Belg veroverde titel voor achtste keer in successie Ceulemans ongeslagen Europees kampioen in het bandstoten Henk de Kleine: „Toernooi om snel te vergeten" IJshockeyteam digde einaigae op zesde plaats Winst en verlies voor Nederlandse zaalhandbalteams Voetbal over de grens Bols succesvol Rod Laver in twee sets verslagen Scorebord an" Gerwen winnaar strandloop AAC RONDE VAN SARDINIË Polidori won eerste etappe MOEIZAME START GELIJKE TRED SPORT IN 'T KORT KAPOT MAKEN' VOORSPRONG Volleybal ENGELAND DUITSLAND BELGIË FRANKRIJK Portugal Post/Motta slechtsvierde Jaap Oudkerk winnaar in Groningen MAANDAG 23 FEBRUARI 1970 CIVITAVECCHIA De Italiaan Giancarlo Polidori heeft zondag eer ste etappe van de Ronde van Sardin:'c gewonnen. Hij reed de 163 km van Rome naar Civitavecchia in 4 u 13 min en 9 sec. Polidori had een voorsprong van 57 sec. op de rest van het veld. Uitslag: 1. Polidori (It) 4.13,09; 2. Ser- cu (Belg) op 57 sec.; 3. Bitossie (It) z.t.; 4. Merckx (Belg) z.t.; 5. Houbrechts (Belg) z.t. APELDOORN Breed-uit lachend stond hij op de hoogste trede van het erepodium, Raymond Ceulemans, de biljartgrootmeester uit het Belgische Grobbendonk. Voor de achtste keer in successie was hij Europees kampioen bandstoten geworden. In het vierdaagse toernooi, dat door het district Apel doorn van de KNBB op uitstekende wijze werd georganiseerd, was de Belg on geslagen uit de strijd gekomen. Ook de finale tegen het talent Ludo Dielis was voor Ceulemans geen probleem geweest, hoewel de meningen voor het begin van de partij nogal verdeeld waren. Dielis, wereldkampioen pentathlon, had tenslotte het onderdeel bandstoten van zijn leermeester gewonnen. De jonge Belg zag dan ook helemaal niet tegen de finale op. „Ik heb helemaal geen angst. We gaan gewoon spelen en dan zien we wel wie er wint". En Ceulemans zei„Het speelt gene rol tegen wie ik speel. Degene die het sterkst is, moet winnen". I - En zo is het ook gegaan. Ceulemans was veruit de sterkste van alle deelne mers, waarvan de donkergebrilde Ri- beiro met geen enkele winstpartij toch wel uit de toon viel. Hetzelfde gold zo ongeveer voor de Oostenrijker Hitzin - ger, die zijn zieke landgenoot Scherz in Apeldoorn kwam vervangen. Deze Hit- zinger heeft echter nog weinig interna tionale ervaring. Zondagmiddag slaagde hij er pas in z'n eerste winst te boeken en wel tegen de zwak spelende Ribeiro. Dielis had in de finale-partij van het toernooi, dat in de kleine zaal van „Orpheus" uitstekend tot zijn recht kwam, een moeizame start. Hij miste de openingsstoot, waarna Ceulemans met één carambole ook niet bepaald uit de verf kwam. Maar daarna ging het met de leermeester een stuk beter. Met se ries van o.a. 21, 25, 23 en 31 liep de 31- jarige Belg weg van Dielis, die kramp achtig en nerveus stotend probeerde zijn rivaal enigszins in het spoor te blijven. Het lukte de jonge Belg niet. Wel „vlamde" hij zo nu en dan met prachtige staaltjes van techniek, maar voor de rest bleef hij ver beneden zijn kunnen. Na 19 beurten stond Ceule mans op 187: Dielis had 100 caramboles minder gescoord: 87. Twee beurten la ter kon de lachende Belg zich wederom als Europees kampioen laten huldigen. Op de andere tafel speelde onze natio nale kampioen Henk de Kleine tegen de Fransman Dufetelle, die eer der tegen Ceulemans en Dielis het lood je had moeten leggen. Ook Henk de Kleine had zaterdag tegen de twee Bel-, gen verlies geleden, hoewel hij een paar jaar geleden tijdens het pentathlon in Amersfoort de toen nog slanke Dielis in het bandstoten op 100 had laten staan. De Kleine had tijdens hetzelfde toernooi ook de Franse grootmeester Marty, die tegenwoordig niet meer in grote internationale toernooien uitkomt, een nederlaag toegediend. De nationale kampioen had dus bewezen voor ver rassingen te kunnen zorgen. Zaterdag echter bleven die verrassingen uit, waardoor hij toen al voor de titel was uitgeschakeld. Ceulemans speelde in de partij tegen De Kleine de hoogste serie van 't toernooi, nl. 92. Het Europese re cord staat op naam van Marty met 102. Tegen Dielis had onze landgenoot na 20 beurten een voorsprong van 25 caramboles. Toen echter kwam de Belg pas in actie en bereikte als eerste in deze spannende partij de vereiste 200. De Kleine was op 161 blijven staan. De Kleine moest in de /.kleine finale" van Dufetelle winnen om als vierde te eindigen, want de Duitser Siebert had aan Munoz, die overigens heel technisch speelde, twee punten overgehouden en daarmee zijn totaal op acht gebracht. De Kleine wist dus wat hem te doen stond. De Nederlander kon zelfs nog hoger op de ranglijst komen, maar dan moest hij wel 60 caramboles op de Fransman voorblijven. In het begin hielden beide spelers gelijke tred, hoe wel het spelpeil nu niet bepaald hoog te noemen was. De Franse ex-prof, die nauwlettend door zijn vrouw werd ga degeslagen, kon zijn draai nog niet he lemaal vinden. Zelfs de boze gezichten, die hij trok, hielpen niets. Toen echter De Kleine plotseling een serie van 54 uit zijn keu liet rollen (zijn hoogste se- Mr. P. van Vollenhoven, die deel uitmaakte van het erecomité, kwam zon dagmiddag een kijkje nemen. Vlak voor de finalepartij werd hij aan de deelnemers voorgesteld. GALATI Het Nederlandse Ushocfeeyteam is in Galati op de zesde en voorlaatste plaats geëindigd bjj de strijd om het wereldkampioenschap in de c-groep. De Ne derlandse ploeg behaalde een overwinning (7—1 tegen België) en een gelijk spel (3—3 tegen Denemarken). Daar staan tegenover nederlagen tegen Frankrijk (9—2), Oostenrijk (9—2), Hongarije (7—1) en Italië (6—1). Het is echter voor het eerst sinds enkele tientallen jaren, dat Nederland geen enkele wedstrijd met dubbele cijfers verloor. In de laatste wedstrijd van het toer nooi tegen Oostenrijk was de eenheid in de Nederlandse ploeg ver te zoeken. In feite alleen Hans Christiaans, Wil van Dommelen, Ron Gentis, Ab de Kok en Freddy de Wit bereikten een aan vaardbaar peil. Dat landen als Frankrijk en Italië, waar het club-ijshockey minder sterk is dan in Nederland, boven de Neder landse ploeg zijn geëindigd moet voor namelijk worden toegeschreven aan het feit dat in deze ploegen genaturaliseerde buitenlanders zitten. Zo heeft Frankrijk de beschikking over enkele Tsjechen van origine. Italië kon ex-Canadezen opstellen en Denemarken, dat gelijk eindigde met Nederland, had enkele oud-Zweden in de ploeg. De Nederlandse treffers tegen Oos tenrijk werden gescoord door De Kok, na knap voorbereidend werk van Toon van Gooi en Jo Simons, na een pass van Bakker. Eindstand Oostenrijk Italië Hongarije Frankrijk Denemarken Nederlahd België in groep C 6 5 1 11 37-12 9 27-14 8 38-15 8 29-15 3 20-22 3 16-35 0 9-63 Jan Krekels is zondag als tweede geëindigd in de Grote Prijs van Anti bes. De wedstrijd werd gewonnen door de Fransman Guimard, die de 143 km reed in 3 u. en 28 min. Guimard won de sprint van het compacte rennersveld. Op de foto: de beurt is aan Ceulemans. Het leek op een voortijdige felicitatie. Kort hierna namelijk verwijderde de heer Van Vollenhoven zich. rie in dit toernooi was 55) en daarmee de Fransman een mooie achterstand be zorgde, kreeg ook Dufetelle ineens de geest: 33. Direct daarop maakte de Ne derlandse kampioen een serie van 27, hetgeen bepaald niet naar de zin was van de kaalhoofdige Fransman. Stand na 42 beurten: De Kleine 152, Dufetel le 120. De Fransman ging over op carot- te, waarma De Kleine er niet veel meer van terecht bracht. Dufetelle daarente gen kwam met series van 22 en 33 aar- Idig bij en slaagde er tenslotte in de partij in zijn voordeel te beëndigen. De Kleine bleef op 182 staan. De Kleine na afloop: Die Fransman probeerde me kapot te maken door ca- rotte te gaan spelen. Vreemde zaak. Zijn derde plaats kon hem toen toch niet meer ontgaan. Anders zou het zijn geweest als de titel op het spel had ge staan. „Na die twee series had ik het ge voel te pakken en toen begon hij met die ellende. Ik heb trouwens het hele toernooi vreselijk ongelukkig gespeeld. Het liep allemaal niet en het ging alle maal mis. Voor mij een toernooi, om snel te vergeten", aldus De Kleine, die daarna afdroop om zich als vijfde te laten huldigen. Toen de deelnemers stonden opge steld om de gebruikelijke ceremoniën aan te horen, klonk plotseling het Fran se volkslied .uit de speakers, waarop Dufetelle lachtend Ceulemans opzij drukte als ware hij de kampioen. Het euvel werd echter snel hersteld. Het was het enige smetje op dit voortreffe lijk georganiseerde toernooi. Eindstand: 1. Raymond Ceulemans (België) 14 pnt. 1400 caramb., 142 beurten, 92 hoogste serie, 9.85 alg. gemiddelde. 2. Ludo Dielis (België) 12 1287 229 3. Roland Dufetelle (Frankr.) 10 1970 918 4. Günter Siebert (W.-Dld.) 8 1252 246 5. Henk de Kleine (Ned.) 6 1173 212 6. Alejandro Munoz (Spanje) 4 1139 229 7. Otto Hitzinger (Oostenr.) 2 961 229 8. Mario Ribeiro (Portugal) 0 708 215 71 5.62 39 5.86 36 5.08 55 5.53 47 4.97 41 4.19 19 3.29 NANTERRE Het Nederlandse da- meszaalhandbalteam heeft zaterdag avond' in Nanterre met 8-6 gewonnen van de Franse dames. Bij de rust was de stand gelijk: 4-4. De Nederlandse heren moesten met 13-11 hun meerderen erkennen in de Fransen, die bij de rust al met 7-5 voorstonden. De tweede wedstrijd tussen de zaal handbalteams van Frankrijk en Neder land leek een herhaling van de eerste te worden. In Vitry had de Nederlandse ploeg voortdurend tegen een achter stand geworsteld om in de laatste mi nuut toch de winst te grijpen. Het sco reverloop was zaterdagavond in Nan terre identiek. Frankrijk, geregeld iets sterker in een betrekkelijk matige wed strijd, zag zijn voorsprong vier minuten voor tijd verdwijnen, Ed Hiensch bracht de stand op 11-11. Onmiddellijk daarna werd de Fransman Germain uit het veld gestuurd, waardoor Nederland een numerieke meerderheid kreeg. Maar ook in dit opzicht zorgde Hiensch voor evenwicht. Ook hij moest de naar de spelersbank wijzende vinger van de scheidsrechter volgen. Brunet gaf de iets betere Franse ploeg de volle winst door doelman Norbart in de laatste mi nuten nog twee keer te passeren. Net als donderdagavond in Vitry be gon Frankrijk uitstekend, maar de pro- duktiviteit van de Fransen was onvol doende om een waardige beloning voor het veldspel op het scorebord te bren gen. Na een kwartier had Nederland, dat aanvallend slagvaardiger was (Keij- zer en Hiensch) zelfs de korte vreugde van een voorsprong, 4-3. Het positieve verschil hield geen stand, Frankrijk maakte vier treffers achter elkaar en kon gaan rusten met een voorsprong van twee punten, 7-5. Kort na de hervatting werd Germain voor de eerste keer uit het veld ge stuurd, maar in die vijf minuten kon Nederland geen profijt trekken van zijn man extra. Integendeel, Sellenet bracht de stand op 8-5. Daarna krab belde Nederland stap voor stap terug tot 11-11 in de laatste minuten, maar miste de kracht en de speler (Hiensch zat zijn straftijd uit op de bank) om Frank rijk opnieuw vlak voor tijd te verslaan. De Nederlandse doelpunten werden gemaakt door Kees Keijzer (5), Ed Hiensch (5) en Peter Muyres. Heren: ValuasCito 2-3 (15-7, 10-15, 15-10, 11-15, 10-15); Orawi - DOS'58 3-0 (15- 0, 15-8, 15-11); Blokkeer - SFC 3-0 (15-3, 15-12, 15-8); Tornado - Hevok 2-3 (15-10, 13-15. 15-10, 7-15, 10-15); DTS - AMVJ/RC af. Dames: Bekkerveld - Isala 3-0 (15-1, 15-4, 15-5); AMVJ/RLVC - Valbovol 0-3 (13- 15, 14-16, 4-15); Haag'68 - SFC 3-0 (15-2, 15-9, 15-7); Karanoi - Armada 3-0 (15-0, 15-11, 15-6); DVC - Boemerang 3-1 (16- 14, 15-6, 8-15, 15-9); Vredestein - Rapid M 3-2 (15-11, 16-14, 15-17, 8-15, 15-12). EERSTE DIVISIE HVC—Vitesse 1—4. Aarts 1-0, Maurits 1-1, rust, Wisky 1-2 en 1-3 e.d., Kleinjan 1-4 T. 2.500 Fort./Sitt.RCH 1—0. 0-0 rust, Boekesteijn 1-0 T. 3.500 Den BoschHelmond Sport 20. Passen 1-0, Graumans 2-0, rust- en eindstand T. 2.500 De Graafschap—Heracles 40. Zaaijer 1-0, Veen 2-0 en 3-0, rust, Veen 4-0 T. 6.000 Blauw WitExcelsior 01. 0-0 rust, v.d. Boom 0-1. T. 6.500 Willem II—Elinkwijk 0—3. Teu- nissen 0-1, Groenendijk 0-2, rust, Groenendijk 013 T. 6.000 TWEEDE DIVISIE PECGooiland 50, Heskamp 1-0, Gradasevic 2-0 (pen.), rust, Kragt 3-0, Gardasevic 4-0 (pen.), Heskamp 5-0. T. 4.500 VVV—EDO 2—0. 0-0 rust, Wee res 1-0, Orval 2-0 (pen.) T. 1.500 Hermes DVSEindhoven 11. Senders 0-1, rust, Van Kooten 1-1 T. 1.000 BaronieVelox 02. Cabo 0-1, rust, Steenhuys 0-2 T. 1.500 LONDEN Watford, de tweede-di visie club, heeft zaterdag in de kwart finales van het toernooi om de Engelse beker voor een sensatie gezorgd door Liverpool met 1-0 uit te schakelen. In de 63e minuut maakte Barry Endean met zijn dertiende doelpunt van dit sei zoen een eind aan de illusies van Li verpool om de halve finales te berei ken. De andere drie kwartfinales lever den regelmatige overwinningen op op Chelsea (tegen Queens Park Rangers) en Leeds United (tegen Seindon Town). Manchester United zal woensdag nog een keer moeten spelen tegen Middles- brourgh, dat de Mancunians op 1-1 hield. Leeds United dankte de overwin ning aan zijn duurste speler Allan Clarke, die de twee goals maakte. Peter Osgood nam bij de 4-2 zege van Chel sea op de Queens Park Rangers drie doelpunten voor zijn rekening. Liverpool had bij Watford voor 34.000 toeschouwers bepaald pech dat het tijdens de wedstrijd Tommy Smith en Peter Thompson door blessures ver loor. Leeds United, dat jaagt op prolon gatie van zijn league-titel en hoopt op het veroveren van de Engelse beker en de Europa Cup was, nadat Clarke in de 31e en 33e minuut voor 2-0 had gezorgd, geen moment meer in gevaar. Queens Park Rangers, dat in zijn laatste 22 thuiswedstrijden slechts een maal verloren had, stond na acht minu ten al met 0-2 achter. Terry Venables scoorde uit een tweemaal ingeschoten strafschop de eerste treffer voor de Rangers terwijl Barry Bridges tekende voor de tweede. De vierde goal van Chelsea kwam op naam van Dave Webb. Oud-Europa Cup-houder Manchester United leek, nadat Carlo Sartori al vroeg voor 0-1 had gezorgd op een rui me zege tegen Middlesbrough af te gaan. John Hickton bracht zijn club echter op gelijke voet en Middles brough leek kort voor tijd zelfs te gaan winnen. Een schot van Hughie Mcll- moyle raakte echter de lat Omdat Manchester United woensdag zijn re play moet spelen, zal Sir Alf Ramsey Bobby Charlton niet kunnen opstellen tegen België. Charton mist daardoor zijn 99e interlandwedstrijd. Terwijl Leeds United zijn positie in de strijd om de beker verbeterde, zag Everton geen kans de achterstand op de leiders in de eerste divisie goed te ma ken. Everton verspeelde op eigen terrein door een doelpuntloos gelijk spel een punt tegen Coventry. Evertor. heeft een wedstrijd minder gespeeld dan Leeds United, dat met 49 punten de leiding heeft. De Wolverhampton Wanderers verlo ren op eigen terrein verrassend met 1-3 van Manchester City, dat voor het eerst sinds twee maanden een overwinning boekte. De stand in de eerste divisie: 1. Leeds United 49 punten uit 33 wed strijden; 2. Everton 48 uit 32; 3. Chelsea 39 uit 30; 4. Coventry City 37 uit 30. Burnley - Nottingham Forest 5-0; Crystal Palace - Sheffield Wednesday 0-2; Derby County - Arsenal 3-2; Ever ton - Coventry City 0-0; Sunderland - West Ham United 0-1; Tottenham Hot spur - Stoke City 1-0; Wolverhampton Wanderers - Manchester City 1-3. F.A. Cup kwart finales Middlesbrough - Manchester United 1-1; Queens Park Rangers - Chelsea 2-4; Swindon Town - Leeds United 0-2; Watford - Liverpool 1-0. In de Duitse Bundesliga gingen slechts drie van de negen wedstrijden door, zes ontmoetingen moesten worden afgegelast wegens de slechte terrein omstandigheden. Het belangrijkste re sultaat van zaterdag was de overwin ning met 4-1, die München 1860 op ei gen terrein tegen Rot Weiss Oberhau- sen behaalde. De Zuidduitse club lijkt daardoor iets uit de degradatiezorgen te zijn gekomen. FC Köln kwam weer twee punten dichter bij Borussia Mönchenglad- bach. Het verschil tussen de twee hoogst geplaatste clubs bedraagt nu nog slechts een punt. Overigens heeft de Keulse ploeg een wedstrijd meer ge speeld. FC Köln had in Stuttgart veel te danken aan buitenspeler Rupp, die een hattrick scoorde. Schalke '04 had deze week geen reden tot juichen. De club uit Gelsenkirchen verloor dinsdag met 0-3 van Eintracht Braunschweig en bracht het zaterdag tegen MSV Duis burg ook niet tot een overwinning. Stand: 1. Bojrusia Mönchengladbach 31 pnt uit 20 wedstrijdep; 2. FC Köln 31 uit 21; 3. Bayern München 27 uit 19. München 1860 RW Oberhausen 4-1; Werder Bremen - Bayern München afg.; MSV - Duisburg - Schalke '04 2-0; Alemannia Aachen - Hamburger SV afg.; Eintr. Braunschweig Bor. Mön chengladbach afg.; Hertha BSC Berlin - Hannover '96 afg.; Borrusia Dortmund - Eintr. Frankfurt afg.; VfB Stuttgart - 1. FC Köln 0-3; RW Essen - 1. FC Kaiserslautern afg. FC Brugge-Anderlecht 1-0; FC Luik - La Gantoise 0-0; Lierse SK-Standaard 0-2; Beringen-Charleroi 1-2. Stand: 1. Standaard 37 pnt uit 23 wedstrij den; 2. FC Brugge 32 uit 22; 3. La Gan toise 32 uit 23; 4. Beerschot 28 uit 23. Nantes - Strasbourg 0-1; Rennes - Angoulème 2-0; Bordeaux - Angers 1-0; Nlmes - Souchaux 2-0; Valenciennes - Sedan 1-3; Rouen - Lyon 1-0; Ajaccio - Marseille 2-4; St. Etienne - Red Star 0-0; Metz - Bastia 3-0. Stand: 1. St. Etienne 36 pnt; 2. Marseille 28; 3. Bordeaux 28. Leixoes - Uniao 1-0; Vitoria Setubal - Barreirense 2-1; Sporting Braga - Porto 1-1; Cuf - Guimaraes 1-0; Coimbra - Belenenses 3-0; Boavista - Benfica 1-1; Sporting Lissabon - Varzim 1-1. Stand: 1. Sporting Lissabon 33 pnt; 2. Vitoria 26; 3. Benfica 24. STIPHOUT Anneke de Lange- Stalman (Sparta) heeft zondag in Stip hout de Zuidnederlandse veldlooptitel veroverd. Op het parcours van 2500 me ter, dat door de hevige regenval zeer zwaar was geworden, ging zij voor Els Gommers door de finish in acht minu ten en 52 seconden. De tijd van Els Gommers was 8.58. SALISBURY Ismail el Shall heeft in de kwartfinales heren-enkel spel van de open Amerikaanse tennis kampioenschappen op overdekte banen in Salisbury voor een sensatie gezorgd door de winnaar van het „grand slam", de Australiër Rod Laver, in twee sets te verslaan: 6-3, 10-8. De 22-jarige Egyptenaar, die aan zijn tweede toernooi als beroepsspeler bezig is, overblufte 's werelds nummer een met ijzersterk power-play, waartegen geen verweer mogelijk was. In de eer ste set doorbrak El Shafei, vorig jaar in de eerste ronde van het Wimbledon toernooi de mindere van Tom Okker, Lavers opslag twee keer. In de vólgende reeks vermande Laver zich maar hij kon de solide Egypte naar geen moment serieus bedreigen. In de vijfde game nam hij weliswaar El Shafeis service-beurt, maar had zoveel moeite zijn eigen opslag te behouden, dat het geen verwondering wekte, dat hij in de tiende game zijn voorsprong moest prijsgeven. El Shafei handhaaf de de druk, voornamelijk door middel van zijn keiharde dubbelhandige back hand. Laver redde nog een matchpoint, maar in de achttiende game was het met de Australiër gedaan. De „Roh- ampton Rocket" werd door een ef fectvolle forehand-drive van de even eens linkshandige Egyptenaar volkomen uit positie gespeeld en zag zijn return in het net verdwijnen. Na afloop van de partij gaf de ver heerlijkte El Shafei als commentaar: „Ik had m'n koffers al gepakt, voor ik tegen de kampioen moest spelen, maar ik zal ze met het grootste plezier weer leeghalen". El Shafei ontmoet in de halve finale de Amerikaan Dennis Ralston, die zijn landgenoot Jom Osborne met twee maal 6-2 versloeg. De andere halve finale gaat tussen de Roemeen Ilie Nastase en de Brit Roger Taylor. Tony Roche heeft zich definitief uit het toernooi teruggetrokken. De Au straliër heeft zoveel last van zijn arm- blessure, dat hij erover denkt drie maanden tennisrust te nemen, om bij de grote toernooien weer op volle kracht te kunnen meedraaien. MILAAN Het Westduits/Belgische koppel Dieter Kemper/Norbert Seeuws heeft de wielerzesdaagse van Milaan gewonnen. De Westduitsers klaus Bug- dahl en Sigi Renz legden in dezelfde ronde beslag op de tweede plaats, vóór Fritz Pfenninger en Romain Deloof (Zwits/Belg), die eveneens slechts een achterstand in punten hadden. De fa voriete koppels Peter Post/Gianni Motta (Nederlandl Italië) en Eddy Merckx/Ju- lien Stevens (Belg) kwamen niet verder dan respectievelijk de vierde en vijfde plaats op één ronde. De eindstand is: 1. Kemper.'Seeuws 338: 2. Bug- dahl/Renz 128; 3. Pfenninger/Deloof 120; Op één ronde: 4. Post/Motta 515; 5. Merckx/Stevens 498; IJMUIDEN Wim van Gerwen heeft zondag de tiende AAC-strandloop over ongeveer 11,5 kilometer gewonnen. De Spartaan-atleet legde de afstand af in 35 minuten 33,5 seconden. Aan deze strandloop van IJmuiden naar Bloe- mendaal en terug namen 130 atleten deel, van wie 114 binnen de limiettijd van 45 minuten de finisch bereikten. Cees Hopman van Trias eindigde als tweede in 35.45,6. In de prestatieloop kwamen 8400 „liefhebbers" (600 meer dan vorig jaar) aan de start. Uitslag: 1. Van Gerwen (Spartaan) 11,5 km. in 35.33,5; 2. Hopman (Trias) 35.45,6; 3. Van Sijtveld (AV'23) 35.56,1; 4. Van Kasteren (Metro) 36.08,4; 5. Van der Weijde (AV'23) 36.18,7; 6. Van der Linden (GAC) 36.23,0; 7. Halt (WD1) 36.25,4. GRONINGEN Jaap Oudkerk heeft zondag in Groningen een derniekoers gewonnen. Hij behaalde vijf punten. Piet de Wit eindigde met zeven punten als tweede, voor de Belg Reyniers (acht). De combinatie Gilmore/Van Midden (Aus/Ned) werd eerste in een koppelrace over dertig minuten. Het Austra lisch/Nederlandse duo legde in een half uur 23 kilometer af. Het koppel Simes Lawrie (VS/Aus) werd tweede. Uitslag: Derniekoers: 1. Oudkerk 5 punten; 2. De Wit 7 punten; 3. Reyniers (Belg) 8; 4. Hill (GBr) 10; 5. Van der Lans 11. Koppelrace over 30 minuten: 1. Gilmore/Van Midden (Aus/Ned) 23 kilometer; 2. Simes/Lawrie (VS/Aus); op een ronde; 3. Koel/De Wit; 4. Loeve- sijn/Van der Walle (Ned/Belg) op twee ronden; 5. Hill/Van der Lan (GBr/Ned) op drie ronden: 6. Michiels/Reyniers (Belg) op vijf ronden; 7. Verdoorn/De Bal (Ned/Belg). STEINKJER Tydens schaatswed strijden in de Noorse plaats Steinkjer is Jan Bols zaterdag in het totaalklasse ment over twee afstnden (500 en 3000 meter) op de eerste plaats geëindigd en zondag, toen de 500 en de 5000 meter werden gereden als vierde. Zondag ze gevierde de Noor Björn Tveter, voor de Rus Valerie Lavroesjkin en Kees Ver kerk. De voornaamste resultaten van zater dag: 500 meter: 1. Aleksander Tsjekoelja- jev (Rus) en Jan Bols 42,2; 3. Björn Tveter 42.34. Valerie Lavroesjkin 42,7; 5. Baard Henriksen (Nrw) 43,1; 8. Kees Verkerk 43,7; 9. Bruno Toniolli (Italië) en Jappie van Dijk (Ned) 43,8. 3000 meter: 1. Bols 4.29,5; 2. Guttorm- sen 4.29,6; 3. Verkerk 4.32,3; 4. Tveter 4.33,5; 5. Lavroesjkin 4.43,4; 14. Van Dijk 4.51,2 (gevallen). Algemeen klassement: 1. Bols 87.117 punten; 2. Tveter 87.883; 3. Lavroesjkin 88.417; 4. Tsjekoeljajev 88.567; 5. Gut- tormsen 88.833. De voornaamste uitslagen van zon dag: 500 meter: 1. Tveter 40,9; 2. Lavroesj kin 41,9; 3. Zimmermann (WD1) en Hen riksen 42,1; 5. Bols 42,3; 6. Tsjekoeljajev en Verkerk 42,5; 8. Van Dijk 42,9. 5000 meter: 1. Guttormsen 7.33,4; 2. Verkerk 7.36,3; 3. Lavroesjkin 7.41,5; 4 Bols 7.42,8; 5. Stensen (Nw) 7.46,2: 7 Van Dijk 7.48,6. Eindklassement: 1. Tveter 87.580; 2. Lavroesjkin 88.050; 3. Verkerk 88.580; 5. Guttormsen 88.640.

De Vallei | 1970 | | pagina 8