Schilderij vervaardigd in nacht voor executie rivieren Verlegging van gevaarlijk voor klimaat Danspaar Susana y José in afscheidsprogramma Vanavond tv-portret van Eric Satie MSÜ ezierige Onpl belangstelling voor man met „dubbel leven" Studio speelt eenakters van Jan Cremer Tom Poes en de Mob- beweging DUITSER SCHONK MERKWAARDIGE ERFENIS AAN FAMILIE VAN VERZETSSTRIJDER programmaos KLEINE KRING VEEL ELLENDE „VRIENDELIJKE VENT UIT DE KERKEN SCHIJN OPHOUDEN BOYCOT INVALIDE TELEVISIE MARTEN TOONDER STRIP TELEVISIE RADIO WOENSDAG 25 FEBRUARI 1970 •XVjdens de herdenking van de 25ste bevrijdingsdag zal in Utrecht een merkwaardig schilderij tentoongesteld worden Het is het laatste werk van de jonge Utrechtse kunstenaar John Dons, die met acht andere verzetsstrijders van zijn Oranjegroep op 4 juli 1942 M het fort van Rhijnauwen werd ge fusilleerd. John Dons schilderde dit laatste werk in de nacht voor hij geëxecuteerd werd. Om die nacht door te komen, had hij om verf, penselen en een stuk schil- derslinnen gevraagd. Toen hij de volgende ochtend naar het vuurpeloton werd afgevoerd, stond in zijn cel het kletsnatte schilderij, voorstellende een typisch Hollands landschap: bollenvelden op de voor grond, een vaart met boogbruggetje; een kerk en een boerderij. In een spon tane opwelling bij zijn weggeleiding schonk hij het schilderij aan de man die hem had gebracht, de Duitser Willy Engbrocks, administrateur van het con centratiekamp Amersfoort. Buiten de kleine kring van enkele ge vangenen en de familie van de vroege re kampadministrateur, wist niemand iets van het schilderij. Ook de familie Dons niet, noch de gemeente Utrecht, of het comité, dat bij Rhijnauwen een monument heeft opgericht ter nage dachtenis aan John Dons en diens ver zetsgroep. Sinds juli 1942 heeft het schilderij aan de muur gehangen in de achterkamer van de woning van Engbrocks, op nog geen steenworp afstand van het Duitse grenskantoor bij Tegelen. In een opwel ling die hij niet kan verklaren heeft Engbrocks het schilderij enkele dagen geleden aan de familie Dons geschon ken. Via de afdeling Bevolking van de gemeente Utrecht, kwam hij in contact met een broer van John Dons, die in Utrecht elektrotechnisch instrumentma ker is. Met deze schenking heeft hij de fami lie Dons een bijzondere dienst bewezen. Anderzijds heeft hij zichzelf met deze daad tot het middelpunt gemaakt van een hem niet welgevallige belangstelling. Als zovele malen in zijn dualistisch leven heeft Engbrocks zich een hoop ellende op de hals gehaald. „Als ik dit allemaal vooraf had kunnen vermoe den, had ik het nooit geschonken bij mijn leven. Ik wilde echter voorkomen In de laatste nacht van zijn le ven, schilderde de ter dood ver oordeelde John Dons dit schilderij om de uren voor zijn executie door te komen. Op weg naar het vuur peloton schonk hij dit laatste schil derij aan Willy Engbrocks, de ad ministrateur van het cancentratie- kamp Amersfoort. Dezer dagen stond deze het af aan de fam. Dons in Utrecht. Het doek had 28 jaar aan de kamerwand van de Duitser gehangen. dat mijn zes kinderen of anders fami lieleden na mijn dood ruzie zouden gaan maken over dit schilderstuk. Ik heb het gekregen. Het is van mij. Ik vond echter wel, dat de familie van John Dons er het meest prijs op zou stellen." Engbrocks kreeg in 1948 bij zijn vrij lating van de Amsterdamse procureur fiscaal Sikkel te horen: „Je bent voor ons het raadsel van Amersfoort. Alles wat wij in dat kamp hebben onder zocht, is vrijwel duidelijk geworden. Van jou hebben we geen hoogte gekre gen." Engbrocks heeft brieven van ex- gevangenen, die hem bijzonder goedge zind zijn. De justitie kreeg van Duitse zijde bezwarend materiaal, dat tegen Engbrocks getuigde. De tegenwoordige pastoor Stoelinga te Oud-Beyerland, is ook een van de oud-gevangenen van het kamp Amers foort. In zijn boek „Tusfeen prikkel draad en mitrailleurs" schrijft hij: „Willy Engbrocks was de rapporten- "Tie Sovjet-plannen om drie grote Si berische rivieren, die nu naar de Poolzee stromen, een monding in het zuiden te geven, zouden tot klimaatsver anderingen in de hele wereld kunnen leiden. Dit is de mening van Hubert Lamb, een klimatoloog van de Britse meteorologische dienst, die zei: „De om legging zal tot gevolg hebben, dat de klimaatgordels in de wereld verder naar het noorden worden verschoven. Dit zou kunnen betekenen, dat het weer van de Middenlandse-Zeelanden Noord- afrikaans wordt en dat het weertype van de Middellandse Zee zich verder in noordelijke richting in Europa ver plaatst. „Wij hebben altijd gevreesd, dat met de voortschrijdende techniek pogingen op grote schaal zullen worden gedaan om het klimaat te wijzigen, zonder dat AMSTERDAM Toneelgroep Studio geeft begin april onder de titel „De Stukken" de première van twee nieuwe eenakters van Jan Cremer. De titels lijn „Oklahoma Hotel" en „The broad- minded couple". Belangrijke rollen worden gespeeld door Marius Crans, Nelly Frijda en als gast Schireen Strooker. De regie voert Kees van Iersel, die deze zomer Toneel groep Studio gaat verlaten. Twee actrices van Studio hebben in middels laten weten dat zij niet willen meespelen in „Oklahoma Hotel". Dit stuk, waarvan de tekst door Bruna is uitgegeven, is een persiflage op nieuwe ontwikkelingen op het gebied van sex en erotiek. Ned. Herv. Kerk Beroepen: te Sommelsdijk: Th. Lekker- kerker te Oosterwolde; te Lexmond: kandidaat H. van der Post te Beek bergen. Aangenomen: naar Woudrichem: A. de Kleine te Oudemirdum. Bedankt: voor Lage Zwaluwe (toez.j E. C. van Offeren te Gelselaar. Gereformeerde Kerken Beroepen: te Enkhuizen: W. Visscher te Maasdijk; te Broek op Langendijk: J. Boer jr. te Surhuisterveen, die dit beroep heeft aangenomen. wij ook maar bij benadering de gevol gen kunnen voorspellen. Ik geloof, dat het klimatologisch zeer gevaarlijk is op een dergelijke schaal te experimente ren". Er is gemeld, dat de Russen reeds be gonnen zijn met een project van vijf tien jaar om het stroomgebied van de Petsjora, Ob en Jenissei naar het woes tijngebied rond de Kaspische Zee en het Meer van Aral te verleggen. De voordelen van het plan zouden voor de Russen geweldig zijn: de irrigatie van een 35 miljoen ha droog, maar vrucht baar land en de drainage van een 60 miljoen ha moerasland. Lamb waarschuwde echter, dat de gevolgen op lange termijn rampzalig zouden kunnen zijn. „De Siberische ri vieren zijn van belang voor de handha ving van de ijskap in de Poolzee. Zij le veren veel van het water, dat de boven laag van die oceaan betrekkelijk vers houdt, zodat deze gemakkelijker be vriest. Als de aanvoer werd verminderd of afgesneden, zou het ijs op grote schaal wegsmelten". führer, een vriendelijke vent, een van de weinige moffen die ons niet mis handelde." Nu zegt pastoor Stoelinga: „Hij was daar het meest opvallende figuur. Een tiptop man, die er altijd op uit was de best mogelijke omstandigheden voor de gevangenen te scheppen. Ik heb wel eens gedacht: dat zou best een priester kunnen zijn die op de een of andere onverklaarbare manier in een Duits uniform is terechtgekomen." Engbrocks woonde al lang voor de oorlog in Nederland. Hij werkte in Ge- mert op een textielfabriek. Hij was met een Nederlandse vrouw getrouwd, en heeft zes kinderen. Hij was Duitser ge bleven, Direct na de Duitse inval moest hij als „Rijksduitser" in militaire dienst. Hij werd geplaatst in het kamp van Amersfoort, een van de kwelplaatsen van Rauter en Himmler. „Ik voelde me meer Nederlander dan Duitser", zegt hij. „Mijn moeilijkheid was dat ik tegenover mijn meerderen de schijn moest ophouden, terwijl tk de Nederlanders toch wilde helpen." Dit dubbelleven is blijkbaar altijd zijn lot geweest. In 1943 werd hij uit het kamp ontslagen. Hij werd niet be trouwbaar geacht. Hij diende verder als soldaat en heeft meegevochten aan Duitse zijde bij de slag om Arnhem. Hij werd krijgsgevangene en kwam na tal van gevangenissen en kampen in Ham burg terecht. Toen hij daar werd ont slagen werd hij bij zijn terugkeer in Nederland weer opgepakt. Hoewel hij in diverse gevangenissen heeft gezeten, is hij nimmer voor een tribunaal ge weest. In 1948 werd hij op vrije voeten ge steld, doch toen hij zich bij zijn gezin voegde, begon in zijn woonplaats de boycot van de overige bewoners. Hij vertrok naar Brazilië, kwam in de Duitse dienst die het een en ander bij de Joden wilde goedmaken. Hij was daarvoor ook in Afrika en ten slotte zelfs in Israël. Hij was opgeleid tot textieltechnicus en hielp in Israël bij de installatie van een textielfabriek, die Duitsland aan Israël had geschonken. In de havenstad Haifa ontmoette hij een Nederlander, die zei: „Het is natuurlijk onmogelijk maar u lijkt op de Rapportenführer van het concentratiekamp Amersfoort." „Die ben ik," gaf Engbrocks toe. Hij wil niet verder vertellen, wat er toen gebeurd is, maar hij keerde korte tijd later terug naar Nederland en leed aan zenuwtoevallen. ge- van John Dons had gehangen. Engbrocks wordt onophoudelijk kweld door nachtmerries. Dan strom pelt hij door de bossen langs de Duitse grens. De nacht, die hij op bevel van kampbewaarder Berg, bij tien ter dood veroordeelden moest doorbrengen, keert honderden malen in boze dromen terug. Pastoor Stoelinga zei: „Dat hebben ook de oud-gevangenen. Ik word ook nog vaak door nachtmerries overvallen. Dat is iets waar je mee moet leven." Met de schenking van het schilderij aan de familie Dons heeft hij waar schijnlijk iets van zijn gemoedsrust te rug willert krijgen. De schijnwerper, die hij daardoor op zichzelf richtte, schroeit echter nu zijn huid. Later is hij na verscheidene operaties die niet veel meer konden baten gro tendeels invalide geworden. Het dualisme van zijn leven kwam bij ons bezoek aan hem ook tot uiting in de carnavalsversiering aan de huiska merlamp. Zijn kinderen gingen verkleed naar carnaval, hij lag te kermen op de bank. Hij heeft voortdurend aanvallen van angina pectoris. Aan de muur was de lege lichte plek, waar het schilderij Boven de poort van het fort Rhijnauwen bij Utrecht staan in steen de namen gegrift van de acht verzetsstrijders, die samen met John Dons op 4 juli 1942 in het fort werden gefusilleerd. Het is een blijvende gedachtenis aan een van de eerste sabotagegroepen, die in en rond Utrecht werkte onder de naam Oranjegroep. Het wereldberoemd danspaar Susana y José neemt na eenentwintig harde jaren afscheid van het theater en dus ook van Nederland, waar hun carrière begon en waar zij vele tien duizenden getrouwe liefhebbers hebben gevonden. In het van avond van 21.05 tot 21.50 uur door de AVRO-televisie via Nederland 2 uit te zenden programma kijken zij door middel van oude opnamen nog eens terug op hoogtepunten van toen en nu omrankt met anekdoten uit hun theaterleven. De arohiefopnamen werden be schikbaar gesteld door de KRO-tele- visie en kwamen uit de AVRO-klui- zen. De musici en zangers, die het dans paar tijdens de afscheidstournee bege leidden, zorgen ook voor de Spaanse sfeer in dit programma. Men hoort en ziet dan de dansers Susana y José, de flamenco-zanger Jesüs He redia en de flamenco-zangeres Ma ria la Talegona. Voorts treden op de pianist Armin Janssen, de gitarist Andrés Batista en de hoboïst-drum mer Nils Janette Walen. Over het algemeen worden Susana Audeaud en José Udaéta door ken ners beschouwd als 's werelds beste Spaanse danspaar. Ze ontmoetten el kaar in een dansstudio in Madrid, waar het besluit werd genomen om samen te gaan werken. Beiden had den zij een langdurige opleiding ge noten. Susana studeerde klassiek ballet in Parijs en moderne karak- terdans in Zwitserland, terwijl haar Spaanse dans werd geperfectioneerd door de beste leraren uit haar ge boorteland. José, telg uit een oud adellijk geslacht, moest eerst de enorme tegenstand van zijn familie breken, voordat hij de danskunst kon gaan beoefenen. Begonnen als klassiek danser veranderde hij al gauw van richting: het werd de Spaanse dans. Toen Susana en José voor het eerst in het openbaar in ei gen land optraden, oogstten zij de grootste lof van de Spaanse critici. Met name de individuele creatieve kracht en de foutloze eenheid wer den hooggeprezen. Hun dansen zijn vrijwel allemaal gebaseerd op de folklore van de verschillende Spaanse provincies. Door studie er van wordt materiaal verkregen voor een moderne choreografische inter pretatie. Op dit punt hebben Susana en José voor een belangrijke ver nieuwing van de Spaanse danskunst gezorgd. De samenstelling en regie van dit afscheidsprogramma met „Sudana y José" zijn in handen van Joes Odu- fré. Vanavond zendt de NOS-televisle van 22.15 tot 22.45 uur via Nederland I in het kunstprogramma „Eigen tijds" een portret van de Franse componist Erik Satie uit. Hoewel Satie ruim 40 jaar geleden stierf, mag hij toch tot de „eigen tijdse" kunstenaars worden gere kend. Want juist op het ogenblik wordt het werk van Satie, die vol- gens zijn vried Claude Debussy „ver dwaald was in zijn eeuw", steeds meer uitgevoerd. Satie wilde een eigen Franse mu ziek scheppen, niet beïnvloed door de toen heersende mode van bom bastische overladen klankwerelden zoals bij voorbeeld die van Wagner, wiens werk Satie kwalificeerde als „Sauerkraut". Saties muziek is puur, simplistisch, doorzichtig en vindt daardoor be wondering bij de componisten en het publiek van nu. Zijn eerste roem verwierf hij met het ballet „Parade", waarvoor hij de muziek schreef met het geluid van schrijfmachines, sirenes en dyna mo's. Picasso ontwierp de decors en de kostuums. De choreografie was van Massine. Het werd een groot schandaal, maar de naam van Satie kwam eindelijk op de voorgrond. Het programma, dat als titel heeft „Tijdgenoot Erik Satie, overleden 1925", bevat cabaretnummers, chan sons, concertstukken en filirtflitsen die een illustratie vormen van Sa ties werk, zowel op muzikaal als op journalistiek en beeldend terrein. NEDERLAND I 18.45 NOS: Kleur: Fabeltjeskrant. 18.55 Journaal. 19.04 NOS: Scala: Informatief pro gramma. 19.30 CVK/IKOR/RKKKenmerk: informatierubriek en samenleving. 20.00 NOS: Journaal. 20.20 Uitz. Volkspartij. 20.30 NOS: Kleur: Busstop (Bushal te) film (Rijkskeuring: 14). 22.00 Socutera. 22.15 NOS: Programma rond Erik Satie. 22.45-22.50 Journaal. NEDERLAND II 18.45 NOS Kleur: Fabeltjeskrant. 18.55 NOS: Journaal. 19.04 AVRO: Kleur: Het wonder der natuur (Audubon Wildlife Thea tre), filmrep. 19.30 Info: maandelijks advies- en informatierubriek. 20.00 NOS: Journaal. 20.20 AVRO: Jonge mensen op weg naar het concertpodium: muziek programma. 21.05 Filmopnamen Spaanse dans paar Susana y José. 21.50 Spreekuur: rubriek. 22.20 Bond Zonder Naam: Jong Oud. 22.30 NOS: Journaal. 22.35 TELEAC: Spaanse les les 6 herh. 23.1523.45 Studeren Wiskunde (herh.) DUITSLAND I (Regionaal programma: NDR: 18.00 Cultuurspiegel. 18.30 Actualiteiten. 18.45 (K) Zandmannetje. 18.55 Regio nale kroniek. 19.26 (K) Polizeifunk ruft--., TV-serie. 19.59 Programma- overzicht WDR: 8.20-8.45, 10.20-10.45 en 12.10—12.35 Schooltelevisie. 18.00 (K) Lautlose Jagd, TV-film. 18.30 (K) Voor de kleuters. 18.40 Actuali teiten en nieuws. 19.25 (K) Gefahrli- cher Alltag, TV-serie). 20.00 Jour naal en weerbericht. 20.15 Filmre portage. 21.00 (K) Geheimnisse des Meeres, TV-serie. 21.50 (K) Licht muziekprogramma. 22.35 Journaal, commentaar en weerbericht. DUITSLAND II 18.05 Actualiteiten en muziek. 18.40 Westlich von Santa Fé, TV-se rie. 19.10 John Klings Abenteur, TV-film. 19.45 Nieuws, actualiteiten en weerbericht. 20.15 Informatief programma. Aansluitend: Nieuws. 21.00 Professor Blaise, TV-spel. 22.45 Nieuws en weerbericht. 22.55 Discus sie. Plm. 23.40 Einde uitzending. mmmm wmmmm 6833 Tom Poes vertelde, wat hij had meegemaakt en heer Bommel en de pro fessor luisterden toe met verbaasde ge dichten. Ze werden daarin gehinderd door Rep, die riep dat ze meer bewegen moes ten. Maar hij werd overstemd door de verontwaardigde neusstem van de geleer de. „Praw!" riep deze. „Dat is ja ener waaaaanzin! Welker verstandiger persoon kan ja dan wortel slaan! De ganse geschiedenis is vollig onwetenschappelijk. Maar ener nauwer onderzoeking is hier geboden. Ik ga dit tot ins fundament proeven!" Met deze woorden keerde hij terug naar zijn assistent, die nog steeds met de reageerbuizen bezig was. „Laat hem maar gaan met zijn weten schap", zei heer Ollie, zijn jas rechttrek kend. „We hebben hem niet nodig. Ik heb hier heel stilletjes en diep zitten nadenken. en nu begrijp ik er alles van. Dat dat meer \óór volle maan onschadelijk was heb ik direct al gedacht. „Ollie, jongen, ver star niet als je ouder wordt", zei mijn vader altijd. En daar gaat het hier om, als iemand begrijpt wat ik bedoel. Ik ga nu de verstarring bestrijden; hoewel de tijd kort is. Morgen is het volle maan, en voor die tijd zal ik eh. Kijk, ik ga hm!! Wat ga ik? Sta daar niet zo, Tom Poes! Zeg ook eens wat!" mmê HUP u DUITSLAND I 10.00 Nieuws. 10.05 Journaal van gisteravond. 10.30 Jennifer...?, TV- spel. 11.30 Informatief programma. 12.20 Natuurfilm. 12.50 Internatio naal persoverzicht. 13.0013.30 Jour naal. 16.35 Nieuws. 16.40 Voor de kinderen. 16.50 Idem. 17.05 (K) Idem. 17.15 Internationale jeugdkroniek. 17.5518.00 Nieuws. DUITSLAND II 17.25 Wintersport weerbericht. 17.30 Nieuws en weerbericht. 17.35 Filmnieuws. HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtend gymnastiek. 7.20 Stereo: Lichte grammofoonmuziek. 8.00 Nieuws. 8.11 Radiojournaal 8.20 Stereo: Lichte grammofoonmuziek. (8.308.33 De groenteman). 8.50 Morgenwijding. 9.00 Stereo: Parels der muziek (gr.). 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Ar beidsvitaminen (gr). (11.0011.02 Nieuws). 11.30 Rondom 12: program ma voor de vrouw. (11.55 Beursbe richten). 12.30 Sportrevue. 13.00 Nieuws. 13.11 Radiojournaal. 13.30 't Muzikantenuur: I. Mono: Beiaard concert; II. Stereo: Omroepdubbel- kwartet: Franse chansons; III, Ste reo: Utrechts blaaskwintet: klassieke muziek. 14.30 Reiservaringen in Vietnam, gesprek, 15.00 Voor de zie ken. 16.00 Nieuws. 16.03 Stereo: De wereld van de opera: beschouwing over Salome, opera van R. Strauss. 17.00 Tussen 10 plus en 20 min: lich te grammafoonmuziek voor de tie ners, 17.30 „O": een rondje radio. 17.55 Mededelingen. 18.00 Nieuws. 18.11 Radiojournaal. Politieke Partij: 18.20 Uitzending van de Boeren Par tij. AVRO: 18.30 Stereo: Licht in strumentaal ensmble. (18.40 Kwispel, quiz). 18.55 Voor de kinderen. 19.00 Stereo: Big band Beat: The Skymas- ters met solist: moderne muziek. 19.25 Gesproken brief. 19.30 Nieuws. IKOR: 19.35 Spandoek messianis me, gesprekken. AVRO: 20.05 Stereo: Radio Filharmonisch orkest met zangsolist: moderne en semi-klassie- ke muziek. 21.45 Tweeluik: hoorspe len: 1. De gouden marathon; 2. De sollicitante. 22.30 Nieuws. 22.38 Me dedelingen. 22.40 Radiojournaal. 22.55 Stereo: Melodietjes en datjes: combo met solisten. 23.20 Stereo: Mens, muziek, materie: Muziek uit de tijd der Renaissance. 23.55—24.00 Nieuws. HILVERSUM 1 KRO: 7.00 Nieuws. 7.11 Het leven de woord. 7.16 Badinerie: klassieke muziek (gr). (7.30 Nieuws; 7.32 Ac tualiteiten; 7.50 Overweging; 8.00 Nieuws.) 8.30 Nieuws. 8.32 Voor de huisvrouw. (9.00—9.10 Gymnastiek voor de huisvrouw.) NOS: 10.00 Wat heeft een kind?, pedagogische ru briek. 10.20 Stereo: Muziek uit de Barok. 1100 Nieuws. KRO: 11.03 Voor de zieken. 11.54 Bericht Vasten actie. 11.55 Mededelingen. NCRV 12.00 Los-Vast: gevarieerd program ma. (12.26 Mededelingen t.b.v. land en tuinbouw. 12.30 Nieuws. 12.41 Ac tualiteiten). 12.50 Protestantse kerk dienst. 13.10 Los-Vast (vervolg). 14.00 Stereo: The Kilima Hawaiians Show. 14.30 Stereo: Tenor en piano: klas sieke en moderne liederen. 15.00 Hervormde middagdienst. NOS: 15.30 Meer over minder: een programma met meer informatie over mensen en dingen die minder op de voor grond treden. (16.0016.02 Nieuws). NCRV: 17.45 Hier en nu: sportactua- liteiten. 18.00 Stereo: Tijd vrij voor muziek in vrije tijd: radiocompetitie, koren en korpsen. 18.30 Nieuws. 18.41 Hier en nu: actualiteiten. 19.00 Spektrum: maatschappeljke vraag stukken nader belicht. 19.15 Stereo: Leger des Heilskwartier (gr). 19.30 Kerkorgelconcert: klassieke muziek. 20.00 Ferdinant Huyck (deel 20), se riehoorspel. 20.21 Stereo: lichte grammofoonmuziek. 20.30 Radio Ac tief, gevarieerd programma. (22.20 Avondoverdenking; 22.30 Nieuws; 22.38—22.45 Parlementair dagover zicht.) 23.55—24.00 Nieuws. HILVERSUM III NCRV: 9.00 Nieuws. 9.02 Terug van weggeweest: muziek van toen voor luisteraars van nu. 9.30 Zzzoefinstrumentaal pro gramma. 10.00 Nieuws. 10.03 Muziek bij de koffie. (11.00 Nieuws.) NOS: 12.00 Nieuws. 12.03 Popslick. KRO: 13.00 Nieuws. 13.03 Actualiteiten. 13.08 Rond met 'n gaatje: licht mu ziekprogramma. 14.00 Nieuws. 14.03 Holster: pop- en countrymuziek. (15.00 Nieuws). 16.00 Nieuws. 16.03 lORrrrpopmagazine. 17.00 Nieuws 17.02 Actualiteiten. 17.07 18.00 Draaiijofdraaiik: verzoekpla ten.

De Vallei | 1970 | | pagina 11