Opheusden en Sparta op weg naar fusie? Frans van de Zilver werd districtskampioen libre Scherpe tijden bij kringwedstrijden Verrassend grote zege op Boemerang Overwinningen voor Panters Voetbalclubs gaan vergaderen Uitstekende organisatie van DOG Slotoffensief vol spanning Matig begin bij dames Ik ga op jongerenreis DE MAGNEETrxv VZC 4 maal op ereschavot Biljart-bazaar leed onder slecht weer mmmm DAMMEN Nederlaag voor Ons Genoegen GESLAAGD Avond wedstrijden van Gelderse schietkring Gevreesd Zonder Nadelig Ouders en jeugd van Scherpenzeel vierden feest Tafeltennis Sprint Spanning Moeilijk MAANDAG 9 FEBRUARI 1970 ADVERTENTIE Vorig jaar ook gedaan. Echt vakantie met eigen leeftijdgenoten. Strand, veel zon en water. En 's avonds veel! vertier. Een voorbeeld 15 dagen Ibiza va. f 364.— Bel even Joke Sangers, 02200-13388, voor de reisgids of stuur de bon in (in envelop zonder postzegel) aanReisbureau de Magneet n.v. Antwoordnummer 53, Alkmaar. JT/ i &fsii!s&i het meest complete reiabureae [i z Naam O Adres I 03 Woonplaats Ik wil graag de vlieggids met jongerenprogramma Reisbureau de Magneet n.v. Antwoordnummer 53. Alkmaar OPHEUSDEN In Opheusdense sportkringen gonst het de laatste dagen van geruchten dat de beide voetbalverenigingen Opheusden en Sparta een fusie aan zullen gaan. Dat het niet bij geruchten blijft werd zaterdag bevestigd, toen vernomen werd dat intussen reeds oriënterende besprekingen zijn geweest tus sen de besturen van beide clubs. Het eerste resultaat is dat op vrijdag 13 febr. zowel Sparta als Opheusden gelijktijdig een ledenvergadering zullen houden om de fusieplannen te bespreken met de leden. Tijdens de persoonlijke kampioenschappen libre 2do klasse is A. W. Pieters van Gelre uit Ede geconcentreerdbezig punten te verzamelen. VEENENDAAL Het persoonlijk biljartkampioenschap in de 2e klasse libre van het district Veenendaal is gisteravond gewonnen door Frans van de Zilver van DOG. Talloze toeschou wers hadden zich verzameld rond de biljarttafels in café De Ouwe Grens, waar zondagavond een gespannen stilte heerste toen Frans van de Zilver en Hans van de Heuvel (Excelsior-Leer- sum) aan hun slotpartij begonnen. Het werd een uiterst nerveuze strijd, waar in de beide opponenten aanvankelijk niet voor elkaar onderdeden. Het was de 48-jarige Van de Zilr ver die als eerste z'n zenuwen de baas werd en daarna vrij vlot uitliep op Van de Heuvel. Met een bijzonder aardige serie tot slot zegevierde hij over Van de Heuvel. Het gemiddelde van v. d. Zilver kwam echter niet hoger dan 3.70, waar uit wel blijkt dat de prestaties geen op vallend niveau bereikten. Desondanks een groot succes voor DOG, dat nog maar een half jaar uit komt in de KNBB en nu reeds een voortreffelijk toernooi organiseerde. Dat vond ook de voorzitter van het dis trict Veenendaal, de heer Schrijvers hof, die bij de prijsuitreiking gewag maakte van de zeer goede organisatie, waarbij hij met name de heer W. van de Zilver en z'n secondanten lof toe zwaaide voor de perfecte leiding van de persoonlijke kampioenschappen van het district. Al tijdens de slotpartij werd bekend dat G. Mulders van De Zwaan uit Rens- woude even tevoren kampioen gewor den was van het gewest Oost te Brum- men, waardoor hij namens het district Veenendaal mag deelnemen aan de na tionale kampioenschappen. Voorzitter W. van Asselt van DOG feliciteerde de prijswinnaars en wenste winnaar Van de Zilver al vast succes toe op de gewestelijke kampioenschap pen die volgende maand gehouden wor den. Het eindresultaat van de persoonlijke kampioenschappen werd: 1 Fr. v.d. Zil ver 6—12—3.70; 2 H.v.d. Heuvel (Excel sior Leersum) 6103.213 A. Francis co (De Prins Scherpenzeel) 68—3.38; 4 H. v. Appeldoorn (De Krim Driebergen) 663.35; 5. J. v. Appeldoorn (Morgen ster Eist) 642.38; 6 J. Hoogeveen (Excelsior Leersum) 6-2-3.42; 7. A. Pie ters (Gelre Ede) 6—0—2.71. HARSKAMP Het tweede achttal van de Ederveense damclub DCE heeft het in Harskamp tegen Ons Genoe gen niet kunnen klaren en met een 15 5 nederlaag genoegen moeten nemen. Bij DCE kwam alleen D. v. Heerdt tot winst die een uitstekende partij speel de tegen E. v. Butselaar en al spoedig met een prachtige slagzet de partij in winst omzette. Ook W. Veldhuizen kwam tot goed spel tegen de zeer sterk spelende Jurius en behaalde zeer ver rassend een remise. De overige Ederve- ners moesten de eer aan hun tegenstan ders laten. De persoonlijke uitslagen waren als volgt; Ons Genoegen IDCE II: G. v. KruistumJ. v. Hierden 20; S.C. Ju riusW. Veldhuizen 11; E. v. Butse laar—D. v. Heerdt 02; A. Bouw—G. Hazeleger 20; A. ZandbergenA. v. Hunnik 2—0; E. de Groot—J. Lagerwei 20; E. LuttikhuizenW. de Koning 20; T. Klok—R. Smeenk 20. Stand 133. Reglementair 2—2. Eindstand 15—5. Dinsdagavond speelt DCE II in het Groenekruisgebouw de competitiewed strijd tegen de koploper van de afde ling DES III uit Lunteren. In de onder linge competitie werden maar 2 partij en gespeelt. J. Boeve won van B. v. Beek en St. Vierwinden toonde zich de sterkste in de partij tegen G. v. Heerdt. VEENENDAAL Zaterdagavond j.l. organiseerde de kring van Midden Nederland van de K.N.Z.B. in het Valleibad kring-zwemwedstrijden, waaraan door zeer veel gerenommeerde clubs werd deelgenomen. Er werden enkele scherpe tijden gezwommen. Tien onderdelen stonden op het programma, waar onder slechts 2 50-meter nummers. Dit programma was nu niet bepaald op de huid geschreven van de jonge VZC-formatie, maar niettemin zag men kans tot viermaal toe het ereplatform te betreden. Het was weer een grote drukte in het Valleibad. Een groot aantal deelnemers en een uitpuilende tribune zorg den voor een gepaste sfeer op dit sterke zwemfestijn. De avond begon met een groot succes voor de jonge VZC formatie. Op de 50 meter vrije slag voor meisjes onder de 10 jaar finishte Linda Faber als num mer één in de tijd van 36.5 sec. Tweede werd Sylvia v. d. Glas van Neptunus uit Amersfoort in 38.8 sec. en derde de jonge Nicoline Boers van VZC in 41.1 sec. De 50 meter vrije slag voor jongens onder de 10 jaar werd een overwinning voor Bertil Spelt van Zwemlust uit Utrecht in 36.8 sec., tweede werd Ge rard Smit, eveneens van Zwemlust in 37.7 sec. en de jonge Andre Faber van VZC werd derde in 40.7 sec. Na deze twee korte nummers kwa men dan de 100 meter-series. De 100 meter rugslag voor meisjes onder 12 jaar werd gewonnen door de befaamde Hansje Bunschoten van Naarden in 1.18.5 min, tweede werd Marjo v. d. Bree van Zwemlust en derde Winnie Faber van VZC in 1.27.8 min. Bij de jongens was het Roy de Boer die eerste werd in de tijd van 1.22.1 min, tweede Henny Glijn in 1.25.3 min en derde Ronnie v. d. Giessen in 1.27.6 min. Op de 100 meter schoolslag voor meisjes onder de 14 jaar won Freddy Brouwer van De Robben in 1. 29.2 min, tweede werd Marjolein Vos van De Robben in 1.29.8 min., derde Jolanda Smits van Zeist in 1. 30.7 min. Els Lazet van VZC zwom over deze afstand 1. 35.5 min. en Ineke v. d. Bosch 1.41.2 min. en Anita Stam 1.37.4 min. Siegrid de Vries van De Robben won dit onderdeel bij de jongens in 1.28.4 min, tweede werd Leon van Opbergen van Neptunus in 1.30.6 min en derde Gerard Schneider van IJsselmeer in 1.32.4 min. Jan Bulsink van VZC zwom 1.34.2 min. Op de 100 meter rugslag voor meisjes onder de 16 jaar zwom Annemarie Groen van Naarden een tijd van 1.18.4 min, goed voor de eerste plaats. Tweede werd Lotty ten Veen van De Robben in 1.17.8 min. en derde Elly Pluim van Va- RHENEN De bazaar, die in het af gelopen weekeinde werd gehouden door de biljartvereniging „De Driehoek", heeft weliswaar winst opgeleverd en ook twee nieuwe jeugdleden, maar wat de organisatoren ervan verwacht had den, is er helaas niet helemaal uitge komen. Er was een streefbedrag genoemd van netto 1000,-. Gisteren was nog niet bekend wat precies de juiste uit slag was geworden, maar men schat de winst toch wel op een kleine zeshon derd gulden. Helaas waren de weersomstandighe den van dien aard, dat velen thuis zijn gebleven. De muzikale rondgang van „Ons Genoegen" was met de daarachter rijdende wagen vol jeugdbiljarters zon der meer een stunt, die zeker heeft bij gedragen tot een opwekking aan de ad- spirant-bezoekers van de bazaar. Zoals bekend is, zou de bazaar worden gehou den om uit de gelden daarvan de jeugd te leren biljarten en te begeleiden in vriendschappelijke en competitiewed strijden. Ook lag het in de bedoeling nog wat jongelui aan te trekken. Er hebben zich gedurende deze bazaar twee nieuwe jeugdleden aangemeld, zo dat nu in elk geval twee wedstrijd teams kunnen worden geformeerd. halis in 1.20.0 min. Bij de jongens was het op dit onderdeel Ton van Klooster van Naarden die won in de tijd van 1.11.5 min, tweede Ton Terpstra van DKR in 1.17.0 min. en derde Cor Bou- man van'VzC in 1.17.5 min. Teunis van Binsbergen zwom over deze afstand 1.23.5 min. De 100 meter vrije slag voor de da mes werd gewonnen door Ineke van Doorn van Sedna uit Amersfoort in 1.09.0 min, tweede werd Marian van Strijland van Naarden in 1.Ó9.3 min en derde Jeanne Hundersmarck van De Robben in 1.10.3 min. De 100 meter vrije slag voor de heren werd een prooi voor de zeer sterke Henk Termeer van Vahalis in de prachttijd van 1.00.9 min. Tweede ein digde Andries van Woerd, eveneens van Vahalis in 1.02.7 min en derde Chris Delicaat in 1.03.0 min. Lex den Drijver zwom voor VZC 1.06.5 min. VCZ kwam in dit milieu goed voor de dag. Men is er op de langere afstanden nog niet helemaal, maar dat zal niet lang meer duren, Al met al zeer ge slaagde zwemwedstrijden in het Vallei bad. SCHERPENZEEL De leden van de Scherpenzeelse schietvereniging hebben deelgenomen aan de avond wedstrijden van de Schietkring Gelderse Vallei, die ongeveer twee weken duurden en wer den gehouden in Driebergen. Vrijdag avond was de prijsuitreiking en be kendmaking van de winnaars. Hoewel de Scherpenzelers niet erg te vreden waren over zich zelf ontving men toch vrijdagavond de volgende prijzen: afdeling Korps A een tweede prijs met 436 punten. Korps C een 7e prijs met 377 punten. Persoonlijk A: C. Valkenburg 8e prijs met 94 punten. In Persoonlijk B: A. Valkenburg met 94 punten een le prijs en J. Koudijs met 89 punten een 5e prijs. Vaste Baan: J. Koudijs met 140 punten 4e prijs en A. Valkenburg met 137 punten een 7e prijs. Vrije Baan B: A. Valkenburg met 85 punten een 12e prijs en J. Koudijs met 85 punten de 13e prijs. Valkenburg had een betere steunserie. Donderdagavond had er na de wed strijd nog een sportieve weddenschap plaats. Men daagde een van de leden van de Schietvereniging Bermekom uit dat als hij op een autoped vanaf Drie bergen naar huis ging hij deze mocht houden. De man nam de weddenschap aan en vertrok om 12.30 uur uit Drie bergen en kwam 's morgens om 4.30 uur in Bennekom aan en had de auto ped verdiend. Aan de grote winterwedstrijd werd door 206 schutters deelgenomen. Na af loop van de prijsuitreiking dankte de heer A. Valkenburg uit Scherpenzeel namens alle schutters de vereniging Driebergen voor de goede organisatie. De heer Valkenburg had ter ere hier van de bekende „Schutters-keten" om. Tot voor korst zou een dergelijk plan geen enkele kans van slagen hebben door de vaak heftige rivaliteit in het verleden. Met het verdwijnen van het voetbalveld „De Bokkenweide" is voor al Opheusden in ernstige moeilijkheden gekomen. Sparta, uitsluitend op zater dag spelend, komt momenteel uit in de 4de klasse van de KNVB maar bereikte tot dusver geen bijzonder hoge plaats op de ranglijst van de verschillende nen elftal in de competitie. Doordat de vereniging Opheusden vo rig jaar besloot in z'n geheel over te gaan naar het zaterdagvoetbal ontstond het unieke feit dat in deze kleine ge meente twee zaterdagclubs om de gunst van het sportminnend publiek moesten gaan dingen. Sparta speelt al jaren in de 4e klasse van de KNVB, heeft zelfs één jaar in de 3e klasse gespeeld, maar domme pech maakte hier al spoedig een einde aan. Hoewel Sparta in de 4e klasse draait en het dit seizoen wat beter gaat als in voorgaande, was er de laatste 5 jaren steeds een ploeg uit Nijmegen 'of Kesteren die juist iets slechter speelde, anders was Sparta al lang eens gede gradeerd. Sparta speelt momenteel met 3 senioren, een junioren en een vetera nen elftal i n de competitie. Opheusden was vroeger één der ge vreesde tegenstanders in de Betuwe, een ploeg waar moeilijk van gewonnen kon worden. Verschillende malen werd het kampioenschap 4e klasse behaald, maar promotie naar de 3e klasse was er net niet bij. De laatste jaren is het met voetballen bergafwaarts gegaan. Uit de KNVB gedegradeerd, moest Opheusden daarna in de Hoofdklasse van de afdeling Nijmegen ook toezien dat men nog verder moest degraderen naar de le klasse. Ook hier wilde het niet hikken en toen besloot Opheusden geheel over te gaan naar het zaterdag- voetbal. Opheusden, dat nu in de afdeling Nijmegen zaterdag speelt, moet hierin kampioenen worden om te kunnen pro moveren naar de 4e klasse. In dat geval zou de gemeente Kesteren niet minder dan 3 clubs in de 4e klasse van de KNVB hebben: Opheusden, Sparta en Kesteren. Of het ooit zo ver zal komen ls nu een grote vraag geworden, als de fusie plannen doorgang kunnen vinden. Opheusden kwam overigens nog ver der in nood. Het raakte zijn vertrouwde veld De Bokkeweide kwijt door verkoping aan een particulier en deze zegde prompt de huur op. Een noodveld werd aangelegd door de gemeente, maar dit werd nadat er één wedstrijd op gespeeld was afgekeurd door de KNVB-afdeling Nijmegen, waardoor Opheusden geheel zonder terrein is ge komen en de thuiswedstrijden ook in Nijmegen moet spelen, hetgeen met zich mee brengt: geen inkomsten meer als thuisspelende vereniging. Opheusden komt uit met 5 senioren-elftallen, w.o. een veteranen-elftal en een elftal ge heel bestaande uit Ambonezen. Ver der heeft Opheusden nog 4 junioren-elf tallen, zodat deze vereniging-zonder- terrein met 9 elftallen moet spelen op terreinen van hun tegenstanders. De gemeente is voornemens een sportveldencomplex aan te leggen op het voormalige noodwoningen-terrein aan de Tolstestraat, met vermoedelijk 3 speelvelden. Maar dan nog zal de situa tie er verwarrend op worden als hier zowel van Opheusden als van Sparta samen 14 elftallen moeten spelen. De beste oplossing zou volgens vele voetballiefhebbers inderdaad een fusie van beide verenigingen zijn. Een eerste elftal, geformeerd uit spelers van de gezamenlijke clubs, zou veel sterker kunnen worden en minstens een derde klasse kunnen bereiken. Uiteraard zijn in dat geval de financiële voordelen veel groter door een concentratie van het publiek. Moeilijk blijft in elk geval de accom modatie in Opheusden en ongetwijfeld zullen er nog heel wat problemen ko men indien men gaat praten over de in breng die van beide kanten moet ko men. Veel zal afhangen van de stem ming onder de leden van Opheusden, die in feite in een nadelige positie ver keren. Bij Sparta is men gewend de za ken wat minder emotioneel te bekijken en wellicht zal men elkaar toch kunnen vinden. Zeker is het dat door de voetbalge schiedenis in de gemeente Opheusden er heel wat oude sentimenten over boord gegooid moeten worden en daar aan zullen ongetwijfeld heftige debat ten voorafgaan. SCHERPENZEEL D« voetbalver eniging de Valleivogels heeft de win terstop voor de jeugd op zeer feestelij ke wijze besloten met een feestavond in het verenigingsgebouw aan de Mo lenweg. Het was het besluit van een competitie van binnenspelen voor de jeugd. Er waren een 5-tal bir»"'nspelen waaraan men mee moest do; m voor het winnen van een prijs i «nmer- king te komen: biljarten, (tennis, sjoelen, tafelvoetbal en spe rpen. De prijswinnaars werden (la ook op deze avond bekend gemaakt. it was er het feest voor de jongens alleen waarbU een paar lachfilms en een geza menlijke broodmaaltijd. Om 7.30 uur begon de feestavond, ge- zamelijk met de ouders, en verzorgd door de jeugd. Er was van de kant van de ouders zeer grote belangstelling en de voorzitter van de jeugdcommissie was dan ook zeer verhaugd over de zeer grote opkomst van de ouders. De heer D. van Wijk meende echter in zijn welkomswoord er op te moeten wijzen dat hij het ook wel eens ettig zou vinden als de ouders ook meer belangstelling toonden als de jeugd moest spelen. Hierna reikte een der jeugdleiders, de hr. Robbertsen, de vol gende prijzen uit. Mini pupillen: 1. G. Overeem 87 punten; 2. T. Wolswinkel 79 punten; 3. B. Epskamp 77 punten. Welpen A: le prijs C. Valkenburg en F. Hardeman met elk 83 punten, 2e G. Dikkenberg 82 punten, 3e J. Blauwen- draad en A. v. d. Vliert 78 punten. Ad- spiranten B: le prijs H. v. Setten 85 punten, 2e D. Jansen 83 punten, 3e prijs voor A. de Greef en C. Wolswinkel met 79 punten. Adspiranten A: le prijs M. Wagens- veld 90 punten, 2. Rebergen en C. v. d. Pol 79 punten, 3. A. Jansen 70 punten. Junioren A: le prijs W. Gijsbertsen 84 punten, 2e E. van Essen 81 punten en 3. C. de Koning 80 punten. Hierna werden door de jongens ver schillende sketches en spelletjes opge voerd en de aanwezigen tussen de be drijven door op de hoogte gebracht van het wel en wee van de sportvereniging De Valleivogels. De voorzitter van Valleivogels, de heer Zeegers, sprak een slotwoord. Hij bracht in de eerste plaats dank aan de jeugdleiders voor het vele werk in het afgelopen jaar gedaan en in het bijzonder voor het werk gedaan tijdens de winterstop voor de jeugd. RHENEN Een prima op dreef zijnd RTTV-team ls er in geslaagd het sterke Boemerang uit Nijmegen een grote 9-1 nederlaag te bezorgen. Het gehele team was in grootse vorm. R. v.d. Brink en D. Breenen bleven ongeslagen terwijl C. Lieftink allen aan K. Stappers de eer moest laten. Door verschillende oorzaken werd deze wedstrijd in plaats van In Nijmegen in Rhenen gespeeld. De eerste partij begon helemaal niet zo hoopgevend voor RTTV. C. Lieftink had nl. geen verweer tegen het spel van Stappers en verloor in twee games 17 21-14/21. D. v. Breenen zorgde echter weer voor een gelijke stand, door in een snelle partij Ganseling niet te laten slaan. Door zelf het initiatief te nemen haalde hij Gasseling uit z'n spel en won met de cijfers 21/18-21-19. R. v. d. Brink won vervolgens gemak kelijk de eerste game van v. d. Lans met 21/13 doch in de tweede game moest hij toezien dat een voorsprong van 18/14 teniet gedaan werd. De game ginig uiteindelijk met 21/23 naar v. d. VEENENDAAL Zaterdagmiddag hebben zowel de dames als de heren van Panters kans gezien de thuiswedstrijden tegen resp. BBSC uit Apeldoorn en SVV 2 uit Utrecht in een 3-1 overwinning om te zetten. De dames speelden tegen rode-lantaarndrager BBSC geen beste wedstrijd. De eerste set ging zelfs vrij ruim verloren, maar daarna was het toch Panters dat de toon aangaf en verdiend won met 3-1. De heren wedstrijd van Panters contra SW 2 was bijzonder goed en spannend. Meedogenloos hard hebben beide ploegen gestreden voor de volle winst. Panters kwam voor te staan met 2-0, doch verloor de tweede set. Na een grote achterstand in de vierde en laatste set begon Panters aan een geweldig slotoffensief en won tenslotte met 3-1. De dames speelden tegen het laagge- noteerde BBSC uit Apeldoorn traditie getrouw weer geen beste wedstrijd. Deze competitie schijnt alleen een kop- loopster te kunnen inspireren, want ook ditmaal kwam Panters vooral in de be ginfase weer heel matig voor de dag. Men miste deze middag spelverdeelster Ditty Hiensch, maar dat mag toch geen excuus zijn voor een dermate laag peil. In de eerste set sukkelde men vooral met de voorbereiding tot de aanval. BBSC daarentegen bouwde met name via de goede aanvalster Ph. van Strien een 49 voorsprong op en Panters zag maar geen kans een gunstige wending aan de strijd te geven. Het werd 712, maar BBSC pikte de eerste set met 7 15 heel ruim en stond op 01. In de tweede set nog steeds geen goe de aanvallen van Panters. Heel lang bleven de ploegen bij elkaar. BBSC zakte langzaam maar zeker af naar een bedenkelijk laag peil, maar ook Panters tobde vooralsnog met een grote inzin king Bij de stand 66 kreeg de Vee- nendaalse ploeg ineens vleugels en mid dels zeer hard ingeslagen serves en aanvallen nam het ineens een ruime 126 voorsprong. Ditmaal kon het aan het net gevaarlijker blijven en won dan ook heel duidelijk en verdiend met 15 -6. (1-1). Ook in de derde set bleef het spelpeil beneden de normale normen. Panters speelde één der slechtste wedstrijden van het seizoen en het bofte deze mid dag niet tegen een topploeg te moeten opereren. Na veel heen en weer gespeel ondernam Panters ineens een tussen- sprint en nam een grote 102 voor sprong. Bij 137 kon Panters de set bijna niet meer verliezen. Maar bij 14 7 duurde het zeer lang voordat de laatste punt werd gescoord. De Veenen- daalse ploeg won de set met 157 en stond op 21. De vierde set rekende Panters reso luut af met BBSC. Ineens waren daar de rake klappen van Margriet van der Grift en aanvoerster Wil Schoenmaker, die door de Apeldoornse ploeg niet te keren waren. Na de stand 73 voor Panters ondernam de Veenendaalse equipe een lange rush naar de eind overwinning. Achter elkaar door ser veerde en sloeg men BBSC van het veld naar een duidelijke 153 nederlaag. Panters won daardoor met 31 na een matig duel. De herenwedstrijd Panters contra SVV 2 uit Utrecht was van een heel ander gehalte. Dit werd een goede en geanimeerde strijd van begin tot het einde. De spanning zat er steeds goed in en Panters kwam deze match sterk voor de dag. De eerste set begon met een stevig offensief aan beide kanten. Panters nam na zeer lange tijd een 83 voorsprong, maar SVV gaf de strijd niet op. Het kwam terug tot 118 en het ging er om spannen. Panters zag kans de aanval sterk te handhaven en won met 159, (10). In de tweede set nog meer spanning. Weer nam Panters eerst een voorsprong van 95. Herman Leusink en Hedda Buys lanceerde steeds goede set-ups en vooral de aanvallers Thedo Tuinstra en Roel Sipkema wisten daar wel raad mee. Panters liep weg naar 118, maar SW kwam heel sterk terug totdat de ploegen naast elkaar stonden op 1313. Panters had in deze set de langste adem en won met 1513, (20). In de derde set kreeg Panters het heel moeilijk. SW gaf de strijd maar niet op en kwam heel sterk aanvallend terug. Het nam dan ook een ruime 16 voorsprong, waarna Panters in een ti me-out vluchtte. Dit scheen te helpen, want men krabbelde terug tot 69. Bij de stand 810 zat er weer van alles in, maar SW kon ditmaal de aanval in tact houden en won verdiend na lange tijd deze set met 1015, (21). In de vierde en laatste set scheen Panters regelrecht dan toch nog op een gelijk spel af te stevenen. SW had de smaak goed te pakken en liep weg naar 58. Panters had het op dat moment heel moeilijk want o.a. veel aanvallen werden door SW prachtig geblokkeerd. De strijd werd zo enerverend dat SVV enkele fouten ging maken. Panters greep de kans aan om tot 78 te ko men. SW echter liep daarna door goed verdedigingswerk en heel listig aan- valsspel weer weg naar 912. Panters stond iweer in een schijnbaar verloren positie. Het werd 1013 voor SW. Vanaf dat moment ondernam Panters echter een ferme eindsprint. Klap op klap was raak en SVV raakte in paniek. Het maakte daardoor enkele kostbare foutjes en Panters kwam naderbij tot 1313. Het publiek scandeerde Panters tot nog meer inspanning en in een adembenemende eindfase zag Panters op de valreep door krachtige aanvallen toch nog kans SVV een 1513 set-ne derlaag toe te brengen. Hierdoor werd een 31 overwinning een feit en Pan ters had op een sportieve manier re vanche genomen op de in Utrecht gele den nederlaag in een zeer vervelende wedstrijd. De heren van Panters blijven door deze overwinning in de kopgroep en de ontwikkeling in deze eerste klas ziet er bijzonder interessant uit. Diverse ploe gen hebben nog de kans de titel de grij pen, waaronder Unitas uit Doorn, SV Tovo uit Utrecht, SOS 3 uit Utrecht, BOA uit Zeist en Panters. Lans. De derde game was een herhaling van de tweede. Nu stond R. v. d. Brink met 20/17 voor en na 20/20 kon hij nu de game en de partij winnen met 23/21. In een prima gespeeld dubbel gaven R. v. d. Brink en D. v. Breenen hun te genstanders Gasseling en Stappers geen enkele kans en wonnen met 21/14-21/16 daarmee de stand op 4-1 brengend. C. Lieftink speelde vervolgens een uitste kende partij tegen Gasseling. Na de eerste game verloren te hebben met 16/21 herstelde hij zich prima, en wist met zijn uitstekende verdediging de twee volgende games gedecideerd te winnen met 21|7-21|16. R. v. d. Brink bezorgde Stappers hierna z'n eerste ne derlaag en wel in twee games. -De le met 21/8, doch de 2e leverde meer moei lijkheden op. Deze won hij met 22/20, waarmee hij de stand op 5-1 bracht, zo dat een punt in ieder geval binnen was. D. v. Breenen maakte er 6-1 van, door Van de Lans te verslaan in 2 games 21/15-21/19. R. v, d. Brink zorgde ervoor deze avond ongeslagen te blijven door Gasseling zijn derde nederlaag te be zorgen 21/11-15/21-21/11. C. Lieftink gaf vervolgens v. d. Lans geen kans en bezorgde ook deze speler z'n derde ne derlaag in twee games 21/15-21/18 .Ten slotte won D. v. Breenen zijn derde partij op gemakkelijke wijze van Stap pers in 2 games 21]8-21|13, daarmee de eindstand op 9-1 brengend. Maandag 9 februari speelt RTTV weer een thuis wedstrijd, en wel tegen het oude beken de Oldra. Ongetwijfeld weer een zware opgave, doch wanneer er gespeeld wordt in dezelfde vorm als tegen Boe merang moet een kleine overwinning mogelijk zijn. RTTV 1 CEVELUM 1 5-5. J. Engelaar en W. de Grootmulder wonnen beiden 2 maal en ook het dub bel. Jammer was, dat A. Udo geen en kele maal tot winst kwam. RTTC 3 RTTV 3 5-5. H. v. d. Broek won zoals meestal ook nu weer drie maal en samen met J. No- termans ook het dubbel. Deze speler zelf kwam helaas niet tot winst terwijl invaller G. v. d. Wetering één partij won. ACTIEF I RTTV 4 9-1. O. Weyssenfeld wist in deze wed strijd de eer te redden. E. v. Hees en W. Roseboom kwamen niet tot winst. RTTV 5 Kr. en Vr. 4 7-3. G. v. d. Wetering won drie maal, H. v. Nw. Amerongen kwam 2 maal tot winst en B. Middel boekte één overwin ning. Ook het dubbel leverde winst op. Schinimelpenninck 1 RTTV 6 1-9. A. Need en J. de Bode bleven onge slagen deze avond, terwijl J. Nieuwen- huis twee maal won. Ook het dubbel werd gewonnen. RTTV 7 SKF 4 5-5. Mevr. T. Notermans wist al haar par tijen te winnen, terwijl de dames A. Breenen en G. v. Veenendaal beidan één maal tot winst kwamen. JUNIOREN' RTTV a RTTV b 8-2. RTTV c SKF c 6-4.

De Vallei | 1970 | | pagina 4