De heer A. Jansen penningmeester van het A.W.B. Minister Beernink spreekt voor CHU Lijsten met kandidaten genummerd Groslijst PvdA vastgesteld Wijziging spreekuur NVV bureau Klaverjassen BLIKSEMLOTERIJ VOOR BEJAARDENTOCHT OP WOENSDAG 3 JUNI Evolutie (2) 500 gulden uit school gestolen Veiling Kesleren VALLEI? Belt u dan even a.u.b. „Het behoud van De Waddenzee'" Wie mist herenjas? VEEMARKT UTRECHT Mevr. Nagtegaal uit NCVB-bestuur Gezellige avond voor bejaarden Verkiezingen voor schoolbestuur In maart finale an competitie verkeerskennis 10550 11079 WERELDGEBEDSDAG OOK IN AMERONGEN Candia-spelers uitgenodigd naar sportcentrum Verenigingen werken mee DINSDAG 24 FEBRUARI 1970 RH EN EN Officieel is nog geen naam bekend, maar het ligt in de lijn van de verwachting, dat de nieuw te bouwen school op de hoek van de Oude Veenendaalseweg - Bantuinweg in de gemeente Rhenen, dezelfde naam zal krijgen als de oude school, die aan het oostelijke uiteinde van de Bantuin weg staat en ,,Bantuinschool" heet en welk gebouw zal vallen onder slopershemden wanneer de nieuwbouw gereed is. De tekening geeft een beeld van de gevels, zoals die langs de Bantuinweg en de Oude Veenendaalseweg komen. In het gedeelte met de koepel, dat op het laagste punt langs de Oude Vee nendaalseweg komtwordt de twee- klassige kleuterschool gehuisvest. In de koepel is de speelruimte geprojecteerd. In het overige deel wordt de zes-klas- si ge openbare school voor basisonder wijs ondergebracht. De archieffoto veui de hoek Oude Veenendaalseweg - Bantuinweg (boven) geeft de juiste plaats aan van het punt waar deze nieuwe school straks wordt gebouwd. Het gebouw zal een flauwe V-vorm krijgen, één vleugel komt langs de Oude Veenendaalseweg en één vleugel komt langs de Bantuinweg. Het ontwerp is van architect M.J.A. van Geel uit Amersfoort, de firma Nie- boer uit Veenendaal zal vermoedelijk de gunning krijgen van burgemeester en wethouders. Met dit project zal on geveer ruim zeven ton gemoeid zijn. Van de zijde van de technische dienst van de gemeente Rhenen werd bevestigd, dat nog het wachten is op slechts één goedkeuring en dan kan met de bouw worden begonnen. voor Veenendaal 's Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwe Veenendaalseweg I59 Tot 17.30 uur Van 17.30- 19.30 uur VEENENDAAL Twee dagen voor de verkiezingen voor de Provinciale Staten namelijk op maandagavond 16 maart is de minister van Binnenlandse Zaken de heer Beernink een van de sprekers tijdens een propaganda-avond van de CHU-kiesvereniging die in „de Korenbeurs" wordt gehouden. Behalve de minister zullen ook een aantal OHU-statenleden zitting nemen in een forum waarvoor ondermeer zijn uitgenodigd jhr. mr. L. E. de Geer van Oudegein, C. van Genderen, mej. mr. E. A. Haars, J. A. Hosang en H. Haanscho- tori. VEENENDAAL Gisteren had de lijstnummering plaats van de politieke groeperingen die op 18 maart zullen deelnemen aan de verkiezingen voor de provinciale staten. Voor de kieskring II (Amersfoort) luidt deze als volgt: 1. PvdA. PSP. PPR: 2. KVP; 3. CHU; 4. ARP; 5. VVD; 6. Binding Rechts: 7. SGP; 8. GV; 9. CPN: 10. D'66; 11. Boe ren Partij. VEENENDAAL De Veenendaalse afdeling van de Party van de Arbeid heeft vorige week tijdens een ledenver gadering de groslijst voor de komende gemeenteraadsverkiezingen vastgesteld. De eerste vier plaatsen worden inge nomen door thans reeds in de gemeen teraad zitting hebbende P.v.d.A.-leden. De groslijst luidt als volgt: 1. R. Koppenberg; 2. B. van Remmer den; 3. C. G. van Hal; 4. T. Verkuyl; 5. A. M. Beckerman; 6. J. van de Berg; 7. A. A. Visser-Spieker; 8. G. van Kooten; 9. G. v. Barneveld; 10. A. van de Weerd; 11. J. de Vries; 12. D. de Man; 13. W. Steffers. VEENENDAAL Met ingang van 20 februari j.l. is het spreekuur van het so ciaal maatschappelijk bureau van het NW gewijzigd. Voortaan vindt het. plaats iedere vrijdagavond van 18.30 tot 19.30 uur in het NW-gebouw aan de Tuinstraat. AMERONGEN Over het onder werp „Het behoud vanfde Waddenzee" houdt de cineast J. van de Kam zater dagavond in het Dorpshuis in Ameron- gen een causerie die wordt geïllustreerd met films en dia's. Een en ander gaat uit van het Nutsdepartement te Ame- rongen. Kesteren, 23 februari 1970. D.d. 23 februari 1970 waren de prijzen als volgt: Goudrenette: I 65-75: 37-38 II 65-75; 27-32 II 75-85: 33-37 I 75-85: 50-51 II 85-95: 38-42. Golden Delicious: I 65-70: 37 II 65-75: 25-30 I 70-75: 49 II 75-85: 37-40 I 75-80: 55-58 I 80-90: 52-56. Jonathan: I 60-70: 27-30 I 70-80: 30-41. Cox's Orange Pippin: I 60-65: 23-27 I 65-70: 35-45 I 70-75: 48-65 I 75-85: 66-79. Laxton's Superb: II 65-70: 20 II 70-75: 27 II 70-80: 33. Conference: I 55-60: 58 I 60-70: 66-69 I 70-80: 77. Doordraai blank: f 10,50 per 100 kg. Doordraai Jonathan: f 8,50 per 100 kg. Prijzen genoteerd in centen per kg, tenzij anders is vermeld. RHENEN De ledenvergaderingen van de NAPB, de BAB en de NBB heb ben besloten tot volledige samenwerking in het Algemeen Werkgeversverbond voor de Bouwnijverheid. Inmiddels is koninklijke goedkeuring aangevraagd op de statuten. VEENENDAAL De forse dooi van het afgelopen weekeinde die vooral zondagavond met over- 4 vloedige regenval gepaard ging heeft i verschillende laag gelegen weilan- den rond Veenendaal blank gezet. Aan de Wageningselaan zwemmen op sommige plaatsen de zwanen tussen de poten van vroeg weidende 4 pinken. J Gisteren zag het er even naar uit dat de Polderweg wegens de J wateroverlast voor het verkeer ge- 4 sloten zou moeten worden, maar 4 de binnenzeeën' aan weerszijden van de straat namen in de loop van J de dag snel in omvang af, zodat f 4 het verkeer voor deze handicap be- 4 waard bleef. 1 k RHENEN Er is een camel herenjas als onderpand afgegeven in een zaak in Rhenen. De grote vraag is nu, wie mist een dergelijke jas, want het vermoeden gaat uit naar diefstal. Wie zo'n jas mist gelieve zich in verbinding te stellen met de rijkspolitie, groepsbureau Stations weg in Rhenen. AMERONGEN In de zaal achter de gereformeerde kerk aan de Immink- straat in Amerongen vindt vrijdag 6 maart een bijeenkomst plaats in het kader van de Vrouwen Wereld Gebeds dag. Alle vrouwelijke ingezetenen van Amerongen zijn van harte welkom. De organisatie berust bij de plaatselijke afdeling van de Nederlandse Christelij ke Vrouwen Bond. Het nieuwe verbond heeft een aan vang gemaakt met zijn werkzaamheden die in eerste instantie van interne aard zijn en gericht op het totstandbrengen van een eigen apparaat en het uitwer ken van de structuur van het geheel. Men is thans ondermeer doende de ledenverenigingen van het AWB vorm te geven, te weten een vereniging voor bouwondernemers, burgerlijke en uti liteitsbouw en burgerwerk met kleine aannemingen, alsmede grond-, water en wegenbouw, het grootbedrijf, als mede een vereniging van plaatselijke aannemersbonden. Uit de drie verenigingen is een voor lopig bestuur gevormd, waarin de heer A. Jansen de functie bekleedt van pen ningmeester. De heer Jansen is woon achtig in Rhenen en lid van de gemeen teraad voor de VVD. RHENEN De kaartavonden-, die de sportvereniging Candia '66 organiseert in het clubgebouw op het gemeentelijk sportpark blijken nog altijd een succes te zijn. Er wordt opnieuw geklaverjast en gejokerd op vrijdag 27 februari om half acht 's avonds. RHENEN Het bestuur van de sportvereniging Candia '66 heeft de vererende uitnodiging gekregen van het sportcentrum van de KNVB in Zeist om spelers van de vereniging af te vaardi gen, die zullen worden ingezet bij de op 3 maart te houden examens voor adspi- rant-trainers. UTRECHT Op de paardenmarkt in Utrecht werden maandag 521 dieren aangevoerd. De prijzen waren voor: luxe paarden: 1300-1775; werkpaarden 1275-1725; ou de paarden 800-1475; 3-jarige paarden 900-1200; 2-jarige paarden 700-925; veu lens 300-675; hitten 700-950; slachtpaar- den per kg geslacht gewicht 2,80-3,70; jonge slachtpaarden per kg geslacht ge wicht 3,70-4,15. De handel was vlot. RHENEN Het comité, dat jaarlijks de autotocht organiseert voor de Rhe- nense bejaarden heeft de afgelopen maanden beslist niet stil gezeten. „We heb ben de nodige voorbereidingen al lang getroffen", zei gisteren de heer B. Both, maatschappelijk werker in dienst van de gemeente Rhenen. die een niet on belangrijke schakel vormt in het comité. „De tocht wordt dit jaar gehouden op 3 juni". Dp heer Both deelde mede, dat de hele reis al is uitgestippeld. „Diverse onderdelen en halteplaatsen zijn al ge reserveerd, maar het doel van de reis wordt angstvallig geheim gehouden. Wel is het bestuur van meningr dat het met zijn plannen in de roos heeft ge schoten". Ondanks de enorme kostenstijging heeft het bestuur gemeend de eigen bijdrage van de deelnemers niet te moeten verhogen en ook dit jaar weer te stellen op f 5,- p. p. „Het is ieder jaar voor het comité weer een probleem", aldus de heer Both, „om aan de nodige gelden te komen. We hopen altijd maar weer, dat de gehele Rhenense bevolking achter ons staat en eraan zal meewer ken dat deze .uitgaansdag voor de be jaarden weer mogelijk wordt." Het comité wil in principe niet collec teren. Men wil niet de indruk vèstigen, dat men het van „het gegeef" wil heb ben. „Daarom houden we een bliksemlote- rij", zei de heer Both. Hoofdprijs is éen varken. Verder is er bij de prjjzen on der andere een bromfiets, een ijsma chine, een mixer en andére waardevolle artikelen. Uniek bij deze loterij is, dat de loten allemaal verkocht zullen wor den op zaterdag 28 februari en dat op dezelfde avond de trekking plaats vindt. Aan de lotenverkoop werken mee le- AMERONGEN Mevrouw Doornen bal-Van Doorn uit Leersum is als op volgster van mevrouw Nagtegaal geko zen in het bestuur van de NCVB, afde ling Amerongen. Een en ander vond plaats tijdens de jaarlijkse algemene le denvergadering, die is gehouden in „De Uithof". Mevrouw Nagtegaal werd bij haar vertrek een plant aangeboden door de presidente, mevrouw Van Noort. Het scheidende bestuurslid werd dank ge zegd voor haar vele verdiensten. Vooral als ziekenbezoekster heeft mevrouw Nagtegaal in haar bestuursperiode veel goed werk gedaan. AMERONGEN In hotel „Buitenlust in Amerongen wordt woensdag 4 maart een gezellige avond gehouden voor be jaarden van Amerongen. en Overberg. De organisatie berust bij het comté „Autotocht bejaarden Amerongen". Ook de autobezitters(sters) die jaarlijks voor de bejaardentocht hun auto's gratis ter beschikking stellen worden bij het ge zellig samenzijn verwacht. De bijeen komst begint om kwart voor acht. den van de muziekverenigingen „Oefe ning Baart Kunst", „Ons Genoegen", de hengelaarsvereniging „De Voorn" en de bond van bejaarden. De trekking vindt dezelfde avond plaats in de grote hal van garage „De Rhoter" aan de Heren straat om 19 uur. De loten worden huis-aan-huis aangeboden, terwijl op het Fred. v.d. Paltshof de leden van de bej aardenbon d de verkoop ter hand zullen nemen. Plaatsing geschiedt bulten verantwoordelijkheid van de redactie Naar aanleiding van het ingezonden stukje over „Evolutie" onder de ru briek: „Aan u het woord" verzoek ik u ook onderstaand schrijven te willen plaatsen. Aan de schrijver vanhet artikel „Evolutie" in de „Vallei" van 19 febr. j.l., wil ik alleen dit zeggen, dat ik, het van harte van A tot Z met hem eens ben. Verder wilde ik de heer A. de Kleu- ver verzoeken, het boekje van prof. dr. H. M. Morris uit Amerika over „De evolutieleer een theorie op haar retour" eens te lezen en te herlezen. Deze professor bestrijdt de evolutie leer niet aan de hand van „gevestigde dogma's" maar aan de hand van Gods Woord en niet uit onkunde, maar uit wetenschap. Bovenstaand boekje wordt uitgegeven door uitgeverij „De Vuurbaak" Gronin gen. Hartelijk dank voor de plaatsing. OVERBERG Donderdagavond 26 februari vergadert de vereniging „De school met den Bijbel" in de school aan de Haarweg. Een van de hoofdagenda punten voor deze vergadering is een bestuursverkiezing. Allereerst moet er worden voorzien in de vacature ontstaan door het over- lijden-,-va»i G... Vrouwerff.. Hier voor staan'"kandidaat de heren 'ds. S. Andripga en A. van Veldhuizen. Verder is periodiek aftredend maar herkies baar de heer M. Doornenbal. Tegenkan didaat is de heer A. van Manen. Aftre dend maar niet herkiesbaar is de hèer A. van Gent. Voor deze vacature is een dubbeltal opgesteld te weten de heren H. Ploeg en A. Tichelaar. VEENENDAAL In het weekeinde is uit de Beatrixschool een bedrag van 500 gulden verdwenen. Inbrekers ver schaften zich toegang tot het gebouw en doorzochten kasten en lokalen. Het geld was voor het grootste ge deelte bestemd voor een schoolreisje. Een ander deel werd uit spaardozen ge haald. De verzekering dekt een bepaald percentage van het verdwenen bedrag. Bij het in aanbouw zijnde gebouw van het Rode Kruis aan de Sterke Arm zijn twaalf ijzeren buizen van zes me ter lengte ontvreemd. De recherche stelt, evenals naar de inbraak in de school, een onderzoek in. Maandag raakte in "het PW A-park een transistorradio in verkeerde han den. Een man was daar bij een flatge bouw aan t werk, en had het toestel (waarde 100 gulden) bij zich neergezet. Toen hij wilde vertrekken was het ver dwenen. VEENENDAAL In de Verkcers- competitie voor bedrijfsploegen hebben de teams van Ritmeester, Walbeek NV en fa. Schoonhoven zich naar de finale gespeeld. Ze komen op 17 maart in De Korenbeurs opnieuw tegen elkaar in het strijdperk. Aah de competitie, georganiseerd 'door het Verbond voor Veilig Verkeer, namén vorige week in de brandweerka-' zerne 9 ploegen deel. Twee daarvan waren overigens geen teams van be drijven, maar de wijkgemeenschap De Punt en de speeltuinvereniging van het PW A-park. Het was oorspronkelijk de bedoeling een aparte competitie te hou den voor wijkgemeenschappen, maar er was niet voldoende belangstelling.

De Vallei | 1970 | | pagina 3