Kortdag! MR. SCHUT IN PERSOONLIJK Voor schaatsfans... VANAVOND sheil aula- vakantiereizen EENS PER VEERTIEN DAGEN MORGEN Scala in verkiezingssfeer en mimiaars ran de paardesport programma os Tom Poes en de Mob- bewegirïg Venvorpen geloof - verloren mens UIT DE KERKEN TOONDER STRIP DISCUSSIE-AVOND IN CAMBRIDGE Het eerste Euthanasie MAKTEN WOENSDAG 4 MAART 1970 In het NOS-televisieprogramma „Scala" zal de parlementaire redac teur van de NOS-televisie, Joop var Os van den Abeelen, ruime aandacht besteden aan de ophanden zijnde verkiezingen voor de Provinciale Staten, die op woensdag 18 maart worden gehouden. pp zaterdag 7 maart zullen ln Scala (19.04 tot 19.30 uur via Neder land 2) flitsen worden uitgezonden van een debat in Amsterdam tussen mr. W. J. Geertsema (VVD) en de heer H. A. F. _M. O. van Mierlo (D'66). Op donderdag 12 maart wordt tussen 19.04 en 19.30 uur via Neder land 2 verslag gegeven van een PAK-bijeenkomst in Hengelo waar het woord wordt gevoerd door de heren A. van der Lous (PvdA), mr. E. Jurgens (PPR) en drs. H. Wieben- ga (PSP). Zaterdag 14 maart wordt in Scala (19.04 tot 19.30 uur via Ne derland 2) een samenvatting gegeven van een bijeenkomst in Heerlen waar de heren W. K. N. Schmeltzer (KVP), mr. B. W. Biesheuvel (ARP) en J. T. Mellema (CHU) te horen zullen zijn. De Scala-uitzending van maandag 16 maart (19.04 tot 19.30 uur via Ne derland 2) zal vrijwel geheel gewijd zijn aan een studio-gesprek over (Je verkiezingen onder leiding van Joop van Os van den Abeelen. Op dinsdag 17 maart (19.04 tot 19.30 uur via Ne derland 2) wordt een overzicht gege ven van de partijen en combinaties van partijen die in de verschillende provincies aan de verkiezingen deel nemen. Voor het NOS-televisieprogramma Persoonlijk", dat vanavond via Ne derland 1 wordt uitgezonden tussen 22.10 en 22.35, is ditmaal mr. W. F. Schut uilverkoren, de veel bespro ken en veel geplaagde minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Or dening. Zijn gesprekspartners zijn (als gewoonlijk) de heer W. L. Brugsma. hoofdredacteur van de Haagse Post, en mr. H. W. Sandberg. hoofdredacteur van Het Parool. Het zullen voor de minister geen gemak kelijke ogenblikken worden, maar daar staat tegenover dat hij voor een groot publiek nu zijn zorgen en moeilijkheden kan verduidelijken. De produktie van het programma berust bij mr. A. C. A. Dake. Van vier tot vijl': radioprogramma in een Notedop. 17.00 Tussen 10+ en 20-: lichte grammofoonmuziek voor de tieners. 17.30 ,.0" - een rondje ra dio. 17.55 Mededelingen. 18.00 Nieuws. 18.11 Radiojournaal. Politie ke Partij: 18.20 Uitzending van de Communistische Partij van Neder land. AVRO: 18.30 Stereo: Licht in strumentaal ensemble. 18.55 Voor ck kinderen. 19.00 Jeugd en ritme Licht muziekprogramma voor de ieugd. 19.25 Gesproken brief. 9.31' Nieuws. IKOR: 19.35 Kerk veraf ei dichtbij. 19.40 Mens en Bijbel: radio catechese. 19.50 Memo: Literair programma AVRO: 2005 Stereo: Instrumentaal kwintet: Klassieke en moderne kamermuziek. 21.45 Oude Spaanse muziek. 22.00 Jekem- mewat: cabaretprogramma. 22.30 Nieuws. 22.38 Mededelingen. 22.40 Radiojournaal. 22.55 Tout a toi: in formatief programma uit Parijs. 23.20 Ik hoor, ik hoor, wat U niet hoort: causerie met grammofoonpla ten. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM -II KRO: 7.00 NIEUWS. 7.11 Het leven de woord. 7.16 Badinerie: klassieke muziek. (7.30 Nieuws; 7.32 Actuali teiten; 7.50 Overweging: 8.00 Nieuws.) 8.30 Nieuws. 8.32 Voor de huisvrouw. (9.0Ö-9.10 Gymnastiek voor de huisvrouw.) NOS: 10.00 Wat heeft dat kind?, pedagogische lezing. 10.20 Stereo: Muziek uit de Barijk (opn). KRO: 11.00 Nieuws. 11.03 Voor de zieken. 11.54 Bericht Vastenaktie. 11.35 Mededelingen. NCRV: 12.00 Los-Vast, gevarieerd programma. (12.26 Mededelingen t.b.v. land- er. tuinbouw; 12.30 Nieuws; 12.41 Ac tualiteiten.) 14.00 Stereo: The Kilims Hawaiians Show. 14.30 Stereo: Ste reo: Cello en piano: moderne mu ziek. 15.00 Hervormde middagdienst NOS: 15.30 Meer over minder: in formatief programma over mensen en dingen die minder op de voor grond treden. (16.00-16.02 Nieuws.) NCRV: 17.45 Hier en nu: sportactua- liteiten. 18.00 Stereo: Tijd vrij voor muziek in vrije tijd: Radiocompe titie van koren en korpsen. 18.30 Nieuws. 18.41 Actualiteiten 19.00 Spektrum: maatschappelijke vraagstukken nader belicht. 19,15 Stereo: Leger des Heils-kwartier 19.30 Kerkorgelconcert: oude muziek 20.00 Ferdinand Huyck (21), sferie- hoorspel. 20.23 Lichte grammofoon muziek. 20.30 Radio Actief, geva rieerd programma. (22.20 Avond-, overdenking; 23.30 Nieuws; 22.33- 22.45 24.00 Nieuws. HILVERSUM III NCRV: 9.00 Nieuws. 9.02 Terug van weggeweest: muziek van toen voor luisteraars van nu. 10.00 Nieuws. 10.03 Muziek bij de" koffie. (11.00 Nieuws.) NOS: 12.00 Nieuws. 12.03 Pop - Slick. KRO: 13.00 Nieuws. 13.03 Actualiteiten. 13.08 Rond met 'n gaatje: licht muziekprogramma. 14.00 Nieuws. 14.00 Nieuws. 14.03 Holster: pop- en countrymuziek. (15.00 Nieuws.) 16.00 Nieuws. 16.03 lORRRrrrrpopmagazine. 17.00 Nieuws. 17.02 Actualiteiten. 17.07- 18.00 Draaiöiofdraaiik: ver/.oekpla- tenprogramma. Lang voordal de teach-in, de forum-, panel- en nog zoveel meer discussievormen van onze tijd wa ren uilgevonden, bestond in Enge land al „Cambridge Union'*, een studentencentrum waar van tijd lot tijd in vurige pro- en contra- gevechten tussen bekende, veelal internationale figuren, harde noten gekraakt werden over zaken die de mensheid bezig houden. In welke discussie zich dan de studenten van Cambricjge met veel elan pleegden en( plegen) te mengen. Enkele» maanden, geleden werd er deze stelling geponeerd en in discus sie genomen: „Wie nu het christelijk geloof verwerpt, is een verloren mens". Verdedigers van de stelling waren dr. Michael Ramsev aartsbis schop van Canterbury sinds 1961. en Malcolm Muggeridge, een van Engelands meest bekende journalis ten die vele godsdienstige televisie programma's op zijn naam heeft. De bestrijders waren John Mortimer, bekend strafpleiter en bovendien to neelschrijver en de Amerikaan dr De NOS-radio zal in enkele recht streekse reportages aandacht schen ken aan de vijflandenwedstrijd en recordpogingeu schaatsen* voor he ren, die van donderdag 5 tot en met zondag 8 maart op de kunstijsbaan in Inzeil worden gehouden. Op don derdag 5 maart is er een reportage te horen in NCRV's „Hier en Nu- Sport" tussen 17.45 en 18.00 uur via Hilversum II. Op zaterdag 7 maart volgt een reportage in NCRV's Sportshow tussen 17.00 en 18.00 uur via Hilversum III. Verder zullen er reportages worden uitgezonden op zondag 8 maart in het NOS-sport- programma „Langs de lijn" tussen 14.30 en 17.00 uur en 18.05 en 18.30 uur, steeds via Hilversum I. De ver slaggever in Inzeil is Fred Racké. De NOS-televisie zal twee repor tages uitzenden van het CHI te 's Hertogenbosch,dat van 5 tot en met 12 maart wordt gehouden. Op zaterdag 7 maart kan men van 23.35 tot 24.00 via Nederland I kijken naar het puissance-springen. Zondag 8 maart wordt in het programma „Passepartout" dat van 16.15 tot 16.55 uur via Nederland I wordt uit gezonden, aandacht aan het CHI ge schonken. Versldggevèr is A.ad van Leeuwen. TELEVISIE NEDERLAND I 18.00 Herh. voetbalwedstr. (Vorwarts Berlin - Feijenoord in Oost Ber lijn) 19.30 CVKIKORRKK: Kenmerk: wekel. informatierubr. kerk en samen lev. 20.00 NOS: Journaal. 20.20: Uitz. Anti. Rev. Partij. 20.30 Uitz. Stichting Socutera. 20.35 Peau de Banane (De Avontu riers), (Rijkskeuring: 14 jaar). 22.10 Persoonlijk: actuele gesprek ken. 22.35 Kleur: Rep. Wereldkam- pioensch. Kunstrijden te Ljublja na. 23.15-23.20 NOS: Journaal. NEDERLAND II 17.00-17.30 VARA: Kleur: Voor.de kinderen. 18.45 NOS: Kleur: Fabeltje^crant. 18.55 NOS: Journaal. 19.04 VARA: Midweek: jongerenpro gramma. 20.00 NOS: Journaal. 20.20 VARA: Kleur: Bellevue: Pre sentatie Kunst en Kunstenaars. 21.00 Dit is het begin: discussiepro gramma. „Ik poog steeds opnieuw mijn uiterste best te doen de gang van de stervende zo lang mogelijk te volgen. Ik acht het mijn plicht het sterven zo ver mogelijk mee 1e beleven. Ik probeer zo lang mo gelijk met de stervende het contact te bewaren". Vindt u niet dat dc dood de mens dikwijls zo ontluistert? „De mens wordt in het leven zo dik wijls ontluisterd. Persoonlijk ervaar ik het nogal sterk als een ontluistering van de mens als iemand wordt klaarge maakt voor een operatie. De man of de vrouw wordt dan vaak op zeer intieme plaatsen geschoren. Bovendien wordt hij of zij vastgemaakt aan apparaten. Ik heb dan persoonlijk dikwijls heel «terk het gevoel dat de patiënt meer 'n ding is geworden dan dat hij mens blijft". Na con operatie kan een mens zich nog rehabiliteren, na de dood is dat niet meer mogelijk. „Ik geloof dat dit een eenzijdige be nadering is. Ik geloof dat voor de fa milie en voor de omstanders een moei lijk sterven vaak zwaarder te dragen is dan voor de stervende zelf. Op de grens van leven en dood komt de mens in een loestand waar de normen anders zijn. Doorgaans zal de stervende de ontluis tering die omstanders menen waar te nemen, minder sterk ervaren". In hoeverre heeft de arts het recht of de plicht om het sterven te be korten? „Als de hersenen een bepaalde tijd hebben opgehouden te functioneren, als de mens dus zogenaamd hersendood is, dan is het gelukkig tegenwoordig een uitgemaakte zaak. De arts kan dan niet ADVERTENTIE Want de dagen worden langer: vakantie nadert. Blader uw Shell auto-va kantiereizen-catalogus nü door en kies uw reis. Nog een beperkt aantal plaat sen in het hoogseizoen in Spanje, Italië, Duitsland, Oostenrijk of Zwitserland. Stuur meteen uw reserve- ringskaart! WT 0-270 DE DOKTER EN DE DOOD 'eze serie verhalen over de huisarts in Nederland kwam tot stand met medewerking van de Koninklijke Nederlandse Maatschappij ter Bevor dering van de Geneeskunst. Voor de feitelijke gegevens werd uit vele bronnen geput, in het bijzonder uit 't proefschrift Sociologie van de Arts. waarop de heer N. H. Vroege in 1968 in Utrecht promoveerde tot doctor in de geneeskunde. Het vraagge sprek werd gevoerd met dr. H. J. van Aalderen (40) en twaalf jaar huis arts in Hoensbroek. Dr. Van Aalderen is onlangs benoemd tot lector in de huisartsengeneeskunde aan de Vrije Universiteit in Amsterdam, waar hij tevens directeur wordt van het huisartseninstituut. Niet al die twintig keren begeleidt de huisarts zelf zijn patiënt naar het le venseinde. Vele patiënten sterven in liekenhuizen. Heel dikwijls komt de 4ood ook onverwacht en plotseling ongelukken, hartinfarct, beroerte. Soms komt de dood als een verlos sing. Als hoge ouderdom de mens al ver builen het dynamische leven heeft ge- plaats, kan het sterven een verlossing zijn. Als een slopende ziekte de mens ont takeld heeft, is de dood soms een be vrijding. Meestal wordt het sterven niet in be rusting aanvaard; dan wordt de arts eerst betrokken bij het gevecht tegen de dood en na het sterven bij de ontred dering van de nabestaanden. Gemiddeld eens per maand stuurt ie dere arts zijn auto naar een woning waar zijn medische kennis niet meer kan baten en waar hij nog slechts kan pogen als mens een moment tot steun te zijn. Buiten zorgt een loeiende winter storm voor een passende omlijsting van het onderwerp, als we 's avonds na een volle dag praktijk met dokter Van Aal- deren in Hoensbroek praten over dood. Kunt u zich nog het eerste sterf geval herinneren dat u als arts bege leidde? alleen alle hulp staken, hij kan ook de hulpmiddelen uitschakelen toevoer van zuurstof en vocht bijvoorbeeld die de hersendode biologisch nog laten voortleven". Wat doet u als arts als een ster vende die veel lijdt, om een injeetie vraagt die de dood zal bespoedigen? „Ik heb het nog niet meegemaakt, maar ik kan me voorstellen dat een arts zo'n patiënt een spuitje geeft, als hij dat vroeger met de patiënt had afge sproken, op een moment dat de patiënt nog volledig tot oordelen in staat was". „Over de zin van het lijden ben ik nog niet uitgedacht. Als ik een sterven de in grote benauwdheid zie, of een stervende op andere wijze erg zie lij den, vraag ik me ook wel eens af of zo'n lijden nu moet worden voortgezet". „Ik heb het in mijn twaalfjarige praktijk nogal eens meegemaakt dat mensen erg moeilijk stierven, maar de vraag is of zij het lijden even intens ervaren als wij het menen waar te ne men. Meestal is hun bewustzijn niet meer zo helder dat zij zich hun lijden volledig bewust zijn". Bent u tegen euthanasie? (het ver oorzaken van een milde dood, bijvoor beeld door het toedienen van een pijn stillende injectie die dodelijk gevolg heeft). „In beginsel ben ik niet tegen eutha nasie, maar ik zie niet hoe de mens ooit tot een sluitend normenpatroon kan ko men. Iedere samenleving heeft haar ei gen cultuurpatroon en het gevaar is groot dat een wettelijk geregelde eutha nasie misbruikt wordt. We hoeven niet onmiddellijk naar de praktijken in Elit- ler-Duitsland te wijzen om bevreesd te zijn dat euthanasie voor politieke doel einden wordt gebruikt". „Laten we eens aannemen dat de al gemene regel gold, dat euthanasie geoorloofd is als een mens niet meer als mens kan functioneren in de sa menleving. Wie bepaalt dan wat het be tekent „als mens te functioneren in een samenleving" en „in welke samenleving moet men dan als mens kunnen func tioneren"? Voor de hersendode heeft men thans een vorm van euthanasie aanvaard. Welke norm geldt echter voor een vol strekt demente,bejaarde? Voor het de biele kind? Voor het kind dat met zeer ernstige afwijkingen wordt geboren? Voor de ongeneeslijk krankzinnige? Voor de hartpatiënt die nog slechts een plantenleven kan leiden?" „We zullen nog met vele specialisten van allerlei deskundigheid dit vraag stuk moeten bestuderen. Zoals ik het nu zie, is het, voor mij nog een onoplosbaar probleem. Het is voor mij geen kwestie van beginsel, maar een zaak van prak tische uitvoering". Hebben sterfgevallen in uw prak tijk een weerslag op uw privéleven? „Als een sterfgeval triest is dan voel RADIO HOENSBROEK ln Nederland ster ven per jaar ongeveer honderdduizend mensen. In Nederland hebben onge veer vijfduizend medici een huisartsen praktijk. Gemiddeld wordt iedere huis arts dus twintig keer per jaar in zijn praktijk met de dood geconfronteerd. „Dat herinner ik me nog heel duide lijk. Het was tijdens mijn eerste waar neming. Een vrouw van 38 jaar, moeder van vier kinderen, stierf aan kanker. Ik had tot het laatste toe een zeer in tensief contact met deze vrouw. Zij was erg godsdienstig en zij geloofde in de zegen van een ziekbed. Zij wilde zo bewust mogelijk de lijdensweg afleg gen. Ik was toen heel erg onder de in druk van de manier waarop zij dat deed. Voor haar en voor haar omgeving had het lijden een zeer diepe zin. De manier waarop zij leed en de zin die dit lijden had, werden tijdens de begrafe nis te niet gedaan; een starre geloofs opvatting maakte toen misbruik van haar lijden door een ongemotiveerd schuldgevoel bij de levenden op te roe pen". Voelt u zich als arts machteloos bij een sterven? Hebt u dan het gevoel dat u faalt? „Ik heb de dood niet alleen als arts, maar ook als mens aanvaard. De dood hoort bij het leven. Misschien realiseer ik me mijn eigen dood nog niet volledig omdat ik nog jong ben. Maar ik protes teer piet tegen de dood; Het is zinloos om in bepaalde, zeer trieste situaties te protesteren en te zeggen: „Dit mag niet gebeuren", want het gebeurt wel dage lijks". Wat doet u als arts als het sterven onafwendbaar is geworden? ,,Als een sterfgeval triest is dan voel ik mij er intens bij betrokken. Het is dan vaak moeilijk om thuis het gezinsleven onbeïnvloed voort te zet ten O ik mij er intens bij betrokken. Het is dan vaak moeilijk om thuis het gezins leven onbeïnvloed voort te zetten. Er kan juist een verjaardagsfeestje zijn. Ik poog er wel eens wat over te vertel len, thuis. Doorgaans voelen de gezins leden wel aan dat er in de praktijk iets heel vervelend is". Praat u met uw vrouw over de dood? „Ja. niet alleen over een sterfgeval dat ik heb begeleid, maar ook over onze eigen dood. Ik wil de dood zeer bewust onder ogen zien". Alasdaire Maclntyre, hopglpraar in de sociologie. Na een discussie van drie en een half uur werd er door de bijne 600 aanwezige studenten gestemd. Het resultaat: 273 stemmen voor en 321 stemmen tegen met een kleine meer-' derheid van 43 stemmen werd dc stelling verworpen. Van deze belangwekkende debat- avond is een televisiereportage ge maakt door Thames Television in Londen die eerst aan de Engelse kij kers is getoond en latei* in een uit voeriger versie door ABC in Nev York is voortgezet aan de Ameri kaanse kijkers. Morgenavond ge bruikt het Convent van Kerken lkoi de hen toegemeten televisietijd var dertig minuten om deze reportage ook aan de Nederlandse kijker te to nen. En dat belooft een boeien dr uitzending te worden want de viei mensen die hier aan het woord ko men zijn stuk voor stuk boeiende fi guren (en het studentengehoor bleel- zich ook niet alleen tot luisteren te beperken). De aartsbisschop van Canterbury, primaat van de Engel se kerk, is een bijzonder geestig en gevat gespreksgenoot hij was bij voorbeeld een van de weinigen die geen moeite had met David Frost en dat zegt iets. Muggeridge is een mar met een enorme ervaring in dit soort werk, een non-conformist die mei zijn uitzendingen evenveel vijanden als vrienden heeft gemaakt. En de socioloog prof. Maclntyre is een man die zich zeer intensief en zeer kritisch met het menselijk aspect in onze samenleving heeft beziggehou den en bekendheid heeft als bestrij der van veel ideeën van de filosoof Marcuse. Een gezelschap dus van mensen die iets te zeggen hebben over een onderwerp dat ook de meeste Nederlanders niet onberoerd zal laten. 6839: Heer Bommel begreep, dat hij vooral geen achterdocht mocht wekken en daarom bleef hij stilletjes in de mod der zitten. Het vocht geurde onaange naam onder zijn gevoelige neus en de maan weerkaatste geheimzinnig in de poelen en plassen om hem heen. Maar de blubber was lauw, zodat hij het niet koud kreeg en dat was tenminste iets Boven hem, over de weg bewogen dc stabs zich met slepende passen heen en weer. Ze haalden onrustige elementen op, die door een schot starsap roerloos waren gemaakt en droegen die op draagbaren in de richting van de stad. Er was niemand, die aandacht aan de zich bezinnende heer schonk zodat hij besloot om weer aan land te kruipen toen de laatste stoet in de verte verdwenen was. „Het is erg wat men allemaal moet doorstaan", prevelde heer Ollie. „Wan neer men de verstarring van de ouderdom wil bestrijden moet -fpen modderbaden nemen, zei mijn goede vader altijd. Maar het gaat toch wel ver voor iemand van mijn stand, vooral in deze omgeving. En dat bestrijden... Ik heb niets kunnen doen! Die arme professor is helemaal versuft weggedragen: wie weet naar wat voor vreselijk lot!" Hij begon te rillen, want de nachtlucht verkilde hem tot in hei gebeente en nadat hij zijn jas had uit gewrongen ging hij lopen. „Wat nu?" vroeg hij zich af. „Wat kan ik alleen doen tegen dc volle maan. die op uitbreken staat? Morgen zullen alle mobs stabs worden, en de stabs zullen wortel schieten en roerloos worden. Ouderdom is iets vreselijks en ik sta er als heer alleen voor. Eenzaam tegenover een bovennatuurlijke taak. Tom Poes heeft me lelijk in de steek gelaten... HILVERSUM l AVRO: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtend gymnastiek. 7.20 Stereo: Lichte grammofoonmuz. 8.00 Nieuws. 8.11 Radiojournaal. 8.20 Stereo: Lichti grammofoonmuziek (vervolg). (8.30- 8.33 De groenteman). 8.50 Morgen wijding. 9.00 Stereo: Parels der mu ziek: oude, klassieke en moderne muziek (gr). 9.35 Waters'.: nden. 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor de kieuter. 10.10 Arbeidsvitaminen (gr.) (11.00-11.02 Nieuws). 11.30 Rondom 12: Programma voor de vrouw. (11.55 Beursberichten.) 12.30 Modern p' - teland. 12.35 Sportrevue. 13.00 Nieuws. 13.11 Radiojournaal. 13.30 Stereo: Duitse Bach-solister. met zangsolisten: klassieke muziek. 15 00 Voor de zieken. 16.00 Niews. 16.03 Iedere huisarts in Nederland wordt gemiddeld eens per veertien dagen met een stergeval in zijn praktijk geconfronteerd. dr. Michael Ramsev aartsbisschop van Canterbury Ned. Herv. Kerk .Benoemd tot bijstand in het pastoraat te Urk: J. Hovius, a.s. emeritus-predi kant te Dordrecht. Beroepen te Oudshoorn: B. de Graaf te Meeuwen; te Giessen-Nieuwkerk: H. van Vreeswijk, kandidaat te Baarn; te Gasselternijveen: A. K. van Kooy, pred. voor b.w. (dir. Stichting Jeugd werk Noorderveld), woon. te Zuidla ren. Ger. Kerken Beroepen te Badhoevedorp; A. van Eg- mond te Wormer. Benoemd tot predikant-medewerker bij het Nat. Prot. centrum voor geestelijke Volksgezondheid: H. Wijmans te Sur- huisterveen. Ger. Kerken (Vrijgemaakt) Aangenomen naar Amsterdam-C. (bui- ten verband, als pred. voor b.w.): J. Snijder te Rotterdam-Delfshaven. Ger. Gemeenten Beroepen te Haarlem: D. Hakkenberg te Dordrecht. Bedankt voor Hendrik-ldo-Ambacht: G. J. van den Noort te Capelle aan den IJssel; voor Rotterdam-West: J. C. van Ravenswaay te Arnhem; voor Nieuw Beijerland en voor Slikkerveer: J. van Haaren te Amersfoort. DUITSLAND I 10.00 Nieuws. 10.05 Journaal van gis teravond. 10.30 Der Kommissar, de tective-serie. 11.30 Actualiteitenkro niek. 12.20 Halali-Jachtavontuur: Micky, Pluto en de wasbeer, teken- trucfilm. Aaansluitend: Paco en de poema, natuurfilm. 12.50 Internatio naal persoverzicht. 13.00-13.30 Jour naal. 16.35 Nieuws. 16.40 Voor de kinderen. 17.10 KI.: Voor de kinde ren. 17.25 Kleur: Voordracht. 17.55- 18.00 Nieuws. DUITSLAND II 17.25 Weerber. Wintersp. 17.30 Nieuws en weerber. 17.35 Skaat en muz. Iedere dag hebben 180.000 Nederlanders contact met hun huisarts. Ongeveer honderd maal per jaar wordt er tegen een medicus in Nederland een klacht ingediend bij het Medisch Tuchtcollege. In Nederland zijn circa 15.000 mediciin 1965 waren zy als volgt ver deeld 31,8*/u huisarts, "37,4*/» specialist, gerangschikt over 25 speciali teiten, 30,8'/# in dienst van overheid, inrichting of bedrjjf. Terwijl tussen 1962 en 1965 het aantal medici in Nederland toenam met 877, daalde in dezelfde periode het aantal huisartsen met 233. De Nederlandse huisarts vergrijst snel in 196Ï was 49,4'/# van alle Neder landsc huisartsen jonger dan veertig jaar in 1965 44,2 22.05 HIRO-Magazine. 22.25 NOS: Journaal. 22.30 TELEAC: Spaanse les - les 6 (herh.) 23.10-23.40 Studeren - Sociaal-cultu rele wetenschappen (herh.)- DUITSLAND I (Regionaal Progrmma: NDR: 18.00 Cultuurspiegel. 18.30 Actualiteiten. 18.45 Kleur: Zandmannetje. 18.55 Re gionale kroniek. 19.26 Kleur: Polizei- funk ruft..., T V-serie. 19.59 Programmaoverz. WDR8.20-8.45, 10.20-10.45 en 12.10-12.35 Scl.oir'.ele visie. 18.50 Kleur: Lautlose Jagd, TV-serie. 18.30 Kleur: Voor de kleu ters. 18.40 Actualiteiten en nieuws. 19.25 Kleur: Mein Freund Ben, TV- serie.) 20.00 Journaal en weerbericht. 20.15 Documentair programma. 21.00 Kleur: Reportage Wereldkampioen schappen kunstrijden op de schaats. 22.30 Journaal, commentaar en weerbericht. DUITSLAND II 18.05 Actualiteiten en muziek. 18.40 Westlich von Santa Fé, T V-film- 19.10 John Klings Abenteuer, TV- film. 19.45 Nieuws, actualiteiten en weerbericht. 20.15 Actualiteirenkro- niek. Aansluitend: Nieuws in 't kort. 21.00 Die Taubenaffare, TV-film. 22.20 Nieuws en weerbericht. TELEVISIE

De Vallei | 1970 | | pagina 7