RAIFFEISENBANK IN RHENEN HEROPEND RMC-bestuur weer voltallig Koninklijk brons Rijk moet meer bijdragen voor dij kverz war ing rril iOitV i 4 D '66 ging zelf naar Vrije Partij Burgemeester deponeerde f 1000,- in sociaal-cultureel fonds Uitvoering Excelsior TERZAKE Veel licht ruimte en comfort DOTO geeft uitvoering Brandweer pompt in Rhenen kelders leeg CRISIS BEZWOREN: Toneelavond in Eist NBP-d anies naar Duitsland Botsing hij Franse weg Vrouwengilde twintig jaar Boete van f 100,- voor groenteman die jongen sloeg KAPSALON HEROPEND VEEMARKT DOETINCHEM Mist u uw VALLEI? Belt Prijzenactie bejaardentocht Schietuitslagen mtWm Geldersche Mij. van Landbouw: H. L. Veenstra (P.v.d.A.): GLAASJE OP. LAAT JE RIJDEN open veiligheid 10550 11079 ONBILLIJK BURGERLIJKE STAND EDE WOENSDAG 4 MAART 1970 „Ik dacht flat hij wilde stelen BARNEVELD Een klein drama had plaats op de markt te Barneveld op donderdag 30 oktober. Een groenteman, de 33-jarige, uit Opheusden afkomstige, E. J. W. W. stond daar met zijn kraam. Op 'n gegeven ogenblik verscheen de twaalfjarige Hartger van de Broek bij zijn kraam; hij had een gulden bij zich en wilde daar kokosnoten voor kopen. Hoe het nu precies gebeurde kwam voor de Utrechtse politierechter, mr. J. F. J. de Kort niet helemaal uit de verf, maar hoe dan ook, op gegeven ogenblik rolden een paar kokosnoten over de grond. De groenteman werd boos; hij meen de dat dit een trucje was van de knaap om er met een paar kokosnoten van door te kunnen gaan. „Ik kreeg de in druk". verklaarde hij, „dat hij zonder betalen wilde weglopen met een paar noten en dat maakte me woedend". „Je denkt zeker, dat je hem kunt smeren", voegde hij de jongen toe en meteen deelde hij een paar klappen en ook een trap uit. Hartger werd er nog al pijnlijk door getroffen; hij had zelfs iets in zijn been gescheurd door de trap en kon enige tijd niet naar school. De groenteman verklaarde tegenover de politierechter, dat hij er erg veel spijt van had en dat hij het allemaal niet zo bedoeld had. De officier van justitie, mr. F. G. Wüstenberg, was van oordeel, dat ver dachte zich veel te veel had laten gaan. Hij vond het „geen stijl" zo op te tre den tegen een kleine jongen. Mr. Wüs tenberg vond een flinke geldboete op zijn plaats. Hij vroeg tegen verdachte een boete van 10c subs, tien dagen. Ook de politierechter laakte het op treden van de groenteman, die zijn on besuisd optreden bestraft zag met de door de officier gevraagde honderd gulden boete of tien dagen vervangen de hechtenis. ACHTERBERG De Achterbergse gymnastiekvereniging Excelsior geeft zaterdag in gebouw Irene aan de Grut- terstraat in Rhenen haar grote uitvoe ring. Het programma omvat o.m. tram poline-springen, met een demonstratie door mej. v.d. Haar, vijfde bij de Ne derlandse kampioenschappen. De uit voering begint om half acht. ELST Gisteren is dames- en heren kapsalon A. Budding jr. aan de Rijks straatweg feestelijk heropend. Talrijke bloemstukken vulden beide vertrekken, die, vanaf de straatkant achter elkaar gebouwd met de he rensalon aan de voorzijde, aan alle ei sen van deze tijd voldoen. Hoewel de ruimte voor beide vertrek ken beperkt is gehouden (elk heeft een vloeroppervlak van ruim 16 vierkante meter) zijn het gezellige en sfeervol in gerichte salons met overzichtelijke vitri nes, waarin elk hoekje smaakvol benut is. Overigens is het perceel op een flin ke uitbreiding in de toekomst berekend. De dameskapsalon is de tweede in Eist. Mevrouw Budding, die reeds enige tijd in het bezit van alle vereiste diplo ma's is, zal hierin uiteraard de leiding krijgen. Voorts zij vermeld, dat de da mes uitsluitend na gemaakte afspraak behandeld worden, terwijl voorlopig voor de heren geldt dat zij met één af spraak per week rekening moeten hou den. Welke dag dat zal zijn, wordt nog nader bepaald. RHENEN Burgemeester Jhr. mr. L. H. N. F. M. Bosch ridder van Rosen thal heeft gistermiddag in Rhenen de plaatselijke Raiffeisenbank officieel her opend. De bank heeft gedurende ruim een half jaar eecn ingrijpende verbou wing en modernisering ondergaan. De heropeningsplechtigheid werd bijge woond door een groot aantal genodigden. Ook de receptie voor de clientèle na afloop van de heropening werd druk bezocht. „Ik open liever een Raiffeisenbank dan een andere bank. Als je er in het rood staat wordt er weinig van gezegd. Men is er om zo te zeggen soepel", al dus Rhenens burgemeester in zijn ope ningstoespraak. Hg prees de directeur van de bank, de heer R. L. van Voort huizen, voor de w(jze waarop door hem met mensen wordt om gegaan. De burgemeester ontving ter gelegenheid van de heropening een cheque van 1000 gulden, die hij deponeerde in het ge meentelijk sociaal-cultureel fonds. De heer L. van Wijngaarden, lid van de raad van toezicht, memoreerde in zijn toespraak de ontwikkeling van de bank. Daarbij bleek, dat sinds de vesti ging op het Fred, van de Paltshof in 1960 een stormachtige ontwikkeling is doorgemaakt. Als gevolg van deze ex pansie werd in 1968 besloten tot de nu gerealiseerde uitbreiding. Uitgangspunt bij de verbouwing van de Rhenense Raiffeisenbank waren de moderne eisen, die de laatste jaren aan het bankwezen worden gesteld. Meer openheid is daarbij een van de kern punten. De resultaten van de verbou wing, die een ware metaforfose van het voormalige bankgebouw tot gevolg had. geven daarvan duidelijk blijk. De Raiffeisenbank in Rhenen is open... Het exterieur van de bank maakt op het publiek een uitnodigende indruk. Het vele glas, dat in de gevel is vér- werkt, is daaraan voornamelijk debet. Ook het interieur heeft alles wat van een modern bankgebouw mag worden geëist: veel licht, ruimte en. een maxi mum aan comfort voor de cliënt. Tij dens de bezichtiging werd duidelijk, dat bij de verbouwing serieus is gestreefd naar een hechtere band tussen bank en publiek. Ook op bankovervallen is het nieuwe gebouw berekend. Een vernuftig alar meringssysteem, gekoppeld aan o.a. de balie, biedt alle nodige veiligheid. Ver der kan ervan worden uitgegaan, dat Aanvoer: slachtvee 484, gebruiksvee 968, vette kalveren 17, nuchtere kalve ren 3419, schapen 31, lammeren 13, geiten- 7, paarden 28, veulens 3, biggen 324, totaal 5294. Prgzen (in guldens): melk- en kalf- koeien, per stuk 12351610; mest- en weidevee, per stuk 8901265; drachtige vaarzen, per stuk 11901585; guste vaarzen, per stuk 9001240; pinken, per stuk 600910; graskalveren, per stuk 460640; kalveren voor fok en mest, per stuk 140270; kalveren voor de slacht, per stuk 5080; schapen, per stuk 115130; lammeren, per stuk 70 110; biggen, per stuk 97105; vette kal veren le kwal. per kg lev. gew. 3.80 4.10; id. 2e kwal. per kg lev. gew. 3.10 3.60, id. 3e kwal. per kg lev. gew. 2.502.75, id. extra kwal. tot 5.15; slachtvee le kwal. per kg gesl. gew. 4.504.75, id. 2e kwal. per kg gesl. gew." 4.004.40; 3e kwal. per kg gesl. gew. 3.503.95; wórstkoeien, per kg gesl. gew. 3.303.70; slachtpaarden, ,per kg gesl. gew. 3.103.50; veulens, per kg gesl. gew. 3.203.65. Handel: slachtvee redelijk; weidevee kalm; biggen willig; nuchtere kalveren redelijk; vette kalveren kalm. SCHERPENZEEL Scherpenzeels grootste vereniging, de gymnastiekver eniging DOTO geeft op zaterdag 7 maart haar jaarlijkse uitvoering in de spelhal in de Marktstraat. De aanvang is 7.30 uur en de zaal gaat open om 7 uur. ook de extreme inkijk, die de Raiffei senbank voorbijgangers biedt, potentiële bankrovers van hun daad zal weerhou den. Gedurende de vrij lange periode, die nodig was voor de verbouwing, was de Rhenense Raiffeisenbank gevestigd in het voormalige postkantoor. Het was een periode van behelpen, zowel voor publiek als bankpersQneel. De vreugde was wellicht daarom gisteren bij de her opening des te groter. u dan even a.u.b. voor Vaentndaal Tot 17.30 uur Van 17.30- 19.30 uur Zatord. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwe Veenendaalseweg 159 RHENEN De bewoners in het laagst gelegen gedeelte van de Rijn straat hebben nog steeds overlast van de hoge waterstand in de Rijn. De vrij willige brandweer heeft gisterochtend getracht op de adressen Rijnstraat 26 en 28 de kelders leeg te pompen, die respectievelijk tot 60 en tot 120 cm vol water stonden. Voorlopig wint het welwater het nog van de pompeurs. RHENEN De prijzen van de blik semactie. zaterdag gehouden door het comité-bejaardentocht Rhenen, zijn als volgt gevallen: varken 2979; bromfiets 2302; 2 flessen drank 1193; ijsmachine 2983; fles drank met glazen 2390; fles drank met sierfles 3L45; fonduset 2369; twee flessen drank 3134; fles drank met glazen 2146; vaas 155; fles drank 840; fles drank met glazen 1127; mixer 3803. De prijzen kunnen worden afge haald bij de heer Ten Hoope, Fred. v. d. Paltshof 40. RHENEN Onder voorzitterschap van de heer A. J. Bovenschen kwam de Rhenense Middenstands Centrale gisteravond in ..De Munt" in jaarlijk se algemene ledenvergadering bijeen. In de vacature J. Drost werd als be stuurslid gekozen de heer A. van Dijk, slager aan het Fred. v. d. Paltshof. Daarmee is hel bestuur weer voltallig. De zeer geanimeerde vergadering met een grote opkomst besloot een commis sie in het leven te roepen teneinde te onderzoeken welke mogelijkheden er zijn voor een algemeen RMC-koopzegel. In deze commissie kregen zitting de he ren Nellestijn, Lammers, Hoksbergen, v. d. Beek, G. v. d. Berg, L. Slok, D. A. van Thuyl en de administrateur van de vereniging de heer Van Leeuwen. De commissie zal zo spoedig mogelijk rap port uitbrengen aan de binnenkort te houden ledenvergadering. Men komt i reeds a s. maandag ten gemeentehuize bijeen. Over de halve dag sluiting werd ook in deze vergadering geen overeenstem ming bereikt. Men wil in eerste instan tie een afwachtende houding aannemen en in het bijzonder de wijziging van de winkelsluitingswet afwachten. Boven dien nam men het voorbeeld aan omlig gende gemeenten, waarover deze mate rie enorm veel meningsverschil is ont staan en grote verwarring. De RMC wilde dit risico niet lopen. De eierzoekwedstrijd zal waarschijn lijk moeten komen te vervallen omdat het hoge water in de Rijn er de oorzaak van is geweest dat de uiterwaarden on bruikbaar zijn. Het RMC-l?estuur gaat zich beraden over andere mogelijkhe den. Alle verslagen kregen' de volle in stemming van de vergadering. Het be stuur kreeg het volste vertrouwen. De voorzitter, die plannen had om af te treden, werd verzocht nog minstens 25 jaar aan te blijven! ELST Op uitnodiging van dc Geza menlijke Christelijke Vakbonden Afd. Eist (Utr.) aangesloten bij het CNV, zal de Elsterse Toneelgroep op zaterdag avond 7 maart in gebouw Pniël een to neelstuk van Joh. Loghmeijer opvoeren. Het stuk bestaat uit vier bedrijven en is getiteld: „Jan, mijn zoon". De regie is in handen van de heer J. Vermazen. De opening wordt verricht door de namens deze bonden opttredende voor- ziter, de heer A. B. Stoker. Aanvang 7.30 uur. De zaal wordt om 7.00 uur opengesteld. In de pauze, zal een verlo ting worden gehouden, waaraan fraaie prijzen zijn verbonden. Bij de uitgang wordt tevens een collecte voor het fonds „Draagt elkanders lasten" gehou den. A. J. BOVENSCHEN ELST De uitslagen van de onder linge schietwedstrijd van schietvereni ging „Willem Teil" uit Amerongen, die maandagavond plaatsvond: luiden als volgt: G. v. d. Horst 96 pnt.; A. de Haas 94 pnt.; W. H. Drost 92 pnt.; H. den Uijl 92 pnt.; C. C. Schachard 91 pnt.; W. Engelaar 90 pnt.; T. v. Boord 90 pnt.: R. C. Labruyre 89 pnt.; J. Pakvis 88 pnt.;. V. Bijsteren 87 pnt.; F. v. Mourik 85 pnt.; mevr. v. Boord 78 pnt.; R. Pater 78 pnt.; G. J. den Uijl 80 pnt. en P. v. Ree 80 pnt. RHENEN De heer Hermen Klomp, wonende Valleiweg 134, werd gisteroch tend door de burgemeester van Rhenen onderscheideh met de bronzen ereme daille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Deze Koninklijke on derscheiding viel de heer Klomp ten deel omdat hij gedurende veertig jaar onafgebroken in dienst was van de NV Nederlandse Buurt Vervoer Maatschap pij. Hij kwam op 3 maart 1930 in dienst als smid en is sedert 1965 werkzaam als werkmeester II in de garage te Rhe nen. De burgemeester sprak de jubilaris in hartelijke bewoordingen toe. Uiter aard werd de heer Klomp ook gehul digd van directiezijde. Hij mocht een enveloppe met inhoud in ontvangst ne men, een diploma en een draagmedaille. ARHEM Het hoofdbestuur van de j „Daarbij mag zeker de inspanning Geldersche Maatschappij van Land bouw is naar aanleiding van de recente zeer hoge waterstand in het Gelderse rivierengebied en hier en daar langs de IJssel tot de conclusie gekomen dat verzwaring en verhoging van "-de ri vierdijken op verschillende plaatsen bijzonder urgent is. „Plannen voor een betere dijkbeveili- ging langs de rivieren staan allang op stapel; tot dusver komen die nauwelijks tot uitvoering omdat de financiële las ten een struikelblok zijn. De water schappen die voor het dijkbeheer ver antwoordelijk zijn kunnen die lasten onmogelijk dragen. De regering heeft aanvankelijk de toezegging gedaan tot 45 procent van de kosten te willen be talen; in een later stadium is dit per centage tot 60 verhoogd en in gevallen waarin de lasten voor de ingelanden toch nog te hoog worden is de minister bereid een aanvullende voorziening te treffen", aldus het hoofdbestuur van de GML dat er ook aan herinnert dat de Unie Van Waterschappen en de geor ganiseerde landbouw zich terdege inge spannen hebben voor een belangrijke rijksbijdrage. van het provinciaal bestuur van Gel derland niet onvermeld blijven; vanwe ge de urgentie stelde dit bestuur drie jaar geleden gelden beschikbaar in af wachting van een betere rijksregeling". Het bestuur blijft het onbillijk vin den dat de ingelanden een belangrijk deel van de financiën vóór veiliger dij ken moeten opbrengen; de beveiliging tegen het rivierwater is van belang voor de totale bevolking. Daarom moet de overheidsbijdrage verbeterd worden. Met veel waardering heeft het be stuur er kennis van genomen dat minis ter Bakker (Verkeer en Waterstaat) za terdag persoonlijk verschillende be dreigde plaatsen aan de Gelderse ri vieren bezocht heeft. „Het is te hopen dat dit werkbezoek bijdraagt tot een overheidshulp die meer in overeenstem ming is met de bijdrage voor de Delta werken die 100 procent bedraagt". Vol gens de GML kan niet ontkend worden dat dezelfde factoren die voor de Del tawerken gelden, óók voor verbetering van de rivierdijken vigeren. Geboren: Gerritje J., d. van C. Groe- neveld en A. Boon; Roland E., z. van H. van de Fliert en J. Bos; Gerrit, z. van M. Hooijer en R. J. Verhoef; Marc P., z. van A. van Hilten en I. Brouwer; Arie- na, d. van A. M. H. van Heesen en J. M. van Amerongen; Cornelia E.. d. van J. G. Veenendaal en C. J. de Wit; Berend, z. van B. van Peursem en S. J. ter Haar; Cornelia J., d. van J. Hooijer en H. E. van den Brink; Maureen A. E. d, van T. H. A. Ovink en W. J. Boer; Da nielle C .A., d.v. G. W. Horstman en H. C. Teakema; Jacobine K., d.v. G. van Hierden en M. W. Westerink; Wilhelmi- na, d. van M, van Leuven en M. Drost; Henriëtte M., d.v. J. D. van de Voort en M. v. Diermen; Willemina E., d.v. E. C. J. de Goffau en A. E. Koen; Henderik W. G., z. van J. D. C. Laurens en J. E. van Ree; Ivonne. d. van M. G. van de Craats en .1. Wagensveld; Ronald, z. van J. Zaaijer en B. van der Kolk; Ronald J. H. E. M., z. van K. R. S. A. Apell en F. J. Pepplinkhuizen; Maria J.. d. van J. van der Zee en IJ. H. van Barneveld; Lambertha P. M., d. van H. W. M. Schu- rink en A. C. M. Mulder; Cornelis J„ z. van C. W. Veldhuizen en J. M. van Buuren; Marieke R., d. van D. Kranen en H. J. Dekker; Janine Y.. d. van H. J. Robijn en J. de Neef; Sharon M„ d. van R. Buschman en I. M. M. Andoetoe; Al- bert R., z. van A. M. Heerikhuisen en D. E. Waaijenberg; Willy T. E. R., z. van R. van Bemmel en W. van Dijk; Elbar- tha, d. van W. H. van den Brink en A. van Roekei; Ilja G., d. van J. A. H. Beekes en P. E. H. Ermers; Yvonne, d. van G. J. Lieftink en D. C. van Ingen; Gerrit, z. van A. Hendriksen en S. van Middendorp; Marcellinus J. F., Z. van J. M. Desain en J. L. Geeris; Evert J., z. van F. E. de Groot en C. D. ten Bokkel Huinink; Reinier A., z. van A. B. C. Bijl en R. A. Hoekstra; Evert, z. van L. A. van de Hesseweg en J. Jansen; Harm C. J., z. van H. Geers en C. M. J. van Marcke; Petrus C., z. van C. J. A. Broe- nink en J. M. Couwenberg; Teunis, z. van C. van den Brandhof en T. van Roekei; Teunis G„ z. van G. Burgwal en A. Hooijer; Linda C., d. van M. H. Kropman en T. Rohn; Patrick J., z. van R. Franken en P. G. F. W- A. van Rhee. Ondertrouwd: Johnny J. G. Burgers en Cecilia E. H. M. Barhorst; Jan Poel man en Elsje G. van Harskamp; Willem A. J. U. Broekhuizen en I. L. van der Klok; Berend van Grootheest en Marij ke B. van Roekei; Gerrit Hootsen en Rika Hardeman; Daenny R. Oost en Pieternella L. van Doorn; Lubbertus Post en Anna van Bruxvoort; Anton J. Lemmers en Greetje van Driesten; José M. Girbau Martino en Anna M. Albers; Jan A. Klein Geltink en Jentje Leiss- ner; August A. Keller en Silvia A. Hen driks; Jan H. van Harskamp en A. van de Goor; Tamme S. Steenhuis en Aafke S. Swart. Getrouwd: W. Boonzaaijer en M. van den Berg; J. J. Valkenburg en G. van Schoonhoven; O. Emons en H. T. de Wit; W. Hanegraaf en J. Radstaat; H. Saaltink en Y. C. D. Bleeker; W. Ro- seboom en C. J. Kooij. Overleden: Jan van Kasteel, geb. 14 mrt. 13; Geertje Heiwegen, e/v H. Schut, geb. 25 sept. 83; Cornelia Lind- hout, geh. gew. met R. Schuil, geb. 19 jun. 89; Hendrik van Bentum, geb. 2 okt. 38; Fredrik Venneman, geb. 7 juli 92; Matthias J. Bransz, geb. 10 feb. 91; Johan van Noorel, geb. 14 feb. 98; Eli zabeth A. Hanselman, e/v G. J. W. A. van Oostveen, geb. 25 nov. 02; Willem F. Blommert, geb. 5 mei 90; Pieter van Veldhuizen, geb. 10 juni 33; Gijsbertus van Barneveld, geb. 30 okt. 85. SCHERPENZEEL Eenentwintig da mes van de Scherpenzeelse afdeling der Plattelandsvrouwenbond hebben zich opgegeven om een tegen bezoek te bren gen aan hun „collega's" in het Duitse Stendorf. Een der leden heeft zich be reid verklaard de buskosten te betalen. Dit werd bekend op de vergadering maandagavond in hotel Boszicht. Na het huishuodelijke gedeelte vertoonde de heer Verhoeff jr. een serie dia's. -■■WM' RHENEN P.v.d.A.-voorzitter H. L. Veenstra heeft verklaard dat zijn partij geen verzoek tot D'66 heeft gericht om contact op te nemen met de Vrije Par tij. D'66 heeft volgens de heer Veenstra op eigen initiatief die stap gedaan en er de verantwoordelijkheid voor aanvaard. Deze gevleugelde Rijnboys" ver tegenwoordigen een soort die als weinig andere weet te profiteren van de hoge waterstand van de Rijn. Het feit dat hun aantal op de foto precies elf bedraagt, impliceert ove rigens niet dat ze voornemens zijn daadwerkelijk de voetballers in de streek te gaan beconcurreren. De Boys schijnen meer voor waterpolo te voelen... Op deze wijze reageerde de heer Veenstra op het Vallei-bericht van gis teren waarin melding werd gemaakt van het PvdA-verzoek. Maandag houdt de PvdA haar fede ratieledenvergadering, waarop onder meer het contact met andere politieke groepen ter sprake komt met name het gesprek met de werkgiv p van D'66. Er zal worden beslist of de PvdA in Rhe nen een akkoord zal nastreven met D'66 en PPR en al of niet met een andere groep. De ledenvergadering zal een principebesluit moeten nemen. „Een mogelijkheid tot samengaan be staat, maar zekerheid is er nog niet", aldus de heer Veenstra. De vergadering begint maandag om 8 uur in het Eigen Gebouw, en staat vol ledig in het teken van de verkiezingen. i O ELST Gisteravond vond op de Veenendaalseweg, hoek Franseweg een aanrijding tussen twee personenauto's plaats, waarbij beide auto's total-loss raakten. Terwijl de ene bestuurder, M. uit Eist, linksaf de Franseweg wilde af draaien, gaf hij geen voorrang aan de tegemoetkomende J. J. F. K. uit Wijk bij Duurstede. M. liep lichte verwon dingen aan het gezicht op. RHENEN Het R.-K. Vrouwengilde in Rhenen bestaat twintig jaar. Er komt een plechtige Eucharistieviering en een feestavond. De Eucharistieviering is op zondag 8 maart om half elf. Deze zal helemaal in het teken staan van „de vrouw" en twee leden zullen bij de le zing en voorbeden van de pastoor assis teren. Het koor van het vrouwengilde zal de meerstemmige Hollandse Mis zingen. Na de H. Mis wacht in het over blijflokaal van de R.-K. school een koffietafel. Dinsdagavond 10 maart om 8 uur is de feestavond in „De Munt". Ook de heren worden daarbij uitgenodigd. Da mes, die alleen zijn, kunnen een zoon of dochter meebrengen.

De Vallei | 1970 | | pagina 13