ONDANKS FINANCIËLE ZORGEN BIJ VERENIGING Uitgebreid feestprogramma van 30 april tot half mei ^i^toTSïO**' Parachutistenshow hangt nog in de lucht VZC krijgt het moeilijk tegen Esca-Arnhem Bertie Kuipers (20) houdt van sport VEENENDAAL HEEFT SCHEIDSRECHTSTER C.J.Y.-Overberg hield jaarfeest Televisie defect ii komen direct M.T.S. TELEF" 08370-2838 Dammen D.C.E. houdt ZWEMCOMPETITIE VALLEIBAD Belt. „ONDERKENNEN VAN GODS GEBODEN NIET VOLDOENDE 0 p E L CHEVROLET kans op ka ni pioenschap GEMEENTELIJKE ANTIQUITEIT AFGESCHAFT Pastorie Vastenactie Tekort Samen Afscheid en intrede Jeugdweekend Centrale kerkeraad Niet mis Geen afscheid Ambtsdragers Classis 10550 11070 VAN WOUT BLAUWKOUS PARAS BEAT STILLE TOCHT MARKTEN Sehietuitslagen V.A.B. KIRPESTEIN LUNAPARK Schaakuitslagen BURGERLIJKE STAND VEENENDAAL VRIJDAG 20 FEBRUARI 1970 VEENENDAAL Na enige maanden van voorbereiding is het bestuur van de Vereniging Oranjedag gereed gekomen met de samenstelling van het pro gramma voor de viering van Koninginnedag (30 april), de dodenherdenking (4 mei) en de 25-jarige herdenking van de bevrijding (5 mei). Met uitzondering van een hippisch feest en de in het programma opgenomen beat-avonden zijn alle evenementen en traktaties aan de schooljeugd gratis. Het gehele program ma kost de vereniging „Oranjedag" een bedrag van rond de f 25.000,—. Zo veel heeft „Oranjedag" nog bij lange na niet in kas, maar met een beroep op het bedrijfsleven hoopt men uit de financiële zorgen te raken. Van reclame gaat niet alleen een ze kere kracht uit, het kan zelfs een macht worden die ons in zijn greep gevangen neemt. Ene Adolf had dat in die afschuwelijke jaren van negentien veertig tot vijf enveertig aardig bekeken. Hij stelde zelfs een aparte minister voor propa ganda (eigenlijk hetzelfde als recla me, maar dan voor andere artikelen dan wasmiddelen) aan in de persoon van een klein keffend kereltje, dat allerlei onwaarheden over het derde rijk de wereld in zond. Wij, in Hol land hebben nooit een snars geloofd van alles wat die meneer Goebbels liet opschrijven en rond blaffen, maar er waren toch complete volks stammen die er wel in fietsten en de nare gevolgen daarvan kunnen we ons nog maar al te goed herinneren. Een mens laat zich vrij gauw in de waan brengen van een idee dat een handige jongen goed weet te plaatsen. En daar krijgen ze vandaag den dag ruimschoots de gelegenheid voor. Vroeger ik bedoel hiermee de tijd toen we nog het leven door moesten, zien te komen zonder televisie en toen we nog een zindelijke radio had den waarop geen boodschappen door de commercie mochten worden ge daan in die tijd waren de kansen om reclame te bedrijven in mindere mate aanwezig. Er was eigenlijk maar één terrein waarop dat kon en dat was de pers. De krant en het al dan niet geïllustreerde weekblad. Ik heb de tijd nog gekend dat we de re clame van het papier even gretig op pikten als nu van de buis. Daar moet u nu misschien wat meewarig om glimlachen, maar nog niet zo lang ge leden was de schrijvende en de kie kende pers de enige leverancier van verstrooiing die via de brievenbus het gezin binnendrong. We hebben de krant nog gelezen van a tot z, met in begrip van de annonces uit de zaken wereld, die aan het nieuwsblad een apart gezicht gaven. U gelooft het misschien niet meer, om dat het zo ver weg lijkt, maar bepaal u dan nu eens bij die moderne in dringer in het gezinsleven, de televi sie. Wat tussen de klaaglijke deuntjes van de STER in zit, slaat niemand die een beetje mee wil kunnen praten in een algemeen ontwikkeld gezelschap over. Voor de allerkleinsten in het gezin wordt de dagsluiting niet ver zorgd door Jacob den Uil van het Fa beltjesconcern, maar door een klein jongetje en z'n vader die zich om den brode van tafel en bed scheiden van de rest van het gezin om bij Japie een nieuw leven te beginnen, uitslui tend en alleen omdat bij Japie thuis het enige dat wordt weggegooid de verpakking is. Bij onze Klazien waar de jongste al zo oud is, dat ie vier reclameprodukties op één avond mag afkijken zit de hele troep bij iedere STER te wachten op die gekke vent die de voering van z'n jas heeft laten beplakken met bitterkoekjes. Of er ook wat van uit gaat. Er is geen huisvrouw die mij kan proberen wijs te maken dat ze ongevoelig is voor deze vorm van reclame maken. Mijn eigen Driek niet, al zegt ze ook hon derd keer dat ze zelf wel zal uitma ken wat ze in huis haalt en niet de televisie. In een onbewaakt ogenblik tippelt ze er ook in. Goed reclame maken is eigenlijk geen vak meer, maar een kunst. De persoon, die bijvoorbeeld het begrip „kesj-en-kerrie" bedrijven of ver- bruikersmarkten de wereld ingezon den heeft is voor mij niet alleen een uitgeslapen kwiebus maar ook een kunstenaar. Het is beslist een kunst om op een dergelijke manier de ge voelige snaar van Jan Publiek te treffen en verder te bespelen. Het heeft hier kortgeleden nog op het bestuurlijke vlak gespeeld en zelfs daar stond men er niet onbevangen tegenover. Natuurlijk is het niet de allereerste be doeling van een ondernemer om de consument zo voordelig mogelijk het leven door te slepen. Het brein achter de verbruikersmarkt wil dat wel zo laten voorkomen: „Kijk zelf, beste kopers, wij slaan onze waar in een zo eenvoudig mogelijk pand op. We be steden geen cent aan luxe en dat strekt u allemaal tot voordeel". Jawel. Wie het gelooft, mag z'n vinger opsteken. De zakenman die dat idee er eenmaal ingeheid heeft, zit op ro zen. Hij kan bij wijze van spreken een dubbeltje meer op een blik perzi ken nemen. Als hij maar zorgt dat er een deuk in zit... WOUT BLAUWKOUS De krappe financiën hebben de Ver eniging Oranjedag er niet van weer houden toch een zo uitgebreid mogelijk programma op poten te zetten. De fees telijkheden beginnen op Koninginnedag om 10 uur 's morgens als 4300 school kinderen op het Raadshuisplein een au bade brengen. Daarna volgt het hijsen van de vaderlandse driekleur met daarop aansluitend een toespraak van burgemeester P. Bode. Op het morgenprogramma staat ver der een demonstratie van de vrijwillige bevrijdingsvuur van Wageningen naar Veenendaal overbrengen. Het vuur wordt gedragen door leden van de Vee- nendaalse atletiekvereniging via het Benedeneind, Valleistraat, Verlaat, Hoogstraat, Hoofdstraat, Sanbrink- straat, Raadhuisplein waarna het her- denkingsvuur wordt ontstoken. Na een toespraak van burgemeester Bode worden de Canadese en Nederlandse vlag gehesen gevolgd door het spelen van de twee volksliederen door de Soheepjeswolharmonie. .Oranjedag" is nog bezig met po gingen het morgenprogramma aan te vullen met een parademonstratie. Er zijn twee paraclubs aangeschreven, maar het is nog niet bekend of men gelegenheid heeft om boven Veenen daal af te springen. Als een herinne ring aan de voedseldroppings in 1945 ADVERTENTIE brandweer die bij het politiebureau aan het Boompjesgoed zal worden opge voerd. 's Middags zijn er op vijf plaatsen in de gemeente kinderspelen waarvan de organisatie berust bij de besturen van wijkgemeenschappen, buurt- en speel tuinverenigingen. De jeugd kan na half twee op de volgende plaatsen voor de kinderspelen terecht: „Engelenburg", speeltuin „Prins Willem Alexander" aan de Buurtlaan-west, Jan Roeckplant- soen, Thorbeckesingel en 't Hoorntje. Om vier uur wordt op het sportpark Panhuis" de finale gespeeld van het schoolvoetbaltoernooi dat rond Pasen zijn ouverture beleeft in het traditione le Paasvoebaltoernooi. De tieners kun nen vanaf 's middags twee tot 's avonds elf uur terecht voor een groot beatfeest in garage Van Schoonhoven aan de Industrielaan Daarvoor zijn drie bands uitgenodigd te weten „The Cats", „Q-tips" en „Left side". Het program ma met beatmuziek zal worden gelar- deerd.met modeshows en. films. r Op zaterdag 2 mei wordt op het ter rein bij het raadhuis een groot hippisch festijn georganiseerd door de landelijke rijvereniging „de Pakhuisruiters" Oranjedag" meent hiermee tegemoet te komen aan de grote interesse die er bij de bevolking bestaat voor het optreden van paard en ruiter. Besprekingen zijn nog gaande over een tweede evenment op de avond van 2 mei. De muziekvereniging „Caecilia" en verschillende koren hebben aange boden ter herdenking van de bevrijding een muziek- en zangavond te verzorgen in het Verenigingsgebouw aan de Ei kenlaan. De mogelijkheid bestaat dat deze voor iedereen gratis toegankelijke muziek- en zangavond verschoven wordt naar zaterdag 9 mei, Traditiegetrouw zal op 4 mei weer een stille tocht worden ondernomen naar het monument op het Stations plein. De stoet vertrekt om kwart over zeven 's avonds vanaf het raadhuis. De muziekvereniging „Caecilia" en „de Veenzangers" hebben toegezegd hieraan hun medewerking te zullen verlenen. Aansluitend op deze dodenherdenking wordt om negen uur een herdenkings dienst gehouden in de Oude Kerk op de Markt waarin ds. J. Overduin zal voor gaan. De herdenking van de bevrijding wordt 's morgens geopend met klokge lui. Estafettelopers zullen daarna het SCHERPENZEEL Op de eiermarkt te Scherpenzeel werden aangevoerd 850.000 stuks. De handel was goed en de prijzen varieerden van 11.50 tot f 12.50 de honderd stuks. De henneëie- ren van 8,tot 11#alles per hon derd stuks. Op de biggenmarkt in Scherpenzeel werden aangevoerd 94 stuks. De handel was matig en de prijzen varieerden van f 95,- tot f 105,- per stuk. SCHERPENZEEL De leden van de Scherpenzeelse schietvereniging schoten deze week de volgende resultaten. M. Berendse 94 punten, A. van Eist 94. C. Valkenburg. 93. T. v. Rustenhoven. 92. P. Engelenburg. 90 J. Koot. 89. E. v.d. Werk 88. A. C. van Dusschoten 87. J. Visser 85. A. Valkenburg 85. H. Met horst jr. 84. J. ten Broek 82. W. Klum- penaar 82. H. Pater 80. W. van Leuve- ren 79. J. v. Eist 77 en K. Schepel 65. ADVERTENTIE KEN BN DAAL CfTT-MOTOBI - EDE wordt overwogen iets dergelijks in miniatuur op te zetten voor de jeugd. Voor de middag staat een grote op tocht op het programma. Twintig ver enigingen en instanties hebben een spe ciaal daartoe opgericht comité al laten weten dat zij van de partij zullen zijn. „Oranjedag" hoopt de wagenbouwers van dienst te kunnen zijn met de aan voer van ettelijke duizenden bloemen. Of men hierin zal slagen is afhankelijk van de bloei op dat moment in de spe cifieke bollenstreken. De verenigingen etc. die aan de op tocht meedoen hebben van de commis sie bepaalde richtlijnen gekregen welk onderwerp zij kunnen uitbeelden. Daar bij is uitdrukkelijk gesteld dat oorlogs taferelen niet als motief kunnen die nen. Aan de optocht zal een vyftal muziekkorpsen meewerken. Het avondprogramma op 5 mei om vat drie onderdelen. De jeugd kan van half acht tot elf uur terecht in garage Van Schoonhoven waar een „Veronica-drive-in-show" zal worden opgevoerd. Verder is er een herden kingsbijeenkomst annex orgelbespe ling door Jaap Zwart in de Chr. Ge- ret. Pniëlkerk en een groot vuur werk, dat aan de Tinneweide zal wor den afgestoken. Van 29 april tot en met 5 mei (3 en 4 mei uitgezonderd) zal een lunapark zijn tenten opslaan op het terrein aan de Brouwersstraat. Verder worden er bij de Veenendaalse Zwemclub pogingen ondernomen een bevrijdingswaterpolo- toernooi in het Valleibad te organise ren. De feestelijkheden zullen op 12 mei worden besloten met een reprise van de musical „Child of our time" die vorig jaar met zo veel succes door de christe lijke oratoriumvereniging werd uitge voerd. De mogelijkheid bestaat dat dit romp programma met nog een aantal evene menten wordt aangevuld. EDERVEEN Deze week kwamen de leden van de damclub DCE in het Groene Kruisgebouw weer bijeen om de onderlinge competitie voort te zet ten. J. v. Hierden die de leiding heeft in het klassement verstevigde zijn posi tie door de partij tegen A. v. Hunnik in winst om te zetten. Van Hierden wist al gauw met een prachtige slagzet de partij in zijn voor deel te beslissen. B. v. Beek kwam in de partij tegen G. Hazeleger niet verder dan een remise. Van Beek nam halverwege de partij met een mooie slagzet twee schijven winst maar ging nadien te gemakkelijk spelen waar Hazeleger goed van profi teerde en op verrassende wijze een be langrijk winstpunt in de wacht sleepte. G. Vlastuin won van D. v. Heerdt in een gelijkopgaande partij toen v. Heerdt een misrekening beging wat hem twee schijven kostte verloor hij de partij. T. Middelman won gemakkelijk van de zeer wisselvallig spelende J Slotboom die zeer goede partijen met slechte partijen afwisselt. Dinsdagavond staat er voor DCE I een zeer belangrijke wedstrijd op het programma. De Ederveners zijn te gast bij GSDV II in Barneveld en moeten deze wedstrijd winnen om de kans te behouden op het kampioenschap. Bij een zege staan de Ederveners 1 punt voor op DES III uit Lunteren maar met een wedstrijd meer gespeeld en zal de laatste wedstrijd tussen BSDV en DES de beslissing moeten brengen of DES de kampioensvlag kan hijsen of DCE. DCE komt in dit belangrijk duci ver moedelijk met het volgende achttal uit. J. v. Hierden, St. Vierwinden, J. de Ko ning, G. J. v.d. Dikkenberg, B. v. Beek, G. Vlastuin, G. v. Heerdt en J. Boeve. ADVERTENTIE Reparatie aan huis Opgave s.v.p. voor 12.00 u. VEENENDAAL De gemeente Veenendaal heeft een antiquiteit afgeschaft, namelijk vier van de vijf publikatiekastjes die op di verse punten in de gemeente (op de Klaas Katerstraat, op de Ach terkerkstraat bij de gemeentelijke eierehal, op de J.P.C. Leinweber- straat, hoek Zandstraat en op de Prins Bernhardlaan bij de voor malige Gelderse school) waren op gehangen. B. en W. hebben tot deze maatregel besloten omdat naar hun mening een dergelijke vorm van bekend making uit de tijd is. Het college had niet de indruk dat de kastjes een noemenswaardig publiek trok ken en dat daardoor het „rende ment" niet opwoog tegen het werk dat de gemeentebode moest ver richten om de bekendmakingen aan te brengen. Een paar keer per week toog de bode weer of geen weer op pad om alles „wat den volke kond moest worden ge daan" aan te slaan achter het ge meentelijke kippegaas. Daarnaast zou men de kastjes nog tot ontsierend straatineubilair kunnen rekenen. En bovendien be diende het gemeentelijke apparaat zich naast de kastjes al jaren van een modernere publikatieme- thode. Officiële bekendmakingen en aankondigingen worden ter plaatsing aangeboden aan de plaatselijke en regionale nieuws bladen. i Aan het belang van de ingezetenen, die geen streekblad lezen of die i ondanks alles op de traditionele I manier van de bekendmakingen i kennis willen nemen, is niet ge- i tornd. Wie het hele scala van pu ll blikaties van huwelijksafkondi- i gingen tot beschikkingen op aan- i vragen om vrijstelling van dienst- j plicht en alles wat daar tussen in zit in één keer wil doornemen, kan nog terecht op het bordes van i het raadhuis. Daar is in een keuri- ge vitrine op ordelijke wijze alles i opgeprikt wat voor kennisneming door Jan en Alleman in aanmer- i king komt. VEENENDAAL Dit weekend reist het herenteam van VZC naar Arnhem om het op te gaan nemen tegen Esca. Deze ploeg degradeerde twee jaar gele den uit de hoofdklasse naar de eerste klas en doet het daarin niet zo bijzonder goed. Het verloor enkele goede spelers aan het Arnhemse Neptunus. Esca be gon deze competitie niet best, maar heeft zich inmiddels aardig hersteld. Het staat weliswaar onder VZC, maar is in eigen huis bijzonder gevaarlijk. Het wordt oppassen voor de Veenendalers, maar onder normale omstandigheden kunnen de beide punten mee naar Veenendaal gaan. Mocht VZC kans zien in Arnhem een zege te boeken, dan behoort het defini tief in de kopgroep van de eerste klas, hetgeen als debutant een prima presta tie is. Men kan zich dan opmaken voor de topper volgende week in het Vallei- bad tegen SVH, dat thans nog op de derde plaats prijkt. Ziet VZC kans die strijd in eigen huis te winnen, dan neemt het de derde plaats over. Maar eerst nog de strijd tegen Esca, die daar door nog meer gestalte krijgt. Wim van der Meer is weer van de partij, hetgeen de aanvalskracht van de VZC-forrnatie weer zal versterken. Hoe dan ook, een zege is nodig om aan de kop mee te blijven draaien. In het Valleibad begint morgenavond VEENENDAAL Uitslagen van de 8e ronde in de onderlinge competitie van de Veenendaalse schaakvereniging is als volgt: L. Vrijken-H. Heikamp 1-0, C. Beijen-C. Wijnbergen 1-0, G. R. Kets-E. Zinkhaan 0-1, M v.d. Boven- kamp-J. M. Boelens 1-0, J. C. v.d. Pol- F. Luchsinger 1/2-1/2, L. H. Monnee-C. Baars afgebr., G. de Koning-J. Hage afgebr., C. ter Hogt-G. v. Veen afgebr., J. V. Elenbaas-A. Jonker afgebr. om zes uur een zwemcompetitie van de KNZB. Ook VZC is met een aantal leden present om ongetwijfeld weer enkele malen sterk voor de dag te komen. Naast VZC doen ook mee Polar Bear* uit Ede, Vahalis uit Tiel, De Bevers uit Dieren en Neptunus uit Amersfoort. Het is zeker dat er in het Valleibad water weer diverse spannende race» zullen worden gezwommen. ADVERTENTIE VEENENDAAL Veenendaal heeit. sinds enkele dagen een vrouwelijke scheidsrechter. Bertie Kuipers, een kwieke jongedame van twintig lentes, ontving in Amersfoort het door haar fel begeerde diploma, na trouw de zes weken durende cursus te hebben ge volgd. Bertie is sportief. Al heel jong toonde zij zich enthousiast voor de voetbal sport. Zij is supportster van Unital en leeft met hart en ziel met „haar" ver eniging mee. Er zijn maar weinig wed strijden van Unitas, die niet door haar aanwezigheid worden opgeluisterd. Van de landelijke clubs is Feyenoord haar favoriet. Hoewel Bertie sinds de zomer van '69 op de administratie van SKF werkt, speelt zij reeds een kleine twee en een- half jaar (vanaf oktober 1967) in de korfbalclub van SKF 2 en treedt daar- Leersum 7000 gulden meer opgele verd. De kerkeraad besloot om op 26 februari een gemeentevergadering te houden ter bespreking van de fi nanciën. Onder het motto „Mens durf te geven" zal voor de tiende keer de bisschoppelijke vastenaktie worden gehouden. Vorig jaar bracht de aktie in de r.k.-parochie te Veenendaal 2300 gulden op. Nu gaat men het sa mendoen met de andere parochies van het dekenaat Wageningen. Het streefbedrag is 39.000 gulden. De op brengst is bestemd voor drie projec ten; 25.000 gulden voor een huizen- project in Pakistan, 9.000 gulden voor een sociaal centrum in Kenya en 5000 gulden voor een landbouw project op Floris. De r.k.-parochie te Veenendaal heeft over 1969 een tekort geboekt van ruim 2000 gulden. Dit blijkt uit het financieel verslag dat in het pa rochieblad „De Schakel" is gepubli ceerd. De uitgaven beliepen een be drag van bijna 37.000 gulden. Hier onder zijn te rekenen het onderhoud van kerkgebouwen, pastorieën, de pastoriehuishouding, altaar- en kerkbenodigdheden enz. De inkomsten verwerft men uit de gezinsbijdragen, de bijdragen voor het lezen van missen, collecten en diversen. Het kerkbestuur wekt de parochianen op in 1970 de bijdragen drastisch te verhogen. Op 5 maart a.s. zal een gezamen lijke vergadering worden gehouden van de kerkeraden van de hervorm de gemeente en de gereformeerde kerk te Leersum. De door de chr. geref. Bethelkerk te Veenendaal beroepen predikant ds. Biesma te Aalsmeer zal op 19 april afscheid nemen van zijn te genwoordige gemeente Aalsmeer. Zeer waarschijnlijk zal de predikant in de Veenendaalse Bethelkerk aan de Beatrixstraat worden bevestigd op zondag 26 april door zijn broer ds. D. H. Biesma te Lisse. De ouderen-werkgroep van de hervormde jeugdverenigingen te Veenendaal zal op 21 en 22 maart een jeugdweekend organiseren in Veenendaal. Verder staat op het pro gramma een politieke forumavond in „Eltheto" op 2 mei. Het moderamen van de centrale kerkeraad van de hervormde ge meente Veenendaal is voor 1970 als- volgt samengesteld: ds. A. Vroegin- deweij, preases; ds. S. P. van Assen- bergh, scriba; ds. A. Wisgerhof, as sessor; ouderling P. G. van Ojik, dia ken A. van den Bosch en kerkvoogd A. van de Loosdrecht. De actie tot verhoging van de vas te bijdragen van de gemeenteleden heeft de gereformeerde kerk te De nieuwe predikant van de chr. geref. Bethelkerk te Veenendaal zal niet zijn intrek nemen in de gloed nieuwe woning die de gemeente naast de kerk aan de Beatrixstraat heeft laten bouwen. Men heeft er van afgezien om deze woning als pastorie te bestemmen. Het wordt nu gebruikt voor bedrijfsdoeleinden. Aan het Boompjesgoed is grond gekocht voor een pastorie. De kosten ervan zullen in totaal 100.000 gulden bedragen. De gemeenteleden hebben tezamen reeds 65.000 gulden in de vorm van leningen of giften toege legd. Een bouwcommissie is de plan nen aan het uitwerken. Ds. J. J. van der Krift, die de her vormde gemeente te Veenendaal op 1 april gaat verlaten in verband met zijn benoeming als godsdienstleraar te Harderwijk zal niet officieel af scheid nemen in Veenendaal. Ener zijds omdat het vertrek van ds. Van der Krift in verband staat met een controverse tussen hem en de kerk voogdij, anderzijds omdat de predi kant na zijn vertrek welgeteld nog 21 maal zal preken in Veenendaal. Tot ouderlingen van de hervormde wijkgemeente zuid te Veenendaal werden gekozen de heren H. Zoute- welle, M. Terlouw en tot diaken de heer H. van Manen. Tot praeses van het breed modera men van de classis Doorn van de hervormde kerk werd gekozen ds. A. Vroegindeweij te Veenendaal. Tot leden van dit moderamen o.a. de he ren Kuiperi te Doorn en M. Wijde- nes te Veenendaal. Naar de provinciale kerkvergade ring van Utrecht werden afgevaar digd ds. H. Jongerden, de heer N. Nagel te Veenendaal en ds. G. Kaa stra te Amerongen. naast ,v;eelyuldig als, trainster van de jongere leden op. Bovendien is ze'dol op zwemmen en schaatsen. „Ik hoop nu maar op veel aanbiedin gen in de toekomst van voetbalclubs. Van Unitas hab ik al een aanbieding gekregen binnenkort een pupillen-wed strijd te fluiten. Ik kan het gewoon nóg niet geloven, dat ik nu scheidsrechter ben, maar ik vind het machtig", aldus ambitieuze Bertie. «VM e.ti.b. T* I 7.10 uur V«ft 17.10. 19.10 M»r Zeterd. v. 14.10-17.10 m. Voor RIimm 3328 Nw» Veenendaeheweg 159 VEENENDAAL Geboren: Jannigja Maria, d.v. G. P. Smit en H. van Vie- gen; Evert Jan, z.v. H. van de Hoef en R. H. C. Moesbergen; Maartinus Mari- nus, z.v. A. Jansen en L. Kleijer; Ri chard Louis Marcel, z.v. R. Schreuder en M. G. Borst; Eduard Hendrikus, z.v. B. H. Bokhorst en P. Breunissen; Johan Robbert, z.v. R. Hardeman en L. J. Slotboom; Marina Arina, d.v. C. Grijs en J. A. Diepeveen; Sandra, d.v. G. v.d. Heuvel en H. Griffioen; (te Rhenen) Johannes z.v, J. Diepeveen en E. Ver steeg) (te Rhenen) Renco, z.v. J. B. G. Kappert en T. J. Wolthuis; (te Rhenen) Gerrit Marinus, z.v. J. van Asselt en J. Hendriksen; (te Rhenen) Teunis Johan nes, z.v. T. J. Schinkel en B. Alberti. Ondertrouwd: J. H. Douma en E. Swanink; H. W. van de Werfhorst en C. M. van Schaik; F. L. Roks en J. G. Hardeman. Getrouwd: B. de Vries en A. C. de Boer; B. Hummel en W. H. Dupon (Groningen); J. M. Huijden (Amers foort) en J. P. H. van Hees (Wouden berg); E. van Beek en A. Oosterbeek. Overleden: A. van Geenhuizen, 94 jaar; Adriana van Kooten Niekerk, 75 jaar echtg. van H. Knopperts; Arie Hendrikus van der Meijden, 57 jaar echtg. van R. van den Dikkenberg; Fre- derik Hendrik Jullens, 61 jaar echtg. van E. Kim; (te Den Helder) Theodorus Johannes Boonzaaijer, 23 jaar echtg. van H. van Barneveld. OVER BERG De Christelijke Jongeren Vereniging in Overberg heeft gister avond in de ontspanningszaal van Kamp Overberg haar 37ste jaarfeest ge houden. Het kunnen beschikken over de daartoe geëigende ruimte blijft nog steeds tot de wensen van de Ovcibergers behoren. De leiding van het Kamp Overberg had echter ook ditmaal weer de helpende hand toegestoken door het beschikbaar stellen van zaalruimte. Ere-voorzitter, de heer S. Andringa, haalde in zijn openingswoord de verzen 10 tot 27 aan uit Marcus 10, handelend over de rijke jongeling. „Jezus laat dui delijk merken, dat het onderkennen van Gods geboden niet voldoende is. Van je rijkdom afstaan aan armen hoort erbij. Dat kunen wy moeilijk opbrengen", zei hij. De heer Andringa merkte voorts op, dat Marcus en Lucas vertellen, dat Je zus de rijke jongeling bij dit alles heeft aangekeken, alsof hij zeggen wilde: echt leven is de voorkeur geven aan anderen boven jezelf. „Wij zijn nooit dat om wat we hebben, maar om wat we zijn. Zo wordt in de geschiedenis van de rijke jongeling ons persoonlijk leven getekend", besloot de ere-voorzit ter. In de vorm van een journaal lieten de secretaresse en penningmeester de ver enigingsactiviteiten van het afgelopen jaar de revue passeren. Na het sketchje „Het slimme boertje" volgde een ko misch toneelstuk, getiteld „Oh, die man nen". Daarin werd de spot gedreven met de pantoffelheld in het huwelijk. Ook werd nog een sketchje opgevoerd over een agent, die zich in de boot liet nemen bij een poging een bekeuring te geven voor het rijden zonder licht. Na de sluiting van de feestavond door voorzitter J. van Dijk vond de tra ditionele verloting plaats. Daarvoor wa ren vele fraaie prijzen besschikbaar, die alle een gelukkige eigenaar vonden.

De Vallei | 1970 | | pagina 3