens. Nee, daar moet ik hem van redden." „Als dat je lukt ben je knapper dan wij", zei Rep een beetje treurig. „Alle mobs worden stabs. Als de maan bol is moeten we allemaal het aftreksel van de starwortel drinken, en dan worden alle mobs volwassen. Dom en saai, je weet wel. Zo is het leven nu eenmaal. Het enige wat we er tegen kunnen doen is springen, want dat houdt de verstarring tegen". wel nodig zijn, want de nieuwe poli tieserie van de NCRV moet met maar liefst negentien Amerikaanse en Engelse series op het Nederlandse televisiescherm concurreren. Behalve de AVRO brengen alle omroepen ten minste een politieserie op de beeldbuis. De VARA spant met drie van deze feuilletons de kroon: „Ironside", „Department S" en „Hawaiï-Five-O." De nieuweling onder de buiten landse politiefilms is om 21.10 op Nederland 2 te zien. De maandelijkse televisie-reeks van IKOR/CVK „Zingend Geloven", wordt a.s. zondagavond om 19.05 uur voor het eerst in kleur en in kleder dracht uitgezonden. Het programma is in kleur gefilmd in de Hervormde kerk op het vroegere eiland Marken, dat voor televisie-reportagewagens niet bereikbaar bleek. Aan dit programma over het oude en nieuwe kerklied werken mee: de leerlingen van de christelijke ge mengde zangvereniging „Markantat** en het Marker Koperkwartet. Een in Nederland steeds minder vindbaar unicum is, dat vrijwel alle deelnemers in klederdracht zijn. Organist is Jan Jongepier en het programma wordt als gebruikelijk gepresenteerd door Frits Mehrtens. Regie: Ans Herblot, Een scène met Ton van Duinho ven als ambtenaar van de Burger lijke Stand en v.Ijij. Wim de Bie, Annemarie O ster, Kees van Koot en en Ton Lensink tijdens een soort massahuwelijk. Uitzending in het programma „Hadimassa"van avond op Nederland 1. NEDERLAND I 18.45 NOS: Kleur: Fabeltjeskrant. 18.55 NOS: Journaal. 19.04 VARA Kleur: Hier is Lucy, TV-film. 19.30 Koning Klant: consumenten- rubr. 20.00 NOS: Journaal. 20.20 VARA Achter het Nws. 20.20 Kleur: Tom Manders' Dorus Show. 21.35 Kleur: Een ronde van de Prins: carnavalsprogramma. 22.15 Kleur: Hadimassa: satirisch programma. 22.55-23.00 Journaal. 23.00-23.30 TELEAC Van Molecuul tot mens - les 4 (herh.). NEDERLAND II 18.45 NOS: Kleur: Fabeltjeskrant. 18.55 NOS: Journaal. 19.04 NOS: Scala: informatief progr. 19.30 NCRV Scheepsjongens van Bontekoe, vervolgverhaal. 19.39 Kleur: Duizelingwekkend (Dé- fi-au-Vertige), korte film over de training van Franse Alpenjagers. 20.00 NOS: Journaal. 20.20 NCRV: Zing: liedjesprogr. 20.50 Met speciale opdracht: de Troj ka-affaire: spionage-film. 21.40 Farce Majeure, satirisch progr. 22.00 Act. rubr. 22.45 Kleur: De berg der zaligspre kingen. 22.50 NOS: Journaal. 22.55-23.25 Reportage Europese Kampioenschappen Kunstrijden te Leningrad (dames). DUITSLAND I (Regionaal progr.: NDR: 18.00 Sportjournaal. 18.30 Act. 18.45 Kleur: Zandmannetje. 18.55 Nordschau-Ma- gazin. 19.26 Kleur: Der Reiter von Padola, TV-film. 19.59 Programma overzicht. WDR: 8.20-8.45, 10.20-10.45 en 12.10-12.35 Schooltelevisie. 18.00 Kleur: Gevarieerd progr. 18.30 Kleur: Voor de kinderen. 18.40 Hier und Heute, met Goedenavond. 19.25 Kleur: B. Traven, TV-film). 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Kleur: Carnavalsprogr. 23.00 Nws, weerber. en ber. voor de wintersport. DUITSLAND II 18.05 Act. en muz. 18.40 Pat und Patachon, TV-film. 19.45 Nws., act. en weerber. 20.15 Der Kommissar, TV-film. Aansl.: Nws. 21.15 Kleur: Muz. progr. 22.30 Dagboek uit de Protestantse kerk. 22.45 Nws,. weer ber. en weerber. voor de winter sport. 23.00 plm. 23.50 Intervisie: Eu ropese kampioenschappen kunstrijden en ijsdansen te Leningrad. NEDERLAND I 9.20 TELEAC: Spaanse les (4). 10.00 Van Molecuul tot mens (les 5). 10.30-11.00 Bij leven en welzijn (les 5). DUITSLAND I 10.00 Nws. 10.05 Journaal van gis teravond. 10.30 Hitparade. 11.20 Die Umschau. 12.05 Filmreportage. 12.50 Internationaal persoverz. 13.00-13.30 Journaal. 14.55 Journaal. 15.00 Kleur: Natuurfilm. 15.30 Filmkro niek. DUITSLAND II 13.45 Progr.-overz. 14.15 Amuse- mentsprogr. 14.58 Nws. 15.00 voor de jeugd. 15.30 Auf Safari, film. HILVERSUM I VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtend gymnastiek. 7.20 Socialistisch strijd lied. 7.23 Weekeind: jeugdprogram ma. VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nws. 8.11 Van de voorpagina. 8.15 Z.O. 135: gevarieerd progr. (9.35-9.40 waterstanden). 10.30 Belas ting betalen, maar niet te veel, le zing. 10.40 Stereo: Tango-Rumba or kest met zangsolisten. 11.00 Nws. 11.03 Wegwijs: tips voor trips en va kantie. 11.10 Stereo: Uit eigen huis: Studio-opnamen exclusief voor de VARA. 11.25 Oosteuropese kroniek. 11.45 CWS (Manchester Band): amu- sementsmuz. (gr). 12.05 Stereo: Me- tropole-Speciaal: Metropole-orkest en licht instrumentaal Trio (opn). 12.30 Tussen start en finish: act. sportnws. 13.00 Nws. 13.11 VARA- Varia, 13.13 Act. 13.23 Stereo: Dit is het begin...: jongerenprogramma. 14.35 Radio Jazz Magazine. NOS: 15.00 Frans-Duits-Engels: een luis terprogramma. 16.00 Nws. 16.03 Ste reo: Scan: populair progr. over elek tronica. VARA: 16.15 Klein Vrou wenkoor uit Krommenie, met piano. 16.35 Artistieke Staalkaart. 17.10 De Scala 1918 - 1926: opera-aria's (gr). 17.55 Mededelingen. 18.00 Nws. 18.11 Act. 18.30 Uitzending van Binding Rechts. VARA: 18.30 Finale - op weg naar het weekeinde: Nws. muz. ach tergronden en amusement. 21.00 Ste reo: Viool en piano: mod. muz. 21.35 Stereo: Tenor en piano: moderne lie deren. 22.05 Victor van Vriesland vertelt herinneringen. 22.30 Nws. 22.40 Mededelingen. 22.45 Het Oproer kraait: Rebelse liedjes van altijd en overal. 23.15 Stereo: Van twee kan ten bekeken: licht platenprogr. en praatje. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord. 7.16 Stereo: Op het eerste ge hoor: oude muz. (gr). (7.30 Nws; 7.32 Act.) 8.00 Nws. 8.11 Stereo: Te Deum laudamus: geestelijke liederen (gr). 8.30 Nws. 8.32 Stereo: Voor de huis vrouw. 9.00 Theologische Etherleer gang. 9.35 Gymnastiek voor de huis vrouw. 9.45 Solistenkamer: gesprek met muzikale illustraties. 10.54 Kunst- en vliegwerk: informatie over act. tentoonstellingen. 11.00 Nws. 11.03 Calvinisme en kunst, le zing. 11.15 Solarium: een Hoogtezon- programma voor iedereen. 11.55 Me dedelingen. KRO: 12.00 Zonder gren zen: rubriek over missie en zending. 12.IQ Ondernemend, praatje, 12.14 Marktber. Overheidsvoorlichting: 12.16 Werk en welzijn: uitzending van het ministerie van Sociale Za ken en Volksgezondheid. KRO: 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw. 12.30 Nws. 12.41 Act. 12.50 Buitenlands commentaar. NOS. 13.00 Vliegende schijven: verzoekplaten- progr. voor militairen. KRO: 14.00 Stereo: P.M.: weekblad met veel plaatjes. (16.00-16.02 Nws.). NOS: 16.30 Inzet: progr. over amateuristi sche muz. beoefening. HIRO: 17.00 HIRO-Magazine. 17.15 Gasten van de week. KRO: 17.30 Stereo: Zesne- genplus: lichte grammofoonmuziek voor de tieners. 17.30 Nws. 18.41 Act. 19.00 Fanfare-orkest (opn.). 19.20 Grammofoonmuziek. 19.30 Stereo: Sjook: jongerenprogramma. 20.00 In antwoord op uw schrijven: verzoek- platenprogr. 21.50 Zonder drempel vrees: gesprekken met kinderen. 22.00 Stereo: Ik heb een boom ge plant: progr. met muz. en act. uit Is raël. 22.25 Avondgebed. 22.30 Nws. 22.40 Stereo: Goal...!: muz. sportpro gramma met commentaren, reporta ges en gekruide nieuwtjes. 23.55- M.00 Nws. HILVERSUM III KRO: 9.00 Nws. 9.02 Djinn: geva- ieerd progr. (10.00 en 11.00 Nws.) NOS: 12.00 Nws. 12.03 Skivatoon: in formatie over nieuwe langspeelpla ten. NCRV: 13.00 Nws. 13.03 Nee, we noemen geen namen: licht platen progr. met verzoeknummers. (14.00 en 15.00 Nws.) 16.00 Nws. 16.03 Four o'clock tea: licht muziekprogramma 17.00 Nws. 17.02-18.00 Hier en nu wekelijkse sportshow met licht< grammofoonmuz.

De Vallei | 1970 | | pagina 9