Gerucht over rechts college in Rhenen uit de lucht gegrepen MARKTCOMMISSIE VERWACHT SUCCES KERKDIENSTEN DOG III werd kampioen Rijn bereikte record-hoogte Woningnood nam toe Schoolparlement op Chr. Lyceum Wethouder mr. J. Deen (PvdA) keert niet in b. en w. terug PvdA besprak beleid voor toekomst Drie artsen onder een dak Paasveetentoonstelling dit jaar in NBM-hallen Nu al ruim honderd Subsidie bij verbetering oude buizen Televisie defect Wij komen direct M.T.S. TELEF. 08370-2838 inschrijvingen Grondaankopen Industriewijk Waarvoor dienen prov. staten? Delicatessenhuis 0 HORLOGERIE VAN MANEN Raiffeisenbank verbouwde NVYH Rhenen viert in maart eerste lustrum NIET TERUGKEREN AFWACHTEN Scholieren praten met docenten VRIJDAG 27 FEBRUARI 1970 RHENEN Met de raadsverkiezingen in zicht gonst het momenteel in Rhe nen van de geruchten. Volgens politieke kringen zouden er na de verkiezingen twee rechtse wethouders komen, omdat de PvdA niet meer in het dagelijks be stuur van de gemeente zou willen terugkeren. De voorzitter van de afdeling Rhenen van de partij heeft dit inmiddels pertinent tegengesproken. ..In de vergadering van maandag avond hebben wij gesproken over de waag of we in het college van burge meester en wethouders al of niet zou den moeten terugkeren na de komen de verkiezingen", aldus de heer H. L. Veenstra. ..Het is ten enen male niet juist dat wij beweerd of besloten heb ben om niet terug te keren. De bui tenwacht krijgt wel eens de indruk dat burgemeester en wethouders in een ge meente de dienst uitmaken. Daarbij wordt maar al te vaak vergeten of over het hoofd gezien dat het vaak van hogerhand gebeurt. De indruk bestaat wel eens bij de kiezers, dat burgemeester en wethou ders op bepaalde punten tekort schie ten, maar dan zijn er beperkende bepa lingen van „boven", die een rem vor men op het gemeentelijk beleid, zonder dat burgemeester en wethouders daarin verandering kunnen brengen, hoe graag ze dat soms ook in het belang van de gemeente zouden willen. De Partij van de Arbeid is niet be vreesd om verantwoordelijkheid te dra gen. Wanneer dat van ons gevraagd wordt, zullen wij dat beslist doen. Wan neer de stembusuitslag zodanig is, dat we 'n groot kiezerskorps achter ons heb ben. dan zijn we zelfs moreel tegenover de keizers verplicht zitting te nemen in het dagelijks bestuur van de gemeente. Dat wil niet zeggeh dat we kost-wat- kost in het college van B. en W. willen terugkeren. In geen geval. We zijn geen partij die zegt: we moeten zo nodig in het college zitting hebben. De uitspraak van de kiezers legt een groot gewicht in de schaal." De heer Veenstra deelde wel mede, dat het met vrij grote zekerheid vast staat, dat mr. J. Deen niet als wethou der zal terugkeren. „Er moeten bepaald héél dringende redenen voor zijn. an ders zal hij zich niet meer beschikbaar stellen voor de wethouderszetel." De voorzitter van de afdeling Rhenen van de P.v.d.A. wees er tenslotte nog op, dat men in het college van burge meester en wethouders altijd met een partner te maken heeft. ..Men is vaak ook gebonden aèn de wensen van zo n partner. Er moet tenslotte een coalitie gevormd worden." Desgevraagd ver klaarde de heer Veenstra dat die coali tie in de achterliggende vier jaren samen met de CHU-wethouder Van Lienden bij de P.v.d.A. geen onbeha gen heeft geschept. „Van de kant van de CHU heb ik ook nimmer gehoord, dat men ontevreden was over deze sa menwerking op het politieke vlak." al dus de heer Veenstra, waaruit zou kunnen worden afgeleid, dat er in deze coalitie een zekere continuïteit zit voor de komende vier zittingsjaren. De heer J. van Donselaar. fractie voorzitter van de CHU in Rhenen's raad. noemde de geruchten „grappig". VEENENDAAL Drie Ycenendaalse artsen gaan in de toekomst hun prak tik onder een dak uitoefénen. Het zijn de heren N. Rijlaarsdam, J. Schilper- oort en J. Verschoor, die een praktijk gebouw willen stichten, zodat de prak tijk aan huis vervalt. Het driemanschap kan van de gemeente voor 20.000 een stuk grond kopen op de hoek van de Vijftienmorgen en het Spanjaardsgoed. „We weten nog niet eens hoe de stem busuitslag is," zei hij, „hoe kan men dan nu al bepaalde uitspraken doen. Er is mij niets van bekend. Het woord is in eerste instantie aan de kiezers. Verder heb ik altijd begrepen, dat het een goed democratisch gebruik is dat de wethou ders in een college van B. en W. wor den gerequireerd uit de grootste partij- vertegenwoordigingen in de raad. Ik weet nog niets." De heer A. Jansen, fractievoorzitter van de VVD, was al evenmin op de hoogte. „We zullen eerst maar eens de verkiezingen afwachten," zei hij, „dan weten we meer. We weten momenteel niet eens wat voor groeperingen er aan de raadsverkiezingen in Rhenen zullen deelnemen, laat staan hoe de uitslag zal worden. Wel hoop ik, zonder persoon lijk te worden, zonder iemand te kwet sen of zonder iemand tekort te doen. dat we een krachtig college zullen krij gen voor de komende zittingsperiode, een college dat voor een ieder respecta bel is. Wanneer er krachtige figuren in MR. J. DEEN niet terug komen, dan komt er vanzelf een goede samenwerking uit de bus. Ik wil na drukkelijk verklaren dat ik er persoon lijk helemaal niet bij sta te dringen." ADVERTENTIE Reparatie aan huis Opgave s.v.p. voor 12.00 u. VEENENDAAL Zoals de laatste maanden in bijna iedepe raadsvergade ring het geval is krijgt de gemeente donderdagavond weer een aantal voor stellen, te behandelen waarin door het college wordt verzocht een aantal grond aankopen te bekrachtigen in verband met het realiseren van Industriewijk II. Van vijf eigenaren kan 134.975 ca. wor den gekocht tegen een totaalprijs van 416.662,25. VEENENDAAL „Provinciale Sta ten, waar hebben we ze voor". Deze vraag gaat het Utrechtse statenlid de heer Van der Sluis dinsdagavond 10 maart beantwoorden in het Vereni gingsgebouw aan de Eikenlaan, tijdens een propaganda-bijeenkomst van de plaatselijke A.R.-kieavereniging. VERLOREN ELST Verloreneen damespolshor loge. Inlichtingen Rijkspolitie te Eist. RHENEN De heer W. Pieters. in het dagelijks leven gemeentesecretaris van Rhenen, in zijn vrije tijd secretaris van de stichting „De Marktcommissie" in de Grebbestad. is momenteel een enthousiast man. Dat is wel eens anders ge weest. Vooral vorig jaar was dat het geval, toen er voor de Paasveetentoon stelling op de Koningshof maar amper zestig inschrijvingen waren binnen ge komen en dat terwijl de tentoonstelling in Rhenen de jaren door steeds de toon heeft aangegeven in Nederland. Daarmee wordt bedoeld, dat wie in Rhenen in de prijzen was gevallen met het Paasvee er zeker van kon zijn, dat hij ook in de andere gemeenten van Nederland waar dergelijke veetentoonstellingen wer den gehouden lauweren kon oogsten. De heer Pieters ziet er plotseling weer „brood" in. „We hebben al méér dan honderd inzenders", vertelt hij. „Het is in jaren niet voorgekomen dat we zó in de be langstelling staan. Maar dat komt door dat we nu de grote hallen van de NBM ter beschikking hebben gekregen, waar het kostbare vee droog staat, niet op de tocht en bij de centrale verwarming. VEENENDAAL Ned. Herv. Kerk: Oude kerk, 9.30 u ds. v. d. Krift; 17.00 u.: ds. v. d. Krift. Julianakerk 9.30 u ds. v.d. Velden 17 u.: kand. Evers (Putten). VEENENDAAL Het derde team van de biljartvereniging D.O.G. (De Ouwe Grens, Veenen- daal) is gisteravond in Rhenen kampioen geworden van de vierde klasse door een klinkende 9-0 over winning tegen De Driehoek 6. 'Het team werd gevormd, door de heren H. C. van Ruiswijk, G. Prins, H. Driehoek' Robbertsen en JG. Muller. Laatst- zeld gaan genoemde heeft zeven kruisjes ach- bloemen, ter zijn naam. en. is daarmee de oud- maart, in ste wedstrijdbiljarter in het district strijd met Veenendaal van de Kon. Ned. Bil- Excelsior iartbond. Na afloop van de wed- kampioen strijd lieten de biljarters van ,,De noemen. hun felicitaties verge- van een bosje voorjaars- D.O.G. 3 gaat op 5 en 12 een uit- en een thuiswed- de andere poulewinnaar, 4. uitmaken wie zich van de vierde klasse kan NIEUW VOOR VEENENDAAL ±10 verschillende gerechten VOOR UW RIJSTTAFEL Kant en klaar Bereidt door onze Indische kokkin Hoofdstraat 25 VEENENDAAL Telefoon 08385-12720 RHENEN Gisteren bereikte de Rjjn voor Rhenen een recordhoogte, maar voor lopig bljjft er echter nog sprake van wassend water. Men verwacht dat er nog een halve meter bjj zal komen. Verschillende woonhuizen in Rhenen-Zuid hebben al volgelopen kelders. Hotel ..De Stichtse Oever'' is volko men geïsoleerd. Met auto's kan het nog worden bereikt. Voetgangers die er om streeks zes uur een bezoek brachten via de Veerweg konden om half acht al niet meer terug. In die zeer korte tijd was het water ook over de Veerweg ge lopen. De gasten moesten zich per auto laten afhalen. De riolering werkt nog wel, alhoewel in de benedenstad de rioolputten beginnen over te lopen. De pompinstallatie in het gebouw aan de Rijnpoort draait op volle toeren. Op de gemeentelijke vuilnisbelt kan al enkele dagen niet meer worden gestort. Gister ochtend brak het stalen net door dat het vuil bijeen moet houden. Een verla ten jacht" ter waarde van ongeveer 25.000,is door de rijkswaterstaat opgevangen en vastgelegd aan andere schepen. De mogelijkheid wordt, niet uitgesloten geacht, dat het water de Rijnstraat blank zal zetten. Nu bijna duizend woningzoekenden VEENENDAAL Hoe slecht het er in Veenendaal niet de woningnood voor staat valt nog eens op te maken in het periodieke overzicht dat de raad don derdagavond 5 maart krijgt voorgelegd. Het is een momentopname per 31 de cember jl.. waaruit blijkt dat het aantal woningzoekenden op dat tijdstip 932 bedroeg. Dit betekent een toeneming sinds 1 maart 1969 met 116 stuks. Precies de helft van 't totale aantal woningzoekenden geniet een inkomen van f 6000,— tot 10,000.—. Van de 932 ingeschreven wonen er 772 in Veenendaal 456 gevallen be schikken over een woning, namelijk 31 een eengezinswoning van Patrimo- nium's Bouwvereniging, 104 een parti culiere eengezinswoning, 35 een eigen eengezinswoning, 230 een etagewoning en 46 een krotwoning. Daaruit blijkt dat er 316 ingeschrevenen niet over een woning beschikken. In dit geval zijn begrepen 59 alleenstaanden en 182 on- gehuwden met trouwplannen. Een een voudig rekensommetje leert dat er 75 gehuwden inwonen. Het merendeel van de 932 aanvragers welgeteld 490 vraagt om een een gezinswoning. 48 zijn er die met medi sche indicatie om een eengezinswoning verzoeken. Van het totaal van 932 wordt in 507 gevallen verzocht om een woning met vier kamers. Verwacht wordt dat 't reële woningtekort dit jaar nog eens met 500 zal stijgen. Op dit moment zijn geen woningwet woningen in aanbouw. Er wordt naar gestreefd in de loop van dit jaar in Dragonder-Zuid te starten met de bouw van 92 woningwetwoningen. Of hiertoe kan worden overgegaan hangt af van de toewijzing van bouwvolymen. Een principe-toezegging voor het derde en vierde kwartaal is daartoe gedaan. ADVERTENTIE SOLA elite hoogstraat 28 "veenendaal Vredeskerk. 9.30 u.: ds. Wisgerhof; 17.00 u.: ds. Noordergaaf. Sionskerk, 9.30 u.: ds. Jongerden; 17.00 u.: ds. Wisgerhof. Poortkerk, 10.30 u.: ds. Vroegindeweij; 18.30 u.: ds. Jongerden Bejaardencentrum, 9.00 u.: ds. Vroeg- indeweij. Veeneind, 15.00 u.: ds. v. Viegen (Om meren). 4 maart, 19.30 u.: ds. Haring (Nieuwland). Dijkstraat, 14.45 u.: ds. Terlouw. Herv. Gem. „Sola Fide": 10.00 u.: ds. Vijzelaar; 17.30 u.; ds. Nijeboer. Geref. Kerk: Brugkerk, 9.00 en 10.30 u.: ds. Fer- werda; 17.00 u.: ds. Blanken. Petrakerk, 9.30 u.: ds. Blanken; 17.00 u.: ds. Ferwerda. Geref. Kerk (vrjjgem.): 9.00 en 16.30 u.: ds. Pool. Chr. Geref. Kerk: Bethelkerk, 9.30 en 17.00 u.: ds. Plan- tinga van Rozenburg. Pniëlkerk, 9.30 en 17.00 u.: ds. Brons. Geref. Gem. (Ned.): 9.30 en 18.30 u.: leesdienst. Geref. Gem. (syn.): 9.30 en 17.00 u.: leesdienst. Ned. Prot. Bond: 10.30 u.: ds. Verstraaten te Ede R.K. Kerk: Salvatorkerk. za. 18.45 u. en zo. 19.00 en 11.00 u.: H. Mis. Willibrorduskerk, 10.00 u.: H. Mis. Leger des Heils: 10.00 u.: Heiligingssamenkomst en 19.30 u.: Verlossingssamenkomst. ELST Ned. Hem'. Kerk: 9.30 en 18.00 u.: ds, J. v. Malenstein. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 u.: ds. J. V. Ginkel (Bennekom); 18.30 u.: ds. S. P. van Assenberg (Vee nendaal). Geref. Kerk: 10.00 u.: ds. J. P. Bos; 18.30 u.: ds. P. v. Strien (Woudenberg). Vrije Evag Gem.: 10.30 u.: Evangelist C. de Geer (Wou denberg). (Verenigingsgebouw Molen weg). Vrijzinnig Herv.: 7.15 u.: dr. J. v. Rossum (Deventer) in het verenigingsgebouw te Wouden berg. Geref. Gem.: 10.00 en 18.30 ude heer B. Roest. Geref. Gem. (uitgetr.); 10.00 en 18.30 u.: leesdienst in nood gebouw Holevoetlaan R.K. Kerk: 9.15 u.: Bed. H. Mis in verenigingsge bouw Molenweg. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10 u.: ds. G. Kaastra: 18.30 u.: ds. J. van Noort. De Uithof. 10 u.: Jeugdkapel. Geref. Kerk: 10 en 17 u.: ds. Firet (Scherpenzeel), Ned. Prot. Bond: 10.30 u.: ds. W. Knop pers (Utrecht). OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 en 18.30 u.: ds. S. Andringa. Oud Ger. Gem.: 10 en 18.30 u.; Lees dienst. RHENEN Ned. Herv. Kerk: 9 u. ds. Eysenga (Ijeusbroek)10.30 u.: ds. N. koore man (H.D.); 18.30 u.: ds. Wapenaar. Bergschool9 u.: ds. N. Kooreman. Geref. Kerk: 10 u.: ds. A Adema (Renkum), 17 u.: ds. J. Melse (Ben nekom). Oud Geref. Gem 10 en 18 u.: Lees dienst. 5 maart: 19 u.: ds. Kamp. Geref. Gem. (Syn.): 10 en 17.30 u.: Lees dienst. Geref. Gem. in Ned.: 10 en 17.30 u.: Leesdienst. Ned. Prot Bond: 10.30 u.: ds. W F. Moné (IJsselstein). RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 9.30 u ds v. d Bank (Ede); 18.30 u.: ds. L v. d, Peut. Geref. Kerk: 10 en 18.30 u.: ds. .Jonkers. R.-K, Kerk: za. 18.45 u.: Eucharistievie ring in Geref. Kerk. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 u.: ds. Spilt (Ede); 18.30 u ds. Vroegindeweij (Harskamp) bed. H Doop. Ger. Gem. in Ned.: 9.30 en 18.45 u.: ds. Aangeenbrug. Oud Ger. Gem.: 9.30 en 15 u.: Lees dienst. EDE Oud Geref. Gem.: 10 en 18.30 u.: ds. v. d. Poel. RESTEREN Ned. Herv. Kerk: 10 u.: dhr. Schoonder- beek (Lunteren); 18.30 u.: ds. Steen beek (Ingen). OPHEUSDEN Ned. Herv. Kerk: 10 en 18.30 u.: ds. Muilwijk. Geref. Gem. (Syn.): 10 en 18 u.: Lees dienst. Geref. Gem. in Ned.: 10 en 18.30 u.: ds. Van Beek. Van te voren hebben we dat de veehou ders meegedeeld en dat ze nu weer in zulk een groten getale naar Rhenen ko men bewijst wel dat we reuze verstan dig hebben gedaan om de Paasveeten toonstelling in een besloten ruimte te gaan houden. De inschrijving is nog niet gesloten. Ik verwacht nog vèèl meer. Er zijn fokkers bij, die we al en kele jaren niet meer in Rhenen hebben gezien en nu plotseling weer komen op duiken. soms met enorme aantallen." De heer Pieters veronderstelt dat Rhenen dit jaar wel eens de grootste tentoonstelling binnen zijn poorten zou kunnen krijgen, ook al omdat er in ver schillende plaatsen in Nederland is be sloten geen Paasveetentoonstellingen meer te houden. De fokkers zijn er gek op in de prijzen te vallen. Uiteraard geeft dat weer een hogere waarde aan hun vee. Op 5 maart om ongeveer half tien zal Rhenen's burgemeester jhr. mr. L. H. N. F. M. Bosch, ridder van Rosen thal, de tentoonstelling openen. Hij fungeert traditiegetrouw als ere-voor- zitter en als voorzitter van de tentoon stelling. Het wordt ongetwijfeld een drukte van belang bij de NBM-garages aan de VEENENDAAL Iedere particuliere woningbezitter of instelling die om an dere dan commerciële redenen huurwo ningen exploiteert kan met ingang van 1 januari j.l. in aanmerking komen voor een subsidiebjjdrage als tot woningver betering wordt overgegaan. Het is het derde onderdeel van een pakket van maatregelen die per ingang van die datum van kracht is geworden. De overige twee, subsidieverlening bij doorstroming en krotopruiming, werden in de vorige raadsvergadering ai voor Veenendaal door de raad geaccepteerd. De nieuwe regeling voorziet in een bijdrage van,het rijk met een aanvulling uit de kas van de gemeente van ten minste 25 pet. In aanmerking komt in dividuele woningverbetering, -spiltsing of -samenvoeging en 't verbouwen van gebouwen tot woning, bijzondere huis vestingsnormen (voor bejaarden of li- chamelij gehandicapten), gemeen schappelijke verbeteringen van wonin gen in een woonbuurt, en verbetering van de woonomgeving in een woon buurt. Zo kan mits voldaan, wordt aan een aantal bepalingen subsidie worden ver kregen voor het maken en inrichten van een w.c., het maken en inrichten van 'n douche, het maken en inrichten van een keuken, het vervangen van eer, primitieve keuken of het maken van een berging buiten de woning. Een van de voorwaarden is. dat de woning 25 jaar oud is. Zwarteweg nabij de Rijnbrug. Het aan tal inschrijvingen is nu al aanzienlijk hoger dan andere jaren. De marktcom missie hoopt, dat nu de tentoonstelling overdekt en verwarmd wordt gehouden, er ook van de zijde van het publiek veel grotere belangstelling zal zijn. Uitein delijk kost het organiseren van een dergelijke tentoonstelling veel geld en door het tonen van belangstelling kun nen natuurlijk de kosten wat gedrukt worden, hetgeen de commissie bijzon der welkom zal zijn. Gezien de resultaten tot dusver is de marktcommissie vol goede hoop over de toekomst van de Paasveetentoonstelling in Rhenen, dit in tegenstelling tot voor gaande jaren, toen men dacht dat het een aflopende zaak werd. RHENEN Na een uitgebreide en ingrijpende verbouwing wordt de Raif feisenbank aan het Fred. v.d. Palshof dindagmiddag 3 maart officieel her opend door burgemeester jhr. mr. L. H. N. F. M. Bosch ridder van Rosenthal. RHENEN De Nederlandse Vereni ging van Huisvrouwen afdeling Rhenen kwam in hotel-paviljoen „De Grebbe- berg" in jaarlijkse algemene ledenver gadering bijeen. In haar openingswoord memoreerde de presidente van de afde ling, mevrouw M. G. Heyn-Walch, dat de vereniging volgende maand haar eerste lustrum hoopt te vieren. Vijf jaar geleden was de afdeling met enige schroom opgericht, daar er maar 25 Rhenense dames lid waren van de af deling Wageningen. Uit het feit dat er nu meer dan 200 leden zijn. concludeer de spreekster dat er toch kennelijk be hoefte was geweest aan een neutrale vrouwenvereniging. Na de notulen, jaarverslag en finan cieel overzicht, volgde de bestuursver kiezing. Mevrouw Campman werd her kozen. In de plaats van mevrouw Plaet, die zich niet herkiesbaar had gesteld, werd gekozen mevrouw F. J. Janssen- Kerstholt, zodat het bestuur er nu als volgt uitziet: mevrouw M. G. Heyn- Walch, presidente; mevrouw M. J. A Altena-Smit, vice-presidente; mevrouw F. J. danssen^Kerstholt, le secretaresse; mëvrouw C. Mijnssen-Olland, 2e secre taresse; mevrouw C. W. Vleer-Schef- fer, le penningmeesteresse; mevrouw C. Campman-De Kroon. 2e penning meesteresse, mevrouw B. Schaapman- Tilma, bestuurslid. Na een geanimeerde rondvraag volg de de pauze, waarna een vertegenwoor digster van de Nederlandse Drankbe- streiding het woord kreeg. Zij legde nog eens de nadruk op de gevaren van de combinatie van verkeer en alcohol en toonde aan dat verhoudingsgewijs het grote glas bier en het kleine glas sterke drank dezelfde hoeveelheid alcohol be vatten. Verder propageerde zij dat de gastheer eigenlijk de morele verant woording draagt voor "het drinken van zijn gasten. Vivo-kruidenier Van Laar had voor een grote sortering vruchtensappen en frisdranken gezorgd, waarvan verschil lende soorten ter keuring aan de dames werden aangeboden. VEENENDAAL Op het Chr. Lyceum in Veenendaal zijn scholieren samen met een aantal leraren bezig met de vorming van een „schoolparlement". Deze week is de eerste gezamenlijke vergadering in de school gehouden, waarop is gesproken over o.a. de bevoegdheden van het „parlement", de wijze waarop beslissingen worden genomen en over het gezag van die beslissingen. Er is echter nog weinig definitief vastgesteld. Drs, J. I. Carsouw, rector van de scholengemeenschap zei gisteren: „We zijn nu met elkaar aan de praat om sa men allerlei dingen te ontdekken. Door middel van dit „parlement" zal dat waarschijnlijk nog beter gaan dan te voren. Overigens weten we nog niet ze ker of de term „parlement" gehand haafd blijft. Het is de bedoeling een li chaam te creëren waarbinnen scholie ren en docenten goed met elkaar over dingen kunnen praten die op deze school gebeuren, of zouden moeten ge beuren. Het, parlement op het lyceum bestaal uit vijftien personen, die door de leer lingen zijn gekozen. Het docentencorps is door vijf man vertegenwoordigd, on der wie de rector. „Tk beschouw déze samenspraak niet als een modegril", al dus de heer Carsouw. ..Zowel de leraren als de leerlingen voelen werkelijke be hoefte op dit niveau met elkaar in ge sprek te komen." Er wordt nog overwo gen om ook de oudervereniging pei slot van rekening de meest belangheb bende groep in te schakelen. Op de eerste vergadering is al ge sproken over de wijze waarop de diver se leervakken beter met elkaar zoude, kunnen communiceren, evenals over d< manier waarop de leraren hun lesser presenteren. De leerlingen brachter o.m. naar voren dat het huidige onder wijssysteem veelal te vergelijken is met een éénrichtingsverkeer". Drs. Carsouw acht het niet wenselijk besluiten van het schoolparlement in de toekomst, door middel van stemmingen tot stand te laten komen", zei hij. Hoe vaak het schoolparlement voor taan bij elkaar zal komen is niet be kend. Per vergadering zal dat worden DRS J. I. CARSOUW geen modegril beslist. De volgende bijeenkomst la bij voorbeeld al volgende week.

De Vallei | 1970 | | pagina 5