Kilometers uiteen en vele frustraties Op keukendeur van het tv-journaal staat meer dan: „geen rozegeur" Redactie voelt zich vergeten groep Video"-onde over celibaat RONOtitie TV-documentaire over Coventry „Literama" V Zaterdag halve finale van VANAVOND Tom Poes t en de Mob- beweging MORGEN Hoofdredacteur Dick Simons: Meer manager dan journalist programmaos „We passen alleen in de planning omdat de STER zo fraai om ons heen zit" Jan Gerritsen en Rien Huizing: GEWELDIG PUINHOOP MARTEN TOONDER STRIP MAANDAG 23 hfcbKu/Mv. «Y/0 HILVERSUM moeilijkheden bij Er zijn duidelijk het NOS-journaal. Over het algemeen merkt een niet zo kritische kijker er weinig van. Behal ve wanneer, zoals vorige week dinsdag gebeurde, presentator Jan Gerritsen moet aankondigen dat de ondertite- lingskaartea bij een film over Abba Eban door de gladheid niet tijdig in de studio konden zijn. Of als de kijker meer dan tv.-aan-de-oppervlakte verwacht. Intern is er bepaald meer te merken over de moeilijkheden met het journaal. De ver uiteen gelegen ruimten van re dactie en studio, het gebrekkige con tact met hoofdredacteur Simons, de onvrede over de huidige presentatie vorm en het ontbreken van inspraak bjj het benoemen van een commissie die zich gaat bezighouden met een jour naalvernieuwing hebben geleid tot een paar ultimatieve brieven van de jour naalmedewerkers. De brieven, over de vreemde uiteen legging van de gebouwen en de presen tatievorm, zijn via hoofdredactéur Dick Simons terecht gekomen bij de Raad van Beheer van de NOS. Om te weten wat er werkelijk aan de hand is, zijn we een dag gaan kijken hoe het journaal wordt gemaakt en met welke problemen op de achtergrond. We hebben ook gesproken met een paar ontevreden journaalmedewerkers. En tenslotte praat hoofdredacteur Simons na jaren van zwijgen over het journaal dat hij al sinds 1963 letterlijk beheerst en over zijn eigen toekomst. In een paar barakken achter twee witte villa's aan de Hilversumse Emma- straat huist, hokt, zweet en leeft het NOS-journaal. Vijftien bureauredac teuren, zes verslaggevers, vier man op de nieuwsdienst, telex-apparatuur, een groot archief, zes montagecellen, een Vergaderkamer 14. De rode vergadering, halfzes in de mid dag. Links onder de presentator van dienst Rien Huizing. In het midden achter (met bril) de heer W. P. G. Stokla, adjunct hoofdredacteur van het journaal. Eurovisieverbinding en vergaderkamer nummer veertien. Er worden in vier vergaderingen, met veel Euroviesiemateriaal, één vliegtuig je, een groot net van correspondenten en wat cameraploegen van Cinécentrum per dag drie televisieprogramma's ge maakt: twee van vijf en één van vijf tien minuten. De presentatiestudio en de ampex-apparatuur is drie kilometer en een hoop frustraties verder in het NOS-opleidingscentrum Santbergen; over de spoorbomen of onder de tunnel door. Er wordt een gigantisch omroepcen- trum gebouwd, maar het journaal is daarin nog niet aan de beurt gekomen. Of en wanneer het aan de beurt komt, kan niemand zeggen. Een dagje meelopen met het journaal ic Jan Gerritsen (links staand) en Rien Huizing, twee redacteuren-presen tatoren van het N.O.S.-journaal. betekent het bewijs krijgen, dat er in derdaad in deze constructie veel mis kan lopen. De kreet „De techniek staat voor niets", is niet met dichte ogen uit te spreken, want dan gaat er ongetwij feld iets mis. Om acht uur 's morgens verschijnen de zogeheten copy-taster (de man die uit de telex het belangrijke nieuws haalt) en een man van de nieuwsdienst. Om half tien wordt er al voor het eerst vergaderd een ziekte die de NOS ze ker niet voorbij is gegaan. Het is de zo geheten „witte" vergadering. Alle ver gaderingen hebben een kleurtje, waar om weet niemand meer. Op de witte vergadering bespreken de eindredacteur, de produktieleider en de man van de nieuwsdienst („verder is iedereen welkom", zegt adjunct-hoofd redacteur W. P. G. Stokla) de mogelijk heden van speciaal binnenlands nieuws voor die avond. De techniek van een nieuwsmedium komt op gang: telex, buitenlandse films via een speciale dienst met Schiphol, de correspondenten melden eventuele „items", de eigen mensen trekken er met camera-ploegen op uit. Het is een moeilijke dag, glad als vele dagen er voor. De kans dat een hoop „opzetjes" niet lukken is groot. Om kwart voor elf is via een straal van radioverbindingen een eerste Euro- visie-nieuwsconferentie. In elk land zit één man achter een schakelkastje en vertelt wat hij internationaal eventueel heeft aan te bieden. Twee weken geleden kwamen de groeiende interne moeilijkheden bij het NOS-journaal naar buiten, via een ac tie van journaalmedewerkers met een ultimatief karakter. Voor 15 februari moesten ze weten welk uitzicht er was op een betere voorziening voor een gecombineerde re dactie en presentatie, wat voor moge lijkheden er waren voor een andere presentatievorm en of er in de pas be noemde commissie ter bestudering van het journaal ook nog journaalmedewer kers konden worden opgenomen. Van 15 februari is het nu „om praktische redenen" 1 maart geworden. Redacteur-presentator Rien Huizing: „We verwachten wel dat er voor 1 maart een antwoord komt dat enig uit zicht biedt op die dislocatie van redac tie en presentatie. Zo niet, ja dan moe ten we ons beraden zoals dat heet". Redacteur-presentator Jan Gerritsen: „We hebben verder nog geen concrete gedachten". Een van de grote klachten van de journaalredactie was dat ze een verge ten groep was die wel elke dag drie programma's tot op de seconde ge timed moest afleveren. Daarover zegt Rien Huizing: „We passen alleen in de planning, omdat de STER zo fraai om ons heen zit". Over het gebrek aan contact met hoofdredacteur Simons door deze laatste overigens bestreden zegt Jan Gerritsen: „Simons is een introverte man. Hij doet erg zijn best voor dat contact. Maar als er nu wordt gezegd dat alle vergaderingen altijd voor ie dereen toegankelijk waren, dat is dat gewoon onwaar. Misschien theoretisch ja". Rien Huizing: „Als je binnenkwam zaten ze gek te kijken, je zou er niet uitgeschopt worden; dat net niet". Jan Gerritsen: „Een van de punten die nu meteen, zo maar pardoes wel zijn bereikt, is dat er meer openheid is. Je kan nu inderdaad wel eens bij Si mons binnenlopen. Maar voor ons ligt het zwaartepunt op die dislocatie. Die groeiende kritiek in de kranten van: het journaal is zo kneuterig dat is niet helemaal waar. Het is vaak over macht, doordat de zaak niet gecentrali seerd is. Koeriersdiensten, kleur uit Bussum en ampex in Santbergen, ter wijl je hier in de Emmastraat je tek sten moet schrijven. Ga zo maar door". De journaalmedewerkers willen dui delijk anders. Ook met de presentatie van hun journaal. Rien Huizing: „We zullen op de sug gestie van Simons maak zelf maar eens een journaal zoals jullie dat wilt zeker ingaan". De heer Sokla: „Dat Eurovisienet is geweldig. Als er om vier uur in Rome iets gebeurt kunnen w\j het om acht uur hebben. Maar als om diezelfde tyd iets in Groningen gebeurt niet. Technisch zou het wel kunnen, maar dat kost ge weldige investeringen met ampexwa- gens en zendtorens die ook terug moe ten kunnen seinen. In Italië z(jn we al zover." Om half twaalf volgt de blauwe ver gadering. Daar worde een planning ge maakt voor de komende drie, vier da gen. Daarna om kwart voor twee, wor den de films doorgedraaid die inmid dels van de agentschappen via Schiphol zijn binnengekomen. De eigenlijke, vooral technische pro blemen beginnen om kwart over twee, tijdens de zogeheten groene vergade ring. Daar wordt een voorlopige opzet gemaakt voor het acht uur journaal en een zeer voorlopige opzet voor dat van zeven uur. Er moet te sterk rekening gehouden worden met de technische be perkingen. De bureauredacteuren kunnen hun teksten nauwelijks of helemaal niet op de binnenkomende beelden schrijven, omdat de ampex-studio in Studio Sant bergen staat, alle kleur in Bussum bin nenkomt en ook de lengte van de on derwerpen nog elk moment kan veran deren. Om half vijf volgt de tweede Euro visieconferentie, om vijf uur gevolgd door de beelden van de aangeboden on derwerpen. Op de lijst staan onderwer pen als Torture, collapse, funeral en diplomat. De teksten worden op de band opgenomen, uitgewerkt en dienen voor de bureauredacteuren die vaak de beelden niet hebben gezien, als richtlijn voor hun eigen tekst. Om half zes de rode vergadering. Een zo goed als definitieve opzet voor het acht uur journaal en dat van zeven uur moet worden gemaakt. Het aanbod is 1180 seconden en het magische maxi mum is 890. Er wordt geschrapt, ge praat en geschrapt. Een heleboel gaat nog op de bonnefooi. Komt die film wel op tijd binnen? Heeft iemand al iets van de ampex gezien? Voor de meeluisterende leek een puinhoop waaruit nooit een journaal kan worden samengesteld. Om kwart over vijf rijdt de eerste koerier met films naar Studio Santber gen. Het is glad: hy zal de weg deze avond met een collega nog vele malen moeten rijden. Maar er gaat niets mis. Geen botsingen, geen dichte overwegen. Tegelijk met het op de buis verschij nen van het eerste journaal vindt er via het Eurovisienet een tweede nieuweuit- wisseling plaats. De twintig man die dan technisch en redactioneel aan het journaal werken (één redactieploeg voor het vroege en late journaal en een andere voor dat van acht uur) schipperen met de tech niek, rijden heen en weer tussen Sant bergen en de Emmastraat en denken maar niet aan alles wat mis kan gaan. Om de actualiteit enigszins bij te kun nen houden, staat in studio Santbergen ook een aantal telêx-apparaten, dat tij dens de journaals door een redacteur wordt bewaakt. Als er iets is, komt op het laatste mo ment zijn arm nog in beeld met een velletje tekst. De telefoon naast de nieuwslezer is niet bruikbaar gebleken en is een sierstuk geworden. Voorwaarde voor een gesprek met de heer Dick Simons, hoofdredacteur van het NOS-journaal is dat er over de huidige problemen niet wordt ge praat. Wel zegt hij: „Ik zal uw vra gen overigens niet uit de weg gaan. Ik constateer aldus dat het journaal in een onmogelijke werksituatie ver keert en ik heb daar tegenover mijn personeel nooit een geheim van ge maakt". „De vraag of de redactie van het jour naal gehuisvest moet en kan worden in het omroepkwartier is een zaak van prioriteit en die moet de Raad van bestuur bepalen. Daar heeft het journaal geen boodschap aan. Als ze er in het bestuur waar ik ook bij zit over gaan praten, ga ik naar het plafond zitten kijken". „Wij dachten dat er wel oplossingen waren. Volgende week uiterlijk ver wacht ik antwoord op het verzoek van mijn medewerkers, dat ik schrif telijk heb overgebracht aan de pro grammacommissaris". (De heer Ren- gelink). „Ik heb tegen mijn medewerk kers gezegd, dat ze tegenover ieder een mogen zeggen wat ze willen". Die opmerking slaat op het beruchte artikel 32 in de omroep-cao, waarin staat dat omroepmedewerkers naar buiten toe geen mededelingen mogen doen over hun werk, zonder toestem ming. „Onze geachte cliënten denken dat het aan de norm voldoet. Een kijk dichtheid van het acht uur journaal van 45 procent en een waardering van 7,5 zegt toch wel wat: het is zelfs zeer hoog". Dat zegt helemaal niet dat wij het goed doen. Over de inhoud van het journaal is een dialoog aan de gang. Het is niet waar, zoals wel wordt ge zegd, dat er geen contact was met mijn medewerkers dat is een hard nekkige fabel. Alleen, er is wel een lijn, een beleid: die policy is heel dui delijk. Daar ben ik voor gehuurd". De heer Simons die zichzelf meer een manager dan een journalist vindt in zijn huidige functie meent dat naast Vietnam ook de Westfriese Flora in het nieuws thuis hoort. Het Journaal is er niet om kleur te beken nen". „Over het algemeen is er een open ver standhouding, een groot enthousiasme en een algemene wens om het beter te doen. Door een paar externe facto ren is dat proces wat versneld. Ik lig er niet van wakker: ik juich het al leen maar toe. Iedereen die met de hoofdredacteur wil praten, kan dat doen. Alleen, gezien het personeelsbe stand, kan dat niet elke dag". Voor het NOS-televisieprogramma „Video", dat zich bezighoudt met massa-media en meningen van kij kers, werden ten behoeve van de uitzending van gisteravond weer en quêtes ingesteld. Een van de onder werpen was deze keer de celibaats- kwestie, die recentelijk veel aan dacht heeft gekregen van de mas sa-media. „Video" heeft een onderzoek ge daan naar de wijze waarop het vele nieuws over deze kwestie bij de nieuwsconsumenten terecht is geko- Zo vroeg „Video" het kijkerspa neel naar de mening over de pause lijke onfeilbaarheid. De antwoorden luidden: onfeilbaar 5 pet.; niet on feilbaar 76 pet.; „tussen in?' 9 pet.; n.v.t. geen mening 10 pet. Over de ontwikkelingen rondom het celibaat in de week van 2 t/m 6 februari, d.w.z. de week na de toe spraak van de Paus tot de gelovigen op het St Pietersplein waarin hij afschaffing van het celibaat ver wierp, bleken de onderscheiden groeperingen zich in gelijke mate op de hoogte te hebben gesteld. Onge veer 6 op de 10 Nederlanders hadden in deze week iets gelezen of gehoord over de celibaatskwestie. Irritatie van het publiek als geheel over de tamelijk grote aandacht, die bijvoorbeeld de televisie aan het ac- Zaterdag valt in de Pluimveehal te Barneveld de beslissing welke ploe gen gaan uitkomen in de finale van „Dubbel-Zeskamp". De vertegen woordigers van Dronten, Genemui- den, Rheden, Goes, Helmond en Val kenburg treden daar tegen elkaar aan. De stand is nu: Assen 79 punten, Bolsward 71 punten, Hoogland 65 punten, Alphen aan de Rijn 64 pun ten, Wieringermeer 53 punten, Stadskanaal 53 punten (deze zes ploegen zijn al uitgespeeld), Dronten 52 punten, Goes 44 punten, Gene- muiden 42 punten, Helmond 39 pun ten, Valkenburg 35 punten en Rhe den 34 punten. De zes hoogstgeklasseerde teams komen in de finale, die op 25 april zal worden gespeeld. „Dubbel-Zeskamp" begint om 20.20 uur. Om 16.02 uur zendt de NCRV vanuit het Jaarbeurs Con grescentrum in Utrecht de „Zes kamp-show" uit, waarin de pro gramma's van Assen en Hoogland te zien zijn. 6831 Professor Prlwytzkofsky had in tussen wat van de vloeistof uit het meer geschept en paste daar nu verschillende proeven op toe. „Praw!" sprak hij smalend. „Starsap! Het is eigendommelijk kalkeswater! Hebt u dat, mijnheer Pieps?" De assistent was nog niet zo ver, en in de intredende stilte kon men de nader- springende Rep horen roepen. „Niet zitten!" riep het ventje. „Dat is gevaarlijk! Daar komt verstarring van! Je moet bewegen!" Deze woorden waren bedoeld voor heer Bommel, die uitgeblust op de dijk zat. Maar die keek op noch om en bleef met een wezenloze glimlach voor zich uit staren. „Tertiair calciumfosfaat," verklaarde Alexander Pieps na enig dubben. „Dat zeg ik ja!" riep de hoogleraar uit. „Maar wat geeft het nog meei in dezer zap? On gebonden karbonaat, mijnheer Pieps! Merkt u zich dat aan!" „Niet zitten!" riep Rep, die inmiddels naderbij gekomen was. Hij grabbelde ze nuwachtig in zijn buidel en haalde er een knalbommetje uit. „Kan men een weinig stil zijn, daar achter?" riep de geleerde uit. „Wij zijn hier met ener onderzoeking dadig! Ach ting! Wat gebeurt wanneer men dezer vloedigheid drinkt?" „Dan krijgt men buikpijn, denk ik," zei de assistent onzeker. De professor wilde in een smalend lachen uitbarsten, doch in dit voornemen werd hij gestoord door een knal, die door een luide gil ge volgd werd. Rep had het rotje onder heer Ollie geworpen, en deze kwam met grote schrik tot zichzelf. tuele celibaatsvraagstuk heeft fc; steed was miniem. De kranten wijdden honderden ar tikelen aan het celibaat. In de perio de van 3 januari, de dag vóór het begin van het pastoraal concilie tot en met 13 februari verschenen in de negen landelijke dagbladen tesamen 316 artikelen over de celibaatskwes tie. Dat kwam neer op ongeveer twee artikelen per dag in zowel de Volkskrant als De Tijd, en in elk der overige zeven niet-katholieke bladen gemiddeld ongeveer twee artikelen in de drie dagen. In ruim tien procent van alle in de landelijke dagbladen, in de periode van 3 januari tot en met 13 februari, over het celibaat geschreven artike len werd Septuagint besproken, Confrontatie in 5 a 6 procent, de Actiegroep Wereldkerk in ongeveer vijf procent en het Michael Legioen in ruim 2 procent. In het RONO-programma word van half acht tot acht uur aandacht besteed aan inspraak-problemen bij het bouwen van woningen. Men kan luisteren naar de architect H. van Leeuwen, lector in de leer van wo ning en haar bewoning aan de Land bouwhogeschool te Wageningen, en enkele van zijn studenten. Verder visies en ideeën van de Werkgroep Centraal Wonen uit Nijmegen, van sympathisanten van de Stichting Nieuwe Woonvormen uit Groningen en de architecten Schouten en De Jonge uit Lievelde. In het Gelders programma van de RONO wordt dinsdag een pro gramma uitgezonden rond Riny Schreienberg uit Arnhem, beter be kend onder de naam MARTY. On langs verscheen van deze jonge trompettist een langspeelplaat. Het geheel wordt uitgezonden in het pro gramma „Zo maor der tussendeur", dat onder redactie staat van Bert Witteveen. De rubriek „Greui en bleui" deze keer samengesteld door Martien Haffmans uit Ede, besteedt aan dacht aan het Veluwse onderzoek naar de gedragingen van vossen. VARA-regisseur Milo Anstadt maakt een serie documentaties over steden die tijdens de Tweede We reldoorlog zwaar getroffen zijn. Daarbij heeft de regisseur zich met name gericht op de situatie zoals die nu, 25 jaar na het einde van de oor log, is. Hoewel de keuze van de ste den niet willekeurig was, ontbreken in de reeks steden als Warschau en Stalingrad. De reden is dat de auto riteiten zich niet met de plannen van Milo Anstadt konden verenigen. Eén communistische stad komt echter in de reeks wel voor: de Oostduitse stad Dresden. Voorts behoren tot de serie: West-Berlijn, het Noorse Narvik, Rotterdam, Hirosjima en het Engelse Coventry. Met deze laatste stad wordt de reeks vanavond geopend, om 21.10 uur Nederland 2. De Duitse aanval op de Engelse industriestad Coventry bracht in de Tweede Wereldoorlog het werk woord „coventreren" in zwang, dat wilde zeggen: een stad met de grond gelijk maken. Milo Anstadt heeft getracht na te gaan of de problemen van die stad in 1970 nog iets te ma ken hebben met de verwoestingen die daar in de nacht van 14 op 15 „Literama", NCRV's radiokroniek over boeken, schijvers en toneel, be vat vanavond om 19.00 uur bespre kingen van twee nieuwe boeken: „114 gedichten van Leo Vroman en „Tussen hybris en vergaan" van Hans Warren. De eerste uitgave wordt aan de order gesteld door Pe ter Berger en over de tweede spreekt Jan van der Vegt. TELEVISIE NEDERLAND I 18.45 NOS: Kleur: Fabeltjeskrant. 18.55 NOS: Journaal. 19.04 NCRV: Scheepsjongens van Bontekoe, vervolgverhaal. 19.13 Kleur: Jeugdherinneringen: 5. Oudejaarsavond, serie. 19.30 Tweekamp, quiz tussen studen tenteams. 20.00 NOS: Journaal. 20.20 NCRV: Actualiteitenrubriek. 20.45 Gevraagd: Straaljagerpiloot. 21.45 Met speciale opdracht: Rook gordijn, spionagefilm. 22.35 Koorzang: geestelijke liederen. 22.45-22.50 NOS: Journaal. NEDERLAND II 18.45 NOS: Kleur: Fabeltjeskrant. 18.55 NOS: Journaal. 19.04 NOS: Scala: informatief pro gramma. 19.30 VARA: Coronation Street, feuilleton. 20.00 NOS: Journaal. 20.20 VARA: Kleur: Sherlock Hol mes: De Griekse tolk, serie. 21.10 Coventry nu uit puin en as, documentaire. 21.50 Kleur: Gekke jongens, mooie november 1940 werden aangericht en waarna slechts een enkel gebouw in de binnenstad overeind bleef staan. Volgende uitzendingen in de reeks zijn gepland op 23 maart, 20 april, 18 mei en 8 juni. V> LUIS BUNUEL, de beroemde Spaanse filmregisseur, van wie u vanavond om negen uur op Duits land 2 een van zijn beste produk- ten kunt zien: ,,Het dagboek van een kamermeisje"met in de hoofd rollen onder anderen Jeanne Mo- reau. meiden: show met jonge artiesten 22.15 Achter het nieuws. 22.55-23.00 Journaal. DUITSLAND I (Regionaal programma: NDR: 18.00 Hafenpolizei, TV-serie. 18.30 Actua liteiten. 18.45 (K) Zandmannetje. 18.55 Regionaal sportjournaal. 19.26 (K) Lieber Onkel Bill, TV-serie. 19.59 Programmaoverzicht. WDR: 8.20-8.45, 10.20-10.45 en 12.10-12.35 Schooltelevisie. 18.00 (K) Charlie Chaplin-films. 18.30 (K) Voor de kleuters. 18.40 Actualiteiten en nieuws. 19.25 (K) Filmreportage). 20.00 Journaal en weerbericht. 20.15 Reportages. 21.00 (K) Amusements programma. 21.45 (K) Culturele kroniek. 22.30 Journaal, commentaar en weerbericht. 22.50 Horror, TV- film. 0.10 Journaal. DUITSLAND II 18.05 Actualiteiten en muziek. 18.40 (K) Muzikaal amusementspro gramma. 19.10 (K) Junger Herr auf altem Hof, TV-serie. 19.45 Nieuws, actualiteiten en weerbericht. 20.15 (K) De zeven zeeën, TV-serie. Aan sluitend: Nieuws. 21.00 Tagebuch ei- ner Kammerzofe, Frans/Italiaanse speelfilm. 22.35 Nieuws en weerbe richt. 22.45-23.15 Zes korte Ameri kaanse films. TELEVISIE DUITSLAND I 10.00 Nieuws. 10.05 Journaal van gisteravond. 10.30 Der siebente Geschworene, Franse speelfilm. 12.00 Reportages. 12.50 Internatio naal persoverzicht. 13.00-13.30 Jour naal. 16.35 Nieuws. 16.40 Voor de kinderen. 16.50 Idem. 17.20 (K) Die renfilm. 17.55-18.00 Nieuws. DUITSLAND II 17.30 Nieuws en weerber. 17.35 Die Braute menier, Söhne-serie. RADIO HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtend gymnastiek. 7.20 Stereo: Lichte grammof oonmuziek. 8.00 Nieuws. 8.11 Radiojournaal. 8.20 Stereo: Lichte grammof oonmuziek. (8.30- 8.33 De groenteman). 8.50 Morgen wijding. NOS: 9.00 Uitgebreide re portage of herhaling NOS-program- ma. 9.35 Waterstanden. 9.40 Muziek uit de Ren. (opn.) AVRO: 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen (gr). (11.00-11.02 Nieuws). 11.30 Rondom 12: programma voor de vrouw. (11.55 Beursberichten). Over heidsvoorlichting: 12.30 Uitzending voor de landbouw. AVRO: 12.40 Toppers van toen (gr). 13.00 Nieuws. 13.11 Radiojournaal. NOS: 13.30 Spiegel van België: muziek en nieuws van onze zuiderburen. 14.00 Stereo: Klein chanson. 14.40 Jazz uit het historisch archief. AVRO: 15.10 Nederlandse componistenportretten Rudolf Mengelberg. 16.00 Nieuws 16.03 Inleiding tot muziekbegrip, muzikale lezing. 16.25 Bas-bariton en piano: klassieke liederen. 16.45 Land der muzen: kunstkroniek. 17.15 Ste reo: Jazz-Spectrum: oude en moder ne jazz. 17.55 Mededelingen. 18.00 Nieuws. 18.11 Radiojournaa1. 18.25 Wie Waagt die zingt: internationale volksliedjes. 18.50 Paris vous parle 18.55 Voor de kinderen. 19.00 Tref punt: discussie-rubriek voor actuele zaken. 19.30 Nieuws. 19.35 Vanavond: vrolijkheid, muziek, actualiteiten en wetenswaardigheden. 22.00 Gonkl. satirisch programma. 22.30 Nieuws. 22.38 Mededelingen. 22.40 Radiojour naal. NOS: 22.55 Zin-Tuig (11). kunstkroniek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM IT NCRV: 7.00 Nieuws. 7.11 Het le vende woord. 7.16 Stereo: Op het eerste gehoor: klassieke muziek (gr). (7.25 Horen en zien; 7.30 Nieuws; 7.32-7.50 Actualiteiten). 8.00 Nieuws. 8.11 Stereo: Te Deum laudamus (gr): gewijde muziek. 8.30 Nieuws. 8.32 Stereo: Voor de huisvrouw. (9.00-9.10 Gymnastiek voor de huisvrouw). 9.35 Schoolradio. 10.00 Teksten in soor ten: godsdienstige lezing. 10.15 Ste reo: Hoogtepunten uit Zar und Zim- mermann, opera van Lortzing (gr). 11.00 Nieuws. 11.03 Ferdinand Huyck (deel 19), serie-hoorspel. 11.30 Voor de zieken. 11.55 Mededelingen. KRO: 12.00 Stereo: Van twaalf tót twee. gevarieerd programma (12.22 Wij van het land: 12.26 Mededelin gen t.b.v. land- en tuinbouw; 12 30 Nieuws; 12.41 Actualiteiten; 13.00- 13.05 Raden maar...). 14.00 Concilie postbus. 14.05 Schoolradio. 14.30 Piz zicato: muzikaal middagmagazine. (16.00 Nieuws). 17.00 Overheidsvoor lichting: Nieuws uit de Nederlandse Antillen. Spreker: Henk Dennert. 17.10 Voor de kleuters. 17.15 Hai!, jeugdprogramma. 18.19 Uitzending van de Katholieke Volkspartij. 18.30 Nieuws. 18.41 Actualiteiten. 19.00 Licht ensemble met solisten. 19.40 Conciliepostbus (herhaling). 19.45 Wie is in Godsnaam Jezus Christus?, lezing. 20.00 Moderne muziek (gr). 20.45 Uitgeschakeld? een reeks beschouwingen over ouder worden en ouderdom. 21.00 Klassieke kamer muziek (opn). 21.30 Babel: kunstkro niek. 22.25 Overweging. 22.30 Nieuws. 22.38 Parlementsoverzicht. 22.45 De zingende kerk, muzikale le zing. 23.00 Kontekst: magazine waarin op de dingen wordt doorge praat. 23.00 Stereo: lichte grarnmo- foonmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM III VARA: 9.00 Nieuws. 9.02 Plaatjes voor de pep. (10.00 Nieuws). 11.00 Nieuws. 11.03 Een opvallend vrolijk gevarieerde visite. (12.00 Nieuws). 13.00 Nieuws. 13.03 Ekspres: platen- programma. 14.00 Nieuws. 14.03 De Eddy Becker Show. 15.00 Nieuws 15.03 Drie-draai. 16.00 Nieuws. 16.03 Mixgevarieerd platenprogramma (17.00 Nieuws). 18.00 Einde.

De Vallei | 1970 | | pagina 6