m Vorwarts Berlin speelde toch een oefenwedstrijd Lubbers en Van Ispelen maakten sterk debuut Happel in de maling genomen Ottenbros valt in ravijn Dreigende crisis in tenniswereld Ga bekeren met de Sjxott ■Hotcr wellicht ziterook voor u een prijs in! Sterke ruiters naar Indoor-Brabant Nu ook zonder filter wmmmwmmmmxi Biljartbond speurt naar jong talent Coler wil bij Cup-voetbal geen loting 21 FEBR. TIM 1 MRT. Éi Veel liefhebbers voor titel 71/2 Herniing Jensen naar PSV Liever strafschoppen Wijnen toch naar Spanje 25 american cigarettes 1.40 SENSATIONEEL BEGIN TWEEWIELER RAI CARAVAN RAI70 ALS CHIRURG GEPRIKKELD Bitossi leidt op Sardinië U weet, Ed Laurens maakt ze. WOENSDAG 25 FEBRUARI 1970 sport w»iv WvW ROTTERDAM Vorwarts Berlin, op 4 maart in eigen stad Feijenoords tegenstander in de kwartfinales om de Europa Cup, heeft gisteren toch een oefenwedstrijd gespeeld. De Oostberlijners, die via secretaris Steinhöfel hadden laten weten, dat trainer Happel niet hoefde komen kij ken omdat de wedstrijd tegen MTK Boedapest was afgelast, klopten de Hongaren met 32. Er werd geen pu bliek toegelaten. Reactie van Happel, die maandagmid dag met aanvoerder Rinus Israel op het punt stond naar Oost-Berlijn te ver trekken toen Steinhök's telefoontje kwam: „Als Vorwarts laat weten, dat er niet gevoetbald wordt moet je dat toch geloven. Het is best mogelijk, dat ze ons in de maling hebben genomen, maar dat kunnen ze beter nu doen dan vol gende week". Hoewel het een geïmproviseerd par tijtje betrof, dat een kwartier voor het ROTTERDAM Het Nederlandse beroepsboksen heeft met de overgang van Rudi Lubbers en Jan van Ispelen van de amateurs naar de professionals dinsdagavond in de uitverkochte Rot terdamse Rivièrahal een goede injectie gehad. Vooral het optreden van Rudi Lubbers, ongetwijfeld Nederlands beste amateurbokser van de laatste tien jaar, maakte indruk. De Amsterdammer de monstreerde tegen de over een bijna onmenselijk incasseringsvermogen be schikkende Fransman José Guillois zijn grote repertoire van stoten. Lubbers moest genoegen nemen met een over winning op punten. Van Ispelen, tech nisch zeer bekwaam, mist de voor een prof zo noodzakelijke eindstoot, waar door hij het merendeel van zijn partij en tot de laatste ronde zal moeten uit'- boksen. Bas van Duivenbode, de nationale kampioen in het halfzwaargewicht, werkte zich omhoog op de Europese ranglijst door de Duitser Arno Prick, die van zijn laatste achttien profpartij en er slechts één verloor, ruim op pun ten te verslaan. De jonge Rotterdamse promotor Aad Veerman revancheerde zich met dit uitstekende programma, waarin Jan Lubbers voor de vierde Ne derlandse overwinning zorgde, voor het heel wat mindere spektakel, dat hij het publiek een maand geleden in Rotter dam voorzette. Jan van Ispelen, als amateur al een technisch uitstekend bokser, maakte te gen de Franse neger Georges Danain een voortreffelijk profdebuut. De Fransman, die zijn derde beroepspartij bokste, werd door de Haarlemmer vol ledig overklast. Dat Van Ispelen de partij niet voortijdig kon beslissen hij kreeg vele kansen daartoe legde het enige zwakke punt van de Neder lander bloot: hij mist een eindstoot. Vanaf de eerste ronde dreef Van Ispe len zijn tegenstander, die niet eens de beginselen van de aanval beheerste, door de ring. De strakke linksen van de Haarlemmer werden voor Danain een ware obsessie. Feilloos prikte die linkse keer op keer door de slecht gesloten dekking van de Fransman, die na zes ronden zwaar getekend in de ring stond. Van Ispelens overwinning op punten stond halverwege de partij fei telijk al vast. Jan Lubbers handhaafde tegen de geroutineerde Franse zwaargewicht Henry Ferjules zijn ongeslagen record. De Amsterdammer, begerig zijn veertiende profpartij door knock-out te beslissen, haalde Ferjules in de tweede ronde met een rechtse hoek op de kaak voor acht tellen naar het canvas. Ferju les, die al zeer kalm was begonnen, werd toen nog voorzichtiger. Lubbers kon daardoor het gevecht volkomen be heersen. Hij trof de donker gekleurde Franse veteraan onophoudelijk met zijn rechtse hoeken, maar Ferjules ging niet meer neer. Vooral in de laatste drie ronden zakte het peil aanmerkelijk. De Fransman klemde voortdurend af en kroop zo dicht mogelijk tegen Lubbers aan om de zware stoten te neutralise ren. Toch bleek Ferjules gevaarlijk wanneer hij zeer snel zijn rechtse hoek bracht. Lubbers ving hem echter goed op, al liet de Amsterdammer zich in de zevende en achtste ronde verleiden tot nonchalance. Kort voor de laatste gong slag kreeg Ferjules de openbare waar schuwing voor afklemmen, die hij ei genlijk al drie ronden eerder had moe ten hebben. In de hoofdprijs van de avond ver sloeg Bas van Duivenbode, de Neder landse kampioen in het halfzwaarge wicht, de Duitser Arno Prick ruim op punten. De hoog op de Europese rang lijst genoteerde Duitser had tegen de zeer geconcentreerd en agressief bok sende Amsterdammer vrijwel geen mo ment het initiatief. Het was een boeiend en technisch hoogstaand ge vecht, dat sensationeel begon. Kort voor het einde van de eerste ronde moest Prick een rechtse hoek op de kaak ne men. De Hamburger koos de wijste partij en knielde op het canvas om acht tellen rust te nemen. De Duitser was nu gewaarschuwd en hield zijn dekking gesloten. Van Duivenbode dicteerde het tempo en begon met zijn linkse directe en zijn brede rechtse hoek aan een puntenvoorsprong te bouwen. Prick bleek ondanks zijn 23 jaar een gerouti neerde prof, die goed met de stoten van zijn tegenstander meeging en met links zijn opponent zoveel mogelijk trachtte af te stoppen. In de zesde ronde kwam Van Duivenbode even in moeilijkheden, toen hij geplaagd werd door een zware ADVERTENTIE Met twee wielen goed uit! Internationale show van: fietsen, brommers, scooters, motoren, onderdelen en toebehoren Vrij-. dan de caravan! Honderden kampeer- en vouwwagens en toebehoren uit Nederland en ver daarbuiten. open van 10-17 uur en van 19-22 uur zondagen 10-17 uur toegang f 3,50 AMSTERDAM speciaalTrein-Toegang-biljet met 3x reductie verkrijgbaar aan ca. 140 NS-stations Rudi Lubbers (links) in zijn knappe partij tegen de Fransman Ferjules, welke hem een duidelijke overwinning opleverde. bloedneus. Prick bleef in die ronde met zijn linkse de neus van de Nederlander teisteren. Van Duivenbodes helper slaagde er vóór de zevende ronde echter in het bloed te stelpen en de nationale kampioen kon het initiatief weer over nemen. Prick bokste te eenzijdig van links om zijn man ook maar een mo ment in gevaar te brengen. Pas in de negende en voorlaatste ronde kwam de Hamburger met een rechtse door, maar toen was het al laat. De jury zag in Van Duivenbode met 50-43, 50-43 en 49-45 duidelijk de winnaar. De Amster dammer behaalde daarmee zijn tweede overwinning in precies een maand, na een afwezigheid van vijf jaar in een Nederlandse ring. José Guillois bleef tegen de ook als prof debuterende Rudi Lubbers dank zij een uitstekende dekking en een on waarschijnlijk incasseringsvermogen zes ronden op de been. Lubbers bokste met de precisie van een chirurg en ont leedde zijn tegenstander met zijn gehele arsenaal van stoten. De hoge Franse dekking van Guillois behoedde hem echter voor een knock-out. Toen Lub bers in de slotfase met zijn strakke linkse directen de dekking open kreeg, kwam Guillois' enorme incasseringsver mogen aan het licht. De bokser uit Guadeloupe nam Lubbers' stoten, toen hij herhaaldelijk tegen de touwen stond gedrongen, onbewogen. Omdat hij de Fransman voortdurend bezighield, hoefde Lubbers zelf vrijwel niets te nemen. Aan het eind van de partij kreeg Lubbers een staande ovatie van de 1800 toeschouwers, die hem minuten lang toejuichten. einde op verzoek van trainer Belger werd afgebroken, meende Happel: „Ook als ik dit had geweten, was ik zeker naar Oost-Berlijn gegaan". Vorwarts speelde in de ochtenduren op een half verhard trainingsveld, om dat het Walter Ulbrichtstadion door de strenge vorst nog altijd onbespeelbaar was. In dit duel werden de Oostberlijn- se doelpunten gemaakt door Wruck, Nöldner en Laslop. Guus Brox, manager van Feijenoord, weigert aan te nemen, dat Vorwarts de Rotterdammers heeft willen misleiden. „Ik geloof, dat ze het wel eerlijk meen den toen ze bericht gaven van afgelas ting", oordeelde hij. „Waarschijnlijk hebben ze pas later besloten om de spieren een beetje los te maken. Misschien was het nuttig ge weest als Happel daar toch bij had kunnen zijn. Ik weet het niet. De waar de van zo'n oefenpartijtje lijkt me nog- AMSTERDAM Niet minder dan twaalf biljarters hebben ingeschreven voor het Nederlands kampioenschap ankerkader 71/2, dat van 16 tot en met 19 april in Hoensbroek wordt gespeeld. Van die twaalf zijn Henk Scholte( Eind hoven) en Bert van Nijnatten (Steen bergen) vrijgesteld van het spelen van voorwedstrijden op grond van hun pb- sitie in het vorige kampioenschap. Er zijn nu twee poules gevormd. In Oss spelen Van der Wal (Hattem), Vultink (Groenlo), Velthuis (Oldenzaal), Van Leur (Oss) en Roodenburg (Voorhout), en in Rotterdam Sundquest (Schiedam), Beekman (Amsterdam), Rijvers ('s Gra- venzande), Buys (Den Haag) en Bes- sems (Cadier en Keer). Debutanten in het gezelschap zijn de 25-jarige Velt huis en de 43-jarige Van der Wal, die zich beiden dit seizoen in de ereklasse 47/2 hebben gespeeld en daarom ook mogen inschrijven voor de andere ka derkampioenschappen. ORISTANO De Belg Guido Rey- broeck heeft de derde etappe van de Ronde van Sardinië, een rit over 115 ki lometer van Cagliari naar Oristano ge wonnen. De Italiaan Franco Bitossi nam de leiderstrui over van zijn land genoot Polidori. Bitossi finishte als tweede in dezelfde tijd als Reybroeck. De uitslag van de derde rit: 1 Rey- Broeck, 115 km in 3.20,07; 2 Bitossi z.t., 3 Sercu (Belg) z.t., 5 Van Vlierberghe (Belg) z.t. Klassement: 1 Bitosi 11.40,18; 2 Sercu, z.t., 3 Ballini, op 10 sec., 4 Dan- celli, op 30 sec., 5 Van Vlierberghe, z.t., 6 Merckx (Belg), op 1.24, 7 Polidori, op 1.25. al gering. En misschien hadden ze al leen maar rondjes gelopen wanneer Happel toch was gekomen. Wie zal het zeggen? In ieder geval til ik er niet zo zwaar aan". Ernst Happel, enige winst purend uit dit incident: „De spelers raken door zoiets natuurlijk wel geprikkeld en dat kan nooit kwaad". AMSTERDAM De Koninklijke Ne derlandse Biljartbond (KNBB) zal, daartoe in staat gesteld door totogelden, op grote schaal jong talent gaan opspo ren en opleiden. Er zijn hondsinstructeurs aangesteld Van Nijnatten, Sundquest, Van der Wal, Jacobs en Gulick die in diverse plaatsen jong talent onder handen gaan nemen. EINDHOVEN Het bestuur van PSV en de Deense international Hen- ning Munk Jensen hebben in principe overeenstemming bereikt over het aan vaarden van een contract voor het vol gende seizoen. Secretaris Ben van Gel der verklaarde dinsdag: „Het ligt in de bedoeling, dat in juni de overeenkomst ondertekend wordt". Jensen, die bij voorkeur als libero speelt, maar ook uit de voeten kan als halfspeler, komt voor Aalborg BK uit. De 23-jarige Deen speelde 21 maal in het nationale elftal. PSV heeft dan de beschikking over drie Denen: Schmidt Hansen, Bjerre en Jensen. Schmidt Hansen is in juni drie jaar in Nederland en zal dan volgens de reglementen niet meer als buitenlandse speler worden beschouwd. DALLAS In de Verenigde Staten dreigen de belangrijke „open" tennis toernooien zonder de bekende, aan de twee grote profgroepen verbonden, ten nisspelers te worden gespeeld. Maandag hebben de twee leiders van de groepen, Mike Davies van „World Championship Tennis" en George McCall van de „Na tional Tennis League" op een vergade ring in Dallas verklaard, dat hun spe lers waarschijnlijk slechts aan een klein aantal open toernooien in de rest van de wereld zullen deelnemen. In het communiqué, dat McCall en Davies verstrekten, zeggen zij, dat de profgroepen geen enkele verplichting hebben tegenover de organisatoren van de open toernooien in de Verenigde Staten. „Nu de besprekingen over 'di verse belangrijke punten' met de Ame rikaanse Tennis Bond (USLTA) zijn af gebroken", aldus het communiqué, „is het belangrijk, dat de promotors van de toernooien begrijpen, dat de profs niet aan hun open toernooien deelnemen, slechts omdat deze door de internatio nale federatie als zodanig zijn goedge keurd". McCall en Davies verklaarden tevens, dat zij voortaan rechtstreeks de onder handelingen over de financiële voor waarden voeren met de toernooi-organi- satoren en dat zij zich het recht voor behouden hun hele „arsenaal" in te schrijven (de twee profgroepen bestaan uit 27 spelers, onder wie de sterkste ter wereld) of slechts een deel. Mike Davies, een voormalig Brits Da- vis Cup-speler, en George McCall, die aanvoerder van het Amerikaanse Davis Cup-team is geweest, erkennen de goedbedoelde pogingen van de voorzit ter van de USLTA, de heer Alastair Martin, een breuk te voorkomen. „Hij is", menen de leiders, „in moeilijkheden gebracht door de hoge instanties van de Amateur Tennis Federatie". De leiders van de profgroepen kondi gen geen volledige boycot van Ameri kaanse toernooien aan, maar wensen directe onderhandelingen te kunnen voeren met de toernooi-organisaties. „Het feit, dat een toernooi op de „open kalender" voorkomt garandeert in het geheel niet de deelneming van tennis- elite", aldus McCall en Davies. Tijdens een bijeenkomst in Lausanne heeft het Internationaal Olympisch Co mité besloten de Italiaanse stad Floren ce nog tot 1 april de gelegenheid te ge ven de kandidatuur voor het organise ren de Olympische Spelen van 1976 te bekrachtigen NERJA Wereldkampioen wielren nen op de weg Harm Ottenbros is tij dens een trainingsrit van de Willem il-OSfatileploeg in <le omgeving va** het Spaanse Malaga? in een twintig me ter dief?* ravijn gevSMen. Ottenbros liep wonder boven wonder slechts een gescheurde spier in het rechterdij been op. Hij is gisteren per vliegtuig via Brussel naar huis terugge keerd. Ottenbros, die naast Eef Dolman reed, werd door de felle zon verblind, kwam in aanraking met Dolman en schoof van de weg in het ravijn. De mogelijkheid bestaat, dat manager Ton Vissers de gehele Willem II-Gazel- leploeg zal terugtrekken voor de Ronde van Levante, die zondag van start gaat. ADVERTENTIE ROTTERDAM Jos Coler, voorzitter van de sectie betaald voetbal van de Koninklijke Nederlandse Voetbalbond (KNVB), wil wijziging van het lotings artikel in het reglement van de Europe se Voetbal Unie (UEFA). Tijdens de in Athene gehouden be stuursvergadering van de UEFA heeft Coler het idee geopperd, om, indien wedstrijden voor Europa Cup I of II uiteindelijk geen beslissing opleveren, strafschoppen te laten nemen. Mocht ook dan geen beslissing worden verkre gen, dan kan tot loting worden overge gaan. Het bestuur van de UEFA heeft veel waardering voor de suggestie van Jos Coler en heeft hem verzocht een voor stel uit te werken, dat op de volgende bestuursvergadering, op 5 mei in Mi laan, zal worden behandeld. Tijdens de vergadering besloot de UEFA tevens om alle trainers van de landen die aan het wereldkampioen schap voetbal in Mexico deelnemen tot een conferentie uit te nodigen. Deze con ferentie zal vermoedelijk in september of oktober in Sportcentrum in Zeist worden gehouden. Het toernooi om de jaarbeursbeker zal in de toekomst, evenals Europa Cup I en II, door de UEFA worden georga niseerd. DEN BOSCH De Brabanthallen in 's-Hertogenbosch zullen van vrijdag 6 t/m zondag 8 maart het strijdtoneel zijn voor een groot aantal springruiters, on der wie er zijn met een internationaal grote reputatie, zoals de Braziliaan Nel son Pessoa, die bij het laatste indoor- concours-hippique te Amsterdam vele lauweren oogstte, de Europese kam pioen de Engelsman David Broome, de Italiaanse ex-kampioen Europa Grazia- no Mancinelli, de vermaarde Engelse ruiter Harvey Smith, de Franse kam pioen Jerome Chabrol en de Duitse Olympische ruiters Alwin Schöckemöhle en Hartwig Steenken. Zij zijn de vlaggedragers van sterke equipes. Engeland wordt verder verte genwoordigd door Mike Fayel (een leer ling van Harvey Smith), het echtpaar Edgar, Ann Backhouse-Townsend, Janet Smith en Ann Ferguson, West-Duits- land door de ook in Nederland bekende Gert Wiltfang en Lutz Kerkel, alsmede de newcomers Willibert Mehlkopf en Bernard Kuwertz; Italië door de ge broeders Castelini, Vittorio Orlandi en Nelly Pasotti en Frankrijk door Hubert Parot, Charles Moizzard en Janou Lefèbvre België, Bolivia en Braeilië zijn de 'overige landen, die in* •Den Bosch acte de présence geven en dan natuurlijk onze nationale vertegen woordiging, bestaande uit de tot ruiter van het jaar 1969 uitgeroepen Harry Wouters van den Oudeweyer, Antoon Ebben, Jan Maathuis, Tjeerd Velstra, Mej. Laurence Droogenbosch, Hans Horn en Maarten Bagchus. Het over drie dagen verdeelde pro gramma geldt zeven internationale en vijf nationale springconcoursen, in welke laatste categorie ongeveer 40 rui ters en amazones zullen starten, allen behorend tot de Nederlandse bovenlaag. De springconcoursen zullen worden af gewisseld door demonstraties van de vermaarde Duitse dressuurrijder Kurt Capellmann met zijn hengst „Granit" en optreden van de jeugdafdeling van de Vughtse Rijvereniging „Mascotte". Aan het indoor-concours-hippique gaat op vrijdagmorgen een hengstenshow vooraf. AMSTERDAM Tini Wijnen heeft besloten toch deel te nemen aan het Europees kampioenschap pentathlon dat niet in Vigo maar in Murcia zal worden gespeeld. Aanvankelijk had Wijnen financiële bezwaren tegen een langdurige reis (de titelstrijd staat van 4 tot en met 12 april op de internatio nale Render), maar die zijn inmiddels opgelost, mede dank zij de activiteiten van een comité in het Limburgse Stein. Intussen staat het niet vast, dat het kampioenschap ook inderdaad zo lang zal duren. De Spanjaarden hebben laten weten van plan te zijn in deze vijf kamp niet een tweede Belg te laten deelnemen, waardoor het aantal wed strijdmiddagen kleiner zou worden. Een consequentie zou wel zijn, dat de orga nisatie dan wel de Europese-titelhou- der (de Belg Raymond Ceulemans) aan de tafel zou krijgen, maar niet de hui dige wereldkampioen, de jonge Belg Ludo Dielis. ADVERTENTIE Doen.

De Vallei | 1970 | | pagina 13