E. C. Diepeveen: „Er is uitgehaald wat er in zat. SGP-analyse goed ontvangen Sloper vond een 300 jaar oude geldpot Gereformeerde Bond blijft bij oude berijming Televisie defect Wij komen direct M.T.S TELEF. 08370-2838 Adres voor behoud van Ouwehand SPOEDBIJEENKOMST OM23.45 UUR.... R. v. Essen: „Ik hoopte dat-ie vol zou zitten99 Oprichting tennisver. in Renswoude Beroepen Veenendaal won van SMB-4 ill horlogerie CHEVROLET Organon-dia's de tijd' LIEVER ONBERIJMDE OF GERESTAUREERDE PSALMEN Bedankt Aangenomen Vergrijzing Pastoriebouw 20 procent omhoog Vrouwen wereld- gebedsdag VAN WOUT BLAUWKOUS HUURSUBSIDIE ANGSTIG mU VAN MANEN ZONDAGSDIENSTEN SCHAKEN £l VRIJDAG 6 MAART 1970 GEEN BRUIKBAAR ALTERNATIEF VOOR HET WONINGBELEID Het ziet er voorlopig niet naar uit dat DOVO of GVVV een vriend schappelijk robbertje zullen voet ballen tegen de Lusaka-boys of hoe de club van de hoofdstad van Zambia dan ook mag heten. Het was anders een aardig uitje ge weest voor de pupillen van trainer Hops of oefenmeester Boems, om in de geest te blijve van de sport redactie die zich toch minstens één keer per maandagse sportpa gina zo pleegt uit te drukken. De zie ook geen andere uitwisselin gen in het directe verschiet liggen, 't Is wel jammer. Ik had de een of andere hartverwarmende geste van onze kant tegenover onze an ders-getinte medemensen in Zam bia wel kunnen waarderen. Maar wat? zult u vragen. Op zich zelf is dat een heel juiste vraag, als ik me de doelstellingen goed herinner, zoals ze door het drie manschap dat de zaak aan het rol len heeft gebracht, zijn opgesteld, 't Was immers de bedoeling dat we zoveel mogelijk de schijn zouden vermijden, dat wij daar wel 'es eventjes de nodige steun zouden verlenen. Nee, het zou allemaal op de voet van gelijkheid moeten ge beuren. Wij wat en zij wat. Wij misschien wel iets meer dan zij, maar dan toch geheel onopvallend. De hele affaire wordt wel ge speeld onder de vlag van ontwik kelingshulp, maar dan van beide kanten. Weten wij waarin we ach ter lopen bij de Lusakanen? We menen wel dat we alles dikwerf onder de knie hebben waarin men zich in Afrika nog maar nauwe lijks aan het ontwikkelen is, maar dat zou wel 'es tegen kunnen val len. Mogelijk zijn we bijvoorbeeld beter in het aanleggen van wegen, maar lopen we achter op het gebied van het aanbesteden van dergelijke werken. Wie weet welke scherp zinnigheden men ons van die kant aan de hand kan doen. En het is beslist niet overbodig, dat we op dat terrein enige deskundige lei ding ontvangen als we het geknut sel van de laatste jaren in aan merking nemen. Kortgeleden werden we via dit dag blad op de hoogte gebracht van het voornemen van de burgemees ter van Lusaka om naar ons land te komen. Wel niet in de eerste plaats in de kwaliteit van de grote broer die 'es komt kijken naar z'n kleine zusje dat naar 'em heeft gelonkt. Nee, de reis zou in eerste instantie naar Den Haag gaan en een zijdelings wipje naar onze ge meente zou dan wel tot de moge lijkheden behoren. Misschien is de burgervader van Lu saka nog te bewegen om eerst onze plaats aan te doen en zich daarna pas naar de residentie te begeven. De overgang valt dan minder op dan andersom. Maar hoe dan ook, we kunnen nooit zeggen dat we het niet geweten hebben. We zijn op alles voorbe reid. Er kan nu al offerte worden gevraagd voor enkele vlaggen van Zambia, Caecilia of de Scheepjes- wolblazers kunnen de partituur van het Zambiaanse volkslied be stellen en een gerenommeerde eet gelegenheid in deze omgeving kan alvast iets Zambiaans in huis ha len. Op het stuk van de ontvangst en de materiële verzorging, hoeven er geen problemen te zijn. Ook ge loof ik dat de man wel een dag zoet kan worden gehouden. Zelfs zonder een trip door de gem een t^ en een tickertape-parade in de Hoofdstraat Vanaf het dak van ons raadhuis kan de hoge gast de gemeente in alle windrichtingen overzien en voorts zou hij kunnen worden voorgelicht over de wijze waarop bij ons de democratie hoogtij viert, als daar zijn een winkeliersvereniging met aparte verenigingetjes of stichtin gen voor de verschillende wijken, een fabrikantenvereniging, een vereniging „Oranjedag" wijkge- meenschappen die maar zo ronduit kunnen zeggen dat ze het tuinon derhoud te duur vinden (waarmee het tarief dan nog niet naar bene den is gehaald) en ga zo maar door. Genoeg stof om een hele dag zinvol vol te stoppen fnet ontwik kelingsideeën. Een dan kunnen we altijd een be zoekje van één van onze topclubs achter de hand houden. Maar wie er gaat. wel graag iedereen op ei gen kosten... Wout Blauwkous ADVERTENTIE Reparatie aan huis I Opgave s.v.p. voor 12.00 u. VEENENDAAL De gemeente raad van Veenendaal is ernstig ver ontrust over de plaatselijke woning- bouwsituatie. Verbetering daarin lijkt echter op korte termijn geen haalbare kaart. Een en ander bleek gisteravond )ij de behandeling van een woning- jouwnota tijdens de raadsvergadering. Voor de samenstelling van de nota be stond over het algemeen veel waarde ring. De raad bleek echter de onthul lende conclusies niet zonder emoties te kunnen verwerken. Kritiek bleef daar bij niet uit. De discussies leverden daarentegen voor het college ook geen aannemelijk alternatief woningbouw beleid op. De meerderheid van de raadsleden gaf toe, dat het een pro bleem is waarvoor een onmiddellijke oplossing op dit moment niet aanwe zig is. De heer G. van de Berg (SGP) heeft de problemen van de woningbouwsi- tuatie in een mini-nota trachten te analyseren. „Voor wie bouwen wij?", zo vroeg hij zich daarin af. „Het ant woord zal geen moeilijkheden opleve ren; natuurlijk voor de woningzoeken den. Het blijkt echter, dat met de wen sen van de woningzoekenden te wei nig rekening wordt gehouden door welke oorzaken dan ook", aldus de SGP-er, die vervolgens adviseerde bij een meerjarenplanning tot een be paalde keuze te komen. Het bouw- en huisvestingsbeleid dient dan tevens te worden geïntegreerd. De SGP-analyse biedt slechts 2 mo gelijkheden. 1. De kwaliteit van het wo ningbestand opvoeren en de nieuwbouw richten op de behoefte van de potentië le doorstromers. 2. Zoveel mogelijk bouwen voor de mensen met lagere in komens en daarbij alle aafldacht schen ken aan de woningwetbouw met zoveel mogelijk keuze-woningen. In het laatste geval conformeerde de SGP zich met het standpunt van het PvdA-kamerlid Hans van den Doel. Het in de gemeentelijke woningwet- bouwnota aangékoridigde marktonder zoek noemde de heer Van de Berg ver eist, mits wetenschappelijk ingesteld. Dit onderzoek mag zich niet slechts beperken tot onze gemeente. Markton derzoek is een regionale aangelegen heid. Het is zeer nodig dit goed op te zetten, want het ligt voor de hand, dat bij het invoeren van de individuele huursubsidie, de rijksoverheid waar schijnlijk voldoende kennis van de wo ningmarkt bij de gemeentebesturen als voorwaarde zal stellen voor een even tuele verlening van de huursubsidie", aldus de SGP-er. De heer C. van Hall (PvdA) noemde de inhoud van de nota teleurstellend. „Van een sociaal woningbelcid' is geen sprake. Er zal alles in het werk moeten worden gesteld, om in de huidige situa tie verbetering te brengen. De aandacht moet worden gericht op de bouw van woningwetwoningen met een lage huur", zei hij. Het PvdA-raadslid liet zijn waardering blijken voor de SGP- analyse, die ook bij de andere fracties aansloeg. De heer A. de Kievid (Binding Rechts) zag het ook somber in. Vooral d'e teruggang in de particuliere bouw riep bij hem vragen op. „We zullen stappen moeten ondernemen bij het mi nisterie en bij Gedeputeerde Staten om het ons voorgehouden doel, dat Veenen daal een grote stad moet worden, te kunnen bereiken", meende hij. De KVP-er M. G. H. Hendriks noem de de woningbouwnota bedrieglijk opti mistisch. „Het voorspelt voor de komen de jaren niet veel goeds. Toch is het angstig duidelijk, dat alleen goedkope woningwetwoningen enig soelaas kun nen bieden. Het is echter een knappe vent, die voor het huidige woningbouw beleid een alternatief kan vinden". Het KVP-raadslid haalde vervolgens aan, dat bij het zoeken naar een oplossing ook de plaatselijke industrie over de brug moet komen. Zei hij: „De overheid kan het niet alleen-..!" Het aan het begin van de raadsverga dering geïnstalleerde raadslid voor de PvdA, de heer T. Verkuil, vond het ook al een droevige zaak. Hij besefte dat het voor het gemeentebestuur niet ge makkelijk is om de problemen op te lossen. „Het ergste vind ik evenwel, dat de Veenendaalse werkgevers niet geïn teresseerd blijken te zijn in de woning bouw, maar wel in gastarbeiders, die 600.- tot 2000.- extra kosten per jaar met meebrengen. Het is discrimi nerend ten opzichte van de Nederlandse werknemer". De PvdA-afgevaardigde ondersteunde in dit verband het streven n het plaatselijk overlegorgaan van de drie vakbonden om de Nederlandse werknemers een huursubsidie te laten ontvangen en drong er bij het college op aan om met de plaatselijke fabri kanten over deze zaak contact op te ne men. De heer Van Genderen (CHU) pleitte nog voor de bouw van woningen voor onvolledige gezinnen, terwijl het ARP- raadslid Van Manen er voor waar- scuwde te traag te zijn met grond aankopen en met het bouwrijp maken daarvan. In zijn antwoord noemde ARP-wethouder E. C. Diepeveen de huidige situatie niet het gevolg van een verkeerd gemeentelijk woningbeleid. „Het is geen zaak van de laatste jaren, maar het probleem geldt al sinds 1945. We moeten werken met de middelen, die ons ter beschikking worden gesteld en als we achterom kijken blijkt toch wel, dat we niet stilgezeten hebben. Er is uitgehaald wat erin zat", aldus de wethouder. G. v.d. BERG (SGP) analyse ting de bouw van woningen met meer comfort. „Dat biedt de mogelijkheid tot doorstroming. De goedkopere woningen komen op die manier vrij voor de min- der-draagkrachtigen. De bouw van keuze-woningen in de woningsector lijkt mij minder gelukkig. Het zijn uit geklede woningen met weinig comfort en ik ben van mening, dat we geen stap terug moeten doen!" RHENEN Gisterochtend heeft het bestuur van de Vereniging voor Vreem delingenverkeer in Rhenen eeti aan de gemeentëraad gericht adres overhan digd aan Rhenen's burgemeester, jhr. mr. L, H. N- F. M. Bosch ridder van Ro senthal, waarin géplëit wordt voor het behoud van Ouwehands Dierenpark op de Grebbeberg. Het adres was mede-ondertekend door meer dan 600 symphatisanten, zo wel van binnen als buiten de gemeente. Het rekest lag ter inzage op hef VW- informatiekantoor. Aanbesteding leidde tot nacht-raad VEENENDAAL Opnieuw vormde gisteravond tijdens de gemeenteraads vergadering in Veenendaal de aanbesteding van een aantal werken een heet hangijzer. Ditmaal betrof het een tweetal verhardingswerken, welke de meer derheid van het college blijkens het voorstel onderhands en op uitnodiging wilde aanbesteden. De discussies over het voorstel spitsten zich ten slotte toe op het aantal aannemers, dat voor de aanbesteding moest worden uitgenodigd. De vier aannemers, die B. en W. de raad voorstelden vielen niet allemaal in even goede aarde. Dat wil zeggen, een van de vier, te weten Bruil Apeldoorn NV riep bfö een anatal raadsleden de nodige weerstand op. De aannemings maatschappij zou het in het verleden voor zichzelf hebben verbruid. Voor beelden daarvan gaf het VVD-raadslid, mevrouw H. Budding-De Vries Lentsch. Zij stelde voor, evenals nog een aantal andere raadsleden, om de inschrijving op uitnodiging te houden voor de drie resterende aannemers. Toen over het voorstel van B. en W. werd gestemd, bleken de stemmen te staken (1010) i.v.m. de afwezigheid van de SGP-er M. van Deelen. Onder de raadsleden, ontstond even als in het college verwarring, omdat het staken der stemmen 'n niet toegestane vertraging tot gevolg zou hebben. De VVD-ster wilde tenslotte zoVer gaan om haar stem te wijzigen, omdat van tevo ren al kon worden vastgesteld, dat het voorstel in de volgende raadsvergade ring met de heer Van Deelen wel zou worden aangenomen. „Ik hoop dat het iedereen duidelijk is waarom ik mijn standpunt wijzig; enkel en alleen om vertraging te voorkomen. Maar u moest eens weten horvee! het me kost." Burgemeester P. Bode vertelde met de gemeentewet in zijn hand teleurge steld, dat de herhaling van de stemming niet was toegestaan. Als alternatieve mogelijkheid werd een spoedeisende raadsvergadering genoemd. Nadat de raadsvergadering weer enigszins op gang was gekomen/werd plotseling het initiatief geboren om na afloop van de raadsvergadering de spoedeisende bij eenkomst te beleggen. Een aantal gemeenteambtenaren spoedde zich naar hun afdeling om de convocaties te drukken, die onmiddellijk daarna aan de raadsleden werden uit gereikt. Aanvangstijd van raadsverga dering 2 was 23.45 uur, voor zover be kend een primeur in de Veenendaalse raadshistorie. Tijdens de middernachte lijke bijeenkomst van Veenendaals' vroede vaderen, werd het aanvankelijk omstreden voorstel van B. en W. zonder hoofdelijke stemming aanvaard. RHENEN De afdeling Rhenen van de Ned. Chr. Vrouwenbond houdt dins dag 10 maart de ledenvergadering in gebouw „Irene", aanvang 19.45 uur. Het onderwerp van de avond is „Een be drijf in dienst van de gezondheid". Er zullen dia's vertoond worden hoe de fa briek van „Organon" in Oss werkt biy het vervaardigen van geneesmiddelen. ADVERTENTIE VEENENDAAL De heer R. van Es sen (42) aan de Krouwellaan te Veenen daal, vond dezer dagen een gave, onge veer 300 jaar oude geldpot, b(j slopers werkzaamheden, naast het Kasteel te Amerongen. Hij had er reeds eerder brokken van een dergelijke pot gevon den. „Eigenlijk hoopte ik dat-ie vol zou zitten met gouden munten. Hij stond er zo puntgaaf, met een tegel er precies, geheel vlak bovenop, zoals dat vroeger de gewoonte was. Zo'n geldpot werd dan (zonder bodem!) op een plavuis ge zet, nauwkeurig passend, zodat er geen reterige openingen waren. Het plekje was goed uitgekozen, ge heel verdekt! Zeker zo goed bewaard als onze huidige brandkasten. Branden kon dit spul immers ook niet, het was allemaal aardewerk. Misschien wel zelf gevormd en gebakken, of ook wel ver krijgbaar bij de pottenbakker, die vroe ger een heel wat belangrijker rol in het burgerleven speelde dan thans. Toen ik de tegel er afhaalde bleek de „brandkast" leeg, maar geen nood, deze pot heeft toch zeker wel een antiek- waarde van 300,-. Of ik hem kwijt wil? Als men genoeg biedt, misschien wel. Overigens ben ik zelf een verwoed verzamelaar van oude spullen..." De heer Van Essen toont enkele al bums, geheel gevuld met oude munten, die hij in de loop van zijn slopersbe- staan gezocht en gevonden heeft. Zijn beroep biedt daartoe uiteraard alle ge legenheid. Er zijn zeer zeldzame, en daardoor kostbare exemplaren bij. Voor de liefhebbers te bezichtigen. RENSWOUDE Naar aanleiding van het plan betreffende de reserve ring van een ruimte voor 3 tennisbanen in het aan te leggen sportveldencom plex te Renswoude. heeft een aantal inwoners het initiatief genomen tot de oprichting van een tennisvereniging. Zij verwachten dat het bestaan van deze vereniging de daadwerkelijke aanleg van de banen zal bespoedigen, zodat binnen afzienbare tijd de tennissport volop kan worden beoefend binnen Renswoude's eigen „gemeentegrenzen". Het is duidelijk, dat een zo groot mo gelijk ledental een en ander stimuleert. Het actiecomité, bestaande uit de heer, en mevrouw Spaan-Grésnich en de héér' Ten Cate, verwacht veel aanmeldin. ngen, niet- tennissers (door middel van het aan meldingsformulier dat de meeste inwo ners dezer dagen hebben of zullen ontvangen). Bij voldoende belangstelling zal ge tracht worden nog deze zomer dicht bij huis een tennisbaan ter beschikking te krijgen. i,000000000000000000000000000000000000000000000000'0000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000*00M**M0*000*a0*MaMm*ut0»00000000000000000000000r0r00M0m00r000000000000000000000000000000000000' De Gereformeerde Bond in de Nederlandse Hervormde Kerk blijft vast houden aan de oude psalmberijming. Dit is althans het advies dat het hoofdbestuur van de bond heeft gegeven aan haar afdelingen en gemeen ten. Men is hierbij afgegaan op een rapport van een commissie van vijf leden, onder wie twee neerlandici en twee theologen, die de nieuwe psalm berijming van 1968 heeft bestudeerd. Bij de beslissingen zijn wel enkele aantekeningen gemaakt. Hij lijkt het hoofdbestuur van de gereformeerde bond mogelijk, dat de oude berij ming op verantwoorde wijze wordt gerestaureerd. Dit zou te verkiezen zijn boven invoering van de nieuwe berijming. Zelfs vindt het hoofdbe stuur het nodig om te bekijken in hoeverre het mogelijk is dat de psal men onberijmd worden gezongen. Dit alles wil niet zeggen, dat men geen bezwaren zou hebben tegen de oude berijming, die thans nog over wegend in de bondsgemeenten wordt gebruikt. In feite kan men dit al af leiden uit de uitspraak over restau ratie van de oude berijming. Dat men toch de oude berijming wil handhaven, daarvoor heeft men verschillende argumenten aange voerd. Volgens het hoofdbestuur van de gereformeerde bond is in voering van de nieuwe berijming niet een dringend noodzakelijke ver andering. En het is daarom niet verantwoord dat hierdoor een kerke- raad een deel van de gemeente van de kerk zou vervreemden. Toch meent men, dat de invoering Als een mogelijke toekomstige oplos sing noemde de wethouder van huisves- van de nieuwe berijming niet altijd uit de weg kan worden gegaan. Met name in wat men noemt de „gemengde" gemeente (de gemeenten waar twee modaliteiten bestaan). Daar zal men de meest gewenste be rijming moeten invoeren, terwijl predikanten, kerkeraad en gemeen teleden hiervoor begrip dienen op te brengen. Maar de waarschuwende vinger. Abrupt invoeren van de nieuwe be rijming is met name voor de jonge ren niet zinvol. Bij hen zou een niet meer dan oppervlakkige kennis er van bestaan. Daartegenover is zo'n plotselinge algehele verandering voor de ouderen onbarmhartig. In sommige plaatsen is het voor gekomen, dat schoolbesturen de nieuwe berijming ingevoerd hebben. Daarmee zou men de kerk „voor het blok" geplaatst hebben. Het hoofd bestuur van de gereformeerde bond meent dat de kerk, ondanks alles, haar eigen weg moet gaan. Dit neemt overigens niet weg, dat geza menlijk overleg en bezinning gebo den blijft. De bond betreurt het, dat een uitge- ve waarin de oude en nieuwe berij ming naast elkaar voorkomen, niet mogelijk schijnt te zijn. Wél wordt een dwangmatig ingrijpen van ker keraden in de leiding van kerkdien sten door predikanten afgewezen. De dienst des woords zal prevaleren en men kan deze niet ophangen aan het gebruik van een bepaalde berij ming. Waarom geeft het hoofdbestuur van de gereformeerde bond de voor keur aan de oude berijming? De studiecommissie heeft niet alle psalemen onder de loep genomen, maar zich beperkt toch een aantal liederen, dat representatief kan worden geacht voor de gehele bun del. Enkele van de bezwaren tegen de nieuwe berijming waren: Te nuchter, te mat en het missen van de sterke bewogenheid van de psalmen onder de loep genomen, fel. In de oude berijming zou deze bewogenheid wel goed doorkomen. Hoewel het taalgebruik door gaans waardig en verstaanbaar is. zonder profaan te worden, heeft men zich beijverd om modern Ne derlands te gebruiken en zich hierbij vele malen losgemaakt van uitdruk kingen die tot het karakteristieke bijbelse taaleigen behoorden. Men wijst bijv. op het woord goedertie renheid, dat slechts een enkele, maal voorkomt, terwijl het in de oude be rijming ongeveer honderd maal wordt gevonden. Volgens het hoofd bestuur is dit een verarming van de taalschat. Het hoofdbestuur ontveinst zich niet, dat vaak al te gemakkelijk een generaliserend oordeel over de nieu we berijming wordt uitgesproken, maar invoering van de nieuwe berij ming met algehele eliminering van de oude acht men altijd onjuist. Voor de overgang van het ene naar het andere zal een lange periode van overgang nodig zijn. En nu maar wachten hoe alles in de praktijk van de zogenaamde bondsgemeenten zal uitpakken want een uitspraak van het hoofdbestuur van de gereformeerde bond is niet bindend. Intussen hebben we in „Om Sions wil" gelezen, dat de chr. geref. Beth- elkerk te Veenendaal zondag 5 april gaat beginnen met het zingen van enkele psalmverzen in de nieu we berijming. Voorlopig nog vóór de kerkdienst. De boekjes met de nieuwe berijming zullen door de kerk worden aangeschaft en op de kerkbanken worden neergelegd. De Veenendaalse industriepredi kant drs. A. Terlouw heeft een toe zegging van beroep ontvangen van de hervormde gemeente te Arnhem. Door de gereformeerde gemeente te Rhenen is beroepen ds. M. van Beek te Opheusden. Voor het beroep van de gerefor meerde gemeente (synodaal) te Vee nendaal bedankte ds. P. Blok te Dirksland. Ds. J. van der Heide te Eek en Wiel nam het beroep aan van de hervormde gemeente te Souburg. In Centraal Weekblad lezen we, dat het gereformeerde predikan ten-korps sterk aan het vergrijzen is. Tien jaar geleden waren er nog 246 predikanten in de leeftijd van 25 tot 35 jaar. Nu zijn het er nog maar 116. Daartegenover staat nu een toena me van predikanten boven 55 jaar. In 1959 was dat 25,7 procent. Hoewel ook de kritiek niet is uit gebleven hebben de gemeenteleden van de gereformeerde Bethel- kerk te Veenendaal 70.000 gulden bijeengebracht voor de bouw van een nieuwe pastorie in „De Engelen burg". Dit bedrag is verstrekt in de vorm van giften en van leningen. Intussen heeft de kerkeraad ook de min of meer gebruikelijke bouw commissie benoemd. Hierin hebben zitting de heren: A. H. Boers, D. A. W. Boers, H. A. P. Boers, H. Schuite maker en L. Sprong. Deze week is een financiële actie gehouden onder de leden van de ge reformeerde kerk te Veenendaal. De commissie van beheer heeft de ge meente benaderd via een folder, waarin werd gewezen op twee din gen: Een verzoek tot verhoging van de vrijwillige bijdrage met 20 pro cent en T- Een eenmalige gift voor aflos sing van de schuld op de gerestau reerde Brugkerk, ter grootte van de vrijwillige bijdrage die men in 1969 heeft betaald. Vanavond wordt in de gerefor meerde Brugkerk te Veenendaal de Vrouwenwereldgebedsdag gehouden. Ook in het contactblad van de r.k.- parochie te Veenendaal werd deze bijeenkomst bij de vrouwelijke pa rochianen warm aanbevolen. •0000000000000000000000000000000000000000000000000000000000' 0000000000000000000000. De zondagsdienst voor de artsen G. Annot, S. T. Heij, J. H. Kets, H. E. G. Pilon en W. Remme wordt waargeno men op: zaterdag 7 maart: H. E. G. Pilon, Kerkewijk 82, telefoon 12481; zondag 8 maart: W. Remme, Markt 10, telefoon 12061. De zondagsdienst voor de artsen N. Rijlaarsdam, J. Schilperoort en G. J. Verschoor wordt waargenomen door J. Schilperoort, Kerkewijk 40, tel. 12134. Apotheek: Zuidersma, Hoofdstraat 53, telef. 12123. Wijkverpleging: Zr. M. Post, De Grote Pekken 392, telef. 12573. WOUDENBERG en SCHERPENZEEL Arts: H. Gerritsen, Stationsweg 10, Wouden berg, tel. 03498-1220. RHENEN Artsen: za. dr. Stegeman, Herenstraat 69, tel. 2315. zo. dr. Wijchers, Achterbergsestraat- weg, tel. 2328. Apotheek: apotheek Deys, Fred. v. d. Paltshof. AMERONGEN, ELST en LEERSUM Arts: dr. Bakker, Leersum, Rijksstraat weg 172a, tel. 03434-1495. Wijkverpleging: Amerongen: zr. A. Schreuders, Kon. Wilhelminaweg 65, tel. 03434-1576 (tot za. 12 u„ daarna zie Leersüm). Leersum: zr. P. M. Mostert, Bosweg têi. 03434-1423 (tot ma. 8 uur). EDERVEEN, RENSWOUDE en DE KLOMP Arts: J. H. Rademaker, Hoofdweg 50, Ederveen, tel. 08387-201. OPHEUSDEN Arts: dr. Buddingh, Opheusden, t«L 08887-213. KESTEREN Arts: dr. Guépin, Ommeren, tel. 03443- 250. ADVERTENTIE VEENENDAAL Het eerste tiental van de Veenendaalse schaakclub speel de zijn voorlaatste wedstrifd en be haalde een nuttige 6-4 overwinning te gen SMB 4 uit Nijmegen. De uitslagen waren: L. Vryken-W. Enckhof 1-0, F. Luchsinger-F. Peters 1-0, J. V. Elenbaas-W. Blowanus 0-1, J. W. Boelens-S. Visser 1/2-1/2. L. II. Monnee-W. Tlevren Vi-Va, H. Hei- kamp-J. v.d. Veer 1-0, C. ter Hogt-W. v.d. Gaag 1/2-1/2, G. R. Kets-H. Spij kers 1/2-1/2, M. v.d. Bovenkamp-Mevr. Spijkers 1/2-1/2, M. de Kleuver-T. Roodvoets 1/2-1/2. In de le klasse A spelen 8 verenigin gen waarvan 1 promoveert en 2 vereni gingen degraderen. Waarschijnlijk pro moveert UVS 'I uit Nijmegen terwijl Ko ningsloper I uit Arnhem in ieder geval degradeert. Van onderaf volgen dan 4 verenigin gen met 5 ijedstrijdpunten nl. Ede I Bennekom I, Veenendaal 1 en SMB IV uit Nijmegen. Veenendaal moet nog spelen tegen Koningsloper. Bennekom tegen UVS Ede tegen SMB IV. Er is dus nog veel spanning. Voor de onderlinge competitie de vol gende uitslagen: 19e ronde M. v.d. Bo- venkamp-L. H. Monne afgebr. J. C. v.d. Pol-H. Heikamp 1-0, C. A. de Gooy-C. Baars 0-1, E. v. Ravenswaay-M. de Kleuver 0-1, A. Jonker-W. Bom af gebr., M. P. v. Wetten-H. v.d. Boven- kamp 1-0, afgebr. partijen E. Zink- haan-L. Vryken 1-0, G. de Koning-J. Hage 0-1', G. v. Veen-R. Knol 1/2-1/2, G. v. Veen- C. Beyer 1-0. Door de nederlaag van L. Vryken te gen E. Zinkhaan is ook hier weer volop spanning. Nog steeds leidt L. Vryken gevolgd door J. W. Boelens, M. v.d. Bo- venkamp en E. Zinkhaan. Beide laat- sten hebben een achterstand in het aantal gespeelde partijen zodat nog van alles mogelijk is.

De Vallei | 1970 | | pagina 3