KANTONGERECHT WA GEN ING EN' Luchtbuks moest worden geprobeerd; konijn de dupe Ingewikkelde Veenendaals botsing op kruispunt Veertig jaar Gelderse zwartbontf okkeri j Belg verdacht van oplichting voorgeleid Waardering voor rood bon t-fokkerij oaeóh owA V/AfiR93dn we heen? Televisie defect Wij komen direct M.T.S. TELEF. 08370-2838 VAN SGHUPPEN Omzetting dienstregeling fa. De Haas? Discussie over Koninkrijks statuut Overbergs Belang vergadert Nutsspaarbank Veenendaal B. en W. «aan maandag voorlopig standpunt bepalen M. Koomen erelid Bond Mist VALLEI? Belt 10550 11070 3328 MARKTEN Collecte voor Groesbeek Ds. Brinkman met emeritaat Mutatie in top bij o«jelenzang' Klaverjassen bij v.v. Veenendaal' AANRIJDING AANSLUITING OP TREINENLOOP RECONSTRUCTIE P ET RUS DAT HEEN ORGANISEERT: ONVERZEKERD Toevertrouwde gelden per I januari 1970 25.4 miljoen gld. Aan cliënten ver goede rente over 1969 852.000 gld. Kunstijsbaan Op woensdag 4 maart houden wij onze in Hotel La Montagne, Kerkewijk 115, Veenendaal Oud-burgemeester Boot sprak voor C.P.B. Ederveen MARKTEN ZATERDAG 21 FEBRUARI 1970 WAGENINGEN Een luchtbuks mag men zonder jachtakte en andere voor geschreven bepalingen niet uitproberen op een stuk grond, waarop het verbo den is te jagen. Dan komt men in conflict met „iets in de zin van de Jachtwet" endat kan hoge geldelijke boetes tot gevolg hebben. Dit laatste moet de heren J. G. van T. en R. J. K. uit Renkuni nu wel duidelijk zijn, want kantonrechter mr. A. C. van den Brand en officier van justitie nir. H. C. Pieters, konden tij dens het kantongerecht van vrijdagmorgen het optreden van de „jagers" niet waarderen. Voor het schieten op een konijn vonniste mr. Van den Brand een boete van f 75,en voor het zich bevinden in een aardappelveld zonder toe stemming van de eigenaar kreeg K. nogmaals f 25,boete. Van T. kreeg f 25,méér boete, omdat de buks zijn eigendom was. Alle attributen werden verbeurd verklaard. De beide Renkumse mannen hadden zich moeizaam een weg gebaand door de tenlastelegging, want daarin werd bijvoorbeeld niet gesproken ovef het verdwijnen van de buks. Deze zou door de politie gestolen zijn, zo meen de een van hun. Uiteraard bedoelde hij. dat het wapen in beslag is geno men de politie steelt niet. „Waarom hebt h op dat konijn geschoten?" zo vroeg de kantonrechter aan K. „Zo maar. Ik zag hem zitten en toea dacht ik laat ik de buks eens proberen". De tenlastelegging sprak ook van het zich bevinden op verboden terrein een aardappelveld en Van T. had kennelijk ook elders in Renkum een beginnende strooptocht ondernomen. Mr. Pieters formuleerde de overtre dingen kort en krachtig beiden erken nen over verboden (jacht)grond te heb ben gelopen, K. heeft geschoten op 'n konijn en dat is een overtreding in de zin van de Jachtwet. In hetzelfde licht werd ook Van T. bestraft, want hij had zich zonder jachtakte in het veld op gehouden met de kennelijke bedoeling te jagen. Na het horen van de vonnis sen verlieten de mannen een sigaret in de mond de rechtzaal. De verschillende zaken hadden niet te klagen over getuigen. Twee inwoners van Rhenen H. van R. en P. B. waren ter zitting verschenen in het ge zelschap van een rijtje Veenendalers, lthenenaren en iemand uit Amerongen. Allen hadden iets gezien van een aan rijding op de kruising Kerkewijk-Ka- naalstraat op 19 juli van 't vorige jaar om een uur of acht 's avonds. De mo torrijder Van R. was tegen de perso nenauto van B. opgebotst, terwijl deze toch voorgesorteerd stond. Het open baar ministerie wilde o.a. van de getui gen weten hoe snel Van R. gereden had, want die snelheid had de schijn van minstens 80 km per uur. Getuige G. uit Veenendaal vermoedde ongeveer 50 km: een politieman verklaarde als getuige dat het volgens berekeningen via rem sporen ongeveer 58 km per uur moet zijn geweest en ook andere getuigen, zoals C. J. uit Amerongen schatte de ADVERTENTIE Reparatie aan huis Opgave s.v.p. voor 12.00 u. VEENENDAAL Het is nog niet zeker of de autobusdiensten van de fa. Wed. A. W. de Haas N.V. gaan aansluiten op de treinenloop van station De Klomp. Zoals bekend wordt op de spoorlijn Arnhem-Utrecht binnenkort een half- uurdienst van kracht. Bij De Haas N.V. wordt momenteel gewerkt aan een omzetting van de be- itaande dienstregeling. Of en wanneer een nieuwe dienstregeling voor de auto busonderneming van kracht wordt kan nog niet worden gezegd. „Wij zijn van anderen afhankelijk, omdat er meer halteplaatsen in de routes zijn waar aansluiting op andere diensten moet blijven bestaan", aldus een woordvoer der van De Haas. snelheid omstreeks 50 km. Mr. Pieters analyseerde het gebeurde nauwkeurig en concludeerde dat B. geen voorrang had verleend aan tegemoet komend verkeer. Hij eiste 30,- boete. Van R. was met het inachtnemen van onvol doende voorzichtigheid de kruising op gereden en tegen hem eiste hij 50,- boete. Vonnis: Van R. 25,-, R. 50,-. Op vrijdag 13 maart gaat het college van het kantongerecht naar een plek in Wolfheze op de Amsterdamseweg om een ernstig ongeluk gedeeltelijk te re- VEENENDAAL De studievereniging van de SGP „Petrus Datheen" belegt woensdagavond in Veenendaal een dis cussieavond naar aanleiding van de re cente moeilijkheden rond de benoeming van dr. Jonckheer als gouverneur van de Nederlandse Antillen. Als spreker is uitgenodigd de heer H. Dennert, hoofd van de voorlichtingsdienst van het ka binet van de gevolmachtigd minister van de Nederlandse Antillen. De heer Dennert houdt een inleiding over de problemen rond het koninkrijksstatuut, toegespitst op de Nederlandse Antillen. De bijeenkomst begint om half acht en vindt plaats in de consistoriekamer van de gereformeerde gemeente in de Flui terstraat. Het bestuur van de studiever eniging wijst erop, dat voor deze dis cussieavond een ieder welkom is. is,maar de voor- construeren. De chauffeur W. E. M. uit Sappemeer was vorig jaar met zijn 18 meter lange combinatie van trailer met oplegger deze voorrangsweg opgereden en via een rempoging zodanig geslipt, dat het achterste gedeelte van zijn com binatie één weggedeelte volledig ver sperde. Een autobus kon tijdig uitwij ken, maar een personenauto reed er bo venop. De bestuurder werd daarbij ern stig gewond. M. liet zich begeleiden door een raadsman. De officier meent dat de situatie ter plaatse voor wat het uitzicht betreft niet glorieus wanneer iedereen zich aan schriften en spelregels houdt, zouden dergelijke ongelukken voorkomen kun nen worden. Mr. Pieters schetste de mogelijke handelingen die daar op dat moment plaatsvonden en dacht er wel aan zijn eis te formuleren met een boe te van 50,-. Volgens hem heeft de chauffeur niet de vereiste voorzichtig heid in acht genomen. De raadsman vond het pleidooi van de officier niet al te steekhoudend, want hij had liever (of niet?) gezien dat mr. Pieters het feit ten aanzien van het uitzicht naar beide kanten ener zijds een ,bult' er. aan de andere kant 'n opheffende snelheidsbeperking van 70 km per uur meer met cijfers belicht had. Hij achtte het wettig en overtui gend bewijs onbegrijpelijk en kon ver der niet volgen hoe de officier aan zijn eis kwam. Volgens hem hebben alle ge- tuigen-verklaringen eenzelfde strek king: de chauffeur was gestopt, had zorgvuldig uitgekeken naar links en naar rechts en was toen overgestoken met het doel de andere via een mid denberm van de weg rijstrook te be reiken. Dat hij daarbij een slipje raakte waardoor de oplegger scheef ging staan en de weg versperde was volgens deze raadsman te wijten aan overmacht waaruit automatisch ontslag van rechtsvervolging moest volgen. Kanton rechter mr. Van den Brand vond dat dan maar eens die getuigen gehoord moesten worden en voorts kwam hij met de officier overeen om zich ter plaatse op de hoogte te stellen van het gebeurde. Dit laatste ontlokte de raads man de opmerking of ook de 18 meter lange oplegger gearrangeerd moest worden en zoja, of dit dan kon op kos ten van het openbaar ministerie. De chauffeur merkte op dat de trailer niet meer beschikbaar is en bovendien vofid mr. Pieters het niet nodig. Men kwam de ludieke datum van vrijdag de 13e overeen.... De 20-jarige opperman C. J. G. uit Renkum was op de Churchillweg in Wageningen in botsing gekomen, omdat hij geen voorrang verleende. Bij con trole bleek hij in een onverzekerd voer tuig te rijden. G. antwoordde op een desbetreffende vraag dat hij dacht nog verzekerd te zyn, al had hy in 't jongste verleden geen premie betaald. De be treffende maatschappij had per aange tekend schrijven de veMekering beëin digd, maar dat was niet afgegeven door de PTT in Renkum. Al met al was de eis en het vonnis 50,- boete voor het verzuimen van voorrang en ontslag van rechtsvervolging inzake de verzeke ringskwestie. ARNHEM De provinciale bond van fokverenigingen voor het FH-veeslag in Gelderland heeft donderdag in het ingesneeuwde motel te Arnhem zijn al gemene vergadering gehouden. On danks de sneeuw en verkeersmoeilijk heden was er een heel goede opkomst van de leden, waarover voorzitter Z. G. van Eerden (Winterswijk) zijn voldoe ning uitsprak. Na verwelkoming van o.a. diverse prominenten deelde de voorzitter mede dat de bond 40 jaren bestaat en in een uitvoerig overzicht waarop we nader hopen.terug te komen schetste spre ker het verloop van deze 40 jaren. Er is veel ten goede veranderd en de ver standhouding met de MRIJ-Zusterver- eniging is heel goed. Het jaarverslag van secretaris F. Holstege leert dat wel- OVERBERG De vereniging „Over bergs Belang" houdt dinsdagavond 24 februari een algemene ledenvergade ring. De bijeenkomst vindt plaats in de plaatselijke christelijke school. Zoals gebruikelijk komen weer verschillende actuele Overbergse zaken aan de orde. Het bestuur van de belangenvereniging verwacht dat veel Overbergers de ver gadering zullen bijwonen. ADVERTENTIE KANTOREN Markt 1 en Dr. Slotemaker de Bruinepleln 3 Rijdend bijkantoor diverse standplaatsen. iswaar het aantal leden is verminderd, geleidelijk in de laatste jaren met ruim 20 procent, maar het aantal koeien blijft constant ruim 65.000. Per lid is het gemiddeld aantal koeien gestegen van 10 tot 13. Op de jubileumtentoon stelling van het NRS in september te 's Hertogenbosch heeft Gelderland een goed figuur geslagen, speciaal met de stieren en de groepen; o.a. ging de kampioenstitel der oudere stieren naar Gelderland. De verschillende districtsfokveedagen later gehouden in verband met de NRS-tentoonstelling, zijn goed geslaagd met uitzondering van die te Eist, die door geringe belangstelling niet door ging. Met de Gelderse Mij. van Landbouw zijn enkele besprekingen gehouden in verband met haar 125-jarige bestaan en haar verzoek om daarom in 1970 de provinciale fokveedag in Arnhem te houden. In de vacature-bestuurslid, ontstaan door het vertrek naar elders van de heer S. G. J. Buiting te Wilp, werd voorzien door de verkiezing van de heer G. J. Wensink te Apeldoorn, Koninklijk park 3, die als no. 1 der voordracht alle stemmen op zich ver enigde! Uit de vergadering werd erop aange drongen dat door de fokverenigingsbe- sturen er werk van zal worden gemaakt dat het eiweitonderzoek meer algemeen wordt toegepast. De kosten,aldus voorz. v. Eerden, behoeven geen bezwaar meer te zijn en het diierlijk eiwit komt steeds meer in de belangstelling te staan. Maar de eiwitfokkerij is er één van lange adem: men verwachte geen opzienbarende resultaten in korte tijd. Ook werd gepleit voor de samenstel ling van de demonstratie-groep zwart bonten straks in Arnhem van in Gel derland gefokte runderen, waarop voorzitter v. Eerden toezegde dat deze kwestie in het bestuur nader zal wor den bekeken. Na afloop der vergade ring werd op een receptie afscheid ge nomen van de heengaande (65 j.) in specteur van het NRS, de heer M. Koomen te Arnhem, die in een lange reeks van jaren veel voor de zwart- bontfokkerij in Gelderland heeft ge presteerd. Waarvoor hem dank werd gebracht o.a. in de vorm van stoffelij ke blijken van waardering. Onder de sprekers was, naast voorzitter v. Eer den, o.a. de oud-directeur van het vee- teelt-wezen, oud-veeteelt consulent voor Gelderland, ir. Th. C. J. M. van Rijssenbeek, de directeur van het NRS, ir. W. de Boer, namens de zieke veeteelt consulent ir. W. C. Hoogland de heer Oortgiesen mi vele anderen. De heer Koomen dankte de sprekers waarna voorzitter van Eerden in zijn slotwoord de scheidende functionaris mededeelde dat de vergadering hem 's ochtends het erelidmaatschap van de Bond had verleend 1 VEENENDAAL Het college van B. en W. van Veenendaal gaat maandag zijn voorlopig standpunt bepalen met betrekking tot de bouw van een Gel derse kunstijsbaan in de gemeente Ede. Men gaat dit doen aan de hand van het rapport, dat 'n werkgroep van de Stich ting Gelderse kunstijsbaan het licht heeft laten zien en waarin Veenendaal is genoemd als participerende gemeen te. De wethouder van Sport, Cultuur en Recreatie, de heer Ant. de Ruiter kon vrijdagmiddag als lid van het college nog geen commentaar geven. Persoon lijk is hij van mening, dat de gemeente de hele opzet terdege zal moeten bestu deren, voordat men zich achter de plan nen schaart. „Ik sta er niet afwijzend tegenover, maar aan de andere kant ben ik bang, dat er langzamerhand te veel kunstijsbanen komen met het oog op een lonende exploitatie. Maar nog maals intergemeentelijk contact tussen het gemeentebestuur van Veenendaal en de andere gemeenten die in het rap port worden genoemd is er niet geweest en bovendien is er nog geen gelegen heid geweest om het rapport nauwkeu rig te bestuderen. Als blijkt dat de kunst ijsbaan geen al te zware belasting legt op de gemeente Yind ik het een uit komst voor de liefhebbers van de schaatssport", aldus wethouder De Rui ter in zijn voorlopig commentaar op de plannen in Ede. ADVERTENTIE de* even e.u.fc. voor Veene*d«#i Tot 17.38 uur Van 17.30- 19.30 uur 'i Zeterd. v. 14.30-17.30 i. Voor Rhonon Nwo Voonondoolt 159 »wog VEENENDAAL De politie heeft gisteren een 25-jarige Belg verdacht van oplichting of een poging daartoe in hechtenis genomen en vervolgens naar Arn hem overgebracht, waar hij is voorgeleid voor de officier van justitie. De man, J. P. van M., was in een za kenrelatie getreden met een Veenen daals bedrijf dat hem een bedrag van twee duizend gulden als voorschot had gegeven voor de leverantie van stereo cassettes. De Belg kwam zijn afspraken niet na en had getracht in naam van het Veenendaalse bedrijf bestellingen te doen bij een Rotterdamse firma er waarde van enige tienduizenden gul- Dat de fokkerij van ons roodbont MRIJ-vee alom gewaardeerd wordt blijkt o.a. uit de handel. Werden in 1967 en 1968 resp. 382 en 414 roodbonten uit gevoerd het betreft hier uitsluitend NRS-dieren in '69 werden 48 stieren en 412 vrouwelijke runderen, te zamen 460 stuks, uitgevoerd. In 1968 gingen ze naar 5 landen: Frankrijk (296), België (64), West-Duitsland (34), Luxemburg 13) en Polen (7). In 1969 was Polen geen afnemer maar waren Italië (12), Chili (7) en Hongarije (2) nieuwe afnemers, met weer Frankrijk (353) als belang rijkste afnemer. Naast de vier „oude" leverende provincies werden ditmaal 4 vrouwelijke runderen uit Groningen en één uit de IJsselmeerpolder geëxpor teerd. De fokkerij in de export breidt zich dus gestadig uit. Een goede groep koeien werd in Lei den gedemonstreerd bij de ingebruik- Pluimvewnarkt Barneveld, (prijzen in guldens per kg) aanvoer ca. 8.000 stuks, handel willig. Slachtkippenlichte 1.00-1.25, zware 1.40-1.75 slachtkuikens 1.70-1.80. ADVERTENTIE Aanvang 3 uur 's middags 8 uur 's avonds Kaartan 4 f 4.50, inclusief koffie complet, verkrijgbaar aan da kassa van de dameszaak. Telefonische bestelling 08385 - 12721. OSTRAS 3189 VEENENDAAL neming van de nieuwe veemarkt al daar. Deze trok veel bekijks; ze vormde voor verschillende bezoekers, die min der met het MRIJ-vee bekend waren, een verrassing, gezien o.a. de combina tie van goede bespiering en hoge pro- duktie. Directe resultaten van zo'n de monstratie zijn moeilijk merkbaar maar het valt wel op dat uit het westen in het land verschillende bezoekers en ko pers gesignaleerd worden op de najaars- stierenmarkt te Doetinchem. De vol- bloed-voorjaarsstierenmarkt is in 1969 voor de derde maal gehouden; de na- jaarsstierenkeuring is al van oudere da tum. De najaarsstierenkeuring verkoop dag in de Doetinchemse veemarkt trok grote belangstelling, vermoedelijk als gevolg van de successen die het Gelders Overijsselse fokgebied op de NSR-tentoonstelling had behaald. Er waren verschillende buitenlandse be zoekers o.a. uit Frankrijk en West- Duitsland. Er waren op deze dag verschillende goede exemplaren ten verkoop. Het ge middelde peil zou nog wat beter kun nen: met name de ontwikkeling liet wel eens wat te wensen over en de kleur was wel eens wat te wit. De handel verliep wel vlot: de helft van de stie ren bleek verkocht te zijn tegen door- eengenomen goede prijzen. In 1969 overschreed de vierde MRIJ- koe de grens van 100.000 kg melk: de preferente KS-koe Gonda van de fam. Worsink-Lonink te Markelo. Verheugend zijn de activiteiten van de jongerenorganisaties op het gebied van de rundveehouderij en -fokkerij. Zij dragen door middel van kalverfok- clubs, fokstudieclubs, beoordelingscur sussen en -wedstrijden en ontwikke- lingsdagen bij tot de vorming van de toekomstige veefokker. De belangstelling voor de centrale stierenkeuring te Zutphen alsmede voor diverse districtsfokveedagen was goed in 1969, aldus het jaarverslag van de Centrale bond van MRIJ-fokkers van Gelderland en Overijssel dat er o.a. nog op wijst dat de controle op eiwitgehalte, waarvan het belang ^steeds meer wordt ingezien, reeds vrij algemeen wordt toegepast. De bond omvat ruim 175.000 koeien waarvan plm. 90.000 uit Overijssel en ruim 87.000 uit Gelderland. De aftredende oudere bestuursleden T. G. Telintel te Oene, E. J. Hemeltjen te Wilp en H. J. M. Giesen te Wijhe. die zich niet herkiesbaar stelden, werden in dit jaar vervangen door de heren L. F. Telintel te Oene, D. J. Lievenstroo te Voorst en J. B. M. Streppel te Olst. De heer Giesen was vanaf de oprichting van de bond bestuurslid en lid van het dagelijks bestuur. EDERVEEN Ook in Ederveen wordt volgende week een huis-aan- huis-collecte gehouden ten bate van de Groesbeekse tehuizen. De organisatie ervan berust bij mevr. Bos. RHENEN Bio: za. 20 „Operatie uur en zo, Opium zo. 14.30 uur: 20 uur: „Ongeremde driften" UTRECHT Stadsschouwburg: „Lucas Bolwerk", za. 20 uur: Toneelgroep Centrum ..Gemengd dubbel" van acht Engel se schrijvers, zo. 14.30 uur: Jeugd club Rivieren en dichterswijk „De schone slaapster"; wo. 20 uur: De Nederlandse Operettestichting „Le testament de la tante Caroline" van A. Roussel rti.m.v. Kees Camp- fens, Maria Boender e.a. en „Ein Landarzt" van Hans Werner Hen- ze, opera m.m.v. Meinard Kraak. Adriana Hali e.a. Muzevalcabaret (Nieuwe Kamp 13): 20.30 uur: „Dagboek van twee gek ken" met Annemarie Konincks, Hennie Oliemuller. Herman Ber- kien en John de Groot, piano. Tivoli (Lepelenburg): 20.15 uur: Utrechts Symphonie Orkest o.l.v. Richard Kraus mei werken van Richard Strauss, Mahler, Wagner. BIOSCOPEN CAMERA, (Oudegracht 156): dag. 14.30, 18.45 en 21.00 uur: zo.: 14.15, 16.30, 18.45 en 21.00 uur: Met mijn lippen op jouw mond. CITY, (Voorstraat 89): dag. 14.30, 18.45 en 21.00 uur, zo.: 14.15, 16.30, 18.45 en 21.00 uur: De Desperado's FILM AC, (Vredenburg 29): za. en zo. 14.30 en 16.30 uur: Kluchtig en luchtig. OLYMPIA, (Amsterdamsestr. w. 350): da. 18.45 en 21 uur; wo. tevens 14.30 uur; zo. 14.15, 16.30, 18.45 en 21 uur: do./zo.: De dagen van het geweld, ma./wo.: De doodskus van Dr. Fumanchu. PALACE, (Vredenburg 29): dag. 12.30, 14.30, 16.30, 18.45 en 21.00 uur, (van 12.30 tot plm. 18.30 uur doorlopend). Zonde die geld opbrengt, vooraf: Striptease in de leeuwenkooi. REMBRANDT, (Oudegracht 73): dag. 14.30, 18.45 en 21.15 uur; zo. 13.30. 16.00, 18.45 en 21.15 uur: 2e week: The midnight cowboy. SCALA, (Potterstraat 16): dag. 14.30. 18.45. 21.00 uur; zo. 14.15. 16.30. 18.45 en 21.00 uur: The April-Fools. STUDIO. (Oudegracht 154): dag. (ook zondags) 14.45. 18.45 en 21.15 uur: Strijd om Algiers. VREEBURG, (Vredenburg 8a): dag. 14.30, 18.45. 21.00 uur: zo. 14.15. 16.30, 18.45 en 21.00 uur: Vera van de Roze Buurt. Nachtvoorstellingen CAMERA. (Oudegracht 156): vr. en za. 23.15 uur: Giulietta van de Geesten. PALACE, (Vredenburg 29): vr. en za. 23.30 uur: Western Cyclus: De stille wreker. STUDIO. (Oudegracht 154): za. 23.45 uur: Crime-serie: Body-Guard. VREEBURG, (Vredenburg 8a): vr. en za. 23.15 uur: Leven om te leven. ARNHEM Stadsschouwburg: za. 20 uur: To neelgroep „Theater" „Het vergeet boek", blijspel van Jean Claude Carriere met Ina van Faassen en Ton van Duinhoven; di. en wo. 20 uur: Operettegezelschap „Fo rum" met „Madame Butterfly" van Puccini. Theater aan de Rijn: zo. 20.30 uur: Tsjechov-programma met Liselot Beekmeijer, Eric van der Donk, Wie Jongsma, Carol Linssen, Rene Lobo en Siem Vroom. Musis Sacrum: do. 20 uur: Het Gel ders Orkest o.l.v. Francesco Man der. Uitgevoerd zullen worden de Suite Bergamasque van Debussy, Rodrigo's Concierto de Aranjuez en Beethoven's Zevende Sympho nie. Ma. 2o uur: Caecilia-concert door het Concertgebouworkest o.l.v Erich Leinsdorf. Uitgevoerd wor den werken van Haydn, Stravin sky en Beethoven. REMBRANDT, (Velperplein): aan vangstijden 2.30, 6.45 en 9 uur: SASKIA. (Looierstraat): aanvangs- Bezeten. het gat in de muur. tijden 2.30, 6.45 en 9 uur: The Party. PALACE, (Bakkerstraat): aanvangs tijden 2.30, 6.45 en 9 uur: Ik, een vrouw II. LUXOR, (Willemsplein): aanvangs tijden 2.00 en 7.30 uur: Als Ade laars vielen ze aan; do. 7 en 9 uur: Filmkring Arnhem: De eerste leraar; za. 23.30 uur: nachtvoorst.: Ik, een markies. STUDIO A, (Langewal): aanvang 7.30 uur: Peyton Place, dorp der zonde; za., zo. en wo. 2.30 uur: Sebastiaan zoekt een vader. dens. Tegenover de politie verklaarde de Belg dat hij met het uit Rotterdam afkomstige materiaal een fabriekje in Veenendaal had willen beginnen, om zodoende ook zijn verplichtingen tegen over het Veenendaalse bedrijf te kun nen nakomen. Bij navraag naar zijn antecedenten bleek dat Van M. wegens het begaan van een aantal vermogensdelicten op de zwarte lijst van de Belgische justitie voorkomt. Daar werd om zijn uitleve ring verzocht. In Veenendaal bivak keerde de Belg in ee* van de hotels met een vriendinnetje. De Officier van Justitie zal uiteinde lijk beslissen of er termen aanwezig zijn een vervolging tegen hem in te stellen of hem over te geven aan de Belgische collega's. AMERONGEN Door de classis De venter van de Gereformeerde kerken in Nederland is op ruim 62-.jarige leef tijd om gezondheidsredenen vervroegd emeritaat verleend aan ds. II. Brink man, predikant van de Gereformeerde kerk van Rijssen. Ds. Brinkman diende in zijn loopbaan als predikant van 21 maart 1943 tot 4 mei 1947 de gemeente Amerongen. Leersum, waar op 1 januari 1967 een zelfstandige Gereformeerde Kerk werd gesitueerd, ressorteerde toen nog onder de Gereformeerde Kerk van Ameron gen. Ds. Brinkman vertrok van Ame rongen naar Rijssen. Ds. Brinkman werd bij herhaling af gevaardigd naar de particuliere synode te Utrecht. Tijdens zijn verblijf in Amerongen werd daar de Gerefor meerde kerk gerestaureerd. In de hon gerwinter 1944-1945 heeft hij veel ge daan voor de voedselvoorziening van Amerongen en Leersum. Als erkenning daarvoor ontving hij van het Neder- landsche Roode Kruis het erekruis met het lint. Ds. Brinkman blijft na zijn emeritaat in Rijssen wonen. EDERVEEN Oud-burgemeester Boot van Ede heeft deze week de ken nismaking met de Ederveners her nieuwd door een spreekbeurt te vervul len voor de afdeling Ederveen van de C.P.B. De heer Boot werd vergezeld door zijn eehtgenote en hartelijk ver welkomd door de presidente van de C.P.B. mevr. Smeenk. Oud-burgemeester Boot vertelde de dames het een en ander over de taak van een burgemeester. Zelf was hij op 27-jarige leeftijd gestart in Winsum waar hij een jaarinkomen genoot van zegge en schrijve 2700 gulden. Na afloop werd mevr. Boot een bloemstuk aangeboden. De volgende vergadering wordt ge houden op 18 maart. Dan zal mevr. Del ver arts te Apeldoorn spreken over het onderwerp „Hoe en wanneer vertel ik het mijn kinderen", terwijl op 25 maart een excursie zal worden gemaakt naar de Nobo-koekfabriek te Ede. RHENEN De heer W. G. v. d. Berg, directeur van de n.v. „Vogelenzang, fa briek van bouwmaterialen" te Rhenen heeft op zijn verzoek eervol ontslag ge kregen uit zijn functie. Tot zijn opvol ger is benoemd ir. L. J. V. Rieter. PAARDENMARKT DEN BOSCH 19-2 Aanvoer: 269. Prijzen in guldens per stuk: Vol jarige 950-1550; jonge werkpaar den 1250-1750; 2-jarige (tuigpaard) 725- 1025; 2-jarige (trekpaard) 900-1250; jaar lingen (tuigpaard) 500-700; jaarlingen (trekpaard) 750-1000; hitten 650-925; shetlandse pony's (ruins) 275-450; shet- landse pony's (merries) 450-1025. Prijzen in guldens per kg gesl. gew.: jonge slachtpaarden 3.70-4.00; oude slachtpaarden 2.90-3.70; slachtveulens 4.00-4.20. Overzicht (resp. handel en prijzen): werkpaarden: vlot - vaster; vol jari ge: goed - duur; 2-jarige: williger - prijsh.; jaarlingen: vlugger - gehand haafd; hitten: redelijk - stabiel; shet landse pony's: vlugger prijsh.; slacht paarden: williger - duurder; veulens: vast. De eerstvolgende paardenmarkt zal worden gehouden op donderdag 5 maart a.s. VEENENDAAL Evenals vorige week organiseert de voetbalvereniging „Vee nendaal" voor de kaartliefhebbers zon dagmiddag om drie uur en maandag avond om acht uur een klaverjaswed- strijd. Plaats v an samenkomst is de kantine van de voetbalvereniging op het terrein „Salamander".

De Vallei | 1970 | | pagina 3