Gemeente schoot met hearing in de roos Aantal aanwezigen was groot Aantal inwoners in 2000 geschat 10.000 Verjonging in bestuur C.H. kiesvereniging wierp vruchten af ,Oranjedag' verweten van schijn-suggesties Programma festiviteiten zou al vast staan KERKDIENSTEN Nog geen NASI G0RENG akkoord met A.R. Veer tussen Eist en vaart weer Floralia vergadert f 1.75 per 500 g MAISON KRAMER D. Cozijnsen voorzitter Oranjever. in Kesteren heeft feestplannen gereed Aanduiding politieke groeperingen WETHOUDER MR. S. DEEN ZOU PROGRAMMERING DOORKRUISEN AMBA huldigt jubilarissen DIRECT INGAANDE RENTE AMERONGEN De eerste hearing in Amerongen, die gis teravond plaatsvond, is een groot succes geworden. Niet alleen omdat het aantal aan wezigen (ca. 200) groter was dan men had verwacht, maar vooral omdat zich een duide lijke samenspraak ontwikkelde tussen burgerij en overheid. De dialoog, die burgemeester jhr. mr. O. R. van den Bosch zich voorzichtig had voorgesteld, leverde veel nuttige suggesties op, die in het gemeentelijk be leid waar mogelijk zullen worden betrokken. INWONERS STANK Inzeil PROGRAMMA BURGERLIJKE STAND SCHERPENZEEL vergoeden op depositorekeni PROCENT PROCENT ZONDAGSDIENSTEN VRIJDAG 20 FEBRUARI 1970 AMERONGEN WAS OP DE INSPRAAK-TOER ..Amerongen gaat op de inspraak- toer". merkte burgemeester Van den Bosch in het begin van zijn inleiding enigszins schertsend op. Later bleek, dat Amerongens eerste burger aan het begrip „inspraak" zeer veel waarde toekent. „Het lijkt misschien een beetje een modewoord, maar het kan niet als mode worden afgedaan. Som mige mensen denken van een hearing; ADVERTENTIE U kent onze is het niet wat overdreven. Wij hebben gemerkt dat dit niet het geval is. Ove rigens blijkt dit overduidelijk uit het grote aantal aanwezigen", aldus de burgemeester. Inzet van de hearing was het bestem mingsplan „Amerongen-Hoog". Daar over werd uitvoerig gediscussieerd met als illustratie een aantal kaartn, tekenin gen en grafieken. De discussie vond plaats, nadat enkele deskundigen een korte inleiding over het bestemmings plan hadden gehouden. De stedebouw- kundigc, Baron J. B. van Asbeck, legde o.m. uit, dat het bestemmingsplan geen massale bouw beoogt, maar dat het woongenot primair is gesteld. „Er is ge streefd naar een rustige wijk, waarin de woningen aan hofjes zijn gelegen. Daarmee is de hinder van doorgaand verkeer voorkomen". applaus. Dat was toen een van d aan wezigen opmerkte: We praten nu wel over nieuwe woongebieden in onze ge meente. maar daardoor moet het ge meentebestuur niet uit het oog verlie zen, dat er ook nog andere woonwijken zijn. Ook daar moet nog veel gebeuren." Opnieuw was het burgemeester Van Achter de tafel de deskundigen, gisteravond de hearing inleidden. die den Bosch die tevreden stelde. „Het heeft allemaal onze volledige aandacht. Ook wij zijn ervan overtuigd dat er veel gebeuren moet. We kunnen echter niet meer doen dan mogelijk is", zei hij. Of de hearing wijzigingen in het be stemmingsplan tot gevolg zal hebben is niet bekend. Wel is zeker, dat het plan pas zal worden ingezet voor de goed keuringsprocedure wanneer de resul taten van de discussies zijn uitgewerkt. Vast staat ook, dat de eerste hearing in Amerongen beslist de laatste niet is ge weest. „Het heeft allemaal duidelijk zijn nut gehad", was de conclusie van burgemeester Van den Bosch en die wordt door velen gedeeld. De socioloog N. Veen van het bureau J. A. Launspach gef enig inzicht in de verwachte bevolkingstoeneming voor Amerongen. „Wanneer de bevolking van Amerongen uitsluitend zou toene men als gevolg van geboorten (natuur lijke groei) betekent dit dat de gemeen te in het jaar 2000 ca. 7400 inwoners zou tellen. Er wordt evenwel verwacht, dat Amerongen in het jaar 2000 onge veer 10.000 zielen zal tellen, als gevolg van de jaarlijkse vestigingsoverschot ten", aldus de heer Veen. Een van de aanwezigen, merkte op dat hij in het bestemmingsplan ruimte miste voor experimentele woningbouw. Burgemeester Van den Bosch: „De ex perimentele woningbouw is inderdaad niet gekoppeld aan het bestaande be- «temmingsplan. Daarvoor is echter wel «nige grond gereserveerd tussen de Holleweg en de Koenestraat. Misschien zou je het een appeltje voor de dorst kunnen noemen". RENSWOUDE Deze week vergaderde het bestuur van de C.H.-kiesvereniging samen met de C.II.-raadsfractie in Rehoboth, om door gezamenlijk overleg te ko men tot het meest gewenste standpunt inzake het te voeren gemeentebeleid. Hier bij bleek, dat de samenstelling van het bestuur van de plaatselijke kiesvereniging een duidelijke verjongingskuur had ondergaan. Op de voorlaatste ledenvergade ring van dit seizoen hadden reeds twee oudere bestuursleden plaats gemaakt voor twee jonge krachten. Het gevolg van deze verjonging resulteerde reeds binnen een paar maanden in de uitbreiding van de kiesvereniging tot een veertigtal be talende leden. toch al Kerkewrjk 21 Veenendaal Dat het niet alles goud is wat er blinkt, bleek toen enkele inwoners we zen op de stank, die een aantal agrari sche bedrijven, buiten het bestem mingsplan, veroorzaken. In een van de nieuwbouwwijken bezorgt die stank de bewoners nu reeds slapeloze nachten. „De mest ligt vlak bij onze woningen opgeslagen. De overlast is voor sommi ge mensen nu reeds een reden er niet langer te blijven wonen. De burge meester stelde gerust met de medede ling, dat van gemeentezijdc alles zal worden gedaan om aan de stank een einde te maken. Éénmaal klonk tijdens de hearing 'n KESTEREN' Het bestuur van de oranjevereniging „Prinses Juliana" te Kesteren, heeft grootse plannen voor de viering van Koninginnedag en Be vrijdingsdag. In de laatst gehouden be stuursvergadering is het programma in concept gereed gemaakt. Om verder te kunnen werken is het van groot belang, dat ook de algemene vergadering op maandag 23 februari in het dorpshuis te Kesteren veel belang stelling krijgt. Op deze vergadering zullen de plannen bekend worden ge maakt en zal het bestuur de leden machtiging vragen de plannen uit te voeren. Om alvast een tip van de sluier op te lichten: op Koninginnedag 's morgens aubade, 's middags kinderspelen, 's a- vonds lampion-optocht en daarna een gezellig samenzijn. Op Bevrijdingsdag staat o.a. op het programma: Een optocht volksspelen, rn 's avonds een bijzondere avond in het Dorpshuis met diverse artiesten, be kend van radio en t.v. De avond wordt met een gezellig bal besloten. Op de onlangs gehouden ledenverga dering moest in de vacature van een voorzitter worden voorzien, wegens hel bedanken van de heer G. van Ginkel. Met grote meerderheid van stemmen werd de heer M. Held hiervoor gekozen. Op aandringen van de leden had intus sen de heer G. Valkenburg, die reeds jarenlang het secretariaat met al zijn administratieve en organisatorische be slommeringen verzorgt, zich bereid ver klaard, dit te zullen blijven doen. Dit in het belang van de vereniging en om met zijn werkzaam aandeel een stimu lans te zijn voor het jonge bestuur, om dit in te leidep in de moeilijkheden en mogelijkheden op het bestuurlijke vlak van de kiesvereniging. Inmiddels had de heer Held te ken nen gegeven, dat het hem meer gewenst voorkwam in het bestuur als tweede voorzitter te fungeren. Na onderling overleg ziet het nieuwe bestuur er thans als volgt uit: D. Cozijnsen. voorzitter; M. Held, plv. voorzitter; G. Valkenburg, secretaris; C. Vermeer, penningmeester; D. A. Ver beek, lid. In deze vergadering werd ook over de samenwerking gesproken met het be stuur van de AR-kiesvereniging. Mee gedeeld werd, dat door de besturen der beide partijen enige malen samen is vergaderd, hetgeen resulteerde in: Gezamenlijke actie tegen het initia tiefvoorstel van Gedeputeerde Staten tot de samenvoeging van de gemeenten Renswoude, Scherpenzeel en Wouden berg; dat van beide zijden pogingen zullen worden gedaan om te komen tot een gezamenlijk program voor beide kies verenigingen; dat de mogelijkheid en wenselijkheid zal worden overwogen om bij de a.s. gemeenteraadsverkiezing te komen tot één gezamenlijke kandidatenlijst. Op de laatstgehouden ledenvergade ring van de CH-kiesvereniging ging men gaarne akkoord met de eerste twee punten. Bij het derde onderwerp kwa men enige praktische bezwaren naar voren. Vooalsnog kon geen algemene overeenstemming worden bereikt. Daarom werd op deze ledenvergadering voorgesteld om vast een voorlopige groslijst op te stellen van de kandidaten voor de CH bij de (dit jaar) te houden gemeenteraadsverkiezing. Indien beide partijen elk met een afzonderlijke lijst zouden uitkomen, dan kan deze groslijst dienst doen voor de CH-kandidaten. Deze groslijst ziet er dan, na een aantal gehouden stemmingen, als volgt uit: 1. J. T. Wolleswinkel; 2. C. Aalbers; 3. H. Stoer; 4. D. Cozijnsen; 5. D. A. Verbeek; 6. J. W. Breedijk; 7. G. Valkenburg; 8. C. Taal. Ten slotte werd door bestuur en raadsleden namens de CH-kiesvereni ging een kort en zakelijk program op- gestel, dat zal moeten dienen om te ko men tot een gezamenlijk program met de AR-kiesvereniging. Ook werd nog breedvoerig gesproken over de te voeren propaganda bij de eerstkomende verkiezingen van de Pro vinciale Staten. RHENEN Bij een verkiezing van de leden van de gemeenteraad kan een politieke groepering telkens schriftelijk verzoeken voor die verkiezing haar naam, een aanduiding daarvan of beide in te schrijven in een register, dat door het centraal stembureau voor die ver kiezing wordt aangelegd. Het desbe treffend verzoek moet schriftelijk worden gedaan bij het centraal stembu reau voor de verkiezing van de leden van de raad dezer gemeente binnen acht weken doch uiterlijk zes weken voor de dag der kandidaatstelling. Aan gezien de kandidaatstelling voor de aanstaande verkiezing van de gemeen teraad zal plaats hebben op 21 april a.s. loopt de termijn waarin bovenbedoelde verzoeken kunnen worden gedaan, dus van 23 februari tot en met 9 maart 1970. Wanneer de politieke groepering de inschrijving verzoekt van een naam of een aanduiding, welke bij de Kiesraad is geregistreerd, moet daarbij een ver klaring (officieel model G 2-1) van de rechthebbende groepering worden over gelegd, waaruit blijkt, dat deze machti ging heeft verleend de inschrijving aan te vragen. Het centraal stembureau beschikt slechts afwijzend op het verzoek: a. indien daartoe redenen, verband hou dende met de openbare orde of de goe de zeden aanwezig zijn; b. indien de aanduiding meer dan 35 letters bevat; c. indien de naam der politieke groepe ring dan wel <le aanduiding daarvan geheel of in hoofdzaak overeenstemt met die van een andere politieke groe pering, waarvan de naam of de aandui ding daarvan bij de Kiesraad is geregi streerd, of met die, waarvoor reeds een verzoek is ingediend, en daardoor ver warring te duchten is; d. indien de hiervoor genoemde verkla ring, model G 2-1, ontbreekt. 16 februari 1970. De burgem. der gem. Rhenen, L. Bosch v. Rosenthal. Voor nadere inlichtingen bureau be volking; tel. 2141, toestel 6. O KHENEN Gisteravond werd in hotel ..Sonvilier" de jaarlijkse algemene le denvergadering gehouden van de vereniging „Oranjedag" onder voorzitter schap van notaris S. J. Yleer. De heer J. Mol, afgevaardigde van de Macro en van de muziekvereniging „Ons Genoegen", tevens bestuurslid van de vereni ging „Oranjedag", stelde een pijnlijke vraag. „Meneer de voorzitter", aldus de heer Mol, „wat u nu allemaal vertelt weet ik allang. Wij hebben een brief ge kregen van de wethouder van sportzaken, mr. .1. Deen, waarin alles al vermeld staat wat u nu vertelt. Ik vraag me af. zijn er in de gemeente Rhenen twee Oranjeverenigingen?" ELST De veerpont, die vaart tus sen Eist en Ingen, is sinds donderdag middag weer in dienst gesteld. Het wa ter van de Rijn is in zoverre gedaald, dat de veerweg weer normaal bereden kan worden. Verwacht wordt evenwel, dat het water dezer dagen opnieuw gaat wassen als gevolg van de intreden de dooi. SCHERPENZEEL Op vrijdagavond 27 februari houdt de afdeling Scher penzeel van de Algemene Nederlandse Bouw Arbeidersbond haar jaarvergade ring in Hotel „Boszicht". Naast het za kelijke gedeelte krijgt de vergadering een enigszins feestelijk karakter. Er worden een 12-tal leden gehuldigd, die allen 25 jaar lid zijn van de bond. ter wijl twee leden zelfs 40 jaar tot de le den behoren. Uit het jaarverslag blijkt dat de afdeling ruim 150 leden telt en zeer actief is. De gemeentesecretaris, de heer W. C. Pieters. secretaris van de vereniging ..Oranjedag", lichtte zijn voorzitter fluisterend in over deze gang van za ken. maar de fluisterende toon was goed hoorbaar voor de heer Mol. Voorzitter Vleer bleek van niets te we ten. Dat was voor de heer Mol aan leiding om op de zaak terug te komen en vast te stellen, dat er tóch twee in stanties werkzaam zijn tot regeling van de festiviteiten rond Koninginnedag en Bevrijdingsdag. Secretaris Pieters noemde het een toevallige omstandigheid. „Er is een muziekcommissie onder voorzitterschap van wethouder Deen," aldus de heer Pieters, „die werkzaam is om met alle zang- en muziekverenigingen gezamen lijk mee te werken aan de festiviteiten" De heer Mol bleef bij zjjn standpunt, dat het bestuur van „Oranjedag" tij dens deze vergadering met feiten op tafel kwam, terwijl de voorzitter sug gereerde, dat het suggesties waren. Hij vond dit een kwalijke zaak. „Toen de vereniging „Ons Genoegen" 100 jaar bestond," aldus de heer Mol, „mocht er om verkeerstechnische rede nen géén taptoe worden gegeven op het Fred. v. d. Paltshof. Door de wethouder van sportzaken wordt dit nu gesugge reerd. Dat is iets wat ik niet begrijp!" Voorzitter Vleer antwoordde de heer Mol geen verantwoording te kunnen nemen voor wat de wethouder van sportzaken doet. Met een praktisch lege kas, bleek uit financieel verslag van de penningmees ter, gaf voorzitter Vleer suggesties voor de viering van Koninginnedag en be vrijdingsdag. Het programma voor de viering van de verjaardag van de Ko ningin was vrijwel een cliché van vori ge jaren. De dag zal worden geopend met klokgekui, daarna een concert op het carrillon een een vlaghulde met een aubade van scholieren voor het ge meentehuis. In tegenstelling tot voor gaande jaren zullen daar ook aanwezig zijn de leerlingen van de klassen 1 tot en met 3. Na afloop zullen deze kinde ren een bezoek brengen aan Ouwe hands Dierenpark. De leerlingen van de klassen 4 tot en met 6 gaan het al eer der opgevoerde ganzebordspel beoefe nen. De kleuters krijgen een filmvoor stelling in een zaal. In de middaguren organiseert de sportvereniging Candia '66 een jeugdtournooi, dat wordt afge sloten met de voetbalwedstrijd Candia '66 DIO '30, een tweede klasser KNVB uit Druten. Verder is er een oriënteringsrit voor auto's en brom mers, een taptoe, een beat-marathon voor plaatselijke bands en een lampion optocht. Voor dc vijfde mei werd gesugge reerd de dag te beginnen met klokgelui en een carillonconcert op de beiaard in de C'uneratoren. Voorts ligt het in de bedoeling een bevrijdingsdienst te hou den waaraan wordt meegewerkt door de gezamenlijke zang- en muziekver enigingen. In de middaguren wil ..Oranjedag" een zgn bevrijdingsop tocht organiseren. Er kwam niet uit in welke vorm dat moet worden opgezet, hetzij reclame-technisch, hetzij histo risch. Daarover zal nog nader worden vergaderd. In de avonduren staat een taptoe op het programma met aan het einde van de dag een groot vuurwerk. Duidelijk kwam naar voren dat de ver eniging „Oranjedag" het accent wil leg gen op de viering van de bevrijding. De bevrijdingsdag zal in een bijzon der teken staan. Het is de laatste keer dat deze wordt gevierd. Daarom ligt het in het voornemen om een groots opgezette reünie te organiseren. Al ADVERTENTIE SCHERPENZEEL Geboren: Mari- nus, z.v. J. A. van Kooten en G. Pol, (O. Barneveldseweg 33a); Gijsbertus, z.v. B. Hooijer en M. A. Engelen, (Breeschoten 10); Wijnand Jan, z.v. J. van de Fliert en N. E. Veldhuizen, (Gooswilligen 15); Liesbeth, d.v. S. J. van de Hoef en W. H. C. Mebus, (Glashorst 71); Michiel Alexander, z.v. D. H. Bakker en C. de Jong, (Bruinhorsterlaan 33). 1 jaar vast meer dan 400 oud-strijders van de Grebbeberg hebben zich aangemeld om daaraan deel te nemen. Er zal na de be vrijdingssamenkomst een broodmaaltijd worden georganiseerd, t erwijl in het streekmuseum een tentoonstelling wordt gehouden over bezetting en be vrijding van Rhenen, waarvoor mej. Aleid van de Bunt alles in gereedheid zal brengen. De oudstrijders krijgen verder gelegenheid in autobussen rond te rijden om de omgeving van de voor malige stellingwerken in de Grebbelinie te bezoeken. Er was nogal kritiek op de financiën en men vond het ergens fnuikend dat het gemeentebestuur zo slecht voor de dag kwam met de subsidie. De secretaris van de vereni ging liet echter een heel ander geluid horen, waaruit bleek dat de gemeente raad wel degelijk rekening had gehou den met de bijzondere aard van de fes tiviteiten, met name wat betreft de laatste herdenking van de bevrijding. Naast de gebruikelijke uitkeringen heeft de gemeente nog eens een flink bedrag uitgetrokken om alle leerlingen van de scholen een herdenkingsboekje uit te kunnen reiken. De penningmees ter van de vereniging dacht te kunnen rekenen op een inkomen voor 1970 van rond f 7800. Uit de vergadering werd gesugge reerd de gemeente te verzoeken garant te staan voor eventuele tekorten op de festiviteiten. Hoewel men ervan overtuigd was, dat de gemeente naast de subsidie veel ma teriële steun verleent bij de feesten, vond men de uitgetrokken subsidiebe dragen aan de karige kant. Er werd nog een suggestie gedaan om ook de bedrijven in Rhenen te benade ren om een extra bijdrage. Het bestuur werd tenslotte gemachtigd de program ma's verder uit te werken. Bij acclamatie werden de periodiek aftredende bestuursleden D. A. Beek man, R. C. A. v. Voorthuisen, ir. J. J. Plaet en H. Rijkse herkozen. In de va cature De Jong, oud-directeur van het postkantoor, zal diens opvolger de heer Bastiaanse worden gevraagd de plaats van zijn voorganger in te nemen. Tijdens de rondvraag werd er op aangedrongen de leden van „Oranje- dag", ongeveer 275 in getal, niet meer per advertentie op te roepen, maar ie der persoonlijk een convocatie te zen den. Namens het gemeentebestuur woond# wethouder T. van Lienden de vergade ring bij. SCHERPENZEEL Op dinsdag 24 februari houdt dc Scherpenzeelse Flo- ralia-Vereniging in café „Marktzicht" haar jaarvergadering. Naast de jaarstukken is er bestuurs verkiezing. Aftredend en herkiesbaar zijn: Mevrouw Van Eist-Methorst en de heren J. Koudijs en Van de Hoeff. Al len stellen zich weer herkiesbaar. In de pauze is er een gratis verloting en na de pauze worden er dia's vertoond. Te vens kunnen er door de leden planten worden besteld voor de tentoonstelling 1970. VEENENDAAL Kerkdiensten zondag 22 februari 1970 Ned. Herv. Kerk Oude kerk 9.30 u. ds. Van Assenberg, 17.000 u. kand. Westland uit Huizen. Julianakerk 9.30 u. ds. Wisgerhof, 17.00 u. ds. S. P. van Assenbergh. Vredeskerk 9.00 u. en 10.30 u. ds. Vroeg- indewey, 17.00 u. ds. Kalkman uit Driebergen. Sionskerk 9.30 u. ds. Van de Krift, 17.00 u. ds. Wisgerhof. Poortkerk 10.30 u. ds. Jongerden, 18.30 u. kand. Westland uit Huizen. Bejaardencentrum 9.00 u. ds. Jongerden Veeneind 15.00 u. ds. Terlouw. 25 febr. 19.30 u. ds. Middelkoop uit Zwolle. Dijkstr. 14.45 u. ds. Van Viegen uit Amerongen. Herv. gem. „Sola Fide" 10.00 u. ds. Abelsma te Wateringen jeugddienst, 17.30 u. ds. Vijzelaar. Geref. Kerk Brugkerk 9.00 u. en 10.30 u. ds. Blanken, 17.00 u. ds. Ytsma. Petrakerk 9.30 u. ds. Ytsma en 17.00 u. ds. Blanken. Geref. Kerk (Vrijgemaakt) 9.00 ds. H. Pooten; 16.30 u. leesdienst. Chr. Geref. kerk Bethelkerk 9.30 u. en 17.00 u. ds. Klei- sen te Utrecht. Pniëlkerk 9.30 u. en 17.00 u. ds. Brons. Geref. Gemeenten (Ned.) 9.30 u. en 18.30 u. leesdienst. 24 febr. 19.30 u. Student A. v. d. Berg. Geref. Gemeente (Syn) 9.30 u. en 17.00 u. leesdienst. Ned. Prot. Bond 10.30 u. ds. Van Royen te Oosterbeek. R. K. Kerk Salvatorkerk zaterdag 18.45 u. en zon dag 9.00 u. en 11.00 u. H. Mis. Willibrorduskerk 10.00 u. H. Mis. Leger des Heils 10.00 u. Heiligingssamenkomst en 19.30 u. Verlossingssamenkomst. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk 9.30 u. ds. C. Vos uit Amersfoort, Bed. H. Avondmaal, 6.30 u. ds. A. Noorder- graaf uit Ede. Voortzetting en dank zegging H. Avondmaal. Ger. Kerk 10 u. dr. J. v. d. Linden uit Leusden, 6.30 u. ds. J. P. Bos. Vrjje Evang. Gem. 10.30 u. de evangelist F. J. Nijkamp uit Utrecht. Vrijzinnig Herv. Gem. Geer dienst. Geref. Gem. 10 en 6.30 u. de heer B. Roest. Geref. Gem. uitgetr. 10 en 6.30 u. leesdienst in het nood gebouw aan de Holevoetlaan. R. K. Kerk 9.15 u. Bed. H. Mis. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk 10.00 u. ds. G. Kaastra. 18.30 u. ds. W. Glashouwer uit Drie bergen (jeugddienst). De Uithof 10.00 uur: Jeugdkapel. Geref. Kerk 10.00 u. ds. Spek uit De Bilt. 17.00 u. ds. Spek. Ned. Prot. Bond 10.30 u. ds. F. H. van Aalst uit Baarn. OVERBERG Ned. Herv. Kerk 10.00 en 18.30 uur: ds. S. Andringa. Oud Geref. Gem. 10.00 en 18.30 uur: Leesdienst. ELST Ned. Herv. Kerk 9.30 u. ds. J. van Malenstein. 18.00 u .ds. P. Posthouwer uit Ochten. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk 9.30 en 18.30 u. ds. L. van de Peut. Geref. Kerk 10.00 en 18.30 u. ds. J. C. Jonkers. R.-K. Kerk Zaterdag 18.45 u. Eucharisatieviering in gebouw Geref. Kerk. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 9.30 u. ds. Haskema uit Zeist. 18.30 u. ds. Kuus uit Voorthuizen. Geref. Gem. in Ned. 9.30 en 18.30 u. Leesdienst. Oud Geref. Gem. 9.30 en 15.00 uur Leesdienst. EDE Oud Geref. Gem. 10.00 en 18.30 u. ds. Van de Poel. 26 febr. 10.00 en 19.30 u. ds. Van de Poel (bidstond). KESTEREN Ned. Herv. Kerk 10.00 en 18.30 u. dhr. Polderman uit Utrecht. OPHEUSDEN Ned. Herv. Kerk 10.00 en 18.30 u. ds. A. Muilwijk. Geref. Gem. Syn. 10.00 en 18.30 uur Leesdienst. Geref. Gem. in Ned. 10.00 en 18.30 u. ds. M. van Beek. RHENEN Ned. Herv. Kerk Cunerakerk (bondsgemeente), 9 uur ds. J. C. de Bie uit Rijssen. 10.30 u. ds. Wapenaar. 18.30 uur Jeugddienst ds. J. J. van Lienden uit Bennekom. Bergschool, 9 u. ds. Wapenaar. Geref. Kerk 10.00 u. ds. J. Goldschmeding. 17.00 u. ds. P. Brouwer uit Leersum. Oud Geref. Gem. 10.00 en 18.00 uur Leesdienst. Geref. Gem. Syn. 10.00 en 17.30 uur Leesdienst. Geref. Gem. Ned. 10.00 en 17.30 uur Leesdienst. 25 febr. student v. d. Berg (biddag). Ned. Prot. Bond 19.00 u. mej. E. Voetelink uit Velp. VEENENDAAL De zondagsdienst voor de artsen G. Annot, S. T. Heij, J. H. Kets, H. E. G. Pilon en W. Remme wordt waargeno men op zaterdag 21 febr.: W. Remme, Markt 10, tel. 12061. zondag 22 febr.: H. E. G. Pilon, Kerke- wijk 82. tel. 12481. De zondagsdienst voor de artsen G. J. Verschoor, N. Rijlaarsdam en J. Schil- peroort wordt waargenomen door G. J. Verschoor, J. G. Sandbrinkstraat 2, tel. 12529. Wijkverpleging Groene Kruis, zr. J. C. Gerrits, Schrijverspark 763, telefoon 08385—12230. Apotheek: Zuideranr1. Hoofdstraat 53, tel. 12123. SCHERPENZEEL en WOUDENBERG Het a.s weekend heeft dienst dokter H. Gerritsen. Stationsweg 10 Wouden berg, tel. 03498-1220. Weekenddienst gaat in op vrijdag avond 7 uur en duurt tot maandagmor gen 8 uur. RHENEN Arts: zaterdag dr. Wijchers, Achter- bergsestraatweg, tel. 083762328; zon dag dr. Rienstra, Herenstraat 63, tel. 08376—2577. Apotheek: Weekenddienst heeft apo theek Deys, Fred. v. Palhof, Rhenen. EDERVEEN, RENSWOUDE en DE KLOMP Arts: J. H. Rademakers. Hoofdweg 18, Ederveen, tel. 08387201. AMERONGEN, ELST en LEERSUM Arts: dr. W. A. Ossendorp te Ameron gen. tel. 03434—1678. Wijkverpleging: Van vrijdag tot zater dag 12 uur: zr. Mostert, Meester Bos weg 9, tel. 034341423. Na zaterd?* 12 uur: Zr. A. Schreuders, Kon. Wi1 helminaweg 65, tel. 034341576. OPHEUSDEN Arts: dr. G. J. Jonker, te Opheusden, tel. 08887—393. Wijkverpleging: zr. Scheele te Wagenln- gen. tel. 08370—7214. KESTEREN Arts: dr. M. Keur te Kesteren, tel. 08886 —201. Wijkverpleging: zr. Westerhof te Kes teren, tel. 08886210. TANDARTSEN VEENENDAAÏ en RHENEN Voor spoedgevallen tel. 08385—19048.

De Vallei | 1970 | | pagina 5