Dokter s gezag is een geneesmiddel Alles wetenniaakt het ook wel eens erger Geen film over Weinreb NOS brengt Gillespie in jazzconcert mtm RONOtitie naar Montreux Geen verbod voor stuk van Cremer Vermoedelijk popfestival in Olympisch Stadion Medicijn Welgevallen Machteloos Psychologisch Afhankelijk Bescheiden Misbruik VARA herdenkt Kurt Weill programmaos Tom Poes en de Mob- beweging MORGEN jn een serie van zes verhalen wordt de veranderende positie van de arts in Ne derland geschetst. In het reeds gepubliceerde eerste deel werd beschreven hoe de patiënt zijn huisarts in verleden en heden waardeerde. Vandaag het tweede deel van de serie waarin wordt uiteengezet dat de arts loms autoritair moet optreden, maar dat hij de plicht heeft zo veel als dit enigs zins mogelijk is op voet van gelijkheid met zijn patiënten om te gaan. MARTEN TOONDER STRIP TELEVISIE TELEVISIE RADIO I DONDERDAG 26 FEBRUARI 1970 De auto van dokter H. J. van Aalderen stopt voor een bescheiden arbeidershuis in Hoensbroek. Hij vertelt: ..Een typisch geval. Per telefoon is gemeld dat de vrouw zo'n maag pijn heeft en dat zij niet in staat is naar het spreekuur te komen. Zij is al tien jaar een pa tiënte van mij. Nu moet ik binnenkomen en zeer opgewekt zijn. Met veel overtuigingskracht Kan een arts zijn praktijk uitoefe nen zonder een zekere autoriteit ten toon te spreiden? „De moeilijkheid is dat de patiënt deze autoritaire houding dikwijls ver langt. Vooral in acute noodsituaties heeft de patiënt een gevoel van redde loosheid. Zijn vitale belangen worden bedreigd: een kind krijgt midden in de nacht hoge koorts en gaat moeilijk ademhalen. Er ontstaat bij de ouders een paniek-situatie. Van de arts wordt dan verwacht dat hij zeer bewust op treedt. Omdat ze zelf ten einde raad zijn, eisen de ouders van de arts een soort wonderkracht. Zou de arts op zo'n moment niet autoritair optreden, dan voldoet hij niet aan de eis die men aan hem mag en moet stellen". De arts moet zich dus wel als super wezen gedragen? „In crisissituaties wel, maar in het verleden en ook nu nog wel is de arts zelf gaan geloven dat hij een su per wezen was. of heeft zich die rol met welgevallen laten aanleunen. Zodra de crisis is opgelost, moet de goede arts al het mogelijke doen om weer op voet van gelijkheid met zijn patiënt te ko men. Doet hij dat niet dan krijgen we de situatie in de spreekkamer, waar ook in de meest simpele gevallen de arts zich in geheimzinnigheid hult en waar de patiënt zich elke seconde van zijn onmondigheid bewust is". moet ik nu gaan zeggen, dat die maagpijn best meevalt. De oorzaak van haar vele ziekten is dat haar zoon een huwelijk heeft gesloten, dat niet naar haar zin is en zij vóelt zich daardoor min of meer te kort gedaan. Haar geestelijk in casseringsvermogen kan dit normale levenspro bleem niet aan." thuis een elektriciteitsstoornis. De elek triciteitsmaatschappij stuurde mij on middellijk een monteur, die een begin van kortsluiting ontdekte. Als die mon teur niet was gekomen, had er die nacht brand kunnen uitbreken. Dan was mijn hele gezin wellicht in levens gevaar komen te verkeren. Ik was die monteur erg dankbaar en ik heb zonder enige moeite veel bewondering getoond voor zijn vakbekwaamheid, maar ik voelde me jegens hem toch niet een on mondige stamelaar". Waarom moet zo'n situatie dan wel groeien tussen de arts en zijn pa tiënt? „Ik geef toe dat vele artsen zich deze onnatuurlijke toestand met welgevallen hebben laten aanleunen, maar zij wordt ook dikwijls volkomen onnodig door de patiënt opgeroepen". De auto stopt voor een hoog flatge- Het autoritair optreden van een arts is te beschouwen als een medi cijn dat alleen in bepaalde situaties moet worden toegepast? „Precies. De arts moet leren zichzelf minder voor de gek te houden. Wat kan een arts in feite nu helemaal doen? Hij kan slechts de middelen aanwijzen waarmee de patiënt zichzelf beter kan maken. In sommige gevallen zal de arts dat moeten doen met een zeker geeste lijk overwicht, maar dikwijls is het niet nodig dat bij de patiënt een gevoel van ongelijkheid ontstaat. De arts kan daar aan meewerken door de patiënt, die dat kén verdragen, zo openlijk en eerlijk mogelijk uit te leggen wat er aan de hand is. Zo voorkomt hij ook dat er bij de patiënt onwerkelijke verwachtingen worden gewekt". Moet een arts ook tegenover de pa tiënt durven toegeven dat hij in een bepaalde situatie machteloos is? „Ach, dat is het probleem niet. Als de arts werkelijk de zekerheid heeft, dat een geval hopeloos is, kan hij gaan po gen dit met zo min mogelijk schokken bij de patiënt over te brengen. De moeilijkheid is echter, dat de medische mogelijkheden in de afgelopen twintig jaar zo enorm zijn toegenomen, dat niet alleen de patiënt, maar ook de arts zelf soms het idee heeft dat alles kan, ter wijl we in feite nog zo erg weinig we ten. Het gaat vaak om geestelijke oor zaken, die de arts niet weg kan nemen, hoewel de patiënt toch genezing van hem verwacht". Heeft d'e patiënt het recht om alles van zijn ziekte te weten? „Dat recht heeft hij wel, maar de arts mag van zijn patiënt niet meer vragen dan de patiënt kan opbrengen. Een vrouw klaagt over chronische hoofdpijn en de arts is er op goede gronden van overtuigd, dat deze hoofd pijn mede een gevolg is van het feit dat zij een geestelijk onvolwaardig kindje heeft. Soms kan hij dan de zaak alleen maar erger maken als hij een te duide lijk verband zou gaan aantonen tussen die hoofdpijn en dat kindje. De arts zal dan op een wat taktische manier moe ten pogen de vrouw te verzoenen met de situatie van haar kind en die hoofd pijn als een afzonderlijk verschijnsel behandelen." Worden door het voortschrijden van de medische wetenschap aan de arts minder of meer zware eisen ge steld op het gebied van geestelijk «verwicht en psychologisch inzicht? „Vroeger was de arts bij gebrek aan technische hulpmiddelen zeer dikwijls machteloos. Zijn vaderlijke geruststel lende houding droeg toen dikwijls niet weinig bij tot een genezing. Nu we zo veel meer technisch-medische middelen hebben gekregen, is het echter pas goed duidelijk geworden dat de medicus méér nodig heeft. Veel van wat vroeger medisch gezien hopeloos was, is nu te genezen. Nu blijkt echter tevens, dat de genezing dikwijls maar schijn is. Het ziektever schijnsel wijkt voor het geneesmiddel, maar de ziekte-oorzaken blijven. Een goede arts moet ook pogen die oorzaken te achterhalen en als dat nodig is zal hij ook moeten trachten verbetering te brengen in de situatie die de ziekte op roept of bevordert. Bovendien kennen we de oorza(a)k(en) nog niet van vele ziekten, zoals suikerziekte, hartinfarct, galstenen, astma, ischias, enzovoort. Verkeert een patiënt niet bijna altijd in een erg afhankelijke positie, als hij bij zijn arts komt? ..Is dat niet met alle mensen zo op bijna alle maatschappelijke raakvlak ken? Van de week 's avond» kreeg ik bouw waar een man op behaaglijke manier ligt te lijden. Hij weet precies hoever hij kan gaan met de ziektewet en hij zoekt de uiterste grenzen op. Maakt het u kregel dat u door zo n man min of meer wordt misbruikt? „Dit zijn niet de patiënten bij wie ik graag kom, maar de behoefte om te pa rasiteren wijst al in de richting van een ziektebeeld. Juist in dergelijke gevallen bereikt een arts meer met een houding van gelijkheid dan met autoriteit. Als ik nu zeg, dat de man gewoon lui is, dan voelt hij zich verbitterd en mis kend. Ik kan ook pogen de man van zijn eigen verantwoordelijkheid bewust te maken. Ik laat hem beslissen en geef hem slechts de middelen om zo goed mogelijk te beslissen. Beslist hij dan toch verkeerd, dan ligt de verantwoor delijkheid bij hemzelf; ik geef hem niet de kans zich achter mijn autoriteit te verschuilen" Vergist u zich nooit in de beoorde ling van een geval? „Jawel, en het besef dat dit altijd mogelijk is, houdt een goede arts be scheiden. Vooral bij mensen die veel klagen, dreigt doorlopend het gevaar dat de arts een belangrijk symptoom over het hoofd ziet. Zoiets komt niet vaak voor, maar de weinige keren dat Het mij in mijn twaalfjarige huisarts praktijk is overkomen, hield ik er een nare kater aan over". De arts heeft dus in feite geen keu ze als hij wordt ontboden? „Vooral in de laatste tijd wordt er nogal veel gepraat over de chantage die een bepaald soort patiënten op de arts zou uitoefenen. Met veel ophef wordt ook gepubliceerd dat een ontboden arts niet kwam en de gevolgen zeer ernstig waren". ,Om misverstand te vermijden: het is volkomen terecht dat ook de arts in het openbaar op zijn falen wordt gewezen. Daarnaast ken ik vele artsen die we zenlijk gebukt gaan onder de onheuse behandeling die zij van patiënten on dervinden. MUUUjU Een paar dagen in bed houden, heeft dokter gezegd. Worden artsen vaak misbruikt? „Ze worden zelden door hun eigen patiënten misbruikt. De vervelende ge vallen komen meestal tijdens weekend dienst voor". Per dag heeft de Nederlandse huisarts ongeveer veertig maal contact met een patiënt (in de spreekkamer, bij de patiënt thuis en telefonisch). Gemiddelde Nederlandse Jiuisartsenpraktijk: 2.250 ziekenfondspatiën ten en 600 particuliere patiënten. Pas in 1865 werd in Nederland de medische bevoegdheid wettelijk gekoppeld aan een universitaire opleiding; het duurde tot 1918 voordat er geen heelmeesters en andere „medicijnmannen" met vaag omschreven opleidingen en bevoegdheden in Nederland meer waren. De Europese geneeskunst werd omstreeks 900 een afzonderlijk beroep, dat steunde op de kennis en de kunde van de arabische volkeren: de eerste medische school werd omstreeks 950 in het Zuidspaanse Cordoba gesticht. Nederland kreeg zijn eerste medische faculteit in 1575 in Leiden. In 1851 telde Nederland één (wel of niet academisch gevormde) ge neeskundige op 1.228 inwoners; in 1958 was er één huisarts in Nederland op 2.690 inwoners, in 1968 één op de 2.979 inwoners. Jaarlijks laten zich in Nederland ongeveer 1.400 studenten voor het eerst inschrijven aan een medische faculteit; ongeveer 60van hen haalt het artsenexamen: als de student afstudeert is hij gemiddeld 28 jaar en 8 maanden oud. nj-j-j-ü-Li-ij-uruui-ui-u-ü-iu-ii-.-.-.- ---------------- Het einde van het bezoek: dok ter wast zijn handen. „Je kunt natuurlijk zeggen: „Als ie mand een doktor waarschuwt, is dat op zichzelf al een aanwijzing". Dat is zo, maar je voelt je als arts toch wel geno men als je na een werkdag van soms zestien uur, uit je bed wordt gebeld Voor een licht ongelukje dat 's avonds om acht uur is gebeurd. Bij navraag blijkt dan dat je niet eerder bent ge waarschuwd omdat de vader niet door de komst van de dokter gestoord wens te te worden tijdens de uitzending van een voetbalwedstrijd. Dat is collega's van mij overkomen en die waren daar naar mijn gevoel terecht niet erg geestdriftig over." DEN HAAG Minister Klompé (CRM) heeft geen aanleiding gezien om het verzoek voor een opdracht van de toneelgroep Studio aan Jan Cremer te weigeren. Zoals bekend willen twee ac trices aan één van de stukken niet mee werken. De minister heeft de tekst van de to neelstukken niet gelezen, maar zoiets is ook niet gebruikelijk. Wel wist minister' Klompé, dat in het omstreden stuk en kele wijzigingen zullen worden aange bracht. Zij achtte het niet op zijn plaats om de opvoering te verbieden. Zoiets moet Studio doen of de burge meester van de gemeente waarin de première wordt gègëven, aldus dr. Klompé gisteren in de Eerste Kamer. AMSTERDAM Dc mogelijkheid is niet uitgesloten dat de komende zomer in het Olympisch Stadion in Amster dam een groot popfestival zal worden gehouden, waarbij de Engelse groep The Rolling Stones het hoofdnummer zal zijn. Dit is gisteren meegedeeld op de algemene aandeelhoudersverga dering van de N.V. Olympisch Stadion. Het idee van een dergelijk festival is gekomen van een van de organisa toren van de musical „Hair", die voor stellingen op een van de bij-velden van het stadion geeft. Deze Tom Kyllog is een vriend van de manager van The Rolling Stones en hij verwacht deze groep naar ons land te kunnen brengen. Kyllog heeft tegenover de heer J. C. Tetzner, commissaris van het stadion, ook de mogelijkheid geopperd om Frank Sinatra in het stadion te laten op treden. Het is bekend van Sinatra, dat hij voor geld niet wil komen, nog niet voor een miljoen gulden. „Maar misschien kunnen we via een lief dadigheidsvoorstelling iets bij hem bereiken", aldus de heer Tetzner. De fiLm „De medemens en Fry- drik Weinreb", die vanavond uitge zonden zou worden, gaat niet door. Directie en bestuur van de IKOR- CVK-televisie hebben op het laatste moment dit besluit genomen omdat over de figuur van Weinreb te emo tioneel en te controversieel gedacht wordt. De twee kerkelijke zendgemach tigden hebben nu besloten, de film „De rabbi en zijn rabbi" vanavond om 22.40 uur op het tweede net uit te zenden. De Amerikaanse jazztrompettist Dizzy Gillespie komt volgende maand met zijn kwintet naar Neder land voor een concert op donderdag 5 maart, dat ter gelegenheid van de Dag van de Jazz wordt georgani seerd door de Nederlandse Omroep Stichting in samenwerking met de Stichting Jazz in Nederland en <le Stichting Jazz Werkgroep Amster dam. Het concert wordt gegeven in gebouw Frascati in Amsterdam. Aanvang 20.15 uur. Vóór de pauze wordt het program ma verzorgd door het kwintet Harry Verbeke, bestaande uit Harry Ver- bete, tenorsax, Rob Francken, orgel. Wim Overgaauw. gitaar, Ruud Ja cobs, bas en Martin van Duinhoven, drums. Na de pauze volgt het optre den van het kwintet Dizzy Gillespie, dat bestaat uit Dizzy Gillespie, trom pet. Mike Longo, piano, George Jilraz. bas, George Davis, gitaar en David Lee, drums. De NOS-radio zal opnamen van het concert maken voor uitzending in de rubriek „Jazz in aktie". De eerste uitzending, die aan het con cert is gewijd, is te horen op maan dag 23 maart van 22.55 tot 23.55 uur via Hilversum I. Ter herdenking van de zeventigste geboortedag van Kurt Weill zal de VARA-radio via Hilversum I drie uitzendingen aan deze componist wijden. Vrijdagmiddag van 13,20 tot 1 uur wordt „Die sieben Todsün- den" op tekst van Bertolt Brecht uitgevoerd (Lotte Lenya vertolkt de rol van Anna), maandagmorgen van 9 tot 9.30 uur is zijn concert voor viool en blazers te horen en woens dagmiddag wordt van 12 tot 12.25 uur een suite uit zijn beroemde „Dreigroschenoper" uitgezonden. 6834 Heer Bommel zakte wat in en er \erscheen een zorgelijke trek op zijn ge laat. „Zeg ook eens wat, Tom Poes", zei hij. „Wat gaan we doen? Hoe gaan we de ver starring van de ouderdom bestrijden, als je begrijpt wat ik bedoel?" „Ik begrijp het best", zei Tom Poes. „Maar het is niet zo gemakkelijk. Ik ga hier eerst eens rondkijken, dan krijg ik misschien wel een idee". Hij liep pein zend weg over de dam en heer Ollie keek hem verbitterd na. „Zo staat men als heer weer alleen in de ure des gevaars," mompelde hij. „Niet staan!" riep Rep. „Je moet be wegen; dat is het enige wat helpt!" „Ach wat," hernam heer Bornrtiel somber. „Jij praat naar je verstand hebt, jonge vriend! Jullie jongeren denken dat huppelen en springen jong houdt. Maar het gaat veel dieper. Het innerlijk moet bewegen! En omdat er hier toch niemand is, die mij volgen kan zal ik mijn eigen eenzame weg gaan. Het zou al raar moeten loper» wanneer ik geen ingeving krijg. Ik heb wel voor heter vuren gestaan." Hij stak de handen in de zakken en be gon te lopen, vol diepe gedachten. De avond begon reeds te vallen en een kille wind floot klagend door de kromme moe rasbomen. Hier en daar sprongen mobs uit de poelen te voorschijn om snel weer te verdwijnen als ze de eenzelvige ge daante gewaar werden. Maar heer Ollie keek niet naar hen. Zijn aandacht werd getrokken door twee stabs die traag over een heuvel naderden en die zwart afsta ken tegen het avondrood.... 1 Leen Jongewaard in ,,De klucht van de koe" van Bredero? Nee, in de show-in-klcur van Adèle Bloe- mendaal. vanavond om 20.35 uur op Nederland 1 in het VPRO-pro- gramma. Zo te zien eigenlijk eerder een „VeePROgramma"maar laten we geen „boe" roepen, want door de kwaliteit van de artiesten zullen we ons waarschijnlijk niet stierlijk hoeven te vervelen. In het Gelders programma van de RONO wordt vrijdag feen reportage uitgezonden van de Statenvergade ring. In deze vergadering komt o.a. de herziening van het Streekplan Rijn en IJssel aan de orde. In de re portage wordt een impressie gegeven van de debatten in de Staten. In hetzelfde programma kan het jeugdprogramma „Neet massen, maor joeksen" worden beluisterd, dat wordt samengesteld door Arie Ribbers en Bert Witteveen. Het Gelders programma kan wor den beluisterd op golflengte FM 96.2 of kanaal 31, en wel tussen 19.50 en 20.00 uur. De NOS-inzending voor het con cours om de Gouden Roos van Mon treux, dat van 23 tot en met 30 april wordt gehouden, bestaat uit een sa menvatting van enkele afleveringen van het NCRV-programma „Kijk- kijk". Dit programma wordt samenge steld door Ruud Keers en Jan Fille- kers en gepresenteerd door Kees van Maasdam. Buiten mededinging wordt inge zonden een samenvatting van enkele afleveringen van het VARA-pro- gramma „Hadimassa", dat geregis treerd wordt door Dimitri Frenkel Frank. NEDERLAND I 18.45 NOS: Kleur Fabeltjeskrant. 18.55 NOS: Journaal. 19.04 VPRO: Monsieur Jean-Claude Vaucherin, film. 19.37 Waar is Hans Verhagen?, film- rep. 20.00: NOS Journaal. 20.20 VPRO: Berichten uit de sa menleving. 20.35 Kleur: show met Adèle Bloe- mendaal. 21.15 Cinestud: progr. over studen tenfilmfestival. 22.00 Zwart en zilver, eenakter van Michael Frayn. 22.30 NOS: Journaal. 22.35-23.05 TELE AC: Bij leven en welzijn les 7 (herh.). NEDERLAND II 18.45 NOS: Kleur: Fabeltjeskrant. 18.55 NOS: Journaal. 19.04 NOS: Scala: informatief pro gramma. 19.30 Van gewest tot gewest. 20.00 NOS: Journaal 20.20 TROS-toto. 20.40 Kleur: -De zeven zeeën V: De Caraïbische Zee, filmrep. 21.30 Adanvprogr. voor mannen. 22.15 Wegwezen, quiz voor autorij dende echtparen. 22.40 CVK/IKOR: „De rabbijn en zijn rabbi". 23,10-23.15 NOS: Journaal. DUITSLAND I (Regionaal prQgr.: NDR: 18.00 Toe ristische tips. 18.30 Actualiteiten. 18.45 (K) Zandmannetje. 18.55 Regio nale kroniek. 19.26 (K) Ein Jahr ohne Sonntag. TV-film. 19.59 Pro grammaoverzicht. WDR: 8.20-8.45. 10.20-10.45 en 12.10-12.35 Schooltele visie. 18.00 (K) Lieber Onkel Bill, TV-serie. 18.30 Voor de kleuters. 18.40 Actualiteiten en nieuws. 19.25 (K) Das grosse Gleichgewicht, TV- film.) 20.00 Journaal en weerbericht. 20.15 Winchester 73, Amerikaanse speelfilm. 21.45 Filmreportage. 22.30 Journaal, commentaar en weerbe richt. DyiTSLAND II 18.05 Actualiteiten en muziek. 18.40 Ich und P^ris, TV-serie. 19.10 Pepelos Brautzeit, kort TV-spel. 19.45 Nieuws, actualiteiten en weer bericht. 20.15 (K) Eurovisie: Show- progr. Aansluitend: Nieuws. 21.45 Politieke discussie. 22.45 Nieuws, weerbericht en wintersportweerbe richt. DUITSLAND I 10.00 Nieuws. 10.05 Journaal van gisteravond. 10.30 Muzikaal amuse- mentsprogr. 12.00 Filmreportage. 12.50 Internationaal persoverzicht. 13.00-13.30 Journaal. 16.35 Nieuws. 16.40 Voor de kinderen. 17.00 (K) Idem. 17.25 Kroniek. 17.55-18.00 Nieuws. DUITSLAND II 16.55 Unser Mond, serie. Weerber. wintersp. 17.30 Nieuws en weerber. 17.35 Sport. HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtend gymnastiek. 7.20 Lichte grammo- foonmuziek en reportages. (8.00 Nieuws; 8.11 Radiojournaal; 8,30 De groenteman). NOS: 9.00 Internatio naal Spectrum: moderne koorwerken en orkestmuziek. (9.35-9.40 Water standen). AVRO: 10.00 Voor de kleu ters. 10.10 Arbeidsvitaminen (gr.). (11.00-11.02 Nieuws.) 11.30 Gitaarre cital: klassieke en moderne muziek. 11.55 Beursberichten. NOS: 12.00 Blik op de wereld: populair progr. over ontwikkelingshulp. Overheids voorlichting: 12.30 Uitzending voor de landbouw. NOS: 12.40 Stereo: Lichte grammof oonmuziek, 12.50 Recht en slecht, praatje. 13.00 Nieuws. VARA: 13.11 Aktualiteiten. 13.20 Stereo: Die sieben Todsünden. Kurt Weil (gr). NOS: 14.00 Stereo: Gevarieerde grammof oonmuziek. 14.30 Van je buren moet je 't maar hebben: radiowedstrijd tussen Ne derlandse en Belgische micro-korf balteams. 15.00 Stereo: Aspekten van de kamermuziek: moderne kamer muziek. 15.45 Toerismo: toeristische informatie uit binnen- en buiten land. VPRO: 16.00 VPRO-vrijdag: gevarieerd progr. (16.00 Nieuws; 17.55 Mededelingen; 18.00 Nieuws: 18.20 De Vrije Gedachte: Multatuli 150 jaar geleden geboren, lezing: 19.30 Nieuws;. NOS: 20.15- 01.00 Stereo: Grand Gala -Du Disque Po pulaire 1970. (In de pauze; 22.20- 22.50 Impressies; 22.30 Nieuws). HILVERSUM II KRO: 7.00 Nieuws. 7.11 Het leven de woord. 7.16 Stereo: Badinerie: klassieke muziek (gr.). (7.30 Nieuws; 7.32 Actualiteiten; 7.50 Overweging: 8.00-8.10 Nieuws.) 8.32 Voor de huis vrouw. (9.00 Gymnastiek voor de huisvrouw.) 9.40 Schoolradio. 10.09 Stereo: Aubadé: klassieke muziek (gr.). 11.00 Nieuws. 11.03 Voor de zie ken. 11.54 Bericht Vastenactie. 11.55 Mededelingen. 12.00 Stereo: Van tweelf tot twee, gevarieerd progr. (12.22 Wij van het land; 12.26 Mede delingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws; 12.41 Actualiteiten: 13.00-13.05 Raden maar....) 14.05 Schoolradio. 14.30 Stereo: licht in strumentaal ensemble. TROS: 14.45 Concert a la carte: verzoekprogr. van operette-melodieën. 16.00 Nieuws. 16.03 Disco-Drive-In: de showbusiness op de korrel genomen. 17.00 Persoverzicht. 17.15 Sportkom- pas. 17.45 Actualiteiten. NCRV: 18.00 Koorzang met orkestbegeleiding: lichte muziek. 18.19 Uitzending van de Anti Revolutionaire Partij. 18.30 Nieuws. 18.41 Actualiteiten. 19.00 Wereldpanorama. 19.10 Veel ge vraagde gewijde muziek, (gr.). 19.40 Wijd als de wereld: wekelijkse in ternationale oriëntatie in kerk, zen ding en oecumene. 19.50 Zingen met Cecilia: volksmuziek. 20.05 Stereo: Op het weekend af: licht platen- progr. 21.30 Meneer Abraham, hoor spel. TROS: 22.00 Stereo: Iene miene muze: nieuws over underground and westcoast music. 22.30 Nieuws. 22.40 Tsjies plies; licht amusementsprogr. 23.15 Stereo: Toontje later: licht mu- ziekprogr. 23.45 Actualiteiten. 23.55- 24.00 Nieuws. HILVERSUM III VARA: 9.00 Nieuws. 9.02 De Eddv Becker Show. (10.00 Nieuws.). 11.00 Nieuws. NOS: 11.00 Nieuws. 11.03 De Felix Meurders Show. VPRO: 12.00 Nieuws. 12.03 Top-30. (13.00 Nieuws). TROS: 14.00 Nieuws. 14.03 Lynx (of Los). AVRO: 15.00 Nieuws. 15.03 Mu ziek boetiek: licht muziekprogr. (16.00 Nieuws.) 17.00 Nieuws. 17.02 Actualiteiten. 17.05-18.00 Zingende boudie: platenprogr, voor automobi listen.

De Vallei | 1970 | | pagina 11