Tegen Dynamo en C.G.S.I. 3-1 PANTERS NAAR HUIS MET DUBBELE ZEGE Flitsend badminton boeide Scherpenzeel Candia in eigen huis van veld gespeeld Van de Kolle (VZC) treft tegen SVH vijf maal de roos EXTRA KOOPJES BIJ COMBI supermarkt .98 .08 Schouder karbonade .78 .98 .98 .98 .25 .19 .29 «AID ifli";" gffE;J£I- L I Te weinig conditie bij Sparta Gelukkigste wint in Renswoude Streekderby Kulan tegen Advendo onbeslist SLAGERIJ 3 Hamburgers -0*98 Magere speklappen Verse Worst 2. 3 Hamburgers .Oi 25 Mandarijnen 1 extra grote Jaffa's^. Golden Delicious Gesneden SAVOYE KOOL Q Gesneden RODE KOOL f| Topspelers gaven demonstratie VERSCHIL UITSLAGEN Scherpenzeel met hakken over sloot MAANDAG 2 MAART 1970 v -.■.>• 1 .-■ f T*t !~TT"i* "jy"g i t' p X- SCHERPENZEEL De door de sportvereniging „BADGE" georganiseerde badmintondemonstratie is een groot succes geworden. Ruim honderd belang stellenden hebben zaterdagavond genoten van het beste spel dat door Neder landse spelers gespeeld kan worden. De finalist van het Benelux-toernooi 1970, Piet Ridder, nam het in de eerste game op tegen zijn al even groots spelende broer Paul. Hoewel in demonstraties niet vaak voluit gespeeld wordt, werd men hier getrakteerd op adembenemend spel. De meest fantastische slagen wer den gewisseld en er werd gevochten om elk punt. De iets oudere Paul wilde natuurlijk winnen van zijn broer, die echter zijn titels wilde waarmaken, wat hem lukte. De tweede game, een al even geweldig, zo niet feller gevecht tussen de sterkste jeugdspeler van ons land Rob Ridder, en de bekende Leo van de Raat, topspe- ler en tennisleraar. Rob, die aanvanke lijk achter stond finishte via 1313 als winnaar in een partij waarin beide spe lers alle registers van slagen, looptech- niet en snelheid opentrokken. Waren de geesdriftige toeschouwers tot dan toe bijzonder verwend, ook bij de vol gende game, herendubbelspel was men ademloos. Het bij mooie rallo's enthousiaste ap plaus klonk dan ook als een ontlading van opgekropte spanning. De vooraf en tijdens de demonstra ties gegeven uitleg was in goede handen bij de heer M. H. M. Masser, die op vaak geestige wijze het publiek weg wijs maakte in de voor buitenstaanders soms moeilijke puntentelling. Na afloop van de eigenlijke demon stratie kregentoeschouwers gelegen- heod ook eens hun kunnen te beproe ven, al gauw tot ontdekking komend, dat er een groot verschil staat tussen het recreatiespel en wat hier werd gede monstreerd. Dat de burgemeester en zijn vrouw ook aanwezig waren was voor de orga nisatoren een hart onder de riem. RHENEN Candia '66 heeft gistermiddag in een ijskoude temperatuur en met een felle, van doel tot doel staande wind, een vernietigende nederlaag moe ten incasseren tegen Zeist, dat de Candianen in eigen huis met 0-7 van de kaart veegde, zonder dat de thuisclub daar ook maar iets tegenover kon zetten. Aanvoerder Geurt Veenendaal was weliswaar weer van de partij, na de afge lopen week te zijn behandeld door dr. Mosterd in het K.N.V.B.-centrum te Zeist, maar het was aan zijn spel te merken, dat hij zich behoorlijk spaarde. Jan ten Braak was in de achterhoede opgesteld, een flinke steun voor het Can- dia-doel, maar deze doorgewinterde voetballer zag geen kans zich de Zeiste- naren van het lijf te houden. Die hadden voor de rust de felle wind weliswaar pal tegen, maar zagen desondanks toch kans de eerste helft af te ronden met een 0-3 stand. Na een kwartier scoorde Apeldoorn 01 uit een voorzet van links, nadat doelman Henny Ring al enkele malen doortastend had ingegrepen. Door een falende Candia-achterhoede kon Apel doorn gemakkelijk scoren. Kees van Esterik kreeg een paar fraaie kansen, maar hij benutte ze niet. Toen Evers hands had gemaakt op de rand van het strafschopgebied kon midvoor Broerse van Zeist gemakkelijk inschieten, want doelman Ring stond nog niet eens onder de lat toen de scheidsrechter al het fluitsignaal voor h^t doeltreffende schot gaf: 02. De weinige aanvallen van Candia gingen allemaal teniet en in de twee ënveertigste minuut kan Adema van Scheltema van Zeist met een gemakke lijk boogballetje het derde doelpunt scoren 03. Doelman Ring kon door de wind geen vat op het leer krijgen. Een minuut voor de rust kreeg Zeist nog een strafworp te nemen, maar midvoor Boerse schoot over. De tweede helft stond helemaal in het teken van de gasten. Zij speelden vrij gemakkelijk met een 03 voor sprong en de wind in de rug. Wat Can dia ook probeerde, steeds was er een Zeister voet eerder aan de bal. Al in de vijftigste minuut overrompelde Apel doorn doelman Ring: 0-4. Dertien min. speler: 04. Dertien minuten later later scoorde Adema van Scheltema op nieuw, na falen van de Candia-achter hoede, 0-3. In de 75e minuut werd het 06 door dezelfde speler en in de zevenentachtigste minuut was het opnieuw Adema van Scheltema die er met een klein tikje gemakkelijk 07 van kon maken. Bij Candia was Frank Eibers toen al vervangen door Remerie, terwijl ach terhoedespeler Jóop van Beek even voor het einde van de wedstrijd moest worden vervangen door Zeger Tolle naar. Deze dag was een zwarte bladzijde in de geschiedenis van Candia '66. Zaterdag Candia-zaterdag bracht het er in de uitwedstrijd tegen Veense Boys wat be ter af. Deze wedstrijd eindigde in een 11 gelijk spel. Het eerste doelpunt kwam van de Rhenenaren vóór de rust, uit een combinatie van Jan van de Pol, Koos de Gier en Karei van den Berg. Laatstgenoemde rondde het samenspel af met een treffer. Na de rust duurde het vijftien minuten voordat de gasthe ren de gelijkmaker konden scoren uit een scrimmage voor het Candia- doel. De bal werd uit een kluwen van spelers op een afstand van vijf meter ingeschoten. De weersomstandigheden waren ge lijk aan die van zondag. Hoewel Derks en Arend Jansen weer van.de partij waren, bleken ze door ziekte in de af gelopen weken nog niet op volle condi tie te zijn. Jansen, moest zich zelfs na de rust laten vervangen. Hoewel de Candia-doelman twintig minuten geen bal heeft aangeraakt, zag de Candia- aanval geen kans de gelijke stand in 'n overwinning om te zetten. Candia 2 won met 10 van Zeist 4 en Candia 3 versloeg Houten 2 met 21 OPHEUSDEN Sparta, verzwakt door invallers voor de niet spelende doleman Van Eist, de achterspelers K. Schaap Pzn en B. v. d. Pol kon het in het verre Aalten tegen AZSV niet bol werken. Vooral na de rust bleek dat Sparta duidelijk conditie te kort kwam. Tot aan de rust gingen de partijen aardig tegen elkaar op en het was di rect al AZSV dat met een schot tegen de paal de aandacht opeiste. Maar Sparta kreeg ook in deze periode kan sen toen Winkelman tot twee maal toe en K. Schaap éénmaal een goede sco ringskans kregen, die echter niet wer den beschut. Na de rust ging conditie een woordje mee spreken en hierin bleek dat Sparta te kort schoot. Binnen 10 minuten was het Te Rutstad die uit een corner in kopte 10. Enkele minuten later ver keek invaller doelman Roelofsen zich op een vrije trap en hij werd recht streeks ingeschoten door Van de Veen: 20. Sparta zakte toen vrijwel ineen en was niet meer opgewassen tegen het harde spel van enkele achterhoedespe lers van AZSV, die er soms wel eens te fors tegen aan gingen. Vaags maakte er met een onhoudbaar schot 30 van en het was weer Van de Veen die oerhard inschoot en de stand op 40 wist te brengen. Kort voor het einde kon Te Rutstad er nog 50 van te maken en was Sparta een geslagen ploeg die de positie in de kopgroep kwijt raakte. ZONDAG KNVB 3e klasse D HerculesUltra- jectum 1-2, HollandZebra's 1-0, Aals meerDEV 2-0, Candia '66Zeist 0-7, CDNVriendenschaar 2-1, Amsvorde Stichtse Boys 0-3. 4e klasse H: SVFVeenendaal 2-0, JSV—EMS 0-1, Fortitudo—Utrecht atg., De MeernSaestum 2-1, Zwaluwen Minerva 1-1, VreeswijkMSV 2-1. AFDELING UTRECHT le klasse A: Veense BoysBDC 1-3, DVSAAmersfoortse Boys 1-2, Hoog landSoesterberg 3-0, WZADe Ves ting 3-0, KampongEMM 1-0. 2e klasse B: PatriaWijk bij Duur stede 2-4, De MeeuwenOranje Wit 1-3, FAKBarneveld 2-1, RK Unitas—DVSU 4-0, VSKRUC 0-0. 3e klasse A: HooglanderveenSVMM 0-0, AusterlitzDe Kieviten 2-2, SIOS Maluku Muda 4-1, ASVOdi 4-0, Ach terveldHDS 2-2. SCHERPENZEEL Het zaterdagelf tal van Scherpenzeel wist in een matige en forse wedstrijd tenslotte met 10 de baas te blijven op het bezoekende Roodwit uit Harderwijk. Het was een harde wedstrijd die, ondanks het feit dat Roodwit iets sterker was, door Scherpenzeel verdiend werd gewonnen. Beide ploegen maakten wel de indruk dat de overwintering hun geen goed had gedaan. De eerste 10 minuten waren voor Scherpenzeel, maar uit een Roodwit aanval werd echter de paal getroffen en het viel verder in de wedstrijd op dat de voorhoedes niet erg schotvaar dig waren. Wel moet gezegd worden dat de nieuwe Scherpenzeel doel verdediger v. Manen op zeer goede wijze zijn doel verdedigde. Ook doelman v. Beek in het Roodwit doel speelde een zeer goede partij. Na tien minuten spelen wisten de gasten zich los te werken maar de Scherpenzeel aanvallen waren over het algemeen iets gevaarlijker. In de 33e minuut van de wedstrijd nam R. ter Burg een hoekschop op rechts en hij plaatste de bal goed voor het doel. Het was C. Advocaat die inkopte en A. Westening die de bal het laatste tikje gaf: 10. Later zou blijken dat dit een zeer kostbaar doelpunt zou zijn. Vooral in de tweede helft zette Roodwit alles op al les om nog gelijk te komen. Scherpen zeel wist echter de zaak met doelman v. Manen aan het hoofd goed dicht te houden. In de 33e minuut van de twee de helft ontstond er een hevige doel- worsteling voor het Scherpenzeelse doel waarbij doelman Van Manen licht ge blesseerd werd. In de 37e minuut was het nog bijna 20 geworden. Men kreeg een hoek schop op links en deze werd zeer fraai door Advocaat genomen en even goed door de naar voren gekomen Wolswin kel ingekopt. Het was echter doelman Van Beek die door een fraaie redding de stand op 10 hield. VEENENDAAL De dames en de heren van Panters hebben zaterdag kans gezien hun competitiewedstrijden in een 3-1 overwinning om te zetten. De da mes hadden het in Apeldoorn bijzonder moeilijk tegen het hoger geplaatste Dynamo. Het speelde een uitstekende wedstrijd in het hol van de leeuw, maar bracht de beide punten tenslotte mee naar Veenendaal (1-3). De heren hadden het thuis tegen CGSI uit Bilthoven wat gemakkelijker. Zij manipuleerden wat met een nieuw type spelopbouw, waardoor een set onnodig verloren ging. Niettemin werd het een vrij regelmatige en verdiende 3-1 over winning. Panters reisde met gemengde gevoe lens naar Apeldoorn, maar kwam ook ditmaal tegen deze ploeg sterk voor de dag. Dynamo begon de eerste set met een kleine voorsprong van 42. Daarna RENSWOUDE Na maar liefst 15 weken speelde Renswoude zaterdag voor het eerst weer een competitiewed strijd. Het werd een zeer kleine neder laag tegen kampioenskandidaat CSV Vitesse uit Breukelen. Een benauwde zege voor CVS, want met recht was het deze keer de gelukkigste ploeg die won. Hoewel Renswoude veelbelovend be gon wat 't Vitesse dat de openings treffer scoorde. De Bouter profiteerde van het feit dat drie Renswoude-verde- digers het niet met elkaar eens konden worden en dat betekende 01. Vitesse bleef goed doorgaan maar nu werd Renswoude voorzichtiger en tot aan de rust bleef de stand ongewij zigd. Anders werd het na de hervat ting, toen bij een aanval van Vitesse- speler Van der Weide op de rand van het strafschopgebied door keeper Van 't Foort onderuit werd gehaald. Scheidsrechter Hartveld kon niet an ders dan naar de 11-meterstip wijzen en Griffioen voltrok het vonnis: 02. Ondanks of misschien juist door deze grotere achterstand ging Renswoude nu volop in de aanval. Toch duurde het tot een kwartier voor het einde eer de thuisclub de nul kon wegwerken van het denkbeeldige scoringsbord. Merk waardig genoeg gebeurde dat uit een zelfde situatie als waarin Vitesse aan de 02 score kwam. Nu was het kee per De Joode die A. Veldhuizen niet volgens de regels een scoringskans ont nam en opnieuw wees de arbiter naar de penalty-stip. Onberispelijk mikte B. Veldhuizen de bal langs de doelman en bracht daarmee de stand op 12. Renswoude ontketende een fel slot- offensief maar mede door de niet ge heel sportief optredende grensrechter uit Breukelen bleef de score ongewij zigd. Wel kwam Vitesse nog danig in moeilijkheden maar de zo begeerde puntenverdeling voor Renswoude werd geen werkelijkheid. VEENENDAAL De herenploeg van VZC heeft zaterdagavond in het Vallei- bad een fel duel uitgevochten met SVH. Er werden in deze enerverende strijd niet minder dan dertien goals gescoord. Om beurten namen de ploe gen een voorsprong tot 4—4, waarna VZC via de standen 55 en 75 een zeer nuttige 76 overwinning behaalde op het één punt hoger prijkende SVH. VZC heeft zich door deze zege een plaats in de eerste klas omhoog gewerkt en volgt de leiders nu weer op drie punten. Het begin was niet bepaald hoopge vend voor de thuisclub. Met een man meer in het water zag SVH in eerste instantie geen kans het VZC-doel te vinden. Maar vrij laat in deze strafmi- VEENENDAAL De streekderby tussen Kulan en het Ederveqnse Ad vendo is een duel geworden dat onbe slist eindigde. In een gelijkopgaande strijd bleken beide partijen even sterk en hielden elkaar volkomen in even wicht. Het gevolg was een puntenver deling door een 1-1 score die reeds bij de rust was bereikt. Een wisselend spelbeeld gedurende het eerste half uur gaf duidelijk aan dat er nagenoeg niet van krachtsver schil gesproken kon worden. Daarna bereikte Advendo korte tijd een licht veldoverwicht en het was dan ook juist in die periode dat J. Nab zich vrij kon spelen en de score opende met een gave treffer, waartegen keeper Van Wake- Wijnand Blankestein scoorde de gelijkmaker in het duel tegen Advendo. ren niets kon uitrichten. De voorsprong van de Ederveense formatie duurde echter slechts kort, want nog precies voor het rustsignaal kon Blankestijn met een meesterschot van zeker 20 meter afstand de bal hoog in de touwen jagen: 1-1. Ook na de rust kon er geen winnaar aangewezen worden. Wel kwamen er aan beide kanten talloze scoringskansen maar nu bleken de verdedigingen het sterkste wapen. Vooral de doelverdedi- gers waren er de oorzaak van dat de ruststand tevens de eindstand werd. nuut was het dan toch raak vanuit een hoekschot (01). Van der Kolk knalde hard over en SVH kwam weer terug. Een hard schot kon de VZC-keeper niet onder controle krijgen en de bal glib berde hem door de handen (02). Aan het einde van dit eerste spelge- deelte toog VZC fel ten aanval. Evert van den Dikkenberg lanceerde weer één van zijn goed gerichte afstandsschoten, welke via de binnenkant van de staan der doel trof (12). In het tweede speldeel was VZC bij zonder produktief en legde het in feite de basis voor de eindoverwinning. De opgerukte Wim van der Meer werd bin nen de vier meter eigenlijk te zwaar aangevallen, maar de arbiter liet door spelen. Opnieuw kwam hij in het bezit van het leer en met een zijwaarts schot trof hij doel (22). Wim Keman ondernam daarna een rush op het vijandelijk doel, maar zijn schot ging rakelings naast. Gerard van der Kolk werd steevast heel zwaar op zijn huid gezeten en éénmaal kon dit niet door de beugel van de goed leiden de scheidsrechter. Hij benutte de straf worp zelf feilloos en VZC leidde met 32. Dezelfde speler vond het SVH- doel feilloos met een achterwaarts schot en het was 42. De levensgevaar lijke middenvoor van SVH, Van Hooft, kanjerde met een moeilijke omhaal 43 in de touwen. De keeper van SVH mocht daarna niet mopperen over ge luk, want tot tweemaal toe eindigde een Veenendaalse aanval op zijn hoofd en borst. Aan het begin van de derde spelfase liet v. d. Meer een niet al te hard schot onder zijn arm door glippen: 44. Van der Kolk zag een actie beloond met een strakke drukbal, (5—4). VZC liet enkele goede kansen onbenut en middenachter Van Velsen moest enkele malen dras tisch ingrijpen om onheil voor VZC te voorkomen. Het laatste spelgedeelte kenmerkte zich door veel spanning. Met een prach tige boogbal bracht Bijl SVH naast VZC, (55). Maar toen Wim Keman binnen de vier-meter te grof achteruit werd gehaald benutte Van der Kolk de toegekende strafworp weer feilloos, (65). Door te hard ingrijpen moest een SVH-speler voor een minuut naar de kant en met een man meer schoot Van der Kolk. nog uit een moeilijke hoek 75 achter de tevergeefs grijpende keeper. SVH gaf zich niet gewonnen en kwam fel terug. Weer was het Van Hooft die met een goedgericht draai- schot SVH dicht bij VZC bracht, (7—6). De laatste minuut verliep onder enorme spanning. Maar VZC liet de winst niet meer glippen. Het kwam zelfs nog ge vaarlijk voor de vijandelijke veste, maar het afgevuurde schot smoorde in het zijnet. Het eindsignaal kwam als een verlossing, maar VZC had twee heel kostbare punten binnen. had Panters zich wat ingespeeld en kwam langzaam maar zeker terug. Het werd 45 voor de Veenendaalers, maar daarna ging Dynamo er met een fikse tussensprint tussenuit. Panters kwam met maar liefst 105 achter te staan. Bij de stand 128 leek het erop dat Panters de set weg moest geven, maar het pakte anders uit. Ada Siefkes be gon aan het net aan een zeer conse quente aanvalsactie, bijgestaan door Wil Vink. Punt na punt liep men daar door in en kwam men op 1212 zelfs naast Dynamo. Panters had de smaak goed te pakken en won de set even la ter nog vrij gedecideerd met 1215 (0 1). Ook in de tweede set bleef Panters Dynamo het heel lastig maken. Nu was het Panters dat steeds een heel kleine voorsprong had van 23 en 56. Bij 89 werden de rollen gekeerd en Dynamo greep een kostbare 109 voorsprong. Er ontspon zich vanaf dat moment een zeer enerverende -strijd. Ineens stonden de dynamische cijfers 1414 op het scorebord. Dynamo zag toen kans iets meer het accent op de aanval te leggen en won tenslotte heel krap met 1614, waardoor de stand 1 1 werd. In de derde set had Panters even een moeilijke start, want het kwam al vrij snel achter te staan met 41. Doch daarna was het vrijwel alles Panters wat de klok sloeg. Een lange reeks van aanvallen waaronder veel heel lange rally's deden vanaf dat moment in hoofdzaak opgeld en Dynamo was ge doemd een ondergeschikte rol te spelen, dit tot groot verdriet van het grote aan tal toeschouwers en de wat houtaine coach. Panters rukte in één klap op naar 4—10, daar de spelverdeelsters Ditty en Timy Hiensch hun werk uit stekend bleven doen. Dynamo haalde nog op tot 610, maar via de standen 611 en 614 trok Panters heel duide lijk met maar liefst 615 aan het lang ste eind en had verdiend een 12 voor sprong verworven. In de vierde set heeft het er in feite lange tijd naar uitgezien dat Dynamo zou gaan winnen. Van meet af aan had het steeds een kleine voorsprong. Via de tussenstanden 22, 53 kwam het op 87. Na de stand 88 liep Dynamo weer weg naar 119 en Panters had het erg moeilijk. Men bleef echter zeer vakkundig knokken. Niettemin werd het voor Panters bij de stand 1310 heel kritiek. Met een fenomenale eindspurt begon Panters de eindoverwinning gestalte te geven. Klap op klap was raak en Dyna mo vluchtte tot tweemaal toe in een ti me-out en een speelsterswissel. Maar niets baatte meer. Panters ging door en had de smaak goed te pakken. Onder enorm veel druk en spanning finishte Panters met een setwinst van 1315 en had een bijzonder waardevolle 13 zege behaald. De heren hadden het thuis gemakke lijker. Men vond in CGS uit Bilthoven een willoos slachtoffer om de aanvals drift weer eens op uit te leven. In de eerste set al bleek dat Panters de baas was over CGS. De Bilthovena- ren konden aan het net niet voldoende vuist maken om de Panters-verdediging te verontrusten en aPnters zelf toog met keiharde klappen van Sipkema en Bovenschen in het offensief. Door het experimenteren met de speelmethode verloor men diverse punten onnodig, doch de eerste setwinst van 1510 was hogelijk verdiend. Ook in de tweede set bleef Panters oppermachtig. Door goed serveren van Dick Bovenschen en rake klappen van Thedo Tuinstra en Henk Leskens kwam Panters met 119 voor te staan. Uitein delijk won Panters de set weer ver diend met 15—12 en stond op 20. In de derde set wilde Panters de wat doorgevoerde moeilijke aanvalspatro- nen te hoog opschroeven, hetgeen veel al mislukte .CGSI kon daardoor steeds een kleine voorsprong krijgen totdat de stand 912 was bereikt. Panters liet zich daarna de set toch nog wat te een voudig ontfutselen, waardoor de Bilt- hovense ploeg won met 12lï> en de stand was 21. Maar in de vierde en laatste set was Panters veruit de betere ploeg. Met haarzuivere en messcherpe aanvallen werd CGSI heel zwaar onder vuur ge nomen. De thuisclub liep uit naar 72 en 144. Er was voor de gasten geen houden meer aan. Heel ruim en ver diend won Panters met 156 en had een duidelijke 31 overwinning in ei gen home bevochten. DINSDAG 500 gram 500 gram WOENSDAG DINSDAG EN WOENSDAG zonder pit 4 kilo 4 kilo Il 500 gram 500 gram PRIJSWIJZIGING VOORBEHOUDEN

De Vallei | 1970 | | pagina 11