(eerste Nederlander met een ruilhart EVINRUDE Naar Schiphol waarschijnlijk geen lucht- kussentrein Gevaar voor wateroverlast lijkt geweken m«ï:WI Drie jaar voor man die z'n zuster doodde In Kamer geen partijen die minder dan vijf zetels halen Ha fijn... een borrel van ftaryn! Nieuw handboek voor artsen over ethiek Bij Rotterdamse reinigingsdienst fraude ontdekt Voor bedreiging bewakers twee jaar geëist De enige 6 pk met 2 cilinders KAMER WIL SPOED Alleenwonende vrouw verbrand Extra uitkering voor personeel van Verolme ssê m i mm* Britten en Schotten blijven voor het celibaat UIT DE KERKEN SCHERPE PIJN POPELEN BEGAAN MET LOT DERTIG PILLEN HET BESTE GEVOELENS Overeenstemming horeca-c.a.o. STUDENTEN IN NIJMEGEN BEDWELMD Clubs mogen 4 maal per jaar kienen SENSATIONEEL Gesprek over c.a.o. kleinmetaal weer op gang WATER IN RIVIEREN STIJGT NIET MEER COÖRDINATIE STUURGROEP KVP: VRIJDAG 27 FEBRUARI 1970 Willem van Buuren ,Nu zijn de remmen los' fr Willem van Buuren, de eerste Nederlander op wie een harttransplantatie is verricht STANFORD „Pijn Nou ja, mijn borstbeen is nog niet helemaal geheeld, maar erger vind ik mijn verlangen naar een stuk pizza of kaas". Dit zegt Willem van Buuren, de eerste Nederlander die in Amerika een nieuw hart kreeg en na zeven weken uit het ziekenhuis in Stanford ont slagen werd in een exclusief interview met onze speciale verslaggeefster. Van Buuren, van origine Rotterdammer, zegt geen tijd te verliezen te heb ben. Hij wil leven, hij kén weer leven. UTRECHT Voor de Nederlandse artsen is een nieuw handboek over de medische ethiek en gedragsleer in de maak. Het zal nog dit jaar verschijnen. In het nieuwe boek kleiner en handzamer van formaat dan de acht jaar geleden verschenen laatste druk zal de beschrijving van de ethiek zijn aangepast aan de nieuwe geneeskundige mogelijkheden en de maatschappelijke ontwikkelingen. Ook in dit opzicht, zo vond de Ko ninklijke Nederlandse maatschappij tot bevordering der geneeskunst, voldeed de oude „bijbel" niet meer. ROTTERDAM De Rotterdamse po litie en de gemeentelijke accountants dienst onderzoeken op het ogenblik en kele gevallen van fraude, die bij de Rotterdamse gemeentelijke reinigings dienst Roteb aan het licht zijn geko men. In afwachting van de resultaren van dit onderzoek is commies J. G. ge- ■chorst. Het is nog niet bekend, voor welk be drag C. fraude heeft gepleegd. Vast staat, dat hij geruime tijd aan leveran ciers van de Roteb geld betaalde voor nooit bestelde en afgeleverde goederen. C. verzocht deze leveranciers vervol gens dit geld op zijn privé-girorekening terug te storten. Hij zou dan zelf wel zorgen dat de vergissing werd hersteld. De Roteb kreeg dit geld ech ter nooit terug. HAARLEM Tweemaal een gevan genisstraf van een jaar en zes maan den; dat was gisteren de eis van de Haarlemse officier van Justitie tegen de 27-jarige Duitser G. G. uit Mainz. De man bedreigde december van het vorig jaar in een arrestantenwagen zijn be wakers met een pistool. G. was in de cember in Den Haag aangehouden we gens knoeierijen in spaarbankboekjes. Toen hij voor onderzoek naar Amster dam moest worden overgebracht slaag de hij er bij Aalsmeer in zijn bewakers te bedreigen met een pistool dat bij fouillering aan de aandacht van de po litie was ontsnapt. Hij beval de bewa kers richting Aalsmeer te rijden. Een tweede arrestant die ook in de wagen zat, waarschuwde de politie. In de polder bij Rockinge werd de Duitser ten slotte klemgereden. EDINBURGH De r.k. bisschoppen van Schotland hebben hun steun be tuigd aan paus Paulus bij zijn bescher ming van het celibaat. In een door kar dinaal Gordon Joseph Grey, aartsbis schop van St. Andrews en Edinburgh, uitgegeven verklaring wordt namens de bisschoppen een beroep op de 800.000 Schotse katholieken gedaan „te bidden voor de kerk van Nederland in deze da gen van crisis De Schotse bisschoppen maken over deze kwestie geen voorbehoud. De Britse primaat John kardinaal Heenan heeft priesters gewaarschuwd, dat het huwelijk zelfverloochening en zichzelf wegschenken betekent. Het priesterschap opgeven voor de liefde van een vrouw brengt niet altijd ge moedrust en blijvende voldoening, zo zei hij. „Een aantal oud-priesters begint heimwee te gevoelen naar hun verloren priesterschap. De kerk is meedo gend maar zij zal nooit hun toestaan het ambt weer op te nemen dat zij heb ben afgewezen". Het Britse primaat keerde zich tegen het standpunt van de Neder landse bisschoppen voor ontkoppeling van het priesterschap van het celibaat en tegen hetgeen hij noemde „de haast openbare cultus van afvallige pries ters". Ned. Herv. Kerk Beroepen: te Noordwijkerhout: J Streef land te Haarlem; te Spaarn- woude-Spaarndam: C. Meijer te Rans- dorp c.a. Van Buuren Il.f 1 „Kom niet eerder dan over een half uur, dan kan ik eventjes gaan fietsen. Dat moet ik van de dokter en zodoende verlies ik geen tijd." Dat zegt hij, als ik hem opbel of ik langs kan komen voor een interview. Nog geen vijf dagen is Wim van Buu ren thuis als ik met hem praat. „Thuis" betekent terug in zjjn gezin in Mill Valley, Californië, met een nieuw hart, dat hem zeven weken ge leden in het universiteitsziekenhuis van Stanford werd gegeven. Zes we ken geleden kon hij nauwelijks ge noeg adem krijgen om naar zijn auto te lopen. Nu fietst hij, loopt een flin ke afstand per dag en maakt nog kniebuigingen bovendien." Het begon allemaal zeventien maan den geleden, toen Van Buuren na een scherpe pijn in zijn borst in het zie kenhuis van San Raphaël terecht kwam. „Ik realiseerde me pas hoe erg het was, toen ik van uit mijn rolstoel het bordje van de hartaf deling zag." Hij herstelde, zoals veel „gewone" hartpatiënten. Hij begon weer te wer ken en alles leek normaal. De tweede keer een jaar later zag het er niet zo best uit: Van Buu ren ging het ziekenhuis in, werd eruit ontslagen, maar de verwachte voor uitgang kwam nooit. Tegen het einde van 1969 adviseerde zijn hartspecialist hem naar de hartafdeling van het zie kenhuis van de Stanford-universiteit te gaan. Is voor elke patiënt Stanford de laatste hoop, Van Buuren voelde het anders. Hij zou in het ergste geval een operatie ondergaan zo dacht hij. Het woord „transplantatie" kwam eenvou dig niet in zijn vocabulaire voor. Toen het woord tenslotte kwam „alleen een nieuw hart kan u nog redden" gaven de doktoren hem een uur de tijd om het te verwerken. „Denk er maar eens over na", werd hem gezegd. Tweederde van zijn hart was al" aan getast. Het transplantatieteam van Stanford gaf hem niet meer dan drie maanden te leven. „Wat denk je, dat ik me roekeloos in een avontuur heb gestort?" valt Van Buuren fel uit als ik hem vraag of de beslissing moeilijk was. „Ik had toch alles te winnen en niets te verlie zen? Ik zou al weg zijn geweest en kijk nu eens, ik voel me beter dan ooit te voren," zegt hij. Als bewijs hanteert hij zelf de porno als wij ben zine gaan tanken voor zijn auto. „Hoe ik me voel met een nieuw hart? Veel is er niet veranderd. Alleen kan ik oneindig veel meer doen. Ik ben niet meer ziek. De toekomst staat opeens voor me en is plotseling bij zonder belangrijk geworden. In de tijd voor de transplantatie dacht ik vaak: Ik zal wel niet zo oud worden. Nu zijn de remmen los." Er is al een aanbie ding voor een nieuwe baan Van Buuren zit al te popelen om weer te beginnen. Hij was altijd ac tief. De eerste jaren van zijn emigra tie waren niet gemakkelijk. Hij heeft hard gewerkt. Toen één baan niet ge noeg bleek om het gezinsbudget en zijn werkdrang te bevredigen, nam hij voor de weekeinden een nachtbaan aan bij de havensleepdienst van San Francisco. Het bracht hem herinnerin gen terug aan zijn vroegere werk kring bij de sleepdienst Piet Smit in Rotterdam, waar hij via de controle kamer contacten onderhield met de loodsen. Diezelfde Piet Smit zond Van Buuren als eerste een telegram na de transplantatie: „Hoorden van operatie, wensen je veel sterkte toe." Het deed hem goed, evenals de vele telefoontjes en brieven, vaak van mensen van wie hij vijftien jaar niets had gehoord. Zoals zijn oude vriendje van de la gere school, die nu in Californië woont, de familie uit Leeuwarden die aan een kennis in Mill Valley vroeg om uit te vinden hoe de patiënt het maakte, de timmerman van het zie kenhuis, een oud-Nederlander die de kamer binnenliep „om eventjes ken nis te maken". Volkomen vreemd, maar allemaal begaan met het lot van de emigrant ver over zee. Hij heeft nog altijd een groot ver langen naar Nederland. Hij zou er wat voor geven om met zijn vrouw Corrie een reisje naar het vaderland te kunnen maken, nog één keertje oude vrienden en familieleden te zien zegt hij. Maar hoe? Toen hij na juli verleden jaar geen baan meer had door zijn ziekte, hield zijn salaris op. De staat Californië betaalde zes maanden lang een ongeschiktheidsuitkering, maar daarna stopte ook dat. Op het ogen blik is er een maandelijkse uitkering van de Amerikaanse regering. Veel zoden zet ook die niet aan de dijk. „Wij drijven nog wel rond", zegt Van Van Buuren samen met zijn vrouw Corrie en kin deren, bij aankomst uit Nederland in de Verenig de Staten. Buuren met het optimisme dat zo kenmerkend voor hem is. Maar over houden doen we er niet aan." Zes en een half jaar geleden emi greerde Van Buuren naar Californië met zijn vrouw Corrie en drie kinde ren, Robert, nu dertien, Martine, tien en Caroline acht. Hij kwam tenslotte terecht in een ijzerwarengroothandel, waar hij begroter (estimator) werd. Van Buurens optimisme zet zich over al in door. Grinnikend zegt hij: „Ik moet nu nog maar dertig pillen per dag slikken, na een aanvankelijke do sis van zestig tot zeventig per dag". Al van het begin af is hij een bij zondere patiënt geweest. „Wat een wilskracht!" zegt de sociale werkster Lois Christopherson, die permanent aan het hartteam is verbonden. Zij was en is voor de Van Buurens een grote steun. Lois hielp Willem heen over het moeilijk accepteren dat een ander moest sterven om hem weer in het zadel te helpen (Van Buuren kreeg het hart van een zestienjarige Amerikaanse jongen, die bij een au to-ongeluk om het leven was geko men). Ze stond dag en nacht tot Cor- ries beschikking. Corrie heeft de eer ste moeilijke nacht van de operatie op een bank in Lois' kantoor geslapen. De maatschappelijk werkster kwam ook van pas, toen plotseling Van Buu rens moeder uit Rotterdam van het vliegveld moest worden gehaald en er niemand anders beschikbaar was. Het harttransplantatieteam van Stanford wordt in medische kringen als het beste ter wereld beschouwd. Vijf en dertig procent van 's werelds transplantaties werd in Stanford uit gevoerd. Van de twintig gevallen (Van Buuren was het negentiende) zijn er nog acht in leven. Zes leiden een nor maal bestaan. Het hartteam bestaat uit vier art sen, Norman E. Shumway, Edward Stinson, David Clark en Randell Griepp en de sociale werkster Lois Christopherson. De leider is Norman Shumway, de chirurg die twee jaar geleden de eerste harttransplantatie op een volwassene in de Verenigde Staten verrichtte. Hij gaf Van Buuren zijn nieuwe hart in een vier en een half uur durende operatie. Norman Shumway zegt: „De beste resultaten kunnen alleen maar komen van transplantatieteaips die een dege lijke ervaring hebben in de laborato ria. Het is niet de techniek van het opereren, die de transplantatie zo moeilijk maakt. Het grootste probleem is het preserveren van het hart van de donor, voordat het kan worden over geplant. Zeer belangrijk is de over eenkomst van het weefsel en het bloed van de harten van donor en ontvanger." De nazorg is zo belangrijk, dat er artsen nodig zijn die zich met bijna niets anders bezig houden. Van Buuren moet twee keer per week voor onderzoek terug naar het ziekenhuis om een eventuele afstoting van het hart zo goed mogelijk de kop in te drukken. Na drie maanden wordt dit teruggebracht tot één keer per week. Dat zal altijd zo blijven. „Mijn gevoelens toen ik een nieuw hart had? Toen ik bij kwam stond een arts naast mijn bed. en zei: Alles is o.k., je hebt een nieuw hart..." Mijn eerste reactie was: „Nu al?" Later be gon ik het meer te beseffen. Ik was voor het eerst weer warm. Ik kon weer adem halen, kortom: ik voelde mij beter. De derde dag na de operatie wandelde ik al op en neer met een verpleegster. Ik werd drie weken zeer intensief „bewaakt", vier en twintig uur per dag. Daarna werd het wat ge makkelijker en kon ik zelfs een om metje maken naar een van de winkel centra in de buurt. Ik ging naar een benzinepomp bij het ziekenhuis om een kaart te halen van de wijk. Ten slotte moest ik toch weten waar ik liep." ADVERTENTIE DEN BOSCH Wegens moord op zijn zuster is de 26-jarige textielarbei der H. den N. uit Loon op Zand door de rechtbank te Den Bosch veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest en onvoorwaardelijke terbeschikkingstelling van de regering. DEN HAAG Er is overeenstem ming bereikt over de wijziging van de CAO voor het horeca- en aanverwante bedrijf met ingang van 1 april 1970. De lonen en garantie-inkomens in deze CAO worden verhoogd met 6,25 pet. Indien het gemiddelde streef-in- dexcijfer voor de gezinsconsumptie in 1970 ten opzichte van dat voor 1969 meer zal zijn gestegen dan 3,75 pet., zal een uitkering ineens in de maand ja nuari 1971 dienen te worden gegeven, mits die stijging ten minste één pet. be draagt. De compensatie zal niet minder dan een pet. en niet meer dan anderhalf pet. kunnen bedragen. Voorts zal deze compensatie met ingang van 1 januari 1971 in de lonen en garantie-inkomens van de CAO worden verwerkt. De werktijd zal met ingang van 1 april 1970 worden teruggebracht van 93 1/2 uur tot 91 uur in twee achtereen volgende weken, met een maximum van 51 uur per week. Werknemers be neden 18 jaar zullen nog twee vakantie dagen extra genieten, werknemers van 18 jaar en ouder zullen drie vakantie dagen extra genieten. NIJMEGEN Politie en ambulance hebben woensdagnacht 18 Nij meegse studenten die vrij ernstige ver giftigingsverschijnselen vertoonden, naar het academisch ziekenhuis te Nij megen gebracht. De studenten hielden een dispuuts vergadering in de achterzaal van een café, waar een niet goed functioneren de gaskachel brandde. Vier studenten werden in de loop van de nacht onwel en liepen de straat op waar zij bewusteloos raakten. Ook de overige studenten verlieten toen de zaal. Zij bleken allen in meer of min der ernstige mate te zijn bedwelmd. In het ziekenhuis werd zuurstof toege diend. De toestand van ook de ernstig getroffen studenten wordt niet ernstig meer geacht. MAASTRICHT De verenigingen in het arrondissement Maastricht mogen niet meer dan vier besloten kienavon- den per jaar organiseren. Dit heeft de officier van justitie in Maastricht, mr. J. Houben, bepaald. Het totale bedrag aan prijzen zal per avond niet hoger mogen zijn dan vijf honderd gulden. DEN HAAG De Tweede Kamer heeft zich gisteren, ondanks fel verzet van staatssecretaris Ketfzer, uitgesproken voor een snel op papier klaarmaken van de Schiphollijn. De Kamer ziet kennelijk niet veel in het onderzoek naar de zogenaamde luchtkus- sentrein, dat de staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat voor het traject Den Haag-Schiphol-Amsterdam wil laten uitvoeren. Met algemene stemmen nam de Ka mer de motie-Posthumus (PvdA) aan, waarin wordt gevraagd de Schiphollijn besteksklaar te maken. De argumenten van de staatssecretaris dat het onge bruikelijk is om bestek te maken voor een werk waarvan het niet bekend is of en hoe het zal worden uitgevoerd, maakten geen indruk op de Kamer. De Spoorwegen zien evenmin iets in de luchtkussentrein. Zij vinden dat een trein die 360 kilometer per uur kan rij den niet geschikt voor de Schiphollijn, die maar 55 kilometer lang zal worden en waarop bovendien vrij vaak zal worden gestopt. „De trein zal nauwe lijks op snelheid kunnen komen", zei een woordvoerder van de Spoorwegen. Het Franse bedrijf Aerotrain dat met de luchtkussentreinen experimenteert, heeft echter nog een trein in ontwikke ling voor afstanden, die de tachtig kilo meter niet te bovengaan. In maart beginnen de proeven met een treintje met 44 tot vijftig plaatsen die wordt voortgedreven door een nieuwe elektrische motor, die volgens Aerotrain „sensationeel" is. De trein heeft een kruissnelheid van 180 kilo meter per uur en is volledig geluidloos en trillingvrij. Aerotrain heeft een rapport gemaakt over een verbinding tussen Marseille en het vliegveld Marignane, een afstand van 24 kilometer. Als een luchtkussen- trein met vijftig zitplaatsen op deze lijn per dag in één richting 33.000 pas sagiers vervoert, (een bezettingsgraad van zeventig procent) wordt de kilome- terprijs per passagier 7,45 cent. Een woordvoerder van de Spoorwe gen noemde het gisteravond onmogelijk een vergelijkbare kostprijs op te geven voor een Nederlandse trein in een ver gelijkbare situatie. „De kostprijs zal bij ons ongetwijfeld belangrijk hoger zijn. „Het is bij ons ondenkbaar een trein te laten rijden die maar vijftig plaatsen heeft. Bovendien is het gemiddelde rendement op onze lijnen veel groter dan dertigduizend passagiers, terwijl onze bezettingsgraad onder de zeventig procent ligt", aldus een woordvoerder van de NS. „De Schiphollijn moet wor den afgestemd op massaal vervoer in de spitsuren. Ook daarom is deze lijn niet vergelijkbaar met het Franse expe riment, dat in feite niet meer is dan het koppelen van een verkeersknoop punt aan een spoorweg". KERKRADE Donderdag trof een politiepatrouille in Kerkrade in een wo ning het verbrande lichaam aan van de 72-jarige alleenwonende weduwe Maria Schijnswalls. Met haar nylonnachtkle- ding was de vrouw vermoedelijk in aanraking gekomen met een straalka- chel op haar slaapkamer. De stof vatte direct vlam. In paniek rende de vrouw het huis door. Later is zij aan de brandwonden bezweken. DEN HAAG Delegaties van de fe deratie van werkgeversorganisaties in de metaalnijverheid, en van de werkne mersorganisaties hebben gistermiddag in Den Haag een oriënterende bespre king gehouden met de bedoeling een einde te maken aan het conflict in de metaalnijverheid, dat sinds 14 novem ber jl. bestaat. In deze oriënterende be spreking is centraal gesteld een oplos sing te vinden voor de financiering van vakbondsactiviteiten. In de gedachten, die er van werkgeverszijde en van werknemerskant zijn uitgewisseld van middag, zitten zodanige positieve ele menten, dat partijen hebben besloten op 16 maart in Den Haag het gesprek voort te zetten. ROTTERDAM De heer H. Dubbel dam, VVD-lid van de Rijnmondraad en lijstaanvoerder van de WD in de ge meenteraad van Vlaardingen, is lid ge worden van de partij Democratisch So cialisten '70. Volgens de heer Dubbeldam gaat de VVD steeds meer de conservatieve kant op. ARNHEM/ZALTBOMMEL Sinds gisteravond stijgt het water in de Rijn niet meer en ook het peil van de Waal toonde voor het eerst sinds dagen geen verhoging. Uit Keulen en Koblenz kwa men berichten over enkele tientallen centimeters val. Ook in Brabant en Limburg constateert men verheugd een daling van het waterpeil. In de Bommelerwaard echter houdt men nog steeds rekening met doorbra ken van de Waaldijk. Er liggen plannen klaar om vee en bevolking te evacue ren. In het gemeentehuis van Zaltbom- mel is een door de BB bemand verbin dingscentrum ingericht. Het zwakste punt in de vele kilome ters lange Waaldijk is het stukje Nieu we Dijk van dertienhonderd meter. Bij de zwakke punten in deze dijk zijn zandzakken opgeslagen. De hele dijk is al een stuk verhoogd door middel van bekisting. Dijkwachten zijn voortdu rend paraat. Drs. K. Broeken, burgemeester van Zaltbommel, coördineert de gang van zaken in de Bommelerwaard. Hij zegt: „Ach, menselijkerwijs ge sproken loopt het zo'n vaart niet. Maar je weet nooit of een dijk verschuift. Op de zwakste punten hebben we nu een bekisting aangebracht. Er wordt hulpmateriaal gereed gehouden. Reden tot paniek is er geenszins. Alleen als er een westerstorm opsteekt wordt de zaak penibel. En dan nog gelooft de dijk graaf niet dat het water over de dijk komt". Bij een dijkdoorbraak lopen alle reerst de dorpen Brakel en Poederoijen gevaar. Totale bevolking: 2400 mensen. Zij zullen bijtijds geëvacueerd kunnen worden. Mochten deze dorpen onder water komen, dan is er nog een kering. Deze zal het water hoogstens een dag kunnen tegenhouden. Dan loopt de hele Bommelerwaard bevolking 26.000 mensen onder. Vandaag zou in Brakel en Poederoij en een circulaire worden verspreidt waarin de bevolking wordt gerustge steld en op de hoogte gebracht van de toestand en de manier waarop zij gelar- meerd wordt als de nood aan de man komt. Lans Rijn en IJssel is het tot nu toe niet tot noodsituaties gekomen. Wel is met name langs de IJssel vrij veel op getreden tegen doorsiepelend water; op ROTTERDAM Eind volgende maand krijgt het personeel van Verolme een zogenaamde extra uitkering van zeseneenhalve procent van zijn loon. Deze uitkering komt in de plaats van de winstdelingsregeling die tot dusver bij\ dit scheepsbouwconcern werd toe gepast. De laatste jaren bedroeg deze bonus acht procent. enkele plekken, onder meer bij Gies- beek en Laag Keppel, zijn zandzakken gelegd. Bij Brummen wordt een acht tiental kassen door het water bedreigd. Bij Arnhem, dat betrekkelijk weinig last heeft van het water, is een boten- loods uit de jachthaven losgeslagen en gezonken. Van Gels Zonens papierfa briek in Renkum vreest eventueel een deel van zijn machinepark te moeten evacueren; er wordt voortdurend wacht gelopen. DEN HAAG Politieke partijen moeten bij de verkiezingen ten minste vijf zetels behalen om tot de Tweede Kamer te worden toegelaten. Dit staat in het ontwerp-kernprogramma dat een stuurgroep uit de KVP onder leiding van prof. Steenkamp gisteren heeft uitgebracht. Ook moet de KVP samen met de ARP en CHU ernaar streven nog vóór de verkiezingen een akkoord met andere partijen te sluiten over een gezamenlijk uit te voeren regeringsprogram en over kabinetskandidaten. Een meerderheid in de stuurgroep wil zo nodig de pre mier of de formateur rechtstreeks la ten kiezen. In het kernprogramma - bedoeld voor de jaren 1971'75 - gaat de stuurgroep ervan uit dat de overheid elk jaar over zevenhonderd miljoen gulden extra kan beschikken. Dat zou dan moeten gebeu ren door middel van belastingverzwa ring. Andere punten uit het kernprogram ma: Verhoging van successie- en schen kingsrechten. Een procent van het bruto natio naal produkt bestemmen voor ontwik kelingshulp. Die hulp versterken door tussenkomst van particuliere organisa ties als missie en zending. Het verlagen van de leeftijd voor meerderjarigheid en voor actief kies recht tot achttien jaar. Het invoeren van een ombudsman in gemeenten met meer dan vijftigdui zend inwoners. Het besnoeien van de strafbepalin gen inzake stimulerende en verdovende middelen, ruimte maken in de wet op de kansspelen voor gereglementeerde roulette en kien- en lotto-spelen, en het opheffen van discriminaties jegens de homofiele medemens (meerderheid). Op korte termijn de uitkeringen a.o.w .en a.w.w. optrekken tot het peil van het netto minimumloon. ADVERTENTIE

De Vallei | 1970 | | pagina 7