Dolle Mina internationaa Hoe maakt men deze week neme Airwiek-we Men neme albert: heijn (wie anders?!) Bezoek PTT-staking in België S i t 1 zakje Alleen bij Ctt hele blikken literfles pot 450 stuks blik .0,82 liter van de ham 500gram 59 es 55 IM Over de grenzen —j. FRANSE Men Leverworst Boterham- worst Ch Bleekmiddel Ch Panne boender Ch Schuur sponsjes Theedoek Vaatdoekje 73 DÖ Ch Muurverf O 50 4kmo 2*95 *6? p'ij» or Pleidooi voor nieuw kanaal door Vlaanderen Ch Kippe- of Vleesbouillon Alleen bi] Albert Heijn Huishoud I Fijnproever met worst en varkensvlees Haagse DONDERDAG 5 MAART 1970 De wilde staking van de Brusselse postsorteerders zet zich voort, breidt zich uit en dreigt over te slaan naar andere steden als Luik, Charleroi en Antwerpen. In Luik heeft een deel van het personeel het werk woensdag ochtend ook al Neergelegd. Tele graaf-, telefoon, en telexper soneel heeft met staking gedreigd. De gehele actie heeft ten doel toekenning van een speciale nachtpremie van onge veer SS cent per uur te verkrijgen. Onlangs is zo'n premie toegekend aan overheidspersoneel in de geautomati seerde diensten. De directeur-generaal van de Belgi- »che posterijen heeft meegedeeld dat êtnsdag ongeveer 700.000 brieven en 5 miljoen drukwerken onbesteld zijn gebleven. Andere berichten spreken echter over een totaal van meer dan tien miljoen poststukken. De minister van PTT, de heer An- seale, heeft de stakers gevraagd hun actie onmiddellijk af te breken. BRUSSEL Belgische Dolle Mi- na's zijn woensdag in Antwerpen naor Nederlands voorbeeld een actie begonnen, om de aandacht te vesti- gen op de door hen zo verafschuwde ongelijke behandeling van mannen en vrouwen. Een twintigtal jonge vrouwen drong er, lustig aan kleine sigaartjes S trekkend, een kantoorgebouw van I een verzekeringsmaatschappij aan de Marktgravestraat binnen, om duidelijk te maken dat het ze niet J aanstaat dat de mannen bij dat be- drijf wel en de vrouwen niet mogen roken. „Ook vrouwen hebben recht op longkanker" was het motto waar van ze zich bedienden. De Dolle Mina's verspreidden pamfletten, waarin de eisen die ze stellen nog eens werden opgesomd: „Recht op gelijk loon voor gelijk werk, recht op gelijke promotiekan sen, de vrouw naast de man op ver antwoordelijke plaatsen in bedrijven en in openbare besturen, redelijke taakverdeling in het gezin, etc." Na hun rook-actie trokken de Mi na's naar een nabijgelegen politiebu reau, waar ze in koor een tekst scandeerden, gericht tot de aanwezi- ge agenten en hun steun vroegen voor hun strijd tegen de mannen maatschappij. Enige tijd later trok de stoet naar de Antwerpse Grote Markt, waar de Mina's in een café achter een drankje van hun emoties konden be komen. Een Mina onthulde daar, dat de uit Nederland overgewaaide actie zich best eens kan gaan uitbreiden tot Belgische steden als Gent en Leuven en dat men er zelfs nog van horen zal in Duitsland Engeland, waar ook Dolle Mina's genoeg heb ben van de discriminerende man nenmaatschappij. '•••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••«a BRUSSEL In Gent heeft de Brug se schepen Traen en pleidooi gehouden voor het creëren van een verbinding van Gent met de zee via Zeebrugge. Weliswaar zou zo'n nieuwe vaarweg door het noorden van Vlaanderen 140 miljoen gulden duurder uitkomen dan een nieuw kanaal van Terneuzen-West, maar men zou dan geen nieuwe conces sies in moeilijke onderhandelingen met Nederland meer behoeven te doen. al dus de schepen uit Brugge. Bijkomende voordelen van dit plan zijn dat in het noorden van Oost- en West-Vlaanderen reusachtige nieuwe industriegebieden ontsloten kunnen worden. De investeringen voor Zee- brugge zouden bovendien onmiddellijk ten goede komen aan de Gentse haven. goedkoper? ffiKippesoep Doperwten v 12 li€h Up Drink 5 9 Ch Frikandean mentos 500 gram 6 tabletten ■TJf voor 3 liter 59 vacuum verpakt Kft per 100 gram MÖ 49 3 Ton" Alteen bij Ml jfflT ÊgJË Albert Heijn JQIV KÊm li9 Hand appelen Golden Delicious 'Aanbieding s p rij zen géiden t/m woensdag 11 maart fles 1120 gram -w v met zeep UA2' doos 10 stuks mf U 68 x 68 cm Badstof 4% W0 veegvast Luchtverfrisser spuitbus 10 oz. normale «cSfflf fJoezeer soms de vooringenomen- beid van een politicus kan wor den tot een soort „heilige koe" in het beleid van een natie, is dezer dagen weer eens duidelijk getoond. Het gebeurde bij de nogal weinig suc cesvolle aftocht van de Franse presi dent Pompidou, uit de Verenigde Sta ten. Een van de New Yorkse kranten sprak van een „wegrennen met de staart tussen de benen". Dat is misschien wat te sterk, maar kwam er toch wel zeer dicht bij. Een ander blad schreef: „Goed dat dit niet aan generaal De Gaulle is over gekomen. Hij had het niet over leefd. Hier kreeg het door De Gaulle tot wet verheven grondbeginsel van de „Franse grootheid", wel een ontzet tende deuk. Maar tevens demon streerde Pompidou, hoezeer het vast houden aan deze stelling, de Franse politiek en de politici van de werke lijkheid heeft afgebracht. Ieder die het maar waagt de Fransen te weer spreken, maakt zich in de ogen van de met deze ideologie behepten, aan een soort majesteitsschennis schuldig. Vandaar, dat Pompidou met nauw ver holen woede sprak over de betogin gen tegen de Franse politiek in het Midden-Oosten als: „een smet voor de Amerikanen". /"kok de Franse pers bleek met virus van de Grandeur flink besmet. Zelfs een nogal kritisch blad als Le Fi garo, schreef over „de belediging van Chicago" en Le Parisien Libéré ver kondigde: „Nixon telefoneert ex cuses Het is de tragische identificatie van de politieke doelstellingen van een staatshoofd en de tactische blunder van dit staatshoofd om te menen, deze doelstellingen in een ander land tijdens een bezoek te moeten propa geren. De Gaulle heeft altijd op de bres ge staan voor wat hij noemde: „het recht om in binnenlandse aangelegen heden zelf te beslissen". GEORGES POMPIDOU veel tam-tam tegen Pom-Pom Pompidou, duidelijk vastgeketend aan de opvattingen van de generaal, paste deze stelling niet toe op de rechten van het Amerikaanse volk, om zijn instemming of zoals nu zijn afkeer met de politiek van Frankrijk te be tuigen. Hy vergat een scheiding te maken tus sen de politiek van Frankrijk en de persoon van het Franse staatshoofd, dat als een onpartijdige persoon een bezoek bracht aar een ander staats hoofd. (~)ok president Nixon mag men ver- wjjten, dat hij te emotioneel re ageerde op de verwijten van Pompidou en op de dreiging met „diplomatieke ziekte" van diens echtgenote. Spot tend schreef een Amerikaanse krant: „De president, die is gewend te werken met een „stilzwijgende meerderheid" (een nogal omstreden uitlating van Nixon in verband met zijn Vietnam- politiek), zag zich hier geconfron teerd met een sprekende minderheid." Hij mag dan misschien gelijk hebben gehad, toen hij bij de laatste toast met Pompidou zei: „Het enige wat telt zijn de tussen ons gevestigde goede betrekkingen", hij vergat dan toch wel, dat zijn positie toch ook afhan kelijk is van de stemming van het Amerikaanse volk. Dit moge dan in minderheid gedemonstreerd hebben, de zwijgende meerderheid stak geen hand of voet uit. ]Lfen moet natuurlijk niet de inciden ten overdrijven of de politieke gevolgen daarvan. Maar het negeren van de „Vox populi" heeft al meer politici naar de ondergang gevoerd. En de gelegenheid om te struikelen zijn voor Nixon zo opgehoopt, dat hij het zich niet kan permitteren, nog een steen des aanstoots te creëren. Voor Pompidou gelden die bezwaren niet zo. Zfjn prestige als martelaar by de fanatieke Gaullisten, zal zeer hoog zijn opgevijzeld. Vele van de aanhan gers van de generaal, die hem als op volger nog maar nauweiyks accep teerden, zullen hem nu als een waar dige vertegenwoordiger van De Gaulle gaan beschouwen. De Arabische landen, die toch al niet ka rig met hun lof waren, zullen Pompi dou zeker hun hulde niet onthouden en misschien brengt dat in materieel opzicht ook wel iets mee. Tenslotte is er het prestige bij de Rus sen, die in het najaar als gastheren voor Pompidou zullen optreden. Zij zullen een zo duideiyk biyk van onenigheid tussen de beide Westelijk* partners met graagte zien.

De Vallei | 1970 | | pagina 8