„Ik huiver bij gedachte aan pensionering' De natuur rondom ons*" nP Momenster I kr^mniopn raadslid m. v.d.berg Trottoirs van raadsleden zijn niet sneeuwvrij Evolutie Well (urn Gerrit Blom Runge 40 jaar ouderwijzer De mens zoeken en steunen... De Zwaan 2 roemloos ten onder Bijeenkomst van N.P.B. Kruisverenigingen waarschuwen Geslaagd Belt v;;,o"; 11079 NCVB ontvangt Nel Snel in Renswoude Diefstal van lasdozen Twee brommers gestolen ue i luryeiiM^i Kampioen constateert in rhenen .- Historische wandeling door Scherpenzeel Geen vijf, maar zes Dame brak been op twee plaatsen Functies Pensioen PI u sf ou AAN U HET WOORD Onbewoonbare woningen moeten leeg blijven" BURGERLIJKE STAND DONDERDAG 19 FEBRUARI 1970 RHENEN ..Mijn hobby is overal de mens op te zoeken en waar ik kan hem te steunen én de goede dingen in de mens te zien", aldus ..meester" Gerrit Blom Runge (60), hoofd van de openbare Halschool aan de Aca cialaan. die op 1 januari 1970 veertig jaar onafgebroken bij het open baar onderwijs werkzaam was en op zaterdag 28 februari a.s. tijdens een receptie \an 3-5 uur in hotel ..De Koerheuvel" zal worden gehul digd. De jubilaris is een geboren onder wijzer. Zijn vader was het al. Die werkte aan de rijkskweekschool in Gorkum als leraar en zoon Gerrit zat by hem in de klas! „Ik weet nog als de dag van gisteren," schatert de heer Runge, „dat mijn vader verschillende jongens voor de landkaart liet komen om de aardrykskundeles op te zeggen. Toen dat niet vlotte en hij er al enkele terug had gewezen, met de aanmerking erbij dat ze hun les niet hadden geleerd, moest ik voor het front komen. Dan zou hij wel eens laten zien hoe zoonlief kon studeren. Nu, dat was zó best, dat ik de gang werd' opgestuurd! Daar pikte de directeur me op en ging samen met me naar pa om de zaak weer in het reine te brengen. M'n vader was een strehg man, maar rechtvaardig. Als ik het verdiend had kreeg ik ze net zo hard ge trokken als de andere jongens." Eens kwam ook voor Gerrit Runge de dag, waarop hij voor de klas terecht kwam. Dat was in Wer kendam. Via Woudrichem en Leerdam werd de heer Runge in 1931 benoemd in Wijk bij Duurste de. Daar bleef hij nog steeds als onderwijzer tot 1952. In dat jaar volgde zijn benoeming tot hoofd in Lekkerkerk. „In Wijk had ik het zo druk, dat ik me de tijd niet kon permitteren om er werk van te maken hoofd te kunnen worden. Ik heb er ruim twintig jaar in allerlei functies gezeten. Voetbalvereniging, oran jevereniging, zangvereniging, ijs- club, ja zelfs in de konijnenfok- vereniging. -Daarin, was ik ta- toueerder, een vertrouwensfunc tie. De kenners weten dat wel. In Wijk deed ik ook aan journalis tiek. Ik werkte mee aan verschil lende bladen." De heer Runge laat een dankbetui ging zien van de toenmalige bur gemeester van Wijk bij Duurstede, waarin hem lof wordt toege zwaaid voor de negen maanden dat hij geheel belangeloos zijn krachten in dienst stelde van de gemeentesecretarie, toen de scho len waren gevorderd en er voor het onderwijzend personeel geen emplooi meer was. Ook in Lekker kerk kreeg de jubilaris een prach tig getuigschrift mee van het ge meentebestuur. „De tijd in Wijk en 'Lekkerkerk doorgebracht was bijzonder fijn." zegt hij er nu nog van. „Waar ik al niet in zat, zelfs in de commis sie bedrijfsschap zuivel. En toen de oorlog over was en er noodge- meenteraden moesten komen zat ik zelfs in het kiescollege." Het is niet allemaal te omvatten wat de heer Runge al zo in de achter liggende jaren om handen heeft gehad buiten zijn uitgebreide schooltaak. „Dat was juist mijn hobby en dat is het nóg. De men sen opzoeken, met ze praten, ze helpen én de goeie kanten erin zien." x Jubilaris Runge heeft diezelfde hobby nóg. Hij is nu bijna veer tien jaar in Rhenen, in 1956 be noemd tot hoofd van de openbare Halschool en je komt hem overal tegen. Hij is zestig jaar, bijna nooit ziek en nog steeds actief. Een korte opsomming van de functies die hij momenteel nog uit oefent, zeker niet volledig: voor- ziter Rode Kruis, waarvan al twaalf jaar bestuurslid, secretaris van veilig verkeer, organisator van de bloedtransfusie-avonden in Irene, voorzitter van de bioscoop commissie, voorzitter van de afde ling Rhenen van de algemene bond van onderwijzend personeel, bestuurslid van het district Utrecht-Het Gooi, bestuurslid van de sectie basis-onderwijs, tien tot twaalf jaar bestuurslid van volks onderwijs, wat nu vereniging voor openbaar onderwijs heet met de functie van secretaris, vice-voor- zitter van de onlangs opgerichte afdeling van de Hartstichting, lid van de commissie rampenbestrij ding. organisator van het jaarlijks Poasschoolvoetbaltoernooi en be stuurslid van de commissie school- voetbal van de KNVB afdeling Utrecht. Het wordt nu de twaalf de maal, dat de heer Runge dit toernooi voor de leerlingen van de scholen in Rhenen en omgeving gaat organiseren. Dan zit hij sinds kort ook in de commissie voor het open bejaarden werk. Kortom, het is altijd nog een enorme waslijst. zal worden gezet, mag dan nóg zo veel in zijn vrije tijd op alle mo gelijk gebied doen. steeds weer komt het onderwijs in een gesprek met hem op de voorgrond. Daar is hij met hart en ziel aan verknocht. Daarover spreekt hij ook het liefst. „In de afgelopen veertig jaar zal ik naar schatting 1600 leerlingen door mijn klassen heb ben zien gaan. Als ik de hoofdja ren er bij reken, dan zullen het ongeveer 2000 leerlingen geweest zijn, die ik heb zien komen en zien gaan. De school is mijn grootste hobby." Of de heer Runge naar zijn pen sioen verlangt? „Man, schei uit, praat me er niet van. Ik zit met angst en beven naar die vijfenzes tig jaar te kijken. Ik moet er niet aan denken, dat ik dan niet meer de school in mag! Ik vind het een verschrikking. Ik zit er echt niet op te wachten. Ik moet er niet over prakkizeren, dat ik er eens mee op moet houden." Plotseling is hij weer afgeleid. Tussen de pape rassen ligt een embleem met het Rode Kruis erop. Het blijkt het herinneringskruis 1940-1945 te zijn. Dat verklaart dan meteen de voorliefde van de heer Runge voor zijn medemens, te helpen waar hij kan. Dat heeft hij vóór de'oorlog al gedaan, maar ook tij dens de oorlog, toen iedereen die hulp extra waardeerde. De man, die zaterdag 28 februari ongetwijfeld dik in de bloemetjes De goegemeente kent de heer Runge niet anders dan gestoken in een plusfour. De goedlachse heer Runge: „Och, ik vind het een erg prettige dracht. Alleen bij officië le gelegenheden ben ik in een lan ge broek gestoken. Maar als ik er mee op school kom, beginnen de jongens al te ginnegappen. Ze zijn het niet gewend dat ik in een lan ge broek rondstap. Eerlijk gezegd: ik voel me er ook niet happy in." In hotel „De Koerheuvel" is er zo'n officiële gelegenheid, waarbij het jubilerend schoolhoofdin lange pantalon gestoken; aanwezig zal zijn. Dat is nu eenmaal etiquette. Maar al zou hij in plusfour gesto ken zijn, dan nóg zou je dat een man als de heer Runge beslist niet kwalijk kunnen nemen. Dèarvoor heeft hij een té verdienstelijke periode van veertig jaar achter de rug in plusfour! ELST Op uitnodiging van de Cul tuur-Natuurhistorische Vereniging Zuid-Oost Utrecht zal de heer P. Zon derwijk uit Bennekom op dinsdag 24 februari a.s. in het Wijkgebouw aan de Veenendaalseweg een lezing houden met als onderwerp „De natuur rondom ons". Aan de hand van een groot aantal dia's zal de spreker een uiteenzetting geven over Nederlands wilde flora en de betrekking, die tussen bloemen en insekten bestaat. Er worden o.m. unieke opnamen vertoond en ook de duinplan ten worden uitvoerig behandeld. Vervolgens organiseert de vereniging op 28 februari een excursie voor vogel liefhebbers. Als oriëntatiepunt is uitge kozen een gebied ten zuid-oosten van Arnhem, ongeveer de plaats waar de Rijn Nederland binnenkomt en waar zich in deze tijd van het jaar eenden en dikwijls ook ganzen in groten getale op houden. -De heer J. Steenman neemt de leiding van deze excursie op zich. Autobezitters, die deze excursie wil len meemaken, dienen zich des morgens om 9 uur voor Ouwehand's Dierenpark te verzamelen. Niet-autobezitters wordt verzocht per bus naar Ouwehand te ko men. Mocht er evenwel geen verandering in de stand van de Rijn komen, waar door de uiterwaarden onder water blij ven staan, dan zal de excursie géén doorgaang vinden. De Maatschappij tot Nut van het Al gemeen organiseert op 28 fabruari in de grote zaal van het Dorps huis te Amerongen een lezing die ver zorgd wordt door de heer J. v.d. Kam. met als onderwerp ..Het Waddenge bied". De heer v.d. Kam zal ter illustra tie een aantal dia's en twee van zijn be roemde films tonen. De films werden al eerder voor de televisie getoond. De leden van Zuid-Oost Utrecht worden uitgenodigd deze interessante avond bij te wonen. EDE Bij het Studiecentrum „MAGNOLIA" te Ede behaalden de volgende cursisten het diploma machi- neschrijven: Mej. N. C. Bungenberg-de Jong; dhr. H. Hamerling; mej. M. Bar- ten; mej. M. J. van Beek; mevr. A. E. ter Beest-v. Lochem; mej. M. Braaf- hart; mej. C. Beerdsen; mej. Chr. Becx; mej. J. Bijl; mej. D. J. Blokker; mej. G. Buitenhuis; dhr. B. Degen; dhr. G. De gen; mej. I,. Ie Doux; mej. C. Dusscho- ten; mej. G. van Grootheest; mej. G. Hanegraaf; mevr. L. W. Heiwegen- Minnen; mej. G. van Holland; mej. N. M. Joosse; mej. G. Klarenbeek; mej. Y. Lammers; mej. E. van Leusden; mej. P. Lutke-Schipholt; mevr. Malmberg-v.d. Veen; mej. A. Menger; mej. M. J. Men ger, mej. H. Overeem, mej. M. L. Prü- mers; mej. A. Robben; mej. J. C. Roke; mej. A. Smith; mevr. M. E. Swart-van der Zee; mej. J. A. v. Dijk; mej. G. Kropman; mej. J. S. Krösschell; mej. E. Kuyper; mej. A. P. Maliepaard; me|. C. M. Nieuwenhuyse; rpej. J. Rupp; mej. R. J. Timmer; mej.' N. J. Willemsen; mej. J. v. d. Top; mej. T. A. Touten- hoofd; mej. J. Vierkant; mej. B. Y. M. Verschoof; dhr P. S. Wentzel; mej. M. Gosselink; mej. H. Groeneveld; dhr. G. de Ridder; mej. M. W. Riezenbosch: mej. H. M. Blankespoor; dhr. H. A. H. de Groot. Voor Steno-Engels slaagden: mej. J. Fr. Vlastuin; mej. J. H. van Ingen; mej. G. van Surksum. Voor Steno-Frans: mej. C. M. van der Putten. Voor Steno-Duits: mej. J. H. van In- gen. m dan «ven a.u.b. voor Veenendaal ,7 30 1. 10550 s Zatord. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhanan 3328 Nwo Veenendaalieweg 159 Plaatsing geschiedt buiten verantwoordelijkheid van de redactie RENSWOUDE Woensdag 25 fe bruari komen de leden van de Ned. Chr. Vrouwenbond afdeling Renswou- de in maandelykse vergadering bijeen in gebouw „Rehoboth". De avond wordt verzorgd door Nel Snel uit Wezep. Velen zullen haar ken nen van de radio. Zij zal vertellen hoe een hoorspel tot stand komt. Na de pauze declameert zij twee vrolijke ver haaltjes. Voor deze bijzondere avond is iedereen welkom, ook niet-leden. Omdat mevrouw A. Vermeulen-Esser aftrdend is als secretaresse heeft het bestuur mevrouw Held-Flier bereid gevonden zich kandidaat te stellen. Te genkandidaten kunnen alsnog mits voor 25 februari ondertekend door 5 leden worden ingediend. De NCVB- af deling Renswoude houdt op 18 maart haar jaarvergadering. Voor die avond staat er een aardig toneelstuk op het programma. VEENENDAAL Door de directie van de firma Van H. werd bij de poli tie aangifte gedaan van vermissing van enkele lasdozen. Aangenomen wordt voorlopig dat de dader van deze dief stal onder het personeel moet worden gezocht. De recherche stelt een onder zoek in. - VEENENDAAL In de afgelopen dagen is bij de politie tot twee maal toe aangifte gedaan van diefstal van een bromfiets. Het ene exemplaar ver dween uit een rijwielbergplaats in het P. W. Alexanderpark, het andere uit een flat aan de Goudsbloemstraat. De recherche stelt een onderzoek in. RHENEN/ELST Het eerste team van biljartvereniging „De Morgenster" uit het Utrechtse Eist is gisteravond in Rhenen kampioen geworden in klasse C 1 van de K.N.B.B. in het dis trict Veenendaal. De Els terse kampioenen versloegen de eerste uitgave van de Rhenense bil jartvereniging ..De Driehoek" in eigen huis met 7-10. De vreugde in het kamp van de Elstenaren was na afloop van de spannende strijd om de titel uiter aard groot. Op de foto het kampioensteam van „De Morgenster", dat gedurende de gehele competitie in stijl en techniek heeft uitgeblonken. RENSWOUDE Op vrijdag 27 fe bruari zal de Historische Vereniging ..Oud Renswoude" een vergadering be leggen in het zaaltje achter de Geref. Kerk. Op de agenda staat onder meer een historische wandeling door Scherpen- *eel aan de hand van dia's. BILJARTEN RENSWOUDE De Zwaan 2 kreeg in de competitiewedstrijd tegen Gelre 4 uit Ede e enbittere pil te slikken. Met 9-0. gingen het roemloos ten onder tegen een tegenstander, die toch niet hoog geklasseerd staat. Geen enkele „Zwaan'-biljarter kwam in zijn normale spel. Vooral C. de Flui ter en de de laatste tijd goed in vorm zijnde J. v. Ee bleven ver onder het ge middelde.' De Zwaan I wachtte tever geefs op BW 2 uit Veenendaal. Deze wedstrijd zal nu nogmaals worden vast gesteld, terwijl BW 2 4 strafpunten en een geldboete opliep door niet opkomen. Persoonlijke uitslagen zijn als volgt: De Zwaan 2 (moyenne, matchpunten): G. J. Marcus 1.81 0; C. de Fluiter 1.38 0; J. v. Ee 1.07 0; T. v. Voorthuizen 1.38 0. Gelre 4 (moyenne, matchpunten): D. Jonkers (sr.) 1.55 2; D. Jonkers (jr.) 1.56 2; J. Moll 1.42 2; A. Maasse 0.97 2. Eindstand met extra winstpunt Gelre 4 0-9. VEENENDAAL De CHU-fractie in de Veenendaalse gemeenteraad is er gisteren in het bericht dat de heer H. van Wagensveld zich niet meer herkies baar zou stellen voor een volgende zit tingsperiode wat bekaaid afgekomen. Daarin werd namelijk de indruk ge wekt dat de CH vijf zetels in de Vee nendaalse raad bezet. In werkelijkheid zijn dat er zes, te weten vier raadsleden en twee wethouders. Door het zich te rugtrekken van de heer Van Wagens veld keren dus drie leden van de frac tie na de verkiezingen in mei niet terug. De leden van de Nederlansc Protes tantenbond in Amerongen komen 26 februari voor een ontmoetingsavond bijeen. Een en ander vindt plaats in het kerkgebouw aan de Imminkstraat te Amerongen. Dr. B. Klein-Wassink uit Driebergen spreekt over het onderwerp: „Wie van de drie"? De drie onderwerpen bestaan uit Drie Heilige nachten. Boeddha, Mohammed en Jezus. Ds. Klein-Wassink hoopt dat er na zijn te houden inleiding een gea nimeerde discussie zal ontstaan. RHENEN De heer M. v.d. Berg, lid van de gemeenteraad van Rhenen voor de Vrije Partij, uitte gisteravond kritiek op het beleid van burgemeester en wethouders met betrekking tot het onbewoonbaar verklaren van woningen. In tweede instantie verweet hij de meeste gemeenteraadsleden dat zij door henzelf genomen besluiten, die voor alle inwoners gelden, met voeten treden. 99 Wat het laatste betreft een zeer actuele kwestie op hel ogenblik doelde de heer Van den Berg op het schoonhouden van stoepen en trottoirs door de burgerij na sneeuwval. „Ik ben in mijn auto geslapi om eens te gaan kijken of men in Rhenen de des betreffende bepaling in de algemene politieverordening wel nakomt. Daar in staat, dat iedere burger verplicht is de stoep of het gedeelte trottoir voor zijn woning, sneeuwvrij te maken en te houden. Ik ben tot de conclusie ge komen. dat 40% schoon was. maar dat zeker 60% nog volop onder de sneeuw lag. Men kan wel eens schelden op het gemeentebestuur, dat men niet voldoen de sneeuw ruimt, maar degenen die het aangaat moeten eerst maar eens zorgen dat de trottoirs en de stoepen schoon zijn. Ingevolge een bepaling in de alge mene politieverordening moet de bur gerij daar zelf voor zorgen. Ik heb tij dens mijn tocht door de gemeente spe ciaal gelet op de trottoirs en de stoepen voor de woningen van de gemeente raadsleden. En ik kan U wel zeggen, dat juist bij hen ook niet alles brand schoon was. Wanneer je lid van de gemeen;u-aad bent, en meewerkt aan een dergelijke bepaling, dan moet je mijns inziens zelf toch wel het voorbeeld geven. Iedereen mag het straatje voor mijn huis bekij ken. Je kunt van de vloer eten. De voetganger moet veilig zijn weg kunnen vinden. Maar als er grote trottoirs zijn, die onder de sneeuwtroep liggen en vaak nog spiegelglad zijn ook, kan ik me voorstellen dat men op de rijbaan gaat lopen met alle gevaren van dien. Dat moet niet nodig zijn, wanneer de betreffende bepaling in de politie verordening ook wordt nageleefd. Dat was de bedoeling van de raad, toen de maatregel werd genomen. Ik hoop. dat iedereen er rekening mee gaat houden, dan geeft dat in elk geval al een hele verlichting in deze moeilijke dagen, vooral voor de dienst van gemeentewerken, die tóch al de handen meer dan vol heeft." De heer Van den Berg stond in dit opzicht achter het beleid van burge meester en wethouders én van de raad. Maar op het andere punt, dat van het onbewoonbaar verklaren van woningen, fronste hij zijn wenkbrauwen. „Tijdens de laatst gehouden gemeen teraadsvergadering heb ik de vraag ge steld hoe het mogelijk was, dat een on bewoonbaar verklaarde woning op nieuw werd betrokken door een alleen staande vrouw, bovendien afkomstig van buiten Rhenen. De voorzitter gaf toen te kennen van niets te weten, maar onmiddellijk een onderzoek te zul len instellen, omdat hij het volledig met mij eens was, dat onbewoonbaar ver klaarde woningen per se niet meer voor bewoning in aanmerking mogen komen, tenzij er sprake is van noodgevallen. Groot was dan ook mijn verbazing, toen ik merkte, dat in de in de laatst gehou den raadsvergadering onbewoonbaar verklaarde woning Nieuwe Veenendaal seweg 6 enkele dagen daarna al weer hard gewerkt werd aan een opknap beurt van het interieur, waarbij het de bedoeling is, dat in deze woning een echtpaar met kinderen gehuisvest zal worden. Ik ga hierover in de raadsver gadering van maart opnieuw vragen stellen." aldus de heer Van den Berg. VEENENDAAL De 65-jarige mevr. J. W. T. kwam woensdagmorgen door de gladheid in het P. W. Alexanderpark zo ongelukkig te vallen, dat zij met een dubbele beenbreuk in het Julianazie- kenhuis moest worden opgenomen. VEENENDAAL Uit tal van kleine en middelgrote gemeenten (4000-40.000 inwoners) in ons land komen de laatste weken bij de politie en de kruisvereni gingen klachten binnen van commercië le en dienstverlenende bedrijven, als mede van winkeliers, die uit naam van de kruisverenigingen telefonisch wor den benaderd met het verzoek een ad vertentie te plaatsen ïh een uit te geven brochure over het werk van de kruis verenigingen. De drie landelijke kruisverenigingen, het Groene Kruis, het Oranje-Groene Kruis en het Wit-Gele Kruis, waar schuwen met nadruk niet in contact te treden met personen die (telefonisch) advertentie-contracten trachten af te sluiten, waarbij het wordt voorgesteld dat daardoor de uitgave van een bro chure over het werk van de kruisver enigingen mogelijk wordt gemaakt. De advertentie-werving gebeurt niet voor de kruisverenigingen, doch geheel ten eigen bate. In „de Vallei" van dinsdag 3 febr. las Ik een beschrijving van het leven de vogels In het rijk der natuur. Groot is het, als we oog mogen heb ben, voor de wonderen van de Schepper van hemel en aarde. Hoe velen hebben weleer daarin de grootheid des Heren bezongen. In de Bijbel horen we ver scheidene zangers de grootheid en ma jesteit des Heren loven in het rijk der natuur. Als voorbeelden noemen we de psalmen 8 en 104; ja nog vele platetsen meer in Gods dierbaar getuigenis lezen wij „Hoe groot zijn Uwe werken, o Heere, Gij hebt ze alle met wijsheid ge maakt". Nu komt de schrijver echter in zijn artikel aan te halen, hoe er altijd nog van die (niet domme) maar ondeskundi ge mensen zijn, die maar niet mee wil len lopen in het gareel van de aanbid ders van de evolutie-theorie. Uit een z.g. oerslijmpje zou zich in eeuwenlan ge duur. door evolutie, alles in de na tuur allengs hebben ontwikkeld. Ik al» ondeskundige acht dit slechts een ver schuiven van de kwestie; vanwaar dat kleine oerslijmpje? En vanwaar, dat zich dit „uit zichzelf" zo harmonisch ontwikkelde tot zonnestelsels etc.? En wanneer is die ontwikkeling dan be gonnen? Alle lezers moeten blijkbaar voetstoots aannemen, dat de leer van de Schepping, geopenbaard in de Bijbel, naar het rijk der fabelen moet worden verwezen. Als ondeskundige meen ik, dat de schrijver van genoemd artikel eerst de grondslagen waarop de door hem genoemde dogma's zijn gefun deerd maar eens goed moet bestuderen; voordat hij zich zonder meer schaart achter de aanhangers van de evolutie theorie. Ik geloof, dat die theorie een gruwe lijke aantasting is van Gods almacht en de Goddelijke voorzienigheid, die zich uitstrekt over al Zijn werken. Hiermee tracht hij Gods Woord te ontkrachten en de z.g. wetenschap een kroon op te zetten. Wij zijn van mening dat derge lijk geschrijf voor ieder die nog leven wil bij en onder Gods Woord, ergerlijk is. Ik wil een waarschuwende stem laten horen aan jong en oud om zich niet mee te laten slepen met de steeds opdrin gende wetenschap, die steeds meer in strijd komt met, Gods dierbaar Woord en onwankelbaar getuigenis. Het gezag van de bijbel wordt in onze dagen meer en meer ondergraven, waardoor de re volutie wordt gekweekt (Geen God en geen meester) en de maatschappelijke orde wordt verstoord. Ik kan het niet anders zien, dan dat op deze manier, ons dierbaar vaderland, waar eens zo veel bloed gevloeid heeft om der waar heid wil. zijn ondergang tegemoet gaat. Het oordeel Gods komt zeker; mochten we door Goddelijke genade onze ziel (gelijk eertijds Baruch. Jer. 45 vs. 5) als een buit uitdragen; Gode tot eeuwige eer. Mijn dank voor de plaatsing (Naam en adres zijn bij de redactie be kend). Mijne heren, Naar aanleiding van uw verslag van de laatst gehouden gemeenteraadsver gadering te Amerongen, in uw blad van donderdag 12 februari 1970, wil ik uw aandacht vragen voor een opmerking in uw blad verzoeken van het volgende. In uw verslag bericht u dat ik ten aanzien van een te houden herden kingsdienst ter gelegenheid van de a.s. bevrijdingsfeesten 1. Gesteld heb dat deze bijeenkomst niet te zeer het karakter van een bezin ning moet dragen. 2. Met klem eiste dat ruchtbaarheid zal worden gegeven aan het feit dat de bij eenkomst ook voor buitenkerkelijken bestemd is. 3. Zelfs de bevestiging van de burge meester dat buiten-kerkelijken ook welkom zouden zijn mij niet bevredig de. Deze voorstelling van zaken geeft een verdraaid beeld van mijn betoog, wat ik gaarne recht gezet wilde zien: n.l. in mijn betoog heb ik juist gesteld dat thans 25 jaar na de bevrijding, die toch ook vooral een herstel van de democra tie betekende, nog geen reden tot alleen maar feestvieren aanwezig is. En dat, gezien de heersende problemen ten aanzien van de democratie, zoals Biaf- ra Het Midden Oosten Vietnam Griekenland Portugal enzovoorts, een bezinningsbijeenkomst juist nood zakelijk Is. Ik heb betoogd dat deze bij eenkomst niet alleen een interkerkelijke aangelegenheid moet zijn, maar dat ook het buitenkerkelijke deel der inwoners van Amerongen deel moet hebben aan deze bijeenkomst. Het college van bur gemeester en wethouders was het hier mede, bij monde van de burgemeester, volkomen eens. Waarop ik heb verzocht voldoende bekendheid te geven dat deze bijeenkomst ook voor buitenwerkelij ken bestemd is. Toen het raadslid, de heer Hasselaar, dus niet de burgemeester, stelde dat de buitenkerkelijken natuurlijk welkom zijn, heb ik dit aangevuld dat zij niet alleen welkom moeten zijn maar er bij horen. Met de burgemeester was ik het volkomen eens rial de N.H. kerk te Amerongen een betere plaats is voor deze bijeenkomst dan het Dorpshqis. Met vriendelijke dank voor plaatsing A. v.d. Veer raadslid der gemeente AMERONGEN AMERONGEN Geboren: Willem, z.v. M. J. de Greef en L. E. Vreugdenhil; Eelco Sylvester Zacharias, z. v. C. de Jong en S. S. van der Stroom; Cathari- na, d.v. D. van Leeuwen en J. H. de Vries; Johanna Everlina, d.v. G. de Vries en J. C. Overeem; Ingeborg Anna Joan, d.v. G. Pleyter en A. G. Zweep. Ondertrouwd: H. G. D. Overtop, 29 jr. en E. G. Vervat. 24 jaar. Getrouwd: H. Weijman en H. Plan- tinga. Overleden: Willempje van Essen. 22 jr.; Francinus Johannes van Bameveld, 53 jr. KESTEREN Geboren: Stijntje, d.v. J. van der Linden en J. C. van Zetten; Leendert A., z.v. H. C. van Suilichem en H. Jansen. Overleden: Capelle, 84 jr. geh. gew. met J. Verwoert.

De Vallei | 1970 | | pagina 13