VIJF NEDERLANDERS HERREN HEI GEHAALD! Autorit om heel Afrika heen is achter de rug TV-serie over Mauritshuis Raad blijft taboe voor onderwijzers gemeente- scholen Feijenoord in Oebele Tom Poes en de Mob- beweging „Openbaar Kunstbezit Doop prinsjes morgen op eerste net Herhaling les 5 tv-cursus Spaans 1 mmmmmmmmmI1SI „Dichtslibben van Pikmeer bedreigt watersport" ONTSLAGEN BIJ WILTON-FIJENOORD Super-ratten in Engeland REISVERSLAGEN OVER SPOORWEG GEVANGENIS VUURPIJLEN programmaos MARTEN TOONDER STRIP TELEVISIE TELEVISIE RADIO VRIJDAG 20 FEBRUARI 1970 MNMMM WSWWjWWfillliWUWI rWe hebben het gehaald! De Haagse tweeling Loek en Jim Vermeulen (22 jaar) hebben als eersten in kleine personenauto's heel Afrika rondgereden. Woestijnen vol zand en bergen modder, vijftig graden boven en achtentwintig graden ónder nul, ze hebben het allemaal meegemaakt. Maar het is gelukt en hun Operatie Giraffe is geslaagd. Volgende week woensdag zo is de bedoe ling staan ze weer op hun startstreep van een jaar en drie maanden geleden: de Dam in Amsterdam. De drie auto's van Operatie Gi raffe ergens in Afrika". De eerste drie personenauto's die de tocht rondom het hele werelddeel volbrachten. Acht en twintig graden Celsius ónder nul: de tweeling Jim (links) en Loek (rechts) Vermeu len uit Den Haag staan, samen met cineast Bert Huizenga, boven op Afrika's hoogste berg, de Kiliman jaro. iii DEN HAAG In schriftelijke vragen wijst het Tweede-Kamerlid Dijkstra (D'66) de ministers Wltteveen (Finan ciën) en Klompé (Recreatie) op het on dieper worden van het Pikmeer bij Grouw. Het Kamerlid vraagt zich af of dit meer, dat onder beheer staat van Do meinen, daardoor niet verloren dreigt te gaan voor de watersport. Het Pikmeer is voor de zeilers bij zonder belangrijk, maar omdat Domei nen weigert te baggeren, is de diepte op vele plaatsen thans niet meer dan veertig centimeter. DEN HAAG Dc socialisten drs. Franssen en Laban hebben in de Twee de Kamer geen meerderheid kunnen vinden voor hun initiatiefwetsontwerp om het raadslidmaatschap ook open te stellen voor onderwijzend personeel van gemeentelijke scholen dat in dezelfde gemeente woont. Het belangrijkste bezwaar van de re geringsfracties was, dat „een knecht van het beleid van zijn baas kan kritiseren". Niemand mag in de raad zitten die func tioneel ondergeschikt is aan het ge meentebestuur, zei de liberaal mr. Geertsema. De socialist Van den Bergh verdedig de zijn fractiegenoten met o.m. de op merking dat hij de ongelijkheid die er op dit punt voor het gemeentepersoneel bestaat in verschillende fasen wil op heffen. ROTTERDAM Bü Wilton-Fjjenoord zullen wegens reorganisatie 48 mensen boven de zestig jaar worden ontslagen. Zij krijgen tot aan hun pensioen een netto-uitkering, die gemiddeld uitkomt op iets meer dan tachtig procent van het laatstgenoten loon. „De meesten van hen zijn blij met deze regeling", zei ir. B. Wilton. „Som migen hebben zelfs al eerder gevraagd wanneer zij eruit kunnen. Enkelen heb ben tegen het ontslag geprotesteerd." LONDEN De superratten van Groot-Brittannië zijn weer in opmars. De ratten, die ongevoelig zyn geworden voor alle mogelijke vergiften, rukken op in de richting van de industrieste den in de Midlands. Voor de Royal Society of Health tc Londen is woensdag verklaard, dat het ongedierte door een kordon heenbreekt. dat vier jaar geleden in Midden-Wales werd gevormd om de trek van deze ratten tegen te gaan. Binnen het kordon werd op grote schaal gif neergelegd. Het desbetref fende gebied was 2500 vierkante kilo meter groot. Er waren eerst aanwijzingen, dat de verbreiding van de ratten door het kordon tot staan gebracht was, maar thans is ontdekt, dat de ratten in de richting van de Midlands trekken. „Zodra zij de fabrieken en vuilnis belten in de steden bereiken, zullen zij niet meer uitgeroeid kunnen worden", zo werd gezegd. Een aantal deskundigen probeert thans een nieuw vergif te ontdekken om de ratten te vernietigen. Tot dus verre is nog niets gevonden. De ratten reageren hoegenaamd niet meer op warfarin, het meest gebruikte rattengif in Engeland. In de Haagse diplomatenwijk zit ik tegenover hun moeder mevrouw M. L. Vermeulen. In een paar zinnen schetst ze het plan en de voorbereidin gen. „Vier jaar geleden", vertelt me vrouw Vermeulen, „waren Loek en Jim op een Zwitserse school om goed Frans te leren. Ze belden op: een vriend uit Nairobi in Kenia heeft ons uitgenodigd, mogen we gaan? Hoe kom je daar? Per vliegtuig nietwaar? En toen ze wisten hoeveel een vliegretour kostte, zeiden Loek en Jim: voor dat geld kun je ook een Renault-4 kopen en er naar toe rij den. Maar als je daar ben, kun je ook naar Kaapstad, ja? En hoe kom je dan terug, met de boot? Maar je kunt ook terug rijden. Wel, zo begon het". Het plan was er: de tweeling Ver meulen zou met de auto naar Afrika gaan en dan wel even het hele conti nent door. Kaarten, informeren waar je wel en niet kunt rijden, waar wel en waar geen visa nodig zijn, gegevens van veertig verschillende landen verzame len, kortom, er is twee jaar hard aan de reis gewerkt. „Ik garanduur u, van de school is een beetje weinig, maar van de reis veel terecht komen", zegt de moeder van de tweeling, die wel een economi sche opleiding achter de rug heeft. In die twee jaar werd het van één autootje twee autootjes en toen drie. Drie Daf's-55 tenslotte... en een hele boel jongelui wilden mee. Maar de een moest in dienst, de ander studeren, de derde bekeek de portemonnee en die was plat. Tenslotte stapten eind novem ber 1968 op de Amsterdamse Dam in de Daf's de broers Jim en Loek Vermeu len, de student economie Louis Lu- dolph, Rudy Molenbroek en de cineast Bert Huizenga. Er was inderdaad hard gewerkt, er is zelfs een Stichting Operation Giraffe en er waren hele rijen sponsors. Doel van de rit? Het volbrengen van de eer ste rit rondom Afrika, het maken van een 16 mm film (waarvoor van tv-zijde al grote belangstelling is getoond) en het schrijven van een boek stampvol informatie over Afrika en autotochten door dat werelddeel. Mevrouw Vermeulen bladert in een van de meer dan honderd dicht betypte vellen met reisverslagen, die ze in de afgelopen anderhalf jaar van haar zoons heeft gekregen. Ze leest: „We zitten in Spaans Marokko, bit ter koude nachten en eindeloze zand vlakten. We rijden naar Tanger, waar we 12 februari hopen aan te komen. Die aankomst zullen we met champagne vieren. Op dat moment is de eerste reis met personenauto's rondom Afrika vol bracht". Voor de drie kleine auto's vertrokken heeft Jim Vermeulen drie maanden ge werkt bij de Daf-dealer in de Zwitser se stad Lausanne en onderweg is hij de technische man. Hij heeft series repa raties verricht en over de banden pra ten we niet eens. Zeker vijf paar ban den heeft men opgereden en het laatste paar moet nog even volhouden van Spanje (waar de Vermeulens en hun reisgenoten nu zitten) tot in Amsterdam. Bent u ooit bang geweest mevrouw Vermeulen? Ze lacht. „ïk heb tegen Jim en Loek gezegd: jullie hebben je start lijn in Amsterdam gelegd, dan moet je daar ook terugkomen". Wat de mannen van Operatie Giraf fe onderweg hebben meegemaakt, zal met gemak een boek vullen. Zomaar een greep. Twee nachten en een dag stonden de drie Daf's op twee bouwvallige pra men, omdat men verplicht was de boot te nemen over het Nasser Meer. Bij vijftig graden Celsius boven nul reden ze driehonderd kilometer over spoorwegbielzen door de Nubische woestijn, omdat het zand te mul was. 0 Een stuk via het kompas rijden in een gebied, waar maar vijftien auto's per jaar passeren waarvan er dan nog twee worden vermist. Een van de zwaarste stukken van de reis lag in Ethiopië, waar de weg ge vormd werd door een ezelpad bezaaid met rotsblokken. In Mozambique komt Louis Ludolph nog in de gevangenis, omdat hij een speldje met het embleem van de vrij heidsbeweging tussen zijn bagage heeft. De eerste aardbeving van hun leven maken de Daf-rijders mee in Zuid- Afrika en in het vroegere Leopoldstad zijn ze tegelijk met de maanreizigers. Tevoren is er in Egypte nog iets ge beurd. In de buurt van Aswan komen de Nederlanders bij een militaire con trole. De wacht schuift een bordje voor het raam, waarop in het Engels te lezen staat: „Buitenlanders kunnen beter de trein of het vliegtuig nemen." De Vermeulens rapporteren: „Als we onze speciale passeerpas laten zien, wil hij toch eerst even bellen met zijn commandant. Later vertelt hij: „One day yes, one day no. En als hij de hoorn neerlegt, zegt hij vriendelijk: „You're lucky, to day yes". Tweehonderd en vijftig duizend gul den heeft de rit van de drie auto's rondom Afrika gekost en tijdens 276 keer tanken werd 25.800 liter benzine ingenomen. „Zeven revoluties hebben ze vlak achter zich gehad, ze hebben volksver huizingen aan de grens van Ghana mee gemaakt, aan het graf van Albert Schweitzer gestaan en de hoogste berg van Afrika, de Kilimanjaro, beklom men". Sommige dagen schoten Jim en Loek Vermeulen en hun kompanen 130 kilo meter door de woestijn op en ze hadden stalen platen en 24 meter hout bij zich om door het zand te komen. En slapen? Veel in tenten, veel in de open lucht, soms in portieken, soms in flats en soms kregen ze hele ambas sades met zwembaden en personeel aangeboden. Ergens in een woestijn zijn de Neder landers elkaar door al het stof een paar uur kwijt geweest, ondanks de vuurpij len die ze afschoten. Maar als steeds hadden ze afgesproken: Als we elkaar niet meer vinden, dan terug naar het uitgangspunt van vanochtend. In Senegal hebben ze Oe Thant ont moet en soms tapten ze water op een plek waar water moest zitten, omdat er wat plantjes stonden. Dan werd het graven en één druppel per minuut op vangen. En tijdens die hele tocht hebben de landgenoten van Operatie Giraffe om de vijftig kilometer grondmonsters ge nomen voor de Gist- en Spritusfabrie ken in Delft, bestemd voor bacteriolo gisch onderzoek. Aanstaande woensdag terug in Ne derland, de Haagse tweeling met de drie reisgenoten. Als er iemand met een gezicht van: „Dat zijn nou mijn zonen" op de Dam zal staan, is het mevrouw M. L. Ver meulen uit Den Haag. De NOS-televisie zal van 22 fe bruari tot en met 15 maart op zon dagmiddag van 16.00 tot 16.15 uur via Nederland 1 een serie program ma's uitzenden van de Stichting Openbaar Kunstbezit over het Mau ritshuis in Den Haag. De serie werd samengesteld door dr. A. B. de Vries en de heer H. R. Blankensteijn en geregisseerd door Rense Roy- aards. Openbaar Kunstbezit geeft de vol gende toelichting op de program ma's: „In het hartje van Den Haag. vlak bij het Binnenhof, staat het Mau ritshuis, oorspronkelijk een paleisje, nu een museum van oude kunst. Je wordt er niet moe van te veel: de zalen, die vroeger immers kamers waren, hebben iets intiems en dat vergoedt ruimschoots het feit dat het licht naar tegenwoordige mu seum-maatstaven misschien niet overal even ideaal is voor het kijken naar schilderijen. Het komt immers binnen door gewone ramen, boven licht is er niet. De collectie omvat enkele topstukken van de 17-de eeuwse schilderkunst. Zo zijn er on der meer, van Vermeer het befaam de gezicht op Delft en het meisjes kopje, verschillende Rembrandts, het schilderij „Lachende jongen" van Frans Hals en enkele ketk-schüde- rijen van Saenredam. De collectie van het Mauritshuis heeft als basis de kunstverzameling van de Oranjes. Prins Willem I be zat zeer veel kunstwerken, maar moest ze wegens de strijd tegen de Spanjaarden verpanden en naar Duitsland overbrengen, waar hij ze aan zijn geldgevers kwijt raakte. Later ontstonden er' echter weer vorstelijke collecties dank zij een aantal Oranjes met een grote be langstelling voor kunst, zoals bij voorbeeld Frederik Hendrik en zijn vrouw Amalia van Solms, prins Wil len V en koning Willen I. Niet alle Oranjes echter waren kunstmin naars. Vermakelijk is het verhaal van prins Maurits, de vechtersbaas zon der enige interesse voor kunst. Een groep zakenlieden van de Oost Indi sche Compagnie wilde hem een ge schenk aanbieden en stuurde hem toen maar een map met Japanse schilderijen „daer van oreloghe in staet". Maar de geschiedenis van de Oranje-collectie is niet alleen maar interessant vanwege zulke anekdotes. De aankopen verraden het nodige over de voorkeuren in een bepaalde tijd, voorkeuren die ons nu vaak WÊKStfKÊ 6829 Tom Poes sloop achter de twee stabs aan het gebouw binnen, en kwam zodoende in een lange gang terecht die met zwammen begroeid was en naar schimmel rook. ,J[)e ouden vergronden goed, dit jaar," hoorde hij de portier zeggen. „Er hebben nog nooit zoveel wortels door het pla fond gestoken." „Starwortels." mompelde Sloom Sta biel. „Een mooie oogst. Maar voor mij is het te laat om zaken te doen..." ..Een mooie oogst," gaf de ander zeu rend toe, „maar het bijeenslepen en op tasten is vermoeiend werk, dat tot stu wing leidt. Je weet niet hoe blij ik zal zijn wanneer mijn tijd voorbij is. Met volle maan wordt ik tot de ouden toegelaten." „Dat is mooi," gaf Sloom hijgend toe. „Voor mij ligt dat anders. Ik heb starsap gedronken vóór mijn tijd. Wat zal er van mij worden?" „Geduld," maande de portier. „Daar boven aan de trap woont Immob; een oude met grote wijsheid, die het geheim van alle groeistoten kent. Je kunt zonder kloppen naar binnen gaan en hem je moeilijkheden voorleggen. Spreek lang zaam en sta vooral stil." Al dit gepraat had bet uiterste van de beide stabs gevergd, dat was duidelijk. Sloom sleepte zich uitgeput naar de deur en de portier bleef met piepende ademha ling op de drempel staan. Tom Poes, die achter een stapel starwor tels een goed uitzicht op het vertrek had, zag daar een magere knoestige stab achter een soort tafel zitten. De wind woei on belemmerd door vele kieren en gaten naar binnen, maar de oude bewoog zich niet; hij was geheel roerloos. verbazen. Zo verwierf de kunstlie vende prins Willem V vooral vroege Rembrandts. Het preciese, maar ook precieuze, de liefde voor het detail, wanen toen de kenmerken, waarop men koos. Wij waarderen tegen woordig juist de late Rembrandt, wat meer zegt over ons dan over Rembrandt. In de Franse tijd kwam vrijwel de hele collectie in Parijs terecht. Met grote moeite werd zij na de neder laag van Napoleon teruggehaald en van dat ogenblik af was de verza meling eigendom van het rijk. De opeenvolgende directeuren, waaron der de beroemde Bredius, wisten de collectie uit te breiden en de kwali teit te verhogen. De N.O.S. zal morgen de recht streekse televisie-reportage van de doopplechtigheid van prins Constan- tijn en prins Bernhard in de Dom kerk in Utrecht via het eerste, en niet zoals was aangekondigd via het tweede net uitzenden. Hierdoor worden de Teleac-cur- sussen Methodiek ven de burger- schapsvorming en Ruimtelijke or dening zaterdag tussen 11.00 en 12.00 uur uitgezonden op Nederland II. ln de KRO-televisie-uitzending ..Oebele'' (Zaterdag. 16.50 uur op Ne derland 1) een belangrijk gebeuren verwacht voor alle Oebelers. Augus tus en Paulus hebben n.l. het eerste elftal van Feijenoord uitgedaagd voor een overigens vriendschap pelijke wedstrijd. En Feijenoord heeft deze uitdaging aangenomen. Het Oebeler koor heeft inmiddels grote bekendheid gekregen, niet al leen door het overbekende optreden in het KRO-televisieprogramma „Oebele", maar ook door de twee LP's die van dit koor zijn uitge bracht en die zeer recentelijk zijn onderscheiden met een Edison. Joop Stokkermans zal 27 februari a.s. deze Edison namens heel „Oebele" ln ontvangst nemen. Natuurlijk is ook Olga Dzialiner's Buitenballet weer volop actief. De teksten zijn van Harry Geelen, Imme Dros en Bram van Erkel. De muzikale leiding is in handen van Joop Stokkermans. Produktie: René Sleven. Samenstelling en regie: Bram van Erkel. Van de televisiecursus Spaans zal les 5 aanstaande zaterdag en volgen de week woensdag herhaald worden, omdat een aantal cursisten de bege leiding niet op tijd heeft ontvangen. Alle lessen zullen hierdoor een week later uitgezonden worden. De cursus Spaans wordt door 25.000 cursisten gevolgd. Een scène uit de film ,,Watt en Half Watt als muzikanten", za terdagmiddag om 16.02 uur te zien op Nederland 1. NEDERLAND I 18.45 NOS Kleur: Fabeltjeskrant. 18.55 NOS: Journaal. 19.04 NCRV Scheepsjongens van Bontekoe, vervolgverhaal. 19.13 Kleur: Rodeo: programma voor amateurs in de lichte muze. 20.00 NOS: Journaal. 20.20 NCRV: Actualiteitenrubriek. 20.45 Kleur: Studio Anno: muzikale terugblik op het jaar 1950. 21.35 Hollands Welvaren 3. Wat is hierop uw antwoord?, documentair programma 22.15 Farce Majeure, satirisch pro gramma. 22.35 Avondsluiting. 22.45 NOS: Journaal. 22.50—23.20 TELE AC: Van Molecuul tot mens les 6 herh. NEDERLAND II 18.45 NOS: Kleur: Fabeltjeskrant 18.55 NOS: Journaal 19.04 NOS: Scala: informatief progr. 19.30 VARA: Kleur: Bespied: spook dieren, TV-film. 20.00 NOS: Jornaal. 20.20 VARA: Kleur: Department S Soep van de dag, TV-film. 21.10 Koning Klant. 21.35 Kleur: Liedjesprogr. ter nage dachtenis Kees Pruis. 22.15 Achter het nieuws. 22.40—22.45 NOS: Journaal. DUITSLAND I (Regionaal progr. NDR: 18.00 Sport. 18.10 Actualiteiten. 18.45 (K) Zandmannetje. 18.55 Nordschau-ma- gazine. 19.26 (K) Die Reiter von Pa- dola, TV-film. 19.59 Programma overzicht. WDR: 8.20—8.45, 10.20— 10.45 en 12.1012.35 Schooltelevisie. 18.00 (K) Wedstrijdprogr. 18.30 (K) Voor de kinderen. 18.40 Actualitei ten, nieuws en medelingen. 19.25 (K) Amusementsprogr.) 20.00 Journaal, weerber. en wintersp.weerber. 20.15 Documentaire film. 21.00 Repor. uit Bonn. 21.15 (K) Das perfekte Verbrechen, TV-film. 22.05 Journ. weerber. en wintersp.weerber. 22.20 Die Dubrow-Krise, TV-spel. 24.00 Journ. DUITSLAND II 18.05 Actualiteiten en muz. 18.40 Der verflixte Monat, amusements quiz. 19.10 (K) Luftsprünge, TV- film. 19.45 Nieuws, actualiteiten en weerber. 20.15 (K) Der Fall Sorge, documentair toneelstuk. Aanslui tend: Nieuws. 21.55 Filmreportage. 22.25 Godsdienstige uitzending. 22.40 Nieuws, weerber. en wintersport- weerber. 22.55 (K) IJshockey: Duits- land-Noorwegen. Plm. 24.00 Einde Uitzending. NEDERLAND I TELEAC: 09.20—10.00 Spaanse les les 6. 10.00 Van Molecuul tot mens les 7. 10.30 Bij leven en wel zijn les 7. 11.0012.00 NOS rep. Doopplech tigheid in Domkerk Utrecht. NEDERLAND I I 11.00—11.15 Methodiek van de burgerschapsvorming cursus informatie. 11.3012.00 Ruimtelijke ordening les 1. DUITSLAND I 10.00 Nieuws. 10.05 Journaal van gisteravond. 10.30 Perry Mason lebt, filmreportage. 11.15 Die Umschau. 12.00 Showprogr. 12.50 Internat, pers overzicht. 13.00—13.30 Journaal 14.55 Nieuws. 15.00 (K) Film als hob by, TV-serie. 15.30 (K) Baff •DUITSLAND II 13.45 Progr. overz. 14.15 Amusem. progr. 14.58 Nieuws 15.00 Voor de kinderen 15.30 Natuurfilm 15.55 (K) Vakantietips. HILVERSUM I VARA: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtend gymnastiek. 7.20 Socialistisch strijd lied. 7.23 Weekeinde: jeugdprogr. VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws. 8.11 Van de voorpag. 8.15 Z.O. 135: gev. progr. (9.359.40 Wa terstanden). 10.30 Belasting betalen, maar niet te veel, lezing. 10.40 Ste reo: Tango Rumba orkest met zang solisten. 11.00 Nieuws. 11.03 Weg wijs: tips voor trips en vakantie. 11.10 Stereo: Uit eigen huis (opn). 11.25 Oosteuropese kroniek. 11.45 Stereo: G.U.S. (Footwear) Band (gr): amusem.muz. 12.05 Stereo: Gev. gramm.platenprogr. 12.30 Tussen start en finish: actueel sport nieuws. 13.00 Nieuws. 13.11 VARA- Varia. 1313 Actualiteiten. 13.23 Ste reo: Dit is het begin., jongeren- progr. 14.35 Radio Jazz Magazine. NOS: 15.00 Frans Duits Engels: een luisterprogr. 16.00 Nieuws. 16.03 Stereo: Scan: populair progr. over electronica. VARA: 16.15 Stereo: Pianorecital: moderne muz. 16.35 Ar tistieke staalkaart. 17.10 Gedeeltelijk stereo: Feest der herkenning: verz.progr. van klass.muz. 17.55 Me dedelingen. 18.00 Nieuws. 18.— Ac tualiteiten. 18.20 Politieke Partij: Uitz. van Binding Rechts. VARA: 18.30 Finale op weg naar het weekeinde: nieuws, muziek, achter gronden en amusement. 21.00 Stereo: Vioolrecital: klass.muz. 21.15 Stereo: Klein Radiokoor: oude liederen. 21.30 Stereo: Instrumentaal ensemble: oude muz. 21.55 Samenscholing over vrede, welvaart: radiodebat. 22.30 Nieuws. 22.40 Mededelingen. 22.45 Stereo Trio pl.licht muz.progr. 23.15 Stereo: Van twee kanten bekeken: licht platenprogr. en praatje. 23.55 —24.00 Nieuws. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nieuws. 7.11 Het le vende woord. 7.16 Stereo: Op het eerste gehoor: klass. muz. (gr). (7.25 Horen en zien. 7.30 Nieuws. 7.32— 7.50 Actualiteiten.) 8.00 Nieuws. 8.11 Te Deum laudamus: gewijde muziek, (gr.). 8.30 Nieuws. 8.32 Stereo: Voor de huisvrouw. 9.00 Theologische Etherleergang. 9.35 Gymnastiek voor de huisvrouw. 9.45 Solistenkamer: een gesprek met muz. illustraties. NOS: 10.55 Doopdienst van de prinsen Constantijn en Bernhard in de Dom kerk te Utrecht. KRO: 12.00 Zonder grenzenrubriek over missie en zen ding. 12.10 Ondernemend: uitz. in sa menwerking met het NKOV. 12.14 Marktber. 12.16 Overheidsvoorlich ting: Exportiviteiten Nieuws, wenken en adviezen op exportge- bied. 12.26 Mededelingen t.b.v. land en tuinbouw. 12.30 Nieuws. 12.41 Ac tualiteiten. 12.50 Buitenlands com mentaar. NOS: 13.00 Vliegende schij ven: gramm.platenprogr. voor onze militairen. KRO: 14.00 Stereo: PM een weekblad met veel plaatjes. (16.00—16.02 Nieuws.) NOS; 16.30 In zet: een progr. over amateuristische muziekbeoefening. HIRO: 17.00 HI- RO-Magazine. 17.15 Gasten van de week. KRO: 17.30 Stereo: Zesnegen- plus: lichte gramm. muz. voor de tie ners. 18.30 Nieuws. 18.41 Actualitei ten. 19.00 Exodus: godsdienstige uit zending. 19.30 Stereo: Sjook, jonge- renprogr. 20.00 In antwoord op uw schrijvenverzoekplatenprogr 21.50 Zonder drempelvlees, gesprek ken met kinderen. 22.00 Stereo: Ik heb een boom geplant: progr. met muz. en actualiteiten uit Israël. 22.25 Avondgebed. 22.30 Nieuws. 22.40 Ste reo: Goal...!: muzikaal sportprogr. met commentaren, reportage en ge kruide nieuwtjes. 22.35—24.0n Nieuws. HILVERSUM TII KRO: 9.00 Nieuws. 9.02 Djin: geva rieerd progr. (10.00 en 11.00 Nieuws.) NOS: 12.00 Nieuws. 12.03 Skivatoon: informatie over nieuwe langspeel platen. NCRV: 13.00 Nieuws. 13.03 Nee, we noemen geen namen: pla tenprogr. met verzoeknummers. (14.00 en 15.00 Nieuws.) 16.00 Nieuws. 16.03 Four o'clock tea: licht muz.progr. 17.00 Nieuws. 17.02—18.00 Hier en Nu: wekelijkse sportshow met lichte grammofoonmuziek.

De Vallei | 1970 | | pagina 9