Luisterrijk concert van Piet van Egmond Water in Rijn twee m hoger Tegen streekplan Vallei-Eemland 90 bezwaren Plastic zak ook in Amerongen KLEUTERS BEKEKEN SCHOOL IN WORDING Auto in de berm Burgemeester gaat door met de strijd V eenendaler mishandeld door twee mannen Waarschijnlijk 1 juli: J A. Hosang:Volksstemming niet zo vreemd" „Sommige mensen zeggen Gefeliciteerd, je hebt Scherpenzeel er bij..." VERBLUFFENDE ORGELTECHNIEK Duwbak met gif vast op de Waal Dinsdag SGP- vergadering Feestavond bij A.N.A.B. Belt Joegoslavische vrouw bestolen Scooterrally naar de Grebbe „Instuifjeugd" vierde carnaval Dronken inan ramt twee auto's: vrouw licht gewond Voorlichting van G.M.v.L. VREEMD VERSTEDELIJKING NIET ONGEREMD MARKTEN Eerst grens MAANDAG 9 FEBRUARI 1970 VEENENDAAL Als er één organist in Nederland is. die de zwaarste orgel literatuur schijnbaar moeiteloos weet te vertolken, dan is dat wel Piet van Eg- mond. Wat deze meestermusicus ons zaterdagavond in de chr. geref. Pnieëlkerk liet horen, werd met zulk een verbluffende techniek en geraffineerde voordracht gebracht, dat de koude rillingen je bij tijden over de rug liepen. Welk een feno meen moest daar bezig zijn, zich volledig gevend en uitlevend in het land der muziek op de koning der instrumenten het orgel. Een genot voor de bijna 400 bezoekers. Een concert waarop Bach en zijn voorgangers of tijdgenoten ontbraken. Piet van Egmond bewandelt geen plat getreden paden. Hij is altijd zijn eigen weg gegaan en is daar om alleen al een volsterkt unie ke persoonlijkheid in de Neder landse muziekwereld. Een man die op een grandioos eigen wijze elk jaar weer de Mattheüs Passion brengt, die bij het uitleggen van muziekwerken op mee slepende wijze z'n gehoor voert naar die hoogte en dieptepunten waar hij het hebben wil, een man ook die niet alleen met zijn stem maar vooral met zijn spel de mens weet te boeien, snaren weet te raken op plaatsen waar wij dachten on gevoelig te zijn. Deze rasmusicus, letterlijk en figuur lijk tot in de toppen van zijn vingers, blijft echter ook maar een mens. Een mens die slachtoffer kan worden van VEENENDAAL De Veenendaler K. J. J. V. is in de nacht van vrijdag op zaterdag na afloop van een verlovings feestje mishandeld door zijn dorpsge noot J. T. H. S., die in gezelschap was van de Edenaar R. M. C. V. raakte vrij ernstig gewond. Over de aanleiding tot de mishandeling is niets bekend. Het tienjarig dochtertje van K. J. J. V. waarschuwde de politie, die bij het daarop volgende onderzoek V. bewuste loos op zijn bed aantrof. Volgens het dochtertje van het slachtoffer is haar vader met een ijzeren voorwerp door S. op het hoofd geslagen. Een onderzoek heeft inmiddels aan getoond dat het bedoelde voorwerp een autokrick moet zijn geweest. V. is per ambulance naar het Julianaziekenhuis overgebracht. De mishandeling leverde hem naast een hersenschudding een aantal ontvellingen op. De politie stelt •en onderzoek in naar de juiste toe dracht. Tegen de beide belagers van V. wordt proces-verbaal opgemaakt. TIEL Op de Waal bij Tiel is zon dag een duwbak met tweeduizend ton gevaarlijke stoffen muurvast op een krib gevaren. Omdat er kans was dat de bodem zou scheuren, durfde men de bak niet van da krib af te trekken. De giftige stof fen zouden dan in de rivier zijn geko men. RHENEN In de nacht van donder dag op vrijdag is de waterstand in de Rijn met twee meter gestegen. De ge meentelijke loswal stond blank, de bei de grindtrechters stonden met hun „voeten" in het water. Enkele langs de rivier liggende jach ten zullen moeten worden versleept, wanneer de was aanhoudt. De uiter waarden beginnen al op sommige plaat sen vol te lopen. Wanneer er opnieuw vorst mocht komen zal er volop gele genheid komen om te schaatsen op het ondergelopen land. Door de hoge water stand op de rivier is de scheepvaart aanzienlijk toegenomen. Zeer grote schepen passeren Rhenen, zowel stroomop- als stroomafwaarts. VEENENDAAL De Veenendaalse kiesvereniging van de Staatkundig Ge reformeerde Partij houdt morgenavond haar ledenvergadering in de consisto riekamer van de Geref. Gemeente in de Fluiterstraat. Spreker is de heer Vlas blom uit Delft, lid van Provinciale Sta ten van Zuid-Holland. „Het is duidelijk dat het Christelijk karakter van onze maatschappij geheel verloren dreigt te gaan", zo stelt het bestuur in de kennisgeving aan de le den. „Het blijkt telkens weer dat on danks onze welvaart geen tevredenheid heerst, integendeel er is onbehagen en protest. Allerwegen klinkt de roep om vernieuwing van de oude maatschappij. Wat is er aan de hand? Allerlei vragen waarmee wij ook te maken krijgen." De heer Vlasblom zal o.a. aandacht schen ken aan de komende verkiezingen. De bijeenkomst begint om half acht. SCHERPENZEEL Vrijdagavond houdt de federatie van de West-Veluwe van de Algemene Nederlandse Agrari sche Bedrijfsbond haar jaarlijkse feest avond in Filalethes. De aanvang is 8 uur. Medewerkers zijn Aty van Paare (cabaret), Wim Bosch (virtuoos op ac cordeon en electronisch orgel), en Al- bert I.wiin UwwikaU ahowj. zijn eigen gaven en technisch kunnen. Niet dat Van Egmond dat onderkent; tenslotte spreekt zijn visie op tempo en voordracht sterk mee. Maar juist wan neer je zelf voelt dat je technisch vrij wel alles kunt wordt het een strijd om je niet in techniek te gaan uitleven om de techniek zelf. Bij de weergave van Handels 2e Or gelconcert In Bes-dur echter kwam het ons voor, dat Van Egmond het tempo nogal eens te hoog opschroefde. Alles kwam er feilloos uit, maar komt het daarmee ook volledig tot zijn recht? Het past precies in zijn opvatting over Handel (die de onze niet is) en hij, ze ker hij, heeft daar zoals iedere orga nist, het recht toe. Toch vonden we dit het enige puntje waar eerlijke kritiek op zijn plaats is. Verder is er alleen maar grenzeloze bewondering. Wat een registratie en voordracht in Trumpet Voluntary van Stanley. Wat een prachtig doorleefd gebrachte Sonate van Mendelssohn over het Gebed des Heren. Het zal voor vele luisteraars wat verwarrend zijn ge weest dat na het uitbundige Allegro Mol to nog twee delen volgden. Doordat de platenindustrie vaak deze sonate maar half op de markt brengt, kennen de meesten de fuga en de finale van deze sonate niet. Maar het zijn voor ons de twee mooiste en knapste gedeelten. De doorwrochte fuga, waarin men heel duidelijk het canonisch karakter kan horen, met daarna de schitterend verstilde koraalachtige finale. Het is Piet van Egmond allemaal wel toever trouwd. Het Grand Choeur alla Handel van Guilmant vraagt voor de manier, waar op Van Egmond het uitvoert een grote re kerk met meer nagalm. U moest het eens kunnenhoren in een Franse ka thedraal! Interessant was de vertolking van Zwart's bewerking over „Ga niet alleen door 't leven". Niet dat het werk je zelf op zo'n hoog niveau staat, maar om het eens te horen spelen door ie mand die niet direct tot deze school be hoort, levert grappig vergelijkingsmate riaal op. Het hoogtepunt van de avond was voor ons „Dieu parmi nous" (God onder ons) van Olivier Messiaen. Deze moder ne Franse componist schiep met dit or gelwerk een brok dynamische muziek die niet iedereen direct aanspreekt. Door vooral ritmisch vreemde wegen te gaan en daarbij onopgeloste, dissone- rende akkoorden te gebruiken, vergt het voor velen nogal wat inspanning om zich niet vol afgrijzen af te wenden. Je voelde het in de kerk: men keek elkaar aan en luisterde plichtmatig en berustend verder tot het „valse" slotak koord bevrijding bracht. Toch moet men deze werken eens wat meer beluisteren, want het is beslist niet zo dat „men maar wat doet". Piet van Egmond heeft dat na afloop van 't concert ook nog duidelijk uiteengezet, een gebaar dat de ze man typeert Hij wil iedereen mee la ten genieten van datgene, waar hij in lééft. Wij zouden ter aanvulling willen stel len: wanneer U meer naar deze muziek luistert of tracht te luisteren, zult U ontdekken, dat het zo gek nog niet is. Dat er een stuk hedendaagse keiharde realiteit wordt weergegeven. Voor het verstaan van orgelmuziek zou best eens kunnen gelden: „Met Messiaen meer mans". Zoals altijd besloot Piet van Egmond ook dit concert met een improvisatie. ben aan Psalm 150, want de wijze waarop de organist de overgang van de Franse naar onze sfeer weet te verpak ken is grandioos. Pas na lang prelude ren kwam de melodie (eerst in kleine terts) tevoorschijn, omspeeld en geva rieerd op echt Egmondiaanse manier. Dat hij hier ook weer zijn beroemde „carillon" uit het orgel wist te toveren, was onmiskenbaar een bewijs van het feit dat Van Egmond zich thuisvoelde in de sfeer waarin het concert plaats vond. Een sfeer, die hij meesterlijk weet te scheppen, maar ook waarvan hijzelf en ons eindeloos kan laten ge nieten. Het was tot in elk detaileen luisterrijk concert. JAN HESSELS MULDER. w «Ua «van a.u.b. voor V««nonda*l ,7.301:: 10550 v;;.3O'£ 11079 's Zoterd. v. 16.30-17.30 m. Voor Rhonon 3328 Nwo V«onondaal«owo9 159 UTRECHT Van de mogelijkheid schriftelijk bezwaren in te dienen te gen het ontwerp-streekplan voor de Utrechtse Vallei en het Eemland, hebben in totaal 91 reclamanten ge bruik gemaakt. Gedeputeerde Staten van Utrecht hebben Provinciale Staten nu voorgesteld het streekplan te aan vaarden. In het gewijzigde ontwerp is voor een deel tegemoetgekomen aan de bezwaren, die schriftelijk en tijdens voorlichtingsbijeenkomsten en een openbare gehoorzitting zijn geuit. Het streekplan omvat de gemeenten Bunschoten, Hoogland, Renswoude en Veenendaal, alsmede gedeelten van de gemeenten Eemnes, Baarn, Amersfoort, Leusden en Woudenberg. In dit gebied wonen 141.000 mensen, een aantal dat in 1985 (inclusief een migratieoverschot van 35.000 personen) zal zijn gestegen tot ongeveer 225.000. De Utrechtse Val lei en Eemland zullen met name ruimte moeten bieden voor het opvangen van het bevolkingsoverschot uit de Utrecht se Heuvelrug en het Gooi Het streekplangebied zal, naar wordt verwacht, in toenemende mate betrok ken raken bij de uitbreiding en intensi vering van de Randstad Holland, aan gezien de „verstedelijkte band" zich op den duur zal gaan uitstrekken van Alk maar tot Arnhem en misschien nog ver der. Het ontwerp-streekplan gaat er van uit, dat ten behoeve van de voortgaande stedelijke ontwikkeling een relatief omvangrijke uitbreiding van het stede lijk woon- en werkareaal tot stand moet komen. Deze is voor een deel ge projecteerd als uitbreiding van de ste delijke elementen Amersfoort en Vee nendaal en voor een deel als suburba ne uitgroei van enkele kleine, nog sterk agrarisch georiënteerde kernen (zoals Eemnes en Bunschoten). Een van de uitgangspunten van het beleid is, dat Eemland en grote delen van het Valleigebied als open ruimte, waarin primair agrarische, recreatieve en natuurwetenschappelijke belangen tot gelding komen, blijven voortbestaan. Bij de opzet van het totale plan is er naar gestreefd, een evenwicht te vin den tussen de belangen van het land schap, de recreatie, de defensie en het verkeer. De in het plan voorziene ontwikke ling kan over 25 a 30 jaar volledig zijn gerealiseerd. Daarna en ook inmid dels zullen verdere stedelijke ont wikkelingen van grotere omvang elders moeten plaatsvinden. De provincie Niemand zal in het begin gedacht heb- denkt daarbij aan Zuidelijk Flevoland. AMERONGEN In Amerongen bestaat het plan om op 1 juli van dit jaar de Vuil nisemmers af te schaffen cn plastic zakken ervoor in de plaats te stellen. Dat hebben burgemeester en wethouders schriftelijk geantwoord op een vraag van de commissie van onderzoek van de gemeentebegroting. De commissie vroeg tevens de mening van het college over een eigen gemeentelijke vuilnisophaaldienst. B. en W. antwoordden daarop dat deze veel hogere kosten zou vergen. De commissie van onderzoek (de raadsleden G. J. Buis, W. A. Haandrik- man en M. Doornenbal) rapporteert be zorgd te zijn over de financiering van nieuwe urgente kapitaalswerken. In 't algemeen heeft zij geen bezwaren te gen de begroting, al stelt zij enkele vra gen daarover. De begroting komt woensdagavond in de raad in behande ling. In hun antwoorden zeggen B. en W. o.m. dat binnenkort een voorstel wordt gedaan het presentiegeld voor leden van stembureaus te verhogen. De com missie suggereerde een verhoging van 25,- tot 40,-. Nog in het eerste kwartaal van dit jaar komt de verlichting van de Kon. Wilhelminaweg in de raad, aldus belo ven B. en W. De commissie noemde de weg „een nog steeds donkere vlek in deze - in andere gemeenten beter ver lichte - behoorlijk drukke verkeers weg". Bijzondere aandacht gaat het college dit jaar schenken aan het waterleiding net. Een deel van de woningen in de gemeente, die als „super-onrendabel" nog niet zijn aangesloten, zullen waar schijnlijk binnenkort worden gekoppeld aan de waterleiding. Het komt de com missie zeer gewenst voor alle wonin gen die in dit gebied liggen te laten aansluiten, omdat in 1971 de regeling super-onrendabele gebieden afloopt. Ook de post „onderhoud gemeente huis" gaf de commissie aanleiding tot een opmerking: wij pleiten voor een betere verlichting boven de trap van de hoofdingang. B. en W.: „Het aanbren gen van andere armaturen zal worden bezien.'^ KESTEREN Zaterdagavond rond zeven uur is een diefstal gepleegd in het voormalige Stationskoffiehuis, waar Joegoslavische gastarbeidsters zijn gehuisvest. In een slaapkamer aan de straatkant had één der dames een portemonnee met 25 neergelegd. Toen even later een kamergenote boven kwam, bemerkte zij dat het raam open was en de portmonnee verdwenen. Van de daders ontbreekt nog elk spoor. RHENEN De Scooterclub Neder land, die zaterdagmiddag in hotel de Stichtse Oever in Rhenen een huishou delijke vergadering hield, heeft beslo ten op zondag 19 april een scooterralley te organiseren naar Rhenen en de Grebbeberg. De naam van de rally luidt: „Grebberit". Over enkele maan den wordt eveneens in Rhenen de jaar lijkse algemene ledenvergadering ge houden. „Afleiding" in noordelijke richting is noodzakelijk, wil men voorkomen, dat vanuit een te volgebouwd Eem- cn Val leigebied een verdere verstedelijking de Utrechtse Heuvelrug en andere gebie den waar dat ongewenst is zal binnen dringen. Ook in het streekplangebied zelf mag zich geen ongeremde verstedelijking voordoen. Zo staan G.S. op het stand punt, dat het voor wat de regio Amers foort betreft het meest gewenst is, dat de polder Zeldert onbebouwd blijft, omdat anders het aaneengroeien van de stedelijke gebieden van Amersfoort, Soest en Baarn niet voorkomen zal kunnen worden. De beroepsbevolking van 48.000 per sonen zal in 1985 waarschijnlijk een to taal van 75.000 hebben bereikt. Voor de ontwikkeling van de werkgelegenheid zal ongeveer 250 hectare bedrijfsterrein kunnen worden benut. Voortgaande in dustrialisatie wordt gewenst geacht voor de regio Amersfoort, in Veenen daal en in Bunschoten. RHENEN De nog niet zo lang gele den aangestelde full-time jeugdleider van de stichting Jeugdzorgwerk, de heer Veenbrink, heeft zaterdagavond opnieuw succes geboekt met een nieuwe actie, namelijk gecostumeerd carnaval. Er waren zeventig jongelui naar „Bella Vista" gekomen, gestoken in de meest uiteenlopende costuums. De avond ver liep bijzonder gezellig en feestelijk. Als disc-jockey trad op de heer E. J. Otto. De paren die het best verkleed waren kregen een prijsje, evenals het beste danspaar en het paar dat het langst op de vloer was gebleven. De jeugdleider zelf was ook gestoken in een boerenkiel met een bijbehorend pet je op z'n hoofd. Kortom, het was daar in „Bella Vista" écht carnaval. SCHERPENZEEL Op de eiermarkt te Scherpenzeel werden aangevoerd 850.000 stuks. De handel was traag en de prijzen varieerden van f 11,25 tot f 12,50 per honderd stuks. De henne- eieren van f 8,tot f 11,per honderd stuks. KESTEREN Vrijdagmiddag heeft men aan de dakbedekking van de openbare kleuterschool „Prinses Marijke" een begin gemaakt. Burge meester D. J. Pott die er bij aanwe zig was, sprak de hoop uit, dat het nieuwe gebouw in het nieuwe schooljaar in gebruik zal kunnen worden genomen. Ook de kleuters van de beide klas sen hebben vrijdag een kijkje kun nen nemen in hun toekomstige school. Twee van hen overhandigden de bouwvakkers een enveloppe met inhoud. Na afloop werd het traditio nele pannebier genoten. VEENENDAAL Al slingerend reed de Veenendaler A. M. de M. in de nacht van vrijdag op zaterdag door de Am bachtstraat, zoals later bleek onder in vloed van alcohol. Hij raakte daar de macht over het stuur kwijt, en ramde twee geparkeerde auto's. Zijn vrouw raakte daarbij licht gewond. Zij werd in het Julianaziekenhuis behandeld. Te gen De M. is proces-verbaal opgemaakt. De auto's waren flink beschadigd. KESTEREN Zaterdagmiddag kwam op het Waldeck Pyrmontplein te Kesteren de Turkse gastarbeider A. uit Tiel, met zijn auto in de berm te recht. Hij kwam uit Ochten en kreeg geen voorrang van een uit Opheusden komende personenauto. A. moest zo on verwacht uitwijken dat hij eerst tegen een paar verkeersborden reed en in de berm tot stilstand kwam. De auto was total-loss. De Turk zelf kwam er heelhuids af. Van de doorge reden andere auto ontbreekt nog elk spoor. SCHERPENZEEL Donderdag 12 februari houdt de afdeling Scherpen zeel van de Gelderse Maatschappij van Landbouw weer een voorlichtingsavond in Hotel Marktzicht. Er zal een deskun dige komen spreken over de spenen trappen van de koe. De aanvang is om 7.30 uur. |>ENSWOUDE Fanatieke strijdlust: de laatste karaktereigenschap die je de goedlachse, stug sigaren rokende man achter het met pape rassen overladen bureau zou toedichten. Toch is het juist die trek die bur gemeester J. A. Hosang van Renswoude en Woudenberg vooral het laatste jaar onverzettelijk accentueert. Hij laat het er niet bij zitten, en gaat door met de strijd. „Er is al meer door de hogere heren uitgemaakt, dat later nog wel kon worden veranderd", zegt hij simpelweg, als hij praat over 't steeds nader komende fantoom de samenvoeging van Woudenberg, Renswoude en Scherpenzeel. Zijn grootste bezwaar tegen de procedure waarmee het geval wordt voorbereid isde weinig elegante manier van optreden van Gedeputeerde Staten, en het feit, dat het lijkt of de democratie er bij in schiet. ,.In "t algemeen is het zo dat je met elkaar praat als je van mening ver schilt", zegt de heer Hosang. „Je stelt de opinies tegenover elkaar en begint 'n discussie. Da's de gewoon ste zaak van de wereld nietwaar? Wel. dat gebeurt bij deze hele zaak nu juist niet. Wij zijn als college van B. en W. in het provinciehuis geweest, en meer dan eens. We mochten zeggen hoe we tegenover de samenvoeging stonden, en dan was het afgelopen. Dank u wel he ren, wilt u de volgende binnenstu ren We zijn er als schooljongens behandeld". Veel méér zegt de burgemeestc Hij ziet niet op tegen termen als „ondemocratisch", „discriminatie' „onzin" en „waanzin", als hij 't heeft over de „aanslag op het be staansrecht van Renswoude" (en Woudenberg). Al vele malen eerder stelde hij met luide stem in het openbaar dat het kolder is de drie dorpen tot één geheel samen te sme den, juist nu er elders in ons land nieuwe gemeenten worden gecreëerd die nauwelijks groter zijn dan elk van de drie op 't ogenblik. Boven dien: „Ik zie geen enkele noodzaak om een samenvoeging tot stand te laten komen. Zowel Renswoude als Woudenberg zijn kerngezond, ook financieel". Wat de procedure betreft: „Juri disch bezien kan je daar moeilijk een aanmerking op maken. Maar ik sta op het standpunt dat éérst de provinciegrens gewijzigd moet zijn in verband met de ligging van Scherpenzeel, en dat je pas daarna over samenvoeging kunt gaan pra ten. Daarbij komt nog dat momen teel druk gepraat wordt over herin deling van provincies, en in dat licht bezien is het ook al merkwaardig zoiets als dit nu aan te pakken..." Burgemeester Hosang windt er seen doekjes om: „Ik zal blijven vechten, tot de laatste snik". In een eerder stadium zei hij het anders: ..Ik geloof nog altijd dat er ook nog verstandige mensen in Nederland zijn". „Kijk eens. als de samenvoeging doorgaat krijg je de situatie dat de positie van de drie kernen nooit ge lijk kan zijn. Scherpenzeel wordt nogal eens genoemd als centrum. Dan zouden de nevendorpen Rens woude en Woudenberg achter blij ven. Ik ken daar voorbeelden van. Neem zo'n kwestie van een dorps huis voor zo'n gemeente. A zegt het moet hier; néé zegt B, wij willen het hebben; nee zegt dorp C dan, hier hoort het te staan. Je houdt altijd de toestand dat de gemeenschappelijke voorzieningen voor twee van de drie moeilijker be reikbaar zijn. Wc moeten niet het idee leven dat we in de tijd van Sin terklaas leven, en bijvoorbeeld zes gymnastiekzalen zouden krijgen". De bevolking leeft mee, zeker in Renswoude. De meerderheidsopinie is: tégen, en die opninie is in niet geringe mate geïnspireerd door de strijdlustige eerste burger. „Ach er zijn ook nog veel mensen die het niet zo goed begrijpen. Soms houden ze je op straat aan, geven je een hand en zeggen: gefeliciteerd, je hebt Scherpenzeel erbij... Toch vind ik het belangrijk dat de kwestie leeft onder de bevolking. Maar ze zouden ook hun mening moeten kunnen geven, en niet alleen door de mond van de gemeente raadsleden. Een volksstemming is in dit verband helemaal niet zo'n vreemd idee...." Gedeputeerde Staten van Utrecht voerden als argument voor de sa menvoeging o.m. aan dat de drie huidige gemeenten samen een buf fer moeten worden tussen de op dringende verstedelijking uit het westen en het Veluwemassief, dat er een groene zone moet blijven, zoals ook in het ontwerp-streekplan voor Vallei en Eemland staat. Een groene zone met woonkernen die alleen nog zoveel mogen bouwen dat de na tuurlijke bevolkingsaanwas behooor- lijk onderdak komt. De kracht van dat argument onderscheidt de heer Hosang niet: „De groei van gemeen ten hebben G.S. per slot van reke ning toch zelf in de hand. Daar is geen samenvoeging voornodig". Er zijn cijfers die een prognose geven van de groei van de gemeen ten. Ook daarover is de burgemees ter niet te spreken: „Die zijn van 1965. en nu al blijkt dat we er ver overtieen gaan, en móeten gaan, en dan krijg je weer zo'n vreemde si tuatie. Tijdens de hearing over het streekplan zeiden de mensen van de provincie: aan die cijfers kun je niet vasthouden, maar toch moet je je ernaar richten..." „Ach, ik kan er wel uren over praten", zegt de heer Hosang achter- overzittend met een wuivend gebaar, en zijn vierde sigaar in drie kwar tier vlak bij de mond. „Ik ben er voortdurend mee bezig. Soms word je 's nachts om drie uur wakker, en dan denk je, het kan niet, en dan sta je op om maar weer een stuk te schrijven. Ik hoop dat de zaak zijn beslag krijgt vóór ik over twee jaar met pensioen ga, en tot zolang ga ik door met de strijd". Hij is ook vast van plan de bevol king van zijn gemeenten te blijven inspireren. Als er ooit een wetsvoor stel komt met betrekking tot de sa menvoeging, zelfs dan voorziet hij nog actie: een deputatie op de pu blieke tribune in de Tweede Kamer. „Er is al meer door hogere heren uitgemaakt..."

De Vallei | 1970 | | pagina 3