Europa hoeksteen van duurzame vrede Ook Venetië in de sneeuw Nog veel honger in Biafra ACCENT Gedeeltelijke vrijspraak proces te Chicago r Bonn geeft miljoen voor herhouw Joods tehuis Anastasia Lekker stoken zonder schoorsteen! Nixon tot het Congres: BENDER Weer slachting in Vietnam Weduwe van vlieger werd letterlijk doodgesard Nog geen spoor in Fort Bragg Arabieren waren kapers Amerikaan zoekt Spaanse steun aan mgr. Alfrink Nederlander uit Rhodesië <»ezet Amerikaan veroordeeld lp h ;renzei MUZIKALE PROEFTIJD deskundig in klank Pontman oorsaak Mobilisatie AZIË M .-OOSTEN overal verkrijgbaar D FEBRUARI 1970 WASHINGTON In wat hij noemt „de meest omvattende verklaring over het buitenlandse en het defensiebeleid ooit in de Verenigde Staten afgelegd" heeft president Nixon gezegd, dat in de jaren zeventig Europa de hoeksteen van een duurzame vrede zal zijn. ADVERTENTIE Muzikale studiê willen wij stimuleren. Noemt U het gerust eigenbelang, maar houdt het in gedachten. Bij voorbeeld als Uw kind piano wil leren spelen en M niet weet of U met een tijdelijke bevlieging dan wel met een ontluikend virtuoos te maken hebt. Bender geeft Uw kind een muzikale proeftijd. Is het ernst dan blijft de piano en betaalt U de koopsom. Was het toch een bevlieging dan zijn Uw enige kosten de huurprijs. Overigens zijn er veel meer redenen om altijd bij Bender advies in te winnen! Arnhem, Steenstraat 54 - tel. 25408 Amsterdam - Breda - Lelden - Rotterdam FORT BRAGG, (Noord Carolina) De politie-autoriteiten die een onder zoek instellen naar' de drievoudige moord op het gezin van de legerarts ka pitein Jeffrey MacDonald in Fort Bragg, hebben verklaard dat zij ook de gangen nagaan van patiënten die MacDonald wegens gebruik van verdo vende en geestverruimende middelen fceeft behandeld. Volgens MacDonald werd zijn gezin dinsdag thuis overvallen door drie mannen en een meisje van het hippie type. Zijn zwangere vrouw en hun twee jonge kinderen werden vermoord. Uit de mond van het meisje had MacDonald gehoord: „Zuur (LSD) is fijn, doodt de zwijnen". - MacDonald, arts bij de groene baret ten, was volgens zijn zeggen in de zit kamer bij het lezen ingedut. Toen hij wakker werd, zag hij de vier indrin gers, die hem bewusteloos sloegen. Na een half uur kwam hij bij en belde de politie. MacDonald heeft bij de aanval steekwonden in de maag en de borst opgelopen. Zijn toestand is bevredigend. Volgens zijn verklaring droeg het meisje, een blondine, een breedgerande hoed en laarzen, terwijl een van de drie mannelijke overvallers een legerjak met sergeantsdistinctieven droeg. MÜNCHEN De drie gewapende Arabieren die met een toestel van de Zuidslavische luchtvaartmaatschappij (JAT) naar München kwamen en daar in hechtenis werden genomen, waren van plan zich van een toestel van de Is raëlische luchtvaartonderneming El-Al meester te maken. Dit heeft de politie van München bekend gemaakt. Het zou nog niet vaststaan, op welke luchthaven de Arabieren hadden willen toeslaan. Desnoods zouden zij het gekaapte toestel in de lucht hebben willen ver nietigen door een bom. In hun bezit trof de politie niet al leen wapens aan, maar ook een in het Engels gestelde oproep, die zij na het slagen van hun actie aan de verkeersto ren hadden willen doorgeven. Een der gelijke tekst bezaten ook de drie Arabi sche mannen, die vorige week dinsdag op het vliegveld van München werden aangehouden, nadat zij een aanslag hadden gepleegd op de bemanning en passagiers van een lijntoestel van El- Al. Van de drie Arabieren die dinsdag j.l. op aanwijzing van de bemanning van het vliegtuig van de JAT werden aan gehouden, bezaten er twee een Jor daans paspoort. 99 CHUR Een overijverige postbeamb te heeft in Oost-Zwitserland de oorlogs mobilisatie van circa honderd man van de luchtafweertroepen veroorzaakt. In het postkantoor van Chur was een militaire postzak omgevallen, waardoor een pak brieven uiteenviel op de vloer. De brieven gereed gemaakt voor noodgevallen bevatten het bevel on middellijk onder de wapenen te komen. In plaats van ze in de postzak terug te stoppen, bracht de beamte ze maar di rect naar de bestelafdeling. Enkele sceptici wendden zich na ont vangst van de brief tot hun comman dant, die het misverstand ophelderde. Voor de meeste anderen kwam het daarop uitgevaardigde tegenbevel te laat. Zij waren al in volle bepakking bij hun onderdeel gearriveerd. Het feit dat de Verenigde Staten overgaan van een dominerender rol in de NAVO, naar een meer gelijke positie tegenover de andere leden, moest niet gezien worden als een laten vallen van Europa. Integendeel, hoewel de hierdoor ge forceerde grotere eenheid van de West- europese landen economisch ongunstig voor Amerika zou zijn, vergroot die eenheid de politieke macht van Europa aanzienlijk. Dit alles wilde nog niet zeggen dat de Verenigde Staten zich niets meer van Azië en Afrika aan zullen trekken, maar hier geldt: graag bondgenoot schappen zonder de zware en eenzijdige verplichtingen van vroeger. Dit over eenkomstig de in Goeam uitgesproken „Nixon-doctrine". Nixon liet nog duidelijk uitkomen dat de totale verhouding met Rusland nog veel te wensen overliet. Hij was blij met het ontwapeningsgesprek (hij be nadrukte wel opnieuw de noodzaak van de omstreden raket-afweer ABM, om dat de Russen meer intercontinentale raketten hebben dan de Verenigde Sta ten), maar de Russische houding inzake achtte Vietnam het Midden-Oosten hij „niet behulpzaam". Nixon vond dat de partijen in het Midden-Oosten hun problemen zelf moeten oplossen, via directe onderhan delingen en zonder bemiddeling van de Grote Vier. In een eerste reactie op Nixon's bood schap hebben de Israëli's hun blijd schap betuigd met Nixons „State of the World". NEW YORK De nieuwsdienst van National Broadcasting Company heeft Vietnamese burgers geciteerd, die ver klaard hebben dat Amerikaanse solda ten in een gehucht bij My Lai 90 tot 100 YWT T mannen, vrouwen en kinderen hebben OllC 111 .-Il'lUll vermoord. Dit incident, dat zich op de- zelfde dag als de massaslachting te My MADRID In een brief aan kardi naal Alfrink hebben 146 Madrileense priesters hun trouw aan de Paus be tuigd en dank geuit voor „diens bereid heid te overwegen, gehuwde mannen tot het ambt toe te laten waar dat nodig is voor de kerk". In de -brief zeggen de priesters „erkentelijk en vol bewonde ring te zijn voor het Nederlandse epis copaat, wegens de geest van liefde en bereidwilligheid die het getoond heeft ten aanzien van de gevoelens van zijn gelovigen". De priesters zeggen „bedroefd" te zijn over de „recente verklaringen van Spaanse bisschoppen, over het concilie en' het Nederlandse episcopaat, waarin geen rekening is gehouden met het ge weten van talrijke gelovigen". Zonder hem met name te noemen leveren de priesters hiermee kritiek op hun aarts bisschop, Casimiro Morcillo, die aan kardinaal Alfrink schriftelijk heeft verzocht, „openlijk de aanbeveling van de Nederlandse vergadering te verwer pen w voortaan elk besluit dat tegen de leer en^de orde van de kerk indruist aan de Paus voor te leggen". Daarentegen hebben honderd pries ters en leken een telegram gestuurd waarin zij verklaren, „geestdriftig in te stemmen" met de verklaring van het pastoraal concilie inzake het celibaat. Lai voordeed, geschiedde in een ge hucht, dat op stafkaarten My Khe-4 wordt genoemd. De soldaten begonnen te vuren toen kinderen de huizen uitliepen om hen te begroeten. Het Pentagon hoorde voor de eerste maal van de massaslachting te My Khe-4 toen een onderzoek werd inge steld naar de gebeurtenissen in My Lai. Verleden week is de 25 jaar oude leger- kapitein Thomas K. Willingham in staat van beschuldiging gesteld wegens het vermoorden van 20 burgers op 16 maart 1968 in een niet bij name genoemd dorp bij My Lai. LONDEN De Amerikaanse oliemil jonair dr. Wendell Phillips heeft op een persconferentie in Londen verklaard, dat hij met de Indonesische staatsolie maatschappij Pertamina een overeen komst op basis van produktiedeling heeft gesloten, voor de exploratie en exploitatie van olie in een land- en zee gebied van 32.000 vierkante kilometer in het noordelijke deel van West-Irian. De overeenkomst geldt voor dertig jaar. Enige jaren geleden leverden explo ratieboringen gunstige aanwijzingen op voor de aanwezigheid van olie in het gebied, maar de toenmalige concessie- houdster, Shell, trok zich om politieke redenen terug. LAGOS De hulpwerkers die op het ogenblik in het voormalige Biafra bezig zijn voedsel uit te delen aan de vluch telingen, melden dat het aantal honge- rigen dat men moet trachten te voeden thans zeker drie miljoen bedraagt. Hoe dieper men de wouden intrekt, hoe meer hongerige vluchtelingen zich mel den. De vrijwilligers doen weten, dat het met de aanvoer van voedsel steeds beter gaat, maar dat handen en tijd en vaak kracht te kort schieten om te doen wat zij zouden willen. Iemand zei: „Wij werken 25 uur per etmaal, elke dag van de week, zaterdag ADVERTENTIE liorizon-taal Wekelijks spreekt deze toeristische rubriek de taal van nabije en verre horizonten. Buitengewoon informatief. Hoe gaat het met mv dokter? De positie van de huisarts is aan het veranderen. Lees in Accent van deze week wat een 'stadsdokter' en een 'plattelandsdokter' daarover ervaren en denken. De TROS-toestand Wat is er allemaal aan de hand bij de TROS Mr. Landré vertelt het zélf. Lees dat interview weekblad 65ct. CHICAGO De jury van het fede raal gerechtshof in Chicago heeft woensdag de zeven beklaagden, die tij dens de democratische conventie van 1968 zouden hebben aangezet tot ge weld, vrijgesproken van samenzwering tegen de openbare orde tijdens die con ventie. Vijf beklaagden werden wel schuldig bevonden aan het eerstge noemde punt, het aanzetten tot geweld. De jury heeft veertig uur beraad slaagd. De twee beklaagden John Froines en Lee Weiner jyerden geheel vrijgespro ken. David Dellinger. Thomas Hayden, Rennie Davis, Abbie Hoffman en Jerry Rubin werden onder meer schuldig be vonden aan het overschrijden van staatsgrenzen om ongeregeldheden te verwekken. Rechter Julius Hoffman heeft echter geweigerd de vijf be klaagden op borgtocht vrij te laten hangende hoger beroep. „Uit de verkla ringen en het gedrag van deze beklaag den tijdens het proces is mij gebleken, dat deze mannen te gevaarlijk zijn om ze los te laten", zei hij. Het proces, dat vier en een halve maand geduurd heeft, heeft vooral de aandacht getrokken door wanordelijke tonelen. Rechter en beklaagden begon nen soms tegen elkaar te schreeuwen. De beschuldigingen waren de eerste on der een omstreden gedeelte van de wet op de burgerrechten van 1968. President Johnson verhief de betrokken maatre gelen in april van dat jaar tot wet, kort nadat de leider voor de burgerrechten Martin Luther King was vermoord. De vijf die schuldig bevonden zijn, kunnen veroordeeld worden tot maxi maal 5 jaar gevangenisstraf en een boete van tienduizend dollar. John Froines en Lee Weiner zijn vrijgespro ken maar moeten wel de straf van twee en een halve maand en twee en een half jaar uitzitten waartoe rechter Ju lius Hoffman hen heeft veroordeeld wegens „minachting van het hof". Er was veel geschreeuw en lawaai in de gangen van het gerechtsgebouw en geen journalist, die binnen was, mocht de zaal verlaten tot de zitting voorbij was. Anita Hoffman, de vrouw van Ab bott, slaagde erin de rechter toe te schreeuwen: „De tien (de acht oor spronkelijke verdachten plus hun twee advocaten) zullen worden gewroken en wij zullen op jouw graf dansen". en zondag incluis. Vier weken geleden toen de oorlog ophield, was het nog wel te doen, maar nu moeten we een ont zaglijk aantal mensen helpen. Als je er gens met je vrachtwagen stilhoudt, ko men er in een ommezien 50 of 60 men- wagen werpen ëri nemen wSf "zij krijgen kunnen. En op elke weg zie je vluchtelingen, onafzienbare rijen. De meeste mensen dragen hun eigendom men met zich mee". Het Nigeriaanse Rode Kruis, dat op het ogenblik de hulpactie leidt, deelt thans haast 3000 ton voedsel per week uit. Maar gezien het steeds aangroeien de aantal behoeftigen zal men binnen kort zeker dubbel die voorraad nodig hebben. Het zal evenwel weken duren voordat men zover is. De medische hulpploegen in het voor malige Biafra behandelen thans naar schatting 750.000 vluchtelingen, van wie de meesten ziek zijn als gevolg van ondervoeding. De toestand is het slechtst te Orloe. Men heeft geen idee hoeveel mensen er nog dringend zouden moeten worden geholpen die men eenvoudig niet vindt, van wie men niet weet waar zij zijn. Journalisten mogen nog steeds niet van Lagos naar het voormalige Biafra gaan. De enige uitzondering vormde een groep die er een week nadat de burger oorlog voorbij was, heen mocht. Vandaag zijn 28 katholieke missiona rissen van Lagos naar Port Harcourt gevlogen om dan te worden uitgewezen. De aanklacht luidt: het illegaal betre den van het land en het werken zonder vergunning. De groep bestaat uit 19 mannelijke missionarissen, uit Ierland en Italië, en uit negen zusters, een Amerikaanse en acht Ierse. Een van de uitgewezenen is de 61-jarige bisschop van Owerri, Jo seph Wehlan, een Ier. Alle 28 hebben een boete moeten be talen groot 2850 Nigeriaanse ponden (5800 dollar). Dit geld is afkomstig vafn katholieke functionarissen in Lagos. O SALISBURY De in Nederland ge boren redacteur van een katholiek dag blad in Salisbury heeft gezegd dat de Rhodesische autoriteiten hem als een ongewenst immigrant beschouwen en dat hij binnen zeven dagen Rhodesië moet verlaten. De 25-jarige, A. F. Schmitz, verklaarde dat hem geen opgave van redenen voor zijn uitwijzing was gedaan en dat hij nog niet wist waarheen hij zou gaan. „Ik denk niet dat ik naar Nederland terugga", zei Schmitz. Schmitz, die verbonden was aan het dagblad „M'Tot", zei dat de immigra tie-autoriteiten hem voor de keuze had den gesteld zeven dagen in de gevange nis door te brengen of a raison van 4 dollar 20.-) een „tijdelijke verblijfs vergunning" te kopen. Hij heeft de 4 dollar maar betaald. Verleden week is de hoofdredacteur van „M'Tot" de Zwitserse pater Mi chael Traber eveneens het land uitge wezen. Later heeft hij echter verlof gekregen nog een maand in het land te blijven. Traber was eerder veroordeeld we gens een „ondermijnende publikatie", een tegen de regering gerichte spot prent. MÜNCHEN De zeven personen die bij de brand in het Joodse bejaardente huis in München vorige week vrijdag om het leven kwamen, zijn gisteren be graven, evenals de jonge Israëli die tij dens de aanslag op de luchthaven van München werd gedood, door Arabische terroristen. De begrafenisplechtigheid op de Joodse begraafplaats van München werd bijgewoond door president Gustav Hcinemann en de minister van binnen landse zaken. Hans Dietrich Genscher. Genscher verklaarde na afloop: „De daders worden door alle staatsburgers van ons land verafschuwd." In een verklaring van de Duitse bis schoppen die momenteel in Essen bijeen zijn gekomen, werd gesteld: „Vooral in ons vaderland mag er geen rassenhaat en vervolging van onschuldigen zijn na de misdaden van het verleden." De politie heeft tijdens het onderzoek naar de brandstichterij een nieuwe aanwijzing ontdekt. Een stomerij heeft gemeld dat een benzineblik van het soort dat bij het bejaardentehuis werd gevonden uit het bedrijf is gestolen. Volgens de politie zijn er ook aanwij zingen, dat Arabieren werkzaam waren in de stomerij. Men weidde hier niet een rouwrede, die door luidspre- *er.s'"ï'dok op de begraafplaats was te horen, zei de Beierse premier Goppel: „De vlammen waarin onze Joodse me deburgers zijn omgekomen, waren de vlammen van dat van haat gevulde fa natisme, waarvan wij dachten het in Duitsland in de afgelopen 25 jaar overwonnen te hebben. Iedere burger van dit land veroordeelt deze misdaad." Hij richtte een „ernstige waarschu wing" tot alle radicale groeperingen, die onverschillig om welke reden van bui tenaf of van binnenuit het leven van de burgers in gevaar brengen. Het ministerie van Woning- en Ste- debouw in Bonn heeft woensdag meege? deeld, dat minister Lauritz Lauritzen een bedrag van een miljoen mark be schikbaar heeft gesteld voor de weder opbouw van het bejaardentehuis, dat door de brand zeer zwaar is beschadigd. LONG BINH (Vietnam) Een krijgsraad heeft vandaag een 20-jarige soldaat tot zeven jaar dwangarbeid, oneervol ontslag en inhouding van alle soldij veroordeeld wegens het vermoor den van een Vietnamese jongen en het verwonden van een andere. De 20-jarige soldaat Richard Gearity, zoon van een politie-officier te Patcho- gue in de staat New York, werd schul dig bevonden aan moord zonder voor bedachten rade en aan een poging tot doodslag onder verzwarende omstan digheden. De maximum straf hierop is levenslang. De zaak zal automatisch in hoger beroep worden behandeld. Gearity stond terecht omdat hij ge schoten had op tweè. l4rjarige Vietna mese jongens die bóvenop een minibus zaten, die op 17 november te Lai Khe, 45 km ten noorden van Saigon, een wachttoren passeerde waarop hij dienst deed. ADVERTENTIE JanJpasla Behoud van Uw tanden TULSA Zes maanden nadat haar man in Vietnam was omgeko men zijn vliegtuig was neerge schoten ging bij de weduwe, die in Tulsa woonde, de telefoon. Zij nam de hoorn op en hoorde iemand, een man met een beschaafde uit spraak, zeggen: „Ik ga je afmaken, net zoals je man in Vietnam die on schuldige Vietnamse vrouwen en kinderen heeft vermoord". De man bleef opbellen. De wedu we waarschuwde de autoriteiten, en die gaven haar een „geheim" num mer. Maar na een maand had de kwelgeest dat nummer ontdekt, en begon weer op te bellen, tot 40, 50 maal per maand toe. De man met de koele én be schaafde stem 'zei ook wel iets an ders, zoals „waarschuw de politie niet", en „ook je kinderen gaan er aan". Maar na een jaar nam de vrouw de politie toch in de arm, en daarna ging zij met de vijf kinderen, waar van de jongste 8 en de oudste 17 jaar was, een tijdje met vakantie. Toen zij terugkwam was haar wo ning zwaar vernield en bevuild. Het portret van de gesneuvelde vlieger was met een mes tegen een deur ge prikt. Eieren waren tegen de muren stukgesmeten. De medailles van de vlieger lagen overal verspreid en enige juwelen van de vrouw waren gestolen. En het opbellen ging door, week in week uit. De politie en de telefoondienst de den was zij konden maar de dader kon niet worden ontdekt. De 37-jarige vrouw is tenslotte letterlijk doodgesard. Zondag is zij in een ziekenhuis te Tulsa na een vergeefse hartoperatie gestorven. Om de kinderen te sparen had men besloten het verhaal pas nu, na haar dood te publiceren. Haar naam is niet bekendgemaakt. Ook in Venetië heersen harre winterse omstandigheden. Op de foto: pas sagiers in een gondel tijdens een sneeuwstorm. i kc zaak-Anastasia, een van de gehelm- zinnigste kwesties uit de jongste geschiedenis, is dinsdag in juridische zin afgesloten. liet Westduitse hooggerechtshof be schikte afwijzend op het beroep in cassatie, dat de nu 67-jarige Anna Anderson had ingesteld tegen een uit spraak van het Hamburgse gerechts hof in 1967. Bij die gelegenheid had het hof haar aanspraken op de erfe nis van de Romanofs de Russische tsarenfamilie niet erkend. Het ging om een zesde deel van dit fortuin, dat in Berlin was gedeponeerd. De enige erfgename blyft nu de groot hertogin van Mecklenburg. Anna Anderson probeert al 36 jaar te bereiken dat zij erkend wordt als Anastasia. de jongste van de vier dochters van tsaar Nicolaas de twee de van Rusland, die als 17-jarig meisje het bloedbad in de nacht van 16 op 17 juli 1918 in Jekaterinenburg zou hebben overleefd. Officieel is steeds aangenomen, dat bij die gele genheid de tsaar, zijn vrouw, de kroonprins en hun vier dochters Olga. Maria, Tatjana en Anastasia allen werden vermoord. De communisten die vreesden dat de opdringende „witte" legers de tsaar zouden bevrijden, schoten de hele keizerlijke familie in een kelder in Jekaterinenburg neer. Volgens Anna Anderson, die vorig jaar met een Amerikaanse hoogleraar in de geschiedenis, de miljonair John E. Manahan, is getrouwd, zou een zekere Alexander Tsjaikofsky haar hebben meegenomen naar Roemenië, toen bleek dat zij het er levend van had afgebracht. Zij trouwde met haar redder, toen zij een kind van hem verwachtte. Haar nian zou later bij een schietpartij om het leven zijn ge komen. Met haar zoon, genaamd Alexander, en haar zwager zou zij naar Duitsland zijn gekomen. Haar kind werd waar- ANNA ANDERSON Franziska of H.K.H.? schijnlijk daar in een kindertehuis opgenomen. Zelf probeerde „Anasta sia" tevergeefs hulp te krijgen van haar „tante" Irene van Hessen. Na een poging tot zelfmoord kwam zij in een zenuwinrichting in Berlijn te recht. Na een reeks civiele processen sloot het gerechtshof in Hamburg in 1967 wel iswaar niet de mogelijkheid uit, dat Anatasia het bloedbad in Jekateri nenburg had overleefd, maar het hof was van oordeel dat Anna Anderson niet aannemelijk had kunnen maken, dat zij deze grootvorstin is. e hertogin van Mecklenburg, die in het proces haar tegenspeelster was, had als haar mening te kennen gegeven dat Anna Anderson niet de tsarendochter was, maar een in 1896 te Borek geboren Poolse landarbeid- ster, Franziska Schankowski, die in de tijd dat Anna Anderson in Berlijn voor het eerst liet weten dat zij Anastasia was, in diezelfde stad spoorloos verdwenen. Franziska zou volgens haar, veel over de moord en de tsarenfamilie gelezen hebben. \/fevrouw Manaham was bjj de uit spraak niet aanwezig. Haar advocai\l, Freiherr Kurt von Steckelberg, verklaarde eerst met zyn cliënt overleg te willen plegen alvo rens zich uit te spreken over eventue le volgende stappen. Zo sloot hij de mogelijkheid niet uil. dat de zaak voor het constitioneel gerechtshof zou worden gebracht, omdat door het hof te Hamburg de grondwettelijke rechten van Anna Manaham niet vol doende zouden zijn beschermd. Een andere mogelijkheid was volgens de advocaat, het indienen van een eis te gen de erfgenamen van de laatste Russische tsaar. Zo'n vijftig jaar na de moord op de Russische tsarenfamilie doen nog steeds geruchten de ronde dat tsaar Nicolaas II een fortuin van 20 mil joen goudroebels bij de bank van En geland heeft gedeponeerd, die nog niet uitgekeerd zijn. De verdedigers van mevrouw Anna Manahan hebben echter steeds beweerd dat zij slechts strijdt voor erkenning van haar titel en dat geld daarbij geen rol speelt. ADVEH I LN LIE ROTTERDAM Het Rotterdams Nieuwsblad en het Nieuwsblad voor Zuid-Holland en Utrecht (Schoonhoven- se krant) zijn een samenwerking aange gaan. Daartoe is deze week een over eenkomst gesloten, waarbij de firma Van Nooten in Schoonhoven, onder meer uitgeefster van genoemd nieuws blad, zal fusioneren met de Sijthoff- Pers N.V. MetDRUgasar gasverwarming, op de buitenlucht aangesloten door een opening in de buitenmuur. Meer dan 40 verschillende uitvoeringen van klein to* .jroot' 'nDRUgasar werkt tegen de buitenmuur Koninklijke Fabrieken Dicpenbrook Reiger» N.V, UI*

De Vallei | 1970 | | pagina 7