Met krachtig geloei mengden tien koeien hun stem in het protest tegen de ophef fing van de onrendabele spoorlijn Sneek-Stavoren, tijdens een demonstratie op het Binnenhof in Den Haag. Er kunnen toch ook heel vriendelijke dingen gezegd worden bij een demonstratie, al is deze lieflijke groet aan de staatssecretaris van Onderwijs er wel eentje met een dubbele bodem. Toneel van een en ander was Den Haag, waar studenten protesteerden tegen de trage democratisering en wijziging van bestuursstructuren. Prins Carel Hugo heft het glas op de aangifte van zijn zoon, met mr. Th. H. J. de Graaf, burgemeester van Nijmegen (rechts op de foto) en de heer C. C. Geertsema, gepensioneerd adjudant van prins Bernhard. „Het zwarte schaap van 1970" is de eretitel, die mgr. J. W. M. Sluyssen, bisschop van Den Bosch, in Nijmegen ten deel viel. Daarvoor zorgde een van de plaatse lijke carnavalsverenigingen. Een nog grotere zonnebril hoort bij het broekpak met jas van licht-grijze gabardine in de collectie van de Franse mode-ontwerper Lanvin. Debat van man tot man in de Tweede Kamerde heer Aantjee (links op de foto) en minister Schut. Een extra attractie op de Cinemanifestatie in Utrecht was de Amerikaanse acteur Miokey Rooney, hier samen met zijn zoon Tim. Rooney heeft 'n baardje laten staan voor zijn rol in de nieuwe film „B. J. Lang presents". Met de rug naar elkaar toe kun je ook heel goed reisverhalen vertellen. Zo deden Ben Cramer en Lenny Kuhr het bij hun optreden in een VARA-programma dat deze week werd uitgezonden. Het lijkt een soort kruising tussen een autoped en een fiets, maar het is een skibob, waarvoor op het ogenblik in de wintersportgebieden al heel wat scholen zijn opgericht. Het voertuigje heeft twee kleine ski's, resp. onder het stuur en het zadel. De berijder heeft er zelf nog twee om of te kunnen remmen. Dat is nog Iets anders dan een tijger in je tank 'n leeuw in de garage. Deze acht maanden oude bewaker loopt rond in het bedrijf van garagehouder Jan Senden te Amstenraede.

De Vallei | 1970 | | pagina 9