Over veertien dagen tweede ronde Aanvaring op Rijn onder Wageningen liep goed af Duitser met hoge snelheid door Ede „Spelregels" voor ophalen huisvuil Inspraak voor CH-kiezers bij vaststelling van groslijst WAAR9Mn we heen? Voorlichtings avond van Ned. Hartstichting Feestavond „Vallei vogels" Scherpenzeel won van DEZ Reorganisatie-veranderingen nog niet overal bekend Mist Geldig bewijs elektrische schrikdraden Televisie defect Wij komen direct M.T.S. TELEF. 08370-2838 Docenten van muziekschool concerteren Nieuwe APV in Renswoude vervangt oude van 1922 Bedankt BURGELIJKE STAND Raad Renswoude dinsdag lnjeen Subsidie voor restauratie van N.H. Kerk II VALLEI? Belt Kleuterschool kost nu halve ton inéér Rekening voor Biafra stijgt VOORRANG //V REISSWOVDE SCHIKKING DAMMEN VERBLINDEND UW BEKENDMAKING SCHIETUITSLAGEN T en nisafdeling bij „Badge" MARKTEN ZATERDAG 7 FEBRUARI 1970 WAGENINGEN Om een aanvaring op de Rijn onder Wageningen uitvoerig toe te lichten, was schipper G. W. uit het Moezelgebied gekomen. Overigens was hij ook gedagvaard, maar ter zitting voor het Wageningse kantongericht bleek vrijdagmorgen dat W. eigenlijk een aanvaring had voorkomen beide schepen hadden niet meer dan een deuk opgevaren en dat moest wel duide lijk gesteld worden. Een glashelder overzicht van W. kon zowel kantonrechter mr. A. C. van de Brandt, als officier van justitie mr. H. C. Pieters, niet geheel overtuigen en daarom fc de zaak aangehouden. De schipper verklaarde over veertien dagen graag opnieuw voor de edelachtbare heren te willen verschijnen. Het kantongerecht behandelde ook deze week weer hoofdzakelijk verkeersover tredingen. Sommige chauffeurs waren gedachtig aan de stelling dat van links komend verkeer vogelvrij is (dat is niet zo, volgens een arrest van de Hoge Raad) tegen bussen opgeknald of tegen een jeep, die met volle lichten in de buurt van een kruising stond. Iemand uit Renkum nam het op tegen een vuil niswagen en daar kon zijn auto-met-voorwielaandrijving niet tegen. Schipper G. W. (thuishaven Rotter dam) had er kennelijk met genoegen een reisje vanaf de Moezel voor over om een zeer lichte aanvaring op de Rijn te verklaren. Het gevolg was een deuk geweest, maar de oorzaak kende 'n lange geschiedenis. W. voer met een zwaarge- laden schip tegen de linkerzijde van de vaargeul in opwaartse richting. „Ik hield bakboord aan en zag op ongeveer 400 meter voor mij een tegenligger die stroomafwaarts voer en stuurboord aanhield. De blauwe vlag die wij moeten voeren zag ik bij de tegenlig ger niet; waarschijnlijk heeft de schip per die ingetrokken. On dat moment was er ruimte genoeg om elkaar te passeren, maar omdat deze tegenligger stuurboord aanhield en ik vanwege de diepgang naar stuur boord moest uitwijken, ontstond er op een gegeven moment een hachelijke si tuatie. Om niet in botsing te komen ben ik toen scherp uitgeweken naar stuur boord en omdat de tegenligger toch al op die koers voer, zijn we elkaar ge kruist. Niettemin raakten de schepen elkaar; schampend voeren we langs el kaar", zo liet W. de rechters weten. Mr. Van de Brandt wilde weieens we ten waarom een stroomopwaarts varend schip naar stuurboord moet uitwijken. Berekend is dat de vaargeul ter plaatse 50 meter b»eed is en dan blijft er van beide oevers uit nog 25 meter ondiep water over. W. zei dat de vaargeuldiep te in opwaartse richting langzaam van de oevers uitwijkt, zodat zeker met een geladen schip naar stuurboord gecorrigeerd moet worden. Niettemin hadden de schepen elkaar gemakkelijk kunnen passeren, wanneer niet de te genligger ook stuurboord had aange houden. Van de onoverzichtelijke toestand waren ter zitting tekeningen aanwezig en daarom bogen kantonrechter en ver dachte zich over de tafel. W. vond het absurd dat de tegenligger zijn blauwe vlag had gestreken en naar stuurboord had aangehouden. „Dat had hij nooit mogen doen; dat is tegen alle regels", zo verklaarde hij. „En als u er niet was geweest?", zo wilde de kantonrechter weten. „Dan was er ook niets gebeurd", antwoordde W. slagvaardig en onder hilariteit van het publiek. „Waarom bent u naar stuurboord ge gaan?", vroeg de officier. „Anders wa ren we kop op kop in aanvaring geko men en was ik naar de diepte gezonken. Dat is zo zeker als wat", zei de schip per. Omdat er ook nog een getuigenver klaring was met als inhoud dat de te genligger de blauwe vlag wel degelijk voerde en ook vanwege de onduidelijk heid, vroeg mr. Van de Brandt wanneer W. weer in de buurt kwam. Over veer tien dagen zou dat wel lukken, dacht W. de zaak werd aangehouden. Op 17 juli van 't vorige jaar was de Edenaar R. A. in zijn woonplaats een voorrangskruising opgereden en toen in botsing gekomen met een Duitse auto. Zijn zaak was in eerste instantie aange houden, omdat de kantonrechter getui gen wilde horen. R. A. N. verklaarde de kruising volgens de regels der kunst ge naderd te zijn, gestopt te hebben voor de streep en toen hij zag dat het weg gedeelte dat hij wilde kiezen, vrij was doorgereden. Niettemin was die Duitse auto er ook geweest en zat N. met de brokken. De Duitse wagen reed met grote snel heid door de bebouwde kom van Ede en liet zich niet afschrikken door voor hem in file rijdende wagens. Al „sprin gend" was hij de hindernissen gepas seerd, maar niet de auto van N., die on verwacht op zijn rijbaan verscheen. Dat RENSWOUDE De afdeling RenS- woude van de Ned. Hartstichting belegt op dinsdag 17 februari in gebouw „Re- hoboth" een voorlichtingsavond, waar bij de aandacht zal worden gevraagd voor het toenemende aantal ziektege vallen door hart- en vaatziekten. Dok ter Hemel uit Utrecht verzorgt deskun dig commentaar bij enkele films over dit onderwerp. Ter afsluiting van deze avond is er gelegenheid tot het stellen van vragen. RENSWOUDE :Geboren: Roelof, z.v. J. van Brummelen en W. Vink ,Taets v. Amerongenweg 64; Nicolaas René, z.v. G. Landman en G. Pater, Amhemseweg 4; Jan Jacob, z.v. W. Vermeer en J. A. van Rinsum, Meidoornlaan 2. nu was aanleiding voor N. om te ver klaren dat hij geen schuld had. Er kwam een getuige (a charge of a de charge werd niet geheel duidelijk), de heer De H. uit Beekbergen, die ver klaarde dat N. er eigenlijk niets aan kon doen. Op het moment van 't oprij den kon hij de Duitse auto wel en niet zien. Eigenlijk vond hij dat N. die wagen misschien wel had kunnen zien, maar toch ook zou het best andersom geweest kunnen zijn, want de naderende auto „verschool" zich tijdens 't springen van gat tot gat. „Ja", zei mr. Pieters", u komt hier getuigen; kon N. die auto nou zien of niet". „Ik denk van wel", zei de getuige, „maar wie rekent er nu op dat er een idioot uit een file komt?" In het proces-verbaal stond dat N. makkelijk de naderende auto had kunnen opmer ken en de getuige-politieman bevestig de dit nogmaals. „Theoretisch wel", merkte de getui- ge-districtsleider van een Amerikaans bedrijf uit Beekbergen op. Uiteindelijk was het allemaal duidelijk: de Duitser was te snel door de bebouwde kom ge sneld en N. had niet lang genoeg ge stopt voor de streep. Mr. Pieters hield rekening met de omstandigheden en eiste 30,boete. N. vond dat beden kelijk, want een en ander betekende schuld. De verzekeringsmaatschappij zou dat zeker in acht nemen. „Dan maak ik er 11,van; dan kunt u in hoger beroep gaan", zei mr. Van de Brandt. N. gaat in hoger beroep. Met zijn kleine Fiat had J. C. L. H. het op een kruising in dat dorp opgeno men tegen een NBM-bus en dat was verkeerd afgelopen. H. kwam van rechts en het verkeer van links is „vo gelvrij" en vormde dus geen belemme ring. N. had die bus helemaal niet ge zien en hoefde dat voertuig ook niet te zien, want hij had voorrang. De offi cier vond het onbegrijpelijk, want de bus was geraakt aan de rechterachter- zijde, zodat hij op het moment van de aanrijding de Fiat al driekwart voorbij was. Mr. Pieters had de chauffeur van de bus en N. een schikking voorgesteld, maar N. was gekomen en de chauffeur had betaald. „Vindt u dat er geen fout SCHERPENZEEL „Valleivogels" houdt vanavond in het verenigingsge bouw aan de Molenweg een gezellige avond. De Vallei vogels-jeugd biedt de ouders een feestavond aan. Deze avond is tegelijkertijd bedoeld als slotavond van het winterprogramma dat tijdens de winterstop is afgewerkt. Men heeft de jeugd verschillende zaterdagen bezig gehouden met diverse spelen zoals bil jarten, sjoelen, tafelvoetbal, speerwer pen e.d. De laatste feestavond biedt een zeer gevarieerd programma met toneel, muziek, voordracht, dia's en een film over het doen en laten van de Vallei- vogel-jeugd. In de pauze is er een verloting met fraaie prijzen. De jeugd zelf begint 's middags al met feesten. Eerst zullen er een aantal films worden gedraaid, waarna de jeugd een broodmaaltijd wordt aangeboden. SCHERPENZEEL Dezer dagen speelden de Scherpenzeelse dammers een uitwedstrijd tegen DEZ in Ochten. Omdat DEZ in de competitie op de tweede plaats staat en „Scherpenzeel" 2 invallers nodig had om het tiental vol ledig te maken, was er weinig hoop op een overwinning. Toch zagen de Scher- penzelers kans om deze broodnodige punten in de wacht te slepen. J. Visser behaalde een ruime winst en J. Jansen een mooie remise. L. v.d. Burgt haalde er een fraaie slagzet uit, waardoor hij de partij won. Slechts één wedstrijd eindigde in een voor „Scherpenzeel" negatieve uitslag. De overige spielers waren goed tegen el kaar opgewassen en behaalden een remise. De einduitslag was 12-8 in het voor deel van Scherpenzeel. Met nog één wedstrijd te spelen is er goede kans dat Scherpenzeel zich in de eerste klas zal handhaven. De uitslagen van de wedstrijd tegen DEZ waren: M. H. J. v. Raay J. W. v. Lavieren 1-1; B. Valkenburg A. H. Jansen 1-1; D. J. Iprenburg G. J. Vink 1-1; J. Visser F. Angelino 2-0; G. Pul J. C. Bijl 2-0; J. v.d. Vliert A. J. v. Soest 1-1; L. v.d. Burgt C. Buis 2-0; M. Inkenhaag A. v. Soest 1-1; J. Jansen H. J. v.d. Heyden 1-1; H. B. Wels J. Buys 0-2. Totaal 12-8. Enkele verenigings uitslagen: J. Vis ser B. Valkenburg 2-0; S. Tienstra M. H. J. v. Raay 2-0; H. B. Wels M. Inkenhaag 0-2; L. v.d. Burgt J. v.d. Vliet 1-1; J. Jansen G, Pul 1-1, is gemaakt, toen de kruising in voor ranghebbende positie werd opgere den?", vroeg hij H. Deze kon daar moeilijk inkomen, want wat moest die bus daar doen' Mr. Pieters concludeer de dat H. wel degelijk fout is geweest. „Laten we niet denken, dat het verkeer van links vogelvrij is; een arrest van de Hoge Raad spreekt gelukkig andere taal", zei hij. Eis: 50,of vijf dagen. Vonnis 40,(gelijk aan de schikking). Verblindende lichten van tegenliggers hadden A. B. P. uit Rijswijk op 'n weg in Lunteren niet kunnen bewegen tot ver mindering van snelheid en toen in de buurt van een kruising ook nog een jeep stond met vol licht, was hij daar bovenop gereden. Volgens de officier was het verweer van P. ronduit zwak, want waarom was hij op de smaller wordende weg niet langzamer gaan rij den? Hij vond dat P. niet tijdig had kunnen stoppen en eiste 60,boete. „Wanneer ik gestopt was, had ik het verkeer in gevaar gebracht", zei 4 P. Vonnis: 50,boete. A. v. W. uit Renkum had op de Utrechtseweg met een bocht in het ver schiet geprobeerd een vuilnisauto te passeren. Als geroutineerde chauffeur had hij even om de laadbak „geloerd", maar op onverklaarbare wijze was hij tegen die vrachtwagen opgebotst. De vuilniswagen snelheid 70 km. per uur was plotseling in één keer ge stopt en volgens de verklaringen van W. hadden de stoplichten niet gewerkt. Niettemin was laatstgenoemde ook zo wat in één keer gestopt, maar vanwege zijn voorwielaandrijving was hij enigs zins geslipt. De politie had bovendien nog een zo goed als versleten voorband geconstateerd en dat verklaarde mis schien de slippartij. W. zei van een gladde band nauwe lijks wat af te weten; inderdaad waren er slijtage-plekken, doch die kon hij niet verontrustend vinden, temeer om dat kort daarvoor de wagen nog een service-beurt had ondergaan. „Waarom bent u die vuilniswagen niet gepas seerd; er kwamen immers geen tegen liggers aan en u was volgens uw ver klaring nog wel anderhalve kilometer van de bocht verwijderd", zo merkte de kantonrechter op. W. zei dat hij uit voorzichtigheidsoverwegingen had ge handeld. Hoewel het tegendeel min of meer in het proces-verbaal stond, zei hij verder dat de stoplichten niet gewerkt hadden. Mr. Pieters vond dat ter zake van beide overtredingen het wettig bewijs over tuigend bewezen is. Het kwam hem on waarschijnlijk'voor dat een vrachtwa gen die met een snelheid van 70 km per uur rijdt, in één keer tot stilstand kan worden gebracht en daarom conclu deerde hij dat W. te laat de vertragende werking van de vuilnisauto had opge merkt. Zowel voor dit feit als voor de gladde band eiste hij twee keer f 50,- boete. W. vond dat niet redelijk en geen recht, maar het vonnis was conform. RENSWOUDE De gemeenteraad van Renswoude vergadert dinsdag avond om 8 uur over een agenda met de volgende punten: Aankoop gronden ten behoeve van verbetering Kerkstraat en Barneveldse- straat (zie voorstel en ontwerp-besluit). Aankoop grond ten behoeve van uit breiding rioolwaterzuiveringsinstallatie (zie voorstel en ontwerp-besluit). Reke ning-courant overeenkomt met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten te 's-Gravenhage (zie voorstel en ontwer- besluit). Wijziging salaris- en loonver- ordening 1965 (zie voorstel en ont werp-besluit). Herziene raming bouw kosten kleuterschool (zie voorstel). Wij ziging gemeente- en provinciale grens i.v.m. technische correcties (zie voorstel en ontwerp-besluit). Bespreking rapport vuilverwerking (zie voorstel). Subsidie in de restauratie Nederlandse Hervorm de Kerk van Renswoude (zie voorstel en ontwerp-besluit). Aanschaf vracht auto t.b.v. gemeentewerken (zie voor stel. Vaststelling Algemene Politiever ordening gemeente Renswoude (zie voorstel en het reeds toegezonden ont werp-besluit). Besluit tot wijziging van het onteigeningsplan „Noord" (zie voor stel en ontwerp-besluit). Begrotingswij zigingen betreffende de agendapunten 4, 5, 8, 11 en 12 alsmede: aanpassing ra mingen gewone dienst 1969; uitbreiding gemeentewerken en overkapping zout- opslagplaats. Rondvraag. RENSWOUDE Voor de restauratie van het gebouw van de Nederlandse Hervormde Kerk willen burgemeester en wethouders een subsidie verlenen van dertig procent: 45.645,- uitge smeerd over twee opeenvolgende jaren. De gemeente mag dan een extra uit kering uit het gemeentefonds verwach ten. De kosten per jaar (7 pet. rente over 25 jaar) zijn voor Renswoude bijna vierduizend gulden. Het rijk levert ove rigens een subsidie van 50 procent. De totale kosten van de restauratie zijn vorig jaar geraamd op ruim 150.000 gul den. Het rijkssubsidie wordt echter pas in 1976 uitbetaald. De kerkvoogdij vindt dat zo spoedig mogelijk met het werk moet worden begonnen, omdat in 1976 waarschijnlijk een veelvoud van het bedrag zal nodig zijn om de restauratie uit te voeren. Deze is er in hoofdzaak op gericht de vochtoptreding in de muren te bestrij den. VEENENDAAL Nog niet alle inwoners van Veenendaal blijken op de hoogte te z(jn van de regeling van de vuilnisophaaldienst, die op 1 januari jl. is ingegaan. De reorganisatie van de vuilnisophaaldienst vond met ingang van die datum plaats in verband met de invoering van het plasticzakken-systeem. Het komt meermalen voor, dat op de dag waarop het huisvuil wordt opge haald méér dan drie zakken worden klaargezet en ook dat op woensdag - de dag waarop alleen grof vuil wordt op gehaald - zakken met huisvuil worden aangeboden. Dit is niet de bedoeling. Op de dag waarop het huisvuil wordt opgehaald - en dat is vanaf 1 januari jl. één keer per week - kunnen niet meer dan drie zakken worden meegeno men en op woensdag niet anders dan grof vuil, waaronder geen huisvuil wordt verstaan. De werkwijze van de reinigingsdienst laat niet toe, dat van deze regel wordt afgeweken. Het huisvuil wordt opge haald met een trailer, waarin de „op brengst" van één dag kan worden gela den en waarbij rekening is gehouden met niet meer dan drie zakken per huis. Deze trailer wordt aan het einde van iedere dag gelost in Maarsbergen. Het is duidelijk, dat men volkomen met het tijdschema in de knoei zou ko men als men meer dan één keer per dag naar Maarsbergen zou moeten rij den, nog afgezien van de tijd die men meer nodig heeft als men een onbe perkt aantal zakken per huis zou moe ten laden. Gezinnen die dus meer dan drie zakken huisvuil per week „produ ceren" zijn aangewezen op een contai ner. Hierover kan de dienst van ge meentewerken inlichtingen verstrekken. Misschien is het minder begrijpelijk waarom op woensdag alleen grof vuil mag worden meegegeven. Men is im mers geneigd om te veronderstellen dat er toch geen bezwaar tegen kan zijn, dat een zak vol huisvuil wordt meege nomen, als men geen grof vuil heeft. Toch levert dit - ook al weer in ver band met het tijdschema - wel degelijk problemen op. Bij de opzet van het tijdschema is re kening gehouden met een gemiddelde hoeveelheid grof vuil op een bepaald aantal huizen. Als op de woensdag ook huisvuil wordt toegelaten dan zal door vrijwel iedereen een zak worden mee gegeven. Het gevolg hiervan is weer dat men lang niet op één dag klaar komt met het ophalen van grof vuil. Voor grof vuil (tuinvuil e.d.) mag wel een plastic zak worden gebruikt. Doet men dit niet dan moet het worden gebundeld tot een bos of een pak van 50 x 50 x 100 cm. Dus: op de dag waarop huisvuil wordt opgehaald niet meer dan drie zakken en op woensdag uitsluitend grof vuil. dan «van a.n.b. voor Voonondaal ,7,0 Tu;; 10550 vr».3o'3u°u; 11079 's Zaiard. v. 15.30-17.30 u. Voor Rhonon 3320 Nwo Voonondaalsowog 119 RH EN EN Het hoofd van de plaat selijke politie te Rhenen brengt ter kennis van belanghebbenden, dat hoof den of bestuurders van ondernemingen van landbouw, tuinbouw, bosbouw of veehouderij, waarin gebruik wordt ge maakt van schrikdraden, in het bezit moeten zijn van een door een bevoegd deskundige opgemaakt en geldig rijbe wijs, waaruit blijkt, dat ten tijde dat het bewijs werd afgegeven, aan de bepalingen van het „Veiligheidsbesluit elektrische schrikdraden" was voldaan. Ook voor schrikdraadinstallaties met batterijvoeding is dit bewijs vereist. Genoemde personen zijn verplicht een duplikaat van genoemd bewijs, ui terlijk de derde dag nadat dit is opge maakt, te zenden aan het districtshoofd van de arbeidsinspectie. De bewijzen verliezen hun geldigheid op 1 april van het jaar volgende op dat van de afgif te. Op 1 april 1970 zijn dus alle vóór januari 1970 afgegeven bewijzen niet langer geldig. Iri verband hiermee die nen de houders van schrikdraadinstal laties, die niet over een in dat jaar uit gereikt bewijs beschikken, zich dus ten spoedigste in het bezit van een (nieuw) door een bevoegd deskundige op te ma ken bewijs te stellen. Formulieren voor het aanvragen van deze bewijzen, ingericht volgens het door de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid vastgesteld model, kunnen door de tussenkomst van de er kende installateur, bij de Arbeidsin spectie te Utrecht worden verkregen. Onder een schrikdraad als hierboven bedoeld, wordt verstaan een onder elektrische spanning staande draad, welke ten doel heeft paarden, vee, pluimvee, wild of andere dieren van de plaats, waar de draad gespannen is, verwijderd te houden door elektrische schok en de daarmee gepaard gaande schrik, welke van een aanraking van de draad het gevolg zijn Rhenen, 6 februari 1970. Het hoofd van de plaatselijke politie voornoemd, L. Bosch v. Rosenthal. ADVERTENTIE Reparatie aan huis Opgave s.v.p. voor 12.00 u. VEENENDAAL De CH-kiezers. die geen lid zijn van de plaatselijke kies vereniging krijgen toch de gelegenheid hun invloed aan te wenden op de samen stelling van de kandidatenlijst voor de gemeenteraadsverkiezingen. Het bestuur van de kiesvereniging heeft hiertoe besloten om het kiezerskorps wat directer in contact te hrengen met de CH-politiek op gemeentelijk niveau. Een woordvoerder van het CH-be- stuur merkte naar aanleiding hiervan op. „Bij iedere verkiezing worden er in Veenendaal tussen de 3500 en 4000 stemmen uitgebracht op de CHU. Am per vijf procent is lid en op de verga deringen van de kiesvereniging wordt dus door een kleine minderheid beslist over de .samenstelling van de verkie zingsgroslijst. De rest komt nooit aan bod. Hoewel deze categorie kiezers achter af nooit een verwijt kan maken over de samenstelling van de kandidatenlijst iedereen kan immers als lid toetre den leek het ons toch niet democra tisch, dat slechts een kleine groep de dienst uitmaakt. Het is echter maar een experiment en van de reacties op ons plan zal het afhangen of er bijvoor- RENSWOUDE De in 1969 aan de Kerkstraat gereed gekomen chr. kleu terschool kost aanmerkelijk meer dan ruim drie jaar geleden werd aangeno men. De totale kosten van grond, bouw en inrichting werden toen bepaald op f 251.642,-, waartoe de gemeenteraad kredieten verstrekte. Er blijken nu aan vullende kredieten nodig tot een totaal van bijna 50.000 gulden (47.238,-). B. en W. stellen voor deze te verlenen. In deze post is een bedrag van 20.000 gul den begrepen, voor afrastering, aanleg van een speelplaats en de tuin, waartoe het schoolbestuur in augustus 1969 ver zocht. DOORN Op zaterdag 14 februari geven leerkrachten van de Stichting Muziekschool voor Doorn en Omstreken in de aula van het Revius-lyceum te Doorn het jaarlijkse docenten-concert. Naast de presentatie van de betref fende onderwijskrachten, hebben deze concerten tot doel leerlingen, aspirant- leerlingen en belangstellenden in de ge legenheid te stellen kennis te nemen van wat uiteindeijk op een bepaald in strument kan worden bereikt. Omdat er bij de programmering altijd naar ge streefd wordt zoveel mogelijk instru menten aan het woord te laten komen, zijn deze concerten van de Doornse Muziekschool steeds weer aantrekkelijk veelzijdig. Zo zullen ditmaal naast piano, viool en violoncello de gitaar, solo-zang en een barok-trio voor dwarsfluit, viola da gamba en continuo aan de orde ko men, terwijl Freya Schuddeboom-Büh- ler haar prachtige clavecimbel be speelt. Ook de muzikale samenstelling van het programma, van Joh. Seb. Bach tot Heitor-Lobos en van Beethoven tot Ravel, vertoont een interessante varia tie. Bioscoop: Luxor theater: geen voor stellingen. Pniëlkerk: za. 20 u. orgelconcert door Piet van Egmond. UTRECHT Stadsschouwburg: za. 7 februari 20 u. Toneelgroep Centrum met „Jon gens onder elkaar" van Mart Crow- ly, m.m.v. Jacques Commandeur, Hans Dagelet, Cas Enkelaar. Zo. 8 februari: 20 u. Zuidelijk To neel Globe met „De Spaanse Hoer" van Hugo Claus, m.m.v. Ank van der Moer, Femke Boersma, Pleu- nie Touw. Woe. 11 februari: 20 u. De Neder landse Comedie met „Dat verhaal van jou" van John Hopkins, m.m.v. Kees Brusse, Guus Oster Cabaret: Muzevalcabaret (Nieuwe Kamp) za. 20.30 u. „Dagboek van twee gekken" met Annemarie Ko- ninks, Hennie Oliemuller, Herman Berkien en John de Groot (piano). Muziek: za. 7 febr.: Domtoren, Beiaardbespeling door Chris Bos van 11-12 uur. Tivoli (Lepelen- burg): di. 10 febr. 20 u. Don Ko- zakkenkoor. BIOSCOPEN Camera, (Oudegracht): dag. 4.30, 18.45 en 21.00 uur; zo. 14.15, 16.30, 18.45 en 21.00 uur: „La Fiancée du pirate". City, (Voorstraat): dag. en zondag: 14.15 en 20.00 uur: „De kelder der duizend gruwelen". Filmac, (Vredenburg)za. en zo. 14.30 en 16.30 uur: „De prins zon der vrees" (a.l.). Olympia, (Amsterdamsestr.w.): da. 18.45 en 21 uur; wo. tevens 14.30 uur; zo. 14.15, 16.30, 18.45 en 21 uur; do./zo.: ,A,ls het bloed kookt"; ma./wo.: „Kogels als antwoord". Palace, (Vredenburg): dag. 12.30, 14.30, 16.30, 18.45 en 21.00 uur (van 12.30 tot plm. 18.30 uur doorlo pend): „Zweden, hel of paradijs?" Rembrandt, (Oudegracht): dag. 14.30, 18.45 en 21.15 uur; zo. 13.30, 16.00 18.45 en 21.15 uur: „On her majes ty's secret service". Scala, (Potterstraat): dag. 14.30, 18.45, 21.00 uur; zo. 14.15, 16.30, 18.45 en 21.00 uur: „Uw vrouw het onbe kende wezen"; zo. 10.30 uur: „De levensroman van Johann Strauss" (a.l.). Studio, (Oudegracht): dag. 14.45, 19.00 en 21.15 uur; zo. 14.30, 16.45. 19.00 en 21.15 uur: „Zwijnestal" (18 jr.). Vreeburg, (Vredenburg): dag. 14.30, 18.45 en 21.00 uur; zo. 14.15, 16.30, 18.45 en 21.00 uur: „De vernieti ging van Frankenstein" (18 jr.) NACHTVOORSTELLINGEN Camera: za. 23.15 uur: „Jules et Jim" (18 jr.). Palace: za. 23.30 uur: Western Cy clus: „De schrik der bandieten". Studio: za. 23.45 uur: Crime-serie „De wurger van Boston". Vreeburg: za. 23.15 uur: „De roze panter" ARNHEM Stadsschouwburg Za. 7 februari: 20 u. Toneelsgroep Theater met „Oom Wanja" van An ton Tsjechow; mmv Max Croiset, Hans Tiemeijer, Hans Croiset.Si- grid Koetse, Trins Snijders, Elise Hoomans, Annie Langenaken en Bernhard -Droog. Di. 10 februari: 20 u. Toneelgroep Centrum met „Een dag uit de Dood van verdomde Loewietje" van Peter Nichols. In de hoofdrol len: Els van Rooden, Allard van der Scheer, Sara Heyblom, Frans Vorstman en Ria Vroemen. Woe. 11 februari: 20 u. Haagse Co medie met „Jongens onder elkaar" van Mart Crowley, mmv Guido de Moor, Jaap Wieringa ,Henk van Ulsen, Manfred de Graaf, Carl van der Plas, André Beyde, Erik van Ingen, Kees Coolen en Jac ques Luyer. Vr. 13 februari: 20 u. Het Nationale Ballet met „Giselle" op muziek van Adolphe Adam; cheoreografie van Jules Perrot en Jean Corralli. Begeleiding: Nederlands Balletor kest olv André Presser. Theater aan de Rijn: zo. 8, 15. en 22 februari: (Rijnstraat) 20.20 u. Tsjechow-programma met Liselot Beekmeijer, Eric van der Donk, Wik Jongsma, Carol Linssen, René Lobo en Siem Vroom. Musis Sacrum do. 12 februari: 20 u. Het Gelders Orkest o.l.v. Carl von Caraguly. Solist: Jakob Gimpel, piano. Wer ken van Strawinsky, Mozart en Brahms. Rembrandt (Velperplein): aanvangs tijden 2.00 en 7.30: „The wild bunch" (18 jaar); zaterdag 2 uur: De Fabeltjeskrant op het toneel. De fabelachtige uitvinding van Ed en Willem Bever. Kaartverkoop dagelijks aan de kassa. Studio A (Langewal): aanvangstijden 6.45 en 9 uur: „Schande" (Skam- men); zaterdag, zondag en woens dag, 2.30 üur: Help! van The Beat les: (alle leeftijden). Luxor (Willemsplein): aanvangstij den 2.30, 6.45 en 9 uur: „Als de naakte wind der zee"; zaterdag 23.30 uur: „Das Madchen mit dem sexten Sinn". Saskia (Looierstraat): aanvangstij den 2.30, 6.45 en 9 uur „The par ty" (alle leeftijden). Paiace (Bakkerstraat): aanvangstij den 2.30, 6.45 en 9 uur donderdag t/m zaterdag „Maitresse" (18 jaar): keren met de dood" (14 jaar). zondag t'm woensdag (14 jaar) „Po keren met de dood". beeld voor de ledenvergadering van 9 april, waarop de kandidatenlijst voor de gemeenteraadsverkiezingen zal worden vastgesteld een speciale kiezersver gadering zal worden gehouden". De CH-kiezers die voor dit plan voe len kunnen zich over informatie en ad viezen met betrekking tot de kandida tenlijst richten tot de CH-raadsleden of tot de heren dr. M. J. D. van Dam, Bergweg 47 en D. van der Scheur, Be nedeneind 5 te Veenendaal. RENSWOUDE Aan de gemeente raad van Renswoude op dinsdag 10 fe bruari (20 uur) de taak zich uit te spre ken over een geheel herziene algemene Politieverordening. Een paar maanden geleden kregen de raadsleden het concept, zodat ze zich voldoende hebben kunnen oriënteren. De APV moet die van 1922 gaan ver vangen, en is ontworpen aan de hand van een model van de Noordhollandse afdeling der Vereniging van Neder landse Gemeenten. Deze APV wordt aan Renswoude aangepast. Het hoofdstuk „Verkeer en Vervoer te water" komt er bijvoorbeeld niet in. Daarnaast worden specifiek op Renswoude gerichte artikelen, die in de loop der jaren aan de nog bestaande werden toegevoegd, overgenomen. Daaronder vallen b.v. het ophalen van huisvuil en het verbod tot het lozen van schadelijke stoffen via het riool. In de nieuwe APV worden ook verordeningen opgenomen omtrent het kamperen, wat nu nog een aparte verordening is ge regeld. VEENENDAAL Tot nu toe is op de speciale rekening van burgemeester Bode bij de Amro-bank te Veenendaal f 33.120,46,- binnengekomen voor Biaf- raanse kinderen die in Gabon verblij ven. Inmiddels is hiervan 30.800,- over gemaakt op postrekening 646900 van „Terre des hommes Nederland" in Den Haag. Voor dit bedrag kunnen 11 kinderen een jaar lang worden verzorgd. Binnen kort zullen foto's met beschrijvingen van de „geadopteerde" kinderen worden ontvangen. Een enkele toegezegde gift is nog niet ontvangen. Zodra kan worden aangeno men dat alle toezeggingen binnen zijn zal het resterende bedrag worden over gemaakt. Wat tot nu toe werd ingezameld is afkomstig van inwoners van Veenen daal, bedrijven, scholen en kerken. SCHERPENZEEL De leden van de Scherpenzeelse schietvereniging schoten deze week op de binnenbaan de volgen de resultaten met buks: P. Engelenburg 91, E. v. d. Werk 90, A. C. van Dusscho- ten 88, T. Rustenhoven 88, J. La Bastide 87, J. Koud ijs 87, P. ter Burg 86, J. ten Broek 85, J. Koot 85, J. v. Eist 83, A. v. Eist 82, A. v. Garderen 81, W. v. Leuve- ren 79, K. Schepel 79. H. v. Ginkel 76, A. Blanken 74 en J. Visser 73. SCHERPENZEEL De sportvereni ging „Badge" wil naast haar activitei ten op badmintongebied nu ook een zelfstandige tennisafdeling vormen. Omdat in Scherpenzeel nog geen banen beschikbaar zijn, moet het tennis voor lopig in Amersfoort worden beoefend. Het is gelukt om een tennisbaan te hu ren voor dinsdag- en donderdagavond en zondag de gehele dag. De contributie van de tennisafdeling bedraagt f 50,- per jaar. Liefhebbers kunnen zich op geven bij het secretariaat Eikenlaan 97 Scherpenzeel (Tel. 03497-1991). SCHERPENZEEL Ds. van Slooten uit Nijkerk heeft bedankt voor het be roep, dat op hem was uitgebracht door de Ned. Herv. kerk uit Scherpenzeel. Dit is het 10e „bedankje" dat de kerke- raad in ontvangst heeft moeten nemen. EDERVEEN, 6 februari 1969 Aan voer ca. 600.000 stuks. I'rijzen: grote eieren f 11.50 tot f 12,50. kleine eieren f9,00 tot f 11,50. Alles per 100 stuks Handel: vlug.

De Vallei | 1970 | | pagina 3