Opvallend sterke Oostduitsers wonnen met 3-1 Vasovic: reddende engel in de nood Michels Bij ons wordt alles anders CP MCC „Loenen" zondag spits af van motocross-seizoen pil HË? TSJECH NEPALA LEIDT ACCENi BENDER VOETBALPROGNOSE Henk Groot wellicht voetballer af Militairen gelijk tegen België: 1-1 Ismael Laguna wereldkampioen lichtgewicht 99 T ussenstand sporttoto Eusebio niet naar Brazilië Ook Ajax nog niet kansloos KANSLOOS AJAX KWAM TERUG BEHOUD IJshockeyteam van Vèr. Staten gepromoveerd PIANO PER CENTIMETER deskundig in klank Drie clubs op het matje bij de K.N.V.B. KW ARTLITERS 50 CCTJES Kunstrijden Riessen won van Newcombe SPORT IN 'T KORT Gianni Motta in beroep weekblad 65ct. overal verkrijgbaar DONÜLKL/A*» a MAAKi i*/0 ADVERTENTIK Nico Rijnders bleef de Oostduit sers Helmut Stein (links) en Har aid Irmscher (rechts) in dit kop duel de baas. JENA ,,ln Amsterdam zal alles er heel anders uitzien." Trainer Rinus Michels had de moed na de nederlaag van 13 tegen Carl Zeiss Jena nog niet verloren. ,,Het doelpunt van Vasovic in de slotfase is van groot belang. Dit kon bij de thuiswedstrijd wel eens de doorslag geven." Michels toonde zich ver rast over het sterke spel van de Oostduitsers: ,,Ik moet Carl Zeiss een compliment geven. De over winning was verdiend. Mijn spelers hadden meer moeite met het slech te veld dan de gastheren." Aanvoerder Gert Bals gaf Ajax ook nog wel een kans op 11 maart. „Wij hadden het in de eerste helft erg moeilijk, zowel met de tegen stander als met het veld. In onze defensie werd de mandekking zwak toegepast. Daardoor konden de ge broeders Ducke zo gevaarlijk wor den. De ruststand had nog nade liger voor ons kunnen zijn. Na de pauze raakte Carl Zeiss duidelijk vermoeid en wij konden het initia tief overnemen. Ondanks deze ne derlaag geloof ik, dat we in Am sterdam nog kunnen toeslaan Trainer Georg Buschner van Carl Zeiss Jena: „In de eerste helft speelden wij groots. Er werd snel vanuit de verdediging doorgestoten en de jongens zochten trefzeker de kortste weg naar het doel. Het was te verwachten, dat wij niet voort durend het hoge tempo konden handhaven. Daarnaast schakelden wij waarschijnlijk te vroeg op ze kerheid over. Cruyff en Keizer kwamen er niet aan te pas, dank zij het goede werk van Werner en Strempel." Voor de Oostduitse aanvoerder en veelvoudig international Roland Ducke was de wedstrijd meegeval len: „Ik geloof, dat wij de laatste jaren niet zo goed hebben gespeeld als nu in de eerste helft. Alles liep gesmeerd. Na de rust raakten wij wat uit ons ritme." JENA Velibor Vasovic, de 30-jarige oerbetrouwbare laatste verdediger van Ajax, heeft de Amsterdammers nog juist voor een tot debacle neigende onder gang weten te behoeden. Drie minuten voor het einde van de eerste wedstrijd tegen FC Carl Zeiss Jena, toen de opvallend sterke Oostduitsers een uiterst solide voorsprong van 3-0 hadden, rende de kleine, donkere Zuidsla vier naar voren. De situatie leek volkomen ongevaarlijk voor Carl Zeiss, maar daarin school juist het venijn. Van zeker twintig meter loste Vasovic een hard, laag schot, dat de nationale doelman Blochwitz volledig verraste (3-1). Daarmee herleefde de al bijna verslagen hoop van de Amsterdammers om toch nog via de revanche op woensdag 11 maart in het Olympisch Stadion de halve fi nales van het Runners Up-cuptoernooi te bereiken. Een overwinning van 2-0 is dan voldoende, aangezien het kostbare doelpunt van Vasovic gescoord in een uitwedstrijd dubbel zal tellen. DEN HAAG Bij de Sporttoto wa ren tot dinsdagmiddag vier meldingen van 13 goede uitslagen in toto no. 30 bin nengekomen. Er waren 147 meldingen van 12 goede uitslagen, 1500 van 11 en 800 voor de extra-prijs. LISSABON x De besprekingen tussen de Portugese voetbalclub Benfica en Vasco da Gama uit Brazilië over een eventuele trans fer van Eusebio naar de Brazilia nen zijn woensdag op niets uitgelo pen. Vasco da Gama wilde Eusebio voor een periode van tien maanden contracteren tegen een bedrag van drie miljoen escudo (ongeveer 420.000 gulden). Benfica vroeg voor zijn sterspeler echter vier miljoen escudo, waarna de onderhandelin gen werden afgebroken. V ierentwintigdu izend toeschouwers, die het Ernst-Abbestadion tot de laatste plaats bezetten, zagen een nerveus be gin op een zwaar te bespelen veld. Na tien minuten hadden de Thüringers het ritme echter gevonden. Een ritme, dat de Amsterdammers overrompelde. Met snelle, open aanvallen moest de verde diging van Ajax, met doelman Bals niet in de laatste plaats, keer op keer hande lend optreden. Slechts zelden konden de hoofdstedelingen tegenacties onderne men. Daarbij kwam, dat Cruyff door de geroutineerde verdediger Jürgen Werner volledig in bedwang werd ge houden. In de 22e minuut had Carl Zeiss suc ces. Na enkele door de Ajax-defensie met moeite afgeweerde aanvallen kwam de bal bij halfspeler Schlutter, die Peter Ducke met een afgemeten pass bediende. Met een meesterlijke solo slalomde deze international langs enkele ajacieden en plaatste de bal op het juiste moment naar zijn zeven jaar oudere broer Roland Ducke, die geen moment aarzelde en feals kansloos liet (1-0). De Oostduitsers waren toen niet meer te houden. Onder stormachtige aanmoe digingen van het publiek viel Carl Zeiss hartstochtelijk aan. De toch al wanke lende Amsterdamse verdedigingslinie, in deze moeilijke periode bijgestaan door Rijnders, Mühren en Swart, raakte nog meer aangeslagen en ook Bals, die toch een aantal voortreffelijke reddin gen verrichtte, moest capituleren. Bin nen elf minuten was CZJ tot 3-0 uitge lopen. In de 27e minuut kon de overbe laste Bals een kopstoot van Scheitlers niet onder controle krijgen. De toestor mende Stein wist van de weifeling te profiteren en drukte de bal over de doellijn (2-0). Zes minuten later kreeg Peter Ducke een vrij veld voor zich. Hij omspeelde ook de uitgelopen Bals en had toen geen moeite meer om te sco ren (3-0). Na de rust kwam Ajax terug. De Oostduitsers moesten de tol betalen voor het waanzinnig hoge tempo, dat zij in de eerste helft hadden „gehanteerd" en Ajax kon de heerschappij op het in middels danig omwoelde middenveld overnemen. Van tijd tot tijd was Carl Zeiss geheel op eigen helft terugge drongen. Blochwitz moest vaak hande lend optreden en hij deed dat voortref felijk. Piet Keizer was tweemaal dicht bij een treffer, maar zijn kopballen misten het doel rakelings. Telkens werd de bal hoog voor het Oostduitse doel gebracht. De Amsterdammers slaagden er vooralsnog echter niet in de juiste afwerking te vinden. Inmiddels was Wim Suurbier met een zware scheenbeenblessure uitgevallen en opgevolgd door „eeuwige invaller" Ruud Suurendonk. De „opgave" van Suurbier werd de aanleiding tot een tien minuten durend oponthoud. Aan voerder Bals protesteerde bij de Ita liaanse scheidsrechter, Francescon, te gen het schoeisel van de Oostduitsers. Een onzachte aanraking met een van ijzeren noppen voorziene schoen zou de blessure van Suurbier veroorzaakt heb ben. De Ajacieden dreigden zelfs even de strijd te staken als er niet ingegre pen werd. Maar nadat de arbiter enkele schoenen had gecontroleerd werd het spel hervat. aanvallen en dan voornamelijk via de uitblinkers Schlutter en veteraan Ro land Ducke. Maar de verdediging van de Amsterdammers liet zich niet meer verschalken. De pogingen van Ajax om de achterstand te verkleinen, hoe tal rijk ook, liepen echter op niets uit en de stand leek ongewijzigd te blijven. Velibor Vasovic, de trouwe verdediger, die zijn ploeg al vaker in ongunstige si tuaties te hulp was gesneld, dacht daar anders over. Zijn doeltreffende schui ver, drie minuten voor het eindsignaal, zou voor Ajax wel eens behoud kunnen betekenen. Opstellingen: FC Carl Zeiss Jena: Blochwitz; Stein, Rock, W. Krauss en Werner; Strempel en Schlutter; Irm scher, Peter Ducke, Scheitler en Roland Ducke. Ajax: Bals; Vasovic, Suurbier (Suu rendonk), Hulshoff en Krol; Rijnders en Mühren; Swart, Cruyff, Van Dijk en Keizer. BOEKAREST Het IJshockeyteam van de Verenigde Staten heeft zich woensdag in Boekarest tijdens de strijd om het wereldkampioenschap in de B- groep zeker gesteld van een plaats in de A-groep volgend jaar door een zege van 9-2 op het nog ongeslagen Noorwegen. De Amerikanen hebben nu twaalf pun ten uit zes ontmoetingen. Uit de B-groep degraderen Roemenië en Bulgarije. De stand na de zesde dag ziet er als volgt uit: 1. Ver. Staten 6 6 0 0 12 58- 8 2. W.-Duitsland 6 5 0 1 10 31-13 3. Noorwegen 6 3 2 1 8 26-25 4. Japan 6 3 1 2 7 29-25 5. Zuidslavië 6 2 1 3 5 22-21 6. Zwitserland 6 2 0 4 4 19-19 7. Roemenië 6 1 0 5 2 15-36 8. Bulgarije 6 0 0 6 0 8-61 Muzikale flatbewoner of concertpia nist Wij streven naar maatwerk in onze adviezen. Daarom nemen wij de tijd ons in Uw problemen te ver diepen. En daarom hanteren wij naast de stemvork ook de duimstok. Uw woonruimte, budget of extreme eisen prikkelen ons tot het vinden van een passende oplossing. Neem bij Bender de tijd om dit zelf te erVaren. Arnhem, Steenstraat 54 - tel. 25408 Amsterdam - Breda - Leiden - Rotterdam ROTTERDAM Sparta. SVV en MW zijn door de Koninklijke Neder landse Voetbalbond (KNVB) aansprake lijk gesteld voor de ongeregeldheden op 7 en 8 februari tijdens thuiswedstrijden van de drie clubs. Deze week moeten de drie eredivisieverenigingen hun ver weer bij de bond indienen. Secretaris Huybrechts van de sectie betaald voetbal v«n de KNVB: „Maat regelen, die de clubs voorstellen, zullen bij behandeling van de zaak in overwe ging worden genomen. Het maakt bij het bepalen van de strafmaat een groot verschil of de clubs er niets aan doen of maatregelen nemen om herhaling te voorkomen". TURNHOUT Het Nederlandse mi litaire elftal heeft woensdag in Turn hout geljjk gespeeld tegen de Belgi sche militairen. De uitslag was 1-1, na een voorsprong van 0-1 voor de Neder landse ploeg bij de rust. De Belgen namen in het begin van de ontmoeting het initiatief, maar de ge vaarlijke Nederlandse voorhoede schiep zich meer kansen. Een van deze moge lijkheden werd in de 22e minuut benut door Bachoffner (-DWS), na een voorzet van Boskamp (Holland Sport): 0-1. Na de hervatting was Nederland met windvoordeel sterker dan België. Toch kwamen de Belgen nog op gelijke hoog te. Vijftien minuten voor het einde maakte Smets van Mechelen uit een vrije trap gelijk. APELDOORN MCC ..Loenen" bijt aanstaande zondag de spits af van het cross-seizoen. Op het fraaie en overzichtelijke circuit „De Vrijenberg", gelegen aan de weg van Loenen naar Beekbergen, worden races gehouden in drie klassen, te weten de 50 cc-senioren. de 250 cc-junioren en de 500 cc-senio- ren en internationalen. Om twee uur precies worden de ju nioren op het sterk geaccidenteerde circuit, dat zowel voorzien is van heu vels, trechters en knippen als van snel le rechte stukken, losgelaten. Favorieten zijn er velen in deze klasse. In de eerste plaats zijn daar de gebroeders Van Leek uit Soest, die al vele triomfen ge vierd hebben. En niet te vergeten Wim van den Brink uit Harskamp, de natio nale kampioen van verleden jaar in de 50cc-seniorenklasse. Het streven van Wim is dit jaar het kampioenschap in de kwartliters te veroveren. Streppel uit Eerbeek, die lid is van MCC „Loe nen", wil voor eigen publiek ook wat laten zien en verder moet er met de Apeldoorners Bouws, Osinga en Spee, Schotpoort (Beekbergen) en Ansink (Kootwijkerbroek) ook rekening gehou den worden. In totaal verschijnen 39 junioren aan de start. Het grote geweld, de halve liters, komt voor de eerste serie om kwart voor drie aan het hek. Maar liefst 16 internationalen hebben ingeschreven. Gerrit Wolsink, de winnaar van verle den jaar, is echter niet van de partij. Hij rijdt op die dag een cross in België. Maar er zijn andere groten in Loenen. Een paar namen: Stef van der Sluis uit Arnhem, verleden week in Gemert tij dens de interlandwedstrijd Nederland- België de bést geplaatste Nederlander, Jan Keizer, Wiebe Plötz, veteraan Frits Stelling, Jan van Beek, de junioren kampioen in deze klasse, J. Oosterink, die bij deze cross zijn debuut maakt in de 500 cc-klasse en niet te vergeten Bertus van den Brink uit Harskamp, die dit jaar alles op alles zet om het H-nummer te bemachtigen. Verder zijn het VVR-lid Veis uit Westendorp en de Doetinchemmers Hoefman en Wassink ook in staat hoog in het eindklassement te eindigen. Het zelfde geldt voor Polsvoort uit Lochem en het MCC-lid eindigen. Hetzelfde A Wim van den Brink, die aast op het kampioenschap bij de kwart liters. geldt voor Polsvoort uit Lochem en het MCC-lid Van Laar uit Laag Soeren. In deze klasse gaan totaal 41 crossers van start. Om half twee wordt het programma geopend met een cross voor de 50 cc-se nioren. De grote favoriet voor de over winning is hier Anton Gebben uit Rou- veen, die verleden jaar op zijn Kreidler de tweede plaats veroverde bij het Ne derlandse kampioenschap. Hij stond er toen zeer gunstig voor, maar domme pech maakte hem kansloos. Zonder twijfel zal hij dit jaar revan che nemen. Van de 21 deelnemers gel den verder nog als kanshebbers de Apeldoorners Johnny van Essen en Herman Hanekamp, de Arnhemmer E. Janssen en de Doetinchemmer H. Lö- wenthal. Deze vier coureurs draaiden het vorige seizoen nog in de top mee bij de junioren. De machinekeuring wordt dit jaar voor het eerst door de KNMV zelf ge daan, te beginnen met de cross in Loe nen. Voorts zal de heer D. J. Bruil uit Doetinchem zondag in Loenen zijn de buut maken als sportcommissaris van de KNMV. De organisatie heeft nog la ten weten, dat zij te allen tijde het recht heeft wijzigingen in het pro gramma aan te brengen. De aanvoerder van de Westduitse Bundesligaclub Borussia Mönchen Gladbach, Günter Netzer, heeft woens dag in Hennef verklaard geen bezwa ren meer te hebben tegen het spelen in het nationale elftal. Hiermee is de „af faire Netzer" opgelost, die was ontstaan na de kritiek van bondscoach Helmut Schön op het spel van de international in de ontmoeting tegen Spanje (02). LJUBLJANA De 19-jarige Europe se kampioen, de Tsjech Ondrej Nepala, heeft bij de wereldkampioenschappen kunstrijden te Ljubljana na de ver plichte figuren bij de heren del eiding. Hij heeft een voorsprong van 8.3 punt op de Amerikaanse titelhouder, de twee jaar oudere Tim Wood. De be slissing zal vanavond vallen in de kür. De stand na de verplichte figuren LONDEN Tijdens eeh tennistoer nooi voor beroepsspelers in de Albert Hall in Londen boekte de Amerikaan Marty Riessen een verrassende over winning op de als tweede geplaatste Au straliër John Newcombe. Newcombe won de eerste set vrij gemakkelijk: 63, maar moest in de tweede reeks het initiatief steeds meer aan de Ameri kaan laten, die dan ook met 1412 de stand nivelleerde. Riessen liep in de derde set snel naar de zege: 63. EREDIVISIE DWS Telstar1 NAC SVV1 Feijenoord ADO1 DOS MVV2 FC Twente Go Ahead2 PSV Sparta3 Holland Sport NEC.3 Haarlem Ajax2 AZ '67 - GVAV1 EERSTE DIVISIE De Volewijckers Volendam2 Vitesse RCH1 HVC Helmond Sport1 Veendam DFC3 SC Cambuur Heracles2 FSC Excelsior2 FC Den Bosch Willem II3 De Graafschap Elinkwijk1 Fortuna VI. Blauw-Wit3 Slechts sporadisch kwam CZJ tegen het nu „warmgelopen" Ajax tot tegen- De wedstrijden met IWEEDE DIVISIE Gooiland ZFC1 NOAD - EDO1 PEC Eindhoven3 AGOW Heerenveen3 VVV RBC2 Roda JC Baronie1 Her mes DVS Wagen ingen3 SC Drente Velox1 i ervoor komen voor op de sporttoto van deze week. luidt: 1. Nepala (Tsjech), plc. 13—1193.1 pnt.; 2. Wood (VS) plc. 20—1184.8 pnt.; 3. Zöller (ODld) plc. 28—1163 pnt.; 4. Pera (Fr.) plc. 30—1146.8 pnt.; 5. Petke- vitch (VS) plc. 47—1107.7 pnt.; 6. Tsjet-' verutsjin (USSR) plc. 51—1098.6 pnt. Bij het dansen leiden na twee van de vier verplichte dansen de Europese kampioenen, de Russen Ludmilla Pa- chomova Alexander Gorschkov, met 100,2 punten, gevolgd door de Amerika nen Judy Schomeyer James Sladky met 100,1 punten. De derde plaats wordt bezet door broer en zus Erich en Ange- lika Buck (WDld) met 96,9 punten. Het Russische paar Lrina Rodnina/ Alexei Oelanow heeft woensdagavond opnieuw beslag gelegd op de wereldtitel kunstrijden op de schaats voor paren. Voor ongeveer 4000 toeschouwers ein digden hun landgenoten Loedmilla Smirnova en Andrei Soeraikin op de tweede plaats. Het Oostduitse echtpaar Walther veroverde de bronzen medaille. LOS ANGELES De 26-jarige Pa namese bokser Ismael Laguna heeft de kroon van wereldkampioen in het licht gewicht. die hij in 1965 gedurende een periode van acht maanden reeds in zijn bezit had, terug. Laguna heroverde de titel door een overwinning op de 21-ja- rige Mexicaanse Amerikaan Mando Ra mos. de titelhouder. In het begin van de tiende ronde staakte scheidsrechter Lee Grossman het gevecht, nadat hij in de achtste ronde de ringarts had geraadpleegd in verband met een ernstige blessure van Ramos boven het linker oog. Het ge vecht in Los Angeles werd bijgewoond door 15.000 toeschouwers, die voor een recette zorgden van 150.000 dollar (ruim 'n half miljoen gulden). Hiervan kreeg Ramos 100.000 dollar, Laguna 10.000. Ramos, die met zijn 21 jaar de jong ste wereldkampioen in de boksgeschie- denis was hij behaalde de titel een jaar geleden door een zege op de vorige maand bij een vliegtuigongeluk om het leven gekomen Ten Cruz raakte reeds in de tweede ronde aan het linker oog geblesseerd, maar ondanks deze handi cap kwam hij in de derde ronde sterk terug en slaagde er zelfs in Laguna soms uit balans te halen. Ondanks zijn moedige tegenstand kon Ramos niet verhinderen, dat de meer geroutineerde Laguna gaandeweg de overhand kreeg. In de zevende ronde was het gezicht van Ramos al zo zwaar gehavend, dat het einde nabij leek. Negen volle ron den zou de strijd echter toch nog duren. Het was Ramos' vierde nederlaag in een reeks van 32 gevechten. Voor Lagu na betekende het de 61o overwinning, waarvan de 35e voor de limiet. Daar te genover staan 6 nederlagen en 1 onbe slist. De Amerikaan Tom Gorman, zeven tiende op de internationale ranglijst, heeft maandag tijdens het toernooi om de internationale indoor tenniskam pioenschappen van de Verenigde Staten met 97, 64 verrassend gewonnen van de Chileen Jaime Fillol. BRUSSEL Een rechtbank in Brus sel heeft woensdag beslist, dat de Ita liaanse wielrenner Gianni Motta zich opnieuw zal moeten onderwerpen aan een onderzoek op stimulerende midde len. Motta werd in april 1969 voor twee maanden uitgesloten van deelneming aan wedstrijden in België omdat hij tij dens een omnium in het Antwerpse sportpaleis op 28 januari 1968 naar de stimulantia zou hebben gegrepen. Motta verweerde zich indertijd door te zeggen dat de sporen, die in zijn urine werden aangetroffen, veroorzaakt waren door een vermageringsprodukt. De Italiaan zal daar nu weer een dosis van moeten innemen, waarna gecontroleerd zal worden of zijn urine dezelfde reactie vertoont. ZAANDIJK Met verbazing rea geerde Henk Groot (31) op de medede ling van Ajax-dokter Rolink dat hij voor het topvoetval zou zijn verloren. Groot, ruim drie maanden geleden aan zijn knie geopereerd: „De dokter heeft dat in Oost-Duitsland aan trainer Mi chels verteld. Ik begrijp niet waarom dat niet hier is gebeurd en waarom ik er niet het eerst in kennis van ben ge steld." De avond voor het treffen met Carl Zeiss Jena deed clubarts Rolink de voor Groot zo onplezierige mededeling. „De knie van Groot is te ernstig be schadigd. De operatie was destijds wel goed gelukt, maar zelfs nu nog zakt Groot af en toe plotseling door zijn knie." Henk Groot: „Rolink zou gezegd heb ben dat ik misschien nog wel in het tweede kan voetballen. Maar ik vrees dat het voor mij definitief voorbij is. Sinds die operatie heb ik getwijfeld." ADVERTENTIE Verandert de Fiscus? Betaalt u ook belasting? Lees dan het interview met Prof. Nouwen uit Nijmegen over nieuwe belastingvormen. Deze week in Accent Bericht uit Expo-land Een actueel reisverslag uit 's werelds meest dynamische land: Japan. Lees het in Accent van deze week. Gebruikt u de weg? Lees dan elke week dr vaste verkeersrubrie In Accent.

De Vallei | 1970 | | pagina 11