Over de grenzen C30D SARAGAT POOGT IN KABINETSCRISIS NOG TE BEMIDDELEN Moeizaam overleg in Oost-Berlijn Rode opmars in Laos gaat nog steeds verder W ilson en Brandt tezamen Kreisky Moordpoging met parasiet fati§ oudecprei\t ifBoldooi leodoraqt i Kunstgebit? Politiek proces in Saigon Propagandist voor L.S.D. weer in arrest Executie in Irak Zware brand in Antwerpen Meer demonstraties tegen Franse president FRANSE PERS: KRITIEK JUIST BOL-dooht SCHIP V.N. BOOS Eerste asperges Handley-Page moet sluiten Veroordelingen in Spanje Maanstof terecht Praag bibbert onder nieuwe winter DINSDAG 3 MAART 1970 EXCUSES VAN NIXON AAN POMPIDOU IN NEW YORK NEW YORK President Nixon heeft maandagavond in het Waldorf As toria-hotel in New York, een onderhoud van ruim een kwartier met zijn Fran se ambtsgenoot Pompidou gehad, alvorens de staatshoofden elkaar anderhalf uur later weer ontmoetten, op een diner dat het Franse staatshoofd werd aangeboden door de Franse verenigingen in Amerika. Volgens Nixons woord voerder, was het „eenvoudig beleefdheidsbezoek". Volgens de woordvoerder van het Witte Huis, heeft Nixon tevens uit zijn naam en uit de naanj van het Amerikaanse volk aan de Franse president zijn excuses aangeboden voor de anti-Franse incidenten die zich in Chicago en elders hebben voorgedaan. MONTREAL Studenten aan de universiteit Macdonald in Montreal, Canada moeten een medisch onderzoek ondergaan, omdat de politie vermoedt dat een student een dodelijke parasiet in hun eten heeft gedaan. Een arrestatiebevel wegens poging tot moord is uitgevaardigd tegen de 23-ja rige Amerikaan Eric Kranz. De politie vermoedt dat Kranz, stu dent in de parasitologie, een dodelijke parasiet die onder normale omstandig heden slechts bij varkens wordt aange troffen, in het eten van zijn kamerge noten heeft gedaan, nadat zij hem had den verzocht, het huis dat zij deelden te verlaten, omdat hij zijn deel van de huur niet wilde betalen. In het Queen Elizabeth ziekenhuis, ontdekte men de parasiet, nadat een aantal studenten in februari ziek was geworden. Volgens woordvoerders van het zie kenhuis vertonen nu vier studenten de zelfde symptomen als de kamergenoten van Kranz. De studenten die nu worden onderzocht, hadden het huis waar Kranz en vijf anderen woonden, be zocht, en hebben zich aangemeld nadat het verhaal van de vergiftiging bekend was* geworden. Volgens de artsen herstellen alle stu denten snel. Als men de parasiet eenmaal heeft ingeslikt, dan verplaatst deze zich van de ingewanden naar de lever en van daar naar de longen waar vermenigvul diging plaats heeft. De longwanden zwellen op en de veroorzaakte ziekte kan dodelijk zijn, tenzij de juiste behan deling tijdig wordt toegepast. SAIGON Het Zuidvletnamese par lementslid Tran Ngoc Tsjau krijgt in Saigon zijn tweede' proces in vijf da gen. Tsjau, die vorige week donderdag uit het parlementsgebouw werd gesleept, was wegens contacten met communisti sche agenten bij verstek tot 20 jaar dwangarbeid was veroordeeld. Via zijn advocaten verzocht hij in vrijheid gesteld te worden, totdat het hooggerechtshof een uitspraak had gedaan over het wel of niet wettig zijn van een resolutie, waarin zijn parle mentaire onschendbaarheid werd inge trokken. Het verzoek werd na beraad door het hof verworpen. Verwacht wordt dat in het nieuwe proces Tsjau's broers Tran Ngoc Hien, die gevangen zit als communistische agent, en Tran Tsjau Khang, een voor malige regeringsfunctionaris die we gens pro-communistische activiteiten gevangen zit, tegen hem zullen getui gen. De president van het hof, luitenant kolonel Trieu Khac Nuynh, verwierp een verzoek van de verdediging om vijf „belangrijke getuigen" te horen, onder wie de Amerikaanse ambassadeur in Saigon, Ellsworth Bunker, en diens plaatsvervanger, William Colby. Tsjau beweert dat hij beiden voortdurend op de hoogte heeft gehouden van zijn con tacten met Hien. ADVERTENTIE .'n|/ jmS «VMCOIOOW IMPERIALE J.C.DOUJOOT Bij elke Boldoot deodorant nu een aantrekkelijke oude prent (25 x 35 cm) uit de twintiger jaren. Helemaal gratisl Er zijn 5 ver- ichillende prenten. Stuur Het gou den zegel (op elke deodorant) met uw naam en adres op een briefkaart aan Boldoot, Postbus 8068, Amsterdam. U ontvanaf de prent van uw keuze per omgaan de thuis. Vraag inlichtingen bij drogist of parfumerie. Een kwartier voor het begin van het diner, poseerden de presidenten voor de fotografen in het hotel, dat eruit zag als een vesting van de veiligheids dienst. Buiten was het aantal demonstranten in de loop van de avond opgelopen tot 7.000 h 10.000. Er werden leuzen geroe pen als: „Pompidou j'accuse" (Pompi dou ik beschuldig), „Fransen ja, Pompi dou nee" en „vrijheid, gelijkheid en broederschap, ook voor Israël". Een grote politiemacht hield de demonstran ten op een afstand. Elders waren nog meer politiemannen samengetrokken. Uiterlijk gaven zij het beeld van de ge wone straatagent, maar de kleine zwar te zakken die zij droegen, verborgen helm en wapenstok. In het Astoria Hotel vergaderden on geveer honderd Israëlische oud-strij ders in een zaal recht tegenover die waar het diner ter ere van Pompidou werd gehouden. Zij uitten hiermee hun ongenoegen over het bezoek, maar had den beloofd het diner niet te verstoren. De toespraak van de Franse president tijdens het diner, ging nagenoeg geheel over de economische verantwoordelijk heden van de Verenigde Staten, waarbij hij het internationale monetaire stelsel, de opening van de Amerikaanse markt voor het buitenland en de Amerikaanse investeringen in Frankrijk centraal stelde. President Nixon bracht daarna een heildronk op zijn Franse ambtgenoot uit en sprak van Frankrijk als Ameri- ka's „oudste bondgenoot en oudste vriend". De Frans-Amerikaanse vriend schap is zo hecht, dat „onbelangrijke wrijvingen, slechte manieren en ver schillen van mening haar niet kunnen compromitteren". Burgemeester Richard Daley van Chicago heeft zich maandag scherp ge kant tegen de door president Nixon aan het Franse staatshoofd aangeboden verontschuldigingen. In een verklaring zegt Daley, niet te weten dat er iets is gebeurd „waarvoor iemand zijn veront schuldigingen zou moeten aanbieden. De politie van Chicago heeft zich zowel tegenover de bezoekers als de burgers op een voorbeeldige wijze van haar taak gekweten". Uit goede bron is tenslotte nog verno men dat de Franse president maandag middag in New York enkele genodigden op een receptie heeft toevertrouwd een ogenblik te hebben overwogen me vrouw Pompidou te vragen haar reis te onderbreken en naar Parijs terug te ke ren. „Ik wilde er niet aan meewerken, dat mijn vrouw zou kunnen worden be ledigd en bedreigd zoals in Chicago het geval was. Zodra wij hoorden dat presi dent Nixon aan het diner zou aanzitten, besloten mijn vrouw en ik dat zij aan wezig zou zijn", zo zou Pompidou heb ben gezegd. De ontvangst van Pompidou in het gebouw van de Verenigde Naties was zeer hartelijk. Na begroet te zijn door secretaris-generaal Oe Thant, die „in Pompidou het gehele Franse volk zijn beste wensen wilde doen toekomen", zei de Franse president, dat het ideaal van de Verenigde Naties volkomen beant woordt aan het doel van Frankrijk: de wil tot vrede te laten overheersen en de landen in ontwikkeling te helpen. Pompidou gaat heden naar Parijs te rug. Uit Las Vegas wordt vernomen dat de vrouw van de Israëlische minister van Defensie, mevrouw Da jan, die thans in de *S is om geld vaor haar land in te zamelen, gezegd heeft, dat de demon straties tegen Pompidou „de Israëlische zaak hielpen en gerechtvaardigd wa ren." De verklaring van president Georges Pompidou, dat de betogingen in Ameri ka tegen het Franse beleid inzake het Midden-Oosten „een smet op het ge zicht van Amerika" zijn, is de zin waaromheen alle Franse dagbladen hun redactionele commentaar hebben ge bouwd. Het nieuws van Pompidou's verkla ring, vormde de opening voor de con servatieve bladen „Le Figaro" en „I'Au- rore". Dit laatste blad voerde de kop: Pompidou wordt boos". Het linkse blad „Combat", vaak an ti-Israëlisch in het redactioneel beleid, vond dat de verklaringen van Pompi dou neerkwamen op „een uitnodiging aan Israël, om zelfmoord te plegen". Sprekend over diens toespraak tot vertegenwoordigers van de Joodse ge meente in Chicago, zei het blad: „Het is duidelijk dat hij niet oproept tot de vernietiging van Israël, maar dit zou inderdaad het geval zijn als men zijn mening naar de letter zou interpreteren en het een feit werd.... De redeneer trant van Pompidou komt neer op een uitnodiging aan Israël, om zelfmoord te plegen". Het blad vond de verkla ring een volledige „intellectuele aberra tie en een onwerkelijke fantasie". „Men kan nauwelijks aannemen dat de woorden van de president serieus bedoeld waren", aldus „Combat". Het blad „Paris-Jour" vond dat Pom pidou te ver was gegaan, en vergeleek zijn optreden met dat van zijn voorgan ger De Gaulle. Georges Pompidou ging over de schreef, omdat hij de Israëli sche leiders kritiseerde wegens het reli gieuze karakter van hun natie. GRUBBENVORST Maandag wer den op de coöperatieve veiling in Grub- benvorst de eerste asperges in dit sei zoen aangevoerd door de tuinder H. Verhaegh uit Horst. De tuinder liet deze asperges via de veilingklok verkopen ten bate van het geestelijk en lichame lijk gehandicapte kind. De asperges brachten 93,- per kilo op. LONDEN Aan bijna alle 2800 ar beiders van de oudste Britse vliegtuig fabriek Handley- Page is ontslag aan gezegd. Voor de tweede maal in zes maanden ziet het er naar uit, dat het einde van de onderneming in zicht is. Vorig jaar oktober werd de fabriek van een bankroet gered door verkoop aan de Amerikaanse K.R. Craven Cor poration, dje beloofde geld te verschaf fen om de produktie voort te zetten. Vrijdag moest de directie van Handley Page meedelen, dat er geen geld uit Amerika was gekomen. De fa briek kan niet meer aan haar verplich tingen voldoen en er is om de benoe ming van een bewindvoerder gevraagd. HOUSTON (Texas). Dr. Timothy Leary, de 50-jarige „hogepriester van de LSD-cultus" is vandaag door een rechtbank in Houston veroordeeld tot een gevangenisstraf van tien jaar op beschuldiging dat h(j marihuana vanuit Mexico de VS heeft binnengesmokkeld. Districtsrechter Ben Connally beval bo vendien, dat Leary niet op borgtocht zal worden vrijgelaten. „Hü (Leary) vormt een bedreiging voor de samenleving", aldus Connally. „Zijn gedrag is zodanig dat hij openlijk propaganda maakt voor het schenden van de wet. Hij is een ge vaar voor iedereen". Leary, wiens boek „De politiek van de geestvervoering" een lange verdedi ging is voor het nemen van verdovende middelen (hijzelf zegt al 300 keer de „LSD-trip" te hebben gemaakt), lachte toen de rechter het vonnis voorlas. Na afloop van de rechtszaak werd hij uit bundig door zijn vrouw omhelsd. Dr. Leary, een ex-hoogleraar van de universiteit van Harvard, hjeeft een po litieke partij opgericht die het gebruik van verdovende middelen wil bevorde ren. Hij hoopt in 1972 de eerste psyche delische gouverneur van Californië te worden. In de afgelopen vijf jaar is Leary al 14 keer gearresteerd op beschuldiging van het smokkelen en gebruiken van verdovende middelen. Het is echter slechts twee keer tot een veroordeling gekomen. Terwijl president Pompidou en zijn vrouw lunchten bij secretaris generaal van de Verenigde Naties, Oe Thant, demonstreerde een groep joden tegen Pompidou en zijn houding jegens Israël. MADRID Vijf personen, onder wie een priester, zijn maandag door een rechtbank in Madrid op beschuldiging van illegale propaganda en deelneming aan verboden organisaties tot gevange nisstraffen veroordeeld. Drie van hen, onder wie de priester, kregen een jaar gevangenisstraf en geldboeten. Zij zou den deel hebben uitgemaakt van verbo den vakbonden. Een vierde beklaagde werd tot zes jaar gevangenisstraf ver oordeeld en een vijfde tot een half jaar. Een priester en een studente kre gen vrijspraak. BONN In Oost-Berlijn worden vanmorgen de technische besprekingen voortgezet, die dienen ter voorbereiding van de ontmoeting tussen Bondskanse lier Brandt en de Oostduitse premier Stoph. Gisterochtend passeerde de Westduit se onderhandelaar dr. Ulrich Sahm, de Berlijnse Muur voor de eerste van deze besprekingen. In twee zwarte Merce- dessen reed de Westduitse delegatie de betonversperringen binnen van de doorlaatpost Heinrich Heinestrasse. De auto's werden naar een aparte poort ge leid, waar de Oostduitse grenswachten de paspoorten van de Westduitse bezoe kers langdurig bestudeerden. Daarna loodste een Oostduitse li mousine de Mercedessen naar het nabij gelegen gebouw van de Oostduitse mi nisterraad. Bij deze voorbesprekingen moet men het eens worden over de regelingen voor Brandts conferentie met Stoph. Dr. Sahm heeft ook opdracht om alvast het terrein te verkennen voor een te genbezoek van premier Stoph aan Bonn. Gistermorgen sprak Sahm 3 1/2 uur met zijn Oostduitse gesprekspartner dr. Gerhard Schüssler. Daarna reden de Westduitsers terug naar West-Berlijn om te lunchen en te beraadslagen in ei gen kring, 's Middags volgde een twee de gesprek, dat ruim 2 uur duurde. Het Oostduitse staatshoofd, Walter Ulbricht en premier Stoph verrasten West-Duitsland gisteren met ongewone belangstelling. Bij een rondgang over de I^ipziger Messe bezochten zij ette lijke Westduitse stands en zij spraken een uur lang met de president van de Westduitse Centrale Kamer van Koop handel. VIENTIANE Twee Noordvietna- mese compagnieën rukken volgens mili taire kringen in Laos vanuit de bezette stad Moeong Soei aan de rand van de „Vlakte der Kruiken" in westelijke richting op naar de hoofdweg tussen het regeringscentrum Vientiane en de koninklijke residentie Loeang Prabang. De Laotiaanse regeringstroepen hebben na het verlies van de vlakte, defensieve stellingen in de heuvels ten zuiden daarvan betrokken. De pro-communis tische Pathet Lao had enkele dagen ge leden al bekendgemaakt, dat haar troe pen de weg tussen Vientiane en Loeang Prabang, weg nr. 13, hadden bereikt. Premier Soevanna Phoema heeft zondag de Sovjet-Unie en Engeland als voorzitters van de Geneefse conferen»- tie van 1962 over Laos, om nieuw over leg gevraagd over de situatie. Diploma tieke waarnemers in Vientiane ver wachten, dat het wel drie weken zal duren Voor het resultaat van het ver zoek bekend is. Zij betwijfelen echter of het meer succes zal hebben dan twee eerdere brieven, van 1968 en 1969, waarin over Noordvietnamese aan- en invallen werd geklaagd. Ditmaal heeft de Laotiaanse premier gewezen op arti kel vier van de neutraliteitsovereen- komst, dat voorziet in overleg tussen de veertien ondertekenaars waaronder China en Noord-Vietnam „in het ge val van een schending van de soeverei niteit, onafhankelijkheid, neutraliteit, eenheid of territoriale integriteit van het koninkrijk Laos..." Zowel de Noordvietnamezen die ontkennen troepen in Laos te hebben als de Pathet Lao-strijders hebben felle kritiek geleverd op de Amerikaanse luchtaanvallen van de afgelopen we ken, en gezegd dat deze moeten ophou den voor dat stappen in de richting van vrede kunnen worden gedaan. Westelij ke kringen stellen het aantal Noord vietnamese militairen in Laos op circa 48.000 man, van wie er 25.000 met het vervoer van voorraden langs de Ho Tsji-Minh-route naar Zuid-Viëtnam zijn belast. De rest iso ver Noord-Laos verspreid. De VS hebben zich maandag ge schaard achter het voorstel van de Lao tiaanse premier, prins Soevanna Phoe ma. P ROME De Italiaanse* president Giuseppe Saragat zal heden iemand be lasten met het oplossen van de kabi netscrisis, of met een voorbereidend onderzoek. Dit is officieel bekendgemaakt na het overleg dat de president maandag voerde met vertegenwoordigers van alle partijen en met de voorzitters van Se naat en Kamer. Het overleg heeft verder geen duide lijk resultaat afgeworpen. De vier par tijen van de voormalige centrum-linkse coalitie - christen-democraten, socialis ten, sociaal-democraten en republikei nen - hebben een hernieuwing van dit verbond echter niet fundamenteel ver worpen. Wel heeft het bestuur van de republikeinse partij besloten, niet deel te nemen aan nieuwe onderhandelingen over een te vormen regering. Het heeft laten weten dat de christen-democraten nu maar voor een politieke oplossing moeten zorgen. De houding van de christen-democra ten over het ontwerp van een nieuwe echtscheidingswet was een belangrijke struikelblok voor Mariano Rumor bij zijn formatie-poging, die zaterdag mis lukte. Zij willen het ontwerp niet als een van de programmapunten voor de coa litie opgenomen zien, nu het Vaticaan het onlangs scherp heeft afgekeurd. Het bestuur van de christen-demo craten verzocht maandag de onderhan delingsdelegatie van de partij, nieuwe initiatieven te nemen „om bij te dragen tot de vorming van een regering met een stevige democratische basis volgens de politieke lijn van centrum-links". De rechtsgeoriënteerde partijen - li beralen, monarchisten en neo-fascisten, hebben volgens ingelichte kringen zich bij het onderhoud met Saragat uitge sproken voor vervroegde parlements verkiezingen „als laatste redmiddel". LOS ANGELES De 2.3 gram maanstof die zaterdag tijdens een maaltijd voor een liefdadig doel uit een hotel was gestolen, is terecht. Een onbekend persoon had de politie opgebeld en gezegd, dat het zakje op een bepaalde plaats zou worden gede poneerd en dan kon worden opgehaald. Zulks gebeurde. BAGDAD Een Iraakse b urger, die door een bijzondere rechtbank veroor deeld was wegens medeplichtigheid aan een samenzwering in januari, is te rechtgesteld. Hij was op 5 februari gearresteerd, tezamen met anderen. De terechtgestelde is de gewezen po- litie-ambtenaar Mohsen Jarallah. Na de ontdekking van het complot, waarbij hij betrokken zou zijn geweest, zijn tot dusver in het geheel 44 mensen, zowel burgers als militairen, terechtgesteld. Generaal Abdel Razzak El-Najef is door een bijzondere rechtbank in Bag dad bij verstek ter dood veroordeeld wegens het aandeel, dat hij gehad zou hebben in een samenzwering tegen het Baath-regime in Irak. Dit werd maan dag in de Iraakse hoofdstad bekendge maakt. Twee anderen, die met hem zouden hebben samengewerkt, kregen eveneens de doodstraf bij verstek. ADVERTENTIE De Westduitse Bondskanselier Willy Brandt is vandaag in Londen aange- gekomen voor besprekingen met de Britse premier Harold Wilson (I.). Op de foto de beide politici in Downing street. PRAAG Na een tamelijke zachte februari, is nu in Tsjecho-Slowaklje de winter weer fel teruggekomen. In grote delen van het westen van Bohemen sneeuwt het bijzonder hard en giert een storm die een snelheid heeft van 90 ki lometer per uur. In Praag alleen al zijn in de afgelo pen twee dagen haast duizend mensen behandeld die door de gladheid en vorst gewond waren geraakt. Hier en daar zijn de wegen door de sneeuw gestremd en kunnen ook de treinen niet voort, vooral in Noord-Bo- hemen. Er zijn militairen ingeschakeld om sneeuw te ruimen en steenkool te vervoeren, in de hoofdstad en elders De toestand van de kolenvoorraad, is slecht. Eensdeels doordat de Russische bezettingsautoriteiten veel kolen op eisen en anderdeels door de verminder de werklust van de Tsjechische mijn- kolengebrek. werkers. In Praag heerst een groot BRUSSEL Een felle brand in het zogeheten stadsmagazijn Moeterweel 1 in Antwerpen, heeft een partij jute, katoen, sisal en tapijten ter waarde van naar schatting meer dan een miljoen gulden verloren doen gaan. De brand in het pakhuis, dat heel snel in lichter laaie stond en dat enkele minuten nadat brandalarm gegeven was al instortte, is waarschijnlijk ontstaan door zelfont branding in de opgeslagen stoffen. Y/Andaag begint Bruno Kreisky, lei- der van de socialistische partij die zondag als winnaar uit de alge mene verkiezingsstrijd in Oostenrijk tevoorschijn is gekomen, aan overleg met partijgenoten ter bepaling van de strategie voor de komende bespre- kingsronde met de conservatieve Oos tenrijkse volkspartij. De besprekingen moeten leiden tot her vatting van de „grote coalitie" die het land met korte onderbreking vanaf het eind der tweede wereldoorlog heeft geregeerd. De socialisten wonnen zeven zetels en kwamen op 81, de ÖVP van kanselier Josef Klaus verloor er zeven, om tot 78 terug te vallen, en de oerconserva tieve „vrijheidspartij" behield haar zes zetels. reisky, voormalig minister van Bui- tenlandse Zaken, aan wie de eer voor de overwinning grotendeels wordt toegeschreven, heeft reeds te kennen gegeven dat zijn partij in coalitiebesprekingen matiging in acht zal nemen. Dr. Bruno Kreisky (58) die vier jaar ge leden de leiding van de in moeilijkhe den zijnde socialistische partij over nam, zal nu wel Bondskanselier wor den. Hij was de centrale figuur in de socia listische verkiezingscampagne. Evenals bondskanselier Willy Brandt, heeft Kreisky de oorlogsjaren in Scandinavië doorgebracht Brandt in Noorwegen en Kreisky in Zweden. Kreisky is een knappe kop. Hij heeft een doctoraat van de universiteit van Wenen en spreekt verscheidene talen. Hij is een serieuze kandidaat geweest voor de functie van secretaris-gene raal der VN. Kreisky werd uit een gegoede familie in Wenen geboren. Zijn ouders wilden dat hij hoogleraar of industrieel zou worden, maar hij gaf er de voorkeur aan voor de Oostenrijkse socialisten te gaan werken. Nadat de socialistische partij was ver boden, onder Dolfuss zette h(j zjjn werk ondergronds voort. Hij werd in 1934 gearresteerd en tot 16 maanden gevangenisstraf veroordeeld. Na de „Anschluss" van de nazi't in '38 werd hij door de Gestapo gearres teerd. Na zijn vrijlating werd hij verbannen en ging naar Zweden, waar hij in BRUNO KREISKY matiging 1942 met een Zweeds meisje trouwde. Na de nederlaag van de nazi's ging hij in de diplomatieke dienst. In 1953 werd hij staatssecretaris en hij was één van de vier Oostenrijkers die met het Kremlin onderhandeld heb ben over het staatsverdrag. Kreisky is van Joodse afkomst. Zijn populariteit wordt gezien als een be wijs dat het anti-semitisme bij veel Oostenrijkers geen kans maakt. HToch worden vrij langdurige bespre- kingen verwacht. Theoretisch is de mogelijkheid niet uitgesloten, dat de conservatieven, door een coalitie met de Vrijheidspartij te vormen, de socialisten zouden passeren. Dit wordt niet erg waarschijnlijk geacht. Zowel Klaus (ÖVP) als Kreisky, achten een dergelijk verbond onmogelijk Klaus, die sinds 1966 de regering van uitsluitend conservatieven heeft ge leid, zal naar verwacht wordt heden aftreden. Hij heeft een eerder afge legde verklaring bevestigd, dat hij geen zitting wil nemen in een coali tieregering. Waarnemers hebben voorspeld dat de socialisten in de coalitie-onderhande lingen de kabinetsposten van Binnen landse Zaken, Sociale Zaken, Vervoer en Genationaliseerde Industrieën, Onderwijs en een nog op te richten ministerie van Economische Zaken zullen opeisen. De conservatieven zullen vermoedelijk vasthouden aan de portefeuilles van Onderwijs en Handel. De socialisten zouden bereid zijn. zon der strijd de portefeuilles van Finan ciën, Landbouw en Bosbouw, en mo gelijk ook die van Buitenlandse Za ken, aan de conservatieven te laten. Een geschil is mogelijk over de bezet ting van het ministerie van Defensie, thans in handen van dr. Gcorg Pra- der. De socialisten hebben in hun verkie zingscampagne beloofd dat de dienst plicht van negen op zes maanden zal worden gebracht. De conservatieven wilden niet verder gaan dan het op richten van een studiecommissie uit het parlement. ADVERTENTIE Met Dentofix zit het steviger Dentofix vormt een zacht, beschermend laagje en houdt het kunstgebit veel vaster en veiliger op zijn plaats. Het zit prettig en men kan rustig eten, lachen, niezen en spreken, in vele gevallen even gemakkelijk als met een natuurlijk gebit. Dentofix ver mindert de voortdurende angst voor los raken en verschuiven van het gebit en voor komt verwonding van het gehemelte. Den tofix houdt ook de adem fris. Geen onaan gename smaak, of hinderlijk gevoel. Prijs per strooibus slechts f. 2,60, bi| apotheken en drogisterijen.

De Vallei | 1970 | | pagina 4