Luifels en muziek voor 'I publiek Uitbreiding van activiteiten centrum noodzakelijk J. H. van Schuppen: „Aanzet federatie Politie controleert voorrang en snelheid CHEVROLET Inspraak en voorlichting structuurplan kost 20 mille Boslaan wordt 7 m breed 0 p E L 5 mei-feest kost gemeente zeventien mille MARKTEN Van 2 tot 14 maart: Soefi Forumavond Actie Jaarcijfers Kerkelijke stand Samenwerking Daling Jeugddienst Ouderling Gekozen Hulp Bijstand Lijdende mens Vrouwen vereniging Presidium Kerkblad Kerkbezoek Collecte Samenwerking Seril.aat VAN WOUT BLAUWKOUS. VEENENDAAL Winkeliers en andere ondernemers, die zich in het centrum van Veenendaal rechtstreeks tot het publiek rich ten, hebben zich verenigd in de stichting „Winkelcentrum Vee nendaal". De stichting heeft zich als doel gesteld de belangen in het centrum van Veenendaal te behartigen. Zij beschouwt zich niet als concurrent van de Veenendaalse middenstands vereniging „Handel en Nijverheid", maar beoogt een samen werking. UITBREIDING V.A.B. KIRPESTEIN FEDERATIE GROTER BUDGET VRIJDAG 27 FEBRUARI 1970 CENTRUM-WINKELIERS VERENIGD IN STICHTING „Als de Eerste Kamer een beetje meewerkt dan zit 'et er in, dat ik ga stemmen de volgende maand, voor 't •erst in m'n leven", zei me een geze ten burger van onze gemeente. „In de Tweede Kamer is het er ook al door en ik verwacht dat minister Beernink het ook nog wel door de „Eerste" heen zal jagen voor de stemming van de volgende maand". „Je zal bedoelen het afschaffen van de opkomstplicht" waagde ik voorzichtig op te merken, hoewel ik deze maatre gel geenszins in verband kon brengen met iemands voornemen om voor het eerst naar de stembus te gaan. Daarom vervolgde ik, nog steeds uiterst behoedzaam, omdat ik er nooit goed raad mee weet als iemand een vergis sing begaat: „Je wil natuurlijk zeg gen, dat je voor het eerst van je leven thuis zult blijven bij een stemming. Vroeger moest je immers altijd ko men, want anders kreeg je een bon aan je broek". „Ik dacht anders, dat ik het heel duide lijk gezegd heb", antwoordde de ad- spirant-kiezer op meer giftige toon, „maar ik wil het voor een slechte verstaander nog wel 'es een keer zeg gen: als je straks niet meer hoeft te komen dan ga ik iets doen wat ik nog nooit gedaan heb: meebeslissen over het bestuur van land, en provincie en Gemeente". Uit het verdere verloop van het gesprek werd het me inderdaad helder. Hij had zich inderdaad niet met z'n uit spraak vergist. „Ik heb er altijd voor gepast om te gaan stemmen, omdat ik moest ko men. Daarom heb ik nooit èèn poot in een stemlokaal gezet. Ik laat me niet dwingen. Door geen mens en door geen ambtenaar. Op formulieren staat nogal 'es: Insturen voor de zo veelste van de maand. Dan hebben ze mij boven in de boom zitten. Als ze me op de kast willen jagen dan moe ten ze met dwang beginnen. Dan heb ben ze aan mij een kwaje. Als er op staat „Beleefd verzoeken wij U dit papier voor de zoveelste op te sturen" dan valt het bij mij anders. Dan wordt het netjes verzocht. Maar geen bevelen. Daar reageer ik helemaal averechts op. Zo was het ook met stemmen. Ik word al meer dan zestig jaar geregeerd maar ik heb nog nooit een bus en een hokkie gezien. Laat staan een rood potlood aan een touwtje. Dat zal me straks een belevenis worden, want als ik niet meer mot dan ben ik straks van de partij. Van welke weet ik nog niet, al heb ik een hele tijd gehad om daar over te denken". Hij vond het kennelijk een goeie, want hij kletste zichzelf op de knieën. Ik veronderstelde dat hij zich bij alle vorige stemgelegenheden altijd ver antwoord had met de mededeling, dat hij verhinderd was om te komen, maar dat bleek niet het geval. „Wis en waarachtig niet" riep hij „ik heb er nooit omheen gedraaid. Ik heb altijd geschreven als ik zo'n brief van de burgemeester kreeg waarom ik niet was op komen dagen: geen be langstelling. In het begin is daar wel 'es een politieman op af gekomen. Die zei: „doe me nou een lol en be loof me dat je de volgende keer wel gaat dan hoef ik er geen werk van te maken. Dat bespaart jou twee riks- daalders boete en mij een proces-ver baal". „Voor twee knaken wil ik dat feest meemaken" zei ik tegen de diender, maar het is er nooit van ge komen. En later kwam er zelfs geen politie meer. Ze wisten hoe ik er over dacht. Ik heb me ook wel 'es door zo'n fel partijmannetje laten rijden. Nee, dan ging ik niet het stemlokaal in. Daar heb ik me nooit aan bezondigd. Maar ik ging open en bloot een doos siga ren kopen in een winkeltje ernaast. Ik presenteerde m'n chauffeur dan een sigaar en ik zei, dat ik terug wil de lopen. Dan had je zo'n uitslover moeten zien kijken. Maar het lijkt er nou toch op dat het er toch echt van gaat komen. Ik zal voor t eerst van m'n leven een hokje rood gaan maken. Ze hebben me wel ge zegd, de aanhangers van de politiek, dat ik dom deed om niet te gaan stemmen omdat ik daardoor juist de partij in het zadel hielp die ik hele maal niet mocht. Dat zal nu dus moe ten blijken. En ik laat me weer met de auto bren gen en halen. Maar wel door een par tij waarop ik niet stem, want dat ge sleep met ouwe mensen moesten ze ook nog verbieden Wout Blauwkous De stichting Winkelcentrum Veenen daal is begin deze week opgericht. In middels is reeds een 40-tal winkeliers en andere ondernemers tot de stichting toegetreden. Aangenomen wordt, dat dit aantal in de nabije toekomst zal stijgen tot ongeveer het dubbele. Win keliers, die tot de stichting willen toe treden dienen blijkens de statuten lid te zijn of te worden van de win keliersvereniging Handel en Nijver heid. Dit geldt niet voor andere onder nemers in het centrum, die eveneens lid kunnen worden van de stichting, zoals bijvoorbeeld banken e.d. In Veenendaal functioneert al vele jaren de winkeliersvereniging „Handel en Nijverheid", die de belangen van de gehele Veenendaalse middenstand be hartigt. Zij is de spreekbuis van de georganiseerde plaatselijke winkeliers. De oprichting van de stichting brengt hierin géén verandering. Het uitgangspunt van één grote mid denstandsvereniging heeft voor bepaal de groepen winkeliers (b.v. in 't cen trum) bezwaren. Zo kunnen bijvoor beeld nooit gelden uit de verenigingskas worden besteed voor activeren in één bepaalde wijk. Wanneer in het centrum verlichting moet wqrden aangebracht, kan dit niet uitgaan van, en worden be kostigd door de winkeliersvereniging. Dit heeft inmiddels geleid tot twee ver lichtingscommissies, namelijk één in het centrum (inmiddels opgegaan in de stichting) en één in Veenendaal-Zuid). Aangezien een uitbreiding van activi teiten in Veenendaal-centrum noodza kelijk wordt geacht, hebben enkele winkeliers daarvoor naar de nodige vorm gezocht. Een en ander heeft gere sulteerd in de oprichting van de stich ting „Winkelcentrum Veenendaal", waarbij zich in de toekomst ook de middenstanders van het nieuwe winkel centrum kunnen aansluiten. Het voorlopig bestuur van de stich ting bestaat uit vijf personen, te weten de heren H. van Schuppen, B. Bos, D. C. Rodenburg en namens het bestuur van „Handel en Nijverheid" de heren W. R. Jansen en J. H. van Schuppen. De komende tijd gaat het bestuur zich bezighouden met de uitwerking van een aantal suggesties, die tijdens de oprich tingsvergadering zijn gedaan. Enkele van die suggesties zijn: het aanbrengen van luifels bij de winkels in het cen trum, zodat een vorm van overdekt en daarom gezellig winkelen ontstaat, als mede het aanbrengen van een gezamen- ADvKRT F.NTIh VEENENDAAL CITY-MOTORS - SDI VEENENDAAL De festiviteiten ter gelegenheid van de herdenking van de bevrijding in mei gaan 12.000 meer kosten dan waarvan werd uitgegaan bij het samenstellen van de begroting voor dit jaar. Er werd 5000 op de begroting gezet voor dit doel, maar de totale kosten van het door de vereniging „Oranjedag" op gestelde programma en het uitreiken van een boekje aan de schooljeugd be lopen een bedrag van 17.000. Voor het tekort van „Oranjedag" 7.850) en de aanschaf van de boekjes 9000) wordt een aanvullend krediet gevraagd. De leerlingen van de klassen 1 tot en met 4 van het basisonderwijs krijgen het boekje „Waarom de tram stilstond van W. G. van der Hulst jr. en de scholieren van de vijfde en zesde klas van de lagere scholen en de eerste klas sen van het voortgezet onderwijs ont vangen een exemplaar van „Wij en de Vrijheid" van drs. A. H. Paape. Marktbericht Barneveld, Coöp. Ve- luwse Eierveiling Barneveld, aanvoer: 1.527.270 stuks, stemming kalm. Prijzen (in guldens per 100 stuks). Eieren van 52/53 gram f 9,66 tot f 9,72; 56/57 gram f 10,40 tot f 10,78; 60/61 gram f 11,36 tot 11,57; 64/65 gram f 11,60 tot f 11,81. Eierveiling Barneveld, aanvoer: 499.863 stuks, stemming: kalm. Prijzen (in guldens per 100 stuks). Eieren van 51/52 gram f 9,35 tot f 9,69; 56/57 gram f 10,52 tot f 10,84; 61/62 gram f 11,24 tot f 11,56; 66/67 f 11,70 tot f 12,09. Eiermarkt Barneveld, aanvoer: ca. 2.250.000 stuks, handel: vlot. Eieren van 50/58 gram f 9,70 tot f 11,25 per 100 stuks, kg-prijs f 1,94; eieren van 59/65 gram f 11,45 tot f 12,50 per 100 stuks, kg-prijs f 1,94 tot f 1,92; witte eieren 25 tot 50 cent per 100 stuks lager. Yarkensmarkt Barneveld, aanvoer: 32 stuks, geen notering. lijke omroepinstallatie, waardoor het winkelend publiek kan worden vergast op 'n gezellig muziekje, afgewisseld met eventuele reclameboodschappen. Bestuurslid van de stichting, de heer J. H. van Schuppen, die tevens voorzit ter is van „Handel en Nijverheid" ziet in de oprichting van de stichting de Veenendaals winkelcentrum nummer een krijgt er verschillende attracties bij als de plannen van de nieuwe stich ting van de grond komen. aanzet tot een federatieve opzet van de Veenendaalse middenstand. „Het is wel liswaar nog een federatie op één been, maar dat kan wellicht veranderen. On middellijk zie ik dat evenwel nog niet. Een poging mijnerzijds om ook de win keliers in Veenendaal-Zuid aan te spo ren zich in een soortgelijke stichting te verenigen, heeft schipbreuk geleden. Men voelt er nog niet veel voor, maar dat standpunt verandert misschien nog wel". Moeilijkheden als gevolg van de stichting verwacht de heer Van Schup pen niet. Hij zegt: „Er is een duidelijke afbakening van taken. De stichting be hartigt de belangen van eeh groep van winkeliers, terwijl de middenstandsver- eniging zich inzet voor alle Veenendaal se winkeliers. Zonder, die stichting zou den er dacht ik véél eerder moeilijkhe den kunnen ontstaan. Natuurlijk moe ten we er wel voor waken, dat riichting en vereniging niet langs elkaar gaan werken. Maar dat is, volgens mij ook al weer uitgesloten, omdat de leden van de stichting ook leden van „Handel en Nijverheid" zijn". Over de behoefte aan meer activitei ten in Veenendaal-centrum zegt de heer Van Schuppen: „Om het winkelcentrum aantrekkelijk te maken en te houden, zal er meer moeten gebeuren voor het koperspubliek; meer service en meer acties. Daarvoor is het noodzakelijk, dat ieder bedrijf in het centrum een groter budget uittrekt voor collectieve reclame". VEENENDAAL Statistici hebben becijferd dat veertig procent van alle ongevallen te wijten zijn aan het niet verlenen van voorrang. Het Is dus niet toevallig dat het kernthema van het Verbond voor Veilig Verkeer in dit kwar taal hieraan is gewijd. De Veenendaalse politie gaat hierop inhaken door van 2 tot 14 maart een verscherpte controle op de naleving van de voorrangsrrgels te gaan uitoefenen. Tevens zal in die periode verscherpt worden gecontroleerd of men zich houdt aan de snelheidsbepalingen. Nieuw daarbij is dat ook aandacht zal worden geschonken aan de snelheid waarmee het gemotoriseerde verkeer op kruisingen toerijdt. Steekproeven hebben namelijk uitgewezen, dat de toer ij - snelheid op kruisingelf in 99 van de 100 gevallen het toelaatbare overschrijdt. Het onderzoek naar de gedragingen van het gemotoriseerde verkeer bij na dering van kruisingen heeft duidelijk de gevaren van het veronachtzamen van de hiervoor geldende regels aange toond, Een te hoge snelheid van een voertuig dat voorrang moet geven be zorgt een van een andere zijde nade rende bestuurder een schrikreactie, die dan geneigd is het stuur om te gooien om een aanrijding te voorkomen. Een zodanige wijze van aggressief rijden brengt hem en andere weggebruikers onnodig in gevaar. Weinig mensen zijn er mee op de hoogte, dat een dergelijk verkeersgedrag kan worden gesanctio neerd, op grond van artikel 40 in het reglement verkeerstekens, verkeersre gels. De politie heeft steekproeven naar' het verkeersgedrag ondermeer genomen op het kruispunt Ambachtsstraat In dustrielaan Boompjesgoed omdat dit punt de gemiddelde situatie vertoont van alle kruispunten in Veenendaal. Daarbij kwam uit de bus dat geen en kele automobilist zijn snelheid aanpast aan de eisen die hieraan kunnen wor den gesteld. Iedereen reed zo hard, dat nooit tijdig gestopt had kunnen worden om voorrang te verlenen. Een automobilist die de Industrielaan in zuidelijke richting berijdt, heeft 24 meter voor de kruising met de Am bachtsstraat uitzicht op de verkeerssi tuatie op het voor hem en van rechts komende verkeer waaraan hij voorrang moet verlenen. Veertien van de 24 me ter heeft de autobestuurder al nodig om zijn besluit tot stoppen te nemen, zijn voet van gas- naar rempedaal te brengen om het remmechanisme van zijn auto in werking te stellen. Daarbij is men uitgegaan van een reactietijd van een seconde, een snel heid die in de praktijk door vrijwel niemand wordt gehaald. Er blijft dan nog tien meter over om de auto tijdig tot stilstand te brengen, en er is nog geen auto op de markt die over een dergelijk remvermogen beschikt bij een snelheid van 50 kilometer per uur. De politie zal in de eerstkomende veertien dagen de automobilisten hierop attenderen. Anders ligl het in die perio de met de snelheidsovertreders, die zonder meer op de bon gaan. De nale ving van de snelheidsvoorschriften zal worden gecontroleerd op wegen waar de draadjes van de gatsometer tot dus ver nog niet zijn neergelegd. Hert Soefi-oentrum Veenendaal belegt zondagmiddag 1 maart weer een zogenaamde universele ere dienst in het gebouw van de Ned. Protestanten Bond aan de Kerke- wijk. Spreekster is mej. C. D. Voute over het onderwerp „Wonder". Mu zikale en vocale medewerking wordt verleend door het echtpaar Visser- Hendriks, zang en door mevr. A. van Zanten-van Manen, orgel. De dienst begint om half vijf. Op initiatief van de Ned. Protes tanten Bond afdeling Veenendaal wordt op dinsdag 1-0 maart een fo rumavond georganiseerd in de aula van de chr. Technische Talmaschool aan de Industrielaan. Onderwerp van gesprek is „Geloof en weten schap in de crisis". Deze forum avond is een vervolg op de in okto ber van het vorig jaar behandelde gesprekstof over „Mens. ruimtevaart en geloof". Het forum bestaat weer uit theologen van verschillende de nominatie plus een buitenkerkelijke scheikundige. Aangezocht zijn kape laan Th. Escher, ds. Th. Ferwerda, dr. J. G. Thommes, ds. A. Verstraa- ten en drs. G. L. G. Wielaert. VEENENDAAL Inspraak in en voorlichting over het Veenendaalse structuurplan, dat in ontwerp zo goed als klaar is, gaat de gemeente een be drag van 20.000,- kosten. Dat deelt het college van B. en W. de raad mee in een plan de campagne met betrekking tot de presentatie van dit plan. Er zal een persconferentie over dit onderwerp worden belegd, per adver tentie zal de burgerij worden uitgeno digd een informatiebijeenkomst te be zoeken, er zal een tentoonstelling met maquettes, kaarten, grafieken, foto's en tabellen worden georganiseerd, de vertegenwoordigers van politieke par tijen, handel en industrie en de school jeugd zullen worden geïnformeerd en er zal een opstelwedstrijd voor de jeugd over dit onderwerp worden uitgeschre ven. Verder ligt het in de bedoeling een publikatieboekje met een omvang van 16 pagina's het levenslicht te laten zien met een oplaag van 2000 exemplaren. Het boekje moet de aandacht van de buitenwereld, bedrijven, instellingen enz. op Veenendaal vestigen. VEENENDAAL B. en W. stellen de raad voor de grondeigenaren aan de Boslaan die zelfs na langdurige onder handelingen niet bereid bleken een stukje grond voor verbreding van deze weg tegen vergoeding af te staan let terlijk en figuurlijk links te laten liggen Er is namelijk een voorstel tot aanbe steding van de reconstructiewerkzaam heden over te gaan. De onwillige grond eigenaren hebben hun percelen ooste lijk van de weg terwijl het zwaartepunt van de reconstructiewerkzaamheden aan de westzijde is gelegen. De rijbaan wordt met twee meter tot zeven meter verbreed. Daarnaast komt aan de westzijde een aansluitende par- keerstrook van twee meter uitgevoerd in klinkerverharding. Aan weerszijden van de weg komt verder een tegeltrot toir van 1.50 meter. Dat betekent dat de huidige trottoirbreedte aan weerszijden van de weg met een meter zal worden besnoeid. Deze week heeft de Hervormde gemeente te Leersum een inzame lingsactie gehouden onder de ge meenteleden ten bate van de bouw van een kerkelijk centrum. Op dit moment is de actie, waarvoor alle gemeenteleden schriftelijk zijn be naderd, nog niet afgesloten en de opbrengst nog niet bekend. De vrijgevigheid van de leden van de Chr. Geref. Pniëlkerk te Veenen daal is groot. Daardoor kon de ker- keraad het doel dat deze zich had ge steld om jaarlijks 10.000 gulden van de totale schuld van de gemeente af te lossen, bereiken. De totale opbrengst van de gewone kerkcollecten bedroeg in 1963 ruim 43.000 gulden. Aan vrijwillige bij dragen kwam binnen bijna 22.000 gulden. De deurcollecten leverden ruim 16.000 gulden op. Het uitgaven-totaal beliep een be drag van 143.000 gulden. De diaconie gaf 17.500 gulden uit in 1969 en boekte een tekort van 2200 gulden. Aan het eind van het vorige jaar telde de Chr. Geref. Pniëlkerk te Veenendaal 1503 leden, 755 doop- en 748 belijdende leden. Er kwamen 56 leden bij in 1969. In Blaricum geven de burgerlijke gemeente, de Hervormde gemeente en de R.K.-parochie samen een maandblad uit. Acht pagina's wor den volgeschreven door het plaatse lijke overheidsapparaat. De kerkelij ke gemeenten nemen elk vier pa gina's voor hun rekening. De naam van het blad is „Tussen hei en wei". Terwijl het aantal leden van de Gereformeerde kerk te Rhenen in 1969 is gestegen, daalde het aantal kerkgangers. Dit verontrustende verschijnsel heeft de aandacht van de kerkeraad. Dinsdag om de veertien dagen ko men de dames bijeen. De Hervormde gemeente te Over- berg zal elke maand een jeugddienst houden. De kerkeraad heeft hiertoe besloten. De heer D. A. W. van Baaren werd gekozen tot ouderling van de Her vormde gemeente te Eist. Tot ouderlingen van de Hervormde wijkgemeente midden te Veenendaal werden gekozen de heren W. Reber- gen en J. van Nieuwamerongen. Jongeren van de Hervormde ge meente „Sola Fide", de Gerefor meerde kerk en zeer waarschijnlijk ook van de Chr. Geref. kerk te Vee nendaal zullen de helpende hand gaan bieden waar men deze hulp dringend nodig heeft. Op zondag zullen ze huishoudelijk werk gaan doen op het internaat voor zwakzinnige kinderen „Heimer- stein" te Rhenen, waar men kampt met een ernstig personeelstekort. •Daarnaast hebben ze zich aangf- boden aan het bestuur van de chr. BLO-scholen te Veenendaal voor het verrichten van diverse karweitjes zoals schilderen, onkruid wieden enz. In de veertig dagen vasten worder in de R.K.-Salvatorkerk te V'daal speciale diensten gehouden. Dit ge beurt in samenwerking met de Goe de Herder-parochie te Ede. Als thema voor deze speciaie vas- tendiensten, op zondag om elf uur, is gekozen „De lijdende mens". Spe ciale aangezochte predikanten zullen dit onderwerp behandelen. Afgelo pen zondag was het thema „de gast arbeider". Leden van de Hervormde gemeen te te Overberg hebben een vrouwen vereniging opgericht, welke de raam „Wees een Zegen" werd meegegi\en. Tot bijstand in het pastoraat van de Hervormde wijkgemeente oost te Veenendaal is door de kerkeraad be noemd de heer H. Jonker. De heer Jonker, die ouderling is, zal drie keer per week pastorale arbeid ver richten. Als consulent van deze wijk is aangewezen ds. A. Vroegindeweij. De kerkeraad van de Hervormde middenwijk heeft de kerkvoogdij gevraagd om middelen beschikbaar te stellen voor het aantrekken van een bijstand in het pastoraat ter ontlasting van ds. S. P. van Assen- bergh die met ingang van 1 april -- de datum waarop ds. Van der Krift vertrekt consulent van deze wijk wordt. Met het beroepen van een pre- kant zal de kerkeraad wachten lot over ongeveer twee maanden de pastorie aan de Eikenlaan is ver bouwd. Tot voor kort waren de predikan ten om de maand praeses van de aad van de Gereformeerde Kerk te Veenendaal. De kerkeraad achtte deze periode te kort van duur en be sloot, dat in het vervolg de predi kanten een jaar lang het voorzitter schap van de kerkeraad zullen be kleden. Tot 1 september 1970 is ds. W. Blanken praeses. den van de beide plaatselijke Chr. Geref. Kerken. Het zal niet bij een samenspreking blijven. Een commis sie uit de Gereformeerde kerkeraad zal een gesprek met een afvaard.- ging van de Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt arrangeren. De redactie van „Rond de Cunera- kerk", het orgaan van de Hervormde gemeente Rhenen, streeft naar een fusie van dit orgaan met het blad van de Gereformeerde Kerk te Rhe nen „Kontafct". Op commissie-ni veau is evenwel vastgesteld dat de tijd daarvoor nog niet rijp is. Op vier zondagen in de maand no vember van het vorige jaar zijn m de Hervormde gemeente te Rhenen tellingen gehouden van het kerkbe zoek. Men heeft dit gedaan om ge gevens te verzamelen voor de bouw van een kerkelijk centrum in Rhe- nen-hoog. Maar ook afgezien daar van is op deze wijze interessant ma teriaal verkregen over het kerkbe zoek. Over de vier zondagen gerekend werd de Cunerakerk bezocht door totaal 296 eenheden (t.w. gezinnen en alleenstaanden) en de Bergschool door 406 eenheden. Als de personen die werden geteld elke zondag naar de kerk zouden gaan zou dit voor de Cunerakerk een bezoek van 500 personen inhouden en voor de Bergschool 674 personen (weer gerekend over vier zondagen;. 364 personen gaan regelmatig, d.w.z. meer dan een keer per maand, naar de kerk. Sporadisch een keer per maand of minder gaan 310 perso nen. Van het totaal aantal ingeschreven eenheden bezoekt slechts 55 pet. de kerk meer dan één keer per maand. Het meelevende deel van de ge meente komt gemiddeld één keer per veertien dagen in de kerk. De twee komende weken zal in Veenendaal, Renswoude en Scher- penzeel worden gecollecteerd door soldaten van het Leger des Heils, in het kader van de nationale inzame ling. De raad van de Gereformeerde Kerk te Veenedaal heeft een sa menspreking gehad met de kerkera- Tot scriba van de Hervormde wijkgemeente noord te Veenendaal is gekozen de heer F. van Doorr.

De Vallei | 1970 | | pagina 3