als een familiefeest FRIESE PREDIKANT UIT BEZWAAR TEGEN DOOP OP ZATERDAG Programma over Kees Pruis CHARLES TRENET IN CABARETARI Ouders praten mee, maar dat kunnen anderen ook TV-portret van James Baldwin RONOtitie TWEE PRINSEN IN DE DOMKERK - MISSCHIEN IS HET NIET ZO INGEWIKKELD ALS HET LIJKT Prins Ascbrnn met naar T V-serie over film en werkeli Om roep 2000 wil zendtijd Tom Poes en de Mob- beweging Gewone dienst juister geacht Paul Steenbergen treedt af als directeur van Haagse Comedie Kritiek Nieuwe vormen Eigen regels Kort Meepraten Grote familie programmaos TELEVISIE MARTEN TOONDER STRIP TELEVISIE RADIO DONUtKüAÖ 19 f-töRUARI 1970 Portretten van predikanten, die door de eeuwen heen het Woord hebben be diend in de Domkerk van Utrecht Nicolaas Beets was er ook bij zagen gisteren neer op de vertegenwoordigers van visuele en schrijvende pers. Dat gebeurde in de statige ministerieka mer van de kerk. waar de Rijksvoor lichtingsdienst, wikkend en wegend, zou vertellen wat zaterdag mogelijk en niet mogelijk zal zijn bij de doop \an de twee jongste prinsen: Constan tijn en Bernhard. Dat is elke keer een heel spul: alleman van Neerlands stam wil bij zo'n plechtigheid precies horen, zien en lezen wat er gebeurt, maar de boel moet daarbij niet uit de hand lo pen. Vandaar, dat er gedegen bespre kingen aan vooraf gaan. zoals gisteren onder het oog van al die reeds lang tot hun vaderen vergaarde voorgangers in de ministeriekamer van de Utrechtse Domkerk. Menige persvertegenwoor diger waagde er tijdens die bespreking een oogje aan. wellicht met de gedach te: ..Hoe deden ze dat nou vroeger met zulke plechtigheden?" De portretten zwegen, al die oude voorgangers zijn met hun herinneringen aan dergelijke plechtigheden de geschiedenis inge gaan. Op dit moment, gisteren in Utrecht, konden de direct betrokkenen echter niet aan geschiedenis denken. Het gaat er nu in de eerste plaats om, dat het za terdag allemaal lekker loopt en daar voor moet nog heel wat gebeuren. Hoe komt het op de televisie, hoe komt het In de krant? De wakkere ploeg van de Rijksvoorlichtingsdienst liet zich bij deze gelegenheid seconderen o.m. door prof. dr. H. Berkhoff, die samen met ds. H. J. Kater de doopdienst zal verzorgen. Tenminste als ds. Kater za terdag hersteld is van de griep, die hem gisteren nog vér van Utrecht hield. Lukt dat niet, dan zal ds. Berkhof de hele dienst waarnemen. Voor prof. Berkhof dan waren gisteren de meest indringende vragen. Vooral deze vraag: Is de kritiek op de nogal ingewikkelde gang van zaken rondom de doopdienst gerechtvaardigd? Had het niet beter een gewone zondagse dienst kunnen zijn, met andere dopelingen, zoals in de hervormde kerk gebruikelijk is? Professor Berkhof, die bij vorige «oortgelijke gelegenheden al blijk gaf van waardering voor eenvoudige en kernachtige benadering, wilde er graag over nadenken en er dan meteen over praten ook. Hij zei: „Ik wil altijd mee praten over mogelijke nieuwe vormen. Waar het maar enigszins mogelijk is worden in de Domkerk van Utrecht stellages opgetrokken, van waaruit de visuele pers" de doop van de prinsen Constantijn en Bernhard kan volgen. Maar als we 't over deze doopdienst hebben, vraag ik me toch af, waar je een alternatief vandaan wilt halen. Het Koninklijk Huis is in onze samenleving geen particulier iets. Een doopdienst kan zich dan ook niet helemaal in de particuliere sfeer afspelen. Er moeten ROTTERDAM Ds. A. Sieders, her vormd predikant in Kootstertille (Fries land) is het niet eens met de manier waarop zaterdag de prinsjes Constan- tijn (zoon van prinses Beatrix en prins Claus) en Bernhard (zoon van prinses Margriet en mr. Van Vollenhoven) wor den gedoopt. Hij vindt het vreemd dat er een bij- rondere kerkdienst voor wordt gehou den en nog wel op zaterdag. Verder be grijpt hij niet dat de prinsjes peten krijgen, een instituut dat de Nederland se hervormde kerk niet kent. Deze be- iwaren gelden bij hem trouwens ook voor de manier waarop de andere kin deren van de prinsessen zijn gedoopt. „De doop", zo zegt ds. Sieders, moet volgens de Kerkorde plaats vinden in een gewone dienst. Dat zou ook conse quent zijn. Prinses Beatrix heeft ook in een gewone kerkdienst samen met an dere kinderen haar geloofsbelijdenis afgelegd. Waarom dan al die drukte? Hoe aardig zou het niet zijn als de prinsjes gewoon met een aantal andere kinderen zouden worden gedoopt in een gewone kerkdienst". Ds. Sieders erkent dat zo'n koninklij ke doop door de grote belangstelling die daarvoor bestaat een enorm aantal kerkgangers kan trekken. Dat ziet hij niet als argument om een bijzondere dienst te rechtvaardigen, die volgens de Kerkorde alleen kan worden gehouden in bijzondere omstandigheden. Wat zijn hier dan die bijzondere omstandighe den, zo vraagt hij zich af. „De doopdienst voor de prinsen kan op een gewone zondagse kerkdienst, met genodigden uiteraard en met toe gangskaarten voor de andere ..zitplaat sen in de kerk. Ondanks radio, televisie en kranten krijgt zo'n dienst dan een veel normaler aanzien. Was dat tot nog toe gebeurd dan was er ook een beter beeld van de N.H.-kerk gegeven. Nu kan de indruk zijn gewekt dat de kerk uit is op publiciteit". de protestants-christelijke opvoeding van een Nederlandse prins", aldus ds. Sieders. „Je krijgt de indruk" zegt hij verder, „dat het allemaal om de publiciteit te doen is. Dat is mij best. Het gaat mij ook niet aan. Maar als Nederlands her vormd predikant heb ik er wel mee te makeh dat dat via de kerk gebeurt". Ds. Sieders heeft al eens bij het mo- deramen van de synode van de N.H.- kerk geïnformeerd hoe men bij de vor stelijke doopplechtigheden de kerk- ordelijke problemen (de peten, de bij zondere diensten) had opgelost. Hij kreeg ten antwoord dat dat kwesties van de betrokken kerkeraden waren. Brieven van de classis, waarin hij werkte voor hij in Friesland beroepen werd, aan die kerkeraden (Utrecht, Den Haag. Apeldoorn) werden niet beant woord, beantwoord met een kribbig „dat is onze zaak" en met een uiteen zetting die erop neerkwam dat het hof protocol al die afwijkingen van de ge bruikelijke gang van zaken voor schrijft. „Ik heb me daar nogal aan geërgerd", zegt ds. Sieders, maar hij voegt er meteen aan toe dat hij over de kwestie niet wakker ligt en er evenmin boos over is. „Ik verbaas mij alleen dat men zich in deze gevallen niet aan de Kerk orde houdt en dat zo weinig mensen zich dat realiseren", zegt hij. allerlei publiciteitsmedia aan te pas ko men en dat brengt vanzelf weer een heleboel andere dingen met zich mee. Kun je dan nog zo'n dienst gewoon op een zondag houden? Probeer het maar eens, dan zul je wat beleven". En tot een opponent die de doop vergeleek met het Heilig Avondmaa 1toch ook een 'sacrament zei de professor: „Ais u een kind laat dopen komt de familie, maar hebt u ooit belangstellenden ge zien uit die kring als het om een avond maal ging?" Dat was dan dat. Wat pro fessor Berkhof ermee wilde zeggen was, dat een volk bij een doopplechtig heid toch wel graag dicht bij zijn Ko ninklijk Huis wil staan. Fin hoe gaat het nu allemaal zater dag? Omstreeks half elf vertrekt de koninklijke familie met haar gasten waaronder koning Constantijn, naar wie de zoon van prins Claus en prinses UTRECHT Prins Aschwin, de broer van prins Bernhard. is zaterdag niet van de partij als in de Utrechtse Domkerk de prinsen Constanten en Bernhard junior worden gedoopt. Hij is peet van prins Constanten. Prins Bernhard vervangt hem. Prinses Irene, prins Karei Hugo en prinses Christina komen evenmin over. Er zullen zaterdag 1150 mensen in de Utrechtse Dom zitten, onder wie het voltallige kabinet (behalve minister Witteveen die dan in het buitenland is), vrienden en kennissen van de ouders van de dopelingen, vier poliopatiëntjes die het Prinses Beatrix-fonds vertegen woordigen en deputaties van de Ko ninklijke Marechaussee, de koopvaardij en de Koninklijke Luchtmacht (peet van prins Bernhard jr.). Ook de prinsessen Beatrix en Margriet bij hun laatste bevallingen terzijde hebben ge staan, zijn uitgenodigd. Beatrix overigens niet genoemd is, en zijn echtgenote van paleis Soestdijk. Tien voor elf komt de stoet aan bij de Domkerk, waar dan even na elven de dienst kan beginnen. Zoals de zaken nu staan we moeten nog even afwach ten hoe het met de griep van ds. Kater gaat zal dan prof. Berkhof de litur gie en de preek verzorgen, waarna ds. Kater de doopplechtigheid verricht en de persoonlijke toespraak houdt. Alle maal heel kort. Het formulier zal in het teken staan van dankbaarheid en vreugde, waarbij gestreefd wordt naar duidelijkheid, ook voor de genodigden in totaal 1150 waarvan velen de taal van de kerk misschien niet zo di rect verstaan. Dat formulier zorgt weer voor een verhaal apart: de wetten in de Hervormde Kerk staan toe, dat er mits de grondslagen geen geweld wordt aangedaan enige vrijheid van for mulering is. De doopouders hebben de gelegenheid gehad er over mee te pra ten en dat hebben ze met graagte ge daan. Andere doopouders kunnen de wens te kennen geven, dat bij hun plechtigheid hetzelfde formulier wordt gelezen. Zo is het ook gegaan na de doop in Apeldoorn, vorig jaar. Profes sor Berkhof liet er geen twijfel over bestaan dat hij het wel plezierig vindt, zoiets. r Dat meepraten over de plechtigheid is ditmaal ook weer intensief gedaan met betrekking tot onderdelen van de dienst. Prinses Beatrix bijvoorbeeld vond onlangs in een Anglikaans hym- nenboek een gezang, dat haar bijzonder trof. Alleen je kon het niet in de zelfde vorm laten zingen door het Utrechtse kinderkoor, dat meewerkt aan de dienst. Een telefoontje naar prof. dr. J. W. Schulte Nordholt bleek vol doende te zijn voor de oplossing van het geval: nog op dezelfde dag produ ceerde hij een vertaling, die volgens prof. Berkhof nog beter is dan het origineel. En tegelijkertijd piekerde prof. Berk hof nog wat na over de mogelijkheden van eigen inbreng door kerkleden, die deelnemen aan kerkelijke plechtighe den: zoals het nu gebeurt door de doop ouders van het Koninklijk Huis, zo zou het ook in andere kamers van de ker kelijke huiselijke kring mogelijk moe ten zijn. De bestaande wetten nalopend kwam hij tot de conclusie, dat er op dit gebied eigenlijk al meer mogelijkheden zijn dan je zo op 't eerste gezicht zou zeggen. De genodigden, tenslotte. Rondom het met lelietjes van dalen versierde doop vont uit de twaalfde eeuw zullen niet alleen autoriteiten en directe vrienden staan, m^ar ook o.m. deputaties van het Beatrixfonds (poliopatiënten), koop vaardij. luchtmacht en marechaussee. Verder de medische teams uit Utrecht en Nijmegen, vertegenwoordigers van andere kerkgenootschappen en mensen uit het sociale leven in de directe omge ving. Zij zullen getuige zijn van een minimum aan formaliteiten alles duurt maar een paar minuten, en in die tijd moet veel gebeuren maar ze zul len het toch een ervaring van formaat vinden erbij te zijn geweest. 't Mooist zou het zijn, als ze daarbij de woorden van prof. Berkhof in ge dachten houden: „Het is eigenlijk alleen maar een familiefeest, maar dan wel van een heel grote familie." DEN HAAG Paul Steenbergen, die op 22 maart 63 jaar wordt, treedt met ingang van het volgende seizoen af als directeur van de Haagse Comedie. Hij /.al in die functie worden opgevolgd door de 39-jarige acteur-regisseur Carl van der Plas. Paul Steenbergen, die sinds de op richting in 1947 deel uitmaakt van de Haagse Comedie, werd in 1950 mede-di recteur naast Cees Laseur. Na diens dood in 1960 werd hij alleen directeur. Carl van der Plas kwam in 1955 bij de Haagse Cemedie. Van 1956 tot 1960 speelde hij bij de Arnhemse toneel groep Theater, waarna hij weer naar Den Haag terugkwam. Paul Steenbergen deelde mee, dat hij al drie jaar geleden de wens te kennen had gegeven te willen aftreden. Nu in Carl van der Plas een geschikte opvol ger is gevonden, blijft de heer Steen bergen alleen als acteur-regisseur en lid van de artistieke leiding aan het ge zelschap verbonden. „Film en werkelijkheid" heet een nieuwe serie, waar de VPRO van avond de eerste aflevering van op het scherm brengt. Deze serie is vervaardigd bij gele genheid van het 75-jarig bestaan van de film. In 1895 legde de Fransman Louis I.umière voor het eerst op celluloid de aankomst van een tre n vast. Vanavond wordt als contrast ook de aankomst van een 'rein anno 1970 getoond. Dc Stichting Omroep 2000 heeft aan minister Marga Klompé van Cultuur. Recreatie en Maatschappe lijk Werk om een zendmachtiging gevraagd. Hoewel de stichting. die in 1969 is opgericht, rog maar 9000 leden telt, meent zij toch in aanmerking voor e-rt zendmachtiging volgens artikel 19 van de Omroepwet te komen. De resterende 6000 leden zijn volgens de stichting niet moeilijk te vinden. De veelal jonge sympathisanten kunnen, aldus de stichting, de verplichte luis ter- en kijkgelden niet betalen, zodat zij voor de wet niet als leden mee tellen. Omroep 2000, die veel minder heidsgroepen in de Nederlandse sa menleving vertegenwoordigt, meent dat ook deze groepen recht op een zendmachtiging hebben. NEDERLAND I 18.45 NOS: Kleur: Fabeltjeskrant. 18.55 NOS: Journaal. 19.04 Tros Kleur: De wereld waarin wij leven: V. Het kind, TV-film. 19.31 Kleur: De getrouwde vrijgezel, TV-serie. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 Reclame. 20.20 TROS-Toto. 20.40 Kleur: De dief van Washing ton. TV-film. 21.30 Op de man af: tweewekelijks interview. 21.45 Kleur: Jodeidebodel: Amuse mentsprogramma. 22.30 NOS: Journaal. 22.35: Teleac: Ruimtelijke ordening informatieprogramma. 22.40-23.10 Bij leven en welzijn-les 6 herh. NEDERLAND II 18.45 NOS: Kleur: Fabeltjeskrant. 18.55 NOS: Journaal. m&m tf ffl Ds. Sieders die de gang van zaken om de prinselijke doop onlangs in een brief in het christelijke dagblad Trouw aan de orde heeft gesteld, vindt dat de kerk zich aan zijn eigen regels moet houden. „Nu wordt er eigenlijk een beetje met de kerk gesold", vindt hij. Een ander bezwaar tegen de prinsen- doop vindt hij het aanwijzen van peten. „Die kepnen we niet in de Nederlandse hervormde kerk", zegt hij, „de ouders plegen op de vragen te antwoorden". Wél kent de N.H.-kerk doopgetuigen, maar die treden alleen op als (één van) de ouders verhinderd zijn de dienst te wonen. Dat één *van de peten van prins Con stantijn de verbannen Griekse koning Constantijn is vindt hij helemaal vreemd. „De katholieke kerk kent wel peten. Maar die hebben tot taak toe te zien op de christelijke opvoeding van het kind. Ik begrijp niet hoe een verbannen Griekse katholieke vorst kan toezien op 6828 Tom Poes liet heer Bommel ach ter bij de professor en liep zorgelijk de dijk af. „Dit is nu, waar de mobs zo bang voor zijn," zei hij tot zichzelf. „Heer Ollie is in dat sap terechtgekomen, en nu wordt hij net zo als die stabs! Alleen vraag ik me af, wat er nu met die stab zal gebeu ren, die met hem in het meer gevallen is Zou die nog meer verstarren?" Op dat moment kreeg hij de bedoelde fi guur in het oog. Met slepende passen sjokte Sloom Stabiel op het grote gebouw af, dat op de dijk lag. Het was duidelijk, dat er niet veel levenskracht meer in hem zat en toen hij zich tot de portier wendde was zijn stem slechts een gereutel. „Er is iets héél vreselijks gebeurd." hijgde hij. „Ik ben in het meer gevallen oor mijn tijd. Ik heb het sap gedronken >ór de volle maan!" „Dat is helemaal niet netjes!" riep de portier geschokt uit. Toen beheerste hij zich en hernam gp doffe toon: „Dat hoort helemaal niet zo; daar houden wij niet van. Hoe heb je zoiets kunnen doen?" „Het komt van die vreemdeling." ver klaarde Sloom hijgend. „Ik deed mijn plicht. Ach, je weet niet hoe ik geleden heb door al dat lawaai en gevlieg om mij heen. En nu dit. Wat zal er van mij wor den? Breng mij bij een der ouden. Sok..." 13e ander ging hem zuchtend voor naar binnen, en Tom Poes die het gesprek op een afstand gevolgd had, volgde hen zon der geluid te maken. Regisseur Nico Knapper heeft rondom de figuur van Kees Pruis een televisieprogramma ge maakt. Johnny Jordaan, Willy Al- berti en vele anderen zingen de po pulaire melodieën, die deze humo rist bekend gemaakt hebben. Op de foto een werkopname van het programma, dat vrijdag om 21.35 uur op het tweede net wordt uitgezonden. Van links naar rechts Frans van Schaik, Johnny Hoes, de Zangeres zonder naam, Johnny Jordaan en Willy Alberti. Onder de titel ..Kind in Harlem, getuige in Uppsala" brengen CVK en' IKOR vanavond om 22.20 uur op Ne derland 2 een portret van de Ameri kaanse neger-auteur James Baldwin. Baldwin is geboren en opgegroeid in de New Ycrkse wijk Harlem, waar zijn vader predikant was. In een biografische film doet hij zelf verslag van zijn kinderjaren die ver vuld waren van bitterheid en ellende met als enige hoop, dat God het on recht zou wreken. In een indruk wekkend getuigenis heeft Baldwin tijdens de assemblee van de Wereld raad van - Kerken in Uppsala zijn jeugdherinneringen toegespitst voor het front van de kerk. In dit pro gramma zijn hel filmisch album van zijn jeugd en fragmenten uit zijn toespraak in Uppsala samengevoegd. In het Gelders programma van de RONO wordt vrijdag een meditatie in de streektaal uitgezonden. Deze meditatie wordt gehouden door de heer E. M. Roebert in Winterswijk. In het programma „Van 't beuken schap" is een vraaggesprek opgeno men met de heren W. P. Nederkoorn en C. J. B. Stork over de oorlogsdo cumentatie van de Achterhoek, geti teld „Er op of er onder". In hetzelfde programma wordt voor de kinderen weer een afleve ring uitgezonden van het vervolg verhaal Brutus Inktspetter". Het Gelders programma kan wor den beluisterd op golflengte F^M 96.2 of kanaal 31 en wel op dinsdag avond tussen 18.30 en 19.15 uur en op vrijdagavond tussen 19.15 en 20.00 uur. In de maandelijkse kleinkunstka- lender van Wim lbo en Fred Rom- bouts, „Cabaretaria", is op zaterdag avond de beroemde Franse zanger 'Charles Trenet te zien en te horen. Trenet, wiens talloze chansons des tijds een nieuw geluid betekenden in de wereld van het lied, maakte o.a. furore met composities als „Je chante". „Boum" en „Fleur Bleue". „Mes petites chansons" noemt hij ze zelf. Hij heeft tr ontelbaar veel ge maakt. en steeds komen er nieuwe bij. In het Amsterdamse Miranda- paviljoen, vanwaar „Cabaretaria" •wordt uitgezonden, zal Trenet, die op het ogenblik in Parijs optreedt, er een aantal van zingen. 19.04 NOS: Scala: informatief pro gramma. 19.30 Van gewest tot gewest. 20.00 NOS: Journaal. 20.20 VPRO Kleur: Libido, Poolse te kenfilm. 20.35 Film en werkelijkheid, docu mentaire. 2*1.30 Krapps last tape, TV-spel. 22.20 CVK/IKOR: James Baldwin: Kind in Harlem .getuige in Uppsa la, documentaire. 22.50-22.55 NOS: Journaal. DUITSLAND I (Regionaal progr.: NDR: 18.00 (K) Filmreportage. 18.30 Act. 18.45 (K) Zandmannetje. 18.55 Nordschau-ma- gazine. 19.26 (K) Ein Jahr ohne Sonntag, TV-film. 19.59 Program- maoverz. WDR: 8.20-8.45, 10.20-10.45 en 12.10-12.35 Schooltelevisie. 18.00 (K) Lieber Onkel Bill TV-serie. 18.30 (K) Voor de kinderen. 18.40 Act., nws. en mededelingen. 19.25 (K) Das grosse Gleich-gewicht, TV-film). 20.00 Journ. en weerber. 20.15 (K) Meine Frau erfahrt kein Wort, blij spel. 22.00 Kontraste. 22.45 Journ., commentaar en weerber. DUITSLAND II 18.05 Act. en muz. 18.40 Ich und Paris, TV-series. 19.10 Der Asphalt, kort TV-spel. 19.45 Nws., act. en weerber. 20.15 (K) Muzikaal amuse- mentsprogr. Aansluitend: Nws. 21.30 Informatief progr. 22.15 Filmrepor tage. 22.30 Nws.. weerber. en winter<- sportweerbericht. 22.45—plm. 23.35 Literiare discussie. DUITSLAND I 10.00 Nws. 10.05 Journ. van gister avond. 10.30 Kontraste. 11.20 Phadra, treurspel. 12.50 Internationaal pers- overz. 13.00-13.30 Journ. 16.35 Nws. 16.40 Voor de kinderen. 17.25 Filmre portage. 17.55-18.00 Nws. DUITSLAND II 16.55 Auf gut Deutsch gesagt, taal- crusus. 17.25 Wintersp. weerber. 17.30 Nws. en weerber. 17.35 Sport. Radio HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtend gymnastiek. 7.20 Lichte grammo- foonmuz. (8.00 Nws.; 8.11 Radio- journ.; 8.30 De groenteman). NOS: 9.00 Internationaal spectrum: klass. en mod. muz. (opn). (9.35-9.40 Water standen). AVRO: 10.00 Voor de kleu ters. 10.10 Arbeidsvitaminen (gr). (11.00-11.02 Nws.) 11.30 Komt vrien den in het ronde: volksmuz. uit Roe menië, Joegoslavië en Bulgarije. 11.55 Beursberichten. NOS: 12.00 Blik op de wereld: informatief progr. over problemen van Europese integratie. Overheidsvoorlichting: 12.30 Uitzending voor de landbouw. NOS: 12.40 Stereo: Lichte grammo- foonmuz. 12.50 Recht en slecht, praatje. 13.00 Nws. VARA: 13.11 Act. 13.20 Voor de middenstand. 13.25 Stereo: Klass. symfonische muz (gr). NOS: 14.30 De toekomst van de radio, lezing. 15.00 Stereo: Aspecten van de kamermuz.: klass. en mod. kamermuz. 15.45 Toerismo: toeristi sche informatie uit binnen- en bui tenland. VPRO: 16.00 VPRO-Vrijdag: gevarieerd progr. (16.00 Nws.: 17.55 Mededelingen; 1Q.00 Nws.: 18.20 Uit zending van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie; 19.30 Nws.) VARA: 21.00 Stereo: Danzi-kwintet mod. kamermuz. (opn). 22.10 Gitaar- recital: mod, muz. 22.30 Nws. 22.40 Mededelingen. 22.45 Act. 22.55 Ste reo: Prettig weekend: licht geva rieerd platenprogr. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II KRO: 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord. 7.16 Sterdo: Badinerie: klass. muz. (gr). (7.30 Nws.; 7.32 Act.; 7.50 Overweging: 8.00-8.10 Nws). 8.30 Nws. 8.32 Voor de huisvrouw. (9.00- 9.10 Gymnastiek voor de huisvrouw.) 9.40 Schoolradio. 10.00 Stereo: Auba de klass. en mod. orkestwerken. 11.00 Nws. 11.03 Voor de zieken. 11.51 Mededelingen. 12.00 Van twaalf tot twee, gevarieerd progr. (stereo) (12.22 Wij van het land: 12.26 Mede delingen t.b.v. land- en tuinbouw: 12.30 Nws.; 12.41 Act.: 13.00-13.05 Raden maar....) 14.05 Schoolradio. 14.30 Stereo: licht ensemble. TROS: 14.45 Concert la carte: verzoek- progr. van klass. muz. 16.00 Nws. 16.03 Disco-Drive-In: de showbussi- ness op de korrel genomen. 17.15 Sportkompas. 17.45 Act. NCRV: 18.00 Johan Willem Friso Kapel. 18.30 Nws. 18.41 Act. 19.00 Weredlpanora- ma. 19.10 Veel Bevraagde gewijde muz. (gr.). 19.40 Wijd als de wereld wekelijkse internationale oriëntatie in kerk. zending en oecumene. 19 50 Stereo: Meisieskoor met instrumer- tale begeleiding: lichte muz. 20 05 Stereo: Op het weekend af: licht platenprogr. 21.20 De marathonmuzi kant. hoorspel. TROS: 22.00 Stereo: Iene Miene Muze: nws. over under ground and westcoast music. 22.30 Nws. 22.40 De wetenschap der hv- phalthephy, hoorspel, plm. 23.30 Lichte grammofoonmuz. 23.45 Act. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III VARA: 9.00 Nws. 9 02 De Eddy Becker Show. (10.00 Nws). NOS: 11.00 Nws. 11.03 De Felix Meurders Show. VPRO: 12.00 Nws. 12.03 Top- 30 (13.00 Nws.) TROS: 14 00 Nws 14.03 Lvnx (of Los). AVRO: 15.00 Nws. 15.03 Muziek Boetiek. (16.00 Nws) 17.00 Nws. 17.02 Act. 17.05- 18.00 Zingende bougie: platenprogr voor automobilisten.

De Vallei | 1970 | | pagina 5