Wat men teveel verdiend had werd doodleuk ingeslikt Douane zocht geld nooit in de maag Black a Decker CAROLAN (Holland) N.V. MEDEWERKERS Ledenrecord voor plattelandsvrouwen in Ochten Pierre Janssen reikt geen Edisons uit GeHa v. Leeuwen HET HOOFD HENNY HIENSCH CUBAANSE PRODUKTEN OP DE ROKA Reclame zonder mogelijkheid tot weerwoord flinke bediende Geen risico lopen Bij AUTO-UNIE kopen AUTO UNIE GELDERLAND N.V. Eén cent Er werd heel wat over de grens gesmokkeld Kots-poeders DN 70 VAN 43r NU NOG MAAR 69.' VEENENDAAL Bouwt aan de toekomst Groeide binnen 10 jaar van 30 naar ruim 400 medewerkers en zoekt thans weer, zowel voor de bestaande afdelingen als de te openen tapijtgarenspinnerij als spinners, coners, twijners en ongeschoolde krachten Wij bieden Wij vragen DONDERDAG 19 FEBRUARI 1970 aard, om de douane ongehinderd te passeren. De Hollandse controle was nog veel scherper dan de Duitse, dus moest men er wat mee aan... Op het gebied van de „Mammon" is de Ne derlander, en dus ook de Veenenda- ler nu eenmaal erg vindingrijk. Men slikte het geld doodleuk in. Het lag wel zwaar op de maag, maar daar wist Jan Welkzijn wel weer raad op. Het geld moest er weer uitkomen. Hoe dan ook! 't Zij van onderen..., of van boven. Welnu, voor dat laat ste dienden die poeders. Toen gold dus bijna letterlijk: Geld is maar drek als je het niet hebt, sta je echter te kijken als een gek! Als kind vond je het een machtige belevenis, als je vader na een week weer thuiskwam. Mijn zuster en ik kregen dan elk een grote reep gevul de chocolade. Dat kon best lijden, op die manier. Als vader ten minste „lachend" was thuisgekomen. Met spanning luisterden wij naar de ver halen die hij ons vertelde over zijn belevenissen in Duitsland. Dan wa ren wij maar wat trots op pa, terwijl we de chocola wegsmikkelden. Een enkele keer gebeurde het dat het niet goed ging. Dan kwam vader met een grimmig gezicht thuis. Het was je geraje om dan uit de buurt van pa en moe te blijven. Ze waren niet te genieten en de boot was doorlopend aan. Niemand kon dan iets goeds doen. door Rik Valkenburg Overal in Veeriendaal kom je ze tegen, de buitenlandse arbeiders. Verschil lende fabrieken hebben hen ingeschakeld, door gebrek aan eigen werk krachten. En dat niet alleen in Veenendaal. De meeste industriecentra trekken buitenlanders aan. Het is hier blijkbaar goed werken en goed ver dienen. Dat is wel eens anders geweest. Vroeger was het precies anders om. Dan gingen de Nederlanders en ook de Veenendalers naar het bui tenland (zeg maar Duitsland) om daar een wat groter loon in.de wacht te slepen. Zagen we in een vorig artikel dat er dan tegelijk ook wel wat de grens overgesmokkeld werd, ook in deze aflevering van de oude doos is een Veenendaler aan het woord, de heer Van Kooten, die zich nog wel het een en ander weet te herinneren uit die tijd. Zijn verhaal heeft ook Wereld oorlog I tot onderwerp. te maken. En geld kon men heel best gebruiken in die tijd. Had men pech, dan kon men de rest van de week werken om de schade in te halen. Tsjonge, wat voelden zij zich dan opgelaten. Men kwam dan zonder centen thuis en dat was wat!... Ik weet wel dat moeder de hele week in angst zat, of het wel goed gegaan was aan de grens. Die angst ging pas weer over als vader 's zaterdags weer thuis kwam. Ten minste, als hij met een lachend gezicht thuiskwam. Dan zat het wel goed. O wee, als hij niet lachte... 's Maandagsmorgens, dan was het weer zo ver. Mijn vader maakte de grote, blauwe rugzak in orde en vul de die met allerlei benodigdheden. Dan werd er afscheid genomen. Va der haalde een paar buren aan, die evenals hij, een grote blauwe zak op hun rug droegen. Zo gingen ze lo pend naar De Klomp, om zich met de stoomtrein naar Duitsland te la ten vervoeren. Bij de grens brak er dan een spannend moment aan. Want in die blauwe zak, zaten niet alleen benodigdheden, maar ook smokkelwaar... Ondanks de strenge controle, wist men toch heel wat spulletjes de grens over te smokke len, om er daar een goede prijs voor Soms gebeurde het, nadat hij met een lachend gezicht was thuisgeko men. dat ik dan gauw naar Jan Welkzijn moest om een paar poeders te halen. Nee, geen kankerpoeders, kots-poeders zou men kunnen zeg gen. Wat was namelijk het geval?... Wel, het gebeurde dat de Holland se smokkelwaar in Duitsland goed verkocht was en dat men dus, buiten het gewone salaris om, een aardig centje gebeurd had. Te veel uitér- Gelukkig kwam dit maar weinig voor. Al bij al waren we toch maar blij toen die oorlog over was en va der weer naar de VSW kon. Nu hoefde moeder niet meer de hele week in angst te zitten. Er kwam wel heel wat minder geld in het laatje, daarom waren m'n ouders blij dat vader 's avonds mocht overwer ken. Dat bracht iets extra's op. Vaak ging ik dan vader brood brengen op de fabriek. Hij bleef dan „over". De gasverlichting werd toen namelijk afgebroken, want juist in die tijd ging men over op elektriciteit, ik hielp dan ook een poosje, 'k Vond het best leuk. Als dan 's zaterdags Chris van Barneveld met z'n ijskar achter ons blok kwam, kreeg ik een ijsco van één (1 cent). Dat was een doormiddengebroken koekje met een lik ijs er op. Je was dan weer geluk kig en tevreden"... AMSTERDAM Pierre Janssen, die op het tiende Grand Gala du Disque op 27 februari in Amsterdam de Edisons zou uitreiken, hééft verzocht hem van die taak te ontslaan. De heer Janssen, die directeur is van het Gemeentemuseum te Arnhem, is op het ogenblik ziek en was niet te berei ken om de redenen van zijn verzoek toe te lichten. Mies Bouwman en Willem Duys, die het Grand Gala presenteren zullen nu ook de taak van Pierre Janssen overne men. van uw Echte Bakker staat er hele maal naar om al uw wensen te aanhoren. En wéér te maken bovendien. Hij is de enige bakker, die brood bakt op maat, naar üw smaak en voorkeur. Precies zoals ons dagelijks brood duizenden jaren is gebakken, zo bakt uw Echte Bakker anno 1970 DE ECHTE BAKKER Hoofdstraat 8, Veenendaal, tel. 12683 Wacht Lniet l langer Nog nooit kon u voor zo'n belachelijk lage prijs in het bezit komen van een echte Black Decker. Profiteer van die tijdelijke korting, die u een voordeel oplevert van maar liefst twintig tot vijftig gulden! Nu of nooit! HOOGSTRAAT 5-7 VEENENDAAL Een royale salariëring Gratis bedrijfskleding Prettig werk Een goede toekomst Enthousiaste medewerkers, die bereid zijn in 3-ploegen te werken en verantwoordelijkheid te dragen I OCHTEN Mevrouw Helderman-Zelle is het 100ste lid van de afdeling Ochten- Eldik van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen. Op de algemene jaarvergadering, die dinsdag in Rekreana-Linders werd gehou den, werd zij op hartelijke wijze door de presidente, mevrouw Landraal-Boom toegesproken en als aandenken kreeg zij een Makummer tegel. Mevrouw Brondijk-Elven, die haar als lid had aangebracht, kreeg een bondstheedoek. Voor deze vergadering bestond ondanks de sneeuwjachten een grote belangstelling. Op deze avond werden als nieuwe bestuursleden geko zen, mevrouw Maring-Koerts, me vrouw Verbeek-v. Mourik. Zij volgen de dames A. H. J. Bor- Stam en J. de Haas-Budding op, die pe riodiek aftredend waren. De scheidende bestuursleden werd een kleine attentie aangeboden en door de voorzitster be dankt voor alles wat zij voor de afde ling hadden gedaan. In het hulp-comité werden de dames .J. J. v.d. Hatert-de Jong en J. M. v. Soert-Bor benoemd. Uit de verslagen van de penningmees teres en de secretaresse bleek dat het UTRECHT De internationale le- vensmiddelenbeurs Roka die tot en met 20 februari in Utrecht wordt gehouden is de eerste beurs in Nederland waar aan Cuba deelneemt. De Cubaanse Ka mer van Koophandel heeft op de Roka een stand ingericht om nieuwe handel- relaties te kunnen aanknopen met Ne derland en andere West-Europese lan den. In de Cubaanse stand zijn uiteenlo pende produkten tentoongesteld: tabak, havanna-sigaren, vis. groenten en fruit (vers zowel als in blik), honing, likeur, rietsuiker en uiteraard rum. De meeste van deze produkten zijn al in Nederlandse winkels te koop, uitgezon derd de Cubaanse vruchten en groen ten. Uit gegevens v»« de Centrale Kamer voor Handelsbevordering blijkt, dat Ne derland vorig jaar tot en met november voor een bedrag van 23.672.000- uit voerde naar Cuba, voornamelijk vee voeder (exclusief granen) 5,5 mil joen) en machines (f 1,6 miljoen) en joen) en machines (M7 1,6 miljoen) en verder melk en melkprodukten, textiel en farmaceutische produkten. Neder land' importeerde uit Cuba in de eerste elf maanden van 1969 voor in totaal 21.833.000,- vooral rietsuiker 9,7 miljoen), tabak 2,7 miljoen) en grondstoffen voor de chemische indus trie (f 6.4 miljoen). de afdeling voor de wind gaat. De kas- positie was gezond en het ledental stij gende. Na het huishoudelijk gedeelte, hield de lerares koken mejuffrouw G. W. Barink uit Zetten een demonstratie in het klaarmaken van hartige hapjes en dipsausen. De reclamemakers hebben in Stock holm hun .nieuwste vondst gelanceerd het. verzenden van reclemeboodschap- pen per telefoon. Dat gaat zo: De telefoon rinkelt. De abonnee pakt hem op en een stem zegt: „U behoort tot de gelukkigen". Vervolgens komt er een speciale aanbieding van een waren huis, die binnen een week moet worden afgehaald. Een weerwoord heeft geen zin, want de stem is ingesproken op een bandje. Verscheidene Stockholmêrs hebben zich boos gemaakt over deze wijze van re clame maken. De consequentie zou kun nen zijn, zo hebben zij al bedacht, dat iemands telefoon in de toekomst uren lang geblokkeerd zou kunnen worden door adverterende firma's. Bij de Stockholmse telefoondienet wordt druk gereclameerd. JAN MEIJER's SLAGERIJ Tel. 1230, Burg. v. d. Boschstr. 19, Amerongen vraagt Onze gedachten gaan uit naar iemand tussen de 16 en 30 jaar, die naast 3 weken vakantie per jaar, een loon kan verdienen, dat naar prestatie en leef tijd, ligt tussen de 100,- en 200,- netto per week. Nu aan te bieden: 0 DAF 55, 1968, donkergroen, 25.000 km 0 DAF 55, 1968, donkergroen, 28.000 km 0 DAF 44, 1968, donkerblauw, 18.500 km 0 DAF 44, 1967, donkerblauw, 30.000 km 0 DAFFODIL 1967, gebroken wit, met vouwdak 0 DAFFODIL 1965, lichtgroen, met vouwdak Andere merken: 0 AUDI 80. 1968, met radio en trekhaak 0 V.W. 1300. 1968,- zandbeige Vrijdagavond en zaterdag geopend Verkoop onder volle garantie Inruilen en financieren Alle keuringen toegestaan .Schoonbekestraat 1-3 - Veenendaal - Tel. 10051

De Vallei | 1970 | | pagina 4